Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) alaves válasza pitör84 (#57648) üzenetére


alaves
addikt

A CX-nél már 2.0 értéket adtak a burn-in risk-re (a régebbi 1.0-hoz képest). SDR 80-100 OLED fénnyel, napi 12+ üzemórában nyilván "szétégethető" a panel. Valamint látszik, hogy teljesen más a panelvezérlés OLED fény tekintetében is (pl. a tesztek szerint az SDR referencia 100 nit fentebb került a skálán).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57652) #72042496 válasza alaves (#57651) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem a technológia fejlődése miatt adtak neki 2 pontot, hanem mert változott közben a módszertanuk.

Test Bench 1.4, 2020 február 21:
"TVs with Burn-In Risk now scores a 2 instead of a 1."

(#57653) freemanone válasza DarkByte (#57610) üzenetére


freemanone
őstag

Én ClearType mellett nem látok ilyen problémákat a betűk megjelenítésénél. BetterClearType-ot is próbáltam, de az borzasztóan ronda minden módban. Viszont nálam RTX3070 hdmi2.1-en van ycbcr444 módban és 100% windows skálázás mellett.
Látok hasonló csúnyaságot, ha lemegyek ycbcr420-ra vagy ha a skálázást felhúzom 125%-ra.
Az utóbbi viszont rohadt idegesítően néz ki...

(#57654) snpetit válasza Palesztin994 (#57621) üzenetére


snpetit
aktív tag

Pü-ben kereslek.

(#57655) pitör84 válasza #72042496 (#57652) üzenetére


pitör84
tag

Ha csak a módszertan változott, akkor lényegében ugyanúgy be tudná most a rtings magazin égetni? Szerinted változna az eredmény?

(#57656) Pelican válasza freemanone (#57653) üzenetére


Pelican
őstag

Ja, nem érdemes elmenni 100%-ról.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57657) Madwe válasza Pelican (#57656) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért az elképesztő h ms még mindig nem tudta megoldani a skálázást, míg os x-en már ezer éve hibátlan...

(#57658) anrab válasza alaves (#57640) üzenetére


anrab
addikt

A múltkor már meggyőztetek hogy 4 fehér pixel van abból 3 színszűrős. Most pedig piros pixelről írsz.
Akkor most színes pixelek vannak vagy szűrősek?

(#57659) fuze válasza mQWeXgsf (#57639) üzenetére


fuze
őstag

Kapcsold ki. Adj neki egy hetet, nézz úgy filmeket. Utána rá sem tudsz majd nézni arra a hamis frame-kenegetésre.

Régen nem voltak ilyen megoldások, mégis tudtunk TV-t nézni. A moziban meg végképp nincs ilyesmi, a 60 fps-es videók meg amúgy is tökéletesek.

adms.hu | UI Designer

(#57660) fuze válasza Madwe (#57657) üzenetére


fuze
őstag

Igen és a macos lépett egyet hátra, mert ha High Sierra felett rákötsz egy 4K monitort a gépedre, nem engedi scalelni a UI-t. Rohadt idegesítő. Tény, hogy itt nincsenek homályos szarok, de kivenni azt az opciót, ami az összes oprendszer között egyedülálló volt... hát nem is tudom mit mondjak.

adms.hu | UI Designer

(#57661) #72042496 válasza pitör84 (#57655) üzenetére


#72042496
törölt tag

Változnak az OLED panelek, változik hogy mekkora fényerőt engednek az egyes modellek, miként hűtik a panelt, így biztos változik az is, hogy mennyi idő alatt kezdenek kiégni a pixelek.

De a RTINGS éppúgy binárisan kezeli a dolgot mint eddig, csak a korábbi 1 helyett 2 pontot kapnak az OLED-ek. Később finomíthatnak a skálán ha úgy döntenek, pl. ha az Evo panelek konzisztensen tartósabbak lesznek. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#57662) DarkByte válasza freemanone (#57653) üzenetére


DarkByte
addikt

A BetterClearTypeTuner által a "Defaults" megnyomásával kapott az amivel eddig használtad, ha eddig sosem nyúltál Windows-ban a font smoothing beállításokhoz. Szóval az a program nem "ront" el semmit, maximum a preview láthatóvá teszi jobban mi történik. :)

Számomra a 125% scaling tűnik optimumnak, különben a durván 80-90cm-es nézőtávolságból ahogy használom olvashatatlanul apró minden, 100%-hoz egészen az arcomba kellene húzni a kijelzőt, akkor meg a fejemet kell forgatni.

A panelhez továbbra is a Grayscale az egyedüli olyan beállítás ami értelmezhető, a többivel plusz zajt produkálsz csak a betűalakok köré, mert nem passzol a subpixel elrendezés ahhoz amihez a ClearType algoritmus ki van találva.

Pár dolgot amúgy észrevettem időközben:
- Eddig az isf Dark módot használtam, Game módban kevésbé van jelen ez a torzulás a betűalak körül. Viszont az isf Dark a színhelyesebb állítólag.
- isf Dark módban a color 50-alá való némi csökkentésével érezhetően csökken a karakter alak körüli zaj. Game módban erre nincs szükség.
- Most ezzel a beállítással használgatom és egészen használhatónak tűnik eddig production use-ra.

[ Szerkesztve ]

(#57663) wierra válasza wierra (#57325) üzenetére


wierra
senior tag

Nos, ahogy előző hsz-ben leírtam, az 55CX-em nem továbbított hangot a HDMI ARC-on keresztül a soundbar felé.
Múlt hét pénteken hívtam telefonon a supportot; kedden hívott vissza a szerelő, akkor meg is rendelte az alkatrészt. Másnapra megérkezett, felhívott és egyeztettünk időpontot.
Ma reggel kijött a szervizes fiatalember a megbeszélt időpontban, kb. 20 perc alatt kicserélte az alaplapot és ettől helyreállt a világ rendje.
Pozitív élmény volt az LG support hozzáállása, le a kalappal. :C

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#57664) #72042496 válasza #72042496 (#57661) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért vannak ebben érdekes dolgok, megnézném pl. az image retentionre teszt szerint egyáltalán nem hajlamos CX-et, hogy mit csinál a Last of Us (HDR) menüjében, illetve utána, a fekete töltőképernyőn.

Szeptikus vagyok, mert a C8-on talán még 10 méterről is látszana, hogy erősen átüt az ablak sziluettje, pedig csak pár másodpercig szokott látszani a menü.

[ Szerkesztve ]

(#57665) Pro Koryak válasza #72042496 (#57664) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Szeptikus vagyok"
Szerintem menj el orvoshoz, ez már nem egészség! :D

FZ800-on is szépen látszik az imázsretenció pl. Netflix filmeknél, főleg ha hideg a panel... :U

(#57666) #72042496 válasza Pro Koryak (#57665) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL, jogos. :)

(#57667) Mastering22


Mastering22
csendes tag

Lg C8 nal meg lehet valahogy nezni hogy mennyi uzem ora van benne?

(#57668) freemanone válasza DarkByte (#57662) üzenetére


freemanone
őstag

Beállított ClearType van. :) Nekem a grayscale nem tettszik, matek ide vagy oda... Látom és értem amit írsz, a 400%-os zoom ablakban a grayscale a legjobb, viszont tegnap tesztelgettem pár órát mindegyiket, mert általában hajlok a logikus dolgok felé, de a szemem közölte, hogy neki nem tettszik amit lát. Lehet megszokás kérdése lenne, nemtudom.
Ami biztos hogy ha a windows scaling-hez nyúlok azonnal szellemképesek lesznek a betűk mindenhol.
100% scaling és minden alkalmazásban külön beállított betűméret, illetve böngészőben weboldalankénti zoom. Viszont ez nálam már régóta így van, nem az OLED hozta.

Szerintem monitorként csak a game mód értelmezhető, a többi felejtős. Nagyjából hasonló beállítások vannak, mint amit linkeltél.

(#57669) DarkByte válasza freemanone (#57668) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem is akarlak meggyőzni arról mit használj. Ez már abszolút szubjektív kinek mi tetszik és mi a fontos. Simán elfogadom hogy neked ClearType-al együtt jobb a képe :R Engem úgy tűnik jobban zavar ez a ringing artifact amit a CT produkál rajta.

(#57670) freemanone válasza DarkByte (#57669) üzenetére


freemanone
őstag

Visszafelé is igaz, nem győzködésből írom amit, csak érdekelt a dolog, mert mint említettem, azért szeretem a logikus dolgokat. :) :R
Egyébként szerintem a nagyobb betű méretek és a skálázás mellőzése miatt nem látom ezeket. Illetve a cleartype is kicsit vastagabbra van állítva mint a normál lenne.

(#57671) mQWeXgsf válasza fuze (#57659) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

"Sajna" túl gyors a válaszidő, ezért a de-blur kötelező számunkra, ami a truemotion alatti menüben elérhető csak... Amúgy kizárólag tv adásoknál van akadás emiatt, máshol soha. Ha az adott tv adást letöltöm tömörítetlen formában ahogy leadták, akkor sincs beakadás, érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#57672) snpetit válasza pitör84 (#57648) üzenetére


snpetit
aktív tag

Az nem teszt ami a videóban van. Jobb alsó sarokban ott a logó ki csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#57673) alaves válasza anrab (#57658) üzenetére


alaves
addikt

Elvileg csak fehér fényű OLED kristály van a panelen színszűrőkkel, de a piros szűrő alatti alpixelt jobban kell hajtani ezért égett be a kisebb méretű, és ezért növelték a méretét 103%-al.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57674) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

friss LG 55CX tulajként érdeklődöm, miként érdemes beállítani a tévét, hogy minél inkább elkerüljem a beégést? OLED fényt érdemes lentebb venni? Megy rajta minden vegyesen, SD/HD tévéadás, Netflix, PS5 (ez utóbbinál a gaming mód ha jól emlékszem alapból feltolja 100-ra az OLED fényt, jó ez nekem)? :F

Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#57675) #72042496 válasza Skynet258 (#57674) üzenetére


#72042496
törölt tag

OLED fényt 20-30 közé szokták tenni SDR-ben, de ízlés kérdése. Minél magasabb, annál jobban igénybeveszi a panelt.

A HDR abszolút fényerővel dolgozik, így ott mehet a 100 (Dolby Vision esetén az 50), az alacsonyabb érték az EOTF görbét is eltolja.

A pixel shift és logo luminance opciók a beégés ellen vannak, ezeket bekapcsolhatod. Szerintem nincs akkora jelentőségük, én kikapcsoltam őket, hogy véletlenül se zavarjanak.

Más, de a C8-on emlékeim szerint alapból elég hideg a Game mód, az RTINGS W40 színhőmérsékletet ajánlott hozzá. Ezt a CX -nél is érdemes lehet csekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#57676) Wellin9 válasza Skynet258 (#57674) üzenetére


Wellin9
tag

Nem HDR / Dolby tartalomnál 30-35-ös Oled fényt használok, ami nekem elég, igazából túl sok különbség nincs ott az egyes tartományok között. PS5-él ha valami komolyabbat játszok akkor 100-on hagyom, ha nem izgat ( pl. multis játéknál ) akkor kicsit leveszek belőle. Mondjuk egy Fifanál, ahol folyamatosan ott a statikus virtuális gyepszőnyeg ott érdemes nem 100-on használni.

(#57677) arn


arn
félisten

En csak bekapcsoltam a fenyerzeklot, igy sotetben maga veszi le az oled fenyt. :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57678) wallace 234 válasza alaves (#57673) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is fehér oled panel van. Ezekre teszik a Színszűrőket. Ezért Woled.

(#57679) arn válasza wallace 234 (#57678) üzenetére


arn
félisten

En ugy tudom feher led + feher led szinszurokkel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57680) anrab válasza alaves (#57673) üzenetére


anrab
addikt

Köszi. Így már érthető.

(#57681) wallace 234 válasza arn (#57679) üzenetére


wallace 234
őstag

WOLED, azaz White OLED panelekben a szokásos RGB panelektől eltérően az egyes képpontok nem piros (R), zöld (G) és kék (B) fényű alképpontokból tevődnek össze. Ehelyett kizárólag fehér tónusú OLED fényforrást használnak a pixeleknél, amelyek elé színszűrőket helyeznek el. Ez egyben egyébként azt is jelenti, hogy a három említett alapszín itt kiegészül egy negyedikkel, a fehérrel, amelynek köszönhetően növekszik a fényerő és csökken az energiafogyasztás.
Gondolom erre gondoltál, hogy van egy plusz fehér pixel.

(#57682) Skynet258


Skynet258
veterán

Köszi srácok, átnézem!

arn: a fényérzékelőt bekapcsoltam én is, nagy változást nem láttam, lehet kell neki egy kis idő amíg beáll a külső fényerő függvényében?

Balika911: igen ezt a 30 körüli értéket láttam SD képanyag alatt, felmerült bennem némi kérdés ezzel kapcsolatban (nem kiröhögni, csak próbálok logikusan gondolkozni). :D

Szóval SD anyag alatt kevesebb OLED fény, hogy ne égjen be. De ez minek a függvénye? Az alcsonyabb felbontás és a beégés józan paraszti ésszel nézve nincs kapcsolatban. A tv adás és az alacsony felontás már inkább. Nem azért alakult ez ki, hogy a tv adás logója ne égjen be? Tehát ha mondjuk (tegyük fel) letöltök egy 480p anyagot (logó nélkül) az elvileg nem éghet be jobban, mint egy 4k anyag (logó nélkül) nem? :F
Viszont ha valóban erre vezethető vissza akkor a logo luminance pont erre van kitalálva, hogy csak a logónál lévő részen veszi vissza a fényerőt (akkor is ha amúgy 100 az OLED fényerő értéke). És akkor úgymond mehet 100-on bármikor, hiszen;

- a logo luminance miatt a logó fényereje alacsonyabb lesz, mint 100
- az automatikus fényerő még pluszban lefelé viszi az értékeket (automatikusan)

Így a manuális beállításnak SD (és tételezzük fel, hogy az SD itt = TV adás, mert soha senki nem fog más esetben SD anyagot nézni azt gondolom), nincs értelme, hisz az automatika elintézi ezt helyettünk.
És persze az egész logikának az az alapja, hogy nem azért ég be 100-as OLED alatt mert SD az anyag felbontása, hanem mert az SD anyagnál (ami ugye = TV adás) a logó ég be 100-as OLED értékkel.

Remélem érthető milyen logika mentén gondolkozom. :DDD És itt nem azt akarom mondani, hogy én jövök és feltalálom a spanyolviaszt, csak szeretem érteni mi miért történik és mit miért csinálok.
És ez ugye az első OLED-em. :B

Basszus visszaolvastam, van ott még egy betű, SDR. Szóval SDR/HDR a párhuzam, nem a felbontás, hanem a dinamikatartomány, a "fényerő kezelése". SDR alatt feltolja mindenhol a fényerőt, HDR alatt meg csak ott ahol a képanyag szerint fel kell és vélhetően az is pár másodpercig tart. Ezért veszi igénybe az SDR magas fényerő jobban a panelt mint a HDR.
Oké, leesett, de már nincs szívem kitörölni a fentit. Hátha valakinek valahol eszébe fog jutni ugyanez. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#57683) #72042496 válasza Skynet258 (#57682) üzenetére


#72042496
törölt tag

Haha, nem is értettem, miről kezdtél el írni. :)
Igen, a standard dynamic range (SDR) és high dynamic range (HDR) közt van a különbség.

(#57684) Skynet258 válasza #72042496 (#57683) üzenetére


Skynet258
veterán

Egész nap a nyomorult monitort bámultam a home office miatt és már nem fogtam fel, hogy milyen betűket látok. Remélem a meló alatt ez nem történt meg. ;]

Beraktam ezt a 30-as OLED fényt, hát nekem ez kevés. :( Pedig nem az a cél, hogy kiégjen az agyam de sötétnek tűnik. Most 55-ön van, so-so... :U

https://geekpulse.hu

(#57685) blakey válasza Skynet258 (#57684) üzenetére


blakey
titán

55-os SDR OLED-fénynél már 50-es faktorszámú napolajat kell használnom anniyra sok. :) A 30-as SDR OLED-fényt még épp, hogy elviselem és jó, de a 22-25-el is OK ha monitornak használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57686) arn válasza Skynet258 (#57682) üzenetére


arn
félisten

Sotetben epp 30 kore fogja allitani :) viszont vilagosban latod a kepet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57687) F-ECT$ válasza Skynet258 (#57684) üzenetére


F-ECT$
titán

55, de gondolom nem tök sötét szobában.

Dive ever, work never.

(#57688) Bilux


Bilux
veterán

Hátha van itt hozzáértő LG soundbarokat hogyan lehet factory resetelni? Mert amit a neten találtam hangerő le meg a távirányítón nyomjam a sound effectet az nem megy...
köszönöm :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#57689) DarkByte válasza arn (#57677) üzenetére


DarkByte
addikt

Te most az Energy Saving: Auto opcióról beszélsz? :F

Bilux: Soundbar topikban lehet hamarabb tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#57690) Bilux válasza DarkByte (#57689) üzenetére


Bilux
veterán

:R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#57691) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne hogy a horizontal line az minden cx tulajnak jelen van ? Pl ha nezed az egboltot akkor csíkos, vagy ha vilagos feher jelenetnel latod hogy nem egyseges hanem vonalak futnak

(#57692) Pelican válasza Skynet258 (#57684) üzenetére


Pelican
őstag

Kikapcsoltad az energiagazdálkodást? Mert ha nem, az szokta úgy lehúzni, hogy kevés a 30.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57693) syIex válasza Pelican (#57692) üzenetére


syIex
veterán

Ha az be van kapcsolva nem is lehet állítani.
Nekem is kevés volt a 33-as OLED fény, nekem most 60-on van.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57694) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok!

Érintőlegesen ugyan, de azért mégiscsak OLED téma...
A napokban megjelent a Tidal alkalmazás LG-re. Le is töltöttem,kipróbáltam. Viszont, a kezelőfelület...hogy is mondjam, kissé vacak.
Esetleg kipróbálta más is rajtam kívül...? Át lehet valahol állítani....?
A kedvencek megvannak, de nem lehet külön track-ra,albumra szűrni...stb...

(#57695) DarkByte válasza szokika66 (#57691) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyszínű képernyőkön nézd meg mit tapasztalsz, mert videó esetében maga a tömörítés is okozhat ilyesmit, OLED jobban előhozza az alultömörített videók hibáit. Ha úgy is látod akkor valószínűleg egy gyengébb panelt fogtál ki. Ha új a kijelző, érdemes ránézni pár nap múlva is, be tud "érni".

Sylex: én is próbálkoztam kontraszt növeléssel az OLED fényt 30 alatt tartani, de monitorként a szürkék közötti különbség nagyon elveszik ilyen kis fényerőn. Most Game mód + OLED light 35 és kontraszt 90 beállítással érzem úgy hogy már használható. Talán ez még nem vészesen sok.

[ Szerkesztve ]

(#57696) kokobe válasza wallace 234 (#57645) üzenetére


kokobe
senior tag

Jó az rtings!De Maradok a hdtv-nél kicsit komolyabb a szakértelem meg ugye tesztelnek Panát ami nem hátrány.Már akinek múlt a plazma most sikerült intéznem egy patika állapotú krp600m-et.Na a lényeg , hogy nem adnám oda egy oledért max a hz2000-ért. :R
Qd-oledre én is nagyon kíváncsi leszek. :R

[ Szerkesztve ]

<---AMD___ATi--->

(#57697) syIex válasza DarkByte (#57695) üzenetére


syIex
veterán

Amikor PC-re kötöm nekem is automatikusan át megy game módra és ott igazából nem is néztem, hogy mik a beállítások csak, hogy gyönyörű.. :DDD
Ha az OLED fény magasabb hamarabb következhet be kiégés vagy miért érdemes azt minél alacsonyabban tartani?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57698) krx21 válasza syIex (#57697) üzenetére


krx21
nagyúr

"Ha az OLED fény magasabb hamarabb következhet be kiégés vagy miért érdemes azt minél alacsonyabban tartani?"
Igen...

(#57699) syIex válasza krx21 (#57698) üzenetére


syIex
veterán

Értem, köszi. Viszont mivel nekem az nagyon sötét volt nem igazán tudok mit kitalálni rá. Garancia egyébként arra vonatkozik vagy, ha beég így járt az ember? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57700) F-ECT$ válasza syIex (#57699) üzenetére


F-ECT$
titán

Régebben cserélték beégéskor is, de elvileg arra nincs garancia.

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.