Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Jorgi Kormi válasza PATTA86 (#57493) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Esetleg csinálj fotókat a tévédről a linkelt videók lejátszása közben és rakd fel ide a topicba és megnézzük többen is .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#57502) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok. Pici off,de soundbar csoportban egyelőre nem kaptam választ.

CX-hez szeretnék valami belépő szintű Dolby Atmos-t tudó soundbart 200k alatt. Tudtok esetleg valami jó cuccot ajánlani? Márkahűen elsősorban LG-ket néztem,de elég vegyesen írnak a most kapható 8as szériáról.

Köszönöm előre is!

iPhone 13 Pro 128GB

(#57503) petoth válasza Jorgi Kormi (#57499) üzenetére


petoth
csendes tag

Valahol titkon ebben bízom én is. Talán egy hete volt, hogy az MM-ben az 55BX és 55CX ára egybecsúszott, azaz az 55CX is 350e-360e Ft körül volt. Azóta visszement megin 400 fölé az 55 CX.
Csak aztán nehogy az legyen, hogy 65BX is visszmegy 550-re, majd el is fogy mind a BX, mind a CX.

(#57504) #72042496 válasza CptAdamica (#57498) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megoldható, de ehhez CEC adapter kell, pl. ilyesmi.

Én infravevő (FLIRC-SE) és univerzális távirányító (Harmony Elite) összeállítást használtam, de körülményesnek találtam, elsősorban a Harmony borzasztó szoftvere miatt. Meg is szabadultam váltam tőle, amíg a Logitech nem állítja le a szolgáltatást. Csak megérzés, de szerintem érik a bejelentés.

(#57505) ΞΔGLΞ válasza jugeen (#57494) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem nincsen, egyszerűen látszott/látszik, hogy nincs.
Ugye panelcserekor a beállítások nem vesznek el, de az új a panel mégis más, aztán idővel, kb beáll egy szintre és én nagyon jól tudom, hogy bekalibrálva milyen volt a kép, szóval azért eléggé a közelébe állítottam. De tökmindegy, leírom utoljára, az LG (CX) képminősége egy HZ2000-től sehol nincs, ami 4K, de főleg Dolby vision, vagy HDR-ben. FHD-ben mindegyik ugyanolyan - tv adásról beszélek- hasonló szint...

De a többinél, kb sehol nincs az LG, a fények, a színek és kb úgy néz ki mellette, mintha nem is 4K lenne a tartalom. De ezt anno a Sony-nál is írtam, hogy már észrevettem, hogy egymás mellett ugyanannál a tartalomnál az LG felbontása valamiért nem az igazi.
Mindegy, már tényleg nem írok erről többet, nézzétek meg élőben.

(#57506) ΞΔGLΞ válasza Calogero (#57497) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

[link]

Így működik...

----

Én nem játszom...

[ Szerkesztve ]

(#57507) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#57506) üzenetére


rothfb
veterán

Ez ugyanaz a távirányító, amit még az FZ950-hez is adtak a kicsi tapizós mellé. Nekünk is ilyen van.

(#57508) Calogero válasza ΞΔGLΞ (#57506) üzenetére


Calogero
addikt

Köszönöm, végre egy gyártó aki ilyenre is gondol.

(#57509) jugeen válasza ΞΔGLΞ (#57505) üzenetére


jugeen
addikt

Nem tudom kérdezték-e már, de miért nem cserélted vissza a CX-et az A9G-re?

(#57510) rothfb válasza Calogero (#57508) üzenetére


rothfb
veterán

Van egy Samsung plazmánk is, annak is világítós a távirányítója... Szép kivitelű az is.

(#57511) Wellin9 válasza hulkobb (#57500) üzenetére


Wellin9
tag

Minden attól függ, hogy mennyit és mit játszol, függetlenül, hogy éppen milyen Oleded van. Elég minimális az esély rá, ha változatosan használod, ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy ha te naponta 5-10 órákat játszol az aktuális Fifa-al, akkor van esély rá, hogy x év múlva befog égni a HUD valamelyik része. Ami szokott félre értés lenni, a beégéssel kapcsolatban, hogy ezek összeadódnak, teljesen mindegy, hogy te 1 nap alatt 7 órát játszol vagy 1 héten mindennap 1 órát.

(#57512) CptAdamica válasza #72042496 (#57504) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azt hittem egyszerűbben megoldható egy LG store-os app-al, de köszönöm szépen! :)

Megyen!

(#57513) Il Dottore


Il Dottore
tag

Szevasztok,

HZ2000-es sorozatú Panasonic-al kapcsolatban van itt kollégáknak tapasztalata?
A topicot javarészt az LG teszi ki, minden más a futottak még kategóriának tetszik ezek alapján :D
Egy 55-ös verziót néztem ki hálóba a jelenlegi vt60as plazma alternatívájaként, hogy 4k-s tartalom+némi sportcsatorna is fakítson lefekvés előtt ;) Feleségem sokallotta a holnap megjelenő új Samsung qled vonalat (QE55QN95AATXXH) 800k-ért, így ez optimális lehet, mivel sikerül vele 50k-t lefaragni re. kecske és káposzta :DD
Egy Minix UH9 lenne rákötve.

Köszönöm a visszajelzést és a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#57514) hulkobb válasza Wellin9 (#57511) üzenetére


hulkobb
tag

Csak Fifát és codom nyomom pont semmi mást :D Kb 1000 órám szokott lenni összesen egy évben a PS-ben, tvét szinte sosem nézek. Énis ettől félek, hogy Fifánál több statikus elem, mint például az eredményjelző és az nagyobb valőszínűséggel égne be :F Lehet mégsem olyan jó választás az oled?

(#57515) Mastering22


Mastering22
csendes tag

Sziasztok 320 ezerig milyen QLed et ajanlotok? Vagy Oled ?

(#57516) SPQR301


SPQR301
tag

Sziasztok, végre ki tudtam próbálni a 354 ezer forintos LG CX-emet, és az első fél óra után egy ehhez hasonló vertikális csík jelent meg rajta: (csak piros, és a kép közepén van, 2 percenként fél percig ott van kb)
[link]

Mennyire macerás az LG-nél a garanciális ügyintézés, cserélik, vagy hosszadalmasan javítják? Még 14 napon belül vagyok, ezért az elálláson is gondolkodom, de akkor újra meg kell vennem, és nem tudom, hogy lesz-e még egyszer ilyen olcsó a tv.

(#57517) kapasz válasza Il Dottore (#57513) üzenetére


kapasz
tag

A vt60-ról szerintem nem lesz akkora ugrás minőségben, de majd érdekelne a tapasztalatod. A mozgásmegjelenítést már 7 éve úgy tudták ezek a plazmák mint amit a jobb OLED-ek is csak az utóbbi 1-2 évben.

[ Szerkesztve ]

(#57518) AL válasza Il Dottore (#57513) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ma és az elmúlt hetekben többször volt téma ez a szuper készülék. Több összefoglalót is találsz a tulajtól. EAGLE üzeneteit keressed. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#57519) #72042496 válasza CptAdamica (#57512) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fordított irányúról tudok, de olyat nem sajnos, hogy tévés távirányítóval lehessen vezérelni a PC-t. A HDMI CEC lenne a legkézenfekvőbb alternatíva (ilyenre találták ki), csak a PC-k nem támogatják. :(

Ez az egyik ok, ami miatt én határozatlan időre lemondtam arról, hogy PC-t is kössek a tévére.

[ Szerkesztve ]

(#57520) Il Dottore válasza kapasz (#57517) üzenetére


Il Dottore
tag

Megleptél.
Akkor mit szóljon mindehhez a nappaliban futó TX-P60ZT60, aminek természetesen bérelt helye van ;)
De a 4k továbbra is kérdés, még ha csak ilyen kis léptékben is (háló), ebben várom szíves tanácsaitokat.

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#57521) Jorgi Kormi válasza Il Dottore (#57513) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ha hálóba szánod , akkor egy hz1500-as is jó lesz és még az asszonynak a maradék 120eFt-ból tudsz venni valami ajándékot ( egy raklap Raffaellot vagy egy kisebb LCD tévét a konyhába ;] ) kiengesztelésül .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#57522) BusinessGuy válasza gyerecske (#57483) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Volt szerencsém, jobb a hz2000 de képminőség tekintetében abszolút semmi egetrengető, pláne nem akkora mint ahogy itt be van állítva. Itt lassan ott tartunk hogy a HZ2000 AZ OLED, egy LG C széria meg cirka egy ips-es tv szintje hozzá képest. Nevetséges bullshitgyártás megy pláne ha mindkét tv lekalibrálva kerül egymás mellé. :C

[ Szerkesztve ]

(#57523) ΞΔGLΞ válasza BusinessGuy (#57522) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogy volt. Látszik az írásodból!
De tegyük fel igen, milyen körülmények közt tesztelted, mivel, meddig, milyen beállításokkal és milyen tv volt mellette? :DDD

LG C széria meg cirka egy ips-es tv szintje hozzá képest

Ezt a f....got csak te mondod és ebből is látszik, hogy max képen láttál eddig Hz2000-et, mert nem ez lett írva.

[ Szerkesztve ]

(#57524) ΞΔGLΞ válasza Il Dottore (#57513) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A legjobb képminőségű oled jelenleg a piacon.
De ezt itt egy LG a szent topik, tehát ilyet írni itt szentségtörés, mert aztán kész káosz lesz! :DDD

(#57525) Sub-S válasza ΞΔGLΞ (#57524) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem hiszem, hogy azzal van a gond, de nézd már meg miket írsz.
" a Hz2000 ugyanannál a tartalomnál, nem kicsit, hanem magasan alázza a CX képminőségét"
"leírom utoljára, az LG (CX) képminősége egy HZ2000-től sehol nincs, ami 4K"

Ezek így blődségek...

(#57526) ateszm válasza Sub-S (#57525) üzenetére


ateszm
senior tag

Szerintem semmi értelme a fingreszelésnek. Megveszi az ember a kiszemelt tv-t,ha van esze előtte kérdez és sokat olvasgat (én is így tettem,és lett gz1500.) Bejáratás után a számára kellemesre beállítja,nem úgy ahogy a havernak tetszik vagy ahogy a tesztekben állítják. Persze ebben is lehet tanácsot kérni,de szerintem ez is szubjektív kinek mi jön be. Ezután örömmel használja legyen az CX, A8, vagy HZ1500 stb,és nem nézeget semmilyen irányba,hogy mi lett volna ha amazt választom. :K

(#57527) ΞΔGLΞ válasza Sub-S (#57525) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt írom, ami az igaz és ezt még jó sokszor fogjátok olvasni, mint írtam, én nem nyalok be egy terméknek sem. Ha a sony új tévéje eléri, esetleg még túl is szárnyalja a pana-t, akkor mi lesz?
Semmi, mert leírom, de azt is, ha nagyot csalódók benne.
Tényleg ennyire nem jött még le, hogy engem nem érdekel egy termék sem, csak az, amit tud nyújtani, különben ekézni fogom... (költői volt)

(#57528) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#57527) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a szerencse, hogy a kedves fórumtársak tudnak még tájékozódni az interneten és nem csak a Te túlzó véleményedet olvassák... ;)
Ha nyitnak a boltok megnézem még egyszer élőben ezt a HZ2000-t, hátha csak eddig nem vettem észre, hogy mennyivel jobb...
(nekem is van szemem, évek óta hobbim a jó TV, most már nagyon kíváncsi leszek) :R

[ Szerkesztve ]

(#57529) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#57528) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az szerencse, hogy rossz olvasnotok, hogy van egy olyan tévé, ami jobb, mint az LG. :)
Jah nem!
És igen, nézd meg, de ne nézd, hanem teszteld le egymás mellett, addig hiába írjátok az ellenkezőjét, mert - sokadszor- nekem van mind a kettő.
Cöhh

(#57530) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#57529) üzenetére


krx21
nagyúr

Én még el is hiszem, hogy jobb. Csak a mértékére vagyok nagyon kíváncsi.
”többinél, kb sehol nincs az LG, a fények, a színek és kb úgy néz ki mellette, mintha nem is 4K lenne a tartalom.” :F

[ Szerkesztve ]

(#57531) BusinessGuy válasza ΞΔGLΞ (#57523) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A porrá verés gyalázás amit hajtogatsz nagyjából ezt takarja. Tudtam hogy ez lesz "dehogy volt". Rád is hagyom, röhejes vagy, ha valaki tapasztalatból az ellenkezőjét állítja az írásodnak az rögtön "köze sem volt hozzá". Meghagyom neked ezt a gyermeteg játékot. :C

Amit írsz az nem igaz szimplán az agymenésed szó sincs itt arról hogy ez LG szent topik szimplán nevetségesen túlmisztifikálod a c és hz2000 közti képminőségkülönbséget, sót most te tolod a gyerekes" jobb mint az LG" sallangot szinte kommentenként, ennyi a történet. Senki sem mondta hogy a hz2000 képminősége nem jobb, a jelenlegi über, de bizony ha csak a képminőséget nézzük messze nem akkora az előny hogy közel 2x árcimke fityegjen rajta és igen egy 8-as és 9-es qled között is nagyobb ilyen téren a difi de ha úgy tetszik egy B és C oled között is.

[ Szerkesztve ]

(#57532) arn


arn
félisten

A tesztekben eleg objektiv modszerekkel szoktak merni. De pl a youtubeon sok olyan video van, hogy atlagos helyzetben az oled es az lcd kozott sincs akkora elteres, mint sokan varnak. Ketlem, hogy hude hatalmas kulonbseg lenne ket hasonlo panelu tv kozott, foleg ha mindegyik kalibralva van hasonlo ertekekre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57533) ΞΔGLΞ válasza BusinessGuy (#57531) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Írtál sok karakter, amiből újfent látszik, hogy maximum képeken láttál hz2000-et, és ez a gyerekes, sőt ez a topik inkább egy dedóra kezd hasonlítani, főleg az ilyen hozzászólások miatt, mert egyértelmű, ahogy felhozod az árcédulát újra, hogy csak irigység íratja veled ezt a sok "kiszabott" ostobaságot. Pedig hamarosan elsőként fogom bedobni a 83-as sony-ról az új képet és ha az még a panasonic-on is túltesz (amit egyelőre kétlek), akkor mit csinálsz?

De akkor is, mivel nekem mind a kettő tévé egy házon belül van, a hz2000 4k hdr, dolby vision tartalomban, egyszerűen a cx a közelében nincs, szinte minden megváltozik, a fények, a színek és amiről írtam, kb olyannak tűnik mellette a cx, mintha nem is 4k lenne a felbontás csak fhd. Lehet, hogy, pl az E, vagy a C9-est teljesen frankók, mert azokat összerakták még rendesen, azokat nem ismerem, de a cx a hz2000 közelébe nincs. És erről továbbra is ez a véleményem, mivel 60 napos visszaküldésre vettem a tévét, ha nem így lenne, már visszaküldtem volna, csak éppen nekem volt lehetőségem előtte tesztelni, nemcsak pofázok a nagyvilágba, mint pl te.

Többet erről a témáról/témára biztos nem válaszolok, amit írtam azt fenntartom, különben menne a francba vissza a tévé és vennék egy 77-est, mert eleve azt akartam. De a hz2000 zseniális (4, hdr, főleg a kalibrált dolby vision) képminősége miatt ezt nem fogom megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#57534) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ahogy Eagle írja, hdr-ben lehet szemmel látható difi, ugyanis a HZ2000 már 50%-tól 30-50%-al magasabb fényerőt tud.

(#57535) SPQR301


SPQR301
tag

Egy kis update a MM-tól rendelt OLED55CX-em kapcsán, ha valakit érdekel. Kipróbálás után 15 perccel rögtön feltűnt, hogy vertikálisan a TV közepén, teljes terjedelemben van egy csík, ami más színű. Elég komoly hiba, így a legelején. Ahogy a neten utánanéztem nem ritka, és csak panelcsere segít.

Mivel 14 napon belül voltam, ezért elálltam a vásárlástól. Sajnos nem tudták cserélni, de azt mondták ingyen küldenek futárt aki visszaviszi, és a pénzt visszautalják. Nem problémáztak. Kicsit sajnálom, 55 ezerrel volt olcsóbb, mint a normál ára, de nem volt kedvem garanciális javítással szenvedni.

Szerintetek mennyire etikus egy ennyire változó minőségű termék esetén visszaélni az elállási joggal? Arra gondoltam legközelebb 2-3-t rendelek, az egyik csak jó lesz, a többit meg visszaküldöm. :/

(#57536) -=Jam=- válasza SPQR301 (#57535) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Szerintem egyáltalán nem etikus, ezt is jelezhetted volna az LG-nek, egy telefonba került volna, és házhoz mentek volna kicserélni a panelt. Így most várhatsz, hogy valahol megint akciós legyen, vagy fizetsz +50e-et érte, amivel lehet épp megint nem lesz szerencséd.

Nekem pont ma hozzák amúgy, kíváncsi leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57537) SPQR301 válasza -=Jam=- (#57536) üzenetére


SPQR301
tag

Igen, ez is egy opció volt, de semmi kedvem nincs egy vadiúj terméket rögtön javítva használni. Ez már a 3. LG OLED lett volna a házba, a másik kettővel semmi baj nem volt. (Azok C9-ek). Ha 1-2 éves korában jön elő még elmegy, de 15 perc után nem. Inkább kifizetem az extra 55 ezer forintot, csak legyen új, és ne kelljen a garanciáztatással szenvedni. Ez nem az az árkategória, ahol ez belefér.

[ Szerkesztve ]

(#57538) -=Jam=- válasza SPQR301 (#57537) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Te tudod, azért 55e-et nekem megért volna egy telefon a helyedbe :)

[ Szerkesztve ]

(#57539) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#57505) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugye panelcserekor a beállítások nem vesznek el, de az új a panel mégis más, aztán idővel, kb beáll egy szintre és én nagyon jól tudom, hogy bekalibrálva milyen volt a kép, szóval azért eléggé a közelébe állítottam

Nem az a baj, hogy sértegetsz meg ilyen butaságokat írsz, hanem az, hogy nem fogadod el a kritikát.
Szóval te szemre (majdnem) képes vagy arra amire egy colori/spektrofoto meter? Mert ezzel azt állítod... :D

De a többinél, kb sehol nincs az LG, a fények, a színek és kb úgy néz ki mellette, mintha nem is 4K lenne a tartalom. De ezt anno a Sony-nál is írtam, hogy már észrevettem, hogy egymás mellett ugyanannál a tartalomnál az LG felbontása valamiért nem az igazi.

Ez is mi? :D

Na jó, részeméről unsubscribe!

Sziasztok :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#57540) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#57539) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez is mi? :D

[link] Ez! (harmadik bekezdés) És itt egy "mezei" AG8-ról van még szó! Erről írtam még tavaly, de akkor nyilván még nem olvastad az OLED topikot, CX/GX-ed sem volt, mert akkor dobták ki piacra. Csak kellene tájékozódni, és mivel is sértettelek meg? Omg, hogy degradáltam itt több ember LG logóval ellátott tévéjét, amit én is használok? De még mindig a CX-ről van szó, nem az előtte lévőkről, mert azokat nem ismerem.

---------
#57534Pro Koryak
Pontosan erről írtam eddig is és ki is emeltem, hogy nem gagyi FHD tévé adásokról van szó.
4k HDR/DOLBY VISION tartalomról!

[ Szerkesztve ]

(#57541) SPQR301


SPQR301
tag

Sziasztok, eddig nagyon elégedett voltam az LG OLED-ekkel, az első annyira bevállt (65C9), hogy el se gondolkodtam, hogy másmilyet vegyek, és vettem még kettőt. De most, hogy a CX-el kicsit befürödtem, úgy gondoltam kicsit ideje tágítani a horizontot.

Úgy tudom minden gyártó az LG paneljeit használja, csak kicsit feltupírozva, ez igaz? Ha igen, van jobb modell mint a CX-ek, 65 col max 800 ezer forintig? (Pl. fényerőben lenne még hova fejlődni.)

(#57542) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#57540) üzenetére


rothfb
veterán

Egy ideje csak olvasgatom a fórumot és az biztos, hogy nekem az jött le, hogy van manid, de ha költesz egy tv-re, arról kegyetlenül elmondod a véleményed. Ez tetszik. Nincs ezzel semmi baj. Ha LG-ről mondtad volna, hogy jobb, mint a többi, azzal sem lenne baj. Legfeljebb a többiek (lg-sek) nem estek volna neked.:D
Eleinte kicsit arrogánsnak és cinikusnak néztél ki, de az őszinteség beszél belőled. Ezen a fórumon csak az a baj, ha az LG-t valaki gyengébbnek mondja bármiben, az szentségtörés. Mert az oled maga az LG. Szerintem meg a Pana tökéletesítette a panelt, ezért jobb a képminőség, amit most te, az őszinte megmondóember be is bizonyított.
Kíváncsian várom a 83-as Sony-s megnyílvánulásaidat...:K

(#57543) jugeen válasza rothfb (#57542) üzenetére


jugeen
addikt

Vélhetőleg porba fogja alázni a HZ-t. Mint ahogy a JZ is.

(#57544) ΞΔGLΞ válasza jugeen (#57543) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miből gondolod? Én ennyire nem vagyok derűlátó előre.
Ahhoz a Sony-nak valami óriásit kell domborítania.

Ezt egyszer már leírtam, hogy sztrádán lévő sok teszten a képminőségre csak ámuldoztak, de még itt a PH teszt szerint is.

"A trükk az, hogy, hogy a Panasonic mérnökei a panelt házon belül megbuherálták...
A kép pedig egész egyszerűen lélegzetelállító! A színgazdagság óriási, a színpontosság remek, a mozgásmegjelenítés szintúgy."

De azt is írtam, hogy engem az írott szöveg és a videók, pl a Vincent csávó videója is csak egy teszt, hiába azt írják, hogy a legjobb, meg ezt mondta Vincent is. A saját szememmel akarom látni és most nem csalódtam.

(#57545) crm


crm
csendes tag

Érdekel valakit egy MM-os 354 ezres 55CX3LA? Ma hozta ki a futár, de mégsincs rá szükségem, ki sem bontottam.

(#57546) salapp válasza SPQR301 (#57541) üzenetére


salapp
addikt

Van egy olyan önálló cég, hogy LG Display. Tőle vásárolják a panelt a gyártók. Mint, ahogyan Ford motort tesznek egy Volvo-ba. Na, eköré építik a többit. Hogy ez megér-e több százezer pluszt? Nem. De amikor mondjuk 399-ért volt Sony AG8, most meg talán 450-ért van A8, akkor azért már érdemes gondolkodóba esni a választás előtt, és nem annyival elintézni, hogy mindegy, mert "mind ugyanazzal a panellel készül". Ez önámítás. Mint ahogy az is, hogy kétszer olyan jó képe lenne egy Panának, mint egy LG-nek. És itt még az egyéni ízlés a leginkább meghatározó. Mint pl. ahogyan én rühellem a koreaiak által képviselt "jó kép" szemléletet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57547) *RLaci* válasza crm (#57545) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nem merted? ;]

Vegyétek, vigyétek! Ennyiért egy 55cx ajándék. :K

(#57548) ΞΔGLΞ válasza crm (#57545) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

El kell állni a vásárlástól...
Az MM rögtön visszafizeti a pénzt.
Miért gondoltad meg magad?

(#57549) crm válasza ΞΔGLΞ (#57548) üzenetére


crm
csendes tag

Egyrészt, nem akarok foglalkozni cserével/javítással, ha hibásat fogok ki, másrészt van két kisfiam, akiktől nem lenne biztonságban, harmadrészt hiába engedhetem meg simán magamnak, azért sokallok ennyit egy tv-ért. Az akkor miért vetted meg kérdés teljesen jogosan merülhet fel... :)

(#57550) patyi1989 válasza crm (#57549) üzenetére


patyi1989
tag

De nem kell foglalkozni a cserével, én is megrendeltem, ha szar, visszaküldöm és marad a régi TV, biztos nem cserélgettetem, nincs kedvem ilyennel foglalkozni. A gyerekeket meg tudom érteni, meg a harmadikat is, mert még mindig fáj, hogy ennyit elutaltam. :)) Ha jól tudom tvhez ők küldenek futárt visszküldés esetén, de ez nem 100%

LG OLED CX 55 | PlayStation 5 | Samsung S20

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.