Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Strezi válasza sub71 (#57242) üzenetére


Strezi
őstag

Megy minden szépen, mindkét öt éves OLED-en (1080p, 4K). Igaz, egy ideje nem engedek semmit tfrissíteni, mert felesleges szopóroller! Családot is sikerült kiképezni a ritkán felugró üzenetek ignorálására. YT, Netflix, Emby mennek, mást nem használok.
Ja, és az egy távirányítós használat a légegérrel, meg hogy nem kell más eszközzel mókolni tartalaomfogyasztáshoz megfizethetetlen :C

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#57252) Semin válasza Jorgi Kormi (#57250) üzenetére


Semin
senior tag

Olyan ~350k lenne a keretem egy 55"-os oledre. van BB ebben a kategóriában? Fontos az AirPlay 2 és opcionálisan a HomeKit támogatás. Csak LG jöhet így szóba?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#57253) F-ECT$ válasza Semin (#57252) üzenetére


F-ECT$
titán

Ennyiért LG OLED55CX az MM-ből, amíg van :)

Dive ever, work never.

(#57254) BusinessGuy válasza esicyhun (#57238) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nagyon jó csak pont a képminőség amiben egy C-re nemhogy agyonverést lehet mondani max annyit hogy nah.. Annyi képminőségbeli difi nincs mint egy 8-as és 9-es kategóriájú samu qled között. Nemhogy "agyonveri".
Agyonverésről akkora difinél lehet beszélni amekkora egy sima ips vagy va paneles tv és az oled közt van... De itt még egy 9es qled és b oled közt is nagyobb a difi képben.

[ Szerkesztve ]

(#57255) Semin válasza F-ECT$ (#57253) üzenetére


Semin
senior tag

Hát ott már nemsok, de nem sietek tudok várni, majd csak lesz akció. :)
De akkor ezt a típust vadászom. köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#57256) Jorgi Kormi válasza Semin (#57252) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Látom írták , hogy cx . ( Ha még van annyiért)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#57257) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok! Jelentem, megérkezett a Media Marktos CX TV.
Most üzemeltem be, ugyan azon a képmódban ugyan azzal a fehér képpel tesztelve.

Előtte:

Utánna:

Szerk: 21/02 -gyártották úgyhogy szerintem jobban oda figyeltek az újabb gyártásokra.

Örömmel jelentem hogy úgy néz ki, hogy jó panelt kaptam :C :R
ΞΔGLΞ úrnak külön köszönöm hogy mondta hogy ne hagyjam annyiba a régi displayt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#57258) F-ECT$ válasza Semin (#57255) üzenetére


F-ECT$
titán

55-ös méretben, OLED nem nagyon lesz semmilyen gyártótól mostanában semmilyen akcióban olcsóbb szvsz.

Dive ever, work never.

(#57259) h1mpi válasza Impulsivex (#57257) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gratula :C holnap én is megrendelem már csak az a kérdés hogy cégre tudom-e vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57260) Celtis válasza h1mpi (#57259) üzenetére


Celtis
veterán

Vigyázz, mert a cég nem fogyasztó, és nem vonatkoznak rá a fogyasztóvédelmi szabályok sem!

(#57261) Segal válasza Celtis (#57260) üzenetére


Segal
veterán

Meg a 3 év sem

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#57262) ΞΔGLΞ válasza Impulsivex (#57257) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs mit. Nem is szabad!
Csak az a baj, hogy egyrészt ideg, másrészt drága időt, napokat, akár heteket, rabol egy ilyen szarság az életedből.

(#57263) Mastering22


Mastering22
csendes tag

Sziasztok LG C8 assorozatról vélemények?mennyire tartós? illetve láttam hogy van benne pixel frissítés funkció amit ha kikapcsol a tv akkor kezdi el, ezt mennyi idönként érdemes elindítani? köszi

(#57264) h1mpi válasza Celtis (#57260) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De hibás panel esetén jár a csere gondolom? A 3 évet nem az LG adja?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57265) torma1981 válasza h1mpi (#57264) üzenetére


torma1981
veterán

De. Garancia ügyben tök mindegy, hogy cég, vagy magán személy.

[ Szerkesztve ]

(#57266) Semin válasza F-ECT$ (#57258) üzenetére


Semin
senior tag

Értem én, de az MM-ből már nem fogom megrendelni.. ugyanis nincs.
Legalábbis e szerint nincs :

[ Szerkesztve ]

(#57267) arn válasza Impulsivex (#57257) üzenetére


arn
félisten

Banding? Az enyem is ugyanilyen gyartas, es egy rakas sz*r.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57268) Celtis válasza h1mpi (#57264) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet, hogy a MM és az LG is ugyanúgy kezeli, mintha sima fogyasztóként vásároltál volna. De az is lehet, hogy nem. Ha nem, akkor garancia van, de fogyasztóvédelem nincs.

Fogyasztóként 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz, cégként kuncsoroghatsz az LG-nél, hogy szerinted ennyi tinting vagy banding már sok. És ha vita van ebben, akkor mehetsz a bíróságra.
Abban sem vagyok biztos, hogy a 3 éves kötelező jótállás vonatkozik-e cégekre vagy az is csak fogyasztókra.

Ha biztosra akarsz menni, akkor magánszemélyként vásárolj. Tudom, így bukod az ÁFA-t, de úgy veszem ki, hogy megvan rá így is a keret, meg egyébként is...

[ Szerkesztve ]

(#57269) h1mpi válasza Celtis (#57268) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi, holnap egyeztetek a MM-nál van ismerős és utána eldöntöm melyik módot válasszam :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57270) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Srácok! 65B9SLA vagy 55CX3LA? :D Csak filmezésre, ki melyiket venné meg? Oké... 65" igen... de a CX csak frissebb modell már, mint a 2 éves B9, na ezért dilemma... :D

(#57271) wallace 234 válasza PATTA86 (#57270) üzenetére


wallace 234
őstag

55cx3 et inkább, B9sla gyengébb verzió. De ha nagyra vágysz próbáld ki! Max vissza küldöd.

(#57272) Impulsivex válasza arn (#57267) üzenetére


Impulsivex
tag

Melyik képmódban és melyik videó alapján csináljak képeket? Én Néztem egy szürke átmenetes videót én nem láttam bandingos problémát

(#57273) arn válasza Impulsivex (#57272) üzenetére


arn
félisten

[link]

1%, sotet szobaban, letekert oled fennyel (30% korul).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57274) MrBazsi válasza PATTA86 (#57270) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Bő fél éve használom a B9et, semmi baja, a sok hibás cx mellett simán jó vétel, es a méretkülönbség sem mindegy. Lehet még kapni egyáltalán?

(#57275) Impulsivex válasza arn (#57273) üzenetére


Impulsivex
tag



Nem igazán jól lát a teló sötétbe valami ilyesmi a végeredmény nálam 1%nál.

(#57276) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most vettem észre, hogy panelkarbantartás alatt sárgán világít a led, ha végzett, hallani a kattanást és pirosra vált. Egy kis apróság, de ötletes megoldás. Ez kb ugyanannyi, mint a cx-nél. kb 6-7 perc...

(#57277) Bilux válasza Impulsivex (#57275) üzenetére


Bilux
veterán

Használd és ajánlom YouTubeon LG Global csatornát :C :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#57278) Impulsivex


Impulsivex
tag

Ez most így nem tűnik annyira vészesnek nem?
Szerintem a teló kamerája sokat ront a képen, szemmel azért ilyen felhősödéses pacát nem látni . :D

[ Szerkesztve ]

(#57279) Monngoose válasza Impulsivex (#57278) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ez így teljesen jó. :K

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#57280) Impulsivex válasza Monngoose (#57279) üzenetére


Impulsivex
tag

:R

(#57281) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#57276) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát igen ezt a kis apróságot, az LG is meg tehetné így tudják, hogy mikor végzett és nem a kattanást, fülelni.

(#57282) Blageza válasza ΞΔGLΞ (#57276) üzenetére


Blageza
csendes tag

Akkor is narancssárga marad a led kikapcsolás után, ha valamilyen beállítás miatt készenlétben van a Tv. Pl. tükrözés be van kapcsolva. Ilyenkor áramot hagy az Usb csatikon is stb.
Pansonicrol még annyit, hogy én simán megkötöm ezért a kepminőségért, azt a kompromisszumot, hogy kevesebb fícsőr van a menü rendszerben mint a vetélytársaknáll. Webos jobban tetszik, az is van itthon, de a pana rendszere is élhető...

(#57283) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#57276) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nálam kikapcs után 1 órával is kattan egyet(ilyenkor elindul újra a rádugott külső vinyó is), aztán egy perc múlva még egyet(ilyenkor meg leáll a vinyó is). :F

(#57284) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Összefoglalná valaki, hogy ha majd megjön a tv, hogy érdemes tesztelni a panelt?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57285) kevesbence válasza h1mpi (#57284) üzenetére


kevesbence
csendes tag

Nekem itt azt tanácsolták, hogy 20 órán keresztül SDR kép 30-35% OLED fényerővel, és 4 óránként kikapcsolni a kompenzációs ciklus miatt (LG-nél ez 4 óra folyamatos használat után lefut, ha kikapcsolod a tévét). Majd ha megvolt a "bejáratás", jöhet 100% OLED fényerővel HDR.

(#57286) wallace 234 válasza h1mpi (#57284) üzenetére


wallace 234
őstag

Kapcsold be a tvt és használd, állítsd be ahogy neked tetszik, ha normál használat közbe találsz hibát akkor hívd az lgt. De amúgy elég sokan tesztelik, kicsit vissza olvasol láthatod.

(#57287) h1mpi válasza kevesbence (#57285) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi!!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57288) wallace 234 válasza h1mpi (#57287) üzenetére


wallace 234
őstag

Ez a bejáratás egy legenda, ezt valaki ki találta azt azóta ez terjed itt. Hdr nyugodtan mehet, nem lesz baja a tvnek. Oled fény sdr nél valóban 35 ös nél jobban nem szokták, fel tekerni. De az újabb oled tvknél, kisebb a fényerő így van akinél ez lehet, több is. Egyéni ízlés kérdése! Nem muszáj 4 óránként ki kapcsolni, ha 6 órát megy akkor utána kompenzálja a pixeleket. Hdr nél 100 on lévő oled fényt, is hagyni lehet mert olyankor a tv másképp működik.

[ Szerkesztve ]

(#57289) h1mpi válasza wallace 234 (#57288) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Neked is köszi :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57290) wallace 234 válasza h1mpi (#57289) üzenetére


wallace 234
őstag

Szívesen! Sok szerencsét hozzá!

(#57291) kevesbence válasza wallace 234 (#57288) üzenetére


kevesbence
csendes tag

Amúgy igen. Egy legenda, de ártani nem árt. Az első szar panel után megfogadok mindent. :D

(#57292) PATTA86 válasza MrBazsi (#57274) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Médiába van egy, de közben rájöttem, hogy nem kell, ha a 65BX már 500k és szerintem az fog még lentebb is menni, és az csak újabb modell, mint a B9.

(#57293) arn válasza Impulsivex (#57275) üzenetére


arn
félisten

Ez szvsz jo... Vmit javulni is fog, meg annyira a szelen van, hogy az sose fog zavarni. Azaz idegesito, ha a kijelzo kozepen bamulod a pacat bizonyos helyzetben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57294) arn válasza wallace 234 (#57288) üzenetére


arn
félisten

Olyan szempontbol nem az, hogy az elso par napon valoban valtozik a homogenitasa. De utana en mar semmit valtozast nem eszleltem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57295) ΞΔGLΞ válasza PATTA86 (#57292) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha szereted a darabos mozgást, a BX a te tévéd.
Ha nem tudod. hogy miről beszélek/írok, akkor meg kell nézni egymás mellett a bx/cx-et, vitt agyaggal, nem a parasztvakító 60fps-en szaladgáló demókkal.
----------
#57282Blageza

Jah kösz, meg csomó másik dolog miatt is világít, pl VOD, elolvastam a maual-ban, de azokra nincs szükség, ezért ki is lőttem, szóval tudom, ha világít, akkor két oka van, vagy időzített a felvétel, de akkor folyamatosan, vagy megy a karbantartás.
A képminősége mellett, egyszerűen másodlagos minden. Nem a my home screen-t bámulom, hanem a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#57296) esicyhun válasza Mastering22 (#57263) üzenetére


esicyhun
tag

Szia! C8-am van, most lesz 2 éves. Egy hete cseréltek panelt gariba, oldalt középen fekete halott pixelek jelentek meg a képernyőn. Nem bánom, mert így van rá újabb 2 év garim, és 0 órás új panelem. Én bármilyen oledet csak gyári garival vennék, nagyjából bármikor beüthet bármi a panelt tekintve, tökmindegy milyen márkáról van szó. Ez saját véleményem, de hozzáteszem a családban levő lcd tévék is ugyanúgy tönkrementek mind márkától függetlenül..... Inkább lehet úgy kellene fogalmaznom, hogy mai műszaki cikket csak garival, nem igazán hosszú életűek.

(#57297) esicyhun válasza ΞΔGLΞ (#57295) üzenetére


esicyhun
tag

Azért azt tedd hozzá, hogy ezt valaki egyáltalán nem fogja látni, amire te érzékeny vagy. És sokan gyűlöljük az interpolációt is, amit te ha jól tudom használsz.

(#57298) esicyhun válasza Blageza (#57282) üzenetére


esicyhun
tag

Ezt a Pana tényleg jól kitalálta, én is szeretem az ilyen apróságokat. LG-m nem ennyire közlékeny sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#57299) arn válasza esicyhun (#57296) üzenetére


arn
félisten

Miert van plusz uj garid? Ezt a gyarto adja? Mert torvenyileg ilyen regota nincs.

Az egyik lcd tvnk 12 eves a masik 6 :) mindegyik rendesen mukodik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57300) ΞΔGLΞ válasza esicyhun (#57297) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

az interpolációt is, amit te ha jól tudom használsz.

És ezt te honnan vetted? Nálam 0-án van és volt mindig is a judder!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.