Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#57150) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

LG, Sony simán rögzíti. Sőt Samsung QFN82 és Q6 FAM-nak se volt ezzel soha gondja.
Ó édes izém, hogy mindig kell lennie valaminek....
Oké itt a képminőség a döntő, de azért na. Több millás tv másolásvédelmi szarsággal jön nekem 2021-ben?
-------------------------
Tényleg, Panasonic tulajok, aki vesz fel külön HDD-re (kódólt csatornáról van szó), nálatok is ez van?

[ Szerkesztve ]

(#57152) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Angolul használom a tévét, de átállítottam a kép kedvéért magyarra.
Szóval ezt tolja az arcomba:

(#57153) BusinessGuy válasza ΞΔGLΞ (#57149) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ezt a szénné gyalázza baromságot oled és oled közt képminőségben engedjük már el.

[ Szerkesztve ]

(#57154) h1mpi válasza ΞΔGLΞ (#57152) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Látod ezt mondtam... webOS alatt nincs ilyen... a panel 10/10 a többi meg nem annyira

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57155) ΞΔGLΞ válasza BusinessGuy (#57153) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát ez az, engedd el, akármilyen nehezedre esik elhinni, a szénné is elég gyenge jelző.
Amíg nem láttad ezt a tévét élőben, addig az a baromság, hogy ezt írod.
Pont nekem aki kákán is csomót keres a kijelzőn...

(#57156) ΞΔGLΞ válasza h1mpi (#57154) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ott nincs, ez tény és való, mert a CX rá se bagóz ilyenre, hogy másolásvédelem.
Ettől függetlenül a pana menürendszere, gyors és átlátható, csak olyan dedó szintnek tűnik néha. A beállítások közt navigáni, viszont sokkal egyszerűbb megcsinálni a képbeállításokat, ahova a CX-en, pl egy truemotion-höz eljutni, kb ehhez képest egy örökkévalóság, mert a legutolsó elcseszett helyre rakták.

(#57157) *RLaci* válasza ΞΔGLΞ (#57152) üzenetére


*RLaci*
addikt

Elég tintingesnek tűnik nekem a kép balra fent ;] :DDD

(#57158) anrab válasza *RLaci* (#57157) üzenetére


anrab
addikt

Az a naplemente.
(Bocs) :)

(#57159) *RLaci* válasza anrab (#57158) üzenetére


*RLaci*
addikt

Irónia meg van? Bocs. De ha jobban megnézem a hó is hol rózsaszín, hol kék. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57160) wierra válasza ΞΔGLΞ (#57148) üzenetére


wierra
senior tag

EX780-on volt, hogy hasonlóan rinyált a másolásvédelem miatt és nem rögzített. Aztán ez "elmúlt", pedig nem változtattam semmilyen beállításon. :U
Vodafone a szolgáltatóm egyébként.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#57161) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#57152) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Baltát neki! :DDD

Netflixről tudsz ill. lehet egyáltalán felvenni?

[ Szerkesztve ]

(#57162) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#57151) üzenetére


wallace 234
őstag

Semmi se lehet, tökéletes. Panasonicnak vannak fura dolgai, japán cégek amúgy is tudnak meglepit, okozni.
BusinessGuy #57153
Képminőség sok mindenen múlik, panel egy dolog a másik az elektronika, Panasonic e téren elég jól áll. Sok gyártó használja a videó chipjeit pl Denon is. Oled és oled közt bőven van különbség, egyrészt szándékosan is mivel, ha egy szinten lennének, ki venne drágább tvt? Senki, pár éve az Lg b7 és a felsőbb kategória közt, gyakorlatilag nem volt különbség. De az nem volt biznisz ezért lett, több széria. Itt is meg van az a különbség, ahogy lcd és lcd közt van. Ilyen a technológia.

(#57163) Calogero válasza ΞΔGLΞ (#57149) üzenetére


Calogero
addikt

"Hiába írom, hogy milyen hűdejó, mert ahhoz ezt látnotok kellene"

Mondom címem, ahová postázhatod a készüléket... ;]
Használd egészséggel

(#57164) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#57161) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem lehet, de az nem is érdekes, hiszen bármikor meglehet nézni bármelyik sorozatot, feltéve, ha nem ősidők óta van ott, mert néhány év után azért leszedik, de persze nem a toplistás sorozatokat, filmeket.
Engem ez a másolásvédelem féle f....ág tényleg k...ra idegesít most.

(#57165) ΞΔGLΞ válasza wierra (#57160) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez érdekes, vajon itt is "elmúlik" egyszer csak? :U

(#57166) ΞΔGLΞ válasza Calogero (#57163) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi :R

(#57167) Impulsivex


Impulsivex
tag

Holnap jön a 355 ezres Media Marktos CX... Na kíváncsi leszek, hátha 3. nekifutásra jó panelt kapok már :DDD

(#57168) -=Jam=- válasza Impulsivex (#57167) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Mikor rendelted? 6-10 napot írtak, de nem bánnám én sem ha előbb jönne :D A héten még home officeban vagyok pont.

[ Szerkesztve ]

(#57169) h1mpi válasza Impulsivex (#57167) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez durva... Engem egyelőre ez tántorít el a rendeléstől... :U

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57170) -=Jam=- válasza h1mpi (#57169) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ha szar visszaküldöd, hol itt a probléma? Aztán addig vársz, hogy lecsúszol róla, ennél jobb áron tuti nem lesz már.

(#57171) Segal válasza h1mpi (#57169) üzenetére


Segal
veterán

Ne tántorítson. Ha én is az itteni panaszkodások alapján hezitáltam volna, még mindig nem lenne 48 colos OLED tv-m, így meg november eleje óta van :))
Tehát kattints bátran a vásárlás gombra :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#57172) Impulsivex válasza -=Jam=- (#57168) üzenetére


Impulsivex
tag

Múlt hét csütörtökön. Egész gyors ahoz képest hogy nekem is 6-10-et mondtak

(#57173) -=Jam=- válasza Impulsivex (#57172) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Én pénteken, akkor még van remény, hogy megjön a héten. :)

(#57174) h1mpi válasza Segal (#57171) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor bátor leszek adok Neki egy esélyt :) De csak a MM-ból merem berendelni...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57175) Impulsivex válasza h1mpi (#57174) üzenetére


Impulsivex
tag

Én is ajánlom egy probat megér :) Még hibás panellel is brutal volt hasznalni.

#57173-=Jam=:
Szerintem biztos , mar holnap lehet hogy felhivnak :C

(#57176) h1mpi válasza Impulsivex (#57175) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Neked mi volt a hiba a panellal?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57177) Impulsivex válasza h1mpi (#57176) üzenetére


Impulsivex
tag

A fehér színeknél kékes volt a panel széleinél.
Itt tettem fel képeket a 2 panelről :)
KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#57178) h1mpi válasza Impulsivex (#57177) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi és csak úgy cserélgetik a panelokat? Vagy vissza az egész tv és kapsz újat? Illetve hányszor lehet cseréltetni? Akár 10x is?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57179) Impulsivex válasza h1mpi (#57178) üzenetére


Impulsivex
tag

Nekem az elsőre az LG szerviz panelcserét ajánlott majd a panelcsere után döntött úgy hogy készülékcsere utalvánnyal kaphatok újat a webshoptól. De én inkább vissza kértem az összeget és az akciós media marktosat megrendeltem :)

(#57180) h1mpi válasza Impulsivex (#57179) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi az infót. Sajnos a 65-ös CX3 nincs akcióban 624 000 Ft a MM-ban meg mindenhol...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57181) salapp válasza Impulsivex (#57167) üzenetére


salapp
addikt

Atyaég! A sok felesleges divatcucc, amit a nőcik összerendelnek, mert a (rajtuk szépen kereső) influencer "nézd mit mutatott", és még férfiak hobbiját is ennyi hulladékkal sikerül csak a gyártóknak kiszolgálni. Tényleg pusztulásra érett már ez a világ.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57182) Farkassacred válasza salapp (#57181) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az egyre silányabbra tervezett árucikkek mellett, ezt a környezetszennyezést a gyártók (is!) okozzák. Az adott, hogy többen vagyunk már és igényesebbek is lettünk, de a béka segge alá semmi értelme nincsen tervezvi az árukat..

(#57183) DarkByte válasza Impulsivex (#57172) üzenetére


DarkByte
addikt

6-10 nap? :Y Ne már. Szombaton rendeltem, én nagyon bíztam benne hogy az 1-5 nap szállítással még a hosszú hétvége előtt ideér. :(
Mondjuk az IKEA-s rendelésem amit mára kértem se jött meg, és a Pingvinpatikás is késik. Biztos jó ómen. :DDD

(#57184) patyi1989


patyi1989
tag

Sziasztok. Kosárba raktam én is a cx et, még nem utaltam előre, kicsit vacilálok, mert mi tvre alszunk el, és kB napi szinten 2-4 órát tv zunk. (Ebből 1-3 órát alszunk :DD). Így is megéri ps5 miatt oledet venni, vagy nekem nem való így? Sajnos nem fogom tudni itthon megmagyarazni miért kell vigyázni az oledre. Köszi előre is.

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

(#57185) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok! LG CX szériából létezik olyan ami jó is? Már a 2. csereutalványt fogom kapni, de eddig vagy tinting, vagy banding és grid pattern volt jelen. Kicsit csalódás az OLED TV.

(#57186) ΞΔGLΞ válasza wierra (#57160) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, nyilván nem emlékszel rá, hogy mitől múlott el.
Hát magától nem múlik el csak úgy, a megoldás, hogy amikor a csatornákat behangolta a tévé, akkor valami hülye licenc miatt, a fizetős (kódólt) csatornák mellett, ugye megjelenik a kulcs szimbólum.
De amint átpakolod a kedvencekbe, a kulcs eltűnik, ezáltal a másolásvédelem bullshit is eltűnik, vagyis lehet mindent rögzíteni, de ahhoz, mint írtam kell csinálni - átmásolni- kedvenceket/hez
omg....

(#57187) ΞΔGLΞ válasza *RLaci* (#57159) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Éjjel csináltam a képet, de majdnem kiégett a retinám, amúgy egy nagyon pici van benne, ami itt nem látszik, de csak akkor, ha szinte panel szélétől, teljesen oldalról nézem a jobb felső sarokban.
De nyilván nem ott fogok állni, és azt bámulni, ha teljesen fehér a tartalom. Ez kb, fél tenyérnyi (sincs) kis zöldes-kék árnyalat.

(#57188) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#57186) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ehhez még annyit, hogy se a neten, se az e-manual-ban egy kicseszett betűt nem találni.
Ott is csak annyi van írva, hogy elfordulhat, hogy a másolásvédelem miatt nem lehet rögzíteni a műsort, de a megoldás már nincs ott. Nyilván a licenc miatt ezt rábízzák a tulajra, hogy fejtse meg ő a rébuszt, hiszen a legtöbb úgy is csinál kedvencek listát, aki meg nem, az így járt.

[ Szerkesztve ]

(#57189) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#57187) üzenetére


Celtis
veterán

Gyenge közepes :DD
Erről már elhiszem, hogy válogatott a panel vagy eleve másként gyártják, ami garantálja a homogenitást.

(#57190) arn


arn
félisten

Amennyivel tobbe kerul, gyk hasonlo funkcionalitas mellett, legyen is jo :)

az lgvel ez a panellotto a gond... en azert kuldom vissza, mert egyaltalan nem tudjak garantalni, hogy jot kapok. Ha meg par csere utan is bandingos, mit csinalok? Sehol nincs leirva, hogy ennek ilyennek kell lennie, siman mondhatjak, hogy ez ilyen.

ahogy a forumokat olvasgatom a tucatmodelleket es mereteket erinti elsosorban, mert azokbol tobbet gyartanak es adnak el, a nagyobb modelleken kisebb az esely ra. Ez igy minden, csak nem premiumtermek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57191) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#57189) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A prohardver teszt szerint:

"A trükk az, hogy, hogy a Panasonic mérnökei a panelt házon belül megbuherálták...
A beépített hangrendszerrel elégedettek voltunk, a legtöbb tévénél lényegesen jobb minőségű megszólalást produkál. A kép pedig egész egyszerűen lélegzetelállító! A színgazdagság óriási, a színpontosság remek, a mozgásmegjelenítés szintúgy."

De engem sosem érdekel az írott szöveg, meg a SD youtube videók, a saját szememmel akartam látni és hát ennél a tévénél valóban így van, elképesztő a képminősége, a mozgás és a felskálázás is, de a menürendszere, az valóban 2021-ben, kb dedó szint szerintem, gyors meg minden, de samsung új tévéjén lévő tizen lenne a számomra a legjobb. Az nagyon bejön, meg mindig is tettszett az a rendszer. Mindegy, kibírható ez a része, mert nekem ott van még a shield pro, meg apple tv is, ha szebb menüt akarok látni, meg több applikációt.

(#57192) grabber válasza ΞΔGLΞ (#57191) üzenetére


grabber
addikt

Nem lehet hogy a Pana a tintinget megméri és hozzá kalibrál egy profilt? Mindenki tudja,hogy más 5%-on meg 1%-on a panel. Aztán ha ezt ők megmérték és tudják mennyire enyhül idővel,akkor lehet hogy kalibrálással tudták ezt csökkenteni. Igaz minden panelt meg kell mérni(lehet ezért is drágább a PANA,ha jól rémlik drágább).

(#57193) wierra válasza ΞΔGLΞ (#57186) üzenetére


wierra
senior tag

:Y :Y :Y :R :R :R
Erre az összefüggésre álmomban se gondoltam volna.
Persze nullkilométeres kora óta 'kedvencek'-be rendezve használom, ezért nem is volt ilyen probléma. Kivéve amikor a kölök véletlenül elnyomkodja a csatornarendezést és aktiválódik a default másolásvédelem.
Epic! :N

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#57194) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#57191) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

nekem ott van még a shield pro, meg apple tv is, ha szebb menüt akarok látni, meg több applikációt.

Meg bugos, a gyártó által magasról leszart, de cserébe túlrázott termékeket.

- NV Shield wrong colors in Dolby Vision
- Apple TV Dolby Vision Raised Black (Apple TV specific issue)

Egyiket sem javították :) pedig az NV story már lassan 1 éves.

És még a kalibrálásra mondják bizonyos emberek, hogy mekkora lehúzás :D hát ezt akkor minek nevezzem? :U

A TV-hez gratulálok!! :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#57195) dgyuri0123 válasza Celtis (#57189) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem a panel válogatott, hanem a vezérlő elektronika ennyivel fejlettebb tervezésű és igényesebb kivitelű. Az LG sosem volt képes "tökéletes" elektronikát gyártani semmiben. Mondom ezt úgy, hogy most LG oledem van, de volt pár LG egyéb szórakoztatóelektronikai termékem is. A Japánok mindig mindenkinél előbbre jártak elektronikában, ha akartak.. szerintem. ;)

"csak a zene van"

(#57196) Celtis válasza dgyuri0123 (#57195) üzenetére


Celtis
veterán

A vezérlésnek mi köze a tintinghez?

(#57197) Jorgi Kormi válasza Celtis (#57196) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Mint egy jó fotós az iskolai tablóképen retusálja a hibákat ( vót pattanás a pubi nyócadikoson , má nincs pattanás a pubikán ) ;] Vót ting ting , nincs ting ting . ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#57198) Keksz03


Keksz03
senior tag

bocs ha vótmá'

OLED vs NEO QLED [link]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#57199) Pro Koryak válasza arn (#57190) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kipróbálhattad volna az LG 55CX helyett 429e-ért a Pana 55GZ1500-at. Amíg lehetett kapni MM-nél. Valószínű jobb lett volna... :U

(#57200) F-ECT$ válasza patyi1989 (#57184) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha 1-2 órád van napi szinten akkor is megérheti. Főleg ha este nézitek inkább. De neked kell eldönteni, hogy megéri-e a felárat. (Meg az esetleges cseréket, amíg kapsz normális panelt.)

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.