Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) zsistvan


zsistvan
tag

Sziasztok!

A Telekomtól tudnék jelentős kedvezménnyel Tv-t venni. Egy LG CX oledet szeretnék.
Olvastam, hogy nagyon sok a hibás panel, és sok a visszaküldés is.
A Telekomnál mennyire jellemző, hogy a már egyszer visszaküldötteket ismét kiküldik újként?

[ Szerkesztve ]

(#57052) wallace 234 válasza anrab (#57049) üzenetére


wallace 234
őstag

Talán az egyetlen még megoldásra váró probléma az OLED kijelző élettartama. A fénykibocsátó anyag stabilitása bizonyos színek (főleg a kék) esetében még nem éri el a kívánt néhányszor tízezer órát."
Ezt a problémát, úgy oldották meg ahogy már fentebb, lett írva Színszűrőkkel és fehér oled adja a fényt. Amit írnak az a fajta oled annak idején bukta lett, pont a kék szín miatt. Így nem is lett olcsóbb, mert közbe jött az Lg és megváltoztatta, ügyes húzással így jött a Woled. Ami azóta is töretlen. (Kodak ötlete volt ez a woled).

[ Szerkesztve ]

(#57053) anrab válasza h1mpi (#57050) üzenetére


anrab
addikt

Nem éppen az olcsóság miatt linkeltem csak a mondathoz tartozott.

(#57054) CptAdamica válasza #72042496 (#57039) üzenetére


CptAdamica
veterán

Miben más a JOLED?

Megyen!

(#57055) anrab válasza wallace 234 (#57052) üzenetére


anrab
addikt

Ez egy régi cikk. Azóta már megoldották. Egy nem olyan régi cikkben olvastam. Ha jól emlékszem napi 6 órai használattal 12 évig jó.
Akkor miért volt gond idáig a vörös pixelekkel amin most javítottak?
Sántít nekem ez a színszűrö dolog. Nem is hallottam még idáig róla csak most hogy fehoztátok. Nem értek hozzá csak olvasok.
De ha így működik akkor elnézést.
:R

(#57056) wallace 234 válasza CptAdamica (#57054) üzenetére


wallace 234
őstag

Japán cégek, fogtak össze nyomtatással készülő oled panelt, gyártanak. [link] j betű a Japánt jelenti
És RGB oled.

(#57057) wallace 234 válasza anrab (#57055) üzenetére


wallace 234
őstag

Itt a leírása a Woled nek. [link] Régen a kék szín hamar öregedet. De ahogy írtad van megoldás így a Samsung ezért használ kék oledet. Fehér helyett. De jelenleg Színszűrős oled tvt látsz. De kép minősége ettől függetlenül jó! Csak más a technológia. Mint az RGB oled.

[ Szerkesztve ]

(#57058) anrab válasza wallace 234 (#57057) üzenetére


anrab
addikt

Köszi.

(#57059) wallace 234 válasza anrab (#57058) üzenetére


wallace 234
őstag

Szívesen :R

(#57060) Monngoose válasza anrab (#57055) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Az LG által használt, általuk WRGB Oled-nek nevezett felépítés annyiban különbözik a korábbi Samsung próbálkozástól, hogy a míg a samunál egy pixel 3db saját színű (RGB) alpixelből állt, az LG megoldásánál egy pixel 4 fehér oled alpixből áll, ezekből 3 kap színszűrőt (RGB), míg a negyedik "pucér" marad és a nagyobb fényerőt hivatott szolgálni.
Tehát mindkét esetben RGB alpixelek biztosítják a színeket, annyi a különbség, hogy ezt a Samsung saját színű oledekkel próbálta megoldani, az LG pedig fehér színű oledeket használ, és színszűrővel csinál belőlük színeseket.

Persze - visszatérve oda, ahonnan ez az egész vita indult - mivel az oled pixeleknek saját fényük van, az oled paneleknek nincs szüksége háttérvilágításra, így azt állítani hogy az oled TV-k fehér oledekből álló panele "is csak egy háttérvilágítás" - egyszerűen badarság...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#57061) kokobe válasza wallace 234 (#57028) üzenetére


kokobe
senior tag

Pontosabban a Kodak! Tőlük vette meg az lg a technológiát.Semmi közük nem volt hozzá...

<---AMD___ATi--->

(#57062) kokobe válasza Impulsivex (#57029) üzenetére


kokobe
senior tag

Majd idén az Jz2000.Állítólag ráfeküdtek a gamingre lesz minden vrr,2.1 hdmi 15-16 ms körüli input lag.Remélem a belépőbb modellek is megkapják a támogatást és akkor a Pana unbeatable lesz persze ha hozzák a megszokott filmes referenciájukat mellé...

<---AMD___ATi--->

(#57063) syIex válasza ΞΔGLΞ (#57023) üzenetére


syIex
veterán

Majd dupla annyiért lehet is.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57064) #68270080


#68270080
törölt tag

Visszalapoztam néhány napot, de nem találtam erről bejegyzést. Ha valaki megelőzött, akkor előre is elnézést mindenkitől:

Nekem pár napja frissült a LG B7V FW. Az érdekesség, hogy 5.xxxx-ről 06.00.05-re, amiből arra következtettem, hogy valami eget verően nagy újítás várható. Elolvastam a FW változásnaplót:

[06.00.05]
1. LG Channel has been upgraded and service territory expansion. (Selected Countries Only)
2. Software update contains minor bug fix

Ez nagyon kevés, amit nem akartam elhinni, ezért keresgélni kezdtem:

WebOS updated from 3.8.0-61114 to 3.9.0-62705
Dolby Vision updated from 1.4.4_09.01 to 1.4.4_09.02
There are several new options:
General -> Advertisement -> Limit AD Tracking on/off (defaults to off)
General -> Home Settings -> Home Auto Launch on/off (defaults to on), Home Promotion on/off (defaults to on)
General -> Live Plus on/off (defaults to on)
Channel -> LG Channels on/off (defaults to on)
Netflix, Amazone Prime and Disney+ all got an updated version.

Máris szebben hangzik :)
...már ha a Reddit felhasználóinak hozzászólását hitelesnek tekintjük. Frissítés után néztem a csekkolható változásokat, és a Reddites bejegyzésben leírt plusz menüpontok tényleg ott vannak, úgyhogy igaznak tűnnek a benne foglaltak..

(#57065) BusinessGuy válasza syIex (#57063) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A porrá alázás meg inkább hagyjuk kategória pláne képminőségben oled és oled között...

[ Szerkesztve ]

(#57066) esicyhun


esicyhun
tag

Megtörtént a panelcserém a 55C8-on. Picivel kevesebb, mint 2 hét volt a bejelentéstől kezdve, a helyszín Szeged. Papír alapú munkalapot nem kaptam, de írtam az LG-nek, ők azt írták, hogy a rendszerben mindent látnak, és a kicserélt alkatrészre újabb 2 év gari van. Maga a panel fizikai cseréje kb. 45 perc volt. Az új panel ránézésre jó, nem igazán teszteltem még (fehér rendben van). Egy csomó fekete pixelem volt a kép jobb szélén, ezt bemondásra elhitték, csak a szerelő fényképezte le. Szervizmenüt nem nézett. Gondolkozom egy nullázáson ugyanitt a szervizmenüben (0 legyen az üzemóra / kompenzációs ciklusok száma is), de nincs kedvem mindent újra beállítani.

(#57067) Pro Koryak válasza syIex (#57063) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy a GX széria semmivel nem jobb képminőségben, mint a CX, de az ára mennyi is? Ezen meg inkább sírni kellene... :C

A Pana idén nem nagyon akciózza az oledjeit, tavaly ilyenkor már ~800e volt a 65GZ2000 akciós ára. ;)

(#57068) h1mpi válasza Pro Koryak (#57067) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azért nincs akció, mert a félvezető hiány miatt sokkal kevesebbet tudnak gyártani és minden gyártó a profit maximalizálására megy idén. Legyen az autó, telefon, VGA vagy tv... Sőt áremelkedések várhatóak keményen!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57069) Pro Koryak válasza h1mpi (#57068) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A többi gyártó jóval hamarabb kezdte akciózni az oledjeit idén. Akkor ez most hogy is van? :U
Amúgy pl. a telefon, processzorok ...stb árai nem szálltak el, kizárólag a vga-k árai. Az is leginkább itthon. :R

[ Szerkesztve ]

(#57070) #72042496 válasza kokobe (#57062) üzenetére


#72042496
törölt tag

A hírek szerint a Panasonic végre tényleg "egyben lesz" az idén. Annyit sajnálok, hogy JZ2000-ből 55-65" a teljes választék, de valószínű, ezek amúgy a legnépszerűbb méretek.

[ Szerkesztve ]

(#57071) h1mpi válasza Pro Koryak (#57069) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elfognak... sajnos... most tört be igazán pár hete és még tartanak a készletek. A VGA ára a bányászok miatt szállt el már 1000x kb...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57072) h1mpi válasza #72042496 (#57070) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem tetszene is a Panasonic, ha legalább azt tudná az OS-e, mint a webOS... nem is értem egy ilyen komoly panel mellé miért nem csinálnak egy jó OS-t...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57073) #72042496 válasza h1mpi (#57072) üzenetére


#72042496
törölt tag

A saját rendszer igen drága, és így is töredezett a piac. Én nem támogatnám a dolgot, szerintem jól teszik, hogy licenszelnek. Csak a Firefox OS-sel épp belenyúltak, de lehet, átállnak majd Android TV-re.

Nekem egy jól összerakott Android TV (nem, ezt nem tartom oximoronnak :)) tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#57074) h1mpi válasza #72042496 (#57073) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jó lenne én adott esetben, ha tényleg ennyire kva jó a panel rászánnám a pénzt. De hogy 1 200 000+ Ft-ért még ne tudjak olyan appokat nézni, amit szeretnék az azért nem fér bele :)
Min. 5 évben gondolkozok, ha addig nem romlik el :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57075) ΞΔGLΞ válasza h1mpi (#57072) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mitől olyan kicseszett jó az a webos?
Lassan 1 éve van meg a 77-es cx-em, de naponta szidom, túl van sztárolva. Ráadásul megint lassabb is, mint amikor a tévét megvettem.

(#57076) alaves válasza arn (#56898) üzenetére


alaves
addikt

5500 üzemóránál járok (van akinél ez 5-6 év is lehet), semmilyen paraméter változást nem észleltem szemmel. Rtings-ék 10000 üzemóra fölött járnak és még a fényerőben sincs érdemleges csökkenés.
Nálam a fényes felület is az OLED előnyökhöz tartozik, nem bírom az LCD "pausz papír" külső rétegét nézni üzem közben. Tapasztalatom szerint pl. MM-ben erősen kivilágított teremben is az OLED képe a legszebb, jelentősen.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57077) wallace 234 válasza kokobe (#57061) üzenetére


wallace 234
őstag

Ezt írtam én is! Kodak ötlete, volt. Lg megvette.

(#57078) h1mpi válasza ΞΔGLΞ (#57075) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Abban, hogy Nekem gyors és hibátlan a működése. Az elmúlt 2.5 évben egyetlen hibát vagy fagyást nem produkált. Korábban írtam, hogy Netflix, HBO, Spotify, Twitch és még ki tudja mennyi mindent használok napi szinten és minden megy mint kés a vajban :K Ja és a külső HDD-ről is mindent lejátszik gyönyörű szépen.

Az a baj, Te már egy Pana-ra vágysz titokban és ezt megérezte az LG lelke :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57079) GalaHU válasza ΞΔGLΞ (#57075) üzenetére


GalaHU
őstag

Tényleg csak érdeklődés képpen, de mi a szerencsétlen OS bűne amiért naponta szidni kell? Melyik az a funkció ami ennyire hiányzik, vagy tűrhetetlenül lassú?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57080) bobojszan válasza zsistvan (#57051) üzenetére


bobojszan
tag

Pikkpakk...nekem jött és ment!

God of War Rank : Chaos

(#57081) ΞΔGLΞ válasza h1mpi (#57078) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, én már meg is vettem a Panasonic-ot, a szállításra várok.
Ettől függetlenül, én soha nem dicsértem a webos-t itt (sem).
A másik pedig XR-83A90J lesz, ha megjelenik, de szerintem már csak napok kérdése, max 1 hét...

(#57082) h1mpi válasza ΞΔGLΞ (#57081) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gratula, akkor :K Én is csak azt tudom leírni, amit tapasztalok, Nekem nagyon bejön a web OS. Ugyanakkor ha időd engedi, kérlek számolj be a Panáról is.

Az a Sony se egyszerű darab. Azoknak milyen az OS rendszerük?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57083) ΞΔGLΞ válasza h1mpi (#57082) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz. :-)
Elvileg kedd, vagy szerdán hozzák ki.
Majd írok róla, mert nekem a hálóba lesz és oda sem akartam 77-esnél kisebbet, de egy ötletes megoldással közelebb tud kerülni szinte a franciaágy végéhez. Ezért rögtön megvettem.
A sony-k rendszere, droid.

(#57084) h1mpi válasza ΞΔGLΞ (#57083) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Durva méretekre van szükséged :DDD Nekem a 65" is már akkora, hogy.... ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57085) ΞΔGLΞ válasza Peet 80 (#57026) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint írtam, én is megvettem tegnap online sok morfondírozás után, hogyan kerülhet közelebb a tévé, amikor nézzük, aztán megoldódott, mert tesztkor akkora hatással volt rám a képminősége, hogy ez kétségkívül a világ legjobb képminőségű tévéje, hiába mondta ezt a Vincent gyerek is, meg más is, a saját szemeimmel akartam látni...mindegy...

Te Filmmaker módban használod, vagy minden tartalomra (tv adás, netflix, média etc...) külön beállítást csináltál?

[ Szerkesztve ]

(#57086) Richard válasza ΞΔGLΞ (#57085) üzenetére


Richard
őstag

Hogyan oldottad meg, hogy közelebb legyen mikor nézitek?
Komolyan érdekel, mert én is szeretném közelebb vinni.

[ Szerkesztve ]

(#57087) xedamen


xedamen
senior tag

Samsung 65Q95NA - előrendelhető 1 millió 70 ezer forintért :D :DD :DDD

(#57088) arn válasza alaves (#57076) üzenetére


arn
félisten

Sajnos termeszetes fenynel nem igy van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57089) Haart válasza xedamen (#57087) üzenetére


Haart
addikt

Yeeeeeee és nem javult semmi XD Egy helyben toporgást érzek...

(#57090) arn válasza ΞΔGLΞ (#57075) üzenetére


arn
félisten

Ezt en sem ertem, a shield mellett nem egy nagy elmeny. Talan a kov verzio.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57091) salapp válasza Haart (#57089) üzenetére


salapp
addikt

Dehogynem, egyre ügyesebb a marketingeseik kamuzása.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57092) junior19 válasza Richard (#57086) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Én ilyet szereltem egy helyen fel, nagyon jópofa, bár nem olcsó.

codec project

(#57093) wallace 234 válasza xedamen (#57087) üzenetére


wallace 234
őstag

Itt gyakorlatilag a diming nem működik! Azaz a panel ezt tudja, ennyi pénzért! Vagy egy hibás termék 🤣🤣 egy biztos nem indult valami biztatóan. Az oled killer

[ Szerkesztve ]

(#57094) ΞΔGLΞ válasza Richard (#57086) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ágy vége és a tv asztal/állvány között, pl hogy lehessen járni, 2.5 méter a távolság, így a tv a fejünktől majd 5 méterre van, ez egy 65-ösnél sok. De egy távirányítós, motoros tv asztal, amit egyedileg csináltattam és holnap fogják kiszállítani, így megoldja ezt a kérdést.

Egy fix szünetmentes 6 darabos elosztó lesz a hátulján, így abba lesz dugva minden, ami a tv alatt, vagy mögött lesz. Az elosztó kábele pedig 3 méter hosszú, ami visszatolatáskor szépen feltekeredik egy hengerre.

[ Szerkesztve ]

(#57095) ΞΔGLΞ válasza junior19 (#57092) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ilyeneket én is néztem, de egyrészt szerintem egy 65-ös dögöt nem tud megtartani mozgás közben, a másik, hogy talán, ha fél métert jön előre...

(#57096) Calogero


Calogero
addikt

Ti mivel szoktátok tisztítani a képernyőt?

(#57097) #Morcosmedve válasza Calogero (#57096) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Asszonnyal :DDD

© asszongya'hogy

(#57098) Pro Koryak válasza h1mpi (#57078) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... és azt hol olvastad, hogy a Pana rendszere lefagy?
Igaz, hogy fapados, de én semmi fagyást, akadást nem tapasztaltam, HüBbegO nincs, de azt nem is használnám, Netflix megy ahogy kell, YT is...stb. Amit eddig próbáltam uhd mkv-t, vitte NAS-ról kábelen.

(#57099) h1mpi válasza Pro Koryak (#57098) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Itt írták a fórumon... én nem tudom, mivel még élőben se láttam ilyen tv-t.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#57100) Haart


Haart
addikt

Ki milyen progit használ a tv-n BD lemezek NAS ról való lejátszásához? És hogyan lehet menüvel együtt elindítani a tartalmakat?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.