Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) BusinessGuy válasza Callisto (#57938) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

JátéKOK, száz meg száz óráK.
A szövegérzelmezés napjainkban egyre kevesebb embernek adatott meg, pedig nem egy speciális képesség. 2500 óra van a tv-ben jelenleg ebből alsóhangon cirka 2000 a játékokban eltöltött idő statikus hud elemekkel ellátott játékokban.
Derülj.

(#57955) nagyatt válasza adamssss (#57947) üzenetére


nagyatt
tag

Köszönöm mindenkinek,
Itthoni LGtől vettem. Ha jol hallottam, még kiskereskedelmi forgalomban nem elérhető a modell, de gyanítom hamarosan érkezik itthon is.
Tapasztalatokat később mondok még, ha nyúztam pár napot.

(#57956) nagyatt válasza alaves (#57950) üzenetére


nagyatt
tag

Nekem C7 SDR-be szinten 60as OLED fennyel hibatlan, lassan 3 eve, gyari panellel.

(#57957) Atee25


Atee25
újonc

Sziasztok. LG BX-et vettem és a probléma, hogy eléggé mosódik a kép. Mintha néhány mozgásnál szellemképes lenne. Vagy ha csíkos dolog van a háttérben. Ez szinte minden minőségnél fenn áll. A hd filmek meg szinte nézhetetlenek. Az ég mintha pixeles lenne és hasonlóak. Nem akarom elhinni, hogy egy szinte 400k-s tvn ilyen a kép. Beállításokkal már mindent próbáltam. Lehet, hogy csak az enyém rossz vagy ilyen ez a széria ? Válaszotok előre is köszönöm. ;)

(#57958) Skynet258 válasza Atee25 (#57957) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem lehetetlen egy OLED tekintetében olyat kijelenteni, hogy "A hd filmek meg szinte nézhetetlenek". Mármint valami ott nagyon nincs rendben, ilyet akkor sem szabadna látnod ha hozzá sem nyúlsz a beállításokhoz...
Mi a forrás? Milyen videó? Bitráta, felbontás, hasonlók. De még HD tv adásnál sem tudom elképzelni, hogy ennyire rossz legyen a minőség (az SD adást hagyjuk az egy mosott szar).
Kapcsold már be légyszi a demó (áruházi) módot a tévén. Menüben megtalálod, bekapcsolás után elkezd demó anyagokat játszani - na ott semmiféle hibát sem szabad tapasztalnod. Gombnyomásra a demó leáll és a menüben ugyanúgy vissza tudod tenni otthoni módba, nem rontasz el vele semmit. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#57959) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

C1 magyarországi megjelenés kb mikorra várható? Ill. a CX meddig lesz kifutó? :)

Köszönöm a válaszokat!

(#57960) jófejsrác válasza Atee25 (#57957) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem is BX van, de ilyet nem tapasztaltam amit mondasz. Ma néztem meg 4k hdr kong vs godzilla filmet, pazar volt a látvány. Ez a hdr / dolbyvision nagy találmány 😊.

Valószínű a forrással lesz nálad a probléma .

(#57961) Atee25 válasza Skynet258 (#57958) üzenetére


Atee25
újonc

Legtöbb netflix. Most reszeteltem, talán javult valamennyit, de még dolby visionnel is többször mozgásnál mintha az emberek aurája látszana.

(#57962) CptAdamica válasza Atee25 (#57961) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nincs bekapcsolva esetleg a trumotion? Vagy valami hasonló?

Megyen!

(#57963) Skynet258 válasza Atee25 (#57961) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem tudsz róla videót csinálni? Ha ilyen ordító hibák vannak akkor azt akár egy telefonos videóval is látni fogjuk szerintem... Netkapcsolat ok? Nálam anno régebbi tévén Wifivel néha sok idő kellett mire felment 4k-ra (ha gyengén veszi a wifi jelet akkor nagyon lentről indul, valami SD felbontásról kb.).
Milyen tévéről váltottál? Demó módot kipróbáltad?

https://geekpulse.hu

(#57964) Atee25 válasza CptAdamica (#57962) üzenetére


Atee25
újonc

Azt kikapcsoltam már.

(#57965) Atee25 válasza Skynet258 (#57963) üzenetére


Atee25
újonc

Majd csinálok videot. A net kábelen van bedugva es eleg stabil. A masik tv-n nem volt gond. Es a haloban sincs gond. A masik tv Philips 55 pus7363 volt

(#57966) #72042496 válasza Atee25 (#57964) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nehéz ilyet fórumon, de szerinten lehet, hogy épp az a "baj". Akkor is ilyennek látod, ha egy 2-3-as de-juddert teszel rá?

(#57967) Atee25 válasza #72042496 (#57966) üzenetére


Atee25
újonc

Mindig látom, de néha kevésbé.

(#57968) Atee25 válasza Atee25 (#57967) üzenetére


Atee25
újonc

Most minden gyári, probalkozom más beallitasokkal.

(#57969) SzuAt


SzuAt
csendes tag

Sikerült beszerezni egy b9-et. Egy hd ready panat váltott le. 10 évente illik cserélni. Brutálisan jobb.

(#57970) Pro Koryak válasza Atee25 (#57957) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az oled sajnos ilyen. Főleg akkor látszik "aura" a mozgó tárgyak körül, ha közelről mutatják és gyorsan mozog a háttér előtt, pl. focimeccsen a közeli képek. Mozgásjavítókkal/beállításokkal tudsz valamennyit korrigálni, próbálgasd. Nem tudom LG-n mik vannak, többiek megmondják.
Netflix fullhd tartalmak néha silányabb minőségűek, mint pl. Digi hd adásai. :O

A BBC Earth csatornát nem akarnák végre hd-ben sugározni??? :R

(#57971) krx21 válasza Pro Koryak (#57970) üzenetére


krx21
nagyúr

"Az oled sajnos ilyen."
Az említett problémának semmi köze az oledhez. Az a interpolációból fakad, legyen az bármilyen TV... Valószínűleg nem B sorozatot kellett volna venni, ott némiképp rosszabb az interpoláció. Valamint jobb minőségű forrás sem ártana...

(#57972) Atee25 válasza krx21 (#57971) üzenetére


Atee25
újonc

Nem gondoltam hogy a cx annyival jobb. Ha sikerül akkor kicserélem inkább arra.

(#57973) Pro Koryak válasza krx21 (#57971) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pana FZ800-on is ilyen, ha minden képjavító ki van kapcsolva vagy Min beállításon van. ;)

Másik szobában a plazmán nem ilyen + semmilyen képjavító nincs aktiválva! :B

[ Szerkesztve ]

(#57974) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok! Még mindig k a Sony 55A8 és a Panasonic 55HZ1500 között lamentálok. Lenne pár kérdésem.
Mivel a Sony 55A8 két lábon áll. A lábakat fel lehet szerelni oly módon is, hogy soundbar ne takarja ki a TV alsó szélét.
A HZ1500 esetén, hogyan kell értelmeznem a dual tuner módot? UPC/Vodafone előfizető vagyok. Jól gondolom, hogy ehhez kell a 2 CI+ kártya, vagy pedig elég egy is?
A HZ1500 távirányítója numerikus billentyűihez hozzá tudom rendelni a kedvenc csatornáimat?
Külső HDD/SSD-ről történő filmek / sorozatok esetén jelzi-e valamivel a MyHomeScreen médialejátszója, hogy mely filmeket néztünk már meg?
A HZ1500 talpa forgatható?
Köszönöm!

(#57975) salapp válasza rinpocse (#57974) üzenetére


salapp
addikt

Két tuner: egyiket nézed, miközben a másikról fel tudsz venni. Ha jól olvastam, két CI+ kártyát is bele tudsz tenni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57976) alaves válasza nagyatt (#57956) üzenetére


alaves
addikt

Örülök hogy hibátlan a C7-ed, kiváló TV, csakúgy mint a B7. Csakhogy nálunk éppen abban az időszakban a nickjr. ment egész nap (8-16 óra), játék a gyerekkel, közben háttérben ment, azután egy mese, utána megint játék és így tovább... bevéste magát a logó. Sehol nem találtam erre adatot, és nem is mondta senki, hogy ennél a terhelésnél ugyan már futtasd hetente a kézi pixelfrissítőt. És mint az egyik fórumtárs említette CX-eket is égettek be játék piros HUD-al hónapok alatt.
Az előzőekben leírtak miatt extrém felhasználóknak (mint én is) (napi 12+ üzemóra és/vagy piros, illetve ehhez közeli hullámhosszú színes HUD-ok) próbálok tanácsot adni.
Kiegészítésül még, nálam jelenleg: OLED DOH/OLED OFFRS COUNT: 5842/653=8,94 amely ugye azt jelenti, hogy kevesebb mint fele annyi kompenzáció futott le, mint amennyire a tervező mérnökök méreteztek. Ezt pótolván futtatom hetente-kéthetente az 1 órás pixelfrissítőt (ellentétben a topicgazdával és az itt fórumozók többségével).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57977) mp54 válasza rinpocse (#57974) üzenetére


mp54
senior tag

Csak azért rakom be, mert nem tudtam, mit jelent...:
lamentál (ige)
1. Hosszasan siránkozik; sápítozó hangon panaszkodik, tehetetlen szomorúsággal sóhajtozik.

(#57978) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Találtam az Extreme Digital-ban egy LG OLED55BX3 újszerű tv-t, 285-ért megvehetném.
Megér ennyit, vagy inkább várjak pár hónapot és CX legyen?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#57979) Segal válasza Pferi (#57978) üzenetére


Segal
veterán

Már a CX is szanaszét van akciózva.
Én tutira nem vennék amúgy újszerűt, mert azt valaki már visszavihette.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#57980) Pferi válasza Segal (#57979) üzenetére


Pferi
senior tag

Krvsok oled újszerű oled van az Edigital-nál. Nem lehet hogy a kiállított darabokat szórják most ki?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#57981) wallace 234 válasza Pferi (#57980) üzenetére


wallace 234
őstag

Mióta új garancia szabályok vannak, mintha több lenne az újszerű tv. Vagy nem tűnt fel?

(#57982) Pferi válasza wallace 234 (#57981) üzenetére


Pferi
senior tag

Nem tudom, 10 éve vettem utoljára tv-t, pár napja kezdem el nézelődni mit lenne érdemes beszerezni.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#57983) Segal válasza Pferi (#57980) üzenetére


Segal
veterán

Én kiállítottat sem vennék oledből, de a te döntésed.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#57984) wallace 234 válasza Pferi (#57982) üzenetére


wallace 234
őstag

Azt nézd meg, hogy hány év garanciával adják, mert előfordulhat, hogy csak 2 év garanciával adják. Mert csak újszerű. Jobb az új amire 3 év garancia van!

(#57988) alaves


alaves
addikt

Nem valami korrekt és tisztességes a gyártóktól, hogy a G1 kivételével nem lehet tudni, melyikben van 'evolution' OLED kijelző és melyikben a "hagyományos". A hírek szerint legalább 20%-al beégésállóbb az evo, amelyet a vásárlókkal illene közölni (nagyobb fényerőt hagyjuk).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57990) Pro Koryak válasza Pferi (#57980) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ediginek nincs sok boltja, nem Euronikcs, ezek nem kiállítottak, hanem visszaküldött darabok. A gari is mintha más lenne rájuk.
Valóban idén nagyon sok van náluk, ~55db-ból kb. 30db újracsomagolt. :Y

Ha van rá keret, vedd meg a Pana 55HZ1500-ast 430e-ért.
Ja látom nincs, akkor marad a CX.

[ Szerkesztve ]

(#57991) salapp válasza Pro Koryak (#57990) üzenetére


salapp
addikt

Visszaküldött, kiállított OLED? (ami nyilván nagyjából mind LG), kerülném, mint bármely politikus az igazságot. Messziről.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57992) Pro Koryak válasza Pro Koryak (#57990) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja elírtam, a GZ1500 volt 429e-ért, de már nincs.

#57991 salapp
Hát nem tudom honnan szedtek ennyi visszaküldöttet, ezek szerint a CX széria valóban kicsit félrement...
C8/C9-ből alig volt visszaküldött vagy egyből bedarálták őket. :F

[ Szerkesztve ]

(#57993) #72042496 válasza Pro Koryak (#57992) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem többen is veszik azóta. Bejutott a köztudatba az OLED, és kategórián belül egész olcsóak már ezek a tévék. Nagyjából olyanok is, én a biztonság kedévéért a C1-et is leírtam már előre. :) A G1-nek még hagytam esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#57994) Binglof


Binglof
csendes tag

Srácoktól már kérdeztem másik topicban vásárlásról.
Panasonic 55TX-HZ 980E- ről tudtok véleményt mondani?
Most 400 körül hozzá tudnék jutni.
Film, sport menne rajta. Előre is köszi. :R

Soha ne hagyd abba a csüggedést!

(#57995) Blageza válasza Binglof (#57994) üzenetére


Blageza
csendes tag

Egy barátomnak van ilyen tv-je, (a fickó, házimozi,
hi-fi, kép és hang "buzi" több évtizedes tapasztalattal az ügyben.) az ő véleményére bátran támaszkodhat az ember, tv, stb. kütyü dologban...

Ami tetszik neki a HZ980 ban:
- szinte tökéletes gyári kalibració film maker módban
- nagyon élethű, természetes színek
- mozgás megjelenités nagyon jó
- teljessen homogén hiba mentes panel (mondjuk ez alap kellene hogy legyen más gyártónál is, de tudjuk hogy nem így van sajnos)
- hang tv- hez képest elég jó

Ami nem annyira tetszik:
- távirányító (gomb elrendezés, nem világít)
- okos rendszer elmarad picit a konkurensektöl ( bár ez ízlés dolga is)
- DTS hiánya
- HBO GO hiánya

Ha valaki a GZ950 Panasonic tv-röl kérdezne engem
akkor a fentieket válaszolnám neki is, a saját tapasztalataim alapján.
A Panasonic valamit nagyon jót tud csinálni az oled panelek képével. Az összes kompromisszumot ellensúlyoza a kép minősége.
De ezeket már mások is leírták a Panákrol itt.

[ Szerkesztve ]

(#57996) arn


arn
félisten

grundig, oled milyen? 1300 ill 1600 eur a 65os.
mongy azota a sony is 1800 barhol.

bar reszemrol mar erosen afele hajlok, hogy elegem van az oled panellottobol, es veszek 75os xh90et 1300ert.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57997) Binglof válasza Blageza (#57995) üzenetére


Binglof
csendes tag

Köszönöm.
🙏

Soha ne hagyd abba a csüggedést!

(#57998) prolad


prolad
őstag

Sziasztok,

Tudom lerágott csont már, de azért megkérdezem. Szeretnék venni egy OLED TV-t monitornak (LG BX/CX, egyre szimpatikusabb a 48-as modell), itt sem kell tartani a beégéstől? Most a home office időszak alatt menne sokszor legalább napi 12 órát, főleg a munkaidő alatt kapna sok világos hátterű statikus tartalmat (sok toolbar pl.), amik ha nem is 8 órában fixen ott lennének, de 3-4-ben legalább. A másik fele a játék, még az újabb címeknél is elég sok a fix HUD elem, a régieknél meg pláne. Szintén nem játszom napi 8-12 órákat, de ha időm engedi és belelendülök, akkor 3-4 óra itt is megvan.
Ezentúl nem aggódom, az alap win felhasználásnál annyi statikus cucc nincs, sokat filmezek/youtubeozok, attól megint csak nem fog beégni.
Az átlag dolgokra nem menne nyilván max fényerőn, de ahol lehet, ott a HDR be lenne kapcsolva (feltéve ha már rendesen használható Windows alatt).
A másik opció valamelyik Samsung QLED, de az OLED képminősége jobban tetszik.

(#57999) CptAdamica válasza prolad (#57998) üzenetére


CptAdamica
veterán

A beeges esélye megvan, persze vannak már ezt kiküszöbölni próbáló megoldások. Én is home office-ban dolgozok és monitornak használom, napi 10-12 órat megy, elsősorban csak HDR tartalommal és programozási munkára. Hoztam pár intézkedést, például eltuntettem az ikonokat az asztalról, meg a tálcát is és fekete hátteret raktam be, így ha elmegyek valahova rövidebb időre, akkor csak tálcára rakok mindent így nincs semmilyen statikus tartalom. Lehet futtatni meg a pixelfrissitot hetente, valaki szerint használ a beeges ellen. Megvan az esélye annak is, hogy a panel nem lesz teljesen homogén, viszont, ha panelt kell cserélni, akkor általában az LG nem kukacoskodik és házhoz jönnek cserélni. Viszont 4K-t igazán csak 48"-on van értelme nativan használni és nagyon kényelmes, persze kell pár nap mire megszokod, előző monitoromra azt mondtam, hogy big, akkor erre azt, hogy Úristen, very big.

Megyen!

(#58000) prolad válasza CptAdamica (#57999) üzenetére


prolad
őstag

Köszi, ez elég jól hangzik. Ismerek ilyen praktikákat és tényleg odafigyelve használnám. Azt meg jó tudni, hogy az LG iyen téren partner a garanciával.
Jelenleg egy 34es ultrawide van, azt kb 40, max 50 centiről nézem és jó lenne valami nagyobb. Úgyhogy a meret miatt nem aggódom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.