Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) Pro Koryak válasza PATTA86 (#57749) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem kell járatni folyamatosan. Nézz rajta filmeket nyugodtan, ha nagyon be vagy tojva, néha járass rajta 5-15 percig valami teljes képernyős videót, statikus rész ne legyen rajta. A 4órás panelkarbantartás megoldja a többit.
Az is fontos lenne szerintem, ne csak szélesvásznú tartalom menjen rajta, mert az alsó és felső fekete sávban ha lenne pixelhiba észre sem veszed vagy veszi aki csak filmekre használja!

[ Szerkesztve ]

(#57752) newclass


newclass
tag

Sziasztok!

A napokban lesz 3 éves az 55B7V Tv-m, s az alábbi képen látható vízszintes csík jelent meg rajta. Minden szín esetében látható (feketénél nyílván nem). Tapasztalt más is ilyet? Mennyiért javítható? Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#57753) freemanone válasza Norbi8 (#57750) üzenetére


freemanone
őstag

Ne hagyd ki, hogy megjelent egy új beállítási lehetőség is!
Illetve a feketék alapból jóval kiemeltebbek lettek. Olyannyira, hogy én kicsit vissza is sötétítettem.
"picture" > "additional settings" > "fine tune dark areas"

(#57754) wallace 234 válasza PATTA86 (#57749) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem kell ezt járatni, nézd a filmeket! Nap végén mikor több óra után le kapcsolod a tv elvégzi a kompozíciós ciklust. Inkább élvezd a tvd adta képminőséget! 14 napod van rá!

(#57755) #72042496 válasza freemanone (#57753) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a beállítás alapvetően arra van, hogy VRR alatti raised black problémát megszüntesse: [link]

(#57756) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

OLED TV-n gondolkodunk. Ha jól tudom, annak ellenére, hogy az alap hangszóróik alapvetően a kuka kategória, azért ezeken az OLED csodákon már nem a leginkább szemét kategóriás cuccok vannak. Vagyis mondjuk egy CX6-os OLED mellé van értelme egy értelmesebb soundbar beszerzésének? Nagy csodát persze attól sem várok, de arra nincsen helyem, hogy normális hangfalakkal telepakoljam a szobát, illetve nem is akarom. Ha már van valami értelmezhető mély, az nekem elég lenne.

(#57757) freemanone válasza #72042496 (#57755) üzenetére


freemanone
őstag

Igen olvastam, köszi. Ettől még látom, hogy monitorként, game mode-ban alapból világosabb lett minden UI felületem és ezzel a csúszkával szépen vissza tudtam vinni a megszokott értékre.
Mármint, nem VRR módban, simán desktop alatt. Elvileg VRR csak full screen lép be ha tartja magát az nV control panel beállításokhoz, de az új opció megjelenik és eltolja a feketéket, az új default pedig magasabb mint eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#57758) arn válasza PATTA86 (#57749) üzenetére


arn
félisten

Szvsz is felesleges... az enyem par nap utan semmit se valtozott a ket hetig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57759) arn válasza laci06 (#57756) üzenetére


arn
félisten

Engem speciel jobban zavart, hogy nem “tv” hangja van, hanem ilyen mumajer sok mely, es minden harsogott. Persze egy normalisabb hangdoboztol edes messze van, tehat amolyan nesze semmi fogd meg jol. Ahova kellene oda keves, ahova meg nem, oda sok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57760) jófejsrác válasza Norbi8 (#57750) üzenetére


jófejsrác
senior tag

A menü gyorsaságát már az előző firmwarenél én is tapasztaltam már.
Most ránéztem a tv-re, de nekem még nem dobta fel az újabb frissítést. Viszont amiket írsz az jól hangzik :).

(#57761) laci06 válasza arn (#57759) üzenetére


laci06
senior tag

Ezt a TV hangszórójára érted, vagy egy soundbar-ra?

(#57762) arn válasza laci06 (#57761) üzenetére


arn
félisten

A cx hangrendszerere.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57763) tgabe25 válasza Pro Koryak (#57751) üzenetére


tgabe25
tag

Na én most kezdek összekavarodni. Ez a 4 órás pixelfrissítő mindig megy? Tehát ha a menüben ki van kapcsolva a pixelfrissítés minden kikapcsolás után akkor is ugyanúgy megy 4 órás ciklusonként ez az úgynevezett"kicsi" pixelfrissítő?

Vagy egy és ugyanaz ami a kikapcsolás utáni pixelfrissítő?

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#57764) DarkByte


DarkByte
addikt

Talán ez itt még nem volt, szép kis gyűjtés:
[LG CX gaming/PC monitor recommended settings]
Illetve ebből találtam, hogy van már ilyen Windows companion app hozzá ami a PC-vel együtt tudja ki-bekapcsolgatni: [JPersson77/LGTVCompanion]

Nekem egyébként mint rájöttem az hiányzik hogy valami gyors gombra lehessen képi beállítások között váltani. Illetve hogy lehessen két készlet User profil elmentve. Játékokhoz igénylem a nagyobb OLED light-ot, desktop-ra viszont elég lenne a kevesebb. :(

tgabe25: mindig megy. Ha az utolsó óta legalább 4 óra üzemidő volt, a következő kikapcsoláskor csinálja. Szóval PC használatban napi egyszer legalább. Illetve minden összegyűlt 2000 óra után lefuttatja a nagy pixel frissítőt is, amit a menüből tudsz indítani. Az jóval tovább tart mint néhány perc.

[ Szerkesztve ]

(#57765) tgabe25 válasza DarkByte (#57764) üzenetére


tgabe25
tag

Köszönöm a kielégítő választ :R

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#57766) torma1981 válasza DarkByte (#57764) üzenetére


torma1981
veterán

Gyors gomb valóban lehetne. Filmezéshez, játékhoz stb. Nem kellene a menüben váltogatni.

(#57767) snpetit válasza newclass (#57752) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ez panelhibának tűnik, gazdasági totálkár. Egy próbát megérhet felvenni kapcsolatot az LG-vel hátha mindegy alapon méltányosságból javítják.

(#57768) anrab válasza tgabe25 (#57763) üzenetére


anrab
addikt

Hogy mégjobban megkavarjalak. :)
Kb. 12 órát megy egyfolytában akkor szól hogy most frissíteni fog és 30mp múlva kikapcsol. Elhalaszthatod de az garancia vesztéssel járhat.

[ Szerkesztve ]

(#57769) DarkByte válasza anrab (#57768) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez biztos? Nekem többször volt már bekapcsolva az elmúlt héten reggel fél kilenctől másnap hajnali 1 körülig és nem találkoztam vele. Pedig az van 16 óra is. :F

(#57770) anrab válasza DarkByte (#57769) üzenetére


anrab
addikt

Nekem minden nap eljátssza. 12-nél többet megy.
Pontosan nem számoltam még soha.
16-ot biztos nem megy el az enyém.
Philips 65/855

[ Szerkesztve ]

(#57771) freemanone válasza anrab (#57770) üzenetére


freemanone
őstag

LG nem csinál ilyet az tuti. Már én is használtam több mint 12 órát egybe.

(#57772) anrab válasza freemanone (#57771) üzenetére


anrab
addikt

Azért írtam hogy az enyém.
Philips
Most jut eszembe. Nekem a helyi kép védelme magas-ra van állítva.
Lehet lejjebb veszem tovább megy, vagy ha kikapcsolom meg se jelenik.

[ Szerkesztve ]

(#57773) freemanone válasza anrab (#57772) üzenetére


freemanone
őstag

Viszont az eredeti szál amire válaszoltál, az LG-ről szólt. Így, hogy idézzelek: "Hogy mégjobban megkavarjalak. :)" sikerült is. :)

(#57774) kokobe válasza newclass (#57752) üzenetére


kokobe
senior tag

Ha vettél plusz garit megusztad. Ha nem, felejtsd el vegyél új típust mert a panel csere baromi sok.Új tv-re meg azonnal tedd rá az 5 év kiterjesztést...

<---AMD___ATi--->

(#57775) anrab válasza freemanone (#57773) üzenetére


anrab
addikt

Ja, nem gondoltam hogy ez az egyszerű "élet védelem" nincs más gyártónál. Főleg hogy egyébként 4 óránként megcsinálja ha kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#57776) salapp válasza newclass (#57752) üzenetére


salapp
addikt

Garancia időn túl két lehetőséged van: 1. Használod így tovább 2. Veszel újat.
Illetve még egyet megpróbálnék a helyedben (ha hivatalos magyarországi viszonteladótól származik és nem idősebb 3 évnél): Jelezni az LG ügyfélszolgálatának a problémát, és hátha méltányos szavatossági alapon mégis cserélik a panelt.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57777) syIex válasza CptAdamica (#57719) üzenetére


syIex
veterán

Hogy lehet különböző tartalmaknál máshogy állítani automatikusan?
Vagy mindegyikre létrehoztál egy profilt és azt váltogatod amikor olyan tartalmat nézel?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57778) Calogero válasza syIex (#57777) üzenetére


Calogero
addikt

Én is beállítottam SDR-re és HDR-re is egy profilt. A tv külön kezeli a SDR/HDR profilokat,
nem kell kézzel váltogatni a profilok közt. Ha SDR anyagot kapt a tv akkor SDR profil van érvényben, HDR esetén pedig HDR profil.

(#57779) syIex válasza Calogero (#57778) üzenetére


syIex
veterán

Erről egy képet tudsz küldeni, akár privátban is? :R
Márimt a beállításokról! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57780) alaves válasza anrab (#57770) üzenetére


alaves
addikt

Ez csak a Philips OLED-ek figyelmeztetése a szoftverben (ezért a mérnököknek egy 5*-ös). Egyébként pontosan 12 óra folyamatos üzem után dobja föl az ablakot, hogy kikapcsol a TV, mert 10 perces frissítésre van szükség és visszaszámol későbbre halasztás opcióval. Azonban, ha ezt párszor halasztod (nem számít hogy napok, hetek köztes idővel), akkor jön egy másik fajta üzenet ablak kicsit erősebb szöveggel a frissítésre vonatkozóan és már nincs halasztó lehetőség, csak a "most" gombbal azonnal kikapcsolod, vagy megvárod amíg visszaszámolás végén kikapcsol (nyilván pár másodperc múlva visszakapcsolható így is).
Egyébként a CSM6 menüben az OLED OFFRS Manually Skipped érték nálam továbbra is 0, pedig már többször halasztottam a frissítést.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57781) anrab válasza alaves (#57780) üzenetére


anrab
addikt

:R

(#57782) PATTA86 válasza syIex (#57779) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Ez engem is érdekelne, hogy ez, hogy van, mert én is beállítottam a HDR módot és amikor elindítottam a videót, akkor ECO módra váltott át és a beállításaim is visszaálltak ahogy voltak a HDR módba :F nem tudom mit bénáztam el vagy hogy kell elmenteni jól a beállításokat, hogy azok megmaradjanak úgy ahogy beállítottam őket :F

(#57783) Methox91


Methox91
junior tag

Anno az lg b7hez adtak 3 év lg gondoskodást 2 év alap garancia mellé , valami olyasmi volt hogy 2 év után magadnak kell bevinni a szervízbe és javitják. Élt már itt valaki ezzel a lehetőséggel?

(#57784) daneel_hu válasza Pro Koryak (#57748) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mi a fa..nak akarod járatni YT videókkal??? Ha van rákötve kábeltévé, nézd azt a csatornát, ami érdekel, ennyi. Majd a tv 4 óránként elvégzi, ami neki szükséges... kimegy vécére, elmegy sétálni, megeteti magát...stb.
Főleg, ha most vetted, akkor 14 napig "nyúzzad", ha valami nem oké vele, visszaküldöd."

:D

Egyébként 2018 óta nem nagyon kell fosni a beégéstől.
Ha rendesen használja valaki, nem lesz gond. Persze nem 100-as oled-fénnyel kell használni SDR-anyagok esetében.

Az E8-asomban 7300 üzemóra van, 1440 frissítési ciklussal.
Van ahol ez minimum 5 év használat. :)

(#57785) atom18 válasza daneel_hu (#57784) üzenetére


atom18
aktív tag

Nekem is E8 van a kérdésem az lenne, hogy tudom megnézni mennyi üzemóra van eddig?

(#57786) Calogero válasza atom18 (#57785) üzenetére


Calogero
addikt

Így tudod megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57787) Calogero válasza syIex (#57779) üzenetére


Calogero
addikt

HDR:

A Tecnicolor Szakértő profit használom
A fehéregyensúlyt átállítottam meleg 2-re
Semmi máshoz nem nyúltam.

SDR
Tecnicolor Szakértő profit használom
OLED fényt levettem 30_ra
Fehéregyensúly: meleg 2

Semmi máshoz nem nyúltam
De nekem E8 van, és nem nagyon világos szobám van.

(#57788) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok!

Megrendélsre került egy LG CX szériás oled tv. Az a kérdésem, hogy mennyire érdemes jobb minőségű HDMI kábelt venni összekötni mondjuk majd a playstationt, vagy a tv boxot? Van e érdemi különbség?

Köszi

D

(#57789) Dreamie válasza dinka.86 (#57788) üzenetére


Dreamie
őstag

Szia!

Amit adtak a konzolhoz az teljesen jó. Nálam azzal megy mind a kettő hiba nélkül.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#57790) dinka.86 válasza Dreamie (#57789) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Akkor nem érdemes ilyen 5-10 ezres prémiumnak mondott kábelbe invesztálni?

(#57791) syIex válasza dinka.86 (#57790) üzenetére


syIex
veterán

Csak, ha hosszabb kell. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57792) dinka.86 válasza syIex (#57791) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Rendben köszönöm nektek!

(#57793) snowball


snowball
tag

Egy olyan kérdésem lenne LG B8 tulajokhoz, hogy ti találkoztatok-e már olyannal, hogy a netflix app-ot nem tudja frissíteni a TV. Így viszont el sem indul az app, mert folyamatosan frissíteni szeretné. A TV-n a lehető legfrissebb FW van. Ha találkoztatok már hasonlóval, mi volt rá a megoldás? Ha egyáltalán van.

(#57794) -=Jam=- válasza snowball (#57793) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Azt próbáltad, hogy törlöd az appot és eleve a legfrissebbet telepíted fel utána a store-ból?

(#57795) snowball válasza -=Jam=- (#57794) üzenetére


snowball
tag

Igen, próbáltuk és úgy már telepíteni sem engedi :DDD :W Szóval most ott tartunk, hogy nincs netflix azon a rohadt TV-n.

(#57796) XoZ válasza snowball (#57795) üzenetére


XoZ
aktív tag

Kikapcsolás és áramtalanítás volt már? Ha igen, és nem segített, akkor a gyári visszaállításon kívül nekem nincs más ötletem. De remélhetőleg van más megoldás.

(#57797) snowball válasza XoZ (#57796) üzenetére


snowball
tag

Természetesen áramtalanitással kezdtünk :(
Én is remélem. Ha mást nem, gariztatás lesz belőle.

(#57798) DarkByte válasza snowball (#57797) üzenetére


DarkByte
addikt

A gyári visszaállítást megpróbálnám még. Nem kizárt hogy valami tartalék helyről vissza fogja pakolni az app-ok korábbi verzióit is. De csak tippelem.

(#57799) GalaHU válasza snowball (#57795) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekünk pont így tűnt el anno a Pana-Plazmánkról a YouTube. Persze ott a támogatása szűnt meg, ez a készülék azért jóval frissebb, aligha ez a gond... Kitartást!

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57800) snowball válasza GalaHU (#57799) üzenetére


snowball
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat. A TV nem az enyém, hanem apumé. Én is remélem, hogy megoldja a factory reset a dolgot.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.