Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) wallace 234 válasza xedamen (#56136) üzenetére


wallace 234
őstag

Telekom küld futárt a tv ért, ha jelzed, hogy el szeretnél állni. Amúgy Q80T nél a local dimming elég jól sikerült! Vagy panel csere azt jó lesz a tv!

(#56152) rodman73 válasza alaves (#56102) üzenetére


rodman73
aktív tag

Javult a helyzet, nem tudom ezeken a képeken mennyire látszik. Sajnos a tv-n látszik hogy nem új, inkább vissza küldöm. Kicsit jegelem az oled témát most, nem akarok a beégésen sem parázni egyfolytában. Igazából a 2018-as Samsung Q6F-m tök jó lenne, ha tudná a 4k@120 hz-t, meg egy picit jobb képe lenne. Most az XH90-nel szemezek, meg várom az LG Evo panel teszteket. :D

Este lefuttatam egy kézi pixel frissítést is.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#56153) syIex válasza xedamen (#56150) üzenetére


syIex
veterán

Nem fogod bánni! :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#56154) bobojszan válasza xedamen (#56143) üzenetére


bobojszan
tag

Szia. Nekem az jött le a beszélgetésből, hogy hozza TV-t és ezt meg elviszik, mert ott kell lenni az előfizetőnek, hogy átvegy az újat...de bassza meg le kellett volna menteni a csevegést!

God of War Rank : Chaos

(#56155) #72042496 válasza Bilux (#56148) üzenetére


#72042496
törölt tag

+ #56149 grabber

Mi a tapasztalatotok a 30 FPS játékkal QLED-en illetve OLED-en?

Számomra a pl. a Horizon, de a híresen rossz framepacinggel bíró Bloodborne is teljesen jó a PS4-en illetve C8-on, szinte föl se tűnik az alacsony framerate. Gears of War Ultimate viszont olyan szagatottan fut XSX-en, hogy az talán megszokható, de gáz.

[ Szerkesztve ]

(#56156) xedamen válasza Bilux (#56148) üzenetére


xedamen
senior tag

Mindenkinek más az ingerküszöbe, nem gondolnám, hogy ez alapvetően probléma. A vásárlók 95%-át nem érdekli a technológiai háttér, homogén szürke, ugyanúgy, ahogy QLED esetén van aki nem érti miről beszélek, mikor azt mondom local dimming meg blooming, hanem boldog a kis TV-jével, ő feketéknek látja, azt, amit én OLED után világos szürkének :D

Akarva-akaratlanul is magamra vettem kicsit a megjegyzésed, hiszen épp szívok az LG-vel, sőt egy nap alatt ketten is vagyunk, (új vásárlók) akik ugyanazzal a típussal befürödtek, és ez nem kákán is csomót keresés, hanem konkrétan megnyitom a YouTube appot és tisztán látszódnak a szürke hátterén a függőleges csíkok. Ezek után sem mondtam, hogy szar lenne az LG, de azt azért ne várja már el senki, hogy tapsikoljak örömömben, hogy 620 ezerért vettem egy elfordított vonalas füzetet, főleg úgy, hogy a 3 éves B7-em hibátlan és homogén volt. Egyébként valamit pedig nagyon félreértettél, hiszen én itt csak pozitív dolgot olvastam a gyártóról, pl hogy "példás az LG hozzáállása"; "írjak nekik email-t és kezelik a problémám"; "sajnos mindenhol van rossz panel, nem az a lényeg, hanem a gyártó hozzáállása, ami az LG-nél kimagasló" stb.

(#56157) grabber válasza #72042496 (#56155) üzenetére


grabber
addikt

Nem tudok válaszolni,mert nem játszom sem gépen sem TV-n :( Talán ebben más jobban tud válaszolni.

(#56158) ΞΔGLΞ válasza Bilux (#56148) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Annak örülj, hogy te tévéd frankó, szóval ne kreténezz itt senkit személyeskedve azért, mert eleve hibás tévét kap valaki, és a drágán vett pénzéért szeretne tökéletes minőséget.
És igen, az LG CX egy kicseszett lottó lett, kevés az esély rá, hogy tökéletes lesz minden szempontból elsőre!
Amúgymeg...Ennek a topiknak nem az a témacíme, hogy csontig benyalunk az LG-nek!

[ Szerkesztve ]

(#56159) lala666 válasza ΞΔGLΞ (#56158) üzenetére


lala666
senior tag

Ilyen trágya vackokat mint a mostani szériák tényleg tragikus. Csak azt nem értem C9 után mi történt az LG vel, hogy ilyet produkál mint a CX. :F

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#56160) Bilux válasza ΞΔGLΞ (#56158) üzenetére


Bilux
veterán

Okéjó, ha a te inged. :U

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#56161) Methox91


Methox91
junior tag

Lassan cserélném a b7et de elvették a kedvem forumon látottak az lg cx bxtől. Lehetséges hogy sony , pana tényleg válogatott minőségi panelokat kap?

(#56162) blakey válasza Methox91 (#56161) üzenetére


blakey
félisten

Többször leírták, Sony, Panasonic, Philips általában jobb panelekkel dolgozik, utóbbinál még olyat is írtak, hogy külön megrendelésre készül a panel. Persze nem tudom, hogy mennyire igaz, de az utóbbi 1 évet elnézve akár igaz is lehet, mert többnyire az LG-nél vannak hibák. Egyébként az, hogy válogatott paneleket használnak még nem jelenti azt, hogy ott nem történhet meghibásodás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56163) ΞΔGLΞ válasza Bilux (#56160) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem az én ingem, de bejössz: a te tévéd k...va jó, mindenki más kretén, mégis, hogy a f...ba lehet így hozzászólni valamihez? Ezek nem filléres tévék, én mg 2 millióért vettem és VB, TT virított a az arcomba 2 millióért. Ennyiért segget nyaljon, ne bosszúságot meg az időmet vegye el bejelentéssel, panelcserével, a szerelő mellé még pluszban megkérni a szomszédot, hogy segítsen egy ekkora dögöt megfogni etc...

Átérzed a helyzeted (?), vagy továbbra is kretén az, aki elvárja, hogy a vadiúj tévéje tökéletes legyen, ha már az OLED a király!

(#56164) ΞΔGLΞ válasza Methox91 (#56161) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez szerencsekerék...
Válassz egyet, de én a cx-et baromira nem ajánlom.

(#56165) ΞΔGLΞ válasza lala666 (#56159) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Passz, mint írtam nekem a CX volt az első LG, meg az utolsó is.
Függetlenül attól, hogy a garanciális ügyeket tényleg jól kezelik, nyilván tele a padlás panelekkel, amik vagy jók, vagy nem.

(#56166) lala666 válasza ΞΔGLΞ (#56165) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem ismerősöm szerezte a C7 et több mint 2 évet futott cseréltettem vele Q90R lett próbából mondtam szerezzen inkább C9 et és féláron Német piacost hozott outletes a srác. Lehúztam a fóliát és hibátlan egyből. 1éve megy lassan és teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Viszont nem cserélném már le LG re az tuti!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#56167) ΞΔGLΞ válasza lala666 (#56166) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

HZ2000-et rendelnék, ha lenne 77-esben, de nekem a 65 már túl kicsi, ezért a Panasonic így kiesett.
A Sony 83-as tévéje meg egy nagy kérdőjel, hogy mikor lesz elérhető.

(#56168) atom18 válasza ΞΔGLΞ (#56118) üzenetére


atom18
aktív tag

Atya Isten mi ez? :W
Az ember vagy legalábbis én nem azért veszünk oledet hogy ilyet lássunk ilyen lenne az e8-am azonnal visszaküldeném.

(#56169) Pro Koryak válasza Methox91 (#56161) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem hinném, hogy válogatott paneleket kapnak, inkább odafigyelnek milyen panelt építenek be, a hibásakat meg kiszórják vagy vissza az LGD-nek azok meg tovább az LG-nek azok meg beépítik és szopatják vele a népet.

(#56170) lala666 válasza ΞΔGLΞ (#56167) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem nem fér el 65 nél nagyobb sajnos. Egyszer csak lesz... :D

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#56171) ΞΔGLΞ válasza atom18 (#56168) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az egy vadiúj 65-ös CX, volt...
Természetesen elállt a srác a vásárlástól azonnal. Pedig, én előtte szóltam neki, hogy lutri az egész.
Azóta beszéltem vele, Az ágyból fotózta 3 méterről, teljesen sötétben, vaku nélkül ráközelítve a tévére, nyilván ezért lett olyan a kép is amilyen, de ettől még a VB a pacával ott tanyázik a kijelzőn.

(#56172) xedamen


xedamen
senior tag

Na igazatok volt, már hívtak is az LG-től. Nagyon kedvesek voltak, ugyanakkor nem nyugtatott meg, hogy nem maradok 1-2 hétre készülék nélkül. Azt mondta a hölgy, hogy képek alapján egyből csere és igazam van, hogy hibás a készülék, ugyanakkor a Telekomos ügyfélszolgálatos hölgy is valósat állított, általában tényleg kikérik az LG szakvéleményét 72 órás csere előtt. Felvette az adataimat, azt mondta, hogy rajtuk nem múlik, ám ha a Telekom elviszi tőlem a TV-t és nem hoz egyből csere készüléket, hanem elküldi nekik ezt bevizsgálásra, abba ők sajnos nem tudnak beleszólni, maximum annyit tudnak segíteni, hogy egyből szólnak a Telekomnak, hogy jogos a csere és nem tart napokig a vizsgálat. Lehet teszek erre egy próbát, de minél többet nézem a Q80T-t, annál jobban érdekel, hogy vajon milyen lehet használni... Gondolom 1-2 napig furcsa lenne a "feketéje", de olyankor letakarnám a szemem a megmaradt 200 ezrrel :D Ennyire döntésképtelen rég voltam, de nagyon félek, hogy csere után ugyan itt panaszkodnék az új panelra is, ehhez se kedvem, se türelmem :O

(#56173) ΞΔGLΞ válasza xedamen (#56172) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mindenképp a T-én keresztül kell venned a tévét?

(#56174) atom18 válasza ΞΔGLΞ (#56171) üzenetére


atom18
aktív tag

Jól is tette, én is azonnal megnézem a pixel és egyéb hibákat.
Ez még így képen keresztül is nagyon látszik. Az azért elég szomorú hogy ennyi pénzért ilyen készülékek vannak... :(
Az "olcsó" tv-k nem jók de hogy még a drágák sem...

(#56175) xedamen válasza ΞΔGLΞ (#56173) üzenetére


xedamen
senior tag

Hát nem feltétlenül, de sokkal egyszerűbb minden szempontból az ügyintézés és a kedvezmény miatt egész jó az ár is.

(#56176) wallace 234 válasza xedamen (#56172) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem kell le takarnod a szemed, elég jó a feketéje a Q80T nek, tettem fel korábban képeket. De persze ki tudja milyen panelt, kapsz, ez a panel lutri mindenhol jelen van. De ha cserélik a panelt, és jó lesz az oled akkor nem lesz azzal se gond. Nehéz ilyenkor és bosszantó, hogy ennyi pénzért küszködés egy tv. Mindegy oled vagy más.

(#56177) grabber válasza xedamen (#56172) üzenetére


grabber
addikt

Muszáj Telekomon keresztül intézni? NEm lehet egyből LG és akkor köjönnek panel csere és kész.
Amúgy a Q80T is jó lehet. Felhasználástól függ. Teljesen sötétben egy John Wick messze rossz élmény lenne egy OLED után. De ha világosban nézed vagy lámpa mellett rendes filmet akkor messze jobb a képe mint egy olcsó LCD-nek. Ki mennyire érzékeny rá. VAn akinek csak a fekete számít. Az nézzen kikapcsolt TV-t :DDD Egyik sem tökéletes. MIndegyikkel lesz baj. Csak az nem mindegy hogy valaki 200k-ért néz hibás tv-t vagy 600k-ért pl. Nekem a Q80T elődje van. Otthon semmi bajom nincs vele. Bekapcsolom megy éjjel nappal és semmin nem stresszelek. Működik,meglepően szép a fekete amikor megy a LD. A következő tv nekem már OLED lenne,de nem LG. De nem költenék rá 400k-nál többet. Annyit nem ér meg számomra,főleg hogy problémás.

(#56178) bobojszan válasza xedamen (#56172) üzenetére


bobojszan
tag

Érdekes nekem tényleg az jött le hogy egyből hozzák a cserét, nem kell várnom rá! Viszont ha az is ilyen lesz akkor lemondok az élményről és visszaküldöm!

God of War Rank : Chaos

(#56179) xedamen válasza bobojszan (#56178) üzenetére


xedamen
senior tag

Teszek egy próbát én is chat-en és arra hivatkozom, amit az LG mondott rögzített beszélgetésben... Ha 1:1 cserélik, akkor oké, ha genyóznak, akkor vigyék ahova akarják. :(

(#56180) powerup2 válasza xedamen (#56179) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam C9-et cseréltek CX-re. Nálam nem panel hiba volt hanem ARC és szoftveres a gond. Amúgy az LG szerviz rendes megnézték cserélik kaptam csereutalványt és kaptam másik tv-ét nem szórakoztak. Megjegyzem a CX-en sem jó az arc nálam.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56181) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Megértem akik fel vannak háborodva ha szart kaptak, én is fel lennék. Lehet amúgy az enyém is ilyen, nem futtattam rajta még tesztet, kivettem a dobozból és használom. Egyetlen egy vinyóról lejátszott filmnél vagy tv adásnál sem láttam semmilyen anomáliát, csíkokat, felhőket, fekete résznél oda nem illő pacákat, semmi olyat amiért motoszkálna bennem a gondolat, hogy nem jó a tv, teszteljük. Sőt ha bárki megkérdezi csak ajánlani tudom a cx-et, sztem gyönyörű képe van, a webos is nagyon sokat fejlődött az előző tévémhez képest, jól használható. Még a HD tv adásokra is sokszor rácsodálkozok, hogy milyen baba minőség.

(#56182) xedamen válasza *RLaci* (#56181) üzenetére


xedamen
senior tag

Már én is bánom... Olyan boldog voltam 2 órán keresztül, aztán párom hazajött és meg kellett győznöm, hogy miért költöttem egy rakás pénzt új TV-re, miben is szebb a képe. B7 sem volt homogén, sőt volt egy kis Comedy Central logó beégés is rajta, ezért érdekelte, hogy ez miben jobb. Mondanom sem kell, hogy nem győzte meg a látvány....... :C

(#56183) #72042496 válasza powerup2 (#56180) üzenetére


#72042496
törölt tag

A csereutalvány hogyan nézett ki? Csak CX-re cserélték, vagy más típusú LG tévét is kérhettél volna, adott esetben nyilván a különbözetet ráfizetve?

(#56184) alaves


alaves
addikt

CX-el bajlódóknak: tegyétek fel a legújabb fw-t, mert a fekete közeli megjelenítés (pl. zaj, foltok) nem biztos hogy csak kijelző hiba, voltak hibás fw-k ebben a tekintetben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56185) xedamen válasza alaves (#56184) üzenetére


xedamen
senior tag

Tegnap már megtörtént :U én is reméltem, higy megoldja, de nem

(#56186) alaves válasza xedamen (#56185) üzenetére


alaves
addikt

Akkor sz.r.i bele, várjátok meg az idei HDMI 2.1-el szerelt Philips-et, Panasonic-ot vagy Sony-t.
pl. Philips 77OLED806 :B

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#56187) powerup2 válasza #72042496 (#56183) üzenetére


powerup2
addikt

Ilyen pontosan.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56188) DarkByte válasza xedamen (#56172) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem teljesen értem. Az LG javításra felajánlotta a panel cserét, amit a saját embereivel meg tud csinálni kiszállás után helyben. Miért kell ehhez visszaküldeni a Telekomhoz? :F Vagy mindenképp az egészet akarod egyben cseréltetni?

Ja látom, közben grabber is pont ezt kérdezte.

[ Szerkesztve ]

(#56189) xedamen válasza DarkByte (#56188) üzenetére


xedamen
senior tag

Az LG azt mondta, hogy valóban hibás a panel és én jobbat érdemlek. Na jó, nem pont így, de egyébként nagyon kedves volt a hölgy, aki elhitette, hogy fontos vagyok nekik és a legjobbat akarják nekem. Ugyanakkor azt mondta, hogy 72 órában a forgalmazó tud csak segíteni, ők nem, ők csak a 72 óra utáni szervizelésben kompetensek.

(#56190) DarkByte válasza xedamen (#56189) üzenetére


DarkByte
addikt

Így már értem, köszi! :R

(#56191) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#56183) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A csereutalvány csak egy papír, nem LG-re szól, lényegében bármilyen tévét vehetsz drágábbat, olcsóbbat, vagy vissza kéred a pénzt.
Nekem most egy csereutalvány, kb majd 2 milliót érne. Nem pedig az aktuális árát, ami 1.2 vagy mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#56192) Strezi válasza rodman73 (#56152) üzenetére


Strezi
őstag

Nem semmi! Tehát gytakorlatilag egy frissítés után szinte hibátlan lett a panel!
Jól látom, hogy az alsó sárga képen a te fotózó tükröződésed látszik szinte csak a képernyőn?
Persze ezt senki nem kommentálja :C

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#56193) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Lg OLED tv vásárlásán töröm a fejem, ~400ezer forint amit rá tudok szánni, kinéztem pár típust de mint laikus nem igazan tudom mi a különbség így segítségre lenne szükségem hogy vajon a drágább jobban megéri?
Ezek lennének:
LG OLED55B9SLA 350.000Ft
LG OLED55BX3LB 360.000Ft
LG OLED55CX3LA 410.000Ft

Köszönöm a segítséget :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56194) Segal válasza Joci?? (#56193) üzenetére


Segal
veterán

Minden héten ki van tárgyalva a B és C széria közti különbség. Csak egy kicsit kéne visszaolvasnod. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#56195) daneel_hu válasza rodman73 (#56152) üzenetére


daneel_hu
addikt

Javult?
Ez majdnem teljesen jó... ok van benne tinting, de az tényleg lutri.
Főleg 65 vagy nagyobb panel esetében.

(#56196) #72042496 válasza powerup2 (#56187) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi! Még egy kérdés, hogy az eredeti dobozt kérték a tévéhez?

A C8-cal is előjött két dolog (egy csoportnyi döglött pixel és nem működő wifi), ami miatt lehet, majd egyszer megkeresem őket. Most már úgyis az öt év gondokodás érvényes csak rá, meglátjuk, mi lesz. Az biztos, hogy véletlenül se szeretnék helyette CX-et, vagy bármi mást az aktuális felhozatalból, illetve nyárig biztos nem lesz energiám se ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#56197) Joci?? válasza Segal (#56194) üzenetére


Joci??
senior tag

köszönöm

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#56198) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy hardveraprón korrekt áron bukkannak fel cserélt kijelzős LG TV-k, régebbi modellek is.
Mit lehet ezekről tudni, lehet őket venni nyugodtan? Megmaradt alkatrészt szórja ki valahogy az LG? Vagy beégés miatt cserélik?
Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56199) wallace 234 válasza korpicschess (#56198) üzenetére


wallace 234
őstag

Bármi miatt, cserélhettek panelt de inkább újat vegyél, ki tudja mennyi garancia maradt még.

(#56200) korpicschess válasza wallace 234 (#56199) üzenetére


korpicschess
veterán

Új nálam kilőve, erre csak kisker gari van, amúgy gari nélküli használtban gondolkodtam, első körben 200 körül B7-ért, de most kitoltam.
Viszont pl a 350-ért új BX is rosszabb valszeg, szóval nem vennék.
Az érdekelne, hogy egy ilyen panel csere egyéb okból jelenthet-e nagyobb kockázatot pl egy használt, de jó panelhez képest.
Köszi!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.