Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) +vakultam válasza salieri. (#54688) üzenetére


+vakultam
csendes tag

Szia ! Hol tudom megnézni az alvázszám alapján, hogy milyen van benne??? Olyan a jelenség, hogy tökéletesen műkszik a váltó, de előfordul, hogy indítás után nem tudom betenni sebességbe, ha leállítom beteszem, indítás után elindul szép lassan, de alig bírom betenni a következőt, viszont ha leállítom utána megint úgy vált mint a vajban a meleg kés !! Arra gondolok, hogy valami elszabadulhatott és ha az a tárcsa elé kerül akkor nem emel ki. Szét kell szedni az biztos !!

(#54752) rob210 válasza FRENK1988 (#54749) üzenetére


rob210
Topikgazda

A doblemez fölöttl a csomagtérben a kárpitot lebontod ott van minden.

Renault power

(#54753) salieri. válasza +vakultam (#54751) üzenetére


salieri.
őstag

Renault szalonban tudjak.Nem feltetlen kuplung.Esetleg valtohiba?Valtovilla csere volt egyik ismerősnek.

(#54754) zsocimaci


zsocimaci
csendes tag

Sziasztok!
Van egy megane 1.616v autom es most csereltem olajat szuroket. Vezerles csere fel eve volt. Most elf 5w40et toltottem bele ujra. Elotte mobil 1 volt. Ma levezettem 150 km-t es 7,7 atlagot produkalt. 130al jottem vegig.
Pillanatnyi fogyaztasom kb 9-10 korul volt es sik terep vegig. Mitol lehet ekkora fogyasztas ha nyaron 17es kerekekkel es klimaval 7,1 korul fogyaszt.
Elore is koszonom valaszokat.

(#54755) rob210 válasza zsocimaci (#54754) üzenetére


rob210
Topikgazda

Attól, hogy hideg van.
;)
Ha még hidegebb lesz még feljebb fog menni.
Egyébként 8 literig nincs baj, felette van valami gebasz.
Lambda szonda, befecskendezés stb.stb.

Az 1.6 os motor nem pályára való.
Mondjuk ilyenkor azért mindig elcsodálkozom, mert én is 120-130 között szoktam pályázni, de nekem 7 litert még sose érte el. De ez az enyém, mindenki a 8 liter körüli értéket panaszolja, pedig szerintem egy 1.6 ostól ez egyálltalán nem rossz.

Renault power

(#54756) zsocimaci válasza rob210 (#54755) üzenetére


zsocimaci
csendes tag

Koszi!
Es te mit csinalsz ele hogy nem megy 7 liter fele? :)
Amugy utazo sebessege olyan 120ra tippelem mert felette elegge felerosodik a motorhang.

(#54757) rob210 válasza zsocimaci (#54756) üzenetére


rob210
Topikgazda

Karbantartom :D

Én a sokak álltal kritizált 5W30 ast teszem bele ami kb. fél litert számít nem nagy szavak kipróbáltam.
Illetve mindenem az értéken van.

(tiszta a légszűrőm, jó a guminyomásom, a lambdaszonda értékem, a gyertyák, a termosztátom, és mivel I-es magane így kisebb a légellenállása, mint pl. a kettesé)

Renault power

(#54758) densoft


densoft
tag

Sziasztok, Megane 3 akkuját szeretném kivenni, a múltkori kiszerelés után elfelejtődött az összes fogyasztás km stb adat. Van ötlet, hogy tudnám ezt most elkerülni ?

(#54759) zsocimaci válasza rob210 (#54757) üzenetére


zsocimaci
csendes tag

Akkor meg kérnék szépen tanácsot..
Milyen gyertyát használsz? Milyen típus a gyújtó trafód?
Indítási problémáid nem voltak még?
Hidegen nehezen indul..tekeri de nehezen indiul el. Ha elkezd kihülni akkor mindig produkálja.

(#54760) molnarpeter válasza densoft (#54758) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bika kábellel párhuzamosan köss rá másik akkut.

(#54761) rob210 válasza zsocimaci (#54759) üzenetére


rob210
Topikgazda

Denso trafó denso gyertya.
FHP ellenőrzést javaslok.

Renault power

(#54762) rob210 válasza densoft (#54758) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#54763) FRENK1988 válasza rob210 (#54752) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ahol a csomagtér világítás van? Vagy felülről a hangszóró felől?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54764) zsocimaci válasza rob210 (#54761) üzenetére


zsocimaci
csendes tag

Köszi!

(#54765) vallas


vallas
senior tag

Hát el jött ez a nap is.... :(

Lejár a Clio IV 3 éves lízingje, hétfőn viszem leadni BP-re....

1 hónap híján 3 év 145.000 km, 3 *30 ezres szerviz, 2 szett első fékbetét valamint egy parkolóba történt kis koccanás után egy időre elválnak az útjaink.... :(

Igazából egyszer volt, hogy kb 1 óráig nem vette be az 5. sebességet az asszonynál, és utána nálam sem, de fél óra állás után újból lett 5., ezen kívül soha semmi gond nem volt a kocsival, jött ment , indult, megállt.

Nem volt egy rakéta az 1,5 dci 75 HP, de nekem mindenre elég volt....

Szerencsére már megrendelték az új gépet, ami szintén egy Clio IV csak most Grandtour lesz és 90 pacis... :DD :DD :DD
Sajnos csak jövő év elején lesz meg addig meg lesz valami bérautó, Škodát emlegettek, de majd kiderül....

Ma utoljára azért kapott egy alapos külső/belső tisztítást, mert megérdemelte.... :R :R :R

köszi az együtt töltött időt.....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#54766) kisninja


kisninja
őstag

Tolna megye vagy a közelében nincs valakinek f4r714 motor vezérlés rögzítő szettje, kölcsön ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#54767) gyurma2


gyurma2
csendes tag

Üdv mindenkinek 2004 renault lagunám 2.2Dci van a szabadkezes mod hogy müködik,3 gombos inditon mia középsö gomb
Köszönöm a vállasz elöre is

(#54768) rob210 válasza FRENK1988 (#54763) üzenetére


rob210
Topikgazda

A csomagtartóban az oldalán a doblemeznél a kárpit alatt, ahol a "vésznyitó" is van.
Ennél jobban nem tudom leírni. Kivehető rekesz fedél vagy minek nevezzem.

Renault power

(#54769) speedydb23 válasza gyurma2 (#54767) üzenetére


speedydb23
senior tag

A "középső" gomb arra szolgál, hogy felkapcsolja a világítást a kocsin anélkül, hogy kinyitnád...

(#54770) Gombinyó válasza vallas (#54765) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ilyenkor beszámíltják az újba? Nem tarthatod meg a lízing lejárta után?
A miénk egy platina szürke alizé grandtour lesz, már nagyon várjuk. Nov 15-én lett kész úgyhogy sztem jövőhét hétvégén átvehetjük.

(#54771) Steven


Steven
addikt

Hali

Vettem egy Megane II CC privilege autót 2004" .2.0 Benzin, viszont német a kocsi.. át lehet rakni menüt valami érthető nyelvre pl angol ?:D köszi!
:R :R :R

Ui: Ha ,igen hogy?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#54772) FRENK1988 válasza Steven (#54771) üzenetére


FRENK1988
veterán

Szia
Clip (Renault gyári szervizeszkoze)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54773) hz0917 válasza FRENK1988 (#54763) üzenetére


hz0917
tag

Sziasztok!
A csomagtér jobb oldalán a kárpit alatt találod.

(#54774) FRENK1988 válasza hz0917 (#54773) üzenetére


FRENK1988
veterán

Köszönöm uraim. Ma megnézem :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54776) vallas válasza Gombinyó (#54770) üzenetére


vallas
senior tag

Nem ez flottás ALD-s kocsi, ők a tulaja, a cégünk bérli tőlük, és ha lejár eladják nagy tételbe aztán előbb utóbb kikerülnek autókereskedésekbe használtként.

Onnan lehet megvenni magánszemélynek....

Láttam már másik ilyen leadott Cliot "neppernél" 2,5 milliót kértek érte kb 130.000 km-el

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#54777) Gombinyó válasza vallas (#54776) üzenetére


Gombinyó
őstag

Jahogy, céges autó. :)
A 2,5m elég vicces mikor 3 körül új van.

(#54778) vallas válasza Gombinyó (#54777) üzenetére


vallas
senior tag

Hát az a diesel ami nekünk volt az olyan 4,2 milla új korában....

[link]

Nem tudom, hogy mennyibe kapja az ALD, de gondolom a mennyiségek miatt jóval lista ár alatt.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#54779) Nordik válasza FRENK1988 (#54772) üzenetére


Nordik
őstag

Pénteken beszéltem egy villamossagis, diagnosztikas szerelovel aki szerint nem muszáj hozzá clip, neki nincs is viszont megoldja nekem a nyelv át állítását. Remélem valóban meg tudja oldani, bár én ketelkedek kicsit. :U

(#54780) rsf válasza Nordik (#54779) üzenetére


rsf
senior tag

Én úgy emlékszem, hogy be lehet állítani a gombokkal a kis kijelzőn.
Nekem angol, de néztem anno, hogy nincs-e magyar de nem volt.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#54781) mycso válasza vallas (#54778) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Na ja az újak alapára a reklámokból valóban csábítónak hatnak, de ha kell valami értelmes motor, meg valami felszereltség, akkor máris lehet 2-vel szorozni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#54782) FRENK1988 válasza FRENK1988 (#54774) üzenetére


FRENK1988
veterán

Na le kellene bontanom a csomagtartó oldalát, de oldalsó kis fiokon keresztül (ahol a hátsó lámpa izzoit lehet cserélni) ott egy kábel lógott. Ez lenne a tankajtózár csatlakozója?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54783) hz0917 válasza FRENK1988 (#54782) üzenetére


hz0917
tag

Nem az. Nem kell lebontani csak lehajtani. Fönt 1 patent van. Elég keményen tartja magát, de le lehet hajtani. A kábel csatlakozója nem ér el a hátsó lámpáig. (magától leesni sem tud)

[ Szerkesztve ]

(#54784) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

A héten váltójavításon volt az autóm és egyúttal említettem a szerelőnek, hogy gázolaj szagot érzek néha az utastérbe. Megtalálta a hiba forrását, de mondta, hogy mivel még 2-3 napot biztos nála lenne emaitt az autó, de Ő nem látja annyira vészesnek (nem nagynyomású cső) ezért elvihetem a megjavított váltóval az autót.
Közben kapott árajánlatot az üzemanyagcsőre. Gondoltam, hogy nem 2ft lesz, de 36e-re nem számítottam. Így ezt elvetettük, pedig Ő az az ember aki nem szeret mókolgatni. Viszont tud megoldást, gyári cső nélkül is.
Mai nap úgy voltam vele, hogy megsasolom már én is a hiba forrását, hátha valamivel le tudom tömíteni (ő azt mondta, hogy kidörzsölődött, de én nem számítottam ekkora lukra)
Ráírtam, hogy azért ez az állapot elég nyugtalanító és mondta, hogy menjek oda ma és megcsinálja. Kiváltotta ezt a csövet egy jó minőségű (métere valami 5e ft) gumicsővel.
Miből adódott a kidörzsölődés? Nem volt visszapattintva ez az üzemanyagcső a helyére és a szűrőház pöcke szabályosan kivágta a csövet. Én ugy gondolom, hogy ezt a Csomádiak b***ták el, mert 2 éve náluk volt az autó adagoló szeleptömítésen vagy min. (akkor ott engedte el a gázolajat)

(#54785) molnarpeter válasza kisgyerek85 (#54784) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tekerd körbe valamivel (szigszalag), aztán olajcserénél ellenőrizgesd.

(#54786) mycso válasza molnarpeter (#54785) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Gyári állapotában a problémásabb helyeken ilyen kábelharisnya szerű háló szokott rajta lenni, az is megvédi az ilyen problémáktól.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#54787) rob210 válasza mycso (#54786) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amenyiben nincs vezetőpatent. Ha van vezetőpatent ami nem engedi hozzáérni semmihez ami r felesleges rá, a harisnya.
De mostanában már inkább ilyen habszivacs szerű csőhéj van rajtuk.
:R

Renault power

(#54788) rob210 válasza kisgyerek85 (#54784) üzenetére


rob210
Topikgazda

Simán elvágnám és egy darab fém összekötővel két aba bilincsel megtoldanám.
Nem a legjobb megoldás, de nagyon sokáig nem lesz vele baj.

Renault power

(#54789) kisgyerek85 válasza rob210 (#54788) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ki lett javítva a hiba. Ahogy írtam tegnap elmentem a szerelőhőz. Elsőre még a hét közepén amikor a válómat csinálta Ő is ilyen megoldást mondott, de tegnap inkább berakott a helyére egy jó minőségű gumicsövet. 60 cm talán az egész cső hossza.

(#54790) rob210 válasza kisgyerek85 (#54789) üzenetére


rob210
Topikgazda

Oké, csak ami most kinyírta az meg lett szüntetve?

Renault power

(#54791) toldy


toldy
őstag

Sziasztok kérnék, kis segítséget.

Egész delelőt túrtam a kézi könyvet, meg az az autót de nem jöttem rá mi lehet.

2003 Megane II Dci, az óracsoport nem működik, sebesség mérő, ajtó visszajelző, fordulat szám mérő de még az index vissza jelzése sem működik, magyarul ami a kormány mögötti részben van, maga az óra csoport. Ezt leszámítva az autó üzemel, index működik, stb.
De egyik napról a másikra jött ez, valakinek ötlet? Azt hittem van egy biztosíték erre, de nem találtam semmit.

köszönöm :R

Az élet nem habostorta.

(#54792) rob210 válasza toldy (#54791) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ki kell venni a műszercsoportot, ellenőrizni a csatlakozókat, sajnos találkoztam már olyannal, hogy elégett a csatlakozó.
Csak a csere segített rajta.

Renault power

(#54793) toldy válasza rob210 (#54792) üzenetére


toldy
őstag

Ohh, szép kilátások, :Y Hát akkor nem fogok unatkozni.

köszönöm :R

Az élet nem habostorta.

(#54794) rob210 válasza toldy (#54793) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ettől még lehet, más hiba nálad, de ott ez volt a kiváltó ok, persze ezt néztem meg utolsónak, pedig ezt a legegyszerűbb kiszűrni.

Renault power

(#54795) kisgyerek85 válasza rob210 (#54790) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja persze, meg lett. Igaz bepattintani ezt a fajta csövet nem tudod, de nem ér hozzá semmihez ami idővel kienné az oldalát.

(#54796) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A tököm tele van már ennek a rohadt városnak a közlekedésével, meg a béna sofőrökkel. Hazafelé jövet melóból, még a munkahelyem előtt megint belém jött egy csaj. Egyszerűen rámhúzta a másik sávból, pedig mellette mentem, nem hiszem el, hogy nem látott :W Eredmény:

Persze betétlap egyikőnknél sem volt már megint. (Komolyan most már beszerzek egy halmot).

Fél éven belül 3x jönnek nekem.... :W

[ Szerkesztve ]

(#54797) ΞΔGLΞ válasza Gabesz87 (#54796) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Zsarukat kihívtad?
Épp ma (is) káromkodtam, hogy az én időmben ezt a sok balf@szt úgy vágták volna ki, hogy meggondolta volna a 3-dik bukás után, hogy akkor most megtanul vezetni és a kreszt is, vagy hagyja a francba az egészet Manapság minden idióta jogsit kap, pl ha eléri a körforgalmat, betojik, mert nem tudja mit csináljon. Elindulni nem tudnak, pl zöldre váltáskor, csak jelentős (fázis)késéssel, ami alap a dugó kialakulásához, forgalmat feltartják.... Ésatöbbi...

Egyébként az a kevés (sőt, lassan kihaló) frankó vezetők, hogy a francba tanulták meg, hogy sávváltáskor tükröt is kell nézni, meg hátra is egy pillanatra a holttér miatt? Mert megtanulták, megtanították, ha valamit kétszer elszúrt, az oktató úgy leteremtette, mint a pi...nty Mindegy is, ami jó pár éve megy itt, az egy nagy lófüle, nem közlekedés...

Ez bár nem vigasztal téged, de nagyon is így működik!

[ Szerkesztve ]

(#54798) Gabesz87 válasza ΞΔGLΞ (#54797) üzenetére


Gabesz87
addikt

Előbb felhívtam a 112-t, hogy elérjem a rendőrséget (a közvetlen számukat nem tudtam hirtelen - gáz), és a faszi szinte lehurrogott, hogy mi az anyámnak hívnék rendőrt, egyezzünk meg, és akkor nem kell, mert még jól meg is büntetnek minket. Aztán felhívtam a X. kerület rendőrséget, hogy akkor velük próbálkozom, és ott is ugyanazt mondták, hogy ha meg tudunk egyezni, fölösleges rendőri intézkedés. Úgyhogy így nem hívtam. Név, tel.szám, rendszám csere, fotó, aztán jó napot. Majd intézi a biztosító.
Amúgy épp láttam tegnap vagy mikor az indexen, hogy olcsóbbá akarják tenni a jogsit???? Inkább drágítani kéne! Vagy bevezetni azt, mint a finneknél van (talán), hogy 1 (vagy több?) év a jogsi megszerzése.

(#54799) rob210 válasza Gabesz87 (#54798) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem csak azt kéne bevezetni, hogy a vizsgabiztost ne lehessen megkenni!
Olyan arcok kapnak jogosítványt, hogy nem tudom jelzőkkel illetni őket.
Egy röhely a vizsgarendszer itt.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.