Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) Pelican válasza snpetit (#56697) üzenetére


Pelican
őstag

Az enyémre is jött, jól lebutították. A hang nálam nem csúszott eddig sem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56702) Bilux válasza Pelican (#56701) üzenetére


Bilux
veterán

Mit butítottak rajta? :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#56703) Pelican válasza Bilux (#56702) üzenetére


Pelican
őstag

Pl. eltűnt a sebesség választás, és az egygombos beletekerési lehetőség, meg pár napig a töltés ikon helyett egy ronda loading felirat volt, de az már megjavult...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56704) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de az LG C9 minden portja natívan támogatja a HDMI 2.1-et? A legfrissebb szoftver van rajta.
Jövő héten jön a PS5, ami ki is tudná használni.

(#56705) krx21 válasza Peetey91 (#56704) üzenetére


krx21
nagyúr

Elvileg igen. De a PS5-öt elég 1 helyre bedugni... :DDD
A VRR-t még nem tudja a PS5...

(#56706) jófejsrác válasza Peetey91 (#56704) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Honnan sikerült szerezni PS5-öt?

(#56707) Heng®


Heng®
tag

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy tudom 1st world problem a kérdésem, de sokat segítene a véleményetek.

Van egy 2017-es LG OLED 65E7V-m és a napokban kaptam egy 2020-as LG OLED 65GX-et. A mostani E7-el is meg vagyok elégedve, a GX-re kb 120k-t kellene ráfizetnem és nem tudom eldönteni, hogy megéri-e. Miután kipróbáltam a GX-et képminőségben nem látok szignifikáns különbséget (az esetek 90%-ban netflix megy rajta, 10% 4k filmek mkv-ban a NAS-ról), a beépített hangszórókat egyik esetben sem használom (Yamaha soundbar-t használok helyette). Amit látok mint előny a GX oldalán 2cm-es vastagság illetve Freesync/Gsync, de előbbit az elhelyezés miatt nem tudom kihasználni másikat pedig azért mert minimálisan játszunk a TV-n akkor sem olyan konzollal ami támogatja. Az E7-et az elmúlt 3 évben napi kb 4 órát használtuk bár azt nem tudom meg ítélni ez sok-e egy OLED TV-nek :)

Szóval a kérdés adott megéri a +120k-t a GX?

(#56708) Segal válasza Heng® (#56707) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem meg is válaszoltad a kérdésed. Ha meg vagy elégedve a jelenlegivel és nem látsz érdemi előreléépést akkor szerintem tök fölösleges váltani.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56709) Peetey91 válasza krx21 (#56705) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi!

@jófejsrác
szeptemberi előrendelés... :B

(#56710) F-ECT$ válasza Heng® (#56707) üzenetére


F-ECT$
titán

A garancia jöhet még szóba, ha a gx-re van 3 év a régire meg már semmi, akkor megéri a csere.

Dive ever, work never.

(#56711) wallace 234 válasza F-ECT$ (#56710) üzenetére


wallace 234
őstag

Elégedett a tv vel, akkor felesleges cserélni ne a garancia megléte, vagy nem léte döntsön ha jó a tv. Ezzel az erővel 2 évente lehetne tvt cserélni.

(#56712) jófejsrác válasza Peetey91 (#56709) üzenetére


jófejsrác
senior tag

tyű basszus, én még elő sem rendeltem :D

(#56713) F-ECT$ válasza wallace 234 (#56711) üzenetére


F-ECT$
titán

Írja hogy a gx jobb egy picit. Ezek nem filléres cuccok és 4-5 évesen már van rá esély hogy elromlanak. Én tuti cserélném.

Dive ever, work never.

(#56714) daneel_hu válasza Heng® (#56707) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem 55E6V-m volt, utána lett 65E8.
A 65E8-asban 7100 üzemóra van.
Az E6V és az E8 között ég és föld a különbség fényerőben, képátlóban és interpolációban is. Igaz, az E6V-ben volt 3d, bár engem nem győzőtt meg.

Viszont ha 120 ezret kell ráfizetni a 65GX-re - ezt nem tudom miképpen csinálod -, akkor szerintem válts. EZ most akkor új vagy használt GX?

(#56715) wallace 234 válasza F-ECT$ (#56713) üzenetére


wallace 234
őstag

Azt írja "Miután kipróbáltam a GX-et képminőségben nem látok szignifikáns különbséget" képminőség miatt nem lenne értelme, cserélni. Amibe meg pluszt tudna, a GX nem nagyon lenne ki használva. De valóban sajnos 4-5 éves cuccok, már ki tudja meddig bírják még, elég szomorú, hogy egy 5-6 száz ezres tvt alig pár év után már cserélni kell, mert ki tudja mikor adja meg magát. De majd eldönti, hogy neki mi a jó. Pro kontra. Ha jó a kép a plusz dolgokat, nem nagyon használnám ki biztos, hogy nem cserélném. De ha lenne ilyen lehetőség, hogy 120 ezer pluszért, jobb tudású tvm lehetne, én is elgondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#56716) rothfb válasza Heng® (#56707) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem cseréld. De csak akkor, ha a GX hibátlan. Banding, tinting, ilyeneket nézz meg előtte, mert mostanában megszaporodtak az ilyen "hibák".
Ha megfelel, fizess rá. Én ezt tenném.

(#56717) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#56716) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Banding, tinting, ilyeneket nézz meg előtte...

Bonttassa ki az áruházban, vagy hogy gondoltad?
De ha még meg is teszik, a GX-et legfeljebb neki tudják valaminek támasztani és ha még ez is sikerült. Mind a két jelenség előjöhet, akár 1 hónap múlva is, ha esetleg ott homogénnek tűnik, de azt nem fogja látni egy fényáradatban úszó üzletben.
Ezt, sajnos nem lehet csekkolni, panellottó továbbra is.

(#56718) ΞΔGLΞ válasza Heng® (#56707) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A lányomék a múlt héten kapták meg rá a csereutalványt, két panelcsere után a második még rosszabb volt. Mivel a nyáron ez még 1.2 millió volt, ők így ebben az árban kapták vissza ajándékkártya formájában. Most azt várják, hogy a HZ2000 újból essen le 1 millióra és akkor rögtön megrendelik.

(#56719) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok!
Megjött csütörtökön a cserekészülék (OLED65CX3), a t-mobil cserélte! Szavam nem lehet rájuk, jeleztem a hibát chaten, elküldtem egy fotót, 10 perc alatt lezavartuk a beszélgetést és 4 nap múlva jött a futár a cserekészülékkel! Viszont az kurvaisten, hogy már paneljavítottat kaptam, mert az eredeti matricák nem voltak rajta az elején!
Viszont a TV! Az de elmebeteg! Próbáltam mindenféle beállítást, de vagy én vagyok színvak, vagy mindenki más, de egyik neten fellelhető konfi sem nyerte el a tetszésemet. Kb mindegyik fakó és élettelenné tette a képet, barna lett meg hártyás ezért kicsit megbütyköltem az ECO-t és úgy nézem a sima TV adásokat(foci, ennyi)!
Na de a 4k HDR, az mennyire pedofil!
- Moana.2016.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos.Hun-PluSUltra, szerintem erre a mesére csinálták ezt a kijelzőt
- Coco.2017.1080p.UHD.BluRay.DD+7.1.HDR.x265.HuN-No1, igaz hogy 1080P de úristen!
- Avatar, ne is beszéljünk róla, mert szavak nincsenek rá!
- Atomic.Blonde.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.Dolby.Vision.SL.DTS-X.7.1.HEVC-HUN-UFO971, hujjujjjuuujjjj
WandaVision.S01E01.2160p.DSNP.WEBRip.x265.10bit.HDR.DDP5.1.Atmos-CMRG, pff jesszus!
Játék:
- GRID.2.Reloaded.Edition-PROPHET, 2K ultra beállítások, kb szédültem a sebességtől annyira lemászott a képernyőről
Szóval, ha valaki gondolkozik még a vételen, és a panelparát beválalja, ne habozzon, mert nem ha ez nem jó neki, akkor nem tudom mire vágyik!
Sziasztok!

God of War Rank : Chaos

(#56720) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#56718) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mondtam nekik, küldjön már képet erről, szóval...
Így néznek ki (még én sem láttam), mint írtam csak 3 kártyában tudták visszaadni az összeget, 1.2 milliót, de az egyiket (315 ezer) már le(el)vásárolták (a kártya hátulján lévő lekaparható PIN kódot kell vásárlásnál megadni), tehát lényegében van 855 ezer forintnyi kártya, amit 5 évig lehet felhasználni.

[ Szerkesztve ]

(#56721) ΞΔGLΞ válasza bobojszan (#56719) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Viszont az kurvaisten, hogy már paneljavítottat kaptam, mert az eredeti matricák nem voltak rajta az elején!

Milyen matricák? Mármint a fóliára gondolsz?

(#56722) Pro Koryak válasza bobojszan (#56719) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Viszont a TV! Az de elmebeteg! Próbáltam mindenféle beállítást, de vagy én vagyok színvak, vagy mindenki más, de egyik neten fellelhető konfi sem nyerte el a tetszésemet. Kb mindegyik fakó és élettelenné tette a képet, barna lett meg hártyás ezért kicsit megbütyköltem az ECO-t és úgy nézem a sima TV adásokat(foci, ennyi)!"

Na ezt most megint nem értem, hogy lehet ennyire szar a képe tévéadáson? :Y :U
Az előzőé jó volt?
Többi tévén beb.szod vmelyik normális gyári képprofilt aztán ... :R :DD .

(#56723) rothfb válasza Pro Koryak (#56722) üzenetére


rothfb
veterán

Többi tv-n? A Panának jók a gyári profiljai, de még ott is állítgatni kellett annó mindkettőn. Igaz nagyon keveset.

(#56724) Pro Koryak válasza rothfb (#56723) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Állítgatni: fényerő, kontraszt, a szemednek/fényviszonyoknak megfelelően be kellett lőni + felesleges képjavító/rontó biszbaszokat kikapcsolni/alapra venni, legalábbis nálam.
Kb. 15 perc alatt megvolt, ez is csak a menüben való keresgélés, mi hol van meg mi is az miatt.

(#56725) rothfb válasza Pro Koryak (#56724) üzenetére


rothfb
veterán

:K Ez igaz.:K
De vannak, akiknél az állítgatás pontosan ezt jelenti. A profilválasztáson kívül semmi mást nem tesznek.:U

(#56726) bobojszan válasza ΞΔGLΞ (#56721) üzenetére


bobojszan
tag


Azok ott!

God of War Rank : Chaos

(#56727) bobojszan válasza Pro Koryak (#56722) üzenetére


bobojszan
tag

Az előző LCDmet(55UF850) a gyáriról átállítottam a neten ajánlott beállításokkal és tényleg jobb lett a képe, ha sima TV adást néztem de ezt hiába állítgatom, azokkal a képbeállításokkal sokkal fakóbbnak tűnik mint az eredeti gyári ECOval. Majd csinálok egy képet, aztán megmutatom! De tényleg lehet én vagyok a balfasz és nekem nem tetszik így, de pl a sima foci meccseknél a fű színe sokkal fakóbb lett az ajánlottakkal mint a gyárival!

God of War Rank : Chaos

(#56728) blakey válasza bobojszan (#56727) üzenetére


blakey
titán

Azért nem árt figyelembe venni, hogy a jóhoz képest fakó vagy eleve a túlszaturált, túlhúzott színeket szereted és ahhoz képest túl fakó az ami valójában jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56729) alaves válasza bobojszan (#56727) üzenetére


alaves
addikt

Valakinek meg a HDR képüzemmód volt fakó és az SDR volt jó CX-en. Mindenki úgy állítja be ahogy akarja, a referencia (vagy kalibrált) beállítás csak ajánlás. Én pl. úgy szeretem a fű színét is a TV-n, ahogyan azt a valóságban is látom, márpedig az SDR 100nit-es fényerő körül van 50-es színnel (színjavító nélkül) az összes OLED-en.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56730) Celtis válasza bobojszan (#56726) üzenetére


Celtis
veterán

Ezeknek a hiánya miért utalna panelcserére?
Inkább csak annyi történhetett, hogy valaki ezt már visszaküldte 14 napos elállásban.
Könnyen lehet, hogy az is ilyen sorsa jut, amit te visszaküldtél. :F

(#56731) sub71


sub71
aktív tag

PANASONIC TX-55GZ1500E 429ezer a MediaMarktban Ez azért jó ár nem :K ?

(#56732) Farkassacred válasza Celtis (#56730) üzenetére


Farkassacred
őstag

De ilyenkor újat kéne küldeniük nem? Ha valaki visszaküldte már, akkor gondolom van valami háttere is a dolognak.

(#56733) bobojszan válasza Farkassacred (#56732) üzenetére


bobojszan
tag

Én is erre gondoltam. Nem egy bontott TVt akartam, hanem egy vadi újat! Ilyen alapon megbontatthattam volna azt is ami eleve ott volt...na de mindegyisezis!

God of War Rank : Chaos

(#56734) Jorgi Kormi válasza rothfb (#56725) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A panáknál azért elég jók a gyári profilok(szerencsére) , nem kell sokat sz@rakodni , de ezt már régebben ki is tárgyaltunk. Szerintem a cx-et is be lehet lőni , csak egy kicsit rá kell szánni az időt és sok , volt LCD tulaj hozzá van szokva a túl tolt színvilághoz és fényerőhöz ( ja meg az SD tartalmakhoz ;] )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56735) Pro Koryak válasza sub71 (#56731) üzenetére


Pro Koryak
addikt

!!!! Ez a 2019-es modell, honnan szedték/hol találták ... :F Szóval annyira nem jó, de a mostani felhozatal mellett még elmegy.
Az 55HZ1500-nak kellene ennyinek lennie most akciósan!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#56736) Pro Koryak válasza bobojszan (#56727) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az előző 65CX-en be tudtad jól állítani a tévéadáshoz a képet vagy azon is szenvedtél vele ill. fakó volt?

(#56737) ΞΔGLΞ válasza Farkassacred (#56732) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De ilyenkor újat kéne küldeniük nem?

De ilyenkor újat kell küldeniük! Helyesen....
Nagy genyó ez az LG, fillérb@szás rulez a mottójuk, mindent (sz@rt újból) eladni, akár többször is.
Biztos lesz majd egy hülye, aki nem teszi szóvá alapon.
Bár lehet, a többi gyártó is ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#56738) Farkassacred válasza ΞΔGLΞ (#56737) üzenetére


Farkassacred
őstag

Sony-tól nekem a héten jön egy új, kíváncsian várom milyen lesz. :B

(#56739) d.tiborz válasza bobojszan (#56719) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Én pénteken üzemeltem be a 48CX-et, sztén T-től. Elől-hátul a teli fólia rajta volt, de amit Te hiányolsz (a kis színes matricák) külön volt csomagolva érintetlenül.

(#56740) Celtis válasza Farkassacred (#56732) üzenetére


Celtis
veterán

A "bontatlan" és az "új" nem azonos fogalmak. Újat kapott, de bontottat vagy kipróbáltat.
Másrészt szerinted a 14 napon belül elállás miatt visszaküldött készülékeket be kéne zúzni?

(#56741) Heng® válasza Heng® (#56707) üzenetére


Heng®
tag

Köszi az építő véleményeket! A GX nem új, (3 hónapos) nem ment sokat és még garis. Ahogy nézem főleg a gari miatt mondjátok, hogy váltsak és bennem is ez fogalmazódott meg mint fő érv.

Plusz a GX itt van nálam beüzemelve, de teljesen laikus vagyok :F mit értetek banding, tinting alatt és hogyan tudom ellenőrizi őket? Nem mintha az E7-en megnéztem volna ezeket :)

(#56742) Celtis válasza Heng® (#56741) üzenetére


Celtis
veterán

Nézz meg rajta egy "OLED gray uniformity test" youtube videót. Ha nem látsz számodra semmi zavarót, foltosodást vagy elszíneződést, akkor rendben van.

(#56743) bobojszan válasza Pro Koryak (#56736) üzenetére


bobojszan
tag

Szia. Annak neki sem álltam, mert cserés volt. Ezt most be tudtam állítani a szememnek legmegfelelőbbre! Legalább is úgy hogy ne kelljen állítgatni ha kapcsolgatom a fociról akármi másra és legyenek színek is...

God of War Rank : Chaos

(#56744) Pro Koryak válasza bobojszan (#56743) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Milyen képbeállítással nézted anno az LG lcd tévédet?
Sokan lcd-ről jönnek és a végén kiderül, hogy agyonszaturált/össze vissza állított képet néztek eddig = rossznak, fakónak, életlennek találják utána az oledet a helyes képbeállításokkal.

(#56745) bobojszan válasza Pro Koryak (#56744) üzenetére


bobojszan
tag

Szia. Foglalmam sincs, de amióta eladtam azóta a srác áldja a beállítást, hogy még sose volt ilyen jó a kép semmilyen tvjén! Este csinálok egy összehasonlító videót, mert én is kíváncsi lennék rá, hogy én vagyok-e fordítva bekötve!

God of War Rank : Chaos

(#56746) xedamen válasza bobojszan (#56726) üzenetére


xedamen
senior tag

Ami mégfurább, hogy az első TV-men volt fólia, de a rózsaszín sarkok nélkül, a mostanin a rózsaszín sarkok is ott voltak :D Fene érti ezt

(#56747) daneel_hu válasza Pro Koryak (#56744) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG oledeken is van jó profil gyárilag, igaz nem ezeket dobja fel egyből amikor bekapcsoljuk.
:)
Expert Dark és TechniColor HDR majdnem tökéletes már alapban is.
Persze aki - ahogy említed - szarrászaturált LCD-t néz, azoknak ez furcsa még az elején. :D

[ Szerkesztve ]

(#56748) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#56740) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ilyen nincs, neki brand new jár vagyis gyári csomagolású, ami soha nem volt kibontva, az meg már az LG gondja, hogy bezúzza-e a szarját, vagy mit csinál vele, de visszaküldött, kipróbált, kibontott etc... terméket kenje a hajára.

(#56749) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#56748) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt nekem nem világos, hopgy az LG küldte a készüléket vagy a szolgáltató, másrészt mi alapján "jár" a bontatlan?

(#56750) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#56749) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt most komolyból kérdezed?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.