Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) rob210 válasza Ck. (#22200) üzenetére


rob210
Topikgazda

Komoly.
Azaz nem menne a kocsi fulladozna, és egyéb extra jelenségek.
Ha a légtömegmérő szar annak észrevehető jelei vannak, ne aggódj az biztos nem rossz.

Renault power

(#22202) giigz


giigz
veterán

Milyen anyagból készült az M1? :Y Délután kint állt a kocsi, természetesen a semmiből jött egy olyan eső, amit nem is tudom mikor láttam utoljára, és igaz kis méretben, de jégeső is volt. Elkönyveltem, hogy na ezt jól elb@sztam, szét lesz verve az autó, aztán később megnéztem, és sehol egy karc, a szélvédő is tökéletes, semmi kárt nem okozott, de legalább le lett mosva a kocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#22203) _NCT válasza giigz (#22202) üzenetére


_NCT
őstag

Próbáld ki tojásnagyságú jéggel is....

1:37-től érdekes, addig ezek a majmok ugatnak.

[ Szerkesztve ]

(#22204) giigz válasza _NCT (#22203) üzenetére


giigz
veterán

Vissza is vonom, ehhez képest a mai nem is volt jég :) Volt benne egy kis jég egyébként, tényleg azt hittem, hogy meg fog látszani, de szerencsére ennyit még kibírt a fényezés, na meg ehhez a videóhoz képest semmi nem volt...

Viszont a városban utána találkoztam pár jégvert kocsival, pár km-re már nagyobb kárt okozott a vihar...

[ Szerkesztve ]

(#22205) tresh válasza rob210 (#22199) üzenetére


tresh
addikt

Hát majd megismered én is úgy mentem ki anno hogy senkit se ismertem most már azért jó pár kollégát ismerek kint :) De vannak vw-sek is ha jó emlékszem van pár ismerősöd onnan..na azok közül is biztos vagyok hogy egy kettő ki jár :)

(#22203) MMA87: hát ahogy elnézem ott a parkolóba jó pár autó kapott a jégből nem kicsit.. :(

[ Szerkesztve ]

(#22206) Laraxior


Laraxior
titán

Ilyen izzó világítja meg a rendszámtáblám, kettő darab. Bele kell pattintani a helyére. 5W-os, ez a lényeg.
Ha kiég szól a computer. Lehetne a helyére valami ledes megoldást? Nem nagyon tetszik ez a sárgás fény, szebb lenne a kékebb, világosabb. Kell elé valami ellenállás? A boltba aszonta a srác, hogy kell, de én nem értek hozzá :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22207) tresh válasza Laraxior (#22206) üzenetére


tresh
addikt

Nem kell ha olyat veszel :)) Ebay-en vagy egy raklap variáció bár azt hozzá teszem hogy a kresz elő írja milyen típusú megvilágítás lehet és a led nincs közte ezért ha "jókedvű" biztosurat kapsz könnyen beleköthet :)

[ Szerkesztve ]

(#22208) rob210 válasza Laraxior (#22206) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én ezt led szalaggal váltottam ki.
Kiszereltem a foglalatokat (2db) felvittem a lakásba és szépen beforrasztgattam a szalagot úgy, hogy ha ne adj isten valami történne akkor egy bura le izzó be bura vissza kombóval helyre tudjam állítani az eredetit.
A led szalagon van gyárilag ellenállás, így azzal sincs gond.
Egyébként csak fehéret szabad, kékes eszedbe ne jusson, sorba kúrják meg érte az embereket itt a telepen is 3 szomszéd fizetett már érte.
:R

Renault power

(#22209) Laraxior válasza rob210 (#22208) üzenetére


Laraxior
titán

Már úgy értettem a kékest, hogy olyasmi színe legyen mint elöl a Xenonnak. Akkor gondolom helyzetjelzőből is van hasonló, mert az is sárgás fényű :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22210) Ck. válasza rob210 (#22201) üzenetére


Ck.
addikt

Köszönöm, megnyugodtam. :R
Viszont egy EGR + torok tisztítást meg ejtenék azért, hátha találni pár pacit még. Csak azt nem tom hogy kell. :D

Laraxior:

Te talalkoztal mar fűtés/klíma problémával? Konkrétan neha gondol egyet es nem kapcsol be.
Valamint a hátsó ajtók nyitott állapotát is eléggé kedve szerint mutogatja...

[ Szerkesztve ]

(#22211) Laraxior válasza Ck. (#22210) üzenetére


Laraxior
titán

Az ajtó nyitás az mindenkinél előjön. Mikrokapcsoló lesz a gond. Szét kell szedni hozzá az ajtót sajnos.
De LagunaClubon le van írva, képekkel, fotókkal. Lehet egyszer én is nekiesek, csak én baromira nem értek hozzá, de 50k egy zár, úgyhogy érdemes inkább megcsinálni :D
Klímára nem tudok mit mondani, az nálam tökéletes. Talán az egyetlen dolog amit nem kellett megcsináltatnom ezen az autón :DDD De idén végre elkészül... legalábbis remélem.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22212) Ck. válasza Laraxior (#22211) üzenetére


Ck.
addikt

Hat en se makulátlan állapotban vettem, de asszem 200 k-ert nem volt rossz vétel azert. Bitang kényelmes egy jószág es a könyöklő az egy álom.:)
Hogy erted hogy a mikrokapcsoló a rossz? Maga a zár az jol működik, csak ha a hátsó ajtókat nyitom, azt nem mutatja a műszerfalon, illetve a világítás se kapcsol olyankor fel. Ezt egy mikrokapcsoló vezérli az ajtón belül?
A fűtés panelre en se tudok mit mondani, asszem elviszem vmi szakihoz.
Ja vmint a gyári rádiót szétszedtük mert random kikapcsolt es találtunk benne egy csomó aprópénzt, ami vszinu nem tetszett neki. :D kiszedtük, azota szuperul mukodik, egy dolgot kivéve: nem érzékeli, hogy gyújtáson van, hiába jar a motor, ugyanúgy 20 perc utan pittyen egyet es lelövi magát mintha akksirol menne. Vmi rosszul lehetett visszadugva, miután kitakaritottuk a rádiót? Megy egy külön kábel a gyujtasrol? Nem nagyon értek ám hozza...

[ Szerkesztve ]

(#22213) Laraxior válasza Ck. (#22212) üzenetére


Laraxior
titán

A rádiósra nem nagyon tudok mit mondani, még nem szedtem szét, majd jövőre cserélem le egy két dines navigációs mindentudóra.

Ajtózár:

Nem akarom az egész linkelni, de ha regelsz akkor itt meg tudod tekinteni, meg elolvasni: LagunaClub

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22214) giigz válasza Laraxior (#22206) üzenetére


giigz
veterán

Én is tervezem, hogy rendelek új helyzetjelzőt, mondjuk ezt.

(#22215) Laraxior válasza giigz (#22214) üzenetére


Laraxior
titán

Mikor? Mert 2 jöhet akkor nekem is.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22216) mycso válasza giigz (#22214) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez sem lesz jó.
Eddig még nem találtam olyan ledes izzót, aminek ne lett volna kékes beütése, azért viszont megbüntetnek.

Én rendeltem halogén t10 foglalatba rakható izzót, tegnap jöttek meg, de véletlenül otthon el is törtem az egyiket.....így ki sem próbáltam, pedig elvileg ez fehéren világít.
Bár nem tudom, hogy a lámpa/foglalat mit szólna hozzá, gondolom jóval nagyobb a hőtermelése. (majd este vagy holnap rápróbálok)
rob vélemény erről a megoldásról?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22217) Ck. válasza Laraxior (#22213) üzenetére


Ck.
addikt

Tegnap mar próbálkoztam a regelessel, de halott volt a link...Most mobilrol vagyok, de este raprobalok, köszi.

Giigz, hogy all a kocsi, kihez viszed, mikor, merre?

(#22218) giigz válasza Ck. (#22217) üzenetére


giigz
veterán

Egyelőre az alkatrészre várok, holnap jön meg az új alapjárati motor :)

(#22219) Ck. válasza giigz (#22218) üzenetére


Ck.
addikt

Remélhetőleg nem lesz semmi (szokásos) fennakadás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22220) rob210 válasza mycso (#22216) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak az a kérdés a foncsor bírja-e majd?

Egyébként a köhém kiterjed minden nemű ledes izzóra, egyszóval csak abba tehetsz ledet ami kifelé nem látszik, utastér csomagtartó motortér világítás.

Mivel nekem piros a hátsó búrám azalól nem mondja meg a rendőr, hogy mi van benne, így nekem a féklámpám is ledes, a rendszámtáblám meg hófehérrel van megvilágítva abba nem köthetnek bele,ert lefelé világít a mögöttem lévőt nem zavarja.

Nagyon észnél kell lenni mert erre most nagyon harapnak a zsaruk.

Renault power

(#22221) FerNandor


FerNandor
őstag

na, a pótféklámpám nem világít.. biztos ez volt a soron következö szakadás az átvezetöben :DDD holnap elvileg meg tudja nézi az elektromos ember :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22222) giigz válasza Ck. (#22219) üzenetére


giigz
veterán

Szerintem 1000 alá nem fog menni az alapjárat, még valami kis jeladó biztos lesz a dologban...

(#22223) ThodEE válasza Ck. (#22212) üzenetére


ThodEE
őstag

A kis mikro kapcsoló nem az ajtón belül van hanem a kasztnin egy gumi sisak alatt, egy sima kapcsoló ami kontaktot ad, vagy nem ad, vagy törött a kábel :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22224) Mágus2 válasza ThodEE (#22223) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy modern autó zárjában ajtónként 4-7 db mikrokapcsoló van, de szép is volt a régi világ, amikor erre elég volt egy gumisapkás kapcsoló.

(#22225) just válasza Laraxior (#22206) üzenetére


just
aktív tag

Nekem ledes már vagy egy éve.Elég sok rendőrrel találkoztam és még nem szóltak, ami nem azt jelenti h szabályos. Elől a helyzetjelzők is ledek.

Two things what i hate. People that can't count...

(#22226) ThodEE válasza Mágus2 (#22224) üzenetére


ThodEE
őstag

Hát kérlek, kinek milyen van :D
Nem gondoltam hogy az ajtó nyitás érzékelőt így elbonyolították :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22227) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Tegnap megvolt az olajcsere a Thaliaban. Eddig félszint 5w-40 volt benne, amit abszolut nem evett, és mivel csak rövid távokon van használva így váltottam 0w-40-re (Mobil1 New Life). Amit most egyből észrevettem, hogy szebb lett a járása, bár ez az új olaj miatt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22228) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Fel is került már a két levegőterelő a megane elejére, köszönet just-nak a gyors üzletért. :R

(#22229) eTrade válasza -cobra- (#22227) üzenetére


eTrade
tag

Mit jelent az, hogy szebb lett a járása, finomabban működik a motor, halkabb? :U
Eddig milyen 5w-40 volt benne?

(#22230) SocketA


SocketA
aktív tag

Ma reggel elhoztam a kocsit a szervizbol.

Elkezdtek a valtot szetszedni, de mar az egyes fokozat annyira meg volt kopva, hogy nem erte volna megcsinalni. Viszont, ami erdekes volt, hogy mondta a szerelo, hogy teli van kis lyukakkal, kopasokkal a fogaskerek, de a Xado tenyleg kitoltotte ezeket. Ezert is ereztem, hogy mostanaban finoman ment a valto.
Szerencsemre volt egy debreceni srac, akinek volt egy pont ugyanilyen valtoja, odavitte a szerelohoz. 30eFt-ert kaptam egy bontott valtot, kuplungszerkezetet, meg kinyomocsapagyat is.

Kiprobaltam a kocsit, ami nagyon furcsa, hogy a kuplung nagyon puha, es mar az elejen fog. De MMA87 is irta, meg a szerelo is mondta, hogy idovel majd kemenyszik.

Ami viszont nem tetszik, hogy bar mar nem akad meg a valto, minden fokozatot szepen vesz, egyesben igy is van egy pici hangja (de akkor tenyleg ez annak koszonheto, hogy egyenesen allnak a fogaskerek bordai), de ez teljesen jo igy, viszont meg egyesben igy is erzem neha, hogy nem "becuppantja" a valtot, hanem valami meg utkozik. De azert jobb mar igy minden, szerencsere.

Illetve elkovettem azt a hulyeseget, hogy a valto es a bowden csatlakozasat befujtam WD40-el, es azota femes zorgest hallok valtaskor lehuzott ablaknal. A szerelo azt mondta, hogy ezen van egy teflon bevonat, nem kellett volna rafujni. Lehet ezzel vmit csinalni? Vagy idoval majd lekopik a WD40, es elmulik a hang?

Az utolso kerdesem pedig, hogy a Xado tenyleg segitett erzetre is, meg szetszereleskor is bebizonyittotta, hogy er valamit. A bonott valtot szarazon kaptam, az en februarban cserelt olajom lett attoltve bele, amiben ugye volt mar 2 adag Xado.
rob210: foleg Neked szol a kerdes: szerinted tegyek bele meg egy adagot, hogy ugy jarjon, mint az olajozott villam?! Mert a 2 adag eleg ugyebar, viszont az mar lehet, hogy "beepult" a regi valtomba

Ja, es hogy kicsit reklamozzam a szerelomet: mindezt ket nap alatt csinalta meg 53.000.- Ft-ert, amibol ugye 30.000.- Ft a valto es kinyomo meg a kuplungszerkezet. Meg 6.000.- Ft-ert szerzett bele bonott kuplungtarcsat, igy az is ki van cserelve. :C

(#22231) tresh válasza SocketA (#22230) üzenetére


tresh
addikt

Hát mondjuk nem tudom mi volt a keret rá de ha már cserélek kuplung tárcsát+kinyomót is akkor azt én nem bontottból oldottam volna meg :) De az a lényeg hogy jó áron kaptál váltót és a xado mehet bele újra 1 adag nem ártasz vele :R

(#22232) rob210 válasza SocketA (#22230) üzenetére


rob210
Topikgazda

Két dolog.

Az egyik vegyél egy tubus xadot.
A másik 1000Km-megtétele után cseréld le az olajat és abba tedd a xadot.
És ezt baromira nem viccből mondom!!!!!

Nem ismered a váltó előéletét és használt olaj került bele.
Ne ezen akarj spórolni, mert egy újabb csere szétkúrná az idegrendszeredet.

-_-_-_-_-_-_-_-

Csak , hogy lássátok az én autóm is kopik sajnos kuplung csere előtt állok.
Már csak azt nem tudom, hol fogom kivitelezni, lehet el kell vele mennem szerelőhöz, mert ezt azért az utcán fetrengve elég szopós meló lenne megcsinálni:(

Renault power

(#22233) SocketA válasza tresh (#22231) üzenetére


SocketA
aktív tag

(#22231) tresh En se igy akartam, de a srac elvitte a szerelohoz a valtot, meg ingyen adott hozza kuplung szerkezetet, meg kinyomot. En tenyleg bizok a szereloben, mindenkitol jot hallok rola. A taxis, aki vitt ki hozza, O is Penteken viszi oda a kocsit.
Szoval a szerelo atnezte, azt mondja, igy par evig rendbe lesz a valto, kuplung, kinyomo.
De en is tudom, hogy ezeket csak egyutt erdemes, ujonnan megvenni. Hat meglatjuk, mi lesz :) En orulok inkabb most, hogy ennyibol megusztam. Csak a kuplung csere lenne 50eFt.

rob210: A bontott valto olaj nelkul volt, az en regi valtombol tettek at a februarban lecserelt olajat. Igy is csereljem? Xadobol megint vegyem ezt a 9 miliset, vagy vegyem meg inkabb Pesten a 27 ml-s adagot?

(#22234) giigz válasza SocketA (#22233) üzenetére


giigz
veterán

Én alapból nem raktam volna bele a használt olajat, inkább ha már úgy is ott voltál, akkor mehetett volna bele új, + xado.

(#22235) Ck. válasza ThodEE (#22226) üzenetére


Ck.
addikt

Sajnos el...olyan, mint az elektromos kezifek... :(

(#22236) -cobra- válasza eTrade (#22229) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Igen, halkabb lett én úgy érzem. Előtte is Mobil (talán Super 3000) volt benne.

(#22237) tresh válasza SocketA (#22233) üzenetére


tresh
addikt

Váltót le engedett olaj nélkül nem is igen tudsz cserélni :) A lényeg a mostani olaj kicsit kenje át ahogy rob is írta kb 1000km utána le ereszt új olaj és mehet bele a xado = öröm :B

rob: lassan nekem is kell majd kuplungozni a gépet még a gyári van alatta 105k km nél és 15 év után nem árthat :D Plusz hátsóbak csere is lesz meg a váltót is átnézem..de mivel nincs kedvem sz*pni vele otthon így viszem szerelőmhöz feldobjuk csáposra azt megcsináljuk így időben negyed annyi.. pl hátsó bak csere 10 perc alatt meg van kontra alá fekvős szenvedős 1-1,5 óra :))

Ja meg kicsit a rönó szeretetemet átültetem ex csajomba és vett egy fekete m1 coupe-t azt is rakhatom rendbe neki :D

(#22238) rob210 válasza tresh (#22237) üzenetére


rob210
Topikgazda

A te szerelőd beválalna nálam egy kuplung cserét.
Akiben megbízok kiment németországba 6 hónapig kint melózik, ez a csere addig nem várhat.

Ha igen akkor privátban jöhetnének a részletek:) :R

Nekem is a gyári van még bent csak ebben már 300.000felett van a kilóméter így nem is csoda hogy elkezdett szorulni a kiemelő.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22239) rob210 válasza SocketA (#22233) üzenetére


rob210
Topikgazda

Uram elsőre is értettem, hogy februári az olaj, ha nem akarsz vele fuvola és oboa tanfolyamra járni csináld meg amit leírtam, 9-10e ből megvan a minőségi olaj és nem fogod lesírni a diszkóbelépőd.
Mert ha letérdel az "új" váltó akkor biztos nem leszel boldog.
:R

Renault power

(#22240) tresh válasza rob210 (#22238) üzenetére


tresh
addikt

Ma vagy hnap beszélek vele és akkor tudok infóval szolgálni ha megfelel :) A tel számod meg van max viberen rád írok ha nem zavarlak :))

(#22241) SocketA válasza rob210 (#22239) üzenetére


SocketA
aktív tag

Oki doki. Es addig Xadot ne nyomjak bele?

(#22242) rob210 válasza tresh (#22240) üzenetére


rob210
Topikgazda

okés jó hogy mondod akkor bekapcsolom a wifit:)
köszi.

Renault power

(#22243) rob210 válasza SocketA (#22241) üzenetére


rob210
Topikgazda

Minek? nincs ideje beépülni, de ha ennyi pénzed van nyomj.

Az idő és a türelem nagy dolgok.

Renault power

(#22244) SocketA válasza rob210 (#22243) üzenetére


SocketA
aktív tag

Azert mert jovoheten indulnek nyaralni a kocsival, aztan vegre jaratva lesz a kocsi, igy lenne lehetosege beepulni.

Szerk.: 2.300.- Ft a 9ml Xado, a nagy adag meg 5-6 korul van. Nekem ennyit meger, ha van eredmeny.

Ennel meg varhatok javulast? Az atcserelt olajban van meg Xado? Kb. 3 hete tettem sztem bele a regi valtoba.

[ Szerkesztve ]

(#22245) rob210 válasza SocketA (#22244) üzenetére


rob210
Topikgazda

Leírtam mit csinálj.

Renault power

(#22246) tresh válasza rob210 (#22242) üzenetére


tresh
addikt

Legkevesebb ;)

Csak ma még nem tudom mikor lesz időm felhívni mert megyek megnézem az m1 coupe-t és összeírom a csajszinak mi kell hozzá mit kell cserélni remélem nem lesz sok gond vele...de hát miért is lenne francia vas ;)

SocketA: hidd el nem fog osztani szorozni hogy mikor rakod bele a xado-t..mikor ezek az adalékok nem léteztek is mentek hibátlanul a gépek;) Ahogy rob is írta régi olaj leereszt és minőségi új olaj bele és mehetek nyaralni :)

[ Szerkesztve ]

(#22247) tresh válasza tresh (#22246) üzenetére


tresh
addikt

sry vagyok nem fért bele a szerk időmbe...

szóval hétfő 8 ra megyek szerelőhöz alánézni a gépnek akkor lebeszélek vele mindent és utána felhívlak hogy mennyi hogy merre mi azt vagy jó vagy nem :)

[ Szerkesztve ]

(#22248) rob210 válasza tresh (#22247) üzenetére


rob210
Topikgazda

Oké rendben csak akkor kérlek inkább itt írj egy privátot majd, mert nyaralok hétfőtől és nem leszek telefon közelben.
:R

Renault power

(#22249) tresh válasza rob210 (#22248) üzenetére


tresh
addikt

Ja ok természetes és jó pihit :R

[ Szerkesztve ]

(#22250) rob210 válasza tresh (#22249) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meglesz köszi egy hét Almádi:D
Ráfér már a családra.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.