Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) syIex válasza Joci?? (#56250) üzenetére


syIex
veterán

Házhoz mennek.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#56252) Joci?? válasza syIex (#56251) üzenetére


Joci??
senior tag

Koszi :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56253) Segal válasza Joci?? (#56250) üzenetére


Segal
veterán

kijönnek

Nem láttam hogy közben van új oldal és már megválaszolták :B

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56254) Segal válasza ΞΔGLΞ (#56247) üzenetére


Segal
veterán

Az idei viszont C vonalon semmi újat nem fog tudni. Persze lesz ugye a nagyobb model, de az eddig kapható méretekből lényegében ugyanazt fogják adni csak frissebb procival és OS-el.
Sajna a panel az marad :(
Persze én már vettem CX-et szóval engem nem nagyon mozgat a dolog, de azért kicsit meglepődtem az idei felhozatalon...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56255) Blageza


Blageza
csendes tag

Paraszt vakítás level 100. : :))

MM. 20 ezer felárért árul LG nanocell tévéket (oledet is) amit "szakember" kalibrál, szakszerűen...
Kíváncsi lennék rá, mielőtt neki állnak a kalibrálásnak megnézik e a panel nyűgöket (banding, tinting, pixel hiba, kisfaxom, stb.)
Vagy a xart kalibrálgatják?
Nesze paraszt! Be van kalibrálva, ez így sokkal faxább annál amit a hülye szomszedod vett s csak 20 rongyal több... :DD :Y

(#56256) ΞΔGLΞ válasza Joci?? (#56250) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Általában (gyakran) háznál cserélnek, de a szervizes dönti el, volt itt olyan fórumtárs is, nem is egy, akiknek el vitték a tévéjét. 1 hétig nézhette a plafont...

(#56257) ΞΔGLΞ válasza Segal (#56254) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem a CX-ben lévő panel is valami megmaradt több millió a raktárban. A tv hardvere új, frankón gyors a cpu meg minden, de a paneleket újravágták, lényegében a lefényképezett VB hiba mindig (ha szembe állsz vele), akkor a baloldalon lévő nagy paca virít a legjobban az arcodba. Lehet, hogy konteó ez részemről, de csak itt a topikban a CX vertical banding hibák eléggé megugrottak és csak a cx-nél. Akkor mi lehet világszerte...

(#56258) wallace 234 válasza Blageza (#56255) üzenetére


wallace 234
őstag

Így a tuti! Frissen kalibrálva az oled tvt, azt milyen az nem számít! Hanem a szakember be állította! Egy vicc az egész! De legalább leleményesek🙂

(#56259) ΞΔGLΞ válasza Blageza (#56255) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vagy a xart kalibrálgatják?

Valószinűleg azt :-D!
Nem néznek azok lfsz se...

(#56260) Keksz03


Keksz03
senior tag

használ valaki CX-el bluetooth-on hangszórót? Egy Edifier R1700BT a kiszemelt amin nincs optika csak RCA meg BT és érdekelne, hogy érezhető a minőség különbség?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#56261) arn


arn
félisten

Megjott a 65cx, vegulis nyugateuropai modell lett, mert a keleteuropai hirtelen eltunt az osztrak piacrol, kozben a nyugateuropai arat megvagtak, igy vmi alig 50 eur volt kozottuk az alzas arhoz kepest.

miert nem tudnak erre egy merevitot rakni? Legalabb addig, amig az ember felrakja. Az volt az erzesem, hogy most fogjuk osszetorni.

mit kell nezni rajta, mint alapveto hiba? Pl van vmi tool a hibas pixelekhez?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56262) Pro Koryak válasza arn (#56261) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"miert nem tudnak erre egy merevitot rakni?"
Ha esetleg így nem tetszik, csinálhatsz belőle curved oledet is.
:K

"mit kell nezni rajta, mint alapveto hiba?"
Olyat keress rajta, hogy "LG".
:D

Olvass vissza pár oldalt, ezen megy a vergődés már napok, hetek óta.

[ Szerkesztve ]

(#56263) F-ECT$ válasza arn (#56261) üzenetére


F-ECT$
titán

Rin tin tin meg vertikális boldogság illetve egy black hole bal felül.

Dive ever, work never.

(#56264) *RLaci* válasza arn (#56261) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pacákat, csíkokat, felhőket. ;]

Semmit, dobj be egy jó UHD filmet és élvezd. :)

(#56265) Farkassacred válasza *RLaci* (#56264) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ott a pont. ;) A legokosabb és egyben a legmegnyugtatóbb posztja is a napnak.. :R

[ Szerkesztve ]

(#56266) arn válasza *RLaci* (#56264) üzenetére


arn
félisten

Visszaolvastam - megnezem majd, de nekem ez kb a leszarom kategoria :) sracok nem lattatok meg uw gorbitett ips monitort... ott a sarkokban mik vannak.

nem vagyok nagy tvbubus, otevente ha cserelem, az elozo ket sony 12 es 6 eve megy. Gondolkodtam is rajta, foleg, hogy shieldet hasznalok.
a kelet es a nyugateuropai modellek is erintettek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56267) F-ECT$ válasza arn (#56266) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem érdekel a képminőség, akkor miért nem veszel olcsóbb készüléket :F

Dive ever, work never.

(#56268) Joci?? válasza ΞΔGLΞ (#56256) üzenetére


Joci??
senior tag

Ertem, szerencsere van 3tv ha esetleg vinni kell hat vigye bar jobban orulnek ha valamiert is szervizelni kell akkor helyben csinja meg, ma elment es nagy duzzogva megvettem egy cx-et, +kertem ra 5ev gold biztositast toresre is legyen valami vedelem, viszont pont most olvasom hogy van ez a kalibralas+20ert, na most nekem is felajanlottak de vegul nem vettem meg hozza, letezik hogy van meg tartalek a kijelzobe? Azt magyaraztak hogy a kalibralastol meg szebb lesz a kep :U :U

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56269) Jorgi Kormi válasza arn (#56261) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Be kell kereteztetni , úgy könnyebb rakosgatni. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56270) Jorgi Kormi válasza Joci?? (#56268) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Igen , az LG-ből többet ki lehet hozni egy kalibráltatással. ( Más márkàkból is , csak pl.a Pana , Sony , Philips elég jók a gyári beállításokkal is)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56271) arn válasza Jorgi Kormi (#56269) üzenetére


arn
félisten

Baromi nehez lenne megoldani, hogy igy jon dobozban, majd leszeded, ha kiraktad.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56272) arn válasza F-ECT$ (#56267) üzenetére


arn
félisten

Ki mondta, hogy nem erdekel? Csak nem szurke homogen feluleteket szoktam nezni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56273) Joci?? válasza Jorgi Kormi (#56270) üzenetére


Joci??
senior tag

Dejo en meg nem kertem :( van itt valaki koztunk aki tudna utolag csinalni ilyet? :F

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56274) piszam válasza piszam (#56246) üzenetére


piszam
csendes tag

Köszönöm!

(#56275) Impulsivex válasza Impulsivex (#55897) üzenetére


Impulsivex
tag

Erre egy kis update: Holnap reggel viszik a regi CX-et es elvileg hozzak az uj-at. Mar nem panelt cserelnek hanem TV-t. Remelem ezzel mar nem lesz gond :(

(#56276) Jorgi Kormi válasza Joci?? (#56273) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Szerintem van . ( Ha minden igaz a topicgazda is foglalkozik vele és profi)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56277) korpicschess válasza *RLaci* (#56264) üzenetére


korpicschess
veterán

Yes! :)
Srácok, elhoztam ezt az új kijelzős B7-et, kicsit szedett-vedett volt, szerintem a talpa sem az eredeti, távirányító is kopottas, törött elemtartó fedél, de mivel falra megy majd, illetve volt itthon plusz magic remote, ez nem érdekelt igazán.
Kipróbáláskor nem láttam semmi hibát a kijelzőben, de mondtam asszonynak, hogy itthon már nem nézek semmi ilyesmi tesztet. :DDD
Jó volt lehúzni róla a fóliát, nagyon baba a kép! Rtings kalibrációt állítottam be, kicsit hűvösebb színhőmérséklettel.
Bármi egyéb amit tudni kéne?
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56278) arn


arn
félisten

Megneztem a szurket - a bal oldalan van egy folt, ami par szazaleknal latszik foleg, 15%tol ok. Ezt filmnel meg annyira nem veszem eszre, viszont ezen ilyen ratyi a szinatmenet? Pl a plex hattere hogy nez mar ki.

abban is szkeptikus vagyok, hogy lassan az oskovulet shieldet ki tudja valtani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56279) alaves válasza arn (#56278) üzenetére


alaves
addikt

Legújabb fw-t tedd fel. Minden képjavítót kapcsolj ki és állítsd be az rtings fehéregyensúlyt, color banding minimális lesz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56280) alaves válasza korpicschess (#56277) üzenetére


alaves
addikt

SDR referencia fényerő használata: 100nit: B7-en ~ 17-33 OLED fény. HDR 100 OLED fény vagy ha elég akkor 60-80. Hűvösebb színhőmérséklet nem jó: standard: 6500 K. (Napi extrém üzemóra használat és/vagy sok statikus elem megjelenítése esetén kézi pixelfrissítő futtatása hetente-kéthetente.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56281) janos666 válasza alaves (#56279) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ne állítsd be az RTings fehér értékeket. :N

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56282) arn válasza janos666 (#56281) üzenetére


arn
félisten

No akkor melyik a tuti? :D Jatszottam a beallitasokkal, de most mindent visszalottem alapra. Megnezem majd nappal is, mert napfenynel nagyon mas kep remlett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56283) Joci??


Joci??
senior tag

Lehet mas kepre cserelni ezeket a random lejatszott kepeket? Ezek a kepkeretek kikeszitenek.

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56284) powerup2 válasza jilian (#56210) üzenetére


powerup2
addikt

Lehet xd bár még egy sub láda lesz a szobába :) vagy még több :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56285) ΞΔGLΞ válasza Joci?? (#56283) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ebbe inkább én azonnal panelt cseréltetnék.
Csak szólók, hogy körben a keretnek fehérnek illene lenni. Elég durva a TT még a képen is.
----------
De egyébként van valahol egy opció, hogy letölthető témák, mivel nem érdekelt ez a része, pontosan nem tudom hol található, de egy rakás képet lehet letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#56286) arn


arn
félisten

Varni kell ezzel... Mert eleg sokat valtozik a homogenitas, egy kikapcsolas utan mashogy foltos mint tegnap. Az 5, 10% sokkal jobb lett.

Nem lehet hogy a tobbi gyarto prekondicionalja a paneleket? Hangdobozoknal is van olyan gyarto, amelyik bejaratja a hangszorokat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56287) arn


arn
félisten

A tobbi gyarto amugy miben gyengebb? 2000 euronal tobbet nem fizetek tvert. Az a8 is ennyi ahogy neztem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56288) Celtis válasza Joci?? (#56283) üzenetére


Celtis
veterán

Kalibráltatni csak homogén kijelzőt érdemes. A kép alapján a tiéd nagyon nem az.

(#56289) korpicschess válasza alaves (#56280) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi!
Mi a gond az Rtings értékkel? Amúgy magamtól is kikapcsoltam a képjavító dolgokat, ez még leveszi az élesítést, illetve gammát 2,2-re állít.
Viszont a meleg2 színhő esetén a fehér már elég sárgás volt, így meleg1-re visszavettem, nekem így tetszik.

Amit tapasztaltam: wifi fura volt, kikapcsoltam a screen share hallgatást, így úgy tűnik rendben van. Valamiért Netflix nem 4k streamelt mindig, hanem visszaállt.
5GHz-es wifin, de lehet kipróbálom a 2,4-est. SW elvileg legfrissebb.
Netflixnél barátnőm nézett rajta valamit, én csak futólag, de volt pár furcsa artifact amit eddig nem láttam, néha 1-1 képváltáskor, de szerintem az a sorozat/netflix hibája, mert youtubenál vagy ilyesmi nem láttam.

Pixelfrissítőre azt találtam, hogy új panelre nem érdemes, szóval majd megcsinálja magától, ha szeretné. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56290) #72042496 válasza korpicschess (#56289) üzenetére


#72042496
törölt tag

A C8-on alapértelmezésben aktív a Motion Pro, ráadásul a Smooth preset, ami artifactel. Lehet, hogy a Netflix HDR-be váltott és HDR-ben nem kapcsoltad ezt ki?

(#56291) alaves válasza janos666 (#56281) üzenetére


alaves
addikt

Jó, jó, igazad van, csak egy próbát érdemes csinálni, hogy jobb-e mint az "out of box". Elméletileg a color banding mértéke csökken kalibrációt követően és hátha közelebb kerül az ő kijelzője ezekhez az értékekhez.
(Nálam pl. az OLED754-en a legújabb fw szemre az OLED805 fehéregyensúlyát követi. Azt tapasztaltam, hogy a flatpanelshd OLED805 fehéregyensúly értékekkel már elég közel vagyok a kalibrációs értékekhez és a color banding is minimális. Blakey fórumtárs is ehhez nagyon közeli értékeket használ.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56292) Joci?? válasza ΞΔGLΞ (#56285) üzenetére


Joci??
senior tag

Varjuunk, ne iteljunk mar meg egy kijelzot, autot, not se semmmit egy telefonnal keszult kep utan, miutan ebredes utan rogton belem allitotatok a sz..t, kirohantam es en is megneztem a tv kijelzojet persze meg a telefonon keszult kepet is melle raktam es kozel nem ilyen szornyu a helyzet mint ahogy a telefonon lataszik, nagyon koncentralni kell hogy lass benne foltossagot, szamomra ez nem zavaro, es mint az adott csoport elejen is leirjak, varni kell 2-3napot amolyan bejaratas jellegen. Varunk es hasznaljuk :K :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56293) alaves válasza korpicschess (#56289) üzenetére


alaves
addikt

Ez csak az én javaslatom: napi 12+ üzemóra használatnál ---> kézi pixelfrissítő futtatása 250-500 üzemóránként. Ha jóval kevesebbet használod, valóban nem kell vele foglalkozni.
Itt is, mint mindenben az arányérzékedet használd. Egyetemen azt tanultuk, hogy az iskolában megszerezhető egyik legfontosabb tudás: az arányérzék.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56294) demeterf2 válasza ΞΔGLΞ (#56285) üzenetére


demeterf2
tag

Azok a képkeretek trükkösek tudnak lenni. Elég ha bemész a művészeti galériába és megnézed alul a pici képeket. Láthatod, hogy direkt színátmenetes egy csomó. Pont az is amire te TT mondasz Joci-nak...

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#56295) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok! Nyugtassatok meg kerlek hogy letezik olyan panel ahol a feher teljesen homogen. Enyemre most kertem javitast bal oldalt pirosas a feher.

(#56296) syIex válasza szokika66 (#56295) üzenetére


syIex
veterán

Persze van, 1:1000 arányban. :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#56297) Methox91 válasza szokika66 (#56295) üzenetére


Methox91
junior tag

ha cx bx tvd van sok jót ne várj , lg ontja magából a selejt paneleket ennél a szériánál . Értem én hogy ez a legolcsobb oled széria de ez akkor se pálya. Az se érdekel hogy jó a szervíz és egyből jönnek cserélgetni ahol szintén hozzák a selejt portékájukat.

(#56298) snpetit válasza szokika66 (#56295) üzenetére


snpetit
aktív tag

Olyan nincs, jobbak és rosszabbak vannak.

Methox91: lehet el kellene fogadnunk lassan, hogy van ami a technologiával jár. Egyik sem tökéletes sajnos. Persze ami nagyon rossz és zavaróan rossz panel azt érdemes cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

(#56299) szokika66


szokika66
csendes tag

Nálatok is így volt hogy megse nézték a tv-t rendeltek egy új panelt cserére?

(#56300) arn


arn
félisten

A csere az hogy megy amugy? Jelzed az lgnek, aztan kiszallitanak egy masikat? Vagy nekem kell szallitgatni, kuldozgetni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.