Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#26401) karmaresz válasza KaitouP (#26400) üzenetére


karmaresz
senior tag

De, haladunk. Viszont 5 éves a kisebb és még a nagyobb is elfelejti néha. Vagy ráteszik, mikor vége a játéknak, de ki is kapcsolják a gépet - ergo nem tölt. Mivel füstüvegajtó mögött lakik a konzol, így nem is látom a gépet, ha nem nyitok rá. Nekem megér ennyi befektetést a nyugalmam.
BTW: Nálatok megoldott volt ilyen korukban is?

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26402) horkaytom válasza Madwe (#26398) üzenetére


horkaytom
tag

Ezt talaltam meg, van tobbfele kieg kontrollerhez:
[link]

(#26403) sasa134 válasza erahurka (#26390) üzenetére


sasa134
addikt

Gigamega +1

Avanti Roma

(#26404) KaitouP válasza karmaresz (#26401) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Értem. Akkor viszont előbb utóbb csak megtanulják rendesen. :) BTW üvegajtó mögött mekkora helyen van az a gép, szellőzik azért?

Nálunk még nincs gyerek, szóval csak "magamból tudok kiiundulni". Nem vagyok csodagyerek, és félre ne érts, nem voltam 5 évesen okosabb gyerek sem, viszont apukám marha nagy műszaki cucc "b*zi" volt, (mai napig az) és szerencsére nagyon hamar megtanított a cuccainak a helyes kezelésére, elsőre talán a videókazetta és látszó helyes, rendeltetésszerű használatára. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#26405) karmaresz válasza KaitouP (#26404) üzenetére


karmaresz
senior tag

Kívánom, hogy két kis eleven gyerkőc mellett is ezt mondd. :)
Ikea Besta:
fakkonként kb. 57 cm széles, 33 cm magas, 40 cm mély.
A jobb szellőzés miatt nem raktam fel a hátlapot. Ebben a PS5 is kényelmesen elfér fektetve.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26406) KaitouP válasza karmaresz (#26405) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

:R Már ha lesznek, nem feltétlen vagyok gyerekpárti. Egy részünk vágyik rá, egy másik nem, meglátjuk. Jön jön, nem nem :)

Szép setup! :) Téve hátulján gondolom sima led, nem Ambilight.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#26407) karmaresz válasza KaitouP (#26406) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egyelőre még egy FHD 65"-ös Samu plazma. Saját ledszalag, de ez is ad az élményhez. A PS5 érkezésével lassan esedékes az utód, de legalább 75" kellene, az meg Oledben nekem megfizethetetlen. Kábeleket kellene még cserélnem. Megvan a csatorna a rejtett elvezetéshez, csak lusta voltam eddig lépni, a jelenlegiek meg rövidek. :D
Házimozihoz nekem elég ez a KEF EGG 5.1-es szett. Feleségem ezt sem bírja fél hangerő felett. Zenéhez meg ott van az emeleten a ProAc Response szett a csöves erősítő mellé.

Nekem kellett vagy 3-4 hét a nagyobb születése után, míg valóban felfogtam, mi is ebben az olyan csodálatos, de tényleg az. :) Mindenesetre a dokkoló kivált néhány fogszívást és sírást, úgyhogy nekem megéri az árát. :D

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26408) Lackooo84 válasza karmaresz (#26405) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez a világítás pont jó arra, h ne lásd a tv-t... :DDD

The Truth is out there...

(#26409) MerLinh válasza gyuromoj (#26340) üzenetére


MerLinh
senior tag

Ezt várom én is :D remélem lesz digital elég.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#26410) Carlos Padre válasza syler123 (#26365) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Alap.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26411) Carlos Padre válasza NyMRooD (#26367) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Na jó de ebben mennyire játszik szerepet az, hogy megtanultátok szeretni a rosszat ha már nem tudtok változtatni rajta? Mert annál semmi nem egyszerűbb és kényelmesebb mint levenni a kontrollert a dokkolóról, játszani, majd visszatenni ha végeztél. Mi visz rá valakit, hogy ceruzaaksik cserélgetésével, töltögetésével szopassa magát?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26412) Carlos Padre válasza erahurka (#26375) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nincs otthon elég usb töltőd?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26413) syler123 válasza horkaytom (#26402) üzenetére


syler123
veterán

Na ez már tetszik, szerintem ez volt a ps4-es chargerem gyártója is. Mondjuk nem értem az elnevezést, display charging kit? What? :D A képeken nem látszódnak a pinek, azokra kíváncsi lennék.

Várjál, amit nézek az nem is töltő, csak stand :D

[ Szerkesztve ]

(#26414) erahurka válasza Carlos Padre (#26412) üzenetére


erahurka
félisten

Kettő van összesen. Egyik sem Type C-s.

(#26415) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Jó reggelt! Azért most megint sikerült jól felb*szni az agyam! Már túltettem magam, hogy milyen áron árulják a ps5-öt a megjelenés napján, de, hogy valaki 20db-ot árul az kiverte a biztosítékot! Tudom nem ételről van szó, de akkor is, ha valaki venni akart volna ezek miatt nem tudott... Fú, de egy mocsok világban élünk... :W :W

(#26416) WaterWave válasza Tomtailor85 (#26415) üzenetére


WaterWave
veterán

Én azon akadnék ki, hogy a sok nyomorék, már neharagudj így hívom őket, megveszik 250-270, jó még a hárommal kezdődő árakra nem csaptak le, az már nekik is sok, de lehet megéljük...
Nem az eladóval van bajom, mert mindenki annyiért árulja a dolgait amennyiért akarja. Ha most a prohardverre a félig használt papucsomat felrakom 800 ezerért és megveszik, akkor ott nem velem van a hiba.
Ugyanis miről is beszélünk? Arról, hogy megjelenés napján valaki ilyen összegekért akar birtokolni egy ps5 konzolt, amit kenhet a hajára, mert nincs olyan játék rá, amit csak ezen a konzolon tud játszani, nincs rá exkluzív. Persze vannak játékok ps5 logoval, de azt meg tudod venni ps4-re is és szerintem olyan nagy különbségek még nincsenek mert még gyerekcipőben vagyunk. Magyarul a birtoklási vágy, hogy nekem van, az megér nekik 250-270 ezret. Ez bosszantó. De nem baj majd fordul a kocka, mert jövőre reményeim szerint lesz konzol mindenhol és akkor vakarhatják a fejüket.
A másik, hogy neki 20 darab van, vagy 30 darab azért se nagyon hibáztatom. Fordított esetben te pontosan ugyanezt csinálnád ebben biztos vagyok. Van egy mondás, hogy ameddig szar van, addig veréb is. Itt ez tökéletesen jól értelmezhető.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26417) Jakesz válasza Tomtailor85 (#26415) üzenetére


Jakesz
őstag

Nyerészkedők mindig is voltak, es lesznek is. Ezt a kiskaput a Sony nyitotta meg nekik, méghozzá szándékosan, szóval inkább őket lehet gazembernek tartani. Direkt kevés konzolt gyártanak megjelenés időpontjára, ezzel olyan pszichésen ható marketinget generálva, hogy még annak is kelljen ps5, aki amúgy nem akarna még venni, de mivel a csapból is ez a téma folyik, hogy mindenhonnan elfogyott a ps5, ezért annál inkább kell... Ugyanez volt a PS4 megjelenésekor is. Érdekes módon például az iPhone-oknál soha nem volt ilyen egyik évben sem, pedig aztán azokra sem kisebb az igény.
Másrészt meg, aki képes megvenni ennyiért, és nem tud várni 1 hónapot, csak azért, hogy elmondhassa, hogy ő már megjelenés napján megkapta, azt nem is tudom sajnálni.

(#26418) Tomtailor85 válasza WaterWave (#26416) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Igazatok van! Valóban, aki megveszi ennyiért az meg is érdemli! Engem csak, az bosszantott fel, hogy aki szeretett volna venni, az nem tudott...

(#26419) WaterWave válasza Tomtailor85 (#26418) üzenetére


WaterWave
veterán

Ebben a Sony a hibás, ezt minden konzolváltásnál megcsinálják, meghagyják a kiskaput és röhögnek, hogy harcolnak az emberek. Ez hiba, ez nem jó.
Én remélem márciusra már lesz elegendő készleten és normális fogyasztói áron meg lehet vásárolni.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26420) stickermajom válasza Jakesz (#26417) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, direkt nem gyártanak konzolt és a nepperektől százalékot kérnek, hisz így sokkal jobban megéri nekik mintha ők adnának el belőle sokat az ünnepi szezonban. Sőt, valójában a covidról is a Sony tehet. ;]

(#26421) Def26 válasza WaterWave (#26419) üzenetére


Def26
félisten

"Ebben a Sony a hibás,"

Hát persze. Úgy voltak vele basszunk ki magunkkal.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#26422) horkaytom válasza syler123 (#26413) üzenetére


horkaytom
tag

Ennel se latszik :D
Display Stand Charging Kit TP5

(#26423) sasa134


sasa134
addikt

Igen, minden bizonnyal, hiszen ők nem profitot akarnak hanem röhögni.
Te aztán igazán érted a gazdaság működését :C

Ma se kellett volna bekapcsolni az internetet... :(

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#26424) Madwe válasza Jakesz (#26417) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tyű, máskor igyál egy kávét reggel mielött billt ragadsz, mert ez érdekesre sikerült :)
egyrészt iphoneoknál is vplt már launch körüli hiány, nem is egyszer... másrészt fejtsd ki kérlek gazdaságilag, hogy a sonynak miért érdeke az, hogy ne tudjon annyi terméket eladni amennyit szeretnének venni? Szerinted az ezzel generált hype több ps5 vásárlót hoz long term mintsem veszít ezzel a sony az xsx javára? Ugye tudod h a gyártási kapacitást nem lehet végtelenségig bővíteni, mert nem gazdaságos, a termék életútjára kell méretezni. + sok beszállított termék olyan helyen készül ahol osztozni kell a soron. + feltűnt e hogy covid volt idén. + sokkaltöbb ps5öt akar venni most a nép mint anno ps4et

(#26425) Blaze_ válasza WaterWave (#26419) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Ja persze direkt keveset gyártanak, hogy akinek nem jut az karácsonyra boxot vegyen inkább. Meg milyen gazdaságos is lenne elsőnapi dömpingre méretezni a gyártókapacitást.

(#26426) WaterWave válasza Blaze_ (#26425) üzenetére


WaterWave
veterán

Te is a lényeget emeled ki... Minden konzolváltásnál eljátsszák, hogy nem annyi jelenik meg, mint kéne..
Ez ha tudatos akkor gratulálok.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26427) Mrdevil válasza WaterWave (#26419) üzenetére


Mrdevil
addikt

Tudtommal amúgy dec közepe felé jön egy újabb gép szállítmány, kb karácsonykor bárki besétálhat a boltba és betehet egy gépet a kosárba, a Sony ezt nem hagyná ki. ;)

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#26428) hombre[EU] válasza Madwe (#26424) üzenetére


hombre[EU]
veterán

felesleges magyarázni...ezek csak frusztráltak,mert nekik nem jutott és itt adják ki magukból az ideget :DDD tolerálni vagy ignorálni kell aztán tovább léphetünk

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#26429) 3L1T3 válasza Mrdevil (#26427) üzenetére


3L1T3
addikt

mai napig nincs erről infó , decemberben sem fogsz tudni csak úgy vásárolni. Eleve vannak előjegyzések.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26430) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

napi Demon's Souls eyegasm -> Gameplay #2 HDR

Life, Uh, Finds A Way

(#26431) Blaze_ válasza WaterWave (#26426) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Ezt nem gondoltad végig. Mire gondolsz ott áll a raktárakban kétszer annyi és direkt visszatartják, ahelyett, hogy eladnák?
Vagy szerinted várni kellene tavaszig amíg elkészül annyi hogy mindenkinek jusson? De akkor meg mennyivel jobb eladni ami már megvan, főleg hogy a Micro már árulja az új konzolt.
Nem látok semmi logikát abban amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#26432) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

volt már Dave Lee DualSense videója? -> [link]

Life, Uh, Finds A Way

(#26433) oriic válasza hombre[EU] (#26430) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sose voltam Souls fan amúgy, de ez egyre jobban érdekel.

Live-Die-Respawn

(#26434) Kendek válasza Mrdevil (#26427) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Páran ebben a csodában bíztok, ignorálva mindent ami a valóságban zajlik ezzel kapcsolatban, de nem tudom, hogy mire alapozzátok ezt a nagyon pozitív hozzáállást. Hatalmas, többszörös a túlrendelés a premieres készletre, szóval ha jön is decemberben szállítmány, akkor is az nem a boltok polcaira fog menni, hanem több ezer már előre le van foglalva online. De a vírushelyzet miatt amúgy is arra játszanak inkább, hogy online legyen értékesítve és kiszállítás útján, elkerülve ezzel a boltok tömeges megrohamozását.

<-ƘƘ->

(#26435) horkaytom válasza 3L1T3 (#26429) üzenetére


horkaytom
tag

Na meg, december masodik feleben csokken a vasarlo ero szerintem.

(#26436) Madwe válasza horkaytom (#26435) üzenetére


Madwe
nagyúr

Karácsony környékén szerinted csökkenne :)?

(#26437) WaterWave válasza Mrdevil (#26427) üzenetére


WaterWave
veterán

Azt felejtsd el, jövőre lesz abból... Hogy bírjátok nélkülem a warzone-t ?:DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26438) horkaytom válasza Madwe (#26436) üzenetére


horkaytom
tag

Szerintem november (black friday), meg dec elso fele amikor meg vasarolnak az emberek nagyresze, gondolom ajandekokat Karacsonykor vesz mindenki
Sony, stb is novemberre lotte be emiatt a rajtot.

De lehet rosszul tudom. Pasz.

[ Szerkesztve ]

(#26439) horkaytom válasza Madwe (#26436) üzenetére


horkaytom
tag

De ha belegondolunk, valahol kettonk kozott van az igazsag :D :DD

(#26440) NyMRooD válasza Carlos Padre (#26411) üzenetére


NyMRooD
őstag

Leirtam neked, csak szokásodnak megfelelően nem olvasod el azt amire válaszolsz :))

1. Mindenbe is jó a ceruza aksi, így nem kell 50 féle töltőt venni drágán.
2. Nem 1 pót darab van, amit ha elfelejtek feltölteni akkor szívás.
3. Nem kell az egész kontrollert, távirányítót, etc kidobni amikor tönkre megy egy aksi.

Tudom mivel a Sony be épített aksival adja a kontrollereit neked az a minden, de ha logikusan vegiggondolod lehet rá jössz, hogy a 4 kontroller / konzol és az 1-2 dokkoló /konzol nagyobb ön szivatás mint 10 ceruza aksi :K

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#26441) kiki22


kiki22
senior tag

hello! eddig optikai kábelen hasznátam a konzotl ,mert csak olyan erösitöm van .Látom az uj gépeknél nem lesz .Esetleg létezik valami átalakitó ,h ne kelljen uj erösitöt vennem ?

(#26442) hombre[EU] válasza oriic (#26433) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a BB elōtt jó lesz bemelegítésnek :)

Life, Uh, Finds A Way

(#26443) wolf13 válasza hombre[EU] (#26432) üzenetére


wolf13
őstag

Jól értelmezem, hogy ez már az elmentett videó (tehát nem live stream) ?

(#26444) Fox Mulder válasza kiki22 (#26441) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Igen léteznek HDMI - optikai konverterek, de egyszerűbb ha a tv optikai kimenetéről hozod le az erősítőre a jelet.

(#26445) karmaresz válasza NyMRooD (#26440) üzenetére


karmaresz
senior tag

Az én PS3-as kontrollerem 14 éve teszi a dolgát gond nélkül, a gyári akksival. Biztos veszített valamennyit az eredeti üzemidőből, de nem észvesztő a különbség.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26446) karmaresz válasza Lackooo84 (#26408) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerencsére mindhez tartozik egy kapcsoló, ha szükséges. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26447) Lackooo84 válasza karmaresz (#26446) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát csak akkor kapcsolod fel, amikor a tv ki van kapcsolva? :DDD A sötét részletekből így nem sok mindent lehet látni, sok értelmét nem látom.

The Truth is out there...

(#26448) Elderath válasza Tomtailor85 (#26415) üzenetére


Elderath
őstag

Most láttam én is. Elég undorító

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#26449) Elderath válasza WaterWave (#26416) üzenetére


Elderath
őstag

Nincs exkluzív játék? Birtoklási vágy? Hagyjuk már ezt a butaságot megint.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#26450) sp8787 válasza Elderath (#26448) üzenetére


sp8787
addikt

Inkabb az az erdekes ,hogy honnan lesz az illetonek 20db-ja.
Lehet venni kellene egyet tole ,hogy kideruljon.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.