Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Mágus2 válasza rob210 (#54100) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak a diesel, 2T robogó, rendszám nélküli robogó, járókeretes néni, húzókocsis rendszám nélküli öregasszonyok..

[ Szerkesztve ]

(#54102) forceberg válasza Mágus2 (#54101) üzenetére


forceberg
veterán

A meghekkelt füstokádó xarokat kéne kivenni első körben, de azokat végleg...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54103) rob210 válasza Mágus2 (#54101) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez jó hír, hogy végre gondolkodnak is, nem csak szabályoznak.
Mert a szállópor koncentrációt nem a benzinesek növelik, nagy méretben.
Akkor még pár évig nem kell elektromos autót vennem.
(Nem mint ha lenne rá pénzem :( )

Renault power

(#54104) Mágus2 válasza rob210 (#54103) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez milyen szálló port tol? Saját kép. :U Euro5

Nem gondolkodnak megint... Ránk erőszakolták a DPF-et és senki nem nézi, megvan-e.

[ Szerkesztve ]

(#54105) baluka6 válasza Mágus2 (#54104) üzenetére


baluka6
aktív tag

Igen, itt azzal a sok csökkent képességűvel van baj, akik a dpf-et kiüttetik, mert mondjuk cserélni kellene, de arra már nincs pénz.. Meg mondjuk jó lenne, ha nem a város kellős közepén regenerálna a részekeszűrő, ha nem tartós "hosszútávú" használatkor, amit lehetne kötni sebességhez.
Az a baj. hogy nem azért fognak venni az emberek elektromos autót, mert jobb vagy fejlettebb, hanem mert rájuk kényszerítik.

(#54106) rob210 válasza Mágus2 (#54104) üzenetére


rob210
Topikgazda

No igen ez rendben van, de nem a dpfesekről van szó most, hanem azokról amiben nincs.
A véleményedet osztom, elöbb rendbe kéne rakni a gépparkot, aztán szigorítgatni. De amig a tömegközlekedés olyan buszokat használ amilyeneket, addig szvsz mindegy is, hogy mit szigorítanak.
No és ennél szennyezőbb dolgok is vannak.

Csak le fogják tolni a torkunkon az elektromos autózást.
Pedig akkor sok pénztől fog az állam elesni, mert a lakótelepeken nem fogják tudni fenntartani a kocsikat.

Renault power

(#54107) forceberg válasza rob210 (#54106) üzenetére


forceberg
veterán

Ez kizárólag üzleti alapú, hogy előbb-utóbb mindenki rá lesz kényszerítve az elektromos megvételére.

A kiütött DPF-esek, meg a bontószökevény furgonoknak honnan van műszakija? Nem ez a baj...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54108) rob210 válasza forceberg (#54107) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egyről beszélünk, de továbbra is az a gond, hogy szerintem egyharmadára esne az autótulajok száma.
Megint lehetne közlekedni a városban, cserébe a tömegközlekedés összeomlana és az államháztartás is csődöt jelenthetne.
A biztosítók is jelentös ügyfélkört veszítenének.
No és ha lemenne az elektromos autók ára akkor is otta gond, hogy nincs hol tölteni. Főleg egy lakótelepen. ;)

Renault power

(#54109) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Nekem is olyan tiszta a kipufogó végem mint a kollégának (megane 3 dpf eur5). (én meg is lepődtem)
Műszakin bele se dugtak semmit, mikor kérdeztem nem méri e, annyit mondott nem szoktak ezzel már bajok lenni, meg hogy akarom e hogy itt pörgetgesse, persze hogy nem :U (bár én a futómű rázatást is szívesen kihagytam volna)
Viszont én se értem hogy itt némely Kamazt ami olyan füstfelhőt húz, hogy a .....-ba nem szedik ki a forgalomból. (a rendőrök)

(#54110) mycso válasza footy (#54094) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, a laguna 3 alapjában jól sikerült autó. De itt is a PH2, ami ajánlott (finomítgattak ezt-azt). 2011-től.
2.0dci nissan láncos motor, nem igazán tudok típus betegségről.
Két apróság van, ami ennek a különlegessége:
- nagyobb alapjárati rezonancia a hasonló, más márkák 2literes dieseleihez képest
- nagyobb étvágy más márkák 2literes dieseleihez képest

Autómatát akartam én is, annó amikor utána néztem én is az Aisin márkát találtam, nem igazán találtam róla érdemi infót. Pár ember, akiknek van, szeretik....én így háttérinfó nélkül nem mertem bevállalni.

Rugó törés, teleszkóp problémák előfordulnak, más nagy problémáról tényleg nem tudok.

Kiegészítő elektromos fűtés, tudtommal mind a két megoldás alkalmazva van bennük:
- elektromos "fűtőradiátor" az utastér felé
- hűtővízkörben 4db izzító, amik felmelegítik a vizet (ez talán felszereltség függő)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#54111) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Üdv!

Kocsi: Clio 2003 1.4 16v
Ma kíváncsiságból az autó alá néztem, és azt vetem észre, hogy elöl, a hűtőrács alatti védőlemez vagy mi eléggé olajos:

Legutóbb mikor néztem, pár hónapja még nem rémlik, hogy ilyen lett volna. A kocsi alatt a garázsban néha pár csepp olaj szokott lenni, nem tűnik fel, hogy most több lenne.
Mitől lehet ez? Illetve rohanjak szerelőhöz, vagy nem nagy probléma?
A motorolaj májusban lett cserélve, olajfogyást nem tapasztaltam, a kocsi viselkedésében nem látok változást.

[ Szerkesztve ]

(#54112) rob210 válasza Smith Ügynök (#54111) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nem fogy az olaj és a víz se akkor ez váltóolaj lesz én mielőbb levenném a motor védőt alulról és megnézném mi szivárog, mert ez a mennyiség így látvány alapján, már elég nyugtalanító.
De ez én vagyok én szeretem ha rendben van az autó és megbízható a műszaki állapota ;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#54113) ΞΔGLΞ válasza mycso (#54110) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

finomítgattak ezt-azt

Pontosan miket is? :)

Szerintem meg...
Az az ajánlott, amire az előző gazdája vigyázott, nem kintről hozott és parasztvakítóra kiglancolt összetákolt gané, ilyen átlag 150K visszaállított órákkal. Márpedig kereskedőnél, ha jó árban van (olcsóbb) és még jól is néz ki, kevés km-rel szinte csak ilyet fog találni, mert ő nem azért van, hogy vásárlónak kinyalja a valagát. . Tehát, azt meg egy laikus (hozzáértő szerelő nélkül), az életben nem fogja "látni", hogy épp milyen trágyát sóznak rá. A megvigyázott, leinformálható autóknak viszont megkérik az árát mindenhol.

A rezonancia meg nem apróság, hanem gagyi minőségű anyagok garmadája, és rossz/hanyag összeszerelés amivel tele b...ták ezt a frankó autót. Ilyen, pl a zselés bak, amit kb, 4-5 évente cserélni illene, mert egyrészt a főfelelős az alapjárati rezonancia/remegés miatt, másrészt emiatt az előbb említett gagyi alkatrészek is lassan életre kelnek egy idő után és mindenki belepofázik a vezetésbe, főleg műszerfal tájékán, ami brutálisan degradálja az autó élvezeti értékét, minőség szempontjából.

De említhetjük az ajtókárpitokat, kombinál az elhúzható takaró fémes része is berezeg néha, a kattogó ajtóhatárolóról nem is beszélve, beázó pórféklámpa etc... (kombi) ezek mind-mind kegyetlen lerontják az érzést, hogy egy Laguna3-mast vezetsz. Szerencsére a, Talisman-nál egyelőre nem jönnek idegesítő zajok...még jó 1 éves sincs. , de a Laguna3 karakteresebb és néha bizony jobb vezetni is. (ha kussban van)...
Néha azt kívánom, bárcsak süketebb lennék egy picit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54114) diablo1984 válasza rob210 (#54103) üzenetére


diablo1984
veterán

Szállópor az remek dolog, a benzinesek kipufogó gázai meg minden tuti méreggel van tele, az meg egy másik. Egyik rövid távon mérgez, a másik hosszú távon. De a korom látványosabb és ezért #mindendízelttűzre, pedig a fincsi szúrós szagú benzinesnél nincs finomabb!
klasszik, hogy dízel autó füstjét filmekben sem vezetik a fülkében, csak a benzinesét, a dízeltől majd rákos lehet, de addigra meggondolja magát! :DDD

(#54115) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szivosor tömítésből mi az ajánlott?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54116) Smith Ügynök válasza rob210 (#54112) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Köszi, szerintem is váltóolaj. Mondjuk abból elvileg 3 liter a töltési mennyiség, remélem ennyitől még nem lesz baja.
Más vélemény esetleg?

(#54117) rob210 válasza diablo1984 (#54114) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem mondtam egy szóval sem, hogy a benzines oxigént puufog ki.
Nem értem ezt a támadó jellegű hszt a részedről.

Szmogriadó esetén mindig a szállópor koncentráció miatt rinyálnak az meg tény, hogy abban a diesel a rossz. én ennyit akartam ezzel leírni.
:R

Renault power

(#54118) rob210 válasza FRENK1988 (#54115) üzenetére


rob210
Topikgazda

A paszta.
;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#54119) salieri. válasza FRENK1988 (#54115) üzenetére


salieri.
őstag

Mindegyik taknyol ott... Nekem is pasztázva lett..

(#54120) AttyVin válasza rob210 (#54100) üzenetére


AttyVin
aktív tag

OFF OFF OFF

Azért az "olcsó" fával való fűtésre való tömeges visszaállás is sokat tesz a levegőminőségért.
Ez alapvetően nem budapesti probléma, de itt nálunk a "kertvárosban" néha alig látni a "kandallófüsttől" egy eleve is ködös téli napon. Persze szmogriadó sincs...

Üdv, Vino

(#54121) rsf válasza AttyVin (#54120) üzenetére


rsf
senior tag

Az olcsó fát honnan veszed?
Tavaly óta 35%-al drágult a tüzifa a környékünkön és örülhetett ha vki tudott venni. Én nem tudtam.
Vhol olvastam hogy a szmog 80%-át a fatüzelés adja. Ezek szerint akkor a 80-as években amikor 5x annyian tüzeltek fával a városokban mint ma nem lehetet látni az utcákon??
Ez ugyan az mint a dízel téma. Egy érdekcsoportnak a malmára kell hajtani a vizet. Ennyi.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#54122) FRENK1988 válasza rob210 (#54118) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nagy meló kicserélni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54123) rob210 válasza FRENK1988 (#54122) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kell hozzá torx dugókulcs ha az nincs akkor neki se kezdj, amíg be nem szerzel.
Le kell venni a légszűrőt, a pillangószelepet, kivenni a trafókat gyertyák maradhatnak.
Végezetül a szívósort, a bent lévő tömítést át kell pasztázni hőálló, szerelőpasztával ami nem keményedik ki és örök mint a nyomor.
Ezzel szemben akár milyen tömítést veszel, az megadja magát 2-3 év alatt.

Renault power

(#54124) FRENK1988 válasza rob210 (#54123) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hú ez lomolós meló...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54125) Smith Ügynök válasza rob210 (#54112) üzenetére


Smith Ügynök
tag

És egyébként ha váltóolaj, azt mennyibe kóstál javíttatni?

(#54126) AttyVin válasza rsf (#54121) üzenetére


AttyVin
aktív tag

OFF

Úgy írtam, hogy "olcsó"... (persze, hogy ma már nem igazán az).
De évek óta mindenki "ráment" a fára (kandallótól a kemencén át a vaskályháig).
Itt, felénk a "gazdagok", mert "sikk", a "szegények", mert korábban tényleg olcsóbb volt (főleg, aki "kéz alól" vette). Ők most nem fognak egycsapásra visszaállni mondjuk a gázra...

Amúgy a '80-as években még sokkal többen fűtöttek szénnel, ami szintén "szmogbarát"...

Az más kérdés, hogy a motorizáció - a számszerű növekedése miatt - mára nagyobb szennyezővé lépett elő (a fejlődő technika ellenére).

A lobbiérdekek, meg általában mindenhol előjönnek.

De ez erősen off-topik téma...

Üdv, Vino

(#54127) footy válasza mycso (#54110) üzenetére


footy
addikt

Köszi :R
Az autómatát időközben kilőttem, mert évi 35ezres futásnál jelentők fogysztáskülönbséget okoz a sprimonitor alapján. Úgy tűnik egyébként is FL modellt kell néznem, mert az azelőttiek euro 4-esek.
Jól látom, hogy a lámpa(tetején szemöldök?) alapján lehet felismerni a FL modellt?

(#54113) ΞΔGLΞ v
Hány zselés motortartó bak van? A webáruházakban 8-12e forint körül találok motortartó bakokat, ez engem annyira nem rettent meg. Hány van belőle 4?

(#54128) rob210 válasza FRENK1988 (#54124) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem 10 perc és nemárt ha láttál már ilyesmit szétszedve de nem is egy agysebész mutatvány.

Renault power

(#54129) rob210 válasza Smith Ügynök (#54125) üzenetére


rob210
Topikgazda

A szimering ha a rudazati az nagyon szopós meló.
Ha a kihajtási fell engedi az annyira nem gáz.
Egy töltésnyi váltóolaj minden féle képpen kell.

Mindenesetre a szivárgás helye miatt ezt sajnos inkább a rudazatra tippelném.
Meg kell nézni, addig csak találgatás minden.
:R

Renault power

(#54130) #32577792 válasza footy (#54127) üzenetére


#32577792
törölt tag

"Jól látom, hogy a lámpa(tetején szemöldök?) alapján lehet felismerni a FL modellt?"

Alapvetően igen. Azonban a FL előttiekre is feltehető a lökhárító és az első lámpa is, így úgy néz ki, mintha az lenne.

(#54131) mycso válasza footy (#54127) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

3 bak van, van fent a zselés ennek van talán a legnagyobb szerepe és ez a legdrágább. Illetve még van egy fenti és egy lenti kisebb bak.

Egyébként laguna 3-ból 3féle van, de mégis ph1/ph2-re vannak szétválasztva.
2010-ig ph1
2011-től ph2, viszont 2013-tól szintén változtattak rajta, de ez is ph2.

Ph1: [link]

Ph1 gt: [link]

Ph2: [link]

Ph2/2: [link]

Az utolsóban már ledes nappalifény van a lökhárítóban, az elődökben izzó van a lámpabura alatt.
Fejegység/navigáció típusban van még különbség a generációk között.
2012 környékétől már van külön tápszivattyú a tankból a motortérig.
A motortéri biztitáblán variáltak valamit.
Szervó tartályt helyezgették ide-oda.
Na meg a külső változások.
Pár apróság amiket tudok, utána kellene keresgélni, hogy mik a pontos technikai különbségek.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#54132) ΞΔGLΞ válasza footy (#54127) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

2.0dCi laguna3-ban 1db van fent jobb oldalt.
Viszont ez csak külföldről rendelhető. Szalitassall együtt kb 30 ezer.
Nem az ára rettent meg, azt letojom, mint irtam a rezonáló szarságok tömkelege, ami ebben az autóban megtud szólalni. Viszont ez az alkatrész, kb 3 év utan már kb csak 50%- os teljesítményt tud nyújtani és rohamosan csökken tovább. Emiatt a rezgés egyre nagyobb lesz és lassan minden elkezd zörögni ami csak tud rezonanciát előidézni.

(#54133) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

A héten előjött a kocsinál ( 2002 Megane 1 ) egy olyan hiba, hogy nem akar működni az ablakmosó.
A szivattyú működik, a fúvókák nincsnek eldugulva, tartály tele van. Se előre, se hátra nem nyom ablakmosó folyadékot..

Tapasztalt már ilyet valaki, mi lehet a gondja vajon?

(#54134) mycso válasza ΞΔGLΞ (#54132) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk ez tényleg durva, hogy itthon keresgélve sehol nem találtam ilyen zselés bakot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#54135) diablo1984 válasza rob210 (#54117) üzenetére


diablo1984
veterán

Fèlre ne èrts, nem támadtalak, csak ez a dízel autók miatt mindenki meghal, de a savas kipuff gázok miatt sehol senki. De tènyleg a dpf-es skodám kipuffjából enni lehetne, abból nem száll a por. De a lagunám mèg euro2-es volt, mègsem fosta a kormot magából.
Tèlen is szèlcsendben a város saját pora marad bent, tüzelèsből, autókból, jófèle ezer èves bkv buszokból, de ezekből csak a kocsit tilthatják ki, a tüzelèseket nem, majd ha már összeírták a katasztrófavèdők a vegyes tüzelèsű rendszereket, akkor majd lehet azt is adóztatni....

(#54136) rob210 válasza AthlonXP (#54133) üzenetére


rob210
Topikgazda

Átszakad a határoló lap és olyankor nem nyom semerre, hiába kapcsolod, a motor cseréje megoldja a gondot, mert osztót nem lehet kapni külön sehol.
;)

Nem egy egetverő tétel és ebből a gagyit is veheted.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#54137) forceberg válasza rob210 (#54136) üzenetére


forceberg
veterán

:N
Úgy tudom, egy kis gumihenger van, az irányváltó gumi, ami bedagad, és beáll valahol.
Aki szerencsés, annál úgy áll be, hogy előre spriccel, de hátra nem. Ha úgy áll be, hogy egyik irányba sem tömít, akkor semerre sem spriccel.
Néhány ablakmosóban, talán főleg a "nagyon mínuszos"-okban van valami, ami ezt teszi a gumival?!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54138) AthlonXP válasza rob210 (#54136) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszönöm a választ! :R

Viszont ez nagy szívás, mert le kell bontani a kocsi elejét! Hogy csessze meg amelyik oda tervezte azt a vackot! :(((

(#54139) #32577792 válasza diablo1984 (#54135) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ugyan hagyd a dolgot. Kell egy közellenség az utakra is. Ez ugye nem lehet az öregúr, tehát akkor legyenek a dízelek. Igaz, hogy 120g a CO2 kibocsájtása pl. az enyémnek, és mondjuk egy 15 éves szupernek meg 160-180g. Én ezekkel kezdeném a zúzást. Közben jöhetnek az IFA-szerű rémek, Ikarusz szerű buszok. Múltkor éppen mentem egy ilyen mögött, még szerencse, hogy időben kapcsoltam belső keringetésre és nagy oldal szél is volt, így legalább előre is láttam valamit.

(#54140) Josi válasza AthlonXP (#54138) üzenetére


Josi
aktív tag

Annyira nem vészes.
Leszeded a kereket, kiszedsz pár patentot a dobbetétből, és félrehajtod a dobbetétet.
Kézzel lehuzod a csatlakozót a motorról, utána kiveszed a motort. vigyázz a folyadék ki fog ömleni a tartályból.
Beteszed az új motort, és összerakod.
Én nemrég cseréltem az egész tartályt. Nem volt 1 óra a teljes művelet.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#54141) rob210 válasza AthlonXP (#54138) üzenetére


rob210
Topikgazda

Miért is?
Kb. 10 perc alatt szoktam kicserélni sok beszélgetéssel.
Csak a dobbetétet kell levenni meg a kereket, ha még sose csináltál ilyet.
Aztán felnyúlsz a motort fölfelé meghúzod egy határozott mozdulattal. És ha tele a tartály akkor számítasz rá, hogy kiömlik ami benne van.
Leveszed az elektromos csatlakozást, rádugod az új motorra visszadugid az új motort kicsi folyadékot töltesz a tartályba, hogy jól tetted-e vissza és, hogy rendben működik, majd ha oké visszaraksz mindent.
:R nem bonyolult és semmilyen speciális szerszámot nem igényel 20as torxbiten kívül.

Renault power

(#54142) rob210 válasza Josi (#54140) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ehh most nézem, akkor ketten is leírtuk. ;)

Renault power

(#54143) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Jaa, jól van, én arra számitottam, hogy le kell bontani a kocsi jobb oldalát, mert ugye ott van a lemez mögött...

(#54144) Nordik


Nordik
őstag

Menetirány szerinti jobb oldalon lévő esoelvezezo cső hova merre megy? Szépen lefolyik a víz de nem úgy mint a másik oldalon a kerekjarat mellett folyik le hanem valahol a kormanyosszekotonel. Vagy ez ilyen? 2004 Megane 2

(#54145) rob210 válasza Nordik (#54144) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem lukas a műanyag dobbetéted?
Mert hivatalosan a dobbetéten csorogna végig és folyna le a küszöb elejénél a dobbetét alatt.

Renault power

(#54146) Nordik válasza rob210 (#54145) üzenetére


Nordik
őstag

Ahogy néztem nem, esetleg hiányzik 1 vagy 2 dobbetet rögzítő patentem amire még várok. Lehet ez a gond. Viszont ha szépen lefolyik akkor eldugulva nincs gondolom.

(#54147) rob210 válasza Nordik (#54146) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meg kell nézni ha nem áll a víz a tűzfalnál akkor nagy baj nincs ;)

Renault power

(#54148) baluka6 válasza Nordik (#54144) üzenetére


baluka6
aktív tag

A jobb oldali nem a dob betétben végződik, ha nem a szinte a tűzfal közepén. Nem igazán látod a végét, csak ha a kocsi alá mész. Az alsó motorvédő burkolatot le kell venni minden kép és akkor látod.

(#54149) Josi


Josi
aktív tag

Ma após M I Ph2 kocsijával tettünk egy nagyobb utat.
Azt vettem észre, hogy a vizhőfok a vizszintes alatt volt 1 osztással, és nem ment feljebb.
Volt fűtés, de szerintem gyengébb mint ami az enyénmél van.
Termosztáthiba lenne, vagy valami más?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#54150) eTrade válasza Josi (#54149) üzenetére


eTrade
tag

Termosztát gyanús a dolog, szerintem cseréljetek benne termosztátot, nem olyan vészes az ára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.