Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) szokika66 válasza arn (#56300) üzenetére


szokika66
csendes tag

Én most jelentettem be, házhoz jönnek ott javítanak.

(#56302) arn válasza szokika66 (#56301) üzenetére


arn
félisten

Ha mindent lerendeznek, akkor mi a gond? Idovel kapsz egy jot, mert maga a csomag az jobb, mint a piac tobbi ajanlata.

Ez hogy megy? Kuldesz rola nekik kepet? Es ok dontik el?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56303) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ilyet próbált már valaki?
Lenspen VM-1 Vidimax Univerzális LCD-TV Tisztító
Oledhez jó lehet?

(#56304) Segal válasza arn (#56300) üzenetére


Segal
veterán

Kijön a szervizes és nálad oldja meg a problémát.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56305) Haart


Haart
addikt

Alany egy 65CX, kérdezném hogy normális hogy időnként kikapcsol a TV?
Főleg ha nem nézi senki akkor szokott, visszamegyek aztán látom hogy kivan kapcsolva. Kb 20-30 perc alatt kikapcsol.
A HDMI power offot kikapcsoltam mert ha rajta volt az apple tv és nem használta senki majd kikapcsolt magától akkor a TV is ment vele ugye. De ezt már kikapcsoltam a TV mégis kikapcsol időnként. :F

(#56306) Segal válasza Haart (#56305) üzenetére


Segal
veterán

Mi a fenének megy a tv ha nem nézi senki :F

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56307) Haart válasza Segal (#56306) üzenetére


Haart
addikt

Hát majd remélem valaha megérted ha még nincs gyereked, gyerekkel nem könnyű az élet :D

(#56308) Segal válasza Haart (#56307) üzenetére


Segal
veterán

Ha a gyerek ül a tv előtt akkor nézik a tv-t :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56309) Haart válasza Segal (#56308) üzenetére


Haart
addikt

Tudod mennyit ül agyerek a tv előtt :D 5 perceket közben mászkál meg játszik mással is. Amikor ők TV-t néznek az nem csak TV nézés hanem játszás is közben főleg ha 1 éves a gyerek még csak. ;]
Asszony ugyanez leül sorozatot nézni de 5 percenként a gyerekkel kell folalkozni akkor stop a filmnek és elmegy megkajáltatni stb. 15 percre. Visszajön TV ki van kapcsolva :D
És amugy nem statikus dolog megy rajta mert az apple tv közben elkezdi a saját kis képernyővédőjét futtatni ami full screen video. Szóval beégés miatt nem izgulok, az sokkal inkább érdekel miért kapcsolhat ki magától.

[ Szerkesztve ]

(#56310) alaves válasza Haart (#56309) üzenetére


alaves
addikt

Pontosan így van! Majd ha 9 éves lesz akkor meg majd orrvérzésig megy a Minecraft, Roblox, Star Stable, YT videósok, mint nálunk :)
Amúgy nincs bekapcsolva az az opció, hogy x idő után kikapcsoljon a TV?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56311) Haart válasza alaves (#56310) üzenetére


Haart
addikt

Be van állítva 4 órára, de nyilván nem anyni idő múlva kapcsol ki.
Valami beépített dolog lehet, mert ha én nézem a TV-t vagy jászok a PS-en soha nem kapcsol ki ha előtte vagyok.
Ezért gondoltam rá hogy valami intelligens módon figyeli hogy ülsz-e előtte vagy nemtom, ha egyáltalán tud ilyet.

(#56312) alaves válasza Haart (#56311) üzenetére


alaves
addikt

Olyan biztosan nincs benne, olyan lehet esetleg, hogy a távirányítón annyi ideig nem nyomsz meg semmit, de nem hinném. CX-es kollégák hátha tudják.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56313) Pro Koryak válasza Haart (#56309) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"főleg ha 1 éves a gyerek még csak."
Ne már, hogy 1évesen tévét kell néznie ill. tévét akar nézni ill. tudja mi az, hogy tévé/film/mese??? :U

(#56314) freemanone válasza Pro Koryak (#56313) üzenetére


freemanone
őstag

ne már hogy OLED topicban más gyerekét neveljük :U

[ Szerkesztve ]

(#56315) Haart válasza Pro Koryak (#56313) üzenetére


Haart
addikt

NIncs semmire sem kényszeritve a gyerek, játszik és közben a háttérben megy a mese, és néha felkapja a fejét nézi 2-3 percig utána játszik tovább. Nem tudja még lefoglalni főleg úgy nem hogy túl sok időt legyen előtte. De a spongyabobot szereti :D

(#56316) Joci?? válasza freemanone (#56314) üzenetére


Joci??
senior tag

Ott a pont :C

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56317) szokika66 válasza arn (#56302) üzenetére


szokika66
csendes tag

Bejelentettem a weboldalon, utána egybol hivtak elmondtam a problemat, majd a szerviz hivott, hogy rendeltek egy csere panelt amint megerkezik jonnek cserelni .

(#56318) ΞΔGLΞ válasza Joci?? (#56292) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, sry.
Lehet a fénykép (is) rátett, vagy csak az, de így elsőre ez full tinting.nek tűnt.

(#56319) Joci?? válasza ΞΔGLΞ (#56318) üzenetére


Joci??
senior tag

Majd ma kiderul, az biztos hogy a kep nagyon hulyeseget mutatott a valosaghoz kepest :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56320) Pro Koryak válasza Haart (#56315) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Aha, tehát tök feleslegesen megy a háttérben, mert anélkül is ellenne.
Értem, de mégsem. ;)

+ #56314 freemanone

(#56321) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy LG OLED65CX-em gyönyörű képpel, viszont Netflix Dolby Vision-ös tartalmai szerintem iszonyat blurry képpel rendelkeznek, mintha lenne rajta egy homokos, poros hatású filter. Ez a streaming szolgáltatás velejárója és hibája, vagy nem sikerült rendesen beállítanom a TV-t?
A kijelzőt sokféleképpen teszteltem már, szerintem alapjáraton lenyűgöző képet produkál.

Köszönöm!

(#56322) jilian


jilian
addikt

Tennék fel nektek képet, hogy az én lassan 2 éves C9-emnek és a pár napos Bx-emnek milyen a képe.
Mit szeretnétek látni? (És hogyan csináljam?!?)
Pontos leírást kérek, milyen szög, milyen fényviszonyok legyenek. A Tv hogyan legyen beállítva, fényerő stb....
Mivel nem vagyok gazdag egyed, nincs fényképező gépem.....remélem egy mobilos kép is megteszi. (MI 10 Ultra)

(#56323) Joci?? válasza Jorgi Kormi (#56276) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszonom a tippet, mar csinalja is a kalibralast :R :C

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56324) Haart válasza kisÁdi (#56321) üzenetére


Haart
addikt

Attól függ min nézed.
A TV netflix appon keresztül, vagy valami teljesen máson.
Nálam pl Apple TV van és azon keresztül is meg tudom hajtani netflixxel a tv-t. Bár különbséget nem nagyon láttam a két verzió között.
Anyni talán hogy az apple tv nem tud 4:4:4 chroma-t csak 4:2:2-t.

(#56325) arn


arn
félisten

Nem lesz ez igy jo, ugyan csokken a foltosodas, de pl a goldfinger eleje szep csikos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56326) hodostamas válasza Joci?? (#56319) üzenetére


hodostamas
addikt

Ez nálam is megvan, telón keresztül nagyon kékül a kép.. Viszont szemmel enyhén csak akkor látom ha oldalról nézem a tv-t, szemből ok.

(#56327) blakey válasza Haart (#56324) üzenetére


blakey
titán

az apple tv nem tud 4:4:4 chroma-t csak 4:2:2-t. - De tud 444-et, ha nálad nem akkor a kábellel lesz a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56328) Joci?? válasza hodostamas (#56326) üzenetére


Joci??
senior tag

Nincs eloben nezve semmi baj a kijelzovel, sot nagyon szep, es ezt most nem en mondom hanem olyan aki erti is a dolgat, ugy hogy en teljesen megnyugodtam hogy nem nyultam bele valami hibas darabba :DD

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56329) Jorgi Kormi válasza jilian (#56322) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezzel [link] a videóval tudod megnézni a "Bandit"és a (S)ting tinget .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56330) Haart válasza blakey (#56327) üzenetére


Haart
addikt

Én a menüben csak a 4:2:0 valamint a 4:2:2-t látom mint kiválaszthatóak. Próbáltam utána olvasni de elég sok ember küzd ezzel pasz.
Valóban nincs HDMI2.1 certified kábelem de olyan kábel van alárakva 2.0ból ami majdnem hülykujj vastagságú :D

[ Szerkesztve ]

(#56331) blakey válasza Haart (#56330) üzenetére


blakey
titán

Kábelt kéne cserélned. Nem tudom milyen sok ember, mert ott van a 444 és a 420 4K SDR 60Hz esetén. Aki ezzel "küzd" az használjon megfelelő HDMI kábelt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56332) Haart válasza blakey (#56331) üzenetére


Haart
addikt

Várj én 444 4k HDR jelre gondoltam, kit érdekel az SDR jel?

(#56333) blakey válasza Haart (#56332) üzenetére


blakey
titán

Van Apple TV topik ha érdekel, viszont nem árt tudni, hogy HDR vagy Dolby Vision és ha a TV-d kiírná akkor látnád, hogy 10 vagy 12 bit, mert az sem mindegy és annak megfelelően lesz 444, 422 vagy 420. 12 bit esetén 422 van, 10 bit esetén van 444.
Mi az, hogy kit érdekel az SDR? Alap beállításnál azt "kell" választani és majd tartalomnak megfelleően vált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56334) #72042496 válasza Haart (#56332) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mire kéne 4K HDR 4:4:4 egy Apple TV-n?
Mert az összes film 4:2:0, illetve a tévén is csak SDR-ben jó a 4:4:4 mód, HDR-ben elég rotyi, hacsak az utóbbi hónapokban nem javították. De nem hiszem, mert ezeken ez évek óta ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#56335) Haart válasza #72042496 (#56334) üzenetére


Haart
addikt

Ha jól tudom a teljes RGB színtér a 444, ha ettől alacsonyabb valami akkor az nem teljes. Persze ettől még lehet hogy a filmeket nem ebben csinálják.
És valóban a 444 inkább PC profil mintsem multimedia.

(#56336) blakey válasza Haart (#56335) üzenetére


blakey
titán

Ugye nem RGB-re állítod? Ha érdekel a helyes beállítás illetve egyéb dolgok akkor itt a topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56337) Haart válasza blakey (#56336) üzenetére


Haart
addikt

Köszi :R

(#56338) szokika66


szokika66
csendes tag

Erről a panelről mit gondoltok ? Csinaltam egy kepet, kertem is ra egy cseret, csak kivancsi vagyok a velemenyetekre.
[link]

(#56339) Haart válasza blakey (#56336) üzenetére


Haart
addikt

Beállítottam a video alapján, jó lesz. Tényleg nem kell ide hdmi2.1 kábel. Hibátlan. :K

[ Szerkesztve ]

(#56340) Celtis válasza szokika66 (#56338) üzenetére


Celtis
veterán

Őszintén? überszar.

(#56341) arn


arn
félisten

Az 1%os szurkenek is total homogennek kell lennie, ha jo a panel? Hetfoig adok neki eselyt, utana megy vissza, es lehet nem is veszek oledet egy idore, majd ha a sonyban lesz freesync.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56342) Haart válasza arn (#56341) üzenetére


Haart
addikt

1%-on nálam sem homogén de a következő 2.5%-on már igen. :K

(#56343) arn válasza Haart (#56342) üzenetére


arn
félisten

Hat jelenleg ez nalam 12.5%. Eloszor 15% volt. Sotetben fotozva.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56344) Haart válasza arn (#56343) üzenetére


Haart
addikt

Igen az már keményebb, nálam kb az első teszt után eltűnik. de 5%nál már egy sas sem tud észrevenni semmit. :K Még talán a 2.5% olyan hogy nézegeted és kételkedsz hogy vajon az az amit látsz vagy sem, de 5% már full clear.

(#56345) arn


arn
félisten

Erdekes nalam 5 es 10 total hasonlo, ugras ez elott es utan van. Az 1% total gaz, sokat valtozott ugyan, de ebbol homogen kep szvsz sose lesz. Szemre persze ennyire nem drasztikus, de filmnel is latom.



Az 5% igy nez most ki

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56346) arn


arn
félisten

Ez meg a csodaszep banding. Visszarakom a regi tvt, mar kivancsi vagyok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56347) Haart válasza arn (#56346) üzenetére


Haart
addikt

Ezt a bandinget milyen teszttel nézed?

(#56348) *RLaci* válasza Jorgi Kormi (#56329) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ezt csak simán elindítom sötét szobában? Tv-n kell valamit állítani?

(#56349) arn válasza Haart (#56347) üzenetére


arn
félisten

Csak kerestem vmit, de igazabol total mindegy, mert filmben is ilyen treh vhol, vagy pl a plex hattere is tiszta csikos. Vegigprobaltam az osszes custom beallitast, egyikkel sem tunt el.

egy 4k/8k hdr video a sotet sceneknel is fantasztikus, de az sdrnel tobb hiba ugy is feltunt, hogy nem kerestem oket. Majd nekiallok megint allitgatni, mit lehet kihozni belole, de szvsz veszett fejsze nyele, mert ha alapbol ennyire rossz, azt nem fogja semmi sem megoldani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56350) arn válasza *RLaci* (#56348) üzenetére


arn
félisten

Elinditod, aztan fotozd kozben mobillal :) mobil azert jobban kiemeli a hibakat, mint amilyen szemmel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.