Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#26751) d@vee válasza zozika84 (#26737) üzenetére


d@vee
őstag

Mindenki kap mindenhonnan. Itt a kérdés az, hogy megjelenéskor kapunk-e :D
Bár nekem elég az is, ha csak én kapok ;]

Ja

(#26752) F-ECT$ válasza Dr. Venkman (#26749) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha a PS egyedül lenne a piacon, akkor valószínűleg jogos lenne a félelem, hogy használt piac nélkül kevesebb és kisebb kedvezmény lenne az online boltban. Viszont:
-a cross platform címeknél figyelni kell a többi platform árára
-a ps exkulzívoknál meg valamennyire cél, hogy idővel minél nagyobb közönséghez eljusson, hiszen ez biztosítja, hogy a következő generációt is megveszed a konzolból

Így én ezt kis kockázatnak látom, de szívesen látnám a továbbiakban is, hogy el lehet adni a használt játékokat.

Dive ever, work never.

(#26754) stickermajom


stickermajom
addikt

Rendelt már valaki külön tartozékot KV-tól a PS5-höz? Ha igen, ti kaptatok bármiféle megerősítést? Kéne az adott cucc premierkor, ezt is 8 helyen kellett volna előrendelni, hogy tuti legyen? :D

(#26755) LendvaiFeri1 válasza stickermajom (#26754) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

6 napja rendelt PS4 játékról sem jött még megerősítés. :(((

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#26756) Dr. Venkman válasza F-ECT$ (#26752) üzenetére


Dr. Venkman
tag

A cross platform címek ide-oda vásárlása szerintem nem gyakori. Nekem ps van játékra más platformom nincs, ezen vannak a trófeáim, a library-m. Szerintem, nem én vagyok az egyetlen. Az oké, hogy akinek van xbox-a vagy erős pc-je az megveheti arra is, de akkor máris széttördeli a könyvtárát, az achivementjeit. Másrészt a másik nagy platform is az only digital irányába halad, igaz kicsit más modell alapján. Ha két nagy digitális bolt maradna talpon a későbbiekben, akkor is simán van veszélye az árszint emelkedésnek. (Nem mintha így nem történne meg, csak esetleg korlátok közé szorítva)

[ Szerkesztve ]

(#26757) Szilágyi84 válasza stickermajom (#26754) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én + még egy dokkolós töltöt a gép mellé. Felhívtam őket , hogy legyenek szívesek ne felszámolni + 1000 ft-ot 19.-ére hamár úgyis jön a gép és +;egy játék. Egy csomagba rakta elvileg nem kapok több megerősítő emailt ezzekkel kapcsolatban , da amúgy mindig megjelenés előtt 2-3 nappal szokták küldeni , hogy igényt tartasz még rá. Viszont megemlítette a srác , hogy lehet személyesen boltban nem lesz kiegészítő és játék se Ps5-re csak rendelős átvétel. Lehet azokból is kevés lesz vagy sem azt nem árulta el.

(#26758) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Erdekesseg:

Dualsense-t felismeri nativan a PS3 es elvileg lehet is hasznalni vele.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#26759) Wesder válasza oriic (#26758) üzenetére


Wesder
félisten

Az úgy komoly. :C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26760) Oistrakh1


Oistrakh1
tag

Felhívtam a gamertech-et hogy lehet e már tudni valami az előrendelésemről, azt mondja még mindig semmit nem tudnak majd csak megjelenes elott 1 nappal vagy aznap, es lehet drágább is lesz nagyon hárítanak.. Egész vicces hogy pont bennük reménykedtem hogy lesz gépem, de ez a hardveraprós lebukás után már semmi reményt nem fűzök ezekhez a hazudós bandához.

(#26761) Aciduzzu válasza Oistrakh1 (#26760) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerintem lehet tudni nagyon is: nem kapsz. Kis konzolboltoknak egyetlen egy darab nem jutott, csak a nagyoknak KV/Sony/MM/Euronics/Emag (esetleg).

Mindenki másnak túró a fülébe.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26762) hyggelig válasza Oistrakh1 (#26760) üzenetére


hyggelig
senior tag

és lehet drágább is lesz

De azt hogy? Nem adtál le előrendelést? Ha hivatalos értékesítés van és az ajánlatukat elfogadtad, már nem adhatják drágábban.

(#26763) Rage47 válasza oriic (#26758) üzenetére


Rage47
veterán

még a Switch is

(#26764) Oistrakh1 válasza hyggelig (#26762) üzenetére


Oistrakh1
tag

Szeptemberben rendeltem meg, akkor azt mondták benne vagyok az első körben.

(#26765) VTom válasza F-ECT$ (#26752) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem pont az ellenkezője történne, ugyanennyit akciózna a Sony, de lehet, hogy még többet.
Nekik a használt piac kinyírása és a kizárólag digitális eladás óriási plusz bevételt jelentene a mostanihoz képest, és ugyanúgy akciózhatnák a játékokat, vagy akár árulhatnának csomagokat, amikkel újabb vásárlókat vonzanának a platformjukra.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26766) Aciduzzu válasza Oistrakh1 (#26764) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

De szeptemberben még egy bolt sem tudta, hogy mennyi konzolt kapnak. Vagyis azt, hogy nem kapnak semmit. :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26767) VTom válasza Oistrakh1 (#26760) üzenetére


VTom
veterán

Az megvan, hogy ennek a boltnak a jeles képviselője hirdette a 20db PS5-öt megjelnés napján 300 ezerért itt aprón? :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26768) hyggelig válasza Rage47 (#26763) üzenetére


hyggelig
senior tag

Oh wow. Akkor majd nem is kell pro kontroller a Switch-hez. :)

(#26769) oriic válasza Rage47 (#26763) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Oda kell dongle/adapter ha hol olvastam.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#26770) Oistrakh1


Oistrakh1
tag

Igen pont ezért írok ide, még szerencse hogy a Nav központi igazgatóságán van ismerősöm.

(#26771) hombre[EU] válasza oriic (#26758) üzenetére


hombre[EU]
veterán

majd kipeccselik :D a pc-n menjen minden feature rendesen

Life, Uh, Finds A Way

(#26772) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

hmm.. a Magyar PS FB oldal, ma még nem írt ki új, magyar feliratos játékot PS5-re. :U Remélem csak Szandi elfelejtette.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26773) Aciduzzu válasza Oistrakh1 (#26770) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerintem ezzel semmire nem mész. Nem hiszem, hogy bármelyik bolt lenne olyan hülye, hogy hivatalosan saját nevében árulna kétszer annyiért valamit, mint a többi bolt. Magánemberként meg bárki annyiért ad akármit, amit akar. Nézz körül a hardveraprón.

7 évvel ezelőtt ugyanez volt, nem volt sehol konzol, tele volt a net 250 ezer forintos PS4-gyel...

Magára vessen, aki ennyiért megveszi. :)

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26774) japunk válasza Aciduzzu (#26761) üzenetére


japunk
aktív tag

Én a Platinum Shopból rendeltem a gépet júniusban, azóta 2x is megerősítették hogy fogok kapni gépet megjelenés napján, remélem így is lesz. :)

The owls are not what they seem.

(#26775) 3L1T3 válasza stickermajom (#26754) üzenetére


3L1T3
addikt

Minden kieg elfogyott!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26776) Oistrakh1 válasza japunk (#26774) üzenetére


Oistrakh1
tag

Az ilyen sufni listák miatt nem kaptam g~pet mint amit ezek az utolsó mocsok konzolboltok vezettek már tavasz óta..

(#26777) Oistrakh1 válasza Aciduzzu (#26773) üzenetére


Oistrakh1
tag

Majd meglátjuk.

(#26778) Aciduzzu válasza japunk (#26774) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Az egy 20 éves üzlet azért, talán több bolttal is.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26779) Aciduzzu válasza Oistrakh1 (#26776) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Már miért lenne a Platinum Shop utolsó mocsok konzolbolt? Azért, mert neked nem jutott konzol? Ha jutott volna, akkor most itt dicsekednél vele, és minden rendben lenne a boltokkal vagy bolttal is, ahonnan kapod?!

Értem.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26780) Carlos Padre válasza sp8787 (#26726) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Arról volt szó hányszor jött elő a téma valójában VS "ezzel van tele a topik", nem arról, hogy hány darab kontroller.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26781) sting2 válasza Oistrakh1 (#26760) üzenetére


sting2
addikt

Amatőr húzás volt!
A hianycikk, az a megjelenés után 2 héttel is hianycikk lesz.
Ezek meg elkezdték hirdetni előre...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#26782) JanR válasza Oistrakh1 (#26776) üzenetére


JanR
addikt

Ezt írd le újra kérlek, mert nem értem.

(#26783) VTom válasza Aciduzzu (#26779) üzenetére


VTom
veterán

A másik boltra gondolt.
Mellesleg már tényleg szánalmas ez a duzzogás, amit azért rendeznek itt sokan, mert a megjelenés napján nem jut nekik.. :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26784) TCr válasza oriic (#26758) üzenetére


TCr
veterán

Mármint a PS4?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26785) Oistrakh1 válasza JanR (#26782) üzenetére


Oistrakh1
tag

Mit nem értesz?

(#26786) Aciduzzu válasza VTom (#26783) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerintem nem a másikra, bár lényegtelen, hisz a kolléga írta, hogy ő már júniusban foglalt a PS-nál és kap is. Erre írta feljelentő kollégánk, hogy az ilyen szemét boltok miatt nem jutott neki (mint a PS, ahol már júniusban listáztak...)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26787) Oistrakh1 válasza Aciduzzu (#26779) üzenetére


Oistrakh1
tag

Nem csak a platinum shop,az összes többi normál esetben akkor lehet előrendelni valamit, amikor hivatalosan a Sony kimondja hogy ekkortól rendelhettek elő playstation 5-öt,de mikor oda kerül egy jóhiszemű vásárló ebben az időpontban, már rég nem tud előrendelni mert Jóska Pista Márxiusban leadta a rendelését unalmában, mert volt rá lehetőség.

(#26788) Carlos Padre válasza Madoc (#26746) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Abban a formában ahogy a fórum 99.99%-a használja az. Ahogy a régiózás is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26789) Aciduzzu válasza Oistrakh1 (#26785) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Én mondjuk azt nem, hogy regisztrálsz egy fórumra, ahol 5 év alatt 14 hozzászólásod van, amiből csak hat darab ezen a jelenlegi oldalon, egy nap alatt, hogy bezzeg te milyen rosszul jártál és mindenkit fel is jelentesz a navnál.

Nem csak neked nem jut konzol, nekem sem fog, meg sokaknak nem, több ezer ember marad PS5 nélkül, tele volt vele ez a topik az utóbbi hetekben.

Ennek senki nem örül, sokan csalódottak, de felnőtt ember vagy te is szerintem, kezeld az érzéseidet és dolgozd fel. Nem a világ vége, nem szaladnak el a játékok, örülj annak inkább, hogy mondjuk egészséges vagy, mennyivel rosszabb lenne most kórházban, lélegeztető gépen, mint egészségesen otthon, PS5 nélkül!

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26790) 3L1T3 válasza Oistrakh1 (#26787) üzenetére


3L1T3
addikt

Mielőtt túlságosan beleéled magad a harcodba. Tájékoztatlak, hogy minden Partner akkor kezdte el a PS5 előjegyzéseket gyűjteni ahogy azt a PS Magyarország kérte.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26791) Carlos Padre válasza oriic (#26758) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Switch is. :D
Amúgy ez nekem jó hír, mert az összes ps3 kontrollerem döglődik.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26792) stickermajom válasza 3L1T3 (#26775) üzenetére


stickermajom
addikt

És akkor ez miért nincs feltüntetve a honlapon, vagy miért nem lép kapcsolatba egy kedves kolléga az egyszeri userrel, hogy bocs ez van? Szépen leszerepeltetek itt a PS5 premier kapcsán. :U

(#26793) JanR válasza Oistrakh1 (#26785) üzenetére


JanR
addikt

Mit jelent nálad az, hogy sufni listát vezettek a konzolboltok? Arra gondolsz, hogy emberek rányomtak az "érdekel" gombra (mert nyílván érdekli őket)? És amikor azt mondták, hogy na itt a lehetőség, kell gép? Akkor 20 ezret utalj előre. Aki nem utalt, nem kap, de persze az érdeklődök nagy százalékának kellett a gép, ezért elfogyott az első szállítmány. Valószínű azok az emberek kattintottak időben, akik már márciusban is ra voltak pörögve a PS5-re. Ezért nem értem ez miert lenne sufni lista.

[ Szerkesztve ]

(#26794) oriic válasza TCr (#26784) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, a PS3.

Video 09:07-től

Live-Die-Respawn

(#26795) Aciduzzu válasza Oistrakh1 (#26787) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerintem jelentsd fel az ÖSSZES konzolboltot ezért a navos ismerősödnél. :DDD Attól majd neked biztos lesz PlayStation 5.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26796) horkaytom válasza Oistrakh1 (#26787) üzenetére


horkaytom
tag

Te miert nem tettel igy?...

(#26797) Deck válasza stickermajom (#26792) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#26798) Aciduzzu válasza stickermajom (#26792) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Na ne majomkodj! :)

Szerintem kapcsolatba léptek, én is kaptam levelet tőlük, amiben tájékoztattak, hogy most bizony én állok azon a bizonyos végén. :DDD

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26799) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egészen más ha valaki magánszemélyként rendelt (akár 2-3 helyről is) és most eladja haszonnal, mint az, ha valaki boltként kap 10-20-50 darabot, ebből 0-t ad el a boltján keresztül, és az összeset viszi a másodlagos piacra.

Ez utóbbi már nem csak nem etikus, valószínűleg megszegi a Sony-val kötött szerződést, és jó eséllyel adócsalás is lesz a vége (magánszemélyként 200e Ft feletti haszon esetén SZJA-t kellene fizetni), de nem hiszem, hogy a "NAV-os ismerős" meg tudja úgy mozgatni a szervezetet, hogy egy ilyen kis halra rárepüljenek.

Dive ever, work never.

(#26800) Aciduzzu válasza F-ECT$ (#26799) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Jelen pillanatban Dániából lehet 260 ezerért rendelni konzolt. Vélelmezem, hogy aki 370 ezerért adja hirdetésben, az nem boltként jut hozzá nagyker áron és azt árulja. Hanem magánemberként megveszi külföldről, és azt adja tovább 10-20 ezer forint haszonért darabonként. A hivatalos Sony készletet a boltok eladják a saját árrésükkel a boltban, 184,990 forintos áron.

Pár utcára van tőlem egy kisebb konzolbolt Kecskeméten, bepróbálkoztam nála szeptemberben, hogy tőle úgyse rendelnek sokat, lehet ott jutna nekem. Beintett. :) Azt mondta, esélytelen, hogy kis boltok kapjanak a hivatalos Sony-készletből. Ha akarna se tudna például ő se abból adni bárkinek, bármilyen áron. Mert nincs neki.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.