Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) xerobyte válasza ΞΔGLΞ (#56133) üzenetére


xerobyte
aktív tag

@ΞΔGLΞ kíváncsi vagyok, hogy mennyiért viszik el a cx77-ed (vagy családon belül van kérője?), egyáltalán ki mer venni ekkora értékben használt OLED-et. Milyen árban akarod meghirdetni? Ha MO-n lennél még át is gondolnám, mert az biztos, hogy te átnézted azt a panelt rendesen! :)

(#56202) wallace 234 válasza korpicschess (#56200) üzenetére


wallace 234
őstag

Ki tudja, hogy a használt panelnál mennyi ciklus ment le, meddig bírja még. Új panel meg ha hibátlan akkor jobb mint egy használt, panel. Jobb az új szerintem.

(#56203) xedamen


xedamen
senior tag

Most, hogy lejelentettem 72 órás cserére, egész megemberelte magát a panel és egész szép lett, nem mondom, hogy tökéletes lenne, de sokkal jobb, mint volt. Igaz egy 1.5 nap alatt 4x futtattam le a pixelfrissítést 4 órás full képernyős tartalmak után.
[első kép]
[második kép]
[harmadik kép]

(#56204) powerup2 válasza korpicschess (#56200) üzenetére


powerup2
addikt

Attóé hogy cseréltek benne panelt nem rossz a tv ha maga a cserélt panel hibátlan vedd meg főleg 200-ért. Nálam van B7 55" kiváló készülék volt egy C9 65" az cserélve lett most meg 65" CX van de szeretnék talán még idén váltani 77-re mert a 65" kicsinek találom :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56205) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

C9-en a 05.00.25 teszt firmware javítja a problémát, hogy bekapcsolás után kicsit szemetel a kép 4k120 (HDMI 2.1) forrással (bár tolerálható volt pár másodpercnyi képhiba). De VRR módban még mindig nem kalapáltak azon, hogy felfénylik a sötétszürke (változik a near-black TRC), mikor hirtelen nagyot ugrik a frametime (pl. töltés közben leesik az fps). Ja, és persze PC módban továbbra is van HDR10 magenta banding.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56206) Pro Koryak válasza korpicschess (#56200) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezzel az a szopacs, ha lesz valami hibája, a hivatalos LG szerviz lehet elhajt, akkor viszont :O bukta az egész.

(#56207) korpicschess válasza Pro Koryak (#56206) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi a gyors válaszokat! Persze benne van, hogyha gond van, akkor kuka, de ez mindenben. A mostani TV-men sincs gari, mégsincs semmi gondja. Mondjuk lehet kevésbé is kényes, mint az OLED.
Hát több, mint 200, de még belefér. Volt pár használt 200 körül, csak lemaradtam, azokon sem volt gari.

Még most beszéljetek le! :DDD Amúgy egy 60UJ634V helyére menne, azzal is elégedett vagyok, kivéve ha fekete csík van alul-felül. :O
Alapvetően sötétben nézek/nézünk filmet vagy sorozatot, alacsony fényerőn, nagyjából 1,5 méter távolságról, ezért még az 55 is oké volna.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56208) wallace 234 válasza Pro Koryak (#56206) üzenetére


wallace 234
őstag

Így van azt a 200 ezer ft-os tv mégse lesz, olcsó ha el zavarják azzal a garanciával. Olednél sose tudni, mikor kell a garancia. Persze másnál se de inkább, új tv még mindig jobb, vagy használt és gyári garival inkább.

(#56209) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Nekem 2x cserélték a B7-ben a panelt, most valami frissítettre (majdnem fele akkora a középső panel), a garancia ilyenkor újra indul. Nem is baj, a mostani szériák ügyes-bajos dolgait elnézve.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56210) jilian válasza powerup2 (#56204) üzenetére


jilian
addikt

:D :D
Cseréld le a hangszórókat.
Azok túl nagyok.....ezért látod kicsinek a 65". ;]

(#56211) ΞΔGLΞ válasza xerobyte (#56201) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb 1 millió a reális értéke (mivel most 1.2 millió körül van), függetlenül attól, hogy én a duplájáért vettem, de ebben a panel homogén és cserekor újraindult a garancia.
Szóval ezzel bárki csak nyer, de adtál egy jó ötletet, lehet ajándékba adom a szüleimnek!

(#56212) ΞΔGLΞ válasza xedamen (#56203) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez csak átmeneti állapot, ne őrülj előre. 1 hónap és még rosszabb lesz!
Amúgy 1%-on továbbra is nagyon gáz. Az 5, főleg a 10-nek semmi értelme, de azokon is bőven látszik még a "szemét" és a sávok.

[ Szerkesztve ]

(#56213) korpicschess válasza Zsmester89 (#56209) üzenetére


korpicschess
veterán

Az volna a kérdésem, hogy ti mennyit nézitek? Én ha napi 1 órát átlagban, már sokat mondok.
Ismerősnek aki van, csak jókat mondott, és semmi baja a kezdetektől.
Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen kevés használat esetén is mondjuk 100-ból 10 panel kuka 2 éven belül, vagy mondjuk a fórumban itt van az az 1000ből 1.
Remélem értitek a kérdést!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56214) #72042496 válasza korpicschess (#56213) üzenetére


#72042496
törölt tag

WTF, ez hogy merült föl benned? :) Ennyitől nem lesz baja, meg a többszörösétől se. Csak ne CNN-ből vagy hasonlóan statikus műsorból álljon száz órákon át a dolog, mert az szó szerint meg fog látszani rajta. Ha jól rémlik, a piros-sárga elemekre érzékenyebb, főleg nagy fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#56215) ΞΔGLΞ válasza korpicschess (#56213) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Napi 1 órát se néznéd, de félsz, hogy kuka lesz két év múlva, vagy mi van?

(#56216) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#56212) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért keltesz benne elégedetlenséget? :W
Gyerekek! A szürke homogenitást nem kibontás után 20 perccel kell nézni!. 3 nap bejáratás kell, különben persze hogy ilyen fotókat lehet készíteni. Ja és félreértés ne essék, ugyan úgy van ilyen, minden gyártó Oled TV-jén...

(#56217) nozs23 válasza korpicschess (#56213) üzenetére


nozs23
addikt

Ez egy tévé. Nem egy kisbaba amit babusgatni kell. Annyit használd, amennyit szeretnéd.
Minden tévének van egy várható élettartama üzemidőtől függően. Nem csak Olednek, az LCD-nek.
Ez függ attól is, hogy milyen fényerőn nézed a tartalmakat. Nyilván elméletben ki tudod tolni az élettartamot, ha keveset nézed, de ez nem az jelenti, hogy más nem hibásodik meg.
Nem azt mondom, hogy állandóan tévét nézd, de annyit használd, amennyit akarod, ne annyit amennyit jónak látsz a tévének.

[ Szerkesztve ]

(#56218) korpicschess válasza nozs23 (#56217) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi a sok reackiót! Kicsit félreértetek. Feltételezem az LG sem nyomná az OLED üzletágat, ha olyan rossz lenne a kihozataluk, még a garanciális problémákat is beleértve. :)

Én csak annyit írtam le, hogy én hogyan használom, az elmúlt pár év alapján a TV-t, amióta van.
Családban amik holtak, pl. edge led-es Samsung, anno az volt a szuper, vékony, meg minden, pár év alatt atom felhős lett, nyilván csak sötét képnél volt zavaró.
A mostani TV-men nem látok gondot (kb. 2 éves), esetleg minimális bleeding a szélen, max fényerőn, de ahogy írtam, sötétben nézem, és alacsony fényerőn, az LCD-nek ez nem a legjobb use-case.

Szóval igazából rákívántam az OLED-re, kérdeztelek titeket a cserélt kijelzősök esetleges problémáiról (ami rossz kérdés valszeg, mert az egyéni TV eldönti), illetve, hogy gari nékül (kisker garival) mennyire szabad belevágni egy ilyenbe.
Nyilván van képernyővédő, pixel refresh és hasonlók, amik óvják, én nem akarom babusgatni, csak leírtam, hogy általában hogy használom. Jobban figyelni kell majd rá, hogy ne hagyjam ott a netflixet megállítva, ha még gyorsan elmegyek kajáért/italért/írok egy emailt mielőtt elkezdek egy filmet.

Úgy gondolom, hogy a fórumban arányosan több a negatív tapasztalat, mint úgy amúgy, mert az nem feltétlen ír, aki megvette, és azóta is használja megelégedetten.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56219) Pro Koryak válasza korpicschess (#56218) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Napi 1ó használat, az semmi.
Panasonic oled:
Otthagyom a Netflixet megállítva, max. fél perc és leveszi a fényerőt hdr/sdr egyaránt, ~2perc és bekapcsol a képernyővédő automatikusan.
Szóval nem kell besz.rni, vedd meg nyugodtan, már ha újat vagy használtat veszel garival. Outletes, kisker garis már más tészta, de arról nem az oled tv tehet!!!

(#56220) #72042496 válasza Pro Koryak (#56219) üzenetére


#72042496
törölt tag

LG is ilyen. Dimmel, majd képernyővédő.

(#56221) cujo69


cujo69
tag

Médiában,újra van raktáron,Pana GZ950,GZ1500,ezeket honnan bányászták elő..

(#56222) snpetit


snpetit
aktív tag

LG C9. Youtube hangcsúszást lehet valahogy orvosolni vagy várjunk a csodára, hogy megjavítják?

(#56223) Pro Koryak válasza cujo69 (#56221) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Őket kérdezd, ha újracsomagolt lenne, jeleznék ill. az Outlet között lennének.

(#56224) Jorgi Kormi válasza jilian (#56210) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Szerintem , túl messziről nézi a tévét. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56225) lala666 válasza korpicschess (#56213) üzenetére


lala666
senior tag

Nálam napi 10 órát megy kb.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#56226) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#56216) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha ez így lenne, akkor nem írnék ilyet.
De nyugodtan verd szét a fejed.
A CX-re ez nem jellemző, hogy megjavul, a legdrágább láda pezsgőbe fogadok, ha megtartja, bő 1 hónap után rosszabb lesz a VB (is). Ugyanez volt a lányom GX- tévéjével. A második panelt cserélték már nála és állítólag az még rosszabb. De azt nem a lányom intézte, hanem a párja, aki látja ezeket a hibákat.
A tkm ki van, de tényleg, miért kell neked ezt egyáltalán megkérdőjelezni?
Ez a topik azért van, hogy leírjuk a tapasztalatokat és még egyszer, ez nem arról szól, hogy nem lehet a gyártót ( LG) kritizálni, itt most egy típus van szóráson, ahol egyre több a hiba és az a CX, vagy te ezeket nem látod, csak az én hozzászólásom?

Vagy úgy érzed, hogy ezzel degradálom a te tévédet is?
Akkor bajok vannak.
Én soha nem fogok benyalni egy gyártónak sem, azért, mert azt a típust birtoklom, legyen az bármilyen hardver, telefon etc...ha van hibája, márpedig van, azt le fogom írni.
Egyet tehetsz, átgörgeted a hszt...

[ Szerkesztve ]

(#56227) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#56216) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gyerekek! A szürke homogenitást nem kibontás után 20 perccel kell nézni!

Bonts egy ki egy Sony-t, nyilván még a büdös életben nem csináltál ilyet, akkor nem írnál ekkora marhaságot. Láttad a múltkor a fórumtárs vadiúj HZ2000 panasonic tévéjének a képét, amit berakott, szinte kibontás után?
Ha nem, akkor keresd vissza, full homogén!

(#56228) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tessék megtaláltam, 1%-on ilyen egy Pana HZ2000, alacsony oled fénnyel (minél lejjebb van véve, annál jobban látszik a VB) és még így sem látszik, pedig ott aztán lehetne látni azonnal bármit. Ehhez képest egy LG által gyártott tv panelja, elbújhat a bús p ....ba.
Kár hogy nincs 77-es méretben.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#56231) korpicschess


korpicschess
veterán

Esetleg valaki itt/privátban tudna küldeni nekem olyan tartalmat, amivel érdemes ellenőrizni a panelt?
Vagy van erre valami leírás? Vagy csak nézzem különböző fényerőkön az alap színeket? Piros, zöld, sárga, szürke, cián, stb?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56233) Segal válasza korpicschess (#56231) üzenetére


Segal
veterán

Csak használd.
Ha van rajta valami zavaró azt észre fogod venni film/sorozat/játék stb közben is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56234) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Akit érdekel a 77CX: eljött a 'nagy nap': Médiában új készülék 1.149.990 JMF, új törvények értelmében 3 év gari. Sajnos ennél már csak az utolsó darabok lesznek olcsóbbak és innentől lutri olcsóbbra és bontatlanra várni.

Végtelen nyöszörgés és olvasás után én kivárom a sony A80J 77" -t. A fő okom az nem az, hogy az LG-nek jutó panelek kevésbé minőségellenőrzöttek (lásd banding, tinting, stb), hanem a képalkotás és a mozgásmegjelenítés.

(#56235) gyerecske


gyerecske
senior tag

PANASONIC TX-65HZ2000E MM-ben 1M alá került :)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#56236) Jorgi Kormi válasza korpicschess (#56231) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezzel :[link].
Banding és ting ting is letesztelhető.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56237) ΞΔGLΞ válasza gyerecske (#56235) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Várhatóan 1 hónapon belül rendelkezésre áll...

Minek ilyet hirdetni, lehet akár 1 hónap? Ki tud addig várni?
Az előbb telefonáltam (német MM), holnapra itt lenne 2499-ért (az kb 900 ezer), ha 1 óráig leadom rendelést. De a GZ2004 típust ajánlották, mert abban jobb hangrendszer, meg jobb ez meg az meg mittomén miket sorolt fel, nyilván volt benne parasztvakítás is, de az 3076.- euró.
Két ország közt a különbség, 2021-ben, ha van pénzed sem tudsz venni egyből lfszt se, ha nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#56238) ΞΔGLΞ válasza xerobyte (#56234) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez oké, de a vadiúj sony induló ára, nyilván közel 3-4 millió körül lesz, de 2.5 az biztos.
Ennyi körül volt az AG9 is valamikor. 4.5 millió...

[ Szerkesztve ]

(#56239) snpetit válasza Jorgi Kormi (#56236) üzenetére


snpetit
aktív tag

Direkt írod ting ting-nek? Ha valaki új kolléga ez alapján rákeresne egy ferdeszemű csajt ad ki google. Vagy Neked az is járt mellé? :DD

(#56240) Jorgi Kormi válasza snpetit (#56239) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ismerek egy párat. ;] ( De olvass vissza pár oldalt és tudni fogod a lényeget.)

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56241) blakey válasza ΞΔGLΞ (#56237) üzenetére


blakey
titán

A Panasonic mo-i képviselete tudomásom szerint Csehországban van, innentől kezdve a pocsék szintjét súrolja. Régen, amikor mo-i forgalmazású volt sokkal jobb volt az elllátottság. Szóval ha van Panasonic termék akkor azonnal meg kell venni különben lehet rá várni. volt, hogy MM-be egy db Panasonic sem volt, nem forgalmazták.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56242) korpicschess válasza Jorgi Kormi (#56236) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi, pont ilyenre gondoltam! :) Előzőnek: használt vásárlásánál kell átnézésre, úgyhogy az átlag használat az nem működőképes. sajna.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56243) ΞΔGLΞ válasza blakey (#56241) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, így már érthető.

(#56244) xerobyte válasza ΞΔGLΞ (#56238) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Igen, ismerem a véleményed és ebben nem értünk egyet.
A Sony A80J 77" kiszivárgott ára 4500 usd volt, azóta megjött az LG hivatalos C1 77" MSRP ára: 5300 EUR, ami 1.9M huf.
Az A80J az nem a G1 ellen jön, hanem a C1 ellen, így én ahhoz mérek. Mindent egybevetve a sony A80J 77 nyitóárát én 2-2.1M hufban várom és 2021. szeptemberére saccolom, hogy először belép 1.5M alá értelmes boltban.

A G1 77" nyitóára -ha lehet hinni az LG saját közleményének- kb. 2.34 millió lesz, a Sony A90J pedig nem érkezik 77"-os méretben, csak 83"-ban, így a várható árak miatt ezek engem még black fridayen sem érdekelnek, mert valahol meg kell húzni a határt. Ha most kellene tippelnem, akkor a G1 77" jövő ilyenkori kifutó árát tippelném 1.4M-re.

Aztán a piac mindig okozhat meglepetést. Az LG körbeharangozta, hogy OLED árcsökkenés meg a nagyobb méreteket is elérhetővé teszik szélesebb rétegeknek, ezzel szemben ez nem valósul meg az eddig hallottak alapján.
Ismétlem, Magyarországon a CX 77 1.699.000.- HUF áron nyitott 2020 májusában valamilyen véletlen folytán és utána ment fel 1.899.000-re, de nem sokáig került ennyibe, ehhez képest a C1 77" is ugyanezen az áron kíván nyitni.

Egyébként a 4.5 milliós A9G 77" az csak valami türelmetleneknek szánt egyéb úton az országba juttatott pakk volt. A Sony A9G valós magyar nyitóára 2019. júniusában (igazi készlettel) 2.9 millió volt és már az év augusztusában megkaptad 2 millió forintért.

(#56245) ΞΔGLΞ válasza xerobyte (#56244) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd kiderül, ezt majd visszakeressük, ha megjelenik.
A tippem, 3 millió alatt nem fog nyitni az új Sony...
A 83-as meg közel 5-7 millió lesz. Ha ennél olcsóbb lesz, akkor az csak jó.

[ Szerkesztve ]

(#56246) piszam


piszam
csendes tag

Még egy beugratós kérdésem lehet? Mit vennének inkább az 55cx-et, vagy a 65 bx-et? A 65 cx ára már 620, bx lejjebb ment 508-ra.
Köszönöm a véleményeteket! :R

(#56247) ΞΔGLΞ válasza piszam (#56246) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyiket se. Mert panellottó lett az egész X széria.

(#56248) nozs23 válasza piszam (#56246) üzenetére


nozs23
addikt

Ha elfér, akkor szerintem a plusz 10 col sokkal nagyobb élményt ad, mint CX előnyei.

[ Szerkesztve ]

(#56249) syIex válasza piszam (#56246) üzenetére


syIex
veterán

Igazából tartalom függő. A CX sokkal szebben jeleníti meg a mozgást, mint a BX. Ha neked ez fontos akkor a CX a nyerő, ha nem akkor simán a BX a +10"-al. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56250) Joci?? válasza ΞΔGLΞ (#56247) üzenetére


Joci??
senior tag

Garanciaban cserelik ha panelhibas, volt mar valakinek ilyen csereje? Ki jonnek hazhoz vagy elviszik, nekem samsungnal hazhoz kijottek es csereltek.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.