Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) ALgore2


ALgore2
tag

Clio 2 - nél, hogyan lehet kivenni a fűtés kapcsoló táblát?
A váltóboxot is ki kell venni?
Égő csere lenne...

(#54952) rob210 válasza xuldar (#54949) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha csak a szokásos olajcsere akkor igazándiból csak az olajat a roppantógyűrűt a leeresztő csavar alatt meg az olajszűrőt.

Ha 40-50ezres szervíz akkor pollenszűrő, olajszűrő, levegőszűrő, benzinszűrő, gyertya, roppantógyűrű, olaj.

Renault power

(#54953) Steven válasza TayRol (#54947) üzenetére


Steven
addikt

motort nem adtam el, továbbra is az 1000 fazer el tolom... max akkor adom el ha másik motort veszek... ;]

Kellett egy második autó a gyerek miatt , télen necces a motorozás.. így lett egy cabrio : télre :D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#54954) Nordik válasza xuldar (#54949) üzenetére


Nordik
őstag

Az 1.4be van üzemanyag szűrő külön? Az enyém 1.6, de több mint valószínű, hogy nincs benne hiába keresem. Mitől függ ez egyáltalán, hogy melyikbe került és melyikbe nem? Mert azt tudom, hogy nem mindegyiket szereltek uzemanyagszurovel. Ilyen esetben az uzemanyagpumpaban van valamilyen szűrő?

(#54955) orosziem81 válasza forceberg (#54950) üzenetére


orosziem81
tag

Üdv a "klubban" :DD

(#54956) orosziem81 válasza Steven (#54946) üzenetére


orosziem81
tag

A drágaszááág :C

(#54957) xuldar válasza Nordik (#54954) üzenetére


xuldar
őstag

Tegnapi olajcserén nálam volt üzemanyagszűrő-csere. Megane II 1,4 benzin.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#54958) eTrade válasza Steven (#54946) üzenetére


eTrade
tag

Gratula! Sok hibamentes és balesetmentes kilométert kívánok hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#54959) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Megane/Scenic I-ben a második ulessorban (közepén) milyen izzók vannak? Van két bajonett zárás (ennek a típusa kellene) két szélén közepén még egy szofitta

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54960) rob210 válasza Nordik (#54954) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az egyhatban is van csak valamelyik verzióban az Acvel egyben ez azért jó mert ilyenkor ha eltömődik cserélhetsz egyben mindent.
Ha a tank alatt van az a jobb megoldás. /illetve olcsóbb/

Renault power

(#54961) baluka6 válasza rob210 (#54960) üzenetére


baluka6
aktív tag

Nekem pont a túl oldalon van a tankhoz viszonyítva, vagyis a bal hátsó ajtó alatt. Nem tudom mitől függ, hogy hova tették.. :)

(#54962) Ghandi válasza rob210 (#54943) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Densot sajnos nem probáltam, de Bosch-t igen, erősen nem ajánlott! Érezhetően rosszabul megy az autó,nem húz annyira,na és fél éves gyertyával télen elég nehezen indult. Akkor cseréltem le Beru-ra. Gondoltam ha Beru trafó akkor talán az a legjobb. Dinamikusabb volt,de többet fogyasztott vele (ki gondolta volna) Na nem literekkel, azt hiszem a computer szerint olyan max fél literrel, gyorsulás tűrhető volt vele,de nem a legjobb. Következő ami most is van benne NGK. Ezzel igazábol semmi bajom sincs, még a kilóméter sincs meg benne, talán olyan 1.5éve lehet benne, de most akkor is kicserélem Eyquemre. Sok renaultos dicséri, más forumokon is olvastam hogy ezzel a legjobb, állítólag ez a gyári stb hát akkor lássuk!

A légzsák átvezetőre visszatérve, az a 24ezer talán el is menne, csak nekem az a baj hogy a fóliás vezető szalag már meg sincs,de úgyis rövid lenne, és hogy igen régóta nincsen benne szalag mostmár recseg is a szerkezete néha nagyobb kanyarodásnál. Szerintem mostmár az egészet kéne cserélni,de annak az ára meg horror lehet.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#54963) Nordik válasza baluka6 (#54961) üzenetére


Nordik
őstag

Én is úgy tudom, hogy a bal hátsó ajtó alatt kellene lennie.

Akárhogy néztem sehol nincs, úgyhogy nekem lehet ez az uzemanyagszivattyus szűrő van. :( Azért egy uzemanyagszurot csak megtalálna az ember. :) Vagy hol lehetne még megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#54964) Steven válasza eTrade (#54958) üzenetére


Steven
addikt

Kösz srácok nekem eddig nagyon bejön... :R

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#54965) rob210 válasza Ghandi (#54962) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem denso gyertya trafó van.
Hibátlan, kíváncsi leszek a tapasztalataidra.

Renault power

(#54966) rsf válasza ALgore2 (#54951) üzenetére


rsf
senior tag

Na ez engem is érdekelne..
Én annó 1 óra szerelés után feladtam a váltó box nem elég hozzá.
Nincs már meg a kocsi, de érdekelne a megoldás.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#54967) rob210 válasza ALgore2 (#54951) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.

Tegyél fel egy képet kérlek, mert II-es clioban van vagy 3 féle és nem ugyan az a menete.
;)

Renault power

(#54968) ΞΔGLΞ válasza orosziem81 (#54955) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hőmérsékletfüggő. Tegnap k sokat autóztam a városban. 5-6 fok felett már, mintha nem is létezett volna.
Van egy olyan érzésem, hogy ezek a porvédő gumik nem bírják a hideget és ezzel a hanggal kürtölik világgá.

(#54969) ALgore2 válasza rob210 (#54967) üzenetére


ALgore2
tag

Nem saját kép, de olyan mint ez! [link]

(#54970) rsf válasza ALgore2 (#54969) üzenetére


rsf
senior tag

Az enyém ilyen volt: [link]
Az új tulajnak segítenék kicserélni ezért érdekel a mikéntje.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#54971) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kikérni!
2006-os Renault Clio III 1.5dCI 86LE-s klímával szerelt autómba szeretnék vásárolni a műszerfalba lévő fűtő ventilátort. Sajnos már próbáltam rajta segíteni WD40-el valamint kicseréltem a szénkeféket de, így is néha beindul néha nem és télre való tekintettel úgy döntöttem kicserélem.

A következő típust néztem ki: [link] Erről a típusról van tapasztalatotok? Jelenleg Valeo ventilátorral van szerelve.
Előre is nagyon köszönöm!

// -

(#54972) ALgore2 válasza rsf (#54970) üzenetére


ALgore2
tag

Ezt hívom "pajzsos" műszerfalnak, az enyémet pedig "tompatufának"! 😂

(#54973) valaki_xy válasza ALgore2 (#54972) üzenetére


valaki_xy
tag

Egy tompatufával csatlakoznék az érdeklődőkhöz, mert nekem is teljesen sötét :D

(#54974) rsf


rsf
senior tag

Ma sikeresen frissítettem az R-Link1 et a legújabb verzióra a megane-on. (11.342)
Letöltés közben szétnéztem az R-Link Store-on.
Megint van friss térkép. 11.28.-ai. :)
A rendszer mintha kicsit gyorsult volna..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#54975) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Üdv!

Na egy szegről végről ismerős autószerelővel sikerült helyrehozatni a hibát, visszarakta egyenesbe a kormányt, meg a hangszigetelést is visszarakta.

Közben kiderült, hogy a duda se jó... A légzsák átvezető gyűrűn mint kiderült elszakították a duda kábelét, szépen leszigszalagozták, és ennyi. Meg se mondták... Egy új gyűrű 50 ezer Ft.

Szóval az előző helyen miközben fűtőradiátort cseréltek, rosszul rakták össze a kormányt, a hangszigetelést, miközben még a duda kábelt is elszakították. számla sajnos nincs róla, így bizonyítani nem tudom, beszo.tam rendesen....

Esetleg annyit engedjetek már meg, hogy ieírjam:

SZEGEDEN a DÉLAUTÓ 2000 KFT-t MINDENKI KERÜLJE MINT A MÉRGET!!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszi

U.I: ROb210 neked mi a véleményed erről?

[ Szerkesztve ]

(#54976) ALgore2


ALgore2
tag

Clio 2 optikás fényszóróba rakható 100w égő, az 55-65w helyett???

(#54977) rob210 válasza Smith Ügynök (#54975) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az, hogy igazam lett :( sajnos.

Azért én egy kört futnék, mivel, az ABS gyűrű valóban nem 2 forint és ha előtte jó volt most meg nem akkor csesszenek lovat.

Renault power

(#54978) molnarpeter válasza ALgore2 (#54976) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sima, csak utána figyelni kell, hogy kábelezés, vagy a foncsor ég ki előbb :DDD Komolyra fordítva a szót, GE Megalight, meg egy búra polír kell neked.

(#54979) rob210 válasza ALgore2 (#54976) üzenetére


rob210
Topikgazda

Rakható, de kiég a foncsor, illetve szaknyelven beég és még rosszabbul fog világítani, valamint volt akinél elolvadt a csatlakozó is. Nem javaslom!

Na akkor a te konzolodat a következőképpen kell kiszedni.
Váltónál a szoknya ki a box ki aztán alulról két csavar ki.
A rádiót ki és az egész panelt ki tudod forgatni.

Renault power

(#54980) nhpeti


nhpeti
tag

Sziasztok!

Mit jelent Renault Clionál (1.5 dci) a Kupa megnevezés, felszereltségi szint? Mennék megnézni egy ilyen autót, viszont az eladó nagyon kevés paramétert adott meg a hirdetésben és egyenlőre a telefont sem veszi fel.
Nem találtam semmi információt a neten. Hasznaltauto.hu-n is csak egy Kupa Clio van ezen kívül, amin szintén nincs minden adat megadva.

(#54981) Smith Ügynök válasza rob210 (#54977) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Remélem a radiátor legalább rendben van...
Az a baj még nedves egy kicsit mindig a kárpit, de gondolom ha minden ok akkor is várni kell rá hogy száradjon. Hűtővíz talán nem fogy, bár szemre nehéz megítélni, annyira biztos nem fogy mint eddig.

(#54982) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Juteszembe:

Bontott légzsák átvezető gyűrűt szerintetek szabad venni? Úgy tudom pár Renault hajlamos a szakadásra, de Clio II-ben nem nagyon hallottam, hogy baj lenne velük. Mert azt 10k-ért tudnék szerezni, mégse 50k....

(#54983) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Mai nap jöttem haza a céges 1,5 dct kangoo-val, egy nagy jobbos meredek kanyarba 3-4mp-re felvillant az olaj meg a stop visszajelző együtt. Pont útba esett az autószerelő, hívtam, hogy lenne egy gyorsszervize. Mentem is...2,8 L olaj belement. :) én csak nevetni tudok ezen, nem az enyém az autó, de olyanokat csinálnak, hogy egy kb. 14 éves expert volt a szerelőnél és a kocsira ráköltöttek 5 kilot, ebből kétszáz volt a munkadíj.

(#54984) rob210 válasza Smith Ügynök (#54982) üzenetére


rob210
Topikgazda

Clionál szabad, de beépítési garanciát kérj rá!!!

Renault power

(#54985) ALgore2 válasza molnarpeter (#54978) üzenetére


ALgore2
tag

Igen, ezeken túl vagyok már!
Burát políroztam, belülről is tisztítva, a foncsor pormentesítve, projektor üveg tisztára törölve!
De sajnos, továbbra sem látok vele! :D
Kipróbálom a megalightot, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54986) ALgore2 válasza rob210 (#54979) üzenetére


ALgore2
tag

Köszi, akkor jól sejtettem a boxot...
Viszont a rádiót miért kell kivenni?
Próbáltam onnan hozzáférni a minap, de semmit nem ért!
A rádió alatt van egy kereszt tartó, amitől le sem lehet nyúlni a kapcsolóhoz!

(#54987) molnarpeter válasza ALgore2 (#54985) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#54988) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Apám kocsijában lévő szívócső jó az én Scenicembe?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54989) ALgore2 válasza molnarpeter (#54987) üzenetére


ALgore2
tag

Köszönöm, én is őket néztem, náluk van a legjobb áron!
Azért ma még körül nézek Fehérváron, hátha van valahol rögtön!

(#54990) forceberg válasza molnarpeter (#54987) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem az Osram Silverstar2.0 vált be. A színhőmérséklete is ideális.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54991) rob210 válasza ALgore2 (#54986) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt írja a szervíz leírás. :D
Valamint alulról kiveszed a két csavart és kicsit meg kell dönteni, hogy a két fölső beakasztott fül kijöjjön.

Renault power

(#54992) ALgore2 válasza rob210 (#54991) üzenetére


ALgore2
tag

A csavar kiszedés, kiakasztás, döntés meg volt, de kivenni nem lehet! Sehol nincs akkora rész, ahol kiférne a kapcsoló tábla!
Égő csere miatt nem lehet hozzá férni sehogy!
A boxot leveszem, talán akkor sikerül fényt tenni bele!
Köszi!

(#54993) rob210 válasza ALgore2 (#54992) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ki kell vanni a váltóboxot ls onnan kell felnyúlva kiforgatni.

Renault power

(#54994) mycso válasza ALgore2 (#54976) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem megane 2 projektorosban volt 100w izzó. Megolvadt a csatlakozó és az izzó beleolvadt a foglalatba, alig bírtam darabokban kicibálni.

Viszont nagyon jó fénye volt, amíg működött.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#54995) Steven


Steven
addikt

Pénteken sikerült letörni a kipufogót a Megane- ról. Eddig nem látszott ,de el volt rohadva... elvileg le lett rendelve az új kedden felrakjuk...majd lefotózom before and after ..

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#54996) kisninja


kisninja
őstag

Ma toronycsapágycsere második felvonás..... Tegnap azért jól beszoptam pár csavar agyon menet-rögzítőzve,
a 21 es dugókulcsom is elrepedt... Stabpálca csak felxel jött le és a munka közepén rámesteledett, mindezt kinn az udvaron. Reménykedtem a bal oldala ráér tavasszal de az is nyöszörög, sokkal halkabb lett de még így is.
A végén kiderül nem is az nyöszörög. :W

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#54997) kisninja válasza kisninja (#54996) üzenetére


kisninja
őstag

Mégis csak ez volt most tökéletes a kocsi..... :) Ez más fényévekkel gyorsabb volt.......

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#54998) endy6687 válasza rob210 (#54923) üzenetére


endy6687
újonc

(Y)(Y)(Y)

(#54999) rob210 válasza kisninja (#54997) üzenetére


rob210
Topikgazda

A rutin gyorsítja a szerelést :D

Ezt akár köbe is metszhetnék mint szentírást!
Nem én mondtam teszem hozzá, hanen egy 40 éve autoszerelő kisöreg. ;)
De megtetszett...

Renault power

(#55000) gooool


gooool
őstag

Üdv Srácok!

Nagyon úgy fest a mostani verda megy a háztól és beruházok egy fiatalabb verdára, de azt legalább 5 évre tervezem megtartani.
Nagyon sok lehetőséget megvizsgáltam, nagyon sokfelé nézelődtem az autók között és még mindig nagyon húz a szívem a 3-as Laguna felé, elvégre 1-2 már volt(van), és nem sok rosszat nem tudok mondani róluk.

Egy 2011-es 3-as a 2 literes dCi-vel mennyire jövőbiztos választás? Adna annyival többet, mint amennyit az árkülönbözet mutat? Leginkább egy megbízhatóbb, halkabb autót keresnék, mivel stabilan évi 25 ezret megyek immár és a mostani kiidegel azzal, hogy 90-nél is már hangos, a beltér csörög-zörög, legalábbis nekem (a céges Clio halkabb hasonló tempónál). Illetve mindig szerelni kell valami apróságot rajta, és ezek már mind csak állagfenntartó dolgok, jobb nem lesz a gép. Ezt untam meg, illetve a túl hajós futóművet.

Szóval a lényeg:
Egy 2005-ös FL előtti 1,9dCi kombi Lagunat egy 2011-es 2,0dCi kombira cserélve nyugodtabb lenne az életem? Megbízhatóság, zajkomfort és jövőbiztosságot előtérbe helyezve.

Köszönöm a segítséget, szívesen veszek személyes tapasztalatokat is! :R

55.000. hsz... :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.