Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) alaves válasza Celtis (#57900) üzenetére


alaves
addikt

Valószínűleg jelentős különbséget lát az LCD és az OLED képe között :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57902) alaves válasza Callisto (#57899) üzenetére


alaves
addikt

OLED754 napi 12+ üzemóra (25 OLED fény, 4 órás kompenzáció gyakori kihagyása mellett) statikus HUD-okkal erősen fűszerezve, közel a 6000 üzemórához, még beégés kezdeményt sem látok... biztató, hogy nemcsak az LCD-k tudják ezt... :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57903) kokobe válasza rinpocse (#57896) üzenetére


kokobe
senior tag

Hali!Filmezésre mindenképp a Panát vinném 2. lenne a Sony bár egy kicsivel mozgásban jobb mint a Pana de az összkép a Pana felé billenti a mérleget és 3. lenne a Cx. :R

<---AMD___ATi--->

(#57904) janos666 válasza kokobe (#57903) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"a Sony bár egy kicsivel mozgásban jobb mint a Pana" -> fékezd be a tévéállvány kerekeit! ;]
Vagy írd ki, hogy mozgás interpolációban. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#57905) Callisto válasza alaves (#57902) üzenetére


Callisto
őstag

El is olvastad amire válaszoltam és megértetted miért írtam? Nem. Jókedvre derítenek a hasonló vakegerek, mint Te. Sértve érezted magad netán, ezért nem láttál tovább az orrodnál? :D

(Mellékesen a 6000 óra az szinte nullával egyenlő egy TV-nél.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57906) blakey válasza Callisto (#57905) üzenetére


blakey
titán

Nem igazán értem a reakciódat. a mai LCD is beéghet, de ennek másmilyen okai vannak, mint plazmánál vagy OLED-nél. Nyilván kevésbé érzékeny, viszont nagyon hosszas és statikus tartalom használata után az LCD-n is nyoma marad. Nem kell eltitkolni azt sem, ahogy azt sem, hogy a plazma és az OLED erre érzékenyebb, de mindegyikre igaz, hogy normális használat mellett olyan minimális az esélye a beégésnek, hogy inkább szót sem érdemel, mivel nagyon sok LCD-m , néhány plazmám meg OLED-em volt így tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal.
1 év alatt 6000 óra elég sok, és ha nem ég be napi 10-10 óra használat mellett akkor az OLED-ellenesek is egy kicsit megbarátkozhatnak a goondolattal, hogy az OLED is jó alternatíva játékra és egyéb dolgokra is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57907) Pro Koryak válasza tanczi (#57890) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... és mindegyik hangmódban ugyan azt produkálja? Mert ugye van egy rakás hangséma.
Amúgy a 42 is sok, az 50 meg valóban krva hangos lehet => fülsértő!
Én a nyomi FZ800-on még 30-ig sem jutottam.
Nálatok esetleg az udvaron szól?

(#57908) OPiiPO válasza Callisto (#57905) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Mellékesen a 6000 óra az szinte nullával egyenlő egy TV-nél" - napi 3 órát TVzek, így ez nálam kb. 5 és fél év, úgy hogy 3 évente cserélek. Nem nevezném nullának :N

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57909) Callisto válasza blakey (#57906) üzenetére


Callisto
őstag

Nem vagyok OLED ellenes. Képminőségben legjobb, csak másra való a két technológia. Volt OLED-em, maradtam végül a felsőkategóriás LCD-nél inkább. Ismerősnek 3 OLED égett be 2020-as modellből (CX). Mindegyik 2, illetve 3 hónap alatt. Statikus HUD-ok égtek be nála (Diablo 3, Leauge of legends). Végül Ő is lemondott róla...
Itt is elég sok beégésről írnak és a fórumozók számához viszonyítva...

Ps.: Viszont a G1-et lehet bepróbálom év végén, mert 20%-kal több fényerőt tud adni és az már elégséges HDR-ben, illetve emiatt ugye 20%-kal kevesebb fényerő kell ugyanakkora nit-hez, mint az előző modelleknél, ami megnöveli azért az élettartamát is.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57910) Callisto válasza OPiiPO (#57908) üzenetére


Callisto
őstag

Az átlag nem cserél 3 évente TV-t. Szerintem értelme sem igazán van, ha felső kategóriát vesz valaki, de mindenkinek más a preferenciája.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57911) blakey válasza Callisto (#57909) üzenetére


blakey
titán

Statikus HUD-ok égtek be nála - Erre csak annyit írok, hogy nem megfelelő beállításokkal használta és visszakanyorédnék egy korábbi hsz-emhez, mindenkinek beállított (egyedileg kalibrált), színhelyes profillal árulnám a TV-ket állítási lehetőség nélkül és akkor megtudják, hogy mi a jó kép. Tisztában vagyok vele, hogy ezután felháborodás következik, hogy de, ő nagyon jó beállításokkal használta, stb, de nem nagyon fog zavarni, 3 hónap alatt még a boltokban sem ég be egy OLED ha normálisan végigfut a panelkompenzáció. OLED-et nem szabad áramtalanítani használat utáni 1-2 órában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57912) Callisto válasza blakey (#57911) üzenetére


Callisto
őstag

SDR-ben 40 OLED fénnyel használta, de napi 7-8 óra piros HUD. Hétvégén 15-16. Lehet gyengébb paneleket fogott ki nem tudjuk, de sajnos ez van. Nem való monitornak, sem játékra ha full statikus piros elemekkel van teli. Ezt pedig nagyon sajnálom, mert lenyűgöző a kép. :(

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57913) #72042496 válasza blakey (#57911) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szeretem az OLED-et és én a beégéstől se tartok, viszont a "nem megfelelő beállítás" engem az iPhone meme-re emlékeztet, hogy nem rossz az, csak rosszul tartják. :)

(#57914) blakey válasza #72042496 (#57913) üzenetére


blakey
titán

A nem megfelelő használat jellemző a legtöbb TV, autó, számítógép, telefon, stb. tulajra, lehet sértődni, sz@rul használja a felhasználók 80%-a. Emlékeztessen bármire amire csak szeretnéd, ez van. Tökéletesen tisztában vagyok, hogy ezután mi fog következni a hsz-eket illetően, de továbbra sem fog érdekelni, mert nem megsértődni kéne hanem mindent amink van tudni kell használni. Mindent meg kell tanulni, még akkor is ha azt hisszük, hogy mindent tudunk, mert ugye "mi" mindent tudunk csak a "többiek" vannak alacsonyabb szinten.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57915) blakey válasza Callisto (#57912) üzenetére


blakey
titán

CX-ekkel kapcsolatban nincs saját tapasztalatom, elég sok probléma olvasható itt a topikban is és máshol is, szóval nem vagyok meglepődve a CX hallatán. Számomra a 27-es OLED fény az ami a tökéletes, természetes fényt adja, tehát beleilleszkedik a környezetbe, nem látom sötétebbnek a külső fényekhez képest, sötétben is jó. Játékkal kapcsolatban nem tudok semmi okosat írni, nem játszom olyan szinten, hogy bárminek is nyoma maradjon, helyette sétálok, beszégetek. Mindig a szükségleteinknek megfelelő eszközt érdemes választani, én sem veszek laptopot a munkámhoz, mert nem lenne megfelelő és ugye ha pl. a munkám jelentős része utazással telne akkor nem vennék asztali gépet, stb. Erőteljes, hosszas játékokhoz olyan megjelenítőt érdemes venni ami erre lett tervezve és jelenleg a legtöbb ilyen kijelző többynire LCD, tehát meg sem fordulna a fejembe, hogy OLED-et vegyek, mert nagy valószínűséggel nem azt nyújtaná amire szükségem van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57916) #72042496 válasza blakey (#57914) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak azt nem "nem megfelelő beállítás" okozza, hogy a sokszáz óra statikus játék GUI beéghet, hanem ennyit tud a technológia. Ilyenre nem biztos, hogy az OLED lesz az optimális választás, akárhogyan állítja be az ember.

Callisto is csak ennyit mond, ahogy átfutottam.

[ Szerkesztve ]

(#57917) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#57907) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Csatlakozom : tegnap próbáltam "feltekerni" 50-ig a hangerőt , de már 40-nél egy 80 éves nagyothalló bőrében éreztem magam. ( egy jobb fajta DV minőségben készült Netflixen nézett filmnél) Mellesleg ahhoz képest , hogy egy "lapos tv" a gz950-es , kifejezetten jó a hangja .( Azért csodát senki ne várjon ekkora hangszóróktól semmilyen tv márkánál , az 50-es
hangerőt szerintem is inkább egy kerti buli vagy egy kocsmában : össznépi focimeccs nézése keretében lehet esetleg alkalmazni/ ha kinyitnak majd egyszer/) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#57918) carbapenem válasza Impulsivex (#57885) üzenetére


carbapenem
tag

nekem azóta időnként laggol a menüje, ami új feature :)

(#57919) rinpocse válasza Celtis (#57900) üzenetére


rinpocse
tag

Egy éve vettem egy Lg65C9-et, azóta nem tudok jó érzéssel rátekinteni az Xf9005-re! :D

(#57920) rinpocse válasza kokobe (#57903) üzenetére


rinpocse
tag

Az első "lapos" Tv-m egy Pana plazma volt 16 éve. Azóta sok minden történt a világban. Privátban ajánlották, hogy vegyem fel a listámra a HZ980-at is. Tudom nem egy kategória a HZ1500-al, de talán megfontolandó! Főleg 67 évesen! Ennek az opciónak a feleségem nagyon örül! :)

[ Szerkesztve ]

(#57921) Celtis válasza rinpocse (#57919) üzenetére


Celtis
veterán

Te is félreértesz. Azért kérdeztem, mert ha van valami speciális problémája a sonyval - azon kívül, hogy LCD - akkor segítene tanácsot adni, hogy melyik OLED-et válassza a 3 közül. Ha csak az a lényeg neki, hogy OLED legyen, akkor nem nehéz 3 OLED közül egy OLED-et kiválasztani, de akkor minek kérdezné.

(#57922) ateszm válasza rinpocse (#57920) üzenetére


ateszm
senior tag

privátban,esetleg telefonon tudok pár dolgot 1500-al kapcsolatban (jókat) :)

(#57923) layman


layman
kezdő

Van aki kalibrálással rendelt Media Marktból CX-et (vagy más oled tv-t)? 20 ezer Ft, ha már kiadok 600 körül 65-ös CX-re, akkor gondolkodok rajta, hogy vegyek hozzá kalibrálást is. Ráadásul az ügyintéző azt mondta, hogy ilyenkor megnézik a panelt, és ha hibás (direkt rákérdeztem a bandingre és tintingre), akkor ott helyben kicserélik egy másikra, és azt kalibrálják be.

Korábban azt olvastam itt, hogy céges számlára megvéve nem adnak fogyasztóknak járó garanciát, de a Media Markt okosvonalán azt mondták hogy ugyanúgy 3 év, van 14 napos elállási jog is, és lehet kiterjesztett garanciát venni rá. Felhívtam a webáruházas, központi számot, az meg megerősítette a 3 év garit, 14 nap elállást, de szerinte kiterjesztett garanciát nem lehet venni céges számlára.

(#57924) kgergo89


kgergo89
tag

Sziasztok, napokban tervezek 65-ös CX, illetve BX vásárlást.
Nem igazán tudom eldönteni netes tesztek alapján, melyiket válasszam.
Érvek, ellenérvek a CX mellett? Megéri a több mint 100.000 Ft-ot?

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57925) layman válasza kgergo89 (#57924) üzenetére


layman
kezdő

szerintem várj egy kicsit míg megjelenik a magyar piacon a c1, mert külföldi fórumokat olvasva, ahol megjelent a c1 ott elkezdték jelentősen leértékelni a cx-et. angliában pl ~200 fontot csökkent az ára: https://pricespy.co.uk/audio-video/tvs/lg-oled65cx--p5258827

tavaly nem volt árcsökkentés itthon a cx megjelenésekor, de a c1 nyitóára 300 euróval alacsonyabb a a cx nyitóáránál, szóval így szerintem arra lehet számítani, hogy lefelé fog menni a cx ára, és nem felfelé mint tavaly a c9-é.

[ Szerkesztve ]

(#57926) 3L1T3


3L1T3
addikt

Rendeltem egy taviranyitot a C9-hez. Mi a menete hogy megnezzem az uzemidot? Koszi Igazabol az a bajom, h az alapértelmezett 0-0-0-0 jelszót nem fogadja el.

közben meglett, hogy 0413 ... mellesleg 1 év alatt 1660 órát használtam a TV-t

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57927) alaves válasza Callisto (#57909) üzenetére


alaves
addikt

CX-et beégetni ennyi idő alatt... Csak azt tudom javasolni, hogy SDR ~100nit, HDR-DV 80-100 OLED fény, és nem utolsó sorban (az OLED tábor többségével ellentétben) a napi üzemórával arányos számú kézi pixelfrissítő (1 órás) futtatása, amely napi 12+ üzemóra és/vagy extrém HUD-os terhelésnél heti egy alkalom (szélsőséges esetben gamereknél, pl. 24 órás non-stop játék, stb. akár minden nap a kézi pixelfrissítő indításával kikapcsolni a TV-t).
Nyilván napi 4-6 óra üzemnél elegendő megvárni az fw-ben rögzített 1500-2000 üzemórát, amikor is automatikusan lefut.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57928) arn válasza blakey (#57914) üzenetére


arn
félisten

Ha be lehet vmit szarul allitani, az vhol a gyarto sara... csinaljak ugy, hogy ne lehessen. Ez amolyan nem olyan programot futtatok a procin, amilyet akarok szoveg. Az azert nem veletlen, hogy az oled monitornal meg mindig sehol az elterjedes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57929) arn válasza layman (#57923) üzenetére


arn
félisten

Arra azert kivancsi lennek, hogy az lg vigan cserelgeti a panelokat, hogy a fenebe engedhetik ki a gyarbol, ha sajat bevallasuk alapjan is hibas (amugy nem cserelnek).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57930) daneel_hu válasza 3L1T3 (#57926) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem az E8 két és fél év alatt 7300 óra. :D

(#57931) BusinessGuy válasza Callisto (#57909) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Bullshit.
Milyen érdekes a c9-et monitorként használva, játékokba száz meg száz órákat pakolgatva egy paraszthajszálnyi beégésem sincs. Itt a fórumban is ritka aki beégette pláne 8-asoktól felfelé nemhogy sok beégésről beszéljünk a fórumozók számához viszonyítva...

[ Szerkesztve ]

(#57932) alaves válasza rinpocse (#57919) üzenetére


alaves
addikt

Akkor ezek szerint közelítően jól gondoltam, hogy látod a jelentős különbséget. :) B7 után, az extrém használat miatt megfordult a fejemben, hogy váltok XF9005-re (vagy QLED-re), de azután valahogy észhez tértem :B és kosárba tettem a legolcsóbb OLED-et (kb. annyi időm volt azokban a hetekben). Azóta is vígan virítanak (felváltva a kislányommal) az online tanulás, a PC monitoros munka, a SIMS4, a Star Stable, stb. HUD-ok a kijelzőn :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57933) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Van 2 pixelem, ami tiszta sárga és zöld színnél pirosasan világít, viszont kéknél, feketénél, szürkénél nem látszik, ez mi lehet? Volt már valakinek ilyen?

Megyen!

(#57934) DarkByte válasza CptAdamica (#57933) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem ezt látod véletlenül? (nagyíts rá, így bélyegképben nem jön át jól; így is elég nehéz volt mobillal értelmesen lefotózni :D)
Minden telt sárg blokk körül van balra-jobbra egy piros-zöld határoló. Ez a WRGB subpixel elrendezés miatt van és normális. Az Rtings monitorkénti tesztje is említi. Nem halott képpont.

[ Szerkesztve ]

(#57935) CptAdamica válasza DarkByte (#57934) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elsősorban tiszta színeknél látszik, ilyen: [link]

- feketénél, tiszta fehérnél, sötétebb szürkéknél, kéknél, pirosnál nem látszik
- sárgánál, zöldnél, baba kéknél látszik

kiégett volna a sárga?

Megyen!

(#57936) Strezi válasza CptAdamica (#57933) üzenetére


Strezi
őstag

Zöld Szubpixel nem megy. Ha tartós és automatikus ill. Kézi frissítés után is marad, akkor eldöntöd mennyire zavar😉=> gari bejelentés, panellottó...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#57937) CptAdamica válasza Strezi (#57936) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, lehet eddig is ilyen volt, csak annyira szélsőséges esetekben látszik szerencsére, hogy nem vettem észre. Úgyhogy marad, többi tekintetbe jó panel, majd ha nagyobb baja lesz, akkor csereltetem.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#57938) Callisto válasza BusinessGuy (#57931) üzenetére


Callisto
őstag

"Bullshit" -Tőlem. Kit érdekel mit hiszel...
"játékokba száz meg száz órákat" - 100+100 óra = szinte semmi és nem mindegy milyen játék. Pakolj bele 500 óra Diablo 3-at vagy LOL-t, Path of Exilet. Megnézzük utána.
Mindig jókedvre derítenek azok, akik sértve érzik magukat tárgyak miatt és tagadnak főleg pár száz vagy 1-2 ezer óra tapasztalás nélkül, mert nekik az van. Mára is heppiség van. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57939) alaves válasza Callisto (#57938) üzenetére


alaves
addikt

Az biztos, hogy a CX kijelzője sem bír napi 15 órákat HUD-okkal kézi pixelfrissítő gyakori futtatása nélkül, különösen ha a 4 órás kompenzáció gyakran elmarad. (Felkészületlenségem miatt a B7-be is sikerült 60 OLED fénnyel napi sok órában belevésni a NickJr. logót).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57940) DarkByte válasza alaves (#57939) üzenetére


DarkByte
addikt

Biztos jó ötlet azt az extra agresszív pixel frissítőt hívogatni ilyen gyakran? Azért a normál esetben 4000 óra az igen sok idő, és biztos érezhetőbben csiszol le a panel maximális fényerejéből. Én nem tervezem futtatni. Pedig 10-14 órákat be van kapcsolva a CX most monitorként, és dolgozom rajta serényen, este meg játék, néha megnézek valami YT videót. 36-os OLED light-ban állapodtam meg.
Olyat csináltam már, hogy ha tudtam hogy most legalább fél órára elmegyek a géptől, de a gépet nem akartam kikapcsolni, akkor kikapcsoltam a TV-t a távirányítóval és hagytam hogy dolgozzon a gyors rutinnal ha akar.

[ Szerkesztve ]

(#57941) alaves válasza DarkByte (#57940) üzenetére


alaves
addikt

~6000 üzemóra/37 kézi, nem látok fényerő-csökkenést. Nálad úgy 2-3 hetente futtatnám.

"Product Operation
LCD TV ( 33" and over )/OLED55B7V
Tisztelt Uram/Hölgyem!
Az LG OLED55B7V televíziómban sajnos már kétszer kellett panelt cserélni (1:logó kifakulás, 2: 25%-os téglalap elváltozás).
A készüléket napi 12+ órában használom. A TV-t 4 óránként kikapcsolom az automatikus kompenzáció lefutása érdekében. Az 1 órás pixelfrissítő 2000 üzemóránkénti lefutása ilyen terhelés mellett talán kevésnek bizonyulhat.
Az állagmegóvás érdekében óvintézkedésként 17-20 OLED fényt használok.
Az interneten nem találtam kielégítő információt a manual pixel refresher optimális időközönkénti futtatására.
A 3. panel állagmegóvása érdekében kérem - amennyiben lehetséges, az LG mérnökeinek bevonásával - szíveskedjen tájékoztatni, hogy a manual pixel refresher-t milyen optimális időközönként célszerű lefuttatni a napi átlagterhelés függvényében.
Tisztelettel:
......

Tisztelt .....!
Tárgy : Manual pixel refresher
Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.
Az Ön által feltett kérdésben egyeztettem mérnök kollégákkal és azt a választ tudjuk adni, hogy abban az esetben, ha statikus tartalmat néz, heti egy alakommal ajánlatos a frissítés lefuttatása.
Amennyiben nem azonos képmegjelenítést néz, akkor a havi egy frissítés mi elegendő (pl. tévé adások).
További kellemes napot kívánok Önnek, ha a jövőben kérdése lenne, keressen bennünket bizalommal!
Kérem, segítse szolgáltatásunk fejlesztését azzal, hogy a lenti rövid kérdésre válaszolva értékeli a kapott választ.
Amennyiben úgy érzi a tájékoztatás nem volt teljes körű, kérjük, küldje el érdeklődését újra, illetve bármilyen további kérdés esetén készülékeinkről, szolgáltatásainkról forduljon bizalommal telefonos ügyfélszolgálatunkhoz, a 06-1--54-54-054-es számon (H-P: 8-18, SZ: 9-17).
Tisztelettel:
Reinvald Angelika
LG Electronics Magyar Kft. - Ügyfélszolgálat"

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#57942) DarkByte válasza alaves (#57941) üzenetére


DarkByte
addikt

Hmm, ez érdekes hogy erre ilyen nyílt választ kaptál. :R
Írtam egy cikket Logout-ra amúgy a 48CX monitorkénti használatáról de még szerintem hetekre van a megjelenéstől. Oda majd lehet utólag beszerkesztem ennek a linkjét engedelmeddel. Most nem akarok hozzányúlni mert már korrektúrázva van.

(#57943) adamssss válasza alaves (#57941) üzenetére


adamssss
veterán

Azt hogy nem látsz és hogy nincs az nagyon nem ugyanaz.
Szerintem baromira nem ajánlott össze vissza futtatgatni a pixelfrissítőt mert az nem csinál mást csak a "jó" subpixeleket hozzáöregíti a romlottakhoz így tartva fent a homogenítást. (feszültség értékeket használva) Ez most nagyon pongyola megfogalmazás de így működik.

Nem hiába vannak a gyári beállítások és azokat érdemes megtartani. Valószínűleg nálunk okosabb és hozzáértőbb emberek állították be az értékeket, hogy milyen időnként fusson a pixel refresh. Ez az egyéni okoskodás jó magyar módra nem biztos, hogy hosszú távon kifizetődő...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57944) kapasz válasza alaves (#57941) üzenetére


kapasz
tag

Ez igen! Korrekt, szakszerű válasz.

Amikor a Sony Magyarországtól kérdeztem egy egyszerűt (tudja-e az A8 a DLNA-t), képes volt leírni, hogy nincs információja és nem is tudja megkérdezni.

(#57945) janos666 válasza adamssss (#57943) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nincs nagy jelentősége, se pozitív, se negatív irányba, hogy hányszor futtatod. Elméletben kicsit jobb lesz rövid távon (hetek-hónapok távlata), kicsit rosszabb középtávon (negyedévek, egy-két év - igénybevételtől függően - mert kicsit gyorsabban öregszik a kompenzált pixel, így hamarabb fut ki a "tartalékból"), egyforma hosszú távon (mikor már így is, úgy is kifutottál abból a tartományból, amit kompenzálni tudott, és ott van a beégés, akár sűrűn futtattad, akár nem, már sohasem tűnik el, de ide jutottál volna hasonló időn belül 0 és végtelen sok futtatással is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#57946) nagyatt


nagyatt
tag

Sziasztok,

Na beuzemeltem a 65G1-et.
Nekem egy 55C7-et valtott. A falra torteno rogzitessel es a megfelelo kabel managementtel elment 2 napom, de vegul megerte. Nagyon jo elmeny, hogy rafeszul a falra, tenyleg olyan mintha egy festmeny lenne rajta.
Labat sajnos nem adnak a csomagba, igy azt igeny eseten mindenkepen szukseges megvasarolni. Ez igaz a sima fektetett V alaku labra, illetve a festoallvanyra is.
A kepevel kapcsolatban az tunt fel eloszor, hogy jobban kezeli a melyegelessegeket. Valahogy 3Dsebb a kep, mint a C7-nel volt, illetve az onarnyekok a targyakon hangsulyosabbak. Ezek vagy az Evo panel, uj vezerles stb, miatt vagy a nagyobb kepatlonak koszonhetoen lehetnek...
A kepe osszessegeben valahogy termeszetesebb, elethubb, mint a C7 szerianak.
Isf dark beallitast szoktam hasznalni, majd kiprobalom a filmmakert is mit tud.
Mozgasmegjelenitesben erzek javulast illetve az egesz rendszer gyorsabb. Az uj taviranyito, pedig nekem sokkal ergonomikusabb. Kozepes kezem van a regi magic remote bizonyos gombjai valahogy nem alltak a kezemre, ezt az uj remoteot mintha beleontottek volna.
Elso tapasztalatok ezek, meg megkergetem majd PS5el, illetve Netflixel is.
Szerintem elleszek vele megint par evre... :)

(#57947) adamssss válasza nagyatt (#57946) üzenetére


adamssss
veterán

Grat az új TV-hez.

Talán az EVO panel az utóbbi évek egyik legnagyobb újítása OLED fronton. Kíváncsi vagyok a véleményedre. Itthon vetted? :B

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57948) krx21 válasza nagyatt (#57946) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok, jó választás :K

(#57949) Strezi válasza nagyatt (#57946) üzenetére


Strezi
őstag

Első, grat! Igen hasznos bármi régi-új tapsztalat :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#57950) alaves válasza DarkByte (#57942) üzenetére


alaves
addikt

Természetesen beszerkesztheted. Egyébként mindenki maga tudja, hogyan használja a TV-jét. Saját tapasztalat: B7 két kijelző majdnem azonos terheléssel. mindkettő kb. félév alatt: egyik beégett 60-as OLED fénnyel (csak az fw által rögzített pixel refresh futott le); a második kijelzőnél heti egy futtatással nem égett be, ennyi.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.