Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) freemanone válasza CptAdamica (#56650) üzenetére


freemanone
őstag

Fekete háttér és fekete téma mellett nem láttszik semmi. :D

(#56652) CptAdamica válasza freemanone (#56651) üzenetére


CptAdamica
veterán

Lehet az lesz, de most például jó. Szerencsére bugos ez is. :D

Megyen!

(#56653) Joci?? válasza CptAdamica (#56650) üzenetére


Joci??
senior tag

Bocs lemaradtam, milyen tv-rol van szo?? Mert a tema beallitas enegem is erdekelne ha Lg. :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56654) ΞΔGLΞ válasza Joci?? (#56653) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

B...ki, előtte írta 4 hsz-el, hogy 48-as cx.

(#56655) DarkByte válasza freemanone (#56649) üzenetére


DarkByte
addikt

Átmenetileg most 32"-os monitorról visszakényszerültem 27"-ra, még nem tudok új asztalt szerezni a 48CX-hez (IKEA-ban brutális hogy ki van fogyva minden). Hát, elég fájdalmas. :DDD Bár szerintem pár nap és megszokom. Mindkét irányba váltást max. 1 hét alatt meg lehet szokni, erre már rájöttem. Ellenben 27" után brutális lesz a 48". :D Remélem azért az ülő-álló asztalhoz álló pozícióban is jó lesz a TV átmérője.

CptAdamica: tálcát el tudod totál rejteni a TaskBarHider-el. Gyorsgombbal előhozható, elrejthető. Windows gomb ilyenkor is működik szerencsére billentyűzetről.

A pixel kilógási dolgot elvileg így lehet korrigálni:

Have you turned "Just Scan" to "on" rather than Auto? This eliminated any overscan completely for me. Go to All Settings -> Picture -> Aspect Ratios -> Just Scan -> Set to "On". You might need to do this for all HDMI inputs you have connected.

Illetve a HDMI bemenetet át kell állítani PC vagy Game Console típusúra hogy minimálási legyen a latency. De erre gondolom már rájöttél. :) (ja, már én is nagyon hegyezem rá a fa**omat :DDD)

arn: 80cm mély asztallal szerintem rendben lesz. A mostani 60cm-es Karbly-ra nem mertem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56656) arn válasza DarkByte (#56655) üzenetére


arn
félisten

En felraknam falra, igy marad egy ures asztalod elotte. tervben van nekem is, de igy a 65os oledes tapasztalatok utan lehet nem kellene eroltetni desktopra, foleg, hogy arrol dolgozok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56657) anrab válasza DarkByte (#56655) üzenetére


anrab
addikt

A tálcát a beállításokban kell automatikus elrejtésre állítani. Magától eltűnik és ha leviszed az egeret szépen fejlön és arra az oldalra rakod amelyikre akarod, akár felülre is. Nem kellenek külön programok ilyen egyszerű beépített dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#56658) arn


arn
félisten

kivancsi voltam rakeresve:
[link] [link] [link]

de ha nem jon egy normalis lg, akkor lehet inkabb ezt kellene megvarni:

HDMI 2.1 for 4K120 and VRROne of the biggest upgrades is HDMI 2.1 that unlocks new video possibilities with consoles like PlayStation 5 and Xbox Series X. Sony introduced its first LCD TVs with HDMI 2.1 in 2020 but the OLED TVs we left out in the cold. Both A90J and A80J will feature two HDMI 2.1 ports, both with support for 4K120 (4K at 120 frames per second) as well as eARC (enhanced Audio Return Channel) for improved sound support, VRR (Variable Refresh Rate), and ALLM (Auto Low Latency Mode). VRR and ALLM will require a firmware update. These features are targeted mainly at PC/console gamers, with 4K120+VRR providing smoother, tear-free gameplay, and ALLM allowing for auto-switching into the TV's Game Mode.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56659) CptAdamica válasza DarkByte (#56655) üzenetére


CptAdamica
veterán

Hálás köszönet mindenért, mindjárt csekkolom is! :R

Megyen!

(#56660) Segal válasza CptAdamica (#56650) üzenetére


Segal
veterán

Ennyire nem kell véresem komolyan venni a dolgokat. Nálam már november eleje óta a 48-as van monitornak és minden tökéletes.
Persze a tálca nálam is el van tüntetve (de előtte is elvolt), de az ikonok maradtak meg le nem mondanék a mozgó háttérről :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56661) DarkByte válasza anrab (#56657) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem tűnik el teljesen a tálca olyankor sem. 1 vagy 2px magasságban megmarad a teteje, mert máshogy nem tudja érzékelni ha felé viszed az egeret és hogy újra elő kell jönnie. Ez egy mesterséges limitáció.

Az aktív alkalmazásnak (illetve azon alkalmazásnak ami csinál valamit és progress csík a háttere) a gombja mindig valami elkülönülő háttérszínnel van kiemelve, és annak ez a felső csíkja látható még elrejtett módban is.

Segal: én még ízlelgetem ezt a gondolatot, hogy butítsam-e le az asztalt vagy sem. Ennek ellenére utána jártam miket használnak általában. A Wallpaper Engine-es animált desktop háttér tetszik egyébként, marha jól mutathatnak OLED-en :) Nem is drága Steam-en.

Épp azon gondolkodtam, ha az ablakokat részben áttetszővé lehetne tenni, akkor animált háttér előtt ráadásul minden pixel trenírozva is lenne kicsit. De ez már túlzás azért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56662) so_ha válasza Bilux (#56619) üzenetére


so_ha
senior tag

(#56663) arn


arn
félisten

Nalam igy valtozott az 1% naponta, manualisan csekkolva olyan 30% korul van az oled ertek, akit fenyeronek beallit a tv. Filmekben en mar nem veszem eszre, de majd csekkolok par sotet filmet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56664) arn


arn
félisten

Az 5% napi valtozasa

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56665) freemanone válasza DarkByte (#56661) üzenetére


freemanone
őstag

Változó háttérkép és az ikonok eltüntetésével én beérem. :D
Bár már korábban is rend volt az asztalomon, de inkább levettem azt a pár ikont is, meg eltüntettem a lomtárat.
Viszont a wallpaper engine az tényleg nagyon tettszetős, eddig nem futottam még bele.
A tálca tényleg ottmarad 2px-en, már OLED előtt is fekete témáztam a windows-t is, ezért nem tűnt fel nekem. Csodálkoztam is, hogy miről beszéltek?
A monitor méret is valóban megszokás kérdése, ha kell 12"-ről is végig melózom a napot, bár nem vagyok boldog, de megoldható. Viszont én az 55"-et nem cserélném kissebbre ezek után. Van is hozzá egy 90x180-as asztalom, azon "felett" a falon kényelmesen elfér.

(#56666) CptAdamica válasza DarkByte (#56655) üzenetére


CptAdamica
veterán

A tálca eltüntetés bevált, viszont még balra mindig kilóg egy kicsit a kép, amit nem tudom miért van. Mindenhol natívra van állítva elvileg a felbontás. Van ötletetek?

Megyen!

(#56667) alaves válasza freemanone (#56665) üzenetére


alaves
addikt

5* ...azért a szemed majd meghálálja, hogy OLED-et nézel és nagyban. 55-ös OLED óta inkább nem nézem a 17"-es laptopot sem, telót sem. Évtizedekig nyírta a szemem a CRT és LCD, legalább most már kímélni tudom... :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56668) Joci?? válasza ΞΔGLΞ (#56654) üzenetére


Joci??
senior tag

Most nem azert a 20fillerert, ne ugorjunk mar egybol minden sz@rert az ember nyakanak, ezert irtam hogy BOCS, nincs idom mindent pontrol pontra vissza olvasni dolgoznom is kell :U

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56669) bobojszan válasza arn (#56664) üzenetére


bobojszan
tag

Ez még mindig botrányos!

God of War Rank : Chaos

(#56670) arn válasza bobojszan (#56669) üzenetére


arn
félisten

Jah en nem is szamitok arra, hogy ebbol homogen panel lesz. Talan 5%on, 1%on ez mindig csikos marad.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56671) DarkByte válasza CptAdamica (#56666) üzenetére


DarkByte
addikt

Régebben volt az Nvidia Control Panel-ben és a Radeon-os cuccban is Overscan beállítás. Lehet mivel TV-nek látja valamiért ott sem 100%-on van. Egy ránézést megérhet.

(#56672) CptAdamica válasza DarkByte (#56671) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most felrakott egy firmware frissítést, amíg elintéztem az esti dolgokat és most hogy újraindítottam így jól méretezi. Fura, remélem így marad. :D Köszönöm a segítséget!

Megyen!

(#56673) Archttila válasza freemanone (#56665) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is egy hasonloan nagy asztalon van a TV, viszont en még nem jutottam el odaig, h felfurjam. (pedig mar jo lenne):DDD
Csak kivancsisagbol: milyen magasra furtad a TV-t, es ehhez mekkora asztalmagassag tarsul?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56674) ΞΔGLΞ válasza Joci?? (#56668) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem ugrottam a nyakadnak, de ha én rányomok az utolsó hsz-re, simán a látómezőben van 4 hozzászólás, tehát nem napokat kell visszaolvasni, hanem, kb 10 centit.

dolgoznom is kell

Ja így értem.
Ja nem.

(#56675) ΞΔGLΞ válasza arn (#56664) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még rajta van a fólia?
------------
itt az 5% el van cseszve, alig van változás 5 és 10 között.

A valós 5% ezen a teszten mérvadó.

[link]

(#56676) arn válasza ΞΔGLΞ (#56675) üzenetére


arn
félisten

Igen, nem mertem levenni rola, a visszakuldes miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56677) ΞΔGLΞ válasza arn (#56676) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az nem számít, nincs olyan szabály, hogy te köteles vagy 14 napig így nézni a tévét.
Szóval nyugodtan tépd le róla, minden honnét, sőt ezeknek a ledeknek szükségük van hűtésre, azzal, hogy fóliában megy a tévé, inkább nagyon is rosszat teszel vele. Még az emanual is írja, bekacsolás előtt szedd le róla a védőfóliát.

[ Szerkesztve ]

(#56678) freemanone válasza Archttila (#56673) üzenetére


freemanone
őstag

Nem vagyok túl magas a 172cm-mmel, így 70cm az ideális asztal magasság, ez felett 11cm-el kezdődik a TV alja. A felső 1/3-adot kb nem használom semmire meló közben, így kvázi egy 21:9-es 50" körüli részt használok, aminek a középpontja épp fejmagasság alatt van.
Full képernyő nyilván játéknál és filmeknél érdekel, de van 1-2 érdekes haszna még.
Amíg asztalon volt zavart, hogy a soundbar is kifed belőle pár centit alul, ha egy kicsit hátradőlök, pedig egy tök lapos samu HW-Q70T.
Úgy csináltam a dolgot, hogy mivel tudtam hogy az asztal szintezett, feltettem a TV hátára a tartót, majd addig helyezgettem amíg nem tettszett előtte ülve. Alá stócoltam nagyobb könyveket, így szépen be tudtam állítani a magasságot. Innentől pedig hozzátoltam a falhoz a kart, majd bejelöltem és eltoltam felfelé 2 centvel fúrás előtt, a lógás miatt.

(#56679) CptAdamica válasza CptAdamica (#56672) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy rájöttem, hogy ez a képernyőváltás funkció tologatja időnként, mindig máshol jobbra/balra/fent/lent lóg ki kb 20-30 pixelt, ha kikapcsolom, akkor visszarakja rendesen. Viszont így már maradhat.

Megyen!

(#56680) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Keresem még a megfelelő beállításokat, ez most jónak tűnik: [link] szerintetek jó értékek, nem sok/nem kevés PC-hez, meg játékhoz?

Megyen!

(#56681) abridabri válasza CptAdamica (#56680) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is PC / játék -ra van használva ,de filmeket is ugyanígy nézek rajta :
Energiatakarék - OFF
OLED fény 85
Komtraszt 90
Fény 50
Élesség 0
Szín 60
Árnyalat 0
Speciális > Dinamikus tónus > HGIG
minden más OFF

(#56682) CptAdamica válasza abridabri (#56681) üzenetére


CptAdamica
veterán

Közel vannak az értékek, még egy-két dolgot átállítottam ez alapján, köszi, hogy megosztottad. :)

Illetve egy kérdés, a dinamikus tónusnál a HGIG mit jelent pontosan? Nekem ha csak simán be volt kapcsolva, akkor néha szürke hátteres kép után kicsit megzavarodott és kereste, hogy hová állítsa.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#56683) Archttila válasza freemanone (#56678) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a részletes választ! :R
Még átgondolom mi legyen, mert időközben rátaláltam egy másik lehetséges (elegánsabb) megoldásra:
(na jó jó lehet nem elegánsabb, viszont nem kell hozzá furkálni a falat) :D

Nedis TV állvány

...három magassági szintre állítható, tetszőlegesen forgatható és dönthető...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56684) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#56683) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Létezik olyan, ami megtart akár 90' coll-t is?

(#56685) xedamen válasza Archttila (#56683) üzenetére


xedamen
senior tag

Ez de jó!!! Kérdés mennyire stabil a cucc, nem tűnik túl szélesnek a talpa :F
Szeretnék hangsugárzós szettet venni, de lejenleg a talpán van a TV, így nem fér oda. Nem szeretem a falra futást, úgy elveszti a szoba a variálási lehetőséget, ráadásul albérlet, úgyhogy a kábeleket nem akarnám falba vésni stb. Ezzel az állvánnyal viszont odaférne a hangsugárzó a TV elé. Lehet utánajárok én is ennek! Köszi :R

(#56686) freemanone válasza Archttila (#56683) üzenetére


freemanone
őstag

Nekem ezzel csak az a bajom, hogy hiába van ~100kg-s nagy, masszív asztalom, ekkora méretben minden apró rezzenéstől "lobog" a kijelző, ami számomra eszméletlenül zavaró.
Na ezért van falon! Glettelni tudok, fehér festék meg akad. :D
A kábelek pedig egy fehér flexi csatornában mennek fel, így nem zavaró a látványuk és a TV mögötti ledek megszinezik az egészet. Egészen beleolvad a környezetébe. :)

[ Szerkesztve ]

(#56687) bandras0226 válasza xedamen (#56685) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#56688) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok . A TV-t (CX) 19.-én vitték el és kaptam egy csereutalványt az Lgtől. Amit már hétfőm feladtam a postán elsőbbségivel az emag részére. Egész héten nem tudták megoldani az új készüléknek a kiküldését... 3x telefonaltam nekik a héten de nem jutottunk előrébb az ügyben. Ez volt az utolsó hogy én az emagtól veszek TV-t. Nagy nulla az egész ügyintézésük. Senkinek nem ajánlom hogy tőlük vegyen csak max kissebb dolgokat . Jövőhét hétfőn telefonálok és ha aznap nem adják fel a csere TV-t, vissza fogom kérni a kesst és megveszem máshol. :(((

[ Szerkesztve ]

(#56689) ΞΔGLΞ válasza Impulsivex (#56688) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

ha aznap nem adják fel a csere TV-t, vissza fogom kérni a kesst és megveszem máshol. :(((

Arra is várhatsz ezektől, jó sokáig, ismerős 2 hónapig várt a pénzére. Tv-t csak is MM-ból. Ott rögtön intéznek mindent.

(#56690) Impulsivex válasza ΞΔGLΞ (#56689) üzenetére


Impulsivex
tag

Több mint valószínű hogy az lesz , a Media Markt :)

(#56691) DarkByte válasza Archttila (#56683) üzenetére


DarkByte
addikt

Néztem több ilyent, de az a bajom ezekkel hogy üveg talpa van. Hiába edzett üveg, én ezekben nem igazán bízom. :N

Amazon-nak van tisztán fém asztali állványa, majd még elgondolkodom rajta, ha már itt lesz az asztalon és nem tudok megbarátkozni a gyári lábával.

(#56692) LógaGéza válasza ΞΔGLΞ (#56684) üzenetére


LógaGéza
addikt

Unicol állványokat használtunk már jópárat, 98" LCD-t is raktunk már fel padlóra lefúrva, valamint mozgatható (tologatható) tartóra is, meglepően stabil lett. Csak győzd megfizetni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56693) kapasz válasza ΞΔGLΞ (#56689) üzenetére


kapasz
tag

Nekem októberben volt egy Emag visszaküldésem egy 10 ezer Ft körüli termékkel, az nagyon flottul ment. Másnap elszállították és még aznap megjelent a levásárolható kupon a fiókban. (Azt kértem.)

(#56694) dvd24 válasza xedamen (#56685) üzenetére


dvd24
senior tag

Én ugyanezt a talpat vettem meg fateromék régi plazma tévéjére aminek azért még jóval nagyobb súlya van mint a mostani tévéknek, és ennek ellenére atomstabilan tartja. Masszív ez a talp nem kell tartani attól, hogy eldől vagy ilyesmi.

(#56695) jilian


jilian
addikt

Van rá mód hogy a "screensaver" képeit lecseréljem saját képekre?

(#56696) Strezi válasza ΞΔGLΞ (#56689) üzenetére


Strezi
őstag

Velem szemben meg maximálisan korrekt volt az Emag, 65 oledet hozták vitték futárral, szó nélkül. Amikor meg arra került a sor utalták a pénzt(1749000) héten belül.
Neked mindenről(is) van rossz tapasztalatod, vagy avval rendelkező ismerősöd :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#56697) snpetit


snpetit
aktív tag

Youtube frissítés jött C9-re. Megoldotta hang csúszást.

(#56698) xedamen válasza dvd24 (#56694) üzenetére


xedamen
senior tag

Köszi, lehet berendelem :)

(#56699) ΞΔGLΞ válasza Strezi (#56696) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem van sajnos, aki sokáig várta a pénzét, úgyhogy tapsikolhatsz. De...Mert te ilyen kivételes ember vagy, attól meg jó sokat megszopattak. Elég csak ezt a fórumot olvasni, vagy az arukeresot. Mi volt majd 1.8 millió?

[ Szerkesztve ]

(#56700) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok! Használ valaki 65CXet ONKYO erősítővel kombinálva és PCről hajtva? Lenne pár kérdésem!
Köszi

God of War Rank : Chaos

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.