Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) GuruZone


GuruZone
őstag

köszi a tippet, be is dobom a PS5 csopiba!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#56902) Bilux válasza xedamen (#56896) üzenetére


Bilux
veterán

Milyen régióra lett állítva a tv?
vagy hogyan sikerült :F :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#56903) Impulsivex válasza so_ha (#56894) üzenetére


Impulsivex
tag

Koszonom! Sikerult is egyet foglalnom ! Amig visszautalja az emag az elozo cx arat addig majdnem 50 el fogom olcsobban megvenni :Y :C

(#56904) xedamen válasza Bilux (#56902) üzenetére


xedamen
senior tag

Csinálok róla majd egy videót a napokban :)

[ Szerkesztve ]

(#56905) arn válasza xedamen (#56895) üzenetére


arn
félisten

Azert ez eleg pro es kontra, es egyik sem tokeletes. [link]

ott fogalmam nincs milyen minosegbeli hulyesegek jonnek meg elo, de ez az oledes panellotto nem kellemes.

vagy ez a video is erdekes, a sony budgetebb lcdje vs cx. [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56906) xedamen válasza arn (#56905) üzenetére


xedamen
senior tag

Ugyan ez megy QLED-nél, első hibás CX után én is azt akartam, aztán youtube-on QLED lottery-t látva elment a kedvem tőle.

(#56907) arn válasza xedamen (#56906) üzenetére


arn
félisten

Ez a sony x900 nem hangzik rosszul... foleg, hogy a nagyobb is joval olcsobb. Viszont ez a hdmi21 nagy fail naluk. [link]

par alternativanak utana olvasok, mert oszinten szolva tobbet remeltem. A hdr 4k sotetben lenyugozo, de amugy inkabb pro es kontra. Pl nappalinkban 12 meternyi ablak van, nappal konkretan szart se latok a tukrozodes miatt, en nem is ertem, hogy a rtings hogy iteli meg ezt jo reflexiomentesnek. Szvsz barmi jobb nala.

Ez a panel lotto kiakaszto, hogy tesztekre gondolom mindenfele agyonvalogatott paneleket kuldenek ki, aztan kapsz egy sz*rt. Ezert vagyok vele ugy, hogy eddig elvoltam kozepes tvvel, ott nincsenek nagy elvarasaim, de egy olednel bassza a csoromet, ha nem nem 100as.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56908) so_ha válasza Impulsivex (#56903) üzenetére


so_ha
senior tag

Gratulálok hozzá! ;)

(#56909) PATTA86 válasza so_ha (#56894) üzenetére


PATTA86
csendes tag

MM a 65"-os árát is lentebb vihetné 200k-val.. :D sehol egy "best buy" akció, igaz a 65BX most 500k, de a CX és GX még mindig drága :((

(#56910) PATTA86 válasza Impulsivex (#56903) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Mázlid van, mert csak az az 1 volt...

(#56911) arn válasza PATTA86 (#56910) üzenetére


arn
félisten

Az lesz jo, ha vmi visszakuldott db :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56912) CptAdamica válasza #72042496 (#56889) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ezen én is gondolkodtam, hogy átváltani, viszont most megtaláltam, hogy mi okozza a limitet. A COD grafika beállítások legalján volt egy Dynamic Resolution Framerate Target és az be volt kapcsolva, csak a 20. sync beállítási lehetőség... :D

Megyen!

(#56913) so_ha válasza PATTA86 (#56909) üzenetére


so_ha
senior tag

A 65GX már volt 700e az emag-on (az majdnem a fele a nyitóárnak).
A régebbi "E" széria ("G" elődje) sosem volt ennyire olcsó. :K

(#56914) Impulsivex válasza arn (#56911) üzenetére


Impulsivex
tag

Csak nem :DDD

(#56915) F-ECT$ válasza arn (#56911) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor indulhat a panelcsere program.

Dive ever, work never.

(#56916) tgabe25


tgabe25
tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés lesz, de nem találtam eddig releváns választ. Egy 55CX-re szeretnék benevezni. Annyit tudok(az eddig talált információim alapján), hogy ez a sorozat a ciklusának végefele jár már. Mit gondoltok mennyi ideig lehet még kapni? Kb. két héten belül lesz leadva a rendelés.

Elnézést előre is ha tényleg hülye kérdés volt. :))

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#56917) F-ECT$ válasza tgabe25 (#56916) üzenetére


F-ECT$
titán

Még pár hétig kapható lesz szerintem.

Dive ever, work never.

(#56918) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Kb. 2 hete használom a B7 OLED-et, és nagyon tetszik, rettentő jók a színek, óriási változás a korábbi mezei IPS-hez képest. Kicsit kisebb is, így még az élesség is jobb. Valósághűbbnek hat az egész.
Már magamtól is kitapasztaltam a negatívumokat, amiket nem gondoltam volna, pl. nekem Trumotion nélkül a legtöbb tartalom nagyon rossz, szinte nézhetetlen akkor judder van. Főleg Netflix esetében, pl. Witcher, Umbrella Academy.
Trumotion mindent rendbe hoz, minimális artifaktolás van viszont miatta a gyorsan mozgó dolgok mentén, de amúgy ha nem keresem, nem venni észre, ellenben a judderrel.

Én rontok el valamit, vagy ez ilyen? Ahogy olvastam a fórumokat, ez ilyen, még B9-en is, az újabb TV-ken van black frame insertion, ami az alacsonyabb fényerőt okozza.
Csak azért írom ezt, hogy ez technológiai sajátosság, vagy lehet bármiben gondja az én TV-mnek?
Esetleg Trumotion-ből érdemes egyéni beállítással játszani a gyári sima helyett? FW a legfrissebb.

Egyébként mindent egybefetve, alacsony ár ez azért, amiben és amennyivel jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#56919) #72042496 válasza korpicschess (#56918) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem kell a 3/10-es dejudder a C8-on, anélkül nem tudtam megszokni a 24p-t.
Az OLED szinte azonnali válaszideje okozza, itt nincs meg az LCD kristályok lassabb reakciójából fakadó blur, hogy összemossa a képkockákat.

[ Szerkesztve ]

(#56920) Argenon


Argenon
csendes tag

Akit érdekel most is van LG55CX: 354 329 Ft (MM).

(#56921) -=Jam=- válasza Argenon (#56920) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Végignyomtam, erre a végén a vásárlás gomb után, ez a termék elfogyott :W
Hogy 2021-ben nem tudják megcsinálni, hogy amit a kosárba teszel, az pár percig foglalva legyen, vicc...

Most meg végigment, hát kíváncsi leszek :D

[ Szerkesztve ]

(#56922) ΞΔGLΞ válasza -=Jam=- (#56921) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem bugos a rendszerük, tegnap is ugyanez volt több megrendelőnél is, az MM, kb max negyedórán belül vissza szokott jelezni, ha a rendelést befogadták, vagy nem elérhető.
Utána már "csak" két dolog miatt kell aggódni, az egyik, hogy gyári csomagolású legyen, a másik, hogy milyen paraszt módon fogja tolni neki a futár a f@sza magyar utakon.

[ Szerkesztve ]

(#56923) -=Jam=- válasza ΞΔGLΞ (#56922) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Jött visszaigazoló levél közben, aztán majd kiderül :) A többi meg majd ha kihozzák.

[ Szerkesztve ]

(#56924) arn válasza ΞΔGLΞ (#56922) üzenetére


arn
félisten

Meg nem lattad az "osztrak" futarokat :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56925) Strezi válasza arn (#56898) üzenetére


Strezi
őstag

Lapozz vissza az első és második oldalra ;) Igaz, az egy álltalam vélt HDMI hiba miatt pénzvissza lett(Emag), de a következő kettő(55 1080p, 65C6) lassan öt éves.
A kisebb, ha éppen nem asszony vagy gyerek néz rajta YT-t vagy TrollHuntert, akkor mindíg kellemes meglepetés akár Netflix vagy még inkább1080p BD filmekkel.
A nagyobbon pedig leginkább XSX konzol megy most, hibátlan. Amikor este "berobban" egy CP2077 HDR jelenet, az ugyanolyan ütős mint öt éve voltak az akkori demó anyagok.
WebOS mindkettőn használható, a nagyobb procija érezhetően arősebb ott pörgősebb a rendszer. WiFi, kapcsolatok mennek rendesen, XSX kapcsolgatja ki-be a tévét. Hangra analóg kimeneten használok sztereó erősítőn(néha), tévé addig Dolby Atmoson kívül mindent kikódolt, igen kényelmes így. De, sokszor elég csak a beépített hang, így minimális, egy távos a vezérlés.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#56926) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék hogy az alábbi modell ajánlott vételre? LG OLED65CX6

Ez ha jól tudom akkor ugyanaz mint egy CX3, csak másik régióba (Olaszország) szánt termék. Illetve érdemes HardverApróról is nézegetni ajánlatokat? Mert találni jól árazott terméket, de kicsit félek hogy okkal van "jóárasítva". :B

Ha esetleg vételre szánnám magam akkor mikre érdemes figyelni? Mivel érdemes tesztelni? Van erről esetleg valami gyűjtemény, link ajánló? Pl.: banding, tinting vizsgálata...stb. :R

Amúgy leginkább Film, és PS5 mellé keresnék 65"-ban megoldást. A HDMI 2.1 miatt ez már jó választás lenne egy PS5 mellé ha jol tudom... :U

Előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#56927) syIex válasza mcmike (#56926) üzenetére


syIex
veterán

Konzol mellé az egyik legajánlottabb TV a CX! :K
Tesztelni fehér és szürke youtube videókkal a legegyszerűbb.
HA hirdetésekkel semmi gond, ha rendes garanciát adnak rá viszont mivel bejött az új törvény és 250e felett 3 év a kötelező garancia én inkább hivatalos helyen venném. Media Marktba volt akció is valamelyik nap pont erre! :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#56928) LeventeV válasza syIex (#56927) üzenetére


LeventeV
senior tag

És megéri lecserélni egy Q60R-t egy CX-re a PS5-höz? (tényleg érdekel, hogy megéri-e a plusz pénzt)

(#56929) syIex válasza LeventeV (#56928) üzenetére


syIex
veterán

Q82T-t cseréltem rá! :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#56930) Richard


Richard
őstag

Hazahoztam a mediamarktos 354 ezres neten rendelt 55cx-et.

Gyári bontatlan csomagolás volt. A kijelző tökéletes, nincs rajta semmilyen jellemző hiba!
Azt hittem bele szaladok valamibe, de úgy néz ki szerencsém volt.

(#56931) Wellin9 válasza LeventeV (#56928) üzenetére


Wellin9
tag

Ég és föld a kettő tv között a különbség. A Q60R tavaly előtt se volt a Samsung zászlóshajója, nem egy rossz tv az se, de például a local dimming hiánya eléggé kitűnik nála. Ha van pénz rá, én mindenképpen cserélném, de ha meg nem sürgős a dolog, mindig meg lehet várni a következő típusokat. Bár az idei megfizethetőbb Oledek nem tűnnek sokkal jobbnak, ha egyáltalán jobbak lesznek, de legalább magasabb áron indulnak

(#56932) LeventeV válasza Wellin9 (#56931) üzenetére


LeventeV
senior tag

@sylex1: meggyoztetek :)
Igazabol azert nem csaptam le meg ra, mert nem tudom mekkora ugras lenne. Szivas, hogy nem lehet kiprobalni.

(#56933) Pro Koryak válasza LeventeV (#56932) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kicsit is sötétebb körülmények között krva nagy! :K
A Q60 a Samu kb alja-középkategória, a Q90-től is messze van, az oledtől meg ... :Y

(#56934) arn válasza Pro Koryak (#56933) üzenetére


arn
félisten

Attol fugg... :) az oleden a sotet reszek pl bebukottak, de az osszhatas jobb persze. Vilagosban mas a helyzet, ott inkabb mar csak a betekintesi szog elony.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56935) NorDezs válasza Argenon (#56920) üzenetére


NorDezs
senior tag

Az üzletekben kell próbálkozni. Szórólapos termék, így simán besétálva is kapsz. Én is így tettem. A honlapjuk azt jelezte, hogy nincs készleten, a boltba meg mondták, hogy még van 3...

(#56936) #72042496 válasza arn (#56934) üzenetére


#72042496
törölt tag

A black crush többnyire beállítás kérdése. Én jó parasztosan annyit csináltam, hogy 50-ről 54-re emeltem a brightnesst SDR-ben és HDR-ben is, így szemre okés (LG C8). Ennél többet egyelőre nem is akarok foglalkozni vele.

#56935 horny
Igen, attól, hogy a weben nincs fenn valami, adott üzletben még lehet, hogy kapható. A Media Markt webáruház és az egyes üzletek külön cégek, nincs összekötve a készlet.

[ Szerkesztve ]

(#56937) Haart válasza LeventeV (#56928) üzenetére


Haart
addikt

Leginkálbb ÉG és Föld :D
Igaz én nem Q60-at cseréltem CX-re hanem egy 2016-os KS7000-et. De valami brutál a képminőség az oleden. Az hogy a fekete az fekete az meg valami zseniális éjjel játékokkal/filmekkel. Igazából amióta megvan nem tudom hogy bírtam a bevilágítást ilyen sokáig :D És az a mondás is igaz hogy aki egyeszer OLED-re vált az nem megy vissza. :K

(#56938) #72042496 válasza Haart (#56937) üzenetére


#72042496
törölt tag

"És az a mondás is igaz hogy aki egyeszer OLED-re vált az nem megy vissza."

De. :) Nem egy és nem két ember visszament. Egyszer én is, és nem kizárt hogy megint, bár jó eséllyel nem az amúgy népszerű Samsungra.

(#56939) krx21 válasza Haart (#56937) üzenetére


krx21
nagyúr

“És az a mondás is igaz hogy aki egyeszer OLED-re vált az nem megy vissza. :K
Legalábbis akinek a képminőség a fontos. De egy TV-nél mi lenne más fontosabb? :DDD
A különbséget pedig vissza lépve, még inkább látja az ember...

[ Szerkesztve ]

(#56940) dgyuri0123 válasza #72042496 (#56938) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hanem mire mennél vissza, ha nem titok?

"csak a zene van"

(#56941) #72042496 válasza krx21 (#56939) üzenetére


#72042496
törölt tag

Adott pénzért a méret. Vagy tele van a hócipőjük a bandinggel, és az LCD képhibáit könyebben elviselik. Olyat is olvastam, hogy a párjuk/gyerekek otthagyják statikus elemekkel a tévét, ezért végül LCD-t vesznek inkább.

#56940 dgyuri0123
A Sony 85Z9J és és a 85X95J is érdekel majd. A Samsung 85QN900-ra is kíváncsi vagyok, de a 4K széria alapján az szerintem kiesik. OLED-ből pedig a Sony 83A90J mozgatja főleg a fantáziám.

[ Szerkesztve ]

(#56942) krx21 válasza #72042496 (#56941) üzenetére


krx21
nagyúr

“LCD képhibáit könyebben elviselik.”
Hát ilyen nem hiszem hogy van... Szerintem az LCD hibái sokkal kellemetlenebbek...

(#56943) arn válasza #72042496 (#56936) üzenetére


arn
félisten

En errol nem tudtam, csak tegnap lattam a videoban, hogy igy hivjak :) az magamtol tunt fel az elso probaknal, amikor tobb filmet megneztem (pl indiana jones eleje), hogy a sotet resz reszletszegeny, es tul kontrasztos.

Ha manualisan allitanam a kontrasztot, mint egy fotonal, a sotet reszeket felhuznam. Ezen a brightness sokat nem segit (gamma sem), mert a fekete kitoltesi aranyok nem stimmelnek, nincs eleg dinamika. Ez a “tokeletes” fekete dolog nehany problemat megold, es nehanyat felvet. Microledek kellenenek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56944) #72042496 válasza krx21 (#56942) üzenetére


#72042496
törölt tag

AVS-en pedig több LCD owner's threadben láttam posztokat, hogy a banding miatt végül LCD-n maradtak.

LCD-n nekem a blooming, illetve játék módban a pontatlan vezérlés lehet zavaróbb, legalábbis erre számítok. A Sony-kat viszont dicsérik, és csábít hogy tegyek velük egy próbát.

Az is praktikus, hogy a 30 FPS-sel futó konzolos játékokat az LCD keni, és folyamatosabbnak tűnnek rajta. A másik fele, hogy 60-120 FPS-nél pedig ugyanez ez egy hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#56945) arn válasza krx21 (#56939) üzenetére


arn
félisten

Sotetben egyertelmuen jobb az oled (foleg, ha a panel is ezt akarja), vilagosban mar nem egyertelmu, hogy elonyosebb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56946) krx21 válasza #72042496 (#56944) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha kipróbáltad, majd megírod milyen... ;)
Én sajnos 30fps játékkal nem tudok játszani. Ezért adtam el a régi konzolt, mert kevés volt a 60fps játék. Az új konzoloknál már sokkal jobb a helyzet... Sőt kipróbáltam a 120fps-t is Oled-en, bár ne tettem volna... :DDD Az az igazi... ;]

[ Szerkesztve ]

(#56947) Pro Koryak válasza arn (#56934) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"az oleden a sotet reszek pl bebukottak"
:Y Te mit nézel?

(#56948) krx21 válasza arn (#56945) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyon világosabb egyetértek...

(#56949) #72042496 válasza krx21 (#56946) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meglátjuk, egyelőre ez egy elég nagy "ha". :)
Sajnos a legtöbb konzolos játékban most sincs 60 FPS (nem hogy 120), kivéve ha újabb, vagy remaster során került bele. Ezért akartam PC-t kötni a tévére is, hogy majd azon megy a Witcher meg a Mass Effect meg a többi, de a HDR kapcsolgatása, és a PC kanapéból kezelhetősége miatt ezt elengedtem. :)

Pedig eredetileg az új Ori miatt vettem XSX-et, aztán tessék, ez lett belőle. Azóta a PS4 Prót is csak alátétnek használom, hogy a bútor elkészültéig mégse a parkettán legyen az XBOX. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56950) Jorgi Kormi válasza arn (#56945) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem világosban is jó ( pedig csak 30-as fényerővel megy SDR , HD ,SD , a lányom sima tévét így néz rajta és szemüveges is , még nem panaszkodott) , DV , HDR, anyaggal meg mindegy , hiszen olyan mint egy "napkitörés" ;] (ki a f...nak hiányzik az 1000-1500nit vagy esetleg 2000nit) ;]
[ /OFF]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.