Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) nünüke1975 válasza rob210 (#53799) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

A búgás elölről jön.

(#53852) rob210 válasza nünüke1975 (#53851) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor az difi lesz, szerintem.
Ha tolatáskor is búg, csak más lesz a hangmagassága akkor difi.

Renault power

(#53853) rsf válasza Gabesz87 (#53848) üzenetére


rsf
senior tag

Az R-Link 1 ben Tomtom-os a 2ben meg I-go-s a navi ha jól tudom.
Viszont térképekben ugyanazt használják. Szóval nem értem.
A 45országos teljes európa 99euró a kelet/nyugat európa 55euro.
Én még nem vettem hozzá térképet, mert 2016.08-ossal kaptam a kocsit,de gondolkoztam, hogy 2évente veszek majd. De remélem, hogy lassan kiszivárog, az otthoni térkép frissítés menete.
Ugyanis biztosan lehet mókolni, csak még titkolják, mert jó pénz van benne.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53854) Gabesz87 válasza rsf (#53853) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, Tomtom az R-Link 2 is.
Hát nem tudom, én nem merném azért az autó rendszerét buherálni :) Meg hát folyton az villan be, hogy minek, amikor ott a waze. Amúgy én abban reménykedtem, de nagyon, hogy majd kiadnak valami frissítést, amiben benne lesz az Android Auto, és akkor a Waze-t lehetne majd használni az autó kijelzőjén. De nem, erre nem fog jönni, holott az új Megane-ban már alapból benne van, de az enyémnek az r-link support-al való levelezésem alapján régebbi a hardvere, és nem támogatja az AndroidAuto-t, és frissítés sem lesz hozzá. Szemetek!

(#53855) rsf válasza Gabesz87 (#53854) üzenetére


rsf
senior tag

Akkor azt rosszul tudtam. De így még gázabb a térkép frissítés.
Az Rlink1-nél a térkép SD kártyán van nem a tabletben. :)
A kártyát kiveszed aztán csinálsz róla mentést meg lehet még pár dolgot.
Van egy szoftver amivel lehet szerkeszteni a kártya tartalmát.
Én felvettem POI-ban az összes fix trafit és a trafi pontokat is.
Be lehet állítani, hogy mennyivel elötte szóljon mi legyen a riasztás hangja vagy ne legyen ja és a térképen hogy jelezze. Na ez az ami nekem nagyon bejön. Megyek a kocsival szól a zene aztán jelez a kocsi, hogy vigyázz jön egy trafi... :)
Mondjuk az AndroidAuto funkciónak én is örülnék vagy vmi tükrözésnek.
Amúgy azt írják külföldi fórumokon, hogy térkép frissítés negyed évente rendszer frissítés meg fél évente jön az R-link1-re.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53856) Gabesz87 válasza rsf (#53855) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, az R-Link 2 ilyen felhő jellegű. Vagy az autóból, vagy netről a fiókomba belépve tudom menedzselni az alkalmazásokat. Egy R-Link toolbox nevű progi itt is van, pendrive-ra töltöm le az appokat, térkép-, rendszerfrissítést, és utána az autóra arról feltöltöm.
Itt azt hiszem évi 2 térképfrissítést ígértek, mintha azt olvastam volna. De nem biztos.

(#53857) Sanyo77 válasza Gabesz87 (#53854) üzenetére


Sanyo77
tag

A navi frissítés nagyon gáz a Renault-nál.

Carminat BT CD.
Nem is tudom mit gondoltak, 2013 óta nem adtak ki frissítést a navihoz. Akkor 4 éves autót nem lehetett (lehet) tovább frissíteni.

De, ha lehetne is pénzkidobásnak találnám, még az 50 eurós frissítést is. Bár néha a Google térkép is szépen felb*sz, de legalább ajánl gyorsabb útvonalat, ha valahol dugó van...

(#53858) Gabesz87 válasza Sanyo77 (#53857) üzenetére


Gabesz87
addikt

Google Térképet navira még sosem használtam, de a Waze (bár tudom, ez is Google alapú) nekem eddig tökéletes bejött, sokszor lehozott autópályán baleset okozta dugó előtt. 1-2 alkalom volt, hogy hülye kerülőt csinált, de az ilyen utcaszintű, pár száz méter inkább. Na ennyit a renault naviról, szumma szummárum: nem veszek előfizut :)

(#53859) rsf válasza Gabesz87 (#53856) üzenetére


rsf
senior tag

R-link1 ugyan ez csak renault sd kártya kell! Itt is ugyanúgy a toolbox szinkronizál.
Sd-n van a térkép ha kiveszem nincs navi..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53860) rob210


rob210
Topikgazda

Na csak sikerült kommunikációra bírnom az OBD csatlakozómat az egyik szoftwareel. Áljen éljen.
Ki is olvastam a kocsit minden optimális, nincs semmi hibakod, vagy gyanús érték. :D

Renault power

(#53861) Drughi


Drughi
addikt

Ezekkel az olcsóbb árkategóriás alufelnikkel van valakinek tapasztalata?
20-22e/ db
Pl: RC, DOTZ, VIPER megnevezésűek.

(#53862) rob210 válasza Drughi (#53861) üzenetére


rob210
Topikgazda

Dotz jó a többit nem ismerem.

Renault power

(#53863) LamerGyuri válasza Drughi (#53861) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nekem Viper van fent tehermentesítővel, összefoglaló képén látszik, nincs vele bajom.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#53864) Nordik


Nordik
őstag

Megane 2 gumikat mennyire fújjam? Kézikönyv 2,2 illetve. 2 bart ír. Kicsit keveslem 205/55 R16 gumihoz. Főleg ekkora kasztnihoz. Teljes terhelesre +0.2 bart ír az talán ideálisabb.

(#53865) speedydb23


speedydb23
senior tag

Őszintén bevallom, nekem eddig picit csalódás a M3 1.5dci fogyasztása...

Városban használom mondjuk 90%-ban, és így szokott 5,7-6,2 között fogyasztani a dugó mennyiségétől függően.

Most utoljára 1074 km-re tankoltam vissza 61 litert, ez egész jó.

Viszont én azt hittem, hogy a Cliohoz képest (4,7l fogyasztott) max fél literrel fog többet kajálni azonos távon, ezért érzem picit csalódásnak.

Mondjuk igaz, hogy ez a M3 1215kg alapból, a Clio meg 980kg volt...

(#53866) forceberg válasza speedydb23 (#53865) üzenetére


forceberg
veterán

A városi üzem megöli a fogyasztást.
Álló helyzetben alapjáraton is elmegy vagy 0,6l/óra.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#53867) rsf válasza speedydb23 (#53865) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam meg szinte hajszál pontosan 0,5l a különbség a Clio és a M3 fogyasztása között. Télen és nyáron is megvan ez a különbség.Igaz a M3-al még csak 1 telem volt.
Mondjuk ugyan arra járok és ugyan úgy szóval nem változtak az üzemelési körülmények.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53868) rob210 válasza speedydb23 (#53865) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt ne felejtsük el, hogy a súlykülönbség ahogy írod is jelentős.
Nekem a meganeban is rendesen odatesz, ha bepakolok minden szerszámot, mert éppen olyan javítást kell csinálni.
Olyankor 1 liter különbség azonos útvonal és forgalom mellet is simán van.
:R

Renault power

(#53869) forceberg válasza rob210 (#53868) üzenetére


forceberg
veterán

Pontosan, a többletsúlyt meg kell mozgatni.
%-osan kb. ki is szokott jönni nekem, ha tele a kocsi.
+ gumi típus, nyomás, minden számít.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#53870) kisninja


kisninja
őstag

No hazahoztam az új családtagot. Kéretik lecserélni a képet esetleg kisebben benn hagyni :)


powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#53871) rob210 válasza kisninja (#53870) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na csak meglépted, gratulálok, este cserélem, ha addig mycso nem teszi meg :D

Renault power

(#53872) rsf válasza forceberg (#53869) üzenetére


rsf
senior tag

A kg/LE aránya majdnem ugyanaz a kettőnek.
Ja meg papíron az M3 kevesebbet eszik mint a Clio. A Start/Stoppos legalábbis. :)
Persze ez a gyári megadott fogyasztás. Azért a több ló többet is eszik.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53873) kisninja válasza rob210 (#53871) üzenetére


kisninja
őstag

Nagy szerelmem volt mindig is. Úgy fest eléggé jó állapotban van, vezérlés olajcsere vissza van. Okoskeret is illik bár semmi hangja nincs. Nagyon szépen húz. :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#53874) rob210 válasza kisninja (#53873) üzenetére


rob210
Topikgazda

Okoskerék ha nincs hangja megspórolható.
Kb. Minden második vezérléscserénél kell cserélni.
Persze ez használatfüggő is.

Renault power

(#53875) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ez jó a Scenicbe?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#53876) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Turtam egész nap a netet de nem találtam rá választ. Bár sejtem a választ. Általában az utólagos fejegységek (konkrétan Pioneer MVH-390BT) tudják-e a gyári cd-s tár vezérlését?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#53877) rob210 válasza FRENK1988 (#53876) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na szóval az index jó bele.
De direkt akarsz ilyet?

A fej pedig a gyárit nem hajtja meg.
Csak emulátorral ami nem éri meg.
:R

Renault power

(#53878) FRENK1988 válasza rob210 (#53877) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát mivel sötét az autó így ezt gondolom oda hogy jól nézne ki

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#53879) PeterPH válasza FRENK1988 (#53876) üzenetére


PeterPH
senior tag

Minek a CD tár, ha a fej tud MP3-at. Elavult, kényelmetlen, lejárt lemez.

(#53880) FRENK1988 válasza PeterPH (#53879) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mert az első ülés alatti egyik rekesz azt tartalmaz.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#53881) rsf


rsf
senior tag

Gondolkodok vmi carbon szálas ülésfűtésben.
Mennyire macera azt berakni? Itt nem az elektromos részére gondolok.
Ülést muszáj kivenni hozzá?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53882) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki el tudja nekem árulni, hogy a váltó olajat hol tudom ellenőrizni, utána tölteni?
Az autó amiről szó van: Renault Thalia 1.4 16V (2001).
Köszönöm a segítséget.

(#53883) hz0917


hz0917
tag

Sziasztok!
megane2 1.4 16v (2005) alul hátsó motortartó bak csere érett. Milyenre érdemes cserélni, mert elég nagy a gyártói lista?

(#53884) eTrade válasza sonny007 (#53882) üzenetére


eTrade
tag

Motortérben, szembôl jobb oldalon, a rezonátor doboz alatt találod lent a váltót. Ott kell keresni egy pillangó mûnyag csavart, ott lehet ellenôrizni és utánatölteni.
Ha egyenes talajon utánatöltesz és elkezd folyni belôle az olaj akkor rendben van a szint.

Itt egy video: [link]

(#53885) sonny007 válasza eTrade (#53884) üzenetére


sonny007
tag

Szia. Ez nem éppen csavaros szint jelző de erre gondoltál?
Ez a motorolaj szűrőtől jobbra helyezkedik el középen.

(#53886) ΞΔGLΞ válasza diablo1984 (#53832) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A fórumtárs nem húzta fel magát, csak, mint írta is, csak kiszállt. Ezt nem is olvastam azóta, de pár szóban még reagálnék rá....
Tehát, egyáltalán nem folytatni akarom, de minek erősködjek egy olyasvalamivel, amit egyrészt nem hiszel el, de felajánlottam, hogy bármikor várlak tesztre, és ha többet kell tankolnom, akkor egy láda Dom Perignon p1 a jutalmad, ha nyerek, ugyanezt várom vissza. És, mint írtam is, én soha nem a 90-hez mértem, mert rúgom neki, inkább 130-160 közötti átlagfogyasztásra, amit pontosan írt a fedcomp, ezért a 90-es sebességhez írt 3-4 litert sem kérdőjeleztem meg a számára, holott tényleg nem érdekel. Az ajánlatom áll, ha nyersz, sokat szakítasz, hacsak félárban tovább adod még akkor is, de addig ne írd ide a "te szerinted frankót", hogy az biztos nem úgy van. Én, anno nyertem ezt a láda DP-t, szükségem nincs rá, mert nem iszom alkoholt.

De te csak értetlenkedsz tovább, Mágus (közösségépítő???)-vel egyetemben, a kicseszett részecskeszűrővel is, holott bizonyíthatóan ebben gyárilag nincs. 2008/8-as kiadású KT0K motorba nem raktak, bár 2009/1 került forgalomba.

Erről tanúskodik, ha felnyitom a motorháztető elején lévő matrica, amin nincs ott a DFP (láttál már ilyet?) erről tanúskodik, amit be is raktam linket, hogy a dialosys-nál is csak egy sima cső van, de legfőképpen az autó alja, ahol GYÁRILAG nincs részecskeszűrő. Persze, Mágus kolléga azért forszírozza tovább, de a végén kimenti magát egy tévedni emberi dolog szöveggel. :D

Most sem húztam fel magam, csak leírtam, hogy nem éppen úgy van, ahogy az te elképzelted. :)

Szép napot!

(#53887) eTrade válasza sonny007 (#53885) üzenetére


eTrade
tag

Ez a sárga, amit lefényképeztél az a motorolaj szintmérô pálca, azt kihúzva (óvatosan, nehogy eltörjön) a motorolaj szintet ellenôrizheted.

UI: Nézd meg a videót it belinkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#53888) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Két napja hazafelé menet a kezemre logótt valami váltás közben.
Hát persze, hogy a laguna3 egyik bóvli alkatrésze, a gagyi váltógombjának a bőrőzése lemállott, aztán cellux-szal visszaragasztottam. Gyönyörűen nézett ki, mit nem mondjak. Valamennyire látszik az első képen is...

Mivel GT gombot keresek, de eddig nem találtam, úgy döntöttem, hogy veszek rá valami minőségi univerzálisat, ki is néztem egy elég drága sparco-t, de tegnap úgy alakult, hogy kiszedtem az egészet és amatőrként megcsináltam én, minőségi valódi bőrből (lesz, ami lesz alapon) a váltógombot és a szoknyát is, ami szintén több helyen lyukas és repedezett volt már.
Annyira elkapott közben a hév, hogy úgy gondolom, ha ezt elviszem kárpitoshoz, ő sem tudta volna szebben megcsinálni, pedig én azt sem tudtam, hogy ezt eszik, vagy isszák ezt a szakmát. Csak találtam egy képsorozatot a neten, hogyan csinálta egy srác, én meg "lekövettem" az egészet.

A teljes folyamat itt látható, nem tudom kell-e hozzá regisztráció, de berakok ide is csak egy egy ilyen volt és ilyen lett képet.
Már nem is kell új váltógomb! :)

http://laguna3club.forum.hu/index.php/topic,210.0.html

[ Szerkesztve ]

(#53889) sonny007 válasza eTrade (#53887) üzenetére


sonny007
tag

Azt hiszem megtaláltam. Csak mivel eléggé érdekes helyen van így az elkerülte a szemem figyelmét.

Szerk.: Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#53890) mycso válasza ΞΔGLΞ (#53888) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Gt váltógombot sokan keresgélnek. Én egyszer találtam ebayn, de azóta sem.

Egyébként azon kívül, hogy szép, csak hátránya van (hideg-forró).

Nemtom, hogy a megane-gombja rámegy-e?
Egész pofás és van mindenféle színben pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53891) ΞΔGLΞ válasza mycso (#53890) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez nem tetszik, mármint ez a Megane féle váltógomb.
----------------------
Tudom, most már kívülről fújom, nyáron forró, télen hideg, de akkor is tetszik. :) Talán, Renpaul tud ilyet szerezni, majd megkérdezem tőle és akkor majd cserélgetni fogom.
Egyébként, ezt a sparco-t néztem ki rá, de persze nem ebben az idióta horrorárban, majd a feléért betudnák szerezni nekem. Megfogtam kézben, elképesztő minőségű cucc.

[ Szerkesztve ]

(#53892) diablo1984 válasza ΞΔGLΞ (#53886) üzenetére


diablo1984
veterán

Ez már lerágott csont ès nem farokhosszúság verseny!

Olvastad a többiek vèlemènyèt is, èrtelmezd az enyèmet is, ha ez nem megy, akkor idd meg a pezsgőt, hátha....

Amúgy ez kèsz agyrèm, hogy ha már valaki megkèrdőjelezi, amiben egy másik HISZ (mert te sem tanoltál mèg 3 literre vissza százon, így te is csak hiszed), akkor az egyből idióta.Sőt a többi is aki máskèpp gondolja...

[ Szerkesztve ]

(#53893) rsf válasza ΞΔGLΞ (#53886) üzenetére


rsf
senior tag

Most már utána néztem, mert megnéztem azt amit linkeltél.
Renaultnál a részecske szűrőt a motortérben kell keresni nem a kocsi alatt!
A renaultnál FAP-nak hívják nem DPF-nek!
És úgy látom, hogy az összes Laguna3 Euro5-ös szóval kell lenni bennük részecske szűrőnek![link]
Az más kérdés, hogy 2009-től már csak Euro5 öt lehetett forgalomba hozni, de sok gyár előbb átállt.
Ha Euro4-es lenne akkor nem kell keresni mert nincs.
Ezt ne vedd kötözködésnek, de legyünk már tisztában pár dologgal.
Az nem lehet, hogy a chipeléskor kivették?
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#53894) ΞΔGLΞ válasza diablo1984 (#53892) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:DDD
Hagyjuk, csak azt tudnám írni, amit eddig.

(#53895) ΞΔGLΞ válasza rsf (#53893) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem és nem.
Ráadásul a laguna3 fórumon, nem én vagyok az egyetlen, aki FAP nélküli gyárilag.
Az a kicseszett "FAPkütyü" meg ott van, NEM A MOTORTÉRBEN (amelyikben van) de többet nem akarom ezt bizonygatni. Az autó alá nézve, lehajolva is simán látható, ha van benne... :)

[ Szerkesztve ]

(#53896) speedydb23 válasza rsf (#53893) üzenetére


speedydb23
senior tag

Alvázszám alapján meg tudja mondani a Renault, hogy van benne FAP vagy nincs.

Egyébként 2008-as gyártású L3-ban volt EURO4-es motor, szóval létezik FAP nélküli.

(#53897) ΞΔGLΞ válasza speedydb23 (#53896) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, alvázszám a lapján a dialogys is megtudja mondani, hogy nincs benne.

KT0K M9R744 (gyárilag 131 LE) 2.0dci motorban nincs, hagyjuk már. :DDD

(#53898) rob210 válasza hz0917 (#53883) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sasic, Swag/Febi (ez egy cég)

Renault power

(#53899) rob210 válasza sonny007 (#53882) üzenetére


rob210
Topikgazda

Utántölteni miért kell?
Mert ha fogy, akkor inkább, a szivárgást kéne előbb megszűntetni.
Amúgy a JB-s váltóknál, a váltó lámpa felé néző oldalán azaz az elején, találsz egy műanyag pillangó csavart.

Most nézem már tárgytalan :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#53900) eTrade válasza sonny007 (#53889) üzenetére


eTrade
tag

Nincs mit, szívesen. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.