Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) salieri. válasza eTrade (#53300) üzenetére


salieri.
őstag

Igen!
Viszont ugyanaz a motorkód K4M812.

(#53302) gabx76 válasza eTrade (#53300) üzenetére


gabx76
senior tag

Nekem 2.0 benzines van (igaz, az Scenic) és sejtésem sincs róla, hol a szűrő. (szerelő sem találta meg)
.. ha van egyáltalán...

(#53303) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Sziasztok

Tervezek venni egy megane grandtour 1.6 16v autót 2006-2008-ig.Mi az az ár amennyit érnek ezek az autók?Mik a tibushibái?Mire kell odafigyelni.Röviden mindent szeretnék tudni erről a tipusról.
Köszönöm

(#53304) rob210 válasza eTrade (#53300) üzenetére


rob210
Topikgazda


Ezen elég jól látható. Megane III K4M es motor 1.6 benzin

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#53305) eTrade válasza rob210 (#53304) üzenetére


eTrade
tag

Köszönöm szépen! :R
És a 7-es számú alkatrész az micsoda? :F
Én azt gondoltam, hogy az a canister / aktív szén szűrő... ezek szerint egy védő burkolat, vagy mi?

(#53306) FeniX- válasza FeniX- (#53285) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Halihó, fejlemények: most nagyon konyhanyelven fogom elmondani, ami infót hazafele kaptam az AC felújítós bácsitól, de hogy lényegében hiányoztak alkatrészek belőle, és pont azok, amiknek a hiányából csak úgy tudott benzint kapni az ac, hogyha átbukik a benzin azon a csészén.
Valami ógyűrű alól kb. 3 pici alkatrész.
Lényeg a lényeg, valaki ezt a közelmúltban szétszedte, aztán összerakta, és rosszul.

(#53307) eTrade válasza FeniX- (#53306) üzenetére


eTrade
tag

Sajnos ez van ha valaki kókler szerelőhöz viszi az autót... itt az előző tulajra gondolok.
De legalább végre megvan a ludas! :C

(#53308) FeniX- válasza eTrade (#53307) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hja, ámbár az is lehet, hogy az előző tulaj is így vette, csak ő leállt annál, hogy trafót cserélt.
Előtte egy autókölcsönzőé volt az autó, mint kiderült, méghozzá egy olyané, aki vagy ilyen bontószökevény alsókategóriás autókkal foglalkozik, meg ilyen luxus felsőkategóriásokkal, mint Audi, Merci, Bmw.
Talán azok mókiztak rajta valamit, pássz, utólag már mindegy.
Remélem pár napon belül össze lehet majd rakni, és akkor újabb teszt, hogy megy-e.
A benyát is sikerült leszívni, elég pronyó módszerrel, de megvan. :)
Mindig elgondolkozom, hogy mi a jó a szipusoknak szivogatni azt a szart, én csak fuldokoltam, meg köhögtem.
Vagy technokollal kellett volna próbálkozni? :)

(#53309) eTrade válasza eTrade (#53305) üzenetére


eTrade
tag

Ez a látvány van bal oldalon, sehol sem lelem a szűrőt:

(#53310) rob210 válasza eTrade (#53309) üzenetére


rob210
Topikgazda

DE ez nem is a tank alja.
;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#53311) eTrade válasza rob210 (#53310) üzenetére


eTrade
tag

Már hogy ne lenne az... nézd meg jobban az ábrát amit posztoltál. :D
Akkor ezek szerint a kombiban tényleg a tankban van a szűrő...

[ Szerkesztve ]

(#53312) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv. Na tegnap megrendeltem a cuccokat, levegő, pollen, olaj, üzemanyagszűrőket, mindegyikből MANN-t, és rendeltem 2db 5 literes kanna ELF Evolution full tech de 5w30-as olajat is, ennek van a Renault RN0720-as standardja a részecskeszűrő miatt. 25-én megy szervízbe, a munkadíj £50 lesz, ha nem én veszem az alkatrészeket, akkor 150, kb ém is egy 100-ast költöttem, de úgy gondolom, hogy legalább minőségi cuccokat vettem, ellenkező esetben valószínüleg a legszarabb, legolcsóbb cuccokat kaptam volna. A következő szervízt már úgyis én csinálom, minek költsek pénzt, ha ezeket én is meg tudom csinálni, nem kell hozzá atomfizikusnak lenni :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53313) kalmanchris válasza eTrade (#53311) üzenetére


kalmanchris
tag

Ez a tank betöltőnyílás felől fotóztad?

(#53314) Mágus2 válasza TayRol (#53280) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sok az olaj a szívócsőben. A turbó lesz a ludas. Új vagy felújított.

[ Szerkesztve ]

(#53315) Sanyo77 válasza GrooveHero (#53312) üzenetére


Sanyo77
tag

Ott állsz majd mellettük? Csak, hogy a füledbe tegyem a bogarat ;]

(#53316) GrooveHero válasza Sanyo77 (#53315) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ha arra gondolsz, hogy ott leszek, amikor a srác csinálja, akkor igen, ott fogok állni mellette, nem csodálkoznék, ha nem az elf olajat rakná bele. Na meg az olajcsere sem csak 5 perc lesz ám, szépen megvárod öreg, ráèrsz, ne siessé sehova, hadd csöpögjön ki rendesen az a szar :DDD
Ha nem muszáj úgysem fogja tapogatni a kocsit mindenféle fajta szutykos kezű "szerelő". Az elektromos gondokat sajnos a srác nem tudja megcsinálni, vinni kell máshova, de hát ez ilyen.
Meg kell értenetek, első saját autó, cliot akartam, de amikor megláttam ezt, akkor nem tudtam ott hagyni, féltem is mint a rosseb :))

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53317) TayRol válasza Mágus2 (#53314) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is kicsit soknak tűnik... Szóltam, hogy nézzenek rá.

[ Szerkesztve ]

(#53318) eTrade válasza kalmanchris (#53313) üzenetére


eTrade
tag

Másik oldalról lőttem a fotókat.

(#53319) nünüke1975 válasza nünüke1975 (#53303) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Erre valaki?

(#53320) zsocimaci


zsocimaci
csendes tag

Sziasztok!

A szerelőm napra pontosan 1 hete próbálja cserélni a jobb első csapágyamat. Voltam nála, láttam hogy egy feszítő van rátéve és néha ráüt kalapáccsal, fújja lazítóval.
Egy régebbi Renaulton a családban kb. 2 óra alatt kicserélte édesapám.
mitől van hogy egy 2004-es Meganon egy hete nem jön le...
Valami ötlet hogyan gyorsítható?

Már nagyon kéne az autó...

(#53321) rob210 válasza zsocimaci (#53320) üzenetére


rob210
Topikgazda

A csapágyat nem ütjük hanem préseljük ;)
Ha nincs hozzá prése csak szétveri az egészet.

Egyébként meg kell kicsit melegíteni az agyat.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#53322) eTrade válasza nünüke1975 (#53319) üzenetére


eTrade
tag

Trafók ha Sagem gyártmányúak, akkor cserések, okoskerék szintén tud meglepetést okozni.
2006 utáni Megane 2-esek már jóval megbízhatóbbak, nincs sok hibájuk.

(#53323) nünüke1975 válasza eTrade (#53322) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Az egyes megane is trafo problémás ezen nem javitottak?2006 utáni azaz minimum 2007 eseket nézegetek.

(#53324) salieri. válasza nünüke1975 (#53323) üzenetére


salieri.
őstag

Hali!
Szerintem jó kocsi! Nekem április óta van, nagyon elégedett vagyok vele egyenlőre,fogyasztása 5,5-6l között vegyes használattal.A klimája nem annyira hatékony. Érdemes szerintem szebb darabot nézni,ami nagyjából 1,3 körül van.
Ez elég jó darabnak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#53325) Victoryus válasza Victoryus (#52769) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Meszlényiék feladták. Vész üzemmôdban hajlandó csak működni, végül hazavitték max 70-nel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#53326) Sanyo77 válasza GrooveHero (#53316) üzenetére


Sanyo77
tag

Igen arra gondoltam. Sok olyan hely van ahol hátraviszik az autót megcsinálni, te meg kávézzál addig nyugodtan... :(
Szolnoki Renault is ilyen.

Egyébként baba a verda.

(#53327) eTrade válasza nünüke1975 (#53323) üzenetére


eTrade
tag

Bocsi, nem jól fogalmaztam... 2006-os Megane 2 már faceliftes. A trafókat azért írtam, mert elvileg bármi lehetséges egy használt autó esetében.

[ Szerkesztve ]

(#53328) eTrade válasza kalmanchris (#53313) üzenetére


eTrade
tag

Tank betöltőnyílás felőli kép:

(#53329) rob210 válasza eTrade (#53328) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt én így akkor passzolom, pedig a gép hozza a cikkszámot, ott a rajz is.
Ráadásul én már cseréltem III as meganon, igaz nem kombin !!!
De ennek ott kéne lennie a kombin is.
Most már felkeltetted a kiváncsiságom ;)

Renault power

(#53330) GrooveHero válasza Sanyo77 (#53326) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi :R
Én is imádom, megy mint a golyó, nem hiába mondta az előző tulaj, hogy csak okosan vele, mert észre sem veszed és kimegy alólad, húz mint a disznó :DD Meg még fel is van szerelve minden földi jóval, úgyhogy öröm é bódottá :DD
Visszatérve....itt a müszaki ilyen, nem engedik, hogy bemenj, apum autóklub a hordja a megane II-ét, fénykép készül a megtett kilétéről, stb...itt kint nem mehetsz be, szóval kb tényleg azt csinálnak az autóval, amit akarnak. Sok volt a vesztegetési ügy. De mivel ez a hivatalos műszaki, ezért semmit nem lehet tenni :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53331) nünüke1975 válasza salieri. (#53324) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

5,5-6 liter a fogyasztás vegyesen?Akkor az a normál használat 50-90km/h lehet.De én úgy hallottam hogy ez a konstrukció nem igazán úgy sikerült mint az egyes megane.Szerelőm se nagyon van tőle elszállva.Renault-os szerelő.De a ráncfelvarrott 2006-tól már jó lehet.Csak az a baj hogy itt a környékemen nem nagyon találni olyat amire azt mondom hogy na jó megnézem.Minimum 200km az ahol találok ilyet.

(#53332) berbatov2


berbatov2
senior tag

Szivargyujtoba belement valami cukroscsomagolopapir es kezzel nem tudtam kipiszkalni.
Hirtelen a kislanyom hajcsatja volt keznel es azzal probaltam kipiszkalni, de hozzaert belul vmihez es szikrazgatott.
A lenyeg hogy azota nem mukodik a szivargyujto.
Miutan kirohogtetek magatokat, mondhatnatok vmi javaslatot a problema kezelesere.
Scenic 2012 ha szamit. :)

(#53333) nünüke1975 válasza berbatov2 (#53332) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ez elég vicces de nem röhögtem csak elképzeltem magam előtt a szitut na akkor volt mosoly.
Viccet félretéve.Szerintem zárlat valószínű szivargyujtó csere.De lehet hogy csak biztit kell cserélni.Nekem a szivargyújtóba dugható ülésfűtés égette ki majdnem a seggemet.Talán túlságosan aktív volt az ülésfűtés.

(#53334) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Szerintetek megéri ez?

(#53335) salieri. válasza nünüke1975 (#53331) üzenetére


salieri.
őstag

A faceliftes változat jól sikerült. Igen, normál használattal fogyaszt ennyit. Amit linkeltél jól néz ki,de nem privilege. Nincs tempomat,az pedig elég jó tud lenni. Belül hiányzik egy két takaróelem.

[ Szerkesztve ]

(#53336) nünüke1975 válasza salieri. (#53335) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ebből az évjáratból szemezgetek.Nem vagyok tisztába melyik elnevezés milyen felszereltségű.Segítenél?

(#53337) salieri. válasza nünüke1975 (#53336) üzenetére


salieri.
őstag

Amit linkeltem az magasabb felszereltségű. Itt szerintem nem lehet megnevezésre menni,mert egyedileg is lehetett dolgokat rakni bele. Pl az enyémben manuális a klima, de tempomatos.

(#53338) nünüke1975 válasza salieri. (#53337) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Jó hát akkor kivárok addig gyűjtöm a zsozsót.Hátha találok később valami jót 200km-en belül.Nem sürgős. Köszönöm.

(#53339) salieri. válasza nünüke1975 (#53338) üzenetére


salieri.
őstag

Nehez kocsit keresni ha behatárolod ,hogy 200km-en belül. Ez a két értelmes darab van most fenn amúgy.

(#53340) nünüke1975 válasza salieri. (#53339) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Tudom hogy nehéz de ahhoz nagyon eltökéltnek kell legyek természetesen készpénzzel hogy továbbmenjek 200km-nél

(#53341) diablo1984 válasza berbatov2 (#53332) üzenetére


diablo1984
veterán

keresd meg a biztitáblán a biztosítékját! azt verted ki vele.....

(#53342) mycso válasza salieri. (#53324) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Tényleg, a klímáddal mire jutottak a szakik? Rendben volt?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53343) molnarpeter válasza berbatov2 (#53332) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] (és nagyon is számít, hogy Scenic 2012 :D)

(#53344) berbatov2


berbatov2
senior tag

Koszonom a segitseget mindenkinek. :)

(#53345) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Megane 1nél az expression felszereltség minek számított anno?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#53346) rob210 válasza PowerBuldog (#53345) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az expressionnak. :)

Ha az a kérdés akkor a full alatt van kettővel.
Fölötte a privileg és a monaco volt, tudomásom szerint.
Az enyém expression és csak az ülésfűtés, meg a napfénytető hiányzik belőle.
Jah meg a bőr belső amit amúgy se szeretnék és a digit klíma amit megint csak nem szeretnék.

Renault power

(#53347) PowerBuldog válasza rob210 (#53346) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ma kértem ki a renault szalonban a felszereltséget.
Ph1 Cabrio. Eddig azt hittem impulsion, mert a szerviz könyv borítón ez volt. Ehhez képest expr. amit a papír ír. :)

Jövő pénteken viszem szervizbe. Kap egy automata váltó olaj cserét :)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#53348) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Scenic Ibe lehet a manuális klímát digitálisra átalakítani? Lenne egy jobbkormanyos donor amibe az van és érdekel hogy ez mennyire melós

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#53349) rob210 válasza FRENK1988 (#53348) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nagyon és szvsz semmi értelme.
Amíg a manuális működik, addig nem látom értelmét, de elismerem én a puritán egyszerű észérvű dolgokat szeretem.

Sokmindent át kell szerelni, és elég ha egy valami rossz a donorba akkor szopórollerre rakod magad.
:R

De átépíteni átlehet.

Renault power

(#53350) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Találtam egy olyat a felszereltségek között hogy bekapcsolt lámpa figyelmeztető hang. Vagy ilyesmi. Nekem ez soha nem pittyeg ha rajta maradt a világítás.
Hol keresgéljem a hibát szerintetek?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.