Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#26051) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#26045) üzenetére


Zoleee83
addikt

Elég sokat olvasgattam róla, majd kiderül... nemrosszból. ;)
Naughty Dogra én is kíváncsi vagyok + a Horizon-os Decimás srácokra is.
God of nem érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#26052) Deck válasza .LnB (#26043) üzenetére


Deck
titán

Én se gondolom, hogy valami negatív dolog lenne.

PS5

(#26053) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#26051) üzenetére


hombre[EU]
veterán

elhiszem, csak nem mindegy,hogy hol, kitōl és mit olvastál :)
a ps5 cpu-ról pl. szinte semmit sem tudunk, de azt igen hogy az i/o nem fogja lefoglalni a ciklusokat(mint a másik oldalon)
a vram cserebere szintén hatékonyabb, a ramokat egyszerūbb használni stb stb

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#26054) wolf13 válasza .LnB (#26041) üzenetére


wolf13
őstag

Ezt a képet nekem is elő kellett keresnem egy esti xbox-os ismerősömmel való beszélgetés folytán :D

(#26055) Moby


Moby
addikt

Lesz és van a PS5-től erősebb hardver. Efelől ne legyeneke kétségek. De amíg az egyiken a csodálatos 6/10-es watchdogs a nextgen, a másik meg egy olyan játék képét nyomtatja a konzol dobozára, ami nemhogy nincs kész, de a héten vesztette el a második rendezőjét, addig szerintem nem az architekturák és a teljesítmény az, amin igazából aggódni kellene.
A DeS két hét múlva játszható. Minden más csak felesleges arconpörgés.

(#26056) RangerFox válasza Moby (#26049) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem a Moralest nem tossza meg. De ez semmit nem von le a BluePoint érdemeiből, remek munkát végeztek.

(#26057) Aciduzzu válasza Carlos Padre (#26022) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

100 millió csomagolásnál már igen csak számít...

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26058) hyggelig válasza wolf13 (#26054) üzenetére


hyggelig
senior tag

Látom, van aki ezt a fórumos színvonalat az életben is viszi tovább. :U

#26055Moby A doboz az tényleg nagyon gáz :(

(#26059) Aciduzzu válasza Moby (#26055) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Gyöngyszemekben mindig is a PS volt jobb, ezt mindenki tudja.

A Watch Dogs mindkét új konzolon elérhető lesz, tehát annyira nextgen ott, mint itt. A DeS meg eléggé rétegjáték, nem ettől fog a Sony felvirágozni. :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26060) wolf13 válasza hyggelig (#26058) üzenetére


wolf13
őstag

Mire gondolsz ?

[ Szerkesztve ]

(#26061) d@vee válasza hyggelig (#26058) üzenetére


d@vee
őstag

A legrosszabb az benne, hogy szerintem szegény el is hiszi amit ír és büszkén szemforgatva hirdeti :W

Ja

(#26062) Zoleee83 válasza Moby (#26055) üzenetére


Zoleee83
addikt

A DeS teljesen rétegjáték, emellett egy már kiadott játék ismételt újrakiadása, felpimpelve. Szerintem csinálhattak volna valami frisset is, bár tudom nagy rajongótábora van, de ez a véleményem.
Én inkább már egy Days Gone 2-t várnék, vagy az új Horizon-t. :B

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#26063) Moby válasza Zoleee83 (#26062) üzenetére


Moby
addikt

>rétegjáték, csakegyremake, etc

Ahogy mondtam. Csak az arconpörgés. Jön is menetrendszerűen. ;]

(#26064) sasa134


sasa134
addikt

Eddig nem tartottam komoly dolognak de elnézve a DF videót, az új kontroller elképesztő lesz, nem hiába nevezi Rich "forradalminak". Mindezt a legelső előre telepített kis játék kipróbálása után - mi lesz még itt ha a fejlesztők elkezdik komolyabban kihasználni a tudását? :))

Avanti Roma

(#26065) d@vee válasza Zoleee83 (#26062) üzenetére


d@vee
őstag

Rétegjáték, mégis sokan várják. De azzel egyetértek, hogy jöhetett volna valami új IP is, esetleg egy Infamous folytatás, stb...

Ja

(#26066) Madwe válasza sasa134 (#26064) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mármint a kontroller tudását? Attól tartok azt még ex címek se fogják annyira kihasználni, mint az astroban, nemhogy a multiplatok...

(#26067) hyggelig válasza d@vee (#26065) üzenetére


hyggelig
senior tag

Infamous-t ne várj. A Sucker Punch már biztosan ráállt a Ghost of Tsushima vonalra.

#26060wolf13
A "kinek az apukája az erősebb" típusú beszélgetésekre.

(#26068) sasa134 válasza Madwe (#26066) üzenetére


sasa134
addikt

Igen, arra értettem.
Miért ne használnák ki - főleg az exek?

Avanti Roma

(#26069) Deck válasza Zoleee83 (#26062) üzenetére


Deck
titán

"egy már kiadott játék ismételt újrakiadása, felpimpelve"

Igazad van, csak ennyi. Javítottak a kontraszton, élességen, színeken, kapott egy nagyobb felbontás azt kész. Lehet egy program végezte ezt automatikusan, 1 nap se volt tuti. Mekkora pénz lehúzás. Mint a NFS: HP Remastered. Teljesen. Ilyet így kiaadni és teljes árat is kérnek érte? Remélem buknak és a Sony is.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#26070) Zoleee83 válasza Deck (#26069) üzenetére


Zoleee83
addikt

Tehát akkor felpimpelve? Szebb, jobb?
Igen. Tovabbra is tartom. :P

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#26071) Deck válasza Zoleee83 (#26070) üzenetére


Deck
titán

Igen, csak ennyi.

PS5

(#26072) .LnB válasza wolf13 (#26054) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem megint megkérdezett tegnap a munkatársam (nem az a "híres", egy másik, de haverok ők ketten), hogy "a PS5 fogja tudni a FullHD TV-t?"
És akkor én, ilyenkor ne roppantsam össze a kezemben lévő kávés bögrét geccc..
Mivel egy beképzelt, bunkó állat vagyok, én nagyon nehezen tudom türtőztetni magam az ilyen esetekben. Ha meg megpróbálom visszafogni maga, akkor is látni szerintem az arcomon az erőlködést. Kidüllednek a szemeim sztem. :D
Szóval, visszafogtam magam, és ennyit válaszoltam:
Igen.

De van ám más sztorim is. Nem fejtem ki, de jó ha tudjátok, hogy februárban már jön is a PS5 Pro..... Annyira kurva sok hülye van... :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26073) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Szinte tuti, hogy a PS hozza azt a meglepetést amit a DF említett és az pozitív lesz. Egyedi verziót készítettek az RDNA2 gpu-ból és ismerve a Sony-t, valamint Cerny zsenialitását, lehet temetve lesz a terraflop szám hangoztatása.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#26074) BoneDragon válasza .LnB (#26072) üzenetére


BoneDragon
veterán

30fps-el csak viszi az a szar...

;]

(#26075) .LnB válasza BoneDragon (#26074) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fingjuk nincs ezeknek, hogy mi az az fps szerintem. Ugyan ez a tag múltkor monitort vett. A két hülye összedugta a fejét és kitalálták, hogy neki bizony 144hz-es monitor fog kelleni. Kérdeztem, hogy miért? Elmondtam nekik, hogy az mikor, mire jó, ahhoz nem árt egy értelmes VGA is. De ha láttad volna a semmibe meredő tekintetüket... :D Ennyi erővel egy WC kagylónak is mesélhettem volna.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26076) Frod válasza Madwe (#26066) üzenetére


Frod
addikt

Pontosan.
Nyilván az első ezt demózó játékban persze, hogy minden IS benne van, mint kontroller fícsőr, később pedig szépen elfelejtjük ezt is, mint a tapipadot a DualShock-on.

Do you see the white shadow?

(#26077) stilo18 válasza .LnB (#26072) üzenetére


stilo18
addikt

Facebook ps5 csoportban van egy ilyen szőke csávó, aki minden egyes alkalommal győzködi az embereket, hogy jó lesz a full HD tv a ps5 mellé, mert mekkora gáz hogy nincs 4kréjtrészing120efpées egyszerre...és ezen röhögnek mekkora szar a gép már most.

Szóval... Igen. Kurva sok hülye van :D

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#26078) Madwe válasza sasa134 (#26068) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kihasználják majd biztosan, főleg az exek, de komoylabban mint az astro? ami direkt arra ment rá, hogy minden funkcióját bemutassa s kimaxolja? ennél jobban nem fogják... de még ennyire se hiszem, az egész játékot arra fűzték fel, h ezeket demozzák...

(#26079) ProEvoFan válasza Moby (#26048) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A hozzászólás második felét elmentettem. :K
Mennyire igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26080) Aciduzzu válasza Moby (#26063) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Miért lenne ez arcon pörgés? Azért, mert lesz digitális konzolod és szereted ezt a műfajt, bárki, aki másképp gondolkodik róla, az arcon pörög? :F

Nyilván, te ezzel próbálod a saját ízlésed és szerencsés konzolhoz jutásod legalizálni, de fogadd el, hogy más más véleményen lehet, és ő csak egy remake-t lát benne. Vagy épp nem érdekli, és számára a launch cím az a Morales lesz. Vagy egy se lesz.

Szerintem pont te pörögsz arcon ezzel a bizonyítási kényszereddel.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26081) d@vee válasza sasa134 (#26068) üzenetére


d@vee
őstag

Nem lesz annyira kihasználva sehol, mint az Astroban. Az a cím direkt arra ment rá, hogy bemutassa.
Mert lusták a fejlesztők/a pénzt és időt inkább magára a játékra költik el, max valamennyi extrát dobnak a kontrollerre is.
Sokszor láttunk már ilyet.

Ja

(#26082) ImACeltic válasza d@vee (#26081) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nem lesz kihasználva minden egyes képessége a DualSense-nek minden egyes játékban, de egy-egy specifikus képesség, pl az adaptív ravaszok nagyon jók lehetnek mondjuk egy Gran Turismoban amikor az ABS visszarugdos meg hasonlók. Vagy egy íj felhúzása majd a HZD 2-ben.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#26083) Tuomas válasza ImACeltic (#26082) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem ezzel majd vigyázni is kell fejlesztői oldalról, mert baromi könnyen idegesítővé válhat.

We were here

(#26084) Moby válasza Aciduzzu (#26080) üzenetére


Moby
addikt

Just rollin' and rollin'... :DDD

(#26085) Zoleee83 válasza Tuomas (#26083) üzenetére


Zoleee83
addikt

Kikapcsolhatóak lesznek a dinamikus haptic dolgok az új kontrolleren, ha valakinek zavaró lenne. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#26086) ImACeltic válasza Tuomas (#26083) üzenetére


ImACeltic
őstag

Milyen helyzetben tudod elképzelni idegesítőnek?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#26087) Madwe válasza Zoleee83 (#26085) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ami egyrészt érhető, másrészt viszont emiatt nem lehet játékelemeket építeni rá. Vagy ha mégegy extra erőforrást tesznek arra, hogy ugyan kitaláltak rá egy játékelemet, de megoldják alternatív módon is nélküle, más visszajelzéssel...

(#26088) Moby válasza Tuomas (#26083) üzenetére


Moby
addikt

Talán Rich mondja a videóban, hogy kicsit tart a "túlhasználatától". Van benne valami. Anno amikor bejött a DD5.1, meg a DTS, születtek egészen borzalmas filmek, amikben rettenetesen túltolták a dolgokat. Emlékszem, a Notting Hill dvd volt olyan, hogy nézhetetlen(hallgathatatlan) volt házimozin :D

(#26089) d@vee válasza ImACeltic (#26082) üzenetére


d@vee
őstag

Persze, ilyen használatnak örülnék majd. Nem viszik túlzásba, de azért élvezetesebbé tennék a dolgokat vele.
Dying Light-ban mikor tompa a fegyver és visszaüt, mert nem bír belevágni a zombiba, a ravasz visszarúgna :D

Ja

(#26090) Tuomas válasza ImACeltic (#26086) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha nem lenne kikapcsolható, és mondjuk ha ezen múlna egy-egy boss legyőzése. Az íjak amúgy sem gyorstüzelő fegyverek, de az adaptív cucc még inkább lelassítja, aminek lehet az az eredménye, hogy mission faild lesz sorozatosan.
Autóversenynél majd győzelmek fognak elúszni rajta, ami egy átlagosabb játékos számára idegesítő lesz.
Ha kikapcsolható lesz, akkor nyilván ez nem releváns, de nekem az az érzésem, hogy ez a funkció inkább hc gamereknek fog tetszeni.

We were here

(#26091) Lackooo84 válasza Bluverkill (#26028) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja, meg 200 hülye felesleges leaflet, mer' azok kellenek... :D

The Truth is out there...

(#26092) sasa134 válasza Madwe (#26078) üzenetére


sasa134
addikt

Értem amit mondasz, meglátjuk. Én azt gondolom, hogy amit a sony ennyire promóz, amiről a tech szakma ennyire jó véleménnyel van, azt nem fogják (a belsős stúdiók leginkább) elhanyagolni. Nyilván nem azt mondom, hogy játékok fognak erre épülni nem is kell, de bizonyos jatekelemekben, harcban, fegyverkezelésben, mozgásoknál látni fogunk meglepő dolgokat. Legalábbis remélem.

Avanti Roma

(#26093) zozika84 válasza ImACeltic (#26073) üzenetére


zozika84
őstag

Remélem, hogy a korabban pletykált hatékonyabb RT teljesítményt jelentik be. Korabban olvastam valahol, hogy mindössze pár%-ot vesz el az RT használata PS5-ön.
Ennek ellenére most még maradt az ilyenkor jellemző fps felezés :(

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#26094) NyMRooD válasza ImACeltic (#26073) üzenetére


NyMRooD
őstag

Azt azért ne felejtsd el, hogy MS-nél is vannak zsenik, illetve ha valami egyedi megoldás okozza a meglepetést, nem biztos, hogy third-party-k is használni fogják értsd, lehet, hogy pozitív lesz a meglepi, de nem biztos, hogy fontos lesz.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#26095) Petya2900XT válasza sasa134 (#26064) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Azért némileg pesszimistább vagyok a DF-nél kontroller ügyben. A tapipad is sok esetben ha használva volt izzadságszagúnak éreztem a használatát,mintha belerakták volna,mert "bele kell rakni". A hangszóró talán egy fokkal hasznosabbnak éreztem GTA-ban, de a legjobban még mindig az Astro bot használta ki ott is a kontroller adta lehetőségeket.

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#26096) ImACeltic válasza NyMRooD (#26094) üzenetére


ImACeltic
őstag

Legtöbb fejlesztő sokszor áradozott, hogy milyen könnyű fejleszteni PS4-re és ez szerintem nem lesz másképp a PS5-nél sem. Ha lesz valami finomság a PS5-ben, azt szerintem "megtanítják" a third partynak is.

zozika84

Igen az jó lenne, ha az RT-vel kapcsolatos lenne. Most láttam egy leakelt gameplay-t a Miles Morales-ről és nagyon jól néz ki az RT a felhőkarcolókon lengés közben.

Tuomas

Akkor majd a casual játékosok kikapcsolják. De szerintem sokkal többször lesz élvezetes, mint idegesítő.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#26097) VTom válasza Moby (#26055) üzenetére


VTom
veterán

"Lesz és van a PS5-től erősebb hardver."

Van olyan hardver, amibe beépítettek egy PS5-öt, és attól erősebb? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26098) Wesder válasza .LnB (#26041) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, de ez még mindig egy mustàros kép. :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26099) Zoleee83 válasza VTom (#26097) üzenetére


Zoleee83
addikt

"Lesz és van a PS5-től erősebb hardver."
Van olyan hardver, amibe beépítettek egy PS5-öt, és attól erősebb? :U

Series X-re gondolt, bár nem lett konkrétan leírva, de papíron erősebb a nyers számokat nézve.

@ImACeltic - igen ezért írtam a papiron-t, nagyon várom a teszteket én is.
Egyébként nekem valamiért a Series S miatt van olyan érzésem hogy meglepődtek, és jó értelemben. A két nagy konzol szerintem alapból hozza amit ígértek, sőt a PS5 talán még többet is. Az az SSD nagyon patent. :K

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#26100) ImACeltic válasza Zoleee83 (#26099) üzenetére


ImACeltic
őstag

Lehet csak addig ameddig meg nem jön a DF tesztje. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.