Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) wallace 234 válasza syIex (#57699) üzenetére


wallace 234
őstag

Idézek, egy kis beszélgetés részletet, hogy az LG hogy kezeli a beégést. Remélem ez megnyugtat pár embert.

Lg továbbra is cseréli ha véletlenül előfordul A beégés?
11:36:25 [LG Electronics Magyarország] javítjuk a beégést
11:36:37 [LG Electronics Magyarország] 2 évig mint minden más gyári hibát.
Ugye ekkor még 2 év volt a garancia, mikor ez a kommunikáció zajlott. Múlt év júniusba történt. Nem hiszem, hogy azóta drasztikus változás történt volna ez ügybe.

[ Szerkesztve ]

(#57702) syIex válasza wallace 234 (#57701) üzenetére


syIex
veterán

Fel is csontolom százra akkor! ;] :P
Köszi, ez valóban megnyugtató! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57703) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

Tegnap végre volt időm az MM-ből rendelt 55CX-et kibontani, megnézni. Gyári bontatlan csomagolás volt, és szerintem a panel lottón is nyertem. A teljesen fehéret én homogénnek látom, az 1%-os kép meg így néz ki full sötét szobában:

(#57704) petoth válasza wallace 234 (#57701) üzenetére


petoth
csendes tag

Nekem friss tapasztalatom van...most cseréltek B7-es panelt március 8-án, egy március 1-i bejelentés után.
Az LG ügyfélszolgálat azt mondta, hogy 3 évig cserélnek beégés esetén - feltételezve azért, mert januártól 3 év a jótállás.
Én 5 év garanciával vettem annak idején a tévét, a kijövő szerelő azt mondta, hogy z 5. év végéiig is kicserélték volna beégés miatt
Én ebből arra követeztetek, hogy a jótállás végéig cserélik - szó nélkül - független attól, hogy mi van leírva a jótállási jegyben a statikus képernyő használatról.

(#57705) wallace 234 válasza petoth (#57704) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor amit nekem írt az LG akkor most is helytálló! Gyakorlatilag ameddig tart a garancia!

(#57706) nagyatt válasza F-ECT$ (#57700) üzenetére


nagyatt
tag

Sziasztok,
tudnék most venni egy LG 65C1 vagy G1-et.
Melyik az ajánlott, van bárkinek tapasztalata már velük ?
Egy 55c7-et váltana.

[ Szerkesztve ]

(#57707) blakey


blakey
titán

LG OLED G1 Evo 77" 2021 First Impressions
LG G1 OLED TV Unboxing, basic setup (OLED65G1PUA) | Gorgeous Gallery Series

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57708) Pro Koryak válasza nagyatt (#57706) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Itthon még nem is kaphatóak, akkor szerinted?
Ha jó áron vannak, vedd meg, annyira rosszak nem lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#57709) syIex válasza nagyatt (#57706) üzenetére


syIex
veterán

G1 elvileg most már jobb, mint a C1 nem csak falraszerelhetés szempontjából, mint eddig.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57710) nagyatt válasza Pro Koryak (#57708) üzenetére


nagyatt
tag

En is itthonrol fogom venni, nem tudtam, hogy meg nem elerheto. De nem is ertem mi szukseg az ilyen kommentekre...

[ Szerkesztve ]

(#57711) nagyatt válasza syIex (#57709) üzenetére


nagyatt
tag

Koszonom, G1 lesz belole szerintem.

(#57712) #72042496 válasza blakey (#57707) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes, hogy a honlap alapján a G1-hez nincs TV állvány (a GX-hez tartozó szöveget másolták, csak a típust elfelejtették átírni benne):
"A TV stand is NOT included with the LG OLED GX. As this model is designed to be wall-mounted, it includes a slim wall mount bracket. The TV stand can be purchased separately."

A második videó viszont úgy fogalmaz, hogy don't you worry, we've got some legs and screws that we can install.

Most akkor van hozzá, vagy ehhez is külön kell majd venni egy ilyesmit, ha valaki nem a falra teszi? (Szerintem utóbbi.)

[ Szerkesztve ]

(#57713) Pro Koryak válasza nagyatt (#57710) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Sziasztok,
tudnék most venni egy LG 65C1 vagy G1-et."

Talán előtte kicsit körülnézhettél volna ... talán ezért.

Mondjuk hol fogod most megvenni azt nem tudom. :U

[ Szerkesztve ]

(#57714) Skynet258 válasza -=Jam=- (#57703) üzenetére


Skynet258
veterán

Az enyém is jónak tűnik, minimál sárgás árnyalat a bal sarokban de nem feltűnő (csak a szemem rá van állva ezekre). Láttam sokkal rosszabb képeket a neten... Tiéd mikor gyártású? A serial első 3 jegye elárulja, nekem 2021 február,szóval elég friss.

https://geekpulse.hu

(#57715) nagyatt válasza #72042496 (#57712) üzenetére


nagyatt
tag

És akkor még van ez a verzió is:
[link]

#57713
LG-nél van ismeretség. Úgyhogy most rendeltem meg a G1-et...

[ Szerkesztve ]

(#57716) alaves válasza Skynet258 (#57682) üzenetére


alaves
addikt

SDR-ben nemcsak a beégés miatt célszerű 100 nit fényerőt használni (CX-en valóban ~30 OLED fény környékén lehet), hanem azért mert egyszerűen ez a referencia. Ha pl. 200 nit-en nézed az SDR-t, akkor a HDR és DV esetén a sötétebb jeleneteknél nem fog tetszeni, hogy alacsony a fényerő.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57717) -=Jam=- válasza Skynet258 (#57714) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Azt nem néztem, de valószínű az enyém is az, mert másnak is februári volt, aki rendelt MM-ből. Este megnézem.

(#57718) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok!
PS5 es Cx komboval van valakinek valami tapasztalata? En most ps5 mellett hasznalom viszont nem tudom hogy miket erdemes beallitani. Ugye a 4k120 as hdmire van kotve a ps, meg fel is ismette h az ps5, viszont azt nem tudom hogy csak game modon erdemes hasznalni ? Alapbol bekapcsolta hdrre mar a ps menujeben is. Hdr game modeon megy 100% fenyeron alapbol. Most az ilyen statikus hud-ok jatekoknal nem okozhatnak gondot hosszabb ido utan?

(#57719) CptAdamica válasza syIex (#57693) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem 35-ön van az OLED fény HDR tartalomnál, dolby vision-nél meg levettem 50-re, ahogy Balika911 írta, SDR-nél meg 15-ön van.

Megyen!

(#57720) DarkByte válasza alaves (#57716) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem ez teljesen jó is, amíg SDR videót nézel.

De a PC használathoz nekem kevésnek tűnt a 30. Bizonyos UI elemek nem különülnek el eléggé. Mármint a panel megjeleníti, csak nekem megerőszakolja a szememet. Illetve a szövegek háttértől való elkülönülése is érezhetően jobb lett így, hogy egy picit feljebb toltam az OLED fényerőt és a kontraszt csúszkát vissza.

De persze ez nagyon függ attól is mihez van szokva az ember. Szubjektíven is kell kezelni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57721) ImACeltic válasza CptAdamica (#57719) üzenetére


ImACeltic
őstag

Pedig a HDR-nél elvileg 100-on kéne hagyni, nem? Hogy kihasználja a TV a HDR előnyeit.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#57722) CptAdamica válasza ImACeltic (#57721) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jó kérdés, valaki megválaszolja, aki jobban ért hozzá. Kérdés, hogy akkor nem káros?

Megyen!

(#57723) wallace 234 válasza ImACeltic (#57721) üzenetére


wallace 234
őstag

hdr nél nyugodtan lehet 100 on az oledfény! Mivel ilyenkor másképp működik. Szóval nem káros a hdr nél a 100 as oledfény! Nyugodtan lehet úgy használni.

(#57724) tgabe25


tgabe25
tag

Ma megérkezett nekem is az 55CX-em a telekomtól. Hát mit is mondjak egy VA paneles 40lf632v után igen erős váltás :)

Ez a letisztult forma nagyon bejön, a kép brutál, a hang tv-hez képest rendben van.
A panellottón úgy néz ki én is nyertem, úgy néz ki mint -=Jam=- nél.
Kár, hogy hamarosan indulnom kell éjszakás műszakba dolgozni, tudnám még nyúzni :))

Nyáron érkezik hozzá majd egy játszótárs ps5 személyében, és lesz öröm és bódottá :DDD

A beállításokkat sokat kell még nyúznom, érdekes, hogy platformonként az oled fényerőt testre kell szabnom (tv adás, youtube, dlna, netflix). Itt arra gondolok, hogy amíg a tv adásnál 30-on van az oled fény és pont jó, addig egy dlna-n UHD filmen nem vakulok meg 100-on sem. Na mindegy ezt majd kitapasztalom, természetesn az itteni tapasztalatokat is próbálgatom és ahhoz mérten állítom be ízlésemre. Jól jött minden amit itt olvashattam tőletek :)

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#57725) gertitorpe válasza tgabe25 (#57724) üzenetére


gertitorpe
tag

Úgyan, LG 632v széria legnagyobb :D

(#57726) zohan echte válasza zohan echte (#57349) üzenetére


zohan echte
tag

Mai napon megtörtént az B7 kijelzőcsere az állítólagos újabb fajtára (hosszabb kábel).
Az új kijelző kicsomagolása után megvizsgáltam, hogy ennek is ferde -e a kijelzője. Hát igen az, de a szerelő mondta, hogy így is összeszereli és ha jól működik, akkor marad így. A hibát lefotózta én jeleztem a hibát az LG-nek.
Hétfőn folyt. köv.

régi panel
beégés
új panel

[ Szerkesztve ]

(#57727) arn válasza Impulsivex (#57718) üzenetére


arn
félisten

Tud mar a ps5 vrrt?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57728) Skynet258 válasza arn (#57727) üzenetére


Skynet258
veterán

Egyelőre nem.

https://geekpulse.hu

(#57729) patyi1989


patyi1989
tag

Sziasztok. Gondoltam én is beküldöm a képet, Ti több ilyet láttátok már, Hogy ez mennyire gázos. Én nem látom annak, 1%-on van egy kicsit sötétebb rész, de 5on én már nem látom, csak nem szeretném ha később lenne probléma belőle, amit még jelenlegi használat mellett nem veszek észre. Köszi előre is. :) Egyébként egy napig nem tetszett annyira az előző után, másnap beállítottam az igényeimnek megfelelően, hát mit mondjak. Nem cserélném semmi másra. :D

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

(#57730) PATTA86


PATTA86
csendes tag

A bejáratással kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy ha ezt a videót járatom [link] hdr módban 100-as oled fényerőn az úgy jó? És 4,5-5 óránként ki kapcsoljam a tvt vagy nem kell a pixel frissítéshez? Új CX tulajok ki hogy használja most a tvt? Milyen tartalmat küldtök rá? Köszi a segítséget ;)

(#57731) #72042496 válasza PATTA86 (#57730) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, HDR-ben 100-as beállításon próbálja a metaadatok szerinti fényerőt visszaadni a tévé. Veheted lejjebb is, nyilván nincs kőbe vésve, ki hogyan nézze. Csak az eltolja a mappinget, ezért a 100-at ajánlják.

A pixelfrissítés kikapcsolva fut le. Nem tudom, hogy milyen időközönként, de ezzel nem is érdemes foglalkozni szerintem. Használd, ahogy szeretnéd, csak ne áramtalanítsd kikapcsolás után. Nekem spec. a bejáratás is máig fura, bejáratódik az, ahogy nézi az ember. Jó, hogy tévésimogató összejövetlelt nem kell szervezni hozzá, miközben éppúgy használati cikk, mint egy mosógép. :)

Itt egy-egy film vagy sorozat még SDR, de túlnyomórészt HDR-t nézünk. XBOX Series X auto HDR (kikapcsolható) miatt már a régebbi játékok is HDR-ben mennek.

[ Szerkesztve ]

(#57732) CptAdamica válasza PATTA86 (#57730) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azt én sem tudom, hogy manuálisan lefut e 4 óránként a pixelfrissítő, én minden este szoktam benyomni manuálisan, hogy lefusson éjszaka.

Megyen!

(#57733) FollowTheORI válasza CptAdamica (#57722) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A valaki pedig ittvan, és elmondja miért nem jó levenni a fényerőt, ami még maxon se elég amúgy mindenre (is). :D

[Fact: Your OLED TV is Not Bright Enough for HDR. Here's Why.]

Amikor ti lecsavargatjátok, mert "vakít", vagy azt hiszitek káros... még durván rontotok ezen is. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57734) wallace 234 válasza PATTA86 (#57730) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem kell ki kapcsolni, ha 4 óránál többet ment a tv, akkor amikor ki kapcsolod automatikusan elindul a frissítés! Manuálisan csak akkor kell, ha látsz valamit. Teszi a tv a dolgát, inkább csak használt nyugodtan! Ahogy jól esik.

(#57735) FollowTheORI válasza CptAdamica (#57732) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem ugyanaz a kettő, és nem érdemes kézzel indítgatni. :N

Használd a tévét és ne foglalkozz ilyenekkel.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57736) Calogero válasza PATTA86 (#57730) üzenetére


Calogero
addikt

Nem kell semmit sem bejáratni, állitsd be SDR anyagnál a megfelelő OLED fény-t. És használd a TV-t.
Nem kell 4 óránként kikapcsolni a készüléket. A pixel frissítés lefut automatikusan kikapcsolás után. Csak kikapcsolás után ne áramtalanítsd a készüléket.

(#57737) arn válasza patyi1989 (#57729) üzenetére


arn
félisten

Nezd meg egy het mulva. Homogennek kellene lennie, de a te dontesed mennyire zavar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57738) DarkByte válasza Calogero (#57736) üzenetére


DarkByte
addikt

Lehet is kikapcsolás után hallani amikor végzett, kattan benne egy relé ahogy észrevettem :)

(#57739) freemanone válasza CptAdamica (#57732) üzenetére


freemanone
őstag

Amit kézzel tudsz futtatni az a nagy frissítés, aminek 2000 óránként kéne futnia a gyári beállítás szerint. Na azt ne futtasd nyakra főre!
A kicsi fut minden 4 órányi futás után. Tehát ha nézed 1 órát kikapcsolod nem fog lefutni, majd nézed 6 órát kikapcsolod, akkor fut 1x. Ha nézed 4 órát és kikapcsolod szintén lefut.
Nálam jelenleg 109x futott le a kis frissítés 1228 óra használat mellett.

#57738DarkByte: Jaja, amikor kikapcsolod, ha nem kattan a relé pár másodpercen belül, akkor fut a képfrissítő.

[ Szerkesztve ]

(#57740) Wellin9 válasza patyi1989 (#57729) üzenetére


Wellin9
tag

Ha nem veszed észre átlagos felhasználás közepette, akkor teljesen felesleges ezeket nézegetni és idegeskedni rajta, ez romlani nem igen fog. Meg lehet próbálgatni persze a panel lottót, de nagyobb az esélye, hogy egy rosszabbat fogsz ki, mint hogy egy jobbat.

(#57741) patyi1989 válasza arn (#57737) üzenetére


patyi1989
tag

Én elég kényes vagyok ilyenekre, de ezen kívül, hogy egy fotón látszik ilyen esetben, hol jelent ez számomra problémát? Mert egyelőre normál használatnál nem veszem észre, de eddig kB csak játszottam rajta, ezért kerdezem, hogy később kiütközhet e annyira, hogy zavarjon. Köszi előre is. :)

@Wellin9 Köszönöm, pont nem vettem észre, hogy írtál te is hozzá, nagyjából meg is válaszoltad a kérdésem. :R

[ Szerkesztve ]

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

(#57742) CptAdamica válasza freemanone (#57739) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ma is tanultam valamit, hol tudom megnézni, hogy hányszor futott le és hány órát használtam eddig?

#57733FollowTheORI
Akkor HDR mellett felcsavarom az OLED fényt 100%-ra és többet nem indítgatom, köszi! :)

Megyen!

(#57743) DarkByte válasza patyi1989 (#57741) üzenetére


DarkByte
addikt

Én totál rá se néztem ezekre. Csorgott a nyálam a képminőségtől első bekapcsolás után, a tökéletes feketéken még most is. Főleg így PC használatra hogy a semmi közepén lebegnek ablakok, teljesen futurisztikus. :)

Sokkal többet kínlódtam a szín beállításokkal, illetve hogy rendes kontrasztosan olvasható UI felírataim legyenek. Ezekkel még mindig nem vagyok 100%-ban elégedett, de egy ponton el fogom engedni hogy ez a kompromisszum hogy amúgy minden más tekintetben fantasztikus mint monitor. Na jó, tegnap kicsit az ASBL elbizonytalanított, valamiért aktívabb volt a szokásosnál.

Most a felé húzok hogy marad. Legrosszabb esetben ha nem tudok vele megbarátkozni monitorként, akkor az 55"-os Samsung LED TV-m megy a nappaliból és a helyére beteszem ezt. ¯\_(ツ)_/¯

De aki simán TV-nek használja annak szerintem még ennyire sincs aggódni valója.
Én a kézi pixel frissítgetést nem fogom használni és volt itt korábban egy videó ami elmagyarázta hogy nem is érdemes nyomkodni túl sűrűn. Bízok benne hogy a TV saját belső statisztika gyűjtője tudja mit csinál és csak annyira faragja egységesre a pixelekt kikapcsoláskor amire szükség van. (ez a pixel frissítő lényegében azt csinálja hogy a túl jó állapotú pixeleket lekoptatja a kopottabbak szintjére) Feleslegesen nem fogom ezt hívogatni, minden futással csökken a maximális fényereje a TV-nek.

[ Szerkesztve ]

(#57744) arn válasza patyi1989 (#57741) üzenetére


arn
félisten

(este) sotet sceneknel latod mozgas kozben, hogy foltos. en azert kuldtem vissza a sajatomat, mert geppel is feltunt, meg film kozben is - ha mashol nem lattam volna, nem teszem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57745) freemanone válasza CptAdamica (#57742) üzenetére


freemanone
őstag

[link] - Én szereztem egy kölcsön androidos infrás telót, majd megtanítottam a "varázs gombot" a smart IR hub-ommal.

#57743DarkByte: Szintén! :) Olvasgatom itt a sok problémát és borzalmat... de közben inkább élvezem, hogy eszméletlen jó monitor! Vannak apró hiányosságai, de ekkora méretben és árban nincs vetélytársa monitorként!
A pixel frissítést is rábízom a TV-re, csak kíváncsiságból ellenőrzöm, hogy idővel mi történik.

(#57746) Calogero válasza CptAdamica (#57742) üzenetére


Calogero
addikt

LG esetén a szerviz menübe tudod megnézni [link]

(#57747) PATTA86


PATTA86
csendes tag

SDR tartalomra milyen youtube videót tudnátok ajánlani teljes képernyőre ami legalább 4,5-5 óra hosszú?

(#57748) Pro Koryak válasza PATTA86 (#57747) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mi a fa..nak akarod járatni YT videókkal??? Ha van rákötve kábeltévé, nézd azt a csatornát, ami érdekel, ennyi. Majd a tv 4 óránként elvégzi, ami neki szükséges... kimegy vécére, elmegy sétálni, megeteti magát...stb.
Főleg, ha most vetted, akkor 14 napig "nyúzzad", ha valami nem oké vele, visszaküldöd.

(#57749) PATTA86 válasza Pro Koryak (#57748) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Nincs kábel tvm. Csak most a hétvégén járatni akarom folyamatosan, aztán meg jövő héten is tudom napi 5-6 órát, aztán következő hétvégén néznék már 1080p, 4k filmeket. Április 1-ig él a 14 nap... azért kérdeztem, hogy szerintetek milyen tartalmakat nyomassak addig rajta. :)

(#57750) Norbi8


Norbi8
csendes tag

Nem tudom említette-e már valaki, de a BX-hez megint újabb firmware jött ki: 03.21.80. Az előző elvileg kisebb dolgokat javított, de amit én észrevettem:
- a menü megjelenítése/ lépkedés gyorsult
- javult a képmegjelenítés, szinte minden (SD, HD, 4K) élénkebb színek, kontrasztosabb és a mozgás is jobb, kevésbé látom az aurát gyors jeleneteknél
- pár filmet nem akart a tévé felismerni HDR-két és nagyon sötét "árnyékos" volt a kép, most ez is megszűnt, több, hibás filmel is teszteltem

PSN: Norbi819

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.