Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#27201) oriic válasza Moby (#27197) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sok ilyen van hidd el. :DD

Live-Die-Respawn

(#27202) Moby válasza Melorin (#27196) üzenetére


Moby
addikt

Ezt azokon a piacokon, ahova szánták úgy szokták megoldani, hogy beviszi a ember bótba, ahol vette, és ott belerakják neki. Ez csak nálunk van, mer a Magyar mindent otthon megold, mindehez is ért, vagy ha nemért, akkor inkább elkerüli messze.
Ja meg oroszoknál. Ők mondjuk némi baracklekvárból, zsemlemorzsából, meg pillanatragasztóból simán újraépítenek egy merci kasztnit.

(#27203) hombre[EU] válasza oriic (#27195) üzenetére


hombre[EU]
veterán

érdekel is engem :D ps5+dualsense+demons souls a nextgen experience...a többi csak bohóckodás :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#27204) Moby válasza oriic (#27201) üzenetére


Moby
addikt

Üdvözlöm őket innen is! :DDD

(#27205) oriic válasza hombre[EU] (#27203) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na meg az esetleges 60FPS BB nem?:D

Live-Die-Respawn

(#27206) hombre[EU] válasza oriic (#27205) üzenetére


hombre[EU]
veterán

fock...már majdnem elfelejtettem. #feltépettsebek

Life, Uh, Finds A Way

(#27207) Madwe válasza Moby (#27199) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hdd esetén egyfajta töredezettségmentesítés futott le patcheléskor, nem? Hogy a seek time csökkenjen... na ez most ssdnél nem szükséges?

(#27208) NyMRooD válasza hyggelig (#27174) üzenetére


NyMRooD
őstag

Igazad van, jóval egyszerűbb az xbox-os megoldás, de mondjuk egy év múlva amikor már sok olyan ssd lesz a piacon ami megfelel a ps5-be, árban szvsz azzal jársz majd jobban (ha jól tudom a most piacon lévő 1 annyiba kerül mint a Seaget boxos megoldása, pedig gyorsabb). Ha a párod meg szerel műszaki dolgokat, nyugodtan rábízhatod, mert könnyedén levehető az oldallap (egy mozdulat), 1 csavart kell kicsavarni, hogy leved a bővítő hely védőlapját, berakni az ssd-t meg egy mozdulat, szóval nem sokkal bonyolultabb, csak valamivel időigényesebb, 30 másodperc helyett 2-3 perc.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#27209) Moby válasza Madwe (#27207) üzenetére


Moby
addikt

Nem. Korábban úgy ment a patchelés, hogy le kellett tölteni az egész file-t, ami változott. Ez rengeteg felesleges adatot jelent(amik viszont nem változtak). Viszont gyors, mert csak bemásolta a régit felülírva. Aztán valamikor pár éve, amikor szép kövérre hízott a psn felhasználók tábora, áttértek a byte patchingre, hogy sokkal kevesebb adatot kelljen letölteni a rengeteg usernek a psn-ről egyesével (azaz ne terheljék le a patchek a psn-t). Ami annyit tesz, hogy csak azt töltöd le, ami ténylegesen változik. Viszont a játékok tömörített, összepakolt, CRC-zett fileokból állnak, azokat ki kell tömöríteni, betenni a változást, visszacsomagolni, és újra CRC-zni. Ez most is fog kelleni, csak rohadt gyorsan megy majd végbe (valszeg on-the-fly).

[ Szerkesztve ]

(#27210) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Mind a PS5-ön mind az XSX-en (+1 játék fér el?) kevés a tárhely, ezzel jár az ssd, már fél generációnál is mindenki az ssd után sírt, most itt van, mind a két cég kitett magáért és nem egy egyszerű sata3-as ssd-t rakott be, hanem villámgyors megoldást, most meg a tárhely kevés (amikor ezek az ssd-k a piacon annyiba kerülnek mint a current gép alap gépei, sőt van amelyik drágább), "van akinek nem lehet a kedvére tenni" (egyébként meg mind a kettő bővíthető, ha nagyobb tárhely kell bővíts, ha meg sokallod a bővítés árát akkor valszeg azt sem fizetted volna meg ha a konzolba nagyobb kerül, mert bizony mind kettő jóval drágább lenne).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#27211) predakon


predakon
őstag

Korábban már készültek olyan videók amiben összehasonlították az external SSD, nvme, HDD és belső ssd töltési időket. A külső usd-s NVME és SSD között kb semmi különbség volt, én simán rádugom majd a konzolra a külső 1tb samsung t7 ssd-met és ennyi, aki ennél is jobban pörög a témán az meg belerakja a ps-be az m2-t.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#27212) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Leszarnám ezt a tárhely dolgot, ha a PSN olyan fasza lenne, hogy full sávszéllel lehetne lehúzni a dolgokat, mert akkor az ezres netemmel pik-pak lakapnám ami kell. Itt a baj azzal van, hogy még az is ratyi, és pár gigás peccset is órákig töltene, ha az ember nem trükközne a stop/go-val...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#27213) hyggelig válasza Melorin (#27196) üzenetére


hyggelig
senior tag

Mint mondtam, a PS4-ből indultam ki. Csak a saját bizonytalanságomat minősítettem, nem a szerelő ember képességeit. De ki mit lát bele.

(#27214) hombre[EU] válasza Lackooo84 (#27212) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha hdd-rōl be lehet húzni az ssd-be a játékokat akkor egy 2-4terás külsōre felpakolsz egyszer mindent és kézcsók. persze ha engedi majd...

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#27215) Melorin válasza hyggelig (#27213) üzenetére


Melorin
addikt

Én is a Te bizonytalanságodat/bizalmatlanságodat minősítettem :D

[ Szerkesztve ]

(#27216) stilo18 válasza Lackooo84 (#27212) üzenetére


stilo18
addikt

Ha nem is full sávszéllel, de nagyon sokszor 10 perc környékén lent van nálam otthon egy játék...

Én nem éltem meg rosszul a lassú psn dolgot ebben a generációban.

Bocsánat pontosítok... Frissítésnél a másolás az veszett lassú mindig :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27217) .LnB válasza stilo18 (#27216) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez nem is a Sony-ról szól szerintem igazából. Hanem arról, hogy az adott felhasználó türelmetlenségének mértéke, hogyan arányul a letöltési sebességhez. :) Mint a szamár a Shrek-ben, Ott vagyunk már? Ott vagyunk már? Ott vagyunk már?

És szerintem az se hátrány, ha az életed olyan, hogy történnek benne a dolgok. És nem vagy rászorulva arra, hogy ha elindítasz egy letöltést, akkor köröm rágva izgulsz, hogy mikor fejeződik be a letöltés. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27218) Melorin válasza .LnB (#27217) üzenetére


Melorin
addikt

Régen mi lett volna az ilyen izgulósokkal amikor a körmünket azért rágtuk, hogy olvassa be a gép az 1.44-es floppy-t :D

(#27219) -=Jam=- válasza Melorin (#27218) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ja mikor a Win95-öt telepíted a 15 floppy-ról és az utolsó hibás, na az megfizethetelen volt :D :D

(#27220) Lackooo84 válasza hombre[EU] (#27192) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azzz.... :U

The Truth is out there...

(#27221) ldave


ldave
félisten

Days Gone kap valamiféle PS5 frissítést: 60fps at dynamic 4K on PlayStation 5.

A Slime draws near! Command?

(#27222) Lackooo84 válasza stilo18 (#27216) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor nálad otthon a szobában van egy PSN szerver. Nekem nagyon ritka, hogy felmegy 80MBps-ig (1x volt 100 is), de akkor is olyan a letöltés grafikon, mint az EKG, ugrál fel le fel le egy ideig, aztán bezuhan 20MBps- körülire. Szar.

The Truth is out there...

(#27223) Lackooo84 válasza ldave (#27221) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja ezen már kiröhögtem magam. Prevgen játékok "dynamic" négyká... égés... :DDD

The Truth is out there...

(#27224) ImACeltic válasza Lackooo84 (#27223) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nyilván ha több időt fektetnének bele a PS5 patch fejlesztésébe, akkor lenne ez natív 4K és 60 fps, sőt, még részletesebb környezettel, stb. De valószínű, hogy már nem akarnak fél évet ezzel szórakozni és inkább fejlesztik a Days Gone 2-őt.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#27225) Moby válasza Lackooo84 (#27223) üzenetére


Moby
addikt

Nem fogják újraírni a játékot PS5-re, csak kiütik belőle a framelockot, aztán kész. Ez is jó dolog, bele is szarhatnának, aztán nesze neked BC. Tolhatod úgy, ahogy ment.

(#27226) hombre[EU] válasza Lackooo84 (#27223) üzenetére


hombre[EU]
veterán

inkább legyen dinamikus csak a lodot tüntéssék el :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#27227) Lackooo84 válasza Moby (#27225) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Logikus, de ez a lényeg, hogy a PS5-nek lazán erőből ki kellene tolnia ezt a játékot NEM dinamikus, hanem normál 4K-ban...

The Truth is out there...

(#27228) stilo18 válasza Lackooo84 (#27222) üzenetére


stilo18
addikt

Olyan 50-80 között van az átlag, 100 nagyon ritka.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27229) hombre[EU] válasza Lackooo84 (#27227) üzenetére


hombre[EU]
veterán

de te ezt honnan tudod??? az AC-ket sem fogják vinni ezek a konzolok natív 4K60-ban

Life, Uh, Finds A Way

(#27230) VTom válasza Wlac (#27183) üzenetére


VTom
veterán

A gameplayeket én is szeretem néha menteni, de gombnyomásra tolja fel youtube-ra, én ott tárolom.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27231) roni456


roni456
friss újonc

Srácok Aki a Euronics-nál rendelt PS5-öt nálatok sincs már meg a törlés lehetőség? Mert elcsábultam majdnem egy X-re és törölni akartam a rendelést de már nem tudom.És az tuti hogy eddig volt rá opció.Lehet csak hülyeségekbe kapaszkodok de ez érdekes :D

(#27232) csuzda válasza roni456 (#27231) üzenetére


csuzda
aktív tag

Ha tényleg elcsábulnál akkor én szívesen átveszem :DD

(#27233) stilo18


stilo18
addikt

Tudom unjátok a tv témát, de mától 4 napig 250k a Sony XH90 a Médiánál.
350/380k körüli tv. Hajrá aki cserélni akar esetleg.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27234) bulikavagyok válasza ldave (#27221) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez korrekt. Erről jut eszembe! A TLoU 2 kap hasonló PS5-ös frissítést? Tegnap kerestem infót erről, de semmit sem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#27235) Madwe válasza predakon (#27211) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez tök jó, hogy így teszed, csak azt tudd, hogy ps5 játék a külsőről nem fog elindulni :D

(#27236) Moby válasza Lackooo84 (#27227) üzenetére


Moby
addikt

Itt a lehetőségeket a kód szabja meg, nem az erő.

(#27237) predakon válasza Madwe (#27235) üzenetére


predakon
őstag

Teljesen mindegy, tárolásra tökéletes, 20p felmásolást túlélek

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#27238) front3r válasza bulikavagyok (#27234) üzenetére


front3r
őstag

Nincs infó róla, viszont olyat olvastam, hogy már aktívan használja a DualSense-t a játék.
Lovaglásnál, vagy amikor gitárt pengetsz, akkor azokat nagyon jól átadja a kontroller. Teljesítménnyel kapcsolatban nem írták, hogy 60FPS lenne a játék, vagy továbbra is 30.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#27239) .LnB válasza bulikavagyok (#27234) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

The Last of Us Part II "official" Playstation 5 Patch note:
- Abby gets, plus 5 kg of muscle mass.

;]

Valóban nincs semmi infó még róla.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27240) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#27234) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mivel a naughty dog elég komolyan benne van a ps5-ben szerintem a játékkal együtt már kész volt a ps5 verzió...kellemetlen lenne,ha nem kapna maradjunk annyiban :) vagy maximum majd a multiplayerrel együtt jön

Life, Uh, Finds A Way

(#27241) JanR válasza bulikavagyok (#27234) üzenetére


JanR
addikt

Ha a Part I-bol indulunk ki, akkor majd evek mulva lesz remaster. Bar most a Part I is kapott valami patch-et. Nekem is ez a "legkritikusabb" kerdes amugy, mert a Part II lesz az elso, amit vegigjatszok PS5-n (bar lehet elotte a Part I-et is felelevenitem).

(#27242) bulikavagyok válasza front3r (#27238) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi! Akkor nem véletlenül nem találtam erről semmit. Mondjuk kicsit furcsállom is. Ha nem jön patch a startig, akkor gondolom, h készülhetünk a remastered kiadásra.

Szerk.: Köszi Srácok! :R

JanR: Én is úgy terveztem, h ez lesz az első játék. :)

[ Szerkesztve ]

(#27243) nxswitch válasza bulikavagyok (#27234) üzenetére


nxswitch
senior tag

A dualsense új képességeit használja, szóval 99% hogy jobban is fut.

(#27244) Scarletiel válasza dom1n0 (#26813) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én is ezt mondtam de finoman el lettem küldve anyukámba, amiért bele mertem szólni az élet nagy dolgaiba :DD

(#27245) bulikavagyok válasza nxswitch (#27243) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az biztató. Én igazából megelégednék egy frame rate duplázással is. A grafikába nem nagyon tudnék belekötni - PS4 Pro YT gameplay videók alapján.

[ Szerkesztve ]

(#27246) Lackooo84 válasza hombre[EU] (#27229) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hogy hogy honnan? Adott egy játék, egy kód, amit 1.8 illetve 4.2TF-re megírnak, akkor azt egy 10TF-es HW-nek izomból ki kéne tolnia...

The Truth is out there...

(#27247) semetka válasza oriic (#27195) üzenetére


semetka
őstag

Én tuti nem fogom kikapcsolni, ha már ilyen tök jó funkciókat tud. Ps4-se kapcsoltam ki soha a rezgést.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#27248) ProEvoFan válasza stilo18 (#27233) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:Y
Na most bántam meg, hogy megvettem a Samsung Q82Rt áprilisban.
Ki gondolta volna hogy ez ilyen olcsó lesz....
Persze a Q82 is jó tévé, de ez a Sony tévé volt az eredeti kiszemelt.
Gyorsan eladnom a Samsung tévémet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27249) stilo18 válasza ProEvoFan (#27248) üzenetére


stilo18
addikt

Nagyon meglepően jó ár.
Amúgy a HDMI 2.1-et leszámítva lehetne diskurálni, hogy melyik is a jobb tv. ;)

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27250) BGyulaHUN válasza stilo18 (#27233) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Szia ! Ez az a TV amibe még nincs vrr vagy mi de a Sony ígéri , hogy majd valami frissítés lesz rá ?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.