Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) #72042496 válasza Pro Koryak (#56850) üzenetére


#72042496
törölt tag

EU-s irányelv a 14 nap, ami nem közvetlen jogszabály, viszont a tagállamoknak kötelező átültetniük a saját jogrendjükbe.

(#56852) Pro Koryak válasza #72042496 (#56851) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor az ugyan az. :Y

(#56853) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég volt csak ezt a bekapcsolást megnézni, hogy a samsung új tévéjét újra nagy ívben el lehet felejteni. [link]
Meg a srác egyérteműen közli, hogy k...va messze van az oled-től. Röhej meg az is, amit a forbes tesztelő írt, mert vagy lefizették, vagy vak a faszi...

(#56854) alaves válasza ΞΔGLΞ (#56853) üzenetére


alaves
addikt

Már vagy 3 éve írom itt a fórumon én is, hogy az LCD mögé lehet tenni akár 8294400 db LED-et, akkor is átvilágított technika lesz. Eleve másik kategóriába kellene sorolni, nem összehasonlítható az OLED-el. Az OLED a plazmával és a microLED-el van egy kategóriában.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56855) snpetit válasza ΞΔGLΞ (#56853) üzenetére


snpetit
aktív tag

ugye, ugye.... :U
én se örülök neki, de a Samsung már régóta csinálja ezt az étnevezéses átbaszást és milyen jól... ők vezetik az eladásokat

(#56856) ΞΔGLΞ válasza snpetit (#56855) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, tény és való igazad volt ebben, én azért reménykedtem a Forbes teszt után, hátha lesz ellenfele az oled-nek. De mindegy is, 83-as új sony oled jöjjön máááááár!
Ez itt még gázabb, kb kommentálja is faszi...
[link]

(#56857) snpetit válasza ΞΔGLΞ (#56856) üzenetére


snpetit
aktív tag

Sajnos nem tökéletes az oled se, de nincs jobb egyelőre. A legdurvább pedig a Samsung árazása, nem lennék meglepve ha sokkal nagyobb nyereséggel adná mint az LG az oledet hasonló áron. A panel minőségbeli gondok, jórészt is ennek tudhatóak be szerintem, csökkentették az a Qc-ét és valószínűleg a követelményeket is. Biztosan nem járatják napokig mint az első szériákat dobozolás előtt. Ha felszínen akar maradni, valahol engedni kell. Azért annó a plazmát több cég gyártotta és mégis beszántották, most egy cég gyártja és, ha nem lesz gazdaságos búcsúzhatunk tőle. De ne legyen igazam...

(#56858) ΞΔGLΞ válasza snpetit (#56857) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az én 77cx-em most tökéletes, panelcsereszopás után, de már megvan a vevőm rá, amint jön az új 83-as Sony oled a nappaliba. A hálóba meg sok gondolkodás után, lesz egy 65-ös HZ2000.
LG-t viszont soha többet nem veszek, vagy legalábbis akkor gondolkodok el rajta, mikor nem lesz a topik, meg úgy sztráda tele ezzel a sok VB, TT hibákkal.

(#56859) Haart válasza ΞΔGLΞ (#56858) üzenetére


Haart
addikt

Várom a postodat majd amikor írod hogy a sony sem hibátlan ;] Addig písz. :U

(#56860) *RLaci* válasza Haart (#56859) üzenetére


*RLaci*
addikt

Képeket is kérünk ;]

(#56861) ΞΔGLΞ válasza Haart (#56859) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az AG9-ből, amit 1.5 évig használtam, olyan homogén panel volt minden szinten, és olyan képminőség, hogy azóta is bánom, hogy lecseréltem egy CX-re.
Ebből indulok ki, hogy most is frankó lesz a Sony. Egyébként nálad a kárörvendés rulez, vagy mi fszm? Vagy csak poén akart lenni? :DDD Ha meg cserélni kell, akkor cserélve lesz, 30 naposra fogom megvenni.

(#56862) ΞΔGLΞ válasza *RLaci* (#56860) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miről szeretnél képeket, a tévéről, vagy lesz hibája, arról?

(#56863) Haart válasza ΞΔGLΞ (#56861) üzenetére


Haart
addikt

CSak poénkodok, de nem lennék meglepődve ha a sony panel sem lenne makulátlan. ;)
A VB és a TT példányonyként tér el meglepődnék ha nem így lenne. A9G is volt már ami nem 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#56864) ΞΔGLΞ válasza Haart (#56863) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez Tinting-es az biztos.

(#56865) *RLaci* válasza ΞΔGLΞ (#56862) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hogy tökéletes e vagy sem. Tényleg érdekel, hogy más márkánál egyértelműen tökéletes panelt kap az ember vagy ott is előfordul hibás, nem teljesen homogén darab.

[ Szerkesztve ]

(#56866) ΞΔGLΞ válasza *RLaci* (#56865) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd kiderül, remélem az lesz, de még azt sem tudni, mikor jelenik meg a tévé végre.

(#56867) Jorgi Kormi válasza alaves (#56854) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ez bizony így igaz . Én valamelyik nap írtam , csak más megfogalmazásban[link] egy Qled tulajdonos hsz-re válaszolva itt a topicban , de nem nyerte el a tetszését. ;]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56868) Mcleod válasza xedamen (#56845) üzenetére


Mcleod
tag

Ne kockáztass, igazából én láttam, hogy kékül a széle, a srác annyit mondott, hogy nem biztos, hogy jobb lesz, de komoly tesztelésbe nem kezdett, cserélt. Szóval nem kell tutira tönkretenni először! :)

Csak egy maradhat!!

(#56869) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok!
Emag 2 hete húzza a termék cserét így az ügyfélszolgálatot ötödjére hívtam fel. Kedden amikor hívtam, azt mondták hogy drágább lett a TV (több mint 10e forinttal) és hogy arra várnak, hogy újra le legyen akciózva. Nem is értem, hisz csere papírt kaptam LG-től tök mindegy mennyi lenne az új ára, kötelesek lennének a régi számlával kiküldeni...
Én mondtam a nőnek telefonon hogy miért nem lehet erről szólni hogy várunk az akcióra? Az ügyfélszolgálatos hebegett- habogott. Erre én azonnali visszatérítést kértem kedden amit nemzetközi IBAN úton elindította az ottani ügyintéző. Azt mondanom se kell hogy már 2 nap eltelt és még nem érkezett meg az összeg . Elvileg Péntekig bekéne futnia a refund-nak.
Ha megjön az első utam az egyik Media vagy az Euronics lesz egy új CX-ért. :D

(#56870) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Akik használják PC-re kötve is a TV-t, nálatok játékokban nincs egy 60 fps limit fixen? Nekem most 60Hz-en megy a TV, mert a csodás kártyámon csak HDMI 2.0b van és minden sync ki van kapcsolva, de mégis 60fps-en korlátozódik.

Megyen!

(#56871) ferensz válasza CptAdamica (#56870) üzenetére


ferensz
senior tag

Megnezhetem neked valamivel, pont elobb lattam a posztod 2070 topikban :D

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#56872) CptAdamica válasza ferensz (#56871) üzenetére


CptAdamica
veterán

Közben rájöttem, hogy a HDMI ultra HD deep colour korlátozza, ha be van kapcsolva, ha kikapcsolom, akkor jó, viszont fos a kép. Szóval marad a 4k/60Hz és v-sync talán bekapcsolva kicsit jobb. :D

Megyen!

(#56873) arn válasza ΞΔGLΞ (#56858) üzenetére


arn
félisten

Ha visszamegy az lg, akkor megvarom az idei sonyikat a hdmi 2.1el. Az android tv is szimpibb, mint ez a laggos webos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56874) Celtis válasza Mcleod (#56868) üzenetére


Celtis
veterán

Ugye csak vicceltek, és senki nem gondolja komolyan, hogy szándékosan tönkreteszi a TV-jét és így él vissza a garanciális panelcserével? :F

(#56875) #72042496 válasza arn (#56873) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lagol CX-en a webOS? Nekem se a szívem csücske a rendszer, de a C8-on teljesen szépen fut.

(#56876) F-ECT$ válasza Celtis (#56874) üzenetére


F-ECT$
titán

Dehogynem. Sőt nekem már "súgtak" boltban is, hogy ha veszek biztosítást a tv-hez és közeledik a lejárat, akkor nyugodtan verjem le "véletlenül", és majd a biztosítási pénzből veszek másikat.

Dive ever, work never.

(#56877) freemanone válasza CptAdamica (#56872) üzenetére


freemanone
őstag

Nvidia control panel-ben a resolution alatt mit használsz?
Nekem így ment a 4k@120 egy 2060S-el:
PC - 3840x2160 - 120hz
use nvidia color settings:
32bit - 8bpc vagy 10bpc már nem emlékszek
YCbCr420 - Limited
Illetve a "set up gsync" alatt "enable for full screen mode" kell. Ez mellett szükséges a TV-ben a "HDMI ultra HD deep color" beállítás is, valamint a "freesync premium" és "intant gaming response" beállítások is kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#56878) #72042496 válasza F-ECT$ (#56876) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak a biztosító nem az eredeti, hanem az amortizációval csökkentett árat fogja téríteni. Ilyen tanácsokkal pedig, hát látszik, hogy nem a társadalom krémje dolgozik ott.

(#56879) F-ECT$ válasza #72042496 (#56878) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért kíváncsi lennék, hogy egy 3 vagy 5 éves tv esetén hány százalékát adják az eredeti árnak. (Nekem eddig csak garancia kiterjesztéses tapasztalatom van, a gyári 2 évhez vettem +3 évet, 4.5 év után romlott el a tv-m, de ott visszaadták a teljes vételárat levásárolható formában.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#56880) #72042496 válasza F-ECT$ (#56879) üzenetére


#72042496
törölt tag

Termékkategóriánként eltérhet. Én a Media Marktban kötöttem Garancia Plusz biztosítást egy telefonra. 2016-ban 220 ezer forintba került a készülék, két évvel később 77 ezres csereértéket állapítottak meg.

Jobban jártam volna, ha a hibáit leírva eladom inkább.

A garancia kiterjesztése más, igen.

[ Szerkesztve ]

(#56881) DamianB válasza Haart (#56859) üzenetére


DamianB
őstag

Én élem a sztorikat :D olyan mint Darth Revan ő is megtalál mindent :D

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#56882) arn válasza #72042496 (#56875) üzenetére


arn
félisten

Egy nvidia shieldhez kepest (2015os technika) nagyon. Foleg a plex. Gyk csak kijelzokent hasznalom, tobbre szamitottam tole, de ez nekem meg mindig gyenge, bar hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56883) #72042496 válasza arn (#56882) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Plex a C8-on is nagyon lassú, igen. Azt hitem, az általános rendszersebességre gondolsz.

(#56884) CptAdamica válasza freemanone (#56877) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem az a baj, hogy 2070 nem támogatja a HDMI 2.1-et, belehet állítani a 120Hz-et, de szellemképesek lesznek a betűk. Az új 3xxx széria támogatja már ahogy látom, viszont azt meg nem lehet kapni a köcsög ingyenélő bányászok miatt. De köszönöm, hogy megosztottad. :)

Megyen!

(#56885) freemanone válasza CptAdamica (#56884) üzenetére


freemanone
őstag

Ja hát igen, a chroma subsampling miatt. Én csak 2 hétig éltem vele együtt szerencsére, még a megjelenés küröl lett egy 3070 a gépbe.
Esetleg 8bit RGB módban, szintén megy a 4K120 és ugyan picit fakóbban a színek, de jók a betűk és mégsem 60hz. :)
Engem az idegesített a legjobban, 144hz után nagyon nem akaródzott megszokni újra a 60-at.

(#56886) so_ha


so_ha
senior tag

"Kopogtat" az új elit, ha valakinek az anyagi része kevésbé fáj, az megvárhatja a Samsung által immár hivatalosan is bejelentett 88"-os, illetve 76"-os MicroLED tv-t (várhatóan az év második felében, gondolom a csúcskategóriához méltó áron lesz elérhető). Ezt a méretet itt többen keresték, az anyagi ráfordítást meg mindenki maga tudja, meg hogy kivárja-e az év második felét?!

(#56887) CptAdamica válasza freemanone (#56885) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerencsés vagy, én is lecserélném a kártyát, de zéró lehetőség, csak a túlárazott kártyák vannak. viszont 4K/120Hz-en nem engedi az RGB-t beállítani, csak a YCbCr420-t.

Megyen!

(#56888) alaves válasza so_ha (#56886) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem a microLED legalább 50%-al drágább lesz, mint az azonos méretű OLED evo, és akkor még nem is biztos hogy jobb lesz a képalkotás. Meglátjuk...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56889) #72042496 válasza CptAdamica (#56887) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI 2.0 sajnos ennyit tud 2160p@120-ban. De legalább a CX fogad ilyen jelet, a C9-en pl. ez nem megy (ha mégis, akkor jó soká kaphatta meg hozzá a firmware-t).

HDMI 2.0 kártyával érdemes szerintem 2160p@60-on maradni a desktopon, esetleg játékhoz átállítani 2160p@120-ra.

[ Szerkesztve ]

(#56890) #72042496 válasza alaves (#56888) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű a sokszorosa lesz inkább, a 110"-os kerül 150-160 ezer dollárba.

(#56891) freemanone válasza CptAdamica (#56887) üzenetére


freemanone
őstag

A fene... pedig úgy rémlett az még megy. Akkor viszont tényleg marad a 4K60, avagy gaming előtt átváltani mint ahogy Balika911 is mondja.

(#56892) arn válasza #72042496 (#56883) üzenetére


arn
félisten

altalanos hasznalatra sem epp olyan smooth, mint egy shield.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56893) arn válasza ΞΔGLΞ (#56848) üzenetére


arn
félisten

ugy latszik most megtort a jeg... vissza lehet kuldeni, es megoldjak a szallitast is a merete miatt. az idei 65os sonyra benevezek, ha normalizalodnak az arak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56894) so_ha


so_ha
senior tag

Akit érdekel most is van LG55CX: 354.329Ft-ért az MM-ben.
Annyira nem extrém, mert a C9 300e körül volt az alja, a C8-nak meg 340e.
Ami inkább meglepő, hogy most az MM-ben olcsóbb az LG55BX-nél.

(#56895) xedamen


xedamen
senior tag

Idei QLED Neo széria vs OLED :D köszönjük Samsung :F

(#56896) xedamen válasza arn (#56873) üzenetére


xedamen
senior tag

Használtál már Android TV-t? Az sem a legsebesebb, WebOS egyáltalán nem rosszabb, sőt, engem kifejezetten idegesít a teljeskijelzős smart menü Androidnál. Tizen meg WebOS megoldása nekem sokkal jobban tetszik, hogy tartalomfogyasztás közben is tudsz válogatni. Ráadásul csak Android 9, ami bár még annyira nem gáz, de van pár app, ami 10-es vagy a feletti Androidtól támogatott.

Egyébként sikerült a Google Assistant-et beállítanom CX-en, Google Home-hoz hozzá van adva, így Mini hangszórókkal is tudom kapcsolgatni, vezérelni, TV-n is működik minden Google Assistant funkció természetesen :C Azért nagy szám, mert sokan szívnak vele, nem támogatott régió miatt...

(#56897) Haart válasza xedamen (#56895) üzenetére


Haart
addikt

Egy fecske nem csinál nyarat, mivel alapvetően ugynaarról a technikáról bezsélünk mint előtte kivéve hogy miniledeket raknak hjátra ugyanaz fog történni :D

(#56898) arn


arn
félisten

Van aki hasznal itt oledet 5+ eve? Hogy birjak ennyi ido utan? Van vmilyen parametere, ami rosszabb lesz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56899) arn válasza xedamen (#56896) üzenetére


arn
félisten

Shieldet hasznalok par eve, es koroket ver a cxes webosre, minden szempontbol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56900) wallace 234 válasza xedamen (#56895) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát úgy tűnik, hogy ez nem jött össze! Mondjuk várható volt, mert már többször is írtam tcl nek, se sikerült a megváltás. Kíváncsi leszek, filmes tesztekre is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.