Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#27251) Frod válasza stilo18 (#27233) üzenetére


Frod
addikt

Egyáltalán nem unom a tévé témát (inkább azt, hogy bármilyen tévés kérdéssel a topicba küldenek, ott pedig kb senki nem válaszol arra, ha konzolhoz keres az ember)

Köszi az infót nagyon, nem volt tervben egyáltalán, de most elgondolkodtam egy esetleges idei váltáson :R

Do you see the white shadow?

(#27252) opr válasza Lackooo84 (#27246) üzenetére


opr
veterán

Ezen most olyan jot rohogtem, hogy erosen gondolkodok rajta, hogy megosszam a kollegakkal. Hianyzott a vegerol meg az, hogy "Maaaaargit! Ha' nem? Ha' de!" :DDD

Nem baj az, ha nem ertesz valamihez, csak akkor, ha ennyire hangosan csinalod a dolgot. Latom magam elott a meetinget, ahol bedobja valaki, hogy hany TF-ra fogjak irni a jatekot, szerintem meg egy alapvetoen fejlesztes szempontbol fogalmatlan project manager se birna ki rohoges nelkul. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27253) Madwe válasza opr (#27252) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért kell direkt félreérteni amit írt? Nem ezt írta, hanem azt (lehet ködösen fogalmazva, de egyértelműen erre gondolva) hogy ha egy játékot 2 és 4 tf-os gépre optimalizáltak, akkor elvárja, h az a kód egy 10tf-os gépen izomból hozza, optimalizáció nélkül a 4k60at.
ez egyébként kódfüggő, nem elvárható h minden motor jól bánjon az extra lóerővel...

(#27254) hombre[EU] válasza Lackooo84 (#27246) üzenetére


hombre[EU]
veterán

honnan tudod,hogy gpu limites/hogyan sklálázódik/mi fér bele a frame-be? ez ma már pc-n sem logikus, nemhogy konzolon

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#27255) japunk válasza ProEvoFan (#27248) üzenetére


japunk
aktív tag

Nekem tavalyi Q70R van, egyelőre semmi bajom vele. Ahogy láttam az idei Q70T még visszafejlődés is. Remélem jó lesz a géppel együtt is.

The owls are not what they seem.

(#27256) Major Lion válasza Lackooo84 (#27212) üzenetére


Major Lion
senior tag

és a töltést is mindig akkor kezdi el mikor bekapcsolom a gépet, hiába van neki engedélyezve hogy lógjon a neten sleep-ben. :(

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#27257) opr válasza Madwe (#27253) üzenetére


opr
veterán

Igen, ha ehhez lenne barmi koze a TF-nak, akkor nem lenne hulyeseg se az, amit O irt, se az, amit Te. Kb olyan, mintha autokat felnimeret alapjan rangsorolnal versenypalyan, hogy kinek kene nyernie. Az, hogy ez ennyire beivodott a koztudatba, semmi mas, mint egy hatalmas marketing win.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27258) Peace válasza stilo18 (#27233) üzenetére


Peace
nagyúr

Az 55-ös, azt tegyük hozzá. 65 alatti tv az csak tvcske. :DDD ;]

(#27259) Madwe válasza opr (#27257) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nyilván a TF egy kiragadott marketing érték, de mind cpu mind gpu mind memória mind háttértár esetén előrelépés van, kérdés mely motort mely érték milyen szinten limitálja. Ez evidens, ettől még érthető amit írt, de ez továbbra is motorfüggő, hogy melynél hozható a többlet erőforrással simán a 4k60, hiú ábránd azt elvárni h mindet izomból letudja így a ps5...

[ Szerkesztve ]

(#27260) opr válasza Madwe (#27259) üzenetére


opr
veterán

Tehát akkor gyakorlatilag teljesen egyetértesz mindennel amit írtam, csak a vita kedvéért az előbb direkt azt írtad, hogy nem? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27261) Peace válasza japunk (#27255) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó is!!! :C Ideik közül Q80T a belépő, Q70T fo* lett. :(

(#27262) Frod válasza Peace (#27258) üzenetére


Frod
addikt

Igen, csak a 65-ös méret az épp a duplája. 10 col ennyit nem ér.

Do you see the white shadow?

(#27263) Peace válasza Frod (#27262) üzenetére


Peace
nagyúr

De hát 39.67%-al nagyobb kijelzőméret!!!!!!! :P Persze csak poén. Nyilván nem éri meg a felárat és tényleg jó ár az 55-ösért. ;)

(#27264) kiki22 válasza Peace (#27261) üzenetére


kiki22
senior tag

Q80 as Samu szerian kívül meg melyik tv készülékekkel érdemes tervezni ?

(#27265) MerLinh válasza pzstm (#27177) üzenetére


MerLinh
senior tag

Nekem van par darab ugyis itthon majd kiderul, egyik sem gen 4es.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#27266) Neoteric válasza kiki22 (#27264) üzenetére


Neoteric
addikt

LG CX.

PSN: ne0teric_sAN

(#27267) Peace válasza kiki22 (#27264) üzenetére


Peace
nagyúr

LG C9, ha találsz még. CX elvileg kicsit visszalépés lett. Samu Q80T már nem egy rossz tv játékra. Szoros a verseny Sony-val: [link]

(#27268) tboy93 válasza stilo18 (#27233) üzenetére


tboy93
nagyúr

Soha nem vennék Androidos TV-t.

(#27269) Lackooo84 válasza opr (#27257) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Semmi köze. Okés semmi gond, akkor egy 1TF-es GPU is elég oda. :)

The Truth is out there...

(#27270) stickermajom válasza tboy93 (#27268) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig semmi gond nincs vele.

(#27271) Carlos Padre válasza Zoleee83 (#27142) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezt majd inkább a gyakorlati megfigyelés után.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27272) SemmerFH válasza Melorin (#27218) üzenetére


SemmerFH
tag

Fúúú... ne is mondd... Volt olyan, hogy 4x tekertem vissza cajgával haveromhoz, mert mindig volt olyan lemez, ami szar volt :D

PSN: SemmerFH

(#27273) Carlos Padre válasza Zoleee83 (#27145) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A cod nem hiszem, hogy a legjobb viszonyítási alap lenne, már csak azért sem, mert híresen pazarlóan bánik mindennel IS. Nem véletlenül demózták pont vele, hogy szelektíven tudod majd törölni-installálni a részeit. A másik meg a hdd és az ssd különbsége, a nextgen játékokban nem szükséges letárolni minden assetet 20-30x a lassú adatátvitel kezelésére, emiatt 50%-al is kisebbek lehetnek a játékok. És nem, a nagyfelbontású textúrák nem fogják elfoglalni az így felszabaduló helyet.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27274) Moby válasza Lackooo84 (#27246) üzenetére


Moby
addikt

Hát...ez nagyon nem így működik :D Pécén igen. A konzol viszont nem pécé. Sosem fogjátok megtanulni.

(#27275) Carlos Padre válasza Wesder (#27161) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azért mert fogok venni. SX-et nem veszek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27276) RangerFox válasza bulikavagyok (#27234) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Pár nappal ezelőtt olvastam egy élménybeszámolót talán twitteren. A posztot most nem tudom megkeresni, de kimásoltam akkor a szöveget:
"We've had the chance to play some backwards compatible PS4 titles. Those games can be played with our Dualshock in a traditional way, but if we play with the Dualsense controller we will also benefit from some specific hardware improvements. We have been struck by how haptic vibration works in a game like The Last of Us Part II. Not only do the sensations adapt when riding, as soon as we start the game, but we even feel the vibration with some chords of the guitar that sounds as a soundtrack."

(#27277) hombre[EU] válasza Moby (#27274) üzenetére


hombre[EU]
veterán

így a generáció végén az öreg enginek alatt már pc-n sem skálázódik szépen...ami papíron 3x erōsebb az tud 50%-kal többet a gyakorlatban (rt,dlss stb featurek nélkül persze)

Life, Uh, Finds A Way

(#27278) Wesder válasza Carlos Padre (#27275) üzenetére


Wesder
félisten

PS5 mellé tök felesleges, hacsak nincs olyan MS ex, ami pont érdekelne szvsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27279) Carlos Padre válasza Peace (#27258) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mekkora.hangárban laktok ti? Nekem már a 49-és is uralja a szobát.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27280) Zoleee83 válasza Carlos Padre (#27273) üzenetére


Zoleee83
addikt

Tőled nem is vártam mást, minden IS rossz, meg ördögtől való, meg biztos nem lehet jó ami nem PS, hanem Xbox. Konkrétan nem neked szólt, el is engedem. Téma zárva részemről.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#27281) Peace válasza Carlos Padre (#27279) üzenetére


Peace
nagyúr

:Y Az nem rossz, ha uralja. Mi bő 3 méterről nézzük 3,3*5,5-ös szobában és nagyon állat!!! 55-öst akartam, de nézegettem, falhoz mértem és eldöntöttem, hogy az ide bizony soványka. Legjobb döntés volt a nagyot venni! ;)

(#27282) Def26 válasza Zoleee83 (#27280) üzenetére


Def26
félisten

most ezzel mi bajod volt? Csak válaszolt és próbált érvelni valamivel. Komolyan, mi ez a boxos hiszti mindig itt? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#27283) VTom válasza Lackooo84 (#27269) üzenetére


VTom
veterán

Konzoloknál nem minden a TF.
Ad egy kb. indikátort, hogy mennyivel erősebb az új generáció, de olyan szintű különbségek vannak, hogy nem lehet csak ez alapján összehasonlítani. Ugyanígy nincs nagyon értelme a SX és PS5 összehasonlításnak a számok alapján.
Szintén nagyon sokat nyom a latba, hogy hogyan lett megírva a játék.
Ill. a PS5 elvileg sokkal intelligensebb felskálázási metódust tud majd (nem tudom, hogy ez elérhető lesz-e már a megjelenéskor a patch-elt játékoknál), úgyhogy szerintem észre sem fogjuk venni, hogy nem natív 4K felbontáson játszunk.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27284) fahrii válasza Carlos Padre (#27279) üzenetére


fahrii
őstag

Megszokás kérdése. Én kanapé (3 méter) távról a 65"-ös tv-met picinek érzem, párom szülei pedig minden egyes alkalommal a mozi első sorában érzik magukat. :U

(#27285) Moby válasza Peace (#27281) üzenetére


Moby
addikt

Ez így van. Túl nagy tv nincs :D Én is bánom már, hogy nem a 65-öst vettem, még ha át is kellett volna rendezni hozzá mindent, megérte volna. Így legközelebbre marad :D

(#27286) ProEvoFan válasza japunk (#27255) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tudom hogy fasza tévé, de az a Sony tévé volt az alap kiszemelt áldozat, csak közben az MMben 300Kért belefutottam a Q82Rbe, ami akkor szerintem kibaszott jó ajánlat volt. Ja és akkoriban az XH90 majdnem 500K volt.
Ez most 250Kért brutál jó ár.

(#27287) Zoleee83 válasza Def26 (#27282) üzenetére


Zoleee83
addikt

Reggel téves félinformációra válaszoltam,az idézettel, de azt is csak azért hogy a véletlenül betévedő embert ne vigye félre, hogy ú az SS csak 300GB, na az biztos nagyon gyenge.
Én aztán végképp nem hisztizek leendő PS5 tulajként elhiheted.
Ez csak egy általános megjegyzés volt tőlem a tiszteletesnek, mert mindig lehúzza a másik oldalt, bár elolvasva még egyszer, most igazából nem írta hogy fos. Szóval jogos. :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#27288) dom1n0 válasza Carlos Padre (#27279) üzenetére


dom1n0
aktív tag

3meter folott mar 65” kell, de 75 meg jobb lenne a legtobb kutatas alapjan, a kovetkezo (most 55” van) szivem szerint az lenne, de az 1.3 teljesen irrealis egy ekkora oledert, remelem 1-2 even belul ott is kezd esni az ara...

(#27289) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

A Samsung Tv-s topikban már benne vagyok nagyon, de még mindig nem sikerült felvilágosodnom.
A helyzet a következő: Szeretnék vásárolni egy [link] -ilyen Tv-t. Az oldalon azt látom hogy 50hz-t tud "csak"!? A tv PS4-re ill majd PS5-re lenne rákötve csak. Fortniteozok online illetve Fifa és Rocketleague játszom. Szenvedek hátrányt ebből az 50hz-s képfrissítésből online gamingnél? :U

Köszi előre is :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#27290) Peace válasza dom1n0 (#27288) üzenetére


Peace
nagyúr

65 még pont kellemes ilyen távolságra. Játéknál odaba** és filmet is csúcs nézni rajta. Elképzelhető, hogy egy 75-ösnél már nem lenne olyan kellemes elnézni egyik sarokból a másikig, ha netán ott lenne valami történés. De ezt le kéne tesztelni, hogy legyen első kézből származó infó. Azért félek előre a költözéstől és egy nagyobb nappalitól, mert sokba lesz a botrány nagy tv. :DDD :DDD :DDD

(#27291) Carlos Padre válasza Def26 (#27282) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csak a szokásos, random fanboy rosszul viseli ha kipukkasztják a rózsaszín buborékját amiben él.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27292) Wesder válasza Carlos Padre (#27291) üzenetére


Wesder
félisten

Ő nem random fanboy, mert PS a főplatformja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27293) Carlos Padre válasza Wesder (#27292) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A random fanboy szó szerint random fanboyt jelent.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27294) Zoleee83 válasza Carlos Padre (#27291) üzenetére


Zoleee83
addikt

LOL mekkora kapufa! Mondja ezt a ps fanboy! :D
PS a fő platformom, kevesen tettek nálam több órát 1-1 exclusive címbe, keress rá nyugodtan a nevemre, ha esetleg kételkednél.
Bár lehet attól most fanboy lettem mert most elsőnek XSX jön a Sony készlethiánya miatt, és csak 2. körben lesz PS5-öm... :U

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#27295) hombre[EU] válasza VTom (#27283) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ill. a PS5 elvileg sokkal intelligensebb felskálázási metódust tud majd. ... ööö nem hiszem :) elvileg az xboxnál lehetséges valami kis ML, de az sem lesz sok mindenre elég hiszen a gpu erōforrásból gazdálkodik. szerintem marad a stúdiókon...de már egy unreal is szépen rekonstruálja a képet

Life, Uh, Finds A Way

(#27296) tboy93 válasza stickermajom (#27270) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy darabig jó, aztán meglátjuk 2-3 év után hogyan fog szuperálni rajta a droid.

(#27297) dom1n0 válasza Peace (#27290) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Mi tavaly koltoztunk, elotte 2.5 meterrol neztem, oda tokeletes volt. Itt a haloban ez csokkent 2 meterre, ide vettem egy 49-es ips-es Lg-t,de a nappali meg 5x3.6 meter faltol falig, itt ha a kanaperol nezem azt a falat, siman odaraknek egy batar nagyot ha nem ilyen eszement aron adnak.
A 48-as is irrealis szerintem, sajnos ezekbol olyan kicsi a kihozatal, hogy igy nyereseges csak nekik....
Mindenesetre a 55b7 meg mindig alleejtos nekem, pedig 2.5 eves mar :)

(#27298) Zoleee83 válasza tboy93 (#27268) üzenetére


Zoleee83
addikt

Mi a probléma az androiddal, a frissítések hosszú távon?
Csak azért kérdezem mert LG tulaj lévén elgondolkodtam az Androidos tévén is következőnek.
Maradjak az LG-nél? (Nanocell-t nézegettem, és eddig nekem bevált az LG)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#27299) Madwe válasza Moby (#27285) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez nagyon igaz! Főleg h régen projektoroztam :) azonban most a 2m nézési távon sztem életemben először érzem azt az 55ről 65re váltás után, h na, talán ennél nagyobb ide már nem feltétlen kell ;]

(#27300) Carlos Padre válasza Zoleee83 (#27294) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ennek mi köze ahhoz, hogy behisztiztél amiatt, hogy valaki kijavította a hülyeséget amit írtál?

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.