Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) Sub-S válasza Pro Koryak (#57394) üzenetére


Sub-S
senior tag

Csomagolássérültnek írják és úgy hirdetik, hogy van rá gyári garancia. Hazudnak?

(#57402) Pro Koryak válasza Sub-S (#57401) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor vegyétek nyugodtan, csak nehogy :O legyen a vége.
Amúgy:
"1 év gyári + 1 év bolti garanciával!"
Bolti garanciát hivatalos forgalmazó nem ad + 2021-től 250e ft felett 3 év gari jár műszaki cikkre!

[ Szerkesztve ]

(#57403) sub71 válasza Sub-S (#57401) üzenetére


sub71
aktív tag

Ha tényleg gyári csomagolássérült, vagy a gyári minőségbiztosításon fennakadt termék, akkor ezek "másodforgalmazott" termékek. Azokra nem vonatkozik a gyártói garancia, csak forgalmazó cég szervizeli. Már csak azért sem, mert az sem biztos, hogy ezek eredetileg a hazai piacra szánt termékek. Nem véletlenül jóval olcsóbbak...Lcd-ből nekem is van ilyen, de ott nincs beégés veszély ezért 50%-al olcsóbban jó vételnek számított, de egy oled azért más, ennél nem vállalnám be! Ráadásul annyival nem is olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#57404) jugeen


jugeen
addikt

(#57405) arn válasza jugeen (#57404) üzenetére


arn
félisten

a vrrig se jutottak el, se a ps5nel, se az egyetlen hdmi21es tvjuknel - lehet ez is a socra vezetheto vhol vissza?

meg egy ilyen fillerbszo tarsasagot... egy tobb ezer euros vminel a socon sporolnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57406) arn


arn
félisten

Ha osszerakom ezt a ket infot... ez eleg gaz. Vmi komoly gondok vannak azzal a soccal. Az x900h a mai napig nem tud vrrt.

Chris Davies@suchChrisDavies·4h@Vincent_Teoh Hey Vincent - love your videos. Please can I ask something? Apparently it's confirmed that the new Sony A90J doesn't support 4K120 and Dolby Vision at the same time. Is this a hardware issue? Or something a firmware update could change? (If so - how likely is that?)1

Vincent Teoh@Vincent_Teoh·4hLimitation of the MT5895 SoC. Not fixable by firmware.

mashonnan....

XBR-65X950G9 months ago
I've been reading up on the MediaTek chipsets that Sony uses in their TV's and it seems that the likely reason that Sony isn't supporting HDMI 2.1 on the X950H is that the MT5893 (MT5598) used in it and various other Sony TV models only supports 18Gbps HDMI 2.0 connections. The newer MT5895 (S900) used in the X900H supports up to 48Gbps HDMI 2.1 connections. The MT5893 in the X950H does support up to 4K/120p but with the 18Gbps bandwidth limitation of the MediaTek chipset it would only be able to do so at 8-bit 4:2:0.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57407) jugeen válasza arn (#57405) üzenetére


jugeen
addikt

Majd talán 2022-ben. Vagy talán még a JZ2000 lehet az, ami mindent is tud...

(#57408) arn


arn
félisten

Ez a gyorsabbik modell, meg mindig masfelszer gyorsabb a shield, ami 2015os, pedig annak sem a cpu az erossege.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57409) NoMagix


NoMagix
addikt

csak "hangosan" gondolkodom...
Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a jó vétel hosszabb távon!
Most lecsapni egy 55CX-re amíg van akcióban vagy várjam már meg az idei újdonságokat!
Ugye érkezik az A széria ami tulajdonképpen ki is eshet a látókörömből butított funkciói miatt, mivel játékhoz Xbox SX-hez "gyenge" lenne, bár lehet még úgy is lever majd bármilyen LCD-t!
Gyanítom a kezdő áruk kb. ott lesz ahol most a CX kifut!
Kérdésem, érdemesebb várni egy új sorozatra a CX helyett, (persze ott megint magasabb ár lesz az újdonság miatt és kell a megkülönböztetés a többlet tudás miatt) vagy maradjak a CX-nél, mert ár/érték arányban nem lesz újra ilyen?

(#57410) arn válasza jugeen (#57407) üzenetére


arn
félisten

Ez azert fasza, mert azert nem akartam az lg panelt cserelgetni, hogy majd az idei sony... de igy se az ujabb oledek se az x900 utodja nem lesz jobb ilyen szempontbol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57411) #72042496 válasza jugeen (#57407) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó eséllyel a Panasonic is ugyanezt a Mediatek chipet használja, az LG-nek és Samsungnak van csak saját.

A90J gaming thread, ebből szerintem hamar kiderül majd, hogy állnak/haladnak a funkciókkal.

[ Szerkesztve ]

(#57412) arn válasza NoMagix (#57409) üzenetére


arn
félisten

De lesz ilyen, csak majd jovore, vagy ev vegen. Csak jo panelt kell kifogni, amugy jo a cx.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57413) arn válasza #72042496 (#57411) üzenetére


arn
félisten

Bakker... a vegen veszek meg egy 65cxet :W Epp most kuldtem vissza a masikat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57414) #72042496 válasza arn (#57413) üzenetére


#72042496
törölt tag

De azt tudod, ott sincs teljesen rendben a 2160p@120? A mérték változónak tűnik, de VRR mellett villogó képről írnak, illetve Vincent pár napos videójában az emelt feketeszint is megvolt még.

[ Szerkesztve ]

(#57415) arn válasza #72042496 (#57414) üzenetére


arn
félisten

Engem a vrr erdekel elsosorban, nem a magas fps. 75xh90 vagy 65cx lesz ez, de jovoheten ugyis itt vannak az uj tvk. Mire tesztelik oket?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57416) ΞΔGLΞ válasza arn (#57413) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az esélyed egy homogén panelre a CX-nél, elég kevés, illetve egyre kevesebb, mert fogy a készlet, sokat visszaküldenek, újból eladják etc... viszont egy újabb szívásra annál nagyobb. Én, ezt nagyon meggondolnám a helyedben. Viszont az is röhej, hogy maga a PS gyártója a saját tévéjét nem tudja felkészíteni, hogy ki tudja használni.
Szerencsére ez engem nem érint, mert nem játszom, így nagy ívben le...rom ezt a részét.
A 83-ast azonnal megveszem, ahogy kidobják piacra...

(#57417) jugeen válasza arn (#57415) üzenetére


jugeen
addikt

Melyik típusok fognak érkezni?

(#57418) #72042496 válasza arn (#57415) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, érdekes amit írsz, számomra a VRR épp a 60-120 FPS tartományban fontos, egyben sajnos problémás is. A 40 (alsó határ)-60 FPS egy szűk intervallum, itt könnyebb és érdemesebb megcélozni a stabil 60-at szerintem.

Gondolom, hogy PC-ről játszanál, egy próbát megér a FastSync ha nVidia kártyád van. Eggyel röcögősebb mint a VRR, de ha nem veszed észre, akkor átvágtad vele a gordiuszi csomót. :)

[ Szerkesztve ]

(#57419) arn válasza ΞΔGLΞ (#57416) üzenetére


arn
félisten

Vasarlasnal megirom nekik, hogy csak ugy tartom meg, ha homogen a panel. Igy nincs melleduma.

A ps5 se tud meg vrrt, lehet a tvken is ezert nincs engedelyezve, de lehet vmi hwes limit.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57420) arn válasza jugeen (#57417) üzenetére


arn
félisten

Sony oled, azon a linken irtak, amit te kuldtel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57421) arn válasza #72042496 (#57418) üzenetére


arn
félisten

Rtx2070et probaltam (uj kartya nemtom mikor lesz). Ott nem tunt rossznak, de vmifele hattervibralast en is lattam. Hasonlot, mint az lg monitoromon, de az hulyesegeket csinal, ha bekapcsolom a gsyncet (hivatalosan freesync 75ig).

En doson szocializalodtam 5-20fpsel, szoval nekem a 60fps folyamatos :D a konzolok szvsz a 60fpst sem fogjak megugorni.

Egyelore nem lenne kihasznalva, de en otevente ha cserelek tvt, ha konzolt vennenk, nem akarom, hogy ezen muljon vmi. A cx kerek tortenetnek tunt a panellottoig.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57422) torma1981 válasza jugeen (#57364) üzenetére


torma1981
veterán

Miért lenne hátrányban a jogi személy? Neki is ha tönkre megy pl a tv kik kell cserénijük. És nem írják, hogy más lenne a garancia hossza mint a magánszemélynek. Most pl 3 év. Ha cserélnek panelt pl az után újra indul a 3 év. De csak a panelra. Ez így van tuti.

(#57423) F-ECT$ válasza #72042496 (#57418) üzenetére


F-ECT$
titán

Pont a 60 FPS-re lőtt játékoknál lesz jó a VRR, mert azt nem fogják jó eséllyel tartani a konzolok.

Dive ever, work never.

(#57424) Kecskes1987


Kecskes1987
újonc

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek. 55cx3la Tv-t szeretném Telekomtól kedvezményesen és ha mégis panel hiba vagy más hiba merülne fel, akkor LG-t kell felhívni vagy esetleg Telekomot? Ha esetleg elállnék 14 napos üzlettől, akkor telekomossal kell fel venni kapcsolatot? Előre is köszönöm válaszotokat! Szép napot nektek!

(#57425) F-ECT$ válasza Kecskes1987 (#57424) üzenetére


F-ECT$
titán

Előbbi LG, utóbbi Telekom.

Dive ever, work never.

(#57426) jugeen válasza arn (#57420) üzenetére


jugeen
addikt

Azt hittem tudsz konkrét modellről, ami jövő héttől itthon is kapható.

(#57427) jugeen válasza torma1981 (#57422) üzenetére


jugeen
addikt

h1mpi véleménye szerint van hátrányban. Szerintem sincs, csak nem feszegettem ezt a kérdést. Én veled értek egyet.

(#57428) arn válasza jugeen (#57426) üzenetére


arn
félisten

We now know that the Sony A90J will release in the UK and Europe in late March.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57429) Pelican válasza DarkByte (#57368) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem nem érdemes elmenni 100%-ról mert minden eléletlenedik. Ugyanígy a pixeleltolás, ha belenagyít, akkor az is életlenít. Én 43" 4k-n fejlesztek, amelyik programban kicsi volt a betűméret, abban a fontot megnöveltem annyira, hogy kényelmesen olvasható legyen.
Egyébként a 48" 2160p az pont olyan pixelméret mint a 32" 1440p tehát nem változik semmi, csak nagyobb lesz a látható felület.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57430) alaves válasza arn (#57428) üzenetére


alaves
addikt

Rengeteg gond van a 4k120-al és a DV-vel is. Szerintem nem vitatható, hogy a Sony-ék értenek legjobban a TV-khez és nem véletlen az, amit tesznek vagy nem tesznek.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57431) alaves válasza Pelican (#57429) üzenetére


alaves
addikt

A pixeleltolásnak nem szabad belenagyítani a képbe, se B7, se az OLED754 nem teszi. LG-nél a "levágás nélkül" opció állításával lehet változtatni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57432) Sub-S válasza torma1981 (#57422) üzenetére


Sub-S
senior tag

Emagnál pl ki is írják:

"Magánszemély: 36 hónap
Jogi személy: 12 hónap"

[link]
[link]

Vagy ezektől eltérően LG jogi szeményeknek is biztosítja a 3 évet?

[ Szerkesztve ]

(#57433) Bugarov válasza ΞΔGLΞ (#57416) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Gondolom amit visszaküldenek azt nem újként adják el újra, tehát nem elsősorban a visszaküldések csökkentik az esélyét egy homogén panelra egy vadi új tv esetén :F

(#57434) torma1981 válasza Sub-S (#57432) üzenetére


torma1981
veterán

Én nem láttam sehova leírva, hogy más a jogi személynek pl. Törvénybe le van írva valahol, hogy a cégeknek más a garanciaidő?

(#57435) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#57416) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem továbbra is az a tapasztalatom, hogy banding-et nem az első napon kell tesztelni. Én most ránéztem az E9-emre kíváncsiságból és nagyságrendekkel jobb mint az első napokban. Azt kell mondjam, hogy hasonlóan jó, mint az általad nemrég fotózott Panasonic. ;)

(#57436) arn válasza alaves (#57430) üzenetére


arn
félisten

Vagy csak beneztek vmit :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57437) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#57435) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De az LG-nél már rögtön azt kell nézni (CX), aztán lehet várni, hátha eltűnik, de ha az elején ott van, akkor az ott is marad, hiába tűnik el, valamiért csak visszarohad a panelre még jobban, mint előtte. Tehát még mindig a legelcseszettebb szériáról van szó, nem az E-ről, hanem a CX/GX-ről. Lehet az E-t még összepakolták, ahogy kell, de ez a CX, ez egy durva panellottó lett.

Nálam csere után teljesen homogén a cx, de még 1%-nál is nagyságrendekkel jobban néz ki a panasonic. Viszont itt most tényleg nem ez a lényeg, hanem a megdöbbentő képminőség különbség.

Soha többet nem veszek LG-t, mint írtam legfeljebb akkor gondolkozom el rajta, ha mást sem olvasok legalább fél évig, hogy most tényleg nagyon jó, senkinél semmi VB, TT meg hasonló.
Nekem erre egyszerűen nincs időm, hogy garanciális fasságok miatt csesszék el a drága időmet és az idegeimet. :)

[ Szerkesztve ]

(#57438) ΞΔGLΞ válasza Bugarov (#57433) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sajnos, de. És elég gyakori is.

(#57439) jugeen válasza torma1981 (#57434) üzenetére


jugeen
addikt

Jogi személy nem minősül fogyasztónak, így az esetében nincs törvény szerinti jótállás, viszont szavatossági joga van, ami PTK szerint 1 év. Jótállás =/= szavatosság.

(#57440) arn válasza jugeen (#57439) üzenetére


arn
félisten

Csak itt azt nem ertem, ha a termek ua, akkor nem mindegy ki veszi? A termekkel jar elvileg a gar, vagy nem?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57441) jugeen válasza arn (#57440) üzenetére


jugeen
addikt

A terméket értkesítő vállalkozás, gyártói képviselet, importőr biztosíthat felek megállapodásán alapuló szerződéses jótállást. Az LG ezt biztosítja a jogi személyeknek.

(#57442) F-ECT$ válasza arn (#57440) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem. A fogyasztónak jár a termékre.

Dive ever, work never.

(#57443) DarkByte válasza alaves (#57431) üzenetére


DarkByte
addikt

Pedig azt teszi, ha ki-be kapcsolgatom, konkrétan a menü sávon is látom hogy belenagyít, ha aktív. Ez lényegében ugyanaz mint egy overscan, annak minden hátrányával (interpolálja a pixeleket a fizikai képernyőre, vagyis romlik a képminőség tőle).
Én kikapcsoltam. Nem hiszem hogy ekkora variálgatás tényleg segít bármit is a burn-in-en, még egy TV logónál sem tud érdemében annyit elmozdítani, maximum csak elkeni a beégési határokat ha bekövetkezik, nem lesz olyan éles határvonala az így létrejövő foltoknak. De az akkor már régen mindegy úgy is.
Mióta a Quick Start+-t letiltottam, azóta úgy is marad ez az opció, úgyhogy egy fejfájással kevesebb.

Egyébként ennek a menüjében kb. tényleg mindent át kell kapcsolni a másik állásba ha monitorként akarj használni az ember. :DDD Én a logó fade-elést is letiltottam. OLED fényerő 30-on van. Így is belefutottam már az ABL-be, de már nem annyira jelentős a differencia, illetve talán ritkábban is kapcsol be. Azért szerviz menüig nem megyek el ezzel hogy azt is letiltsam. Mondjuk olvasom hogy régebbi firmware-en állítólag ezt is ki lehetett kapcsolni menüből, csak azóta kiszedték. :U

[ Szerkesztve ]

(#57444) #72042496 válasza DarkByte (#57443) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ABL-t nem lehet/ett kikapcsolni szervizmenüből se, az ASBL-t igen. Sima menüből szerintem az utóbbit se engedték kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#57445) DarkByte válasza #72042496 (#57444) üzenetére


DarkByte
addikt

A Level1Techs-es review-ban említette Wendell, de akkor lehet félreértettem. :R

(#57446) DarkByte válasza DarkByte (#57445) üzenetére


DarkByte
addikt

Az Rtings-es CX kalibrációban használt beállítások (mindenféle energia gazdálkodás, AI képmatató vacak letilt, "isf Expert Dark Room" preset, kontrasz 90-re, sharpness 0-ra) elég jó eredményt adnak. Én csak annyit csináltam pluszban, hogy az OLED light-ot lehúztam 23-ra, mielőtt kivájja a szemem. :DDD Nem tudom mekkora latency növekedéssel járt ez, mindenesetre én nem nagyon tapasztaltok desktop-on egér mutató mozgásában érdemi különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#57447) swarczi66


swarczi66
újonc

Sziasztok, Egy kis segítséget szeretnék kérni az LG B9-es tévénél hogyan lehet rendezni a DVB-C csatornasorrendet? Nekem a csatornakezelőben csak zárolás és elrejtés opció van, áthelyezés, mozgatás, csere, vagy törlés nincs. USB-re csatornalista export-importálás opció sincsen. Tudtok bármilyen megoldást, (akár app az LG storeból, vagy PC-s editor program) amivel lehet a csatornákat szerkeszteni? Előre is köszönök minden segítséget.

(#57448) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#57437) üzenetére


krx21
nagyúr

"Viszont itt most tényleg nem ez a lényeg, hanem a megdöbbentő képminőség különbség."
Erre azért kíváncsi lennék, hogy egy jól beállított LG C9-CX miben rosszabb megdöbbentő szinten a Panasonichoz képest? Mondjuk úgy, hogy megnézném egymás mellett, megfelelő körülmények között...

(#57449) Monngoose válasza swarczi66 (#57447) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Azt próbáltad már, hogy a csatornák hangolásakor nem választasz szolgáltatót (pl.DIGI), hanem helyette az egyebet? :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#57450) jugeen válasza krx21 (#57448) üzenetére


jugeen
addikt

Vélhetőleg ha az überjópaneles 77-esét kalibráltatta volna, akkor szintén meglett volna a bokánfosás-effektus.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.