Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164351) Mágus2 válasza MunezXBK (#164350) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A Golf4 sem panaszkodik, de a faceliftes octavia már a régi izzókért is sír, ha megváltozik az ellenállásuk. Hiába világít, az elektronika érzékeny. Ebbe az octaviaba csak a legrdágább típis specifikus ledek mehetnének, maik direkt erre a modellre lettek tervezve. Nem is ledesítem sehol, mert drága, nekem annyit nem ér. A rendszámtábla világítása lenne 33 euró. Csak erre a készletre nem dob hibát. [link] ;]

a FL előtti octavia nem ilyen háklis, ez magyarázza a G5 probléma mentességét is ilyen szempontból.

A nagyfelbontású ember hármas octáviája meg minden szarra allergiás.

[ Szerkesztve ]

(#164352) MunezXBK válasza Mágus2 (#164351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

10€ és nem dob hibát. A drágábbakra viszont igen.

(#164353) focvis válasza focvis (#164282) üzenetére


focvis
veterán

Az új szoftverrel még csak városban használtam az autót; sokkal kevésbé idegbeteg így; még nem tudtam teljesen padlózni a városi környezet miatt; határozott gázra - úgy érzem - jobban megy a gyári setupnál. A hétvégén megyek majd vele autópályán, eljön az igazság pillanata (H-s téli gumikkal max. 220-ig az órán).

A SAAB / BMW tetőcsomagtartót jó áron kínáltam, 3 nap alatt elvitték a jófogáson. Na, így már nem lesz gombhoz a kabátot esete... ;]

(#164354) Mágus2 válasza MunezXBK (#164352) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Led boltos barátommal végigpróbáltuk, ami nála volt a boltban. Mindenre hibát dobott, csak a legdrágábbakra nem, és neki is ez a tapasztalata az újabb autókkal.

(#164355) focvis válasza Mágus2 (#164354) üzenetére


focvis
veterán

A rendszámhoz Aliexpressről rendelt LED-eket tettem, természetesen hibát jelzett azonnal. Miután egy netes leírás alapján VCDS-szel átállítottam LED-re, megszűnt a hiba.

Ezek szerint én is számítsak arra, hogy titkon meríti az akkumulátort?
Esetleg csak azért nem kell erre számítanom, mert csak felkapcsolt világítás mellett megy a rendszám-világítás?

(#164356) hdman válasza bitpork (#164349) üzenetére


hdman
őstag

Nem tudom, mert kb naponta (többször) is mentem a kocsival. Most a bokám miatt nem tudok vezetni, ezért jött most elő a dolog. Lehet már régebb óta megvan, passz...

Sopron city :)

(#164357) hdman válasza Mágus2 (#164354) üzenetére


hdman
őstag

Nekem nincs hiba rá. A belteret elvileg nem figyeli Can buson, viszont a rendszámtáblavilágítást igen. Ott dobta a hibát, de VCDS-sel megoldottam :)

Sopron city :)

(#164358) Mágus2 válasza hdman (#164357) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem a led beltérvilágítás lesz.

(#164359) hdman válasza Mágus2 (#164358) üzenetére


hdman
őstag

Amint lábra tudok állni kiszedem a vérbe az összeset :) Gondolom az akksinak sem tesz jót, hogy 4 naponta lemerülésközeli állapotba kerül... Addig meg a szomszédom vagy asszony járkál vele :)

Köszönöm Mágus és persze mindenkinek! :R :R :R

Sopron city :)

(#164360) cool13


cool13
őstag

Jobbulást,a betegeskedőknek.

(#164361) negyedes


negyedes
addikt

Most hallgattam meg a motort: [link] a bal oldali felete dobozbol jon a ciripelo hang. Sajna nem tudom milyen alkatresz az. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#164362) Mágus2 válasza negyedes (#164361) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

It's OK bro. No stress, untill its ticking.

Rövide, örülj, amíg adja ezt a hangot, addig biztosan működik. :P Tulajdonság, nem hiba. A tank szellőztető szelep kerepel.

[ Szerkesztve ]

(#164363) negyedes válasza Mágus2 (#164362) üzenetére


negyedes
addikt

Ok. Csak paranojas vagyok mar a sok lefulladastol. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#164364) grizlisandor válasza molnarpeter (#164321) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tudom, de a szerelő azt mondta, hogy jártak már rosszul, ezzel a okosba visszaállítással. Összerakták a reset-elt légzsákvezérlőt, járt kicsit az autó és egyszer csak kinyitotta a légzsákokat. :W

(#164365) molnarpeter válasza grizlisandor (#164364) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] már-már gyanúsan olcsó, de vollkommen funktionsfähig, elvileg jó kéne legyen. Mondjuk egy kérdést megér az eladóhoz.

(#164366) bitpork válasza hdman (#164356) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Volt map és fw frissítve a navidon?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164367) hdman válasza bitpork (#164366) üzenetére


hdman
őstag

map igen, 2019re, fw nem.

Sopron city :)

(#164368) bitpork válasza hdman (#164367) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Magyarítva is lett?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164369) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

A problémám az volna, hogy ma nem inuldt az autó, a történet az alábbi:
Reggel pöcc, délután pöcc, este csak teker-tekre de nem indul (mintha nem lenne üzemanyag befecskendezés), 7-8próbálkozás, bezár-kinyit stb...., majd 9.jére pöccre indul mintha misem történt volna.
Ötletek, hogy mit érdemes megnézni, ellenőrízni?
Az alany egy 2000évj. 1.9pd ajm.

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#164370) hdman válasza bitpork (#164368) üzenetére


hdman
őstag

Nem. Csak terkepadatbazis.

Sopron city :)

(#164371) Mágus2 válasza zsoleszkai (#164369) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amikor csak tekert, felvillant az izzítást jelző pilács gyujtásra?

Ki kell olvasni a motorvezérlő hibatárolót, ha nincs hiba, akkor egy relé a tippem.

[ Szerkesztve ]

(#164372) bitpork válasza hdman (#164370) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meljik FW van rajta?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164373) hdman válasza bitpork (#164372) üzenetére


hdman
őstag

Passz

Sopron city :)

(#164374) raziel01


raziel01
veterán

A rendelt Zimmermann fékbetéthez adtak 4 csavart. Piros a menetük. Jól gondolom, hogy ez csavarrögzítő?
Pluszban akkor nem kell gondolom kenni rá semmit. Van Mannol közepes erősségű csavarrögzítőm is.

(#164375) bitpork válasza hdman (#164373) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Többen panaszkodtak map frissítés után elmenő DAB vételről, hang eltűnésről meg pár kevésbé látványos dologról. Nekem audiban a map frissítés tartalmaz sw frissítést is. Nem lehet h ott megkavarodott valami és mondjuk a fej nem áll le rendesen v pl megnézi 30-60 percenként hogy ven-e dvd benne vagy bármi hasonló mint régen volt?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164376) #92540160 válasza zsoleszkai (#164369) üzenetére


#92540160
törölt tag

Az én CR passatom ugyanezt csinálja évente egyszer. Félóra kínlódás, pánik, telefonálgatás, és egyszercsak pöcc, és aztán még csak nem is föttög.

Ami nemmindegy: Suzuki swift 1248cm3 DDiS (előző "autóm") 8 év alatt egyszer játszotta el velem. Vidéken, egy autóvilamossági szerelő mellett parkoltam, ott volt dolgunk a szomszédjában. Indultunk volna, de csak tekert. Az akksi is lemerült. A műhelyből kihoztak egy töltött akksit. Azt is lemerítettem. Oké, biztosítót hívtam, küldjenek trélert. Letette a márkaszervízben, másnap reggel hívtak, hogy az autó teljesen jó, pöccre indul, ne szórakozzak velük.

Tanulság: a technika kocsog.

[ Szerkesztve ]

(#164377) zsoleszkai válasza Mágus2 (#164371) üzenetére


zsoleszkai
tag

Húh, hogy az izzítás megjelenik-e az most jó kérdés mert általlában a kontrol lámpákkal együtt az is fel szokott villan ha nincs nagy minusz (mert akkor tovább) de ezt nem figyeltem most meg. Hibatároló üres. Relék között hol keresgéljek?

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#164378) bitpork válasza zsoleszkai (#164377) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A motorvezérlő tárolója vagy a gyűjtő az üres?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164379) zsoleszkai válasza bitpork (#164378) üzenetére


zsoleszkai
tag

Mindegyik tároló üres.

(#164380) Mágus2 Amikor nem villágít akkor nem húz be a relé? Istenigazából ezt nem figyeltem csak azt hogy a motor lámpa elalszik-e, és hogy az üzemanyag szűrő után van-e üzemanyag.

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#164380) Mágus2 válasza zsoleszkai (#164377) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindig figyeld az izzításjelzőt. Az izzítás reléje látja el árammal a motorvezélőt is. Ha nem villan fel, nem kap áramot a motorvezérlő. Anélkük süketen forog.

[ Szerkesztve ]

(#164381) zsoleszkai válasza Mágus2 (#164380) üzenetére


zsoleszkai
tag

Rendben, figyelem ha nem villan fel akkor jelen helyzetben csak azt tudom csinálni hogy kapcsolgatom a gyújtást? Illetve valami speciális relé megyen bele vagy stock négyzet relé? (annyira még nem bújtam át a relé táblát, viszont abból ítélve hogy süketen forog az tökéletes leírás a történtekre)
Relétáblát találok az autóban, hogy melyik lesz a cserés?

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#164382) gzbotii válasza #92540160 (#164376) üzenetére


gzbotii
veterán

Úgy 10 éve történt, diszkóban elkértem jóbarátom Ventojat, hazavittem a barátnőmet, mert nem érezte jól magát. Amikor indultam volna vissza, leállítás után fél órával, a motor indulása után automatikusan kapcsolat az elakadásjelző. Gombra semmit nem reagált. Kétszer leállít, újraindít, sarut levesz... Ugyan az a mese. Egy óra múlva jött a haverom arra, indítja, tökéletes. Egy év múlva adta el, másnap rákérdeztem, hogy volt-e hasonló hiba meg vele. Soha.

(#164332) Mágus2: jegyzeteltem :)
Bár nekem úgy rémlik, Dacian mi egy hosszú, 30cm csavarhúzóval zártunk ott rövidre valamint, mert egyszer ki**zott velünk, de apum villanyszerelő volt, szóval tudta, hova kell nyúlni, és az aznapi intézni valót így jártunk körbe, pár indítással :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#164383) hdman válasza bitpork (#164375) üzenetére


hdman
őstag

26 gigás a frissítés (teljes EU) de ha kibontom a zip fájlt, nem látok benne mást, csak térképeket.

Ez a CD keresés meg az Astramban volt, amikor beszart az olvasofej. :) néha randomban kereste a CD-t és még bekapcsolta a rádiót.

Sopron city :)

(#164384) Mágus2 válasza zsoleszkai (#164381) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

3 darab kötelező dolog van minden régebbi TDI csomagtartójában, ebből itt senki nem hord semmit. :DDD

1. Relé109,
2.féklámpa kapcsoló
3.résolajcső(PD esetében vákuumcső)

Benzineseknél 1 darab gyertya, gyertya kulcs, a leghosszabb gyujtókábel, vagy 1 trafó, ha külön trafós.

Komolyan, néhány aprósággal a legnagyobb lerobbanási okokat le lehet fedni. Nem merem felsorolni, nálam mi van a csomagtartóban, mert úgysem hinnétek el, majd egytalálkozó alkalmával kipakolok... olyan lesz, mint a német fegyverletétel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#164385) bitpork válasza hdman (#164383) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jó, hát ha csak ott, akkor csak ott :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164386) gzbotii válasza Mágus2 (#164384) üzenetére


gzbotii
veterán

Felsoroltak közül egyikről sem hallottam eddig. Nem is tudnék sokat kezdeni velük. :B

Feklámpa kapcsoló - típushiba? Kellemes lehet. Yard is biztos díjazná.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#164387) Mágus2 válasza gzbotii (#164386) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És ijesztő is, mert ha elromlik, akkor vagy nem működik a féklámpa, vagy folyamatosan világít, vagy egyszerűen csak villog az izzítás és féknyomos lesz a gatyád, ha 1000km-re vagy otthonról, mert nem fogod tudni, hogy a motornak van-e baja, vagy csak szivat a kapcsoló. ;]

Alap dolgok nélkül azért nem szoktam kimenni a járásból. Ilyenek, hogy bordás ékszíj, meg a műanyag feszítő görgője. ;) Persze nem azt mondom, hogy egy másik autót kell hordani a csomagtartóban darabokban, de amikor kimegyek valakihez segíteni, és egy laposvégű csavarhúzót sem tud adni, mert ő nem hord szerszámot, azért le bírnám pofozni.

[ Szerkesztve ]

(#164388) gzbotii válasza Mágus2 (#164387) üzenetére


gzbotii
veterán

Corsamban eleinte nekem is csak egy drb csavarhúzó volt. Semmi több. Most van azért pár fogó, kétféle csavarhúzó, fagyálló 1:1 vegyítve, 1l olaj, ablakmosó folyadék, két szett biztosíték, izzóból többnyire kettő (H7-ből is), két mágneses munkalámpa, gyorskotozo. Két emelő, két kerékkulcs (ez mondjuk veletlen). Most már lesz torx is bent.

Gyorsan kiokultam YT-on a 109 relé és feklámpa kapcsoló téren. Szerintem ezeket én is ki tudnám cserélni. Plusz szerzek 1m-es kábelt is, ha valaha indítás kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#164389) Gaben92 válasza Mágus2 (#164387) üzenetére


Gaben92
őstag

Egyik ismerősöm régebben TS MZ oldaltáskáiban hordott magával egy majdnem teljes másik motort darabokban. Motor alatt a komplett motorra kell gondolni, nem a motor motorjára. :DDD Konkrétan csak a túl nagy alkatrészek nem voltak benne, mint váz, felnik, stb.

Mikor megkérdezték miért, azt felelte: Lényegében ami nem egy nagy darab vas az el tud romlani ezen a szar.n emiatt ami nem egy nagy darab vas, abból mindig van nálam LEGALÁBB EGY tartalék.

Te vagy az Dávid? ;]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#164390) Lacess


Lacess
tag

Nos, ha már sokaknak "nem indult" akkor itt egy szebb történet:

Az öreglány december közepe óta állt az osztrák télben a szabad ég alatt. Olyan osztrák télben, amilyet a helyiek sem láttak vagy tíz éve. Az elmúlt két hónapban a napi középhőmérséklet -10körül, esett eddig kb. 5m hó és néha akkora a szél hogy egy 80kilós embercsomagot ledönt a lábáról. Ilyen körülmények közt állt az öreglány a mai napig. Természetesen teljesen esélytelennek tartottam hogy el fog indulni, de azért megpróbáltam. Már nyitáskor is hallottam milyen szépen szól a duda, ekkor kezdtem gyanakodni. A szokásos kettő helyett hármat izzítottam, relékattanásig. És bumm, egy fordulatra beindult. Nem akartam elhinni. Mintha csak tegnap állítottam volna le utoljára. Minden kollégám csak szenved, némelyik egy hét állás után is.

Egy kis ízelítő a helyzetről:
[kép] (nagy méretű kép!)

A kép készülte után még esett vagy két méter. Az én autóm azért ennél jobb helyen áll.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#164391) beers válasza Mágus2 (#164387) üzenetére


beers
addikt

Akkor ha elárulod, hogy szerinted melyek ezek a "mindenképp legyen az autóban" alkatrészek egy AUY mk2 alhambrába, akkor meg is venném ezeket! :R

M&N

(#164392) gzbotii válasza Mágus2 (#164387) üzenetére


gzbotii
veterán

Ma ki is néztem 109-es relét és féklámpa kapcsolót, szerintem szükség esetén ezeket én is tudnám cserélni, szóval rendelnék (főleg, hogy többnyire 2x700km távokat megyek vele haza Erdélybe, igyekszem mindenre felkészülni).
Ez ugye a 109-es relé? Melyik az, amelyiket még megéri megvenni?
Féklámpa kapcsolóból? [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#164393) i-sti válasza beers (#164391) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem is jó lenne egy bakancslista PDTDI, CRTDI, FSI, TSI, MPI, mindenhez is, azokkal a legszűkségesebb alkatrészekkel, amik kellenének. :R

Novum Forum Siculorum

(#164394) simonjoe válasza i-sti (#164393) üzenetére


simonjoe
senior tag

+1

Joe

(#164395) F_Zolee válasza i-sti (#164393) üzenetére


F_Zolee
veterán

Adomány számlát lehetne akkor Mágusnak nyitni ha mindezt leírná. :D

(#164396) simonjoe válasza F_Zolee (#164395) üzenetére


simonjoe
senior tag

...tegyük!!

Joe

(#164397) freaghill válasza F_Zolee (#164395) üzenetére


freaghill
őstag

Mágus csinálhatna egy paypal.me accot, és lehet küldeni pénzt a paypal.me/phmagus2 címre :D

[ Szerkesztve ]

(#164398) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Srácok!

Azoknak az A4 Avantoknak, amiknek ilyen a hátulja, azoknak hol jön hátra a levegő?
Az ülés alatt? Vagyis csak akkor megy hátra levegő, ha lábra van állítva?

Vagy másképpen van megoldva?

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#164399) F_Zolee válasza freaghill (#164397) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát akkor itt a lehetőség.

Mágus: találj ki valamit ami neked jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#164400) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.

99-es Seat Cordoba zárja állandóan elromlik,elmúlt 3 évben 4X is volt szerelőnél.
Hol a jobbos,hol a balos szorul meg,vagy törik el,most ott tartok hogy fél éve nem zárom le sehol mert szorul valahol az egész központi zár......

Valaki Hajdú Biharban nem tudna rálesni Nyíradony környékén?

Ja meg ha itt tartok akkor megemlíteném hogy a kipufogómon is van egy lyuk,azt is meg kellene hegeszteni,ahhoz is keresnék szakembert,mert november végén jön a műszaki.

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.