Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Joci?? válasza powerup2 (#56391) üzenetére


Joci??
senior tag

Kalibralas mar megvolt :C

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56402) Joci?? válasza Gaben360 (#56392) üzenetére


Joci??
senior tag

Nagyon jo meglatas :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56403) Joci?? válasza bobojszan (#56398) üzenetére


Joci??
senior tag

Igazad van bosszanto hogy egy raklap loveert veszel egy dolgot majd szarakodni kell vele, de mondjuk en tuti nem szo...nam le magam azzal hogy tudom azt hogy nyugos es ennek ellenere felszerelem a falra, tedd a sajat talpara aztan ha egy het mulva jo akkor mehet fel a helyere.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56404) adamssss válasza arn (#56356) üzenetére


adamssss
veterán

4k HDR-t nézz rajta ne a szürke képeket! Édes Istenem. Ezért kár volt oledet venni ilyen képekben még lehet jobb is az LCD...

Én egyszer raktam ki rá ilyen képt meg is fogadtam, hogy soha többet. Mert minek. Normál használatnál ilyent úgysem látsz. Azóta is boldog tulaj vagyok.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56405) arn válasza adamssss (#56404) üzenetére


arn
félisten

Az sdrben az elejen alapbeallitasokkallattam a sotet reszeknel :) amugy nem izgatna. A 4k hdr valoban mas kavehaz.

Most neztem a jurassic parkot, a trexes esti jelenet meg mindig ut. Viszont a mozifeelingbol vhogy eltunt vmi, hogy ennyire fluid es eletszeru az egesz - kicsit olyan mint egy kamaradarab :) egy gladiator filterezve van, ott moziszerubb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56406) arn válasza arn (#56405) üzenetére


arn
félisten

Az sdrben az elejen alapbeallitasokkal lattam a sotet reszeknel

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56407) ΞΔGLΞ válasza Gaben360 (#56399) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha a tiéden mindenhol látszik az a paca, és nem javul kompenzációk után sem, nyílván jogos a felháborodás, én sem járnék el másképp.

Eddig is erről volt szó, nem arról, hogy már a dobozban szürke tesztet néz a tulaj.
Normál tartalomnál látszanak ezek a kib...ott VB szemetek.
De ha a szürke teszten is eleve nagy, az tartalomnál is látszani fog, hiába a bejáratás, meg algoritmusos kompenzáció, mert xart se ér. Egy kicsit javul, aztán 1-2 hónap és jobban látszik, mint előtte.

(#56408) Joci??


Joci??
senior tag

Hat en le vagyok nyugozve, most neztem meg a Transformers 2017-es filmjet, remux es dolby vision meg a banat tudja mi, 85Gb volt a film merete, eszmeletlen gyonyoru ezzel a tv-vel megnezni, most lattam azt hogy ez a tv tenyleg megeri az arat :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56409) balage25 válasza blakey (#56331) üzenetére


balage25
senior tag

A kábel határozza meg. hogy mit ír ki a készülék a menüben?

(#56410) adamssss válasza arn (#56405) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem ha boldog akarsz lenni akkor hasznalod. Ha nincs rajta hiba (csik, doglott pixelek stb) akkor kar keresni. Az elso par oranal lehetnek homogenitas problemak de ezek szepen el fognak mulni. Etesd minosegi tartalommal es akkor minden a helyere kerul. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56411) arn válasza adamssss (#56410) üzenetére


arn
félisten

jah ha megsem, meg bamulom eveken keresztul? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56412) ΞΔGLΞ válasza arn (#56411) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem fog eltűnni, ha ekkora kicseszett pacaszemétlófüttyhiba van rajta.
De ha mégis teszel vele egy próbát, akkor folyamatosan sima UHD 4K (tehát nem HDR, vagy DV) egész képernyős, logó mentes tartalommal kell etetni minimum 3 napon át, de 4 óránként ki kell kapcsolnod, hogy az algoritmusos karbantartás lefusson, ami 6-8 perc.

Az egyik USB bemenetre dugj egy usb lámpát, vagy ventilátort, vagy pl egy HDD usb házat, amin van led, mert abból tudni fogod, mikor végzett a tévé a karbantartással.
Addig azok is működni fognak, ha leáll a venti, vagy kialszik a led, utána rögtön kapcsold be a tévét és ez menjen folyamatosan minimum 2 napon át, legalább 10 karbantartás fusson le.

Pl ezzel a tartalommal, ami több órás, tehát nem kell ott ülni előtte.
[link]
Nekem ez sokat segített így, örültem is, mint majom a farkának, hogy mennyire homogénebbb lett a panel, szinte majdnem eltűnt, aztán majd 1 hónap múlva még rosszabb lett. Ekkor cseréltettem ki a ...csába. A szervizes is mondta, ha egyszer ott van már, akkor az nem fog eltűnni és rengeteg panelt cserélnek, akik emiatt bejelentik hibára.

De eleve jelzik az LG-nek, hogy a csere nagy százalékban nem oldja meg a gondot, mert a legtöbbször még rosszabb panelt kap a tulaj. Mert ilyenkor már egyszerűen rá van állva szeme és legkisebb hibát is keresi.
Szerencsére, nekem elsőre sikerült kicserélni egy teljesen frankó panelre, de a tkm kivolt az egésszel cserével.
Nekem erre egyszerűen nincs időm, hogy értékes (sok) órákat raboljon el az életemből, mert az LG ócska paneleket szór ki a CX/GX tévéjébe.

[ Szerkesztve ]

(#56413) arn válasza ΞΔGLΞ (#56412) üzenetére


arn
félisten

Kicsit tuldimenzionaljatok :) a lo egyik es masik fele.

Egy beallitassal akarom hasznalni, es ott olyan homogen kepet varok el, ami nem befolyasolja negativan a filmnezest. Maga a szurke nem erdekel addig, amig azt nem latom viszont mashol. Ha igen, csere lesz, vagy ha nem megoldhato ez minimalis erobefektetessel, akkor visszakuldom ket heten belul, es veszek vmi kesobbi modellt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56414) ΞΔGLΞ válasza arn (#56413) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, ez már leírtad jó párszor, de ilyen beállítást nincs, vagy az oled fényt feltolod 100-ra, a fényerőt is 60-70 körülire és akkor tartalom közben nem lesz ott a VB. De este kiégeti a szemed a fényerő és amikor leveszed, nahát... megint ott lesz. Köztes állapotra próbálj meg egy 75-ös oled fényt, 55-ös fényerővel szakértői fekete módban. De még az is brutálisan erős lesz este.

(#56415) adamssss válasza arn (#56411) üzenetére


adamssss
veterán

De mit? Fotozd be hogy mi a gond vele. De ne ilyen szurke meg tarsai kepeket hanem egy filmreszletet ahol nagyon zavar valami.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56416) arn válasza ΞΔGLΞ (#56414) üzenetére


arn
félisten

De van auto fenybeeroallitas is. Az elozo tvn sem allitgattam, itt sem tervezem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56417) arn válasza adamssss (#56415) üzenetére


arn
félisten

Mozgas kozben latszott, azota nem neztem. El tudom donteni, hogy zavar e vmi vagy sem. :B

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56418) chris0000 válasza Major Lion (#51439) üzenetére


chris0000
őstag

hi. össze lehet hozni vmilyen komolyabb fejhallgatóval ezt a jack fejhallgató kimenetet? B7-em van. van egy Logitech G933 fejesem, ami wireless 7.1, de nem sok minden jön át a jack kábelen... semmi hang... a filmek mind Dolby Audio vagy DTS..(van rajta jack bemenet is)
h lehetne megoldani, kell közé vmi gondolom? Te használod vmi jobb fejessel vagy próbáltad? thx. üdv.
ha bárkinek van megoldása, tapasztalata írjon! thx.

[ Szerkesztve ]

(#56419) lapoe válasza Joci?? (#56401) üzenetére


lapoe
csendes tag

megéri kalibráltatni? Gondolkozom rajta én is, de nem tudom mennyit számít.. Nyilván megfelelő tartalommal így is baromi szép képe van (LG CX)

(#56420) F-ECT$ válasza lapoe (#56419) üzenetére


F-ECT$
titán

Átlag felhasználóként nem.

Dive ever, work never.

(#56421) adamssss válasza arn (#56417) üzenetére


adamssss
veterán

En csak azt mondom hogy folosleges tesz abrakat nezni. Csak magadat szivatod vele. Ha normal hasznalat mellett jo akkor jo ha nem akkor gari vagy csere.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56422) Joci?? válasza lapoe (#56419) üzenetére


Joci??
senior tag

Igazabol az hogy ugy legyen beallitva ahogy kell, nekem megeri, en ugy is csak elallitgatnam, a feher sem volt rendes feher volt benne egy kis zold ezt is rendbe rakta, illetve a szervizmenube is bizonyos dolgok at lettek allitva, illetve egy olyan ember nezte at a kijelzot aki erti is mit kell nezni, ha mar az egyik miatt kijon akkor csinalja meg a masikat is igy nekem volt ertelme.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56423) Archttila válasza Joci?? (#56422) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Melyik marka/modell van neked?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56424) Joci?? válasza Archttila (#56423) üzenetére


Joci??
senior tag

LG OLED55CX3LA

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56425) szgaborsz


szgaborsz
tag

Hogy ne csak LG tévé legyen, Philips 65oled805, három hetes, 160 üzemórával, pixel frissítés is futott rajta, mert volt, hogy többet ment mint négy óra. Amikor megvettem, akkor nem volt ennyire rossz, de jöjjenek képek.

Természetes képmód, oled kontraszt 75, fényesség 50, 1% szürke:

Isf éjszakai képmód, oled kontraszt 40, fényesség 50, 1% szürke:

Természetes képmód, oled kontraszt 75, fényesség 50, 5% szürke:

Isf éjszakai képmód, oled kontraszt 40, fényesség 50, 5% szürke:

30%-os szürkéig látható a fenti anomália, aztán a kép bal oldala rózsaszín árnyalatba csap át, a képen nem látszik annyira, élőben durvább. Természetes képmód, oled kontraszt 75, fényesség 50, 30% szürke:

Írtam e-mail a Philipsnek, elküldtem a képeket is, csak úgy kértem a cserét, ha garantálják a hibátlan panelt, ha nem megy, akkor visszaküldöm.

(#56426) adamssss válasza szgaborsz (#56425) üzenetére


adamssss
veterán

Befotózol rajta egy film jelenetet ahol látszik?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56427) arn


arn
félisten

Ezek a valogatott panelek? :B

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56428) alaves válasza szgaborsz (#56425) üzenetére


alaves
addikt

Van egy ilyen időintervallum az OLED kijelző "életében" (sajnos nem figyeltem meg, hogy mettől meddig tart), amikor majdnem mindegyik így néz ki. Az 55-ös kijelzőmön is láttam kisebb mértékben az 1%-os szürkén. Mára már nyoma sincs (5300 üzemóra, 586 aut.komp, 36 maradékkép törlése).
Egyébként filmnél, normál tartalomnál nem is lehetett látni. Ebben a tekintetben is hasznos a képjavítók kikapcsolása és 0 élesség.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56429) Celtis válasza arn (#56427) üzenetére


Celtis
veterán

:C

(#56430) Blageza


Blageza
csendes tag

Panasonic tulaj rám tudna írna privátban?
(GZ950)
Köszi

(#56431) Archttila válasza arn (#56427) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

AvS-en a uniformity topikban ennel sokkal kakkabb A9-es Sony-k is vannak :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56432) arn válasza Archttila (#56431) üzenetére


arn
félisten

Akkor asszem marad az lg lotto :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56433) Joci?? válasza alaves (#56428) üzenetére


Joci??
senior tag

Lg tevenel nezted az uzemorat? Ha igen ezt hol tudom megnezni? :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56434) Jorgi Kormi válasza arn (#56427) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nincs válogatott panel ( max. nemzeti 11), de azért a Lg tévéknél más problémák is voltak , vannak , csak olvass vissza. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56435) alaves válasza Joci?? (#56433) üzenetére


alaves
addikt

Nem, Philips, aláírásban ott a TV neve. LG: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56436) Calogero válasza Joci?? (#56433) üzenetére


Calogero
addikt

Szerviz menüben tudod megnézni, amihez kell egy infrás mobil + app: [link]
Vagy be kell szerezned egy szerviz távkapcsolót : [link]
In Start menü GOMB... aztán 0413-as KÓD. És már benne is vagy a szervizmenüben.
A nyitóoldalon találhatóak meg az üzemidő és a lefutott pixelfrissítések száma.

(#56437) Joci?? válasza Calogero (#56436) üzenetére


Joci??
senior tag

Nagyon koszonom! :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56438) Joci?? válasza alaves (#56435) üzenetére


Joci??
senior tag

Bocsanat, ezt nem neztem

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56439) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Anno emlékszem, hogy volt eARC kompatabilitási probléma a LG CX-ek, és a Denon erősítők között. Vennék most egy CX-et, és mellé kellene egy AVR, X2700H-t néztem ki. Elképzelhető, hogy jól fognak működni együtt?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56440) #72042496 válasza LógaGéza (#56439) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én csak az LG 9-es sorozat, és korábbi Denon modellek közti közti problémákról tudok: AVSForum LG C9 eARC Info Thread

(#56441) Joci?? válasza LógaGéza (#56439) üzenetére


Joci??
senior tag

Nalam JBL soundbar 3.1 van es sajnos nem az igazai a tv-vel, ha bekapcsolom a tevet akkor bekapcsolja a soundbart de 10bol ha 2x ossze csatlakozik maradek 8alkalommal meg noszogatni kell mert hiaba kapcsoldik ossze vele, eldobja es vissza all a sajat belso hangszorojara, ilyet Samsungal nem csinalt, csak Lg-nel es abbol is ez mar a masodik tipus. Hdmi arc a csatlakozasi mod.

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56442) #72042496 válasza Joci?? (#56441) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tök random, hogy mikor melyik eszköz képes jól együttmüködni, ez egy rossz vicc a szórakoztatóelektronikában. Én kb. fel is adtam az (e)ARC-ot. Minden erősítőn átvezetve megy majd, az ALLM triggereli a game módot és kész. Fejhallgató pedig erősítővel Bluetooth-on, az újabbak elvileg tudnak ilyet.

Ismerősnek márkán belül (Sony) is rossz a tévé + soundbar, csúszik a hang és a késleltetést sem lehet megfelelően utánállítani.

[ Szerkesztve ]

(#56443) Joci?? válasza #72042496 (#56442) üzenetére


Joci??
senior tag

Ez nem jo hir, mert mar megforudlt a fejemben hogy lecserelem egy masik markara, bar nem szivesen tennem mert hangra teljesen meg vagyok vele elegedve, az erosito jo megoldas lehetne de ez igy kompaktabb, illetve nem kell kulon hangfalakat elhelyezni az amugy is kicsi nappaliban.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56444) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok,
Valakinek van esetleg valami ötlete/bevált módszere OLED TV költöztetésére? :)

Egy 55"-os LG B8-ról lenne szó. Sajnos az eredeti doboza már nincs meg, elázott. :(

(#56445) szgaborsz válasza alaves (#56428) üzenetére


szgaborsz
tag

Megjött a Philips válasza:

"Az Ön által felvázolt hibajelenség általában elég vitatott szokott lenni a gyártó által . Szubjektivizmusra hivatkoznak és gyáriszűrők használatát írják elő aminek sokszor az az eredménye hogy a készülék belefér a specifikációba.
Mi mindenképpen azt javasolnánk hogy ha van lehetősége vigye vissza a készüléket a boltba."

Eléggé elkeserítő :(( . A képjavítók nálam kikapcsolva, de úgy tűnik, hogy azok segítenek eltüntetni az anomáliákat, de hogy a kép milyen lesz? :((

(#56446) FollowTheORI válasza b.kov (#56444) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Legjobb az az eset ha tudod állítva szállítani, mert akkor csak valami pokrócba tekered és rögzíted, hogy ne boruljon el.

Ha fektetni kell, az nehezebb ügy, ott fontos, hogy amire fekteted sík legyen, és oda is kell valami puha külső védelem. Vagy valami deszkákból összerakott, jól merevített bélelt "tálca" féleséget eszkábálni, és abba fektetni és szállítani. (mint a sebesülteket a mentősök :D)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#56447) alaves válasza szgaborsz (#56445) üzenetére


alaves
addikt

Nézd, azt javaslom, hogy tedd fel a legújabb fw-t (ha még nem tetted). Azután 3x egymás után futtasd le a maradékkép törlését (3x 1 óra). Ha utána sem lesz elég homogén számodra, akkor küldd vissza.
A kép képjavítók nélkül a legjobb OLED-en, ezt javaslom: [link] .

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56448) FollowTheORI válasza szgaborsz (#56445) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hiszem, hogy ezt bármi képjavítjó "javítja". :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#56449) snowball válasza b.kov (#56444) üzenetére


snowball
tag

Ikeában lehet kapni tekercs buborékfóliát, Abból levágsz 5-6 réteg akkora darabot, hogy a TV-t fedje. 4-5 réteget egymásra teszel és úgy összeragasztod arra ráfekteted a TV-t és a biztonság kedvéért a hátolfalára is teszel 1-2 réteg bubi fóliát. az eleső és a hátsó réteget összeragasztod szépen ducktape-el. Fektetve mindenképp 100%ig sik legyen a felület (csomagtartó) amin/amiben szállitod.

(#56450) Celtis válasza szgaborsz (#56445) üzenetére


Celtis
veterán

Érdekes hozzáállás. Beismerik, hogy ugyan a jogos a panaszod, de a gyártó úgyis el fog hajtani. Viszont ha jól sejtem már kifutottál a 14 napból. Nem könnyű helyzet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.