Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Ck.


Ck.
addikt

Nekem meg tegnap kigyulladt a 'SERV', aztan következő indításra mar elaludt. Ugy látszik ez vmi Renault influenza. :D

(#22452) just válasza FerNandor (#22450) üzenetére


just
aktív tag

Azt mondod hogy öntsek bele egy flakonnal 10-15 liter gázolajhoz? nem lesz úgy túl tömény?

Two things what i hate. People that can't count...

(#22453) FerNandor válasza just (#22452) üzenetére


FerNandor
őstag

autoszerelök (meg vizsgabiztos) tanácsolták, ilyen intenzívebb tisztításhoz. Kérdezz azért utána szerelönél, de szerintem minél elöbb csinálj valamit, nehogy komolyabb gond legyen. Üzemanyagszürö mikor volt cserélve?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22454) AMD Power válasza gabx76 (#22442) üzenetére


AMD Power
titán

Értem.

Használja egészséggel nagyon sokáig majd! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22455) Nordik


Nordik
őstag

Amugy ezzel a kiszakadt gumiharanggal mehetek még ugy 200km-t a hétvégén? Sajnos a héten nem tudta elvállalni, de szerinte nem lesz gond. :U

(#22456) giigz válasza Nordik (#22455) üzenetére


giigz
veterán

Egészen nyugodtan :)

(#22457) Nordik válasza giigz (#22456) üzenetére


Nordik
őstag

Én annyira azért nem vagyok ebbe biztos, gondolom nem tesz túl jót a féltengelynek. De nagyon remélem, hogy ez nem fogja hazavágni, ígérem jövő héten megcsináltatom. :)

(#22458) giigz válasza Nordik (#22457) üzenetére


giigz
veterán

1. más választásod nincs
2. mivel nincs választásod, ezért inkább legyél nyugodt, úgy sem tudsz tenni semmit.

:D Ugye sokat segítettem? :D

(#22459) just válasza FerNandor (#22453) üzenetére


just
aktív tag

1000km-rel azelőtt hogy produkálta magát.

Two things what i hate. People that can't count...

(#22460) rob210 válasza Nordik (#22455) üzenetére


rob210
Topikgazda

Fogsz egy nagy fecskendöt letekerítod féktisztítóval a harangot, és telenyomod zsírral majd leragasztod széles sebtapasszal nem vicc.!
Az jobban ragad mint a szigszalag.
200 kilométerre tökéletes lesz.

Ha kiveri a zsírt mert nem csinálod meg a femtieket akkor csukló felújítás is lesz.

Renault power

(#22461) FerNandor válasza just (#22459) üzenetére


FerNandor
őstag

akkor lehet, hogy valami levegös lett vagy nem jól lett be-, összerakva? azt hiszem ilyenkor is tud ilyet csinálni. Mikor jelentkezett a hibaüzenet? terheléskor? megnézetted azóta?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22462) just válasza FerNandor (#22461) üzenetére


just
aktív tag

terheléskor igen, pont gyorsítottam. kedd reggelre van időpontom, akkor ránéznek. Megrendeltem amúgy a pro-tec-es cuccot, szerintem azt is kedd körül hozza a postás

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#22463) FerNandor válasza just (#22462) üzenetére


FerNandor
őstag

akkor, lehet, hogy csak a nyomásnövekedéssel elöjön valami tömítetlenség, mondjuk az egyik csö nem teljesen lett visszarakva. laikusként erre tudok gondolni. talán nem is lesz nagyobb gond.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22464) Laraxior válasza Ck. (#22451) üzenetére


Laraxior
titán

Majd télen hányszor fogod látni a Service feliratot.... mindennap :D Sajnos a guminyomás szenzorok nem bírják a hideget :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22465) FerNandor válasza Laraxior (#22464) üzenetére


FerNandor
őstag

milyen jó, hogy nekem nincs és nem is akarok rakni bele :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22466) Ck. válasza Laraxior (#22464) üzenetére


Ck.
addikt

Amugy mi történik, ha elfogy a visszaszámlálás a következő esedékes olajcsereig? Megáll a kocsi? :D

Ti amugy tolatasbol kivéve is felhuzzatok azt a kis gyűrűt, vagy csak berakáskor?

(#22467) just válasza Ck. (#22466) üzenetére


just
aktív tag

Csak sebességbe rakáskor húzom fel. Nem áll meg csak mindig ott lesz az üzenet h cserélj olajat.

Two things what i hate. People that can't count...

(#22468) FerNandor válasza Ck. (#22466) üzenetére


FerNandor
őstag

én mindig felhúzom.
amúgy meg bármikor tudod "nullázni" a szervíz számlálót.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22469) Ck. válasza FerNandor (#22468) üzenetére


Ck.
addikt

Ahogy látom, ahány ember annyi szokás. :) Csak azért kérdezem, mert ha nem húzom fel amikor kiveszem, akkor hallom, ahogy kattan és nem tom, hogy ez árt-e neki, vagy inkább a tökmindegy kategória.
Próbálom minél jobban kímélni a gépet.

(#22470) giigz válasza Ck. (#22469) üzenetére


giigz
veterán

Akkor már én is írok, én rükiből való kivételkor sosem húzom fel, de nincs is miatta probléma.

(#22471) tresh válasza just (#22467) üzenetére


tresh
addikt

kivételkor nem kell a "gyűrű"szerepe az hogy kiemeljen és így be tudd rakni az egyes mellé a sebességet mert ugye ha ez nem lenne párszor lámpánál lehet furcsán néznének ha véletlen felvillanna a tolatólámpa :)

(#22472) FerNandor válasza Ck. (#22469) üzenetére


FerNandor
őstag

más: kuplungot nyomd akkor is, ha indítasz és akkor is, ha leállítod! ha emelkedön állsz meg és be akarod rakni sebességbe, akkor elöször kézifék, hogy teljesen megtartsa az autót, csak utána sebesség. bocs, ha nagyon evidens, de ezek megóvják a kéttömegüt. ja és kerüld a durva visszaváltásokat nagyobb sebességnél, elözésnél vagy akármi. ilyen komolyabb rántásokkal, rángatásokkal is hamar tönkre lehet tenni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22473) tresh válasza FerNandor (#22472) üzenetére


tresh
addikt

Ez kb minden "normál" kuplungosra is igaz amit írtál :K :R

(#22474) FerNandor válasza tresh (#22473) üzenetére


FerNandor
őstag

igaz, csak nem mindegy, hogy 150 ezer után egy 30 ezer forintos kuplung megy tönkre vagy mellé még egy 250ezer forintos kéttömegü is :DDD :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22475) FerNandor


FerNandor
őstag

hogy képesek emberek autóban dohányozni...? de nem csak az a durva, hanem új audi a5-ös, új bmw stb nem számít. kijön a fickó a postáról, sétál... beszáll az autóba, elindul és rágyújt! megérdemli az ilyen az autót? adnék neki egy trabantot az audi helyett és menjen azzal.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22476) _NCT


_NCT
őstag

A beépítési mélység a membrán széle és a tekercs vége közötti távolságot jelenti? Vagy csak a tekercs mélységét szokták jelölni vele?

(#22477) tresh válasza FerNandor (#22474) üzenetére


tresh
addikt

Hát kinek mi de én haverom 1.9 tdije alól zokszó nélkül b*sztuk ki a kettőst szimplára azóta 80ezret ment vele hiba nélkül 3 év alatt.. szívem szerint apám lgaunájából is kib*sznám mit macskát szarni csak az öreg makacs hogy neki minden gyári kell hogy maradjon :)

(#22478) mycso válasza tresh (#22477) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy baj van ezzel, mert én is annó nézegettem utána, hogy érdemes-e.
Az alapvető, hogy rázni fogja a bódét (ez tuti, hiszen a megrogyott kéttömegű is szépen ráz...).
A másik, hogy kiváltó szettek pl. az enyémhez 160-170K körül vannak.

Kuplung szett + kinyomó + kéttömegű pedig 190K-tól...tehát ennek tükrében én nem látom az értelmét a kiváltó szettnek.
Talán ha taxiznék és mennék évi 100k km-ert....

200-300K km-t elmennek a kéttömegűek is, ha ésszel vannak használva, ez egy átlag ember életében olyan km, amit el sem fog érni, max 8-10év alatt. Ha mégis, akkor megveszi a kéttömegűt és van megint 200k km-e és 8-10 éve, amikor valljuk be már nem biztos, hogy autó lesz az az autó. Legalább is, nem a kuplung lesz a fő probléma egy közel 600k km-et futott dci-nél :R

Nekem nagyon érik ez a dolog a kuplunggal együtt, de eléggé tanácstalan vagyok....valami külföldi ismeretséget kellene találnom és venni egy törött 1.5dci-t, vagy egy komplett bontott motort, váltóval, kuplunggal, turboval, mindennel....--> átrak és mehet.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22479) FerNandor válasza mycso (#22478) üzenetére


FerNandor
őstag

190k kompletten minden? az nem is annyira durva. telefont meg laptopot vesznek annyiért.

arról nem is beszélve, ha mondjuk harmadik tulaj használja az autót, mint mi, akkor ha cserélik (és mondjuk, ha más nem romlana el ;] ) és odafigyelve használják az autót, így a kuplungot is, akkor nekem még az is elképzelhetö, hogy majdnem örök darab lehet. biztos elkopik egy idö után, de ilyen esetben, lehet, hogy több100ezerkm lenne. nem is tudom hol és ki asszem traficról mesélt, hogy van benne 500k és minden gyári... kéttömegü is. indexen talán.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22480) tresh válasza FerNandor (#22479) üzenetére


tresh
addikt

Ha nem botlabu az illeto akkor nem lesz gond a kettossel de pl tdi-k nel tenyleg toredeke a szimpla kuplung szett. Igaz ott az is kozre jatszhat hogy volt belole ugyan annal a motornal szimpla...igazabol annyira nem jartam utana meg a ronoeknal hogy van ez a temakor de most mar erdekel es ha ugy is aktualis akkor korbe jarom hogy mi hogy es hogy megeri e dci-nel..a raszkodasra/ razasra nem hiszem hogy ennyire radikalis lenne ha ennyire erezheto akkor a motortarto bakok is ludasak lehetnek foleg a magyar utakon x eves km utan :)

(#22481) AMD Power


AMD Power
titán

Ehhez mit szóltok?

Felvág, de van is mire - Renault Scénic XMOD teszt
Renault Scénic XMOD 1.6 dCi Privilége teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22482) tresh válasza AMD Power (#22481) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem az előző scénic fényéveket ver kinézetbe erre..bár lehet csak én látom így :)

viszont ez az 1.6dci-vel úgy érzem megint nagyot fog szakítani a rönó mint anno az 1.5-tel tetet :K

[ Szerkesztve ]

(#22483) _NCT válasza tresh (#22482) üzenetére


_NCT
őstag

Elég unalmas, hogy minden új renault eleje ugyanúgy néz ki különböző kategóriákban is....

[ Szerkesztve ]

(#22484) FRENK1988 válasza _NCT (#22483) üzenetére


FRENK1988
veterán

A wv is ezt teszi...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#22485) giigz válasza FRENK1988 (#22484) üzenetére


giigz
veterán

Minden gyártó ezt teszi, vagy erre törekszik.

(#22486) _NCT válasza FRENK1988 (#22484) üzenetére


_NCT
őstag

azt is nagyon szeretjük :D Renault-nál most mindent clio-sítani akarnak :D Értem ezalatt, hogy ennek is olyan az eleje, mint az új Clio-nak. Megane még tán picit más.....

(#22487) FerNandor válasza _NCT (#22486) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem egyáltalán nem hasonlít a clióra. de most már értem, amit mondasz, és szerintem a többi új renault sem hasonlít annyira egymásra, csak a nagy Renault jel az elejükön.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22488) _NCT válasza FerNandor (#22487) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor nezd meg oket jobban. Ennek az eleje is full Clii lampastol mindenestol.De ez az auto valami dacia duster meg renault grand scenic es clio osszeganyolasa

(#22489) FerNandor válasza _NCT (#22488) üzenetére


FerNandor
őstag

a clionak szerintem csak a lámpája hasonlít kicsit, de az sem olyan. minden más, más. a captur pl meg teljesen más. és az új megane is teljesen másként fog kinézni. a clio egyébként meg úgy tünik viszi tovább a Clio II ph2 lámpaformájáját kicsit módosítgatva. de szerintem jobban állna neki egy capturos elsö lámpatest.

a kis twingonak is csak a lámpája olyasmi, mint a scenicnek mondjuk, úgy tünik szereti újonnan a renault ezeket az ufoszerü lámpatesteket. de ennek is van már új arca asszem, vagy lesz.

nekem itt csak a nagy renault-jel és a többnyire lekerekített, sima-vonalú lámpák hasonlóak. kivéve a captur.

?: [link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22490) _NCT válasza FerNandor (#22489) üzenetére


_NCT
őstag

Fluence még néz ki valahogy (többi olyan matchbox-os :D )Nemtom de nekem a Twingo a Captur meg a Clio még motorháztető ügyileg is hasonlítanak, nem csak lámpa meg talán az első lökös kialakítása.

De lehet hogy én így látom te meg úgy. Amelyik csaj nekem tettszik, neked lehet hogy az nem jön be :D :R

[ Szerkesztve ]

(#22491) Rambovits


Rambovits
senior tag

Persze, hogy hasonlítanak, próbálnak arculatot adni az autóiknak. De semmivel sem hasonlítanak jobban egymásra mint a BMW-k, Audi-k vagy Mercedes-ek... Szerintem jó ötlet, hogy ha valaki ránéz (a szőke nő a közért előtt) akkor is tudja, hogy: Igen, ez egy Renault.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#22492) FerNandor válasza _NCT (#22490) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem most Antje Traue a szerelmem :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22493) tresh válasza Rambovits (#22491) üzenetére


tresh
addikt

Na pont a szőke nő nem fogja tudni hogy ez Renault...ők csak a BMW-t ismerik... hogy miért azt nem írom; ]

Visszaterve nekem az uj clio/megane formaja tetszik ill a laguna coupe a tobbi nem mozgatja meg a fantaziamat.. pl ez a scenic a kamu terepjaro kinezettel nekem olyan mint egy X 5-ossel terepversenyen indulni..jo de minek mert utcai autonak sok terepre meg keves..ertem en hogy ez a feature de en maradok az elegans vonalon :)

[ Szerkesztve ]

(#22494) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem szép ez az egységes orr rész. Most ez amúgy is nagy divat, és nincs is ezzel semmi probléma.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22495) Ck. válasza FerNandor (#22444) üzenetére


Ck.
addikt

Na megnéztem útvonaltervezőben, tobb mint 3 órára van innen, ugyhogy most kihagyom. :D
De ugy néz ki nem is lesz ra szükség. :)

Amugy jol éreztem, tenyleg nem ment ugy a kocsi... Laguna fórumról jott a megfejtés.
A turbó geometria állító rudazata volt rendesen beállva, konkrétan alig mozgott, ugy meg volt szorulva. Párszor megjarattam, azota mintha teljesen mas autót vezetnék.
Elso probakörön akkorát rántott már 1500-nal, hogy el se hittem, hogy ugyanaz a kocsi. Gondolhatjatok akkor milyen volt elotte...
Aztan ahogy nyomom tovább 1800-2000-2200-2500-2800...Csak jon es jon a nyomaték, végre passziroz az ülésbe, összeszorítja a gyomrot igazi turbodizli módjára. :D
Ugyhogy öröm és bódogság...és még elmeorvoshoz se kellett elmennem, hogy behaluzom a nem létező dolgokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22496) giigz válasza Ck. (#22495) üzenetére


giigz
veterán

Ez jó hír :) Fogyasztásod mennyi egyébként?

(#22497) FerNandor válasza Ck. (#22495) üzenetére


FerNandor
őstag

nice :)

vajon a korábbi esetlegesen nagypapás tempótól állt be a rudazat? és csak simán meghajkurásztad és visszaállt?
kell is pörgetni öket, nem lehet mindig csak 1600-2300 között menni :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22498) Ck. válasza giigz (#22496) üzenetére


Ck.
addikt

A legutóbbi vegyes fogyasztás amit még a megszorult rudazatnal mertem az 6.2 volt. Kiváncsi vagyok ezután javul-e vmit.

FerNandor:

Nem tudom mitől állhatott be, de a tötymörgés, 2000 alatti állandó elváltástól könnyen megeshet. Azt mondjak a szakik, h a koromtól szorulhat meg. Nem ismerem az előző tulajt, mindenesetre en igyekszem máshogy vezetni. :)
Amugy nem kellett meghajkuraszni,, kézzel járattam meg a rugós mechanikat egy párszor.

[ Szerkesztve ]

(#22499) giigz válasza Ck. (#22498) üzenetére


giigz
veterán

Most akkor jó lenne kikormolnod :D

(#22500) FerNandor válasza Ck. (#22498) üzenetére


FerNandor
őstag

komolyan? kézzel járattad meg? hogy fértél hozzá, van képed? kíváncsi vagyok
angol fórum? belinkelheted

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.