Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) giigz válasza rob210 (#21099) üzenetére


giigz
veterán

Nem csak a te hülyeséged, nekem is kellene könyöklő :)

(#21102) mycso válasza rob210 (#21099) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A könyöklőre igen csak rá lehet szokni, sőt...

Múltkor, hogy mászkáltam faterom autójával ez volt az első beszállásom aznap:

ajtó kinyit, seggem rakom be, könyökölék középre (természetesen az övében nincs könyöklő), aztán arccal átestem az anyósülésre....ezt aznap még kétszer sikerült eljátszanom. :DDD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21103) rob210 válasza mycso (#21102) üzenetére


rob210
Topikgazda

A luxus mi;)
Nem azt mondtam, hogy letettem róla, csak 13.000.- sokallottam érte.
Inkább veszek egy bontottat 2-3.000.- ért és ha kell átkárpitozom, meg befaragom a kocsiba, legalább egyedi lesz.

Szóval a projekt nincs elfelejtve, csak elnapolva.

Renault power

(#21104) ThodEE válasza rob210 (#21089) üzenetére


ThodEE
őstag

Én a 13ezres alkatrészhez viszonyítottam, hogy ha azt sokallja akkor a másikakat hogy fogja, nem akartam senki elijeszteni, én most kaptam az autómat, járhattam volna vele még akár félévet évet is mire ezek az apró hibák akkorák lesznek hogy cserélni kelljen, de inkább ráfordítottam 100e Ft ot, és vettem mindenből újat hogy most 1-2évig ne kelljen ezek miatt szétszedni :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21105) attilav2


attilav2
őstag

Ti amikor a kissebb hibákat magatok ki javítjátok, pl spricnicső, akkor
szervízkönyv alapján csinál játok
vagy autodidakta módon?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21106) attilav2


attilav2
őstag

A megane II ből
csak központizáras létezik?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21107) rob210 válasza attilav2 (#21105) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kevésbé műszaki érzékkel megáldott emberek szervizkönyv, kis is műszaki beállítottsággal rendelkezők, ilyenért nem nyitják, ki mert pofon egyszerű.
cső lehúz új cső hozzá szigetelő szalagoz a régi csővel az új behúz, cső feldug és öröm boldogság.
Ez kb 5perc.

Renault power

(#21108) attilav2 válasza rob210 (#21107) üzenetére


attilav2
őstag

Na most ez a cső
a padlószőnyeg alatt fut, télen amikor a spricnitartályban fagyálló is van szét marta a szigszalagot és szivárgott, a padló meg vizes fagy álló s lett. Ez a cső tuti nem megy be a műszerfal mögé? Vagy a motortérben a motort az utas tértől elválasztó homlok falon fut?

A másik érdekes dolog a benzin cső. Állítólag a hátsó ülés alatt van egy csőcsatlakozás mert két idomból áll a cső és itt szokott néha benzin szag lenni tankolás után. Akkor most a benzin cső egy része is az utastérben fut?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21109) attilav2 válasza rob210 (#21107) üzenetére


attilav2
őstag

A másik ami eszembe jutott hogy mivel hátul van a tank és a motor onnan szívja a naftát, ezért ha szivárog, esetleg "átüt" a cső (benzinszag), akkor ez elvileg veszélyes is lehet, tűz, esetleg robbanás. Mennyire nagy meló benzincsövet cserélni a Megane 1-esen? Azt gondolom hogy ahol a tankba csatlakozik a cső ott végülis egy szakaszon az utastérben megy, (a csomagtartót csak az ülés választja el az utastértől), de alapvetően a benzincső az alvázon fut ahogy a kipufogó is. Tehát először a hátsó ülés kiszerelésével, vagy lehajtásával, h hozzáférhető legyen, oldani kell a cső tankba vezető kötését, majd felemelni a kocsit és a motortérben is oldani majd leszedni a csövet?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21110) ThodEE válasza attilav2 (#21109) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen az anyós ülés mellett megy el a műanyag takarókba a lábnál és azon az oldalon végig a hátsó ülés alá.

Ha tényleg szivárog az baromi veszélyes főleg ha valaki dohányzik, de feltekert ablaknál rosszullétet is okozhat. Szigetelő szalag stb nem jó mert a benzin feloldja, mindenképp érdemes egybe cserélni ha valóban van ilyen gond.
:R

Szerk:
Belül csak pár csavar tartja a műanyag takarókat, hátul elég felhajtani az ülő résztés akkor a műszer falig kb hozzá is férsz, tovább nem ismerem mert én kábeleket húztam be arra azért találkoztam vele :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21111) tresh


tresh
addikt

(#21112) giigz válasza tresh (#21111) üzenetére


giigz
veterán

Ha 1.5 dci, akkor az 106 pacis legyen :D Vagy több :D

(#21113) FerNandor válasza tresh (#21111) üzenetére


FerNandor
őstag

itt valami nem stimmel, mert ez ph2-esnek tünik, az évjárat viszont 2004.. :Y

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21114) rob210 válasza attilav2 (#21109) üzenetére


rob210
Topikgazda

Húha.

Na most vagy neked van valami nagyon elkötögetve vagy nem tudom, de a benzincső a karosszérián kívül (alatt) fut.
A hátsó ablak spricni csöve, ha már ilyen szakmaian fogalmaztál, az pedig a tetőkárpitban és az oszlopokban.
Szóval nem tudom neked milyen cső folyik hol, de valami annál az autónál, nagyon nem kerek.
Vagy lehet az enyém van ésszerűen összerakva :F

Tresh te erről a csövezés dologról mit tudsz?
Neked hol megy a hátsó ablakmosóhoz a csöved?

Renault power

(#21115) FerNandor válasza rob210 (#21114) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem MII-ben a kesztyütartó mellett, az a oszlop aljában, a müanyag alatt jön lefelé a hátra menö ablakmosó folyadék. aztán ott lent a küszöbnél megy tovább. utána fogalmam sincs, talán a c oszlopnál megy föl.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21116) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Ez a Clio felkeltette az érdeklődésemet, holnap szerintem elmegyek meglesem. Mi a véleményetek róla? Jobb hátsó sárvédő kissé elüt illetve az első lökös közepe olyan furcsán távol van a géptetőtől. Ez normális?
Esetleg más észrevétel?

Előre is köszi!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21117) rob210 válasza attilav2 (#21109) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezen jól látszik, hogy a műszerfalhoz semmi köze az ablakmosó csövezésének.

Renault power

(#21118) rob210 válasza FerNandor (#21115) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor elképzelhető, hogy azt már nálam szerelték át felülre, szerintem praktikusabb.
De azt se kunszt cserélni, hát még, ha alul a küszöbben megy:)

Renault power

(#21119) FerNandor válasza Zewa (#21116) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem kicsit fura, mert a hátsó lámpája se ph2-es.. meg valóban eláll kicsit az elején a cucc.
a miénk így nézett ki, 2003-as volt.

[link]
[link]

viszont, ha clioII-t veszel, akkor szerintem csak ilyen üléssel vedd (ez a sportos kagyló), nagyon jó, kényelmes, a sima szerintem nem jó. és az is ritka ilyen cliokban, hogy hátul is elektromos ablak legyen. (ez pozitívum) és ha ClioII-t veszel és elektromos a gázpedálod, akkor a tempomatos is sitty-sutty bele lehet varázsolni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21120) attilav2 válasza rob210 (#21114) üzenetére


attilav2
őstag

Na tehát akkor a hátsó ablak spricnicsöve megy
az anyósülésnél, az szélvédőé pedig akkor a motor térben megy. Mondjuk ez logikus is mert a szélvédőmosó csövet minek vezetnék az utastérbe. Tehát akkor a hátsó ablak mosócsöve repedt el, ennek a cseréje viszont kárpitbobtással jár,
szerencsére van több karosszériás ismerős. Elsőnek akkor a benzincsőcserét, a csomagtartó és a jobbelső zárbetét cseréjét, és a riasztó kiszerelését kell megcsináltatni, ami nem gyári hanem nforcer így talán jobb is ha megszabadulunk tőle. A hátsó spricni meg ráér.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21121) rob210 válasza attilav2 (#21120) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szvsz ha a hátsó spricnit nem használjátok, meg se kell csináltatnod, mert olyankor az "szárazág"

A többit meg mielőbb első a benzincső, az nem játék, de ha az utastérben benzin szag van, akkor az elektromos AC csatlakozásait nézném legelőszőr át.

Renault power

(#21122) tresh válasza giigz (#21112) üzenetére


tresh
addikt

Ne legyél már te is "hondáshülyegyerek " hogy 1.6 azt 200Le legyen... az a 86/99/106 paci közül szerintem oly mindegy melyik lenne a feneked alatt örülnél mint pocok a teli éléskamrának :)

Bár mondjuk a sok okos amivel tömi a fejed a másik topikba.... :DDD jó oda benézni és a egy jót nevetni kb 2 ember van ott tisztába a dolgokkal a többi meg újra írja a fizikát és az autó szerelést.. nem is tudom talán múltkor valakit felvilágosítottak hogy dieselnél nem a nyomatékot érzed ;]

FerNandor: m2 -re viszza térve nem lehet hogy csak lámpa végett ph2-es :F

[ Szerkesztve ]

(#21123) FerNandor válasza tresh (#21122) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, ilyenek vannak ott ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21124) giigz válasza tresh (#21122) üzenetére


giigz
veterán

Nem vagyok, ha 1.5 dci, akkor én abból csak a 106 lovasat venném, ennyi :) Több szempontot is figyelembe véve, az lenne a nekem megfelelő, mondjuk egy sedan MII-ben :D

(#21125) tresh válasza giigz (#21124) üzenetére


tresh
addikt

Nem is azért mondtam mert olyan lennél ;) De szerintem maradj még egy darabig majd a benyánál mert a diesel jószágok kényesek ha késik a karbantartás :B Te meg úgy is elmész egy vezérlés csere + motorgenerál között síelni ;] :C

(#21126) FerNandor válasza tresh (#21122) üzenetére


FerNandor
őstag

nem, végülis az egész elsö lökhárító ph2, meg a müszerfal is ph2, mert a középsö kijelzön, a rádiónál a ph2-töl van biztonságiöv visszajelzö. ph1-nek a fordulatszám mérönél van. meg a kormány is ph2-es, mert ilyen ezüst karika csak azoknál van.
de lehet, hoy rosszul tudom. az ülés állítója is más (háttámla állító) meg még szerintem a hátsó lámpa se ph1.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21127) Zewa válasza FerNandor (#21119) üzenetére


Zewa
senior tag

A linkelt példányon hátul kurblis ablak van. Monnyuk egyáltalán nem érdekel. Legyen egyben,5 ajtaja legyen és lehetőség szerint FL-es klímás legyen a lelkem. :K
Tehát akkor annyira nem tűnik gáznak így, képekről hogy egy megnézést ne érjen meg a dolog?

Létezik bowdenes és elektronikus gázpedállal is? No ha meglesz esetleg akkor tárgyalunk még erről a tempomat témáról.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21128) FerNandor válasza Zewa (#21127) üzenetére


FerNandor
őstag

ja tényleg, bocs. hirtelen a bal elsö kezelö szervet 4 gombosnak láttam. szerintem ezekben már alapból elektronikus a gázpedál, de nem biztos. egy megnézést megérhet.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21129) giigz


giigz
veterán

Mindjárt megyek a tömítésért :))

Viszont a torx készlet még mindig nem jött meg, nem tudom miért ülnek rajta, így vagy szerelőhöz viszem, vagy várok, amíg megjön... Fck :D

(#21130) giigz


giigz
veterán

Ja igen, ha majd meglesz a tömítés, és berakom, akkor csak simán berakom, vagy be kell kenni valami zsírral vagy olajjal, vagy bármivel?

(#21131) rob210 válasza giigz (#21130) üzenetére


rob210
Topikgazda

:W
Csak szigorúan azzal kenheted amit írtam linkeltem.
De szerintem a régit is elég lett volna bekenni azzal.
Sebaj. :C

Renault power

(#21132) tresh válasza giigz (#21129) üzenetére


tresh
addikt

103 db készletet vettem 3500 ért aldiba ;) (cserélhető bites csavarhúzóval és made in german ;) )

[ Szerkesztve ]

(#21133) Rambovits válasza tresh (#21132) üzenetére


Rambovits
senior tag

Az jól hangzik, skodákat is trox csavarokkal rakták össze. Ha most lenne fölösleges 3500am, meg is venném a készletet.. :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#21134) tresh válasza Rambovits (#21133) üzenetére


tresh
addikt

Jó hát nem valami vér profi de tesztből meggyilkoltam egy bit fejet és bírta szóval jó anyagból van. Meg is lepődtem haverom tescos 2 szer ennyiért vett cuccában nyalódtak el a bitfejek :D szal vehetett külön biteket

(#21135) rob210


rob210
Topikgazda

Na sikerült haverral megbeszélni, ma lesz akna szabadon, este kicseréljük a fékcsöveket végre, így már csak a vizsga marad.
Meg még amit találok alul és olyan:D
De bízom a kis öregben, hogy stramm állapotban van :C

Renault power

(#21136) rob210 válasza tresh (#21134) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt nézd meg apám.

Az ilyeneket imádom.

Kinéz az ablakon, á adjuk el, és lő egy képet.
Hát az ilyen kapja be a világ összes merev péniszét:(
:W

Renault power

(#21137) imyourfriend válasza tresh (#21132) üzenetére


imyourfriend
őstag

Elég olcsó, kb 80 darabot nem is használsz belőle a maradék 23-at meg elnyírod hamar. Én egyszer vettem ilyen olcsó szettet és többet nem. [link] Chrome vanadium anyagból készültet vegyél. Ipari anyagból van és használható, nem kell félni hogy eltöri az ember vagy lerágja a végét egy csavar. Oké hogy 20k viszont ezt szerszámnak hívják. Csak egy jótanács. :B

[ Szerkesztve ]

(#21138) rob210 válasza imyourfriend (#21137) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor velem komoly baj van.
Én megvettem 11900.- a készletet 116 darabos, Lidl-ös, 3 éve használom, de azon kívül, hogy kicsit rozsdásodik egy két bit amit hülye fejjel esőben használtam, semmi baja.
Olyan csavarokat szedtem ki vele, amiket már sokan melegíteni akartak.

Igaz ez is crom vanádium, csak nem 20.000.- :P

Egyébként ebben igazad van, hogy sok az olcsó takony nagyon meg kell válogatni mit vesz meg az ember.
:R

Renault power

(#21139) mycso válasza FerNandor (#21126) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdekes az a megane, mert kinézetre kívül-belül ph2, viszont akkor nem lehet 2004-es.
Egyébként képek szerint tényleg szép.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21140) imyourfriend válasza rob210 (#21138) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az is 100 forint/ darab, abból már lehet minőséget építeni. De 30 forintos darabárból nehezen szerintem. Az a 30 és 100 közötti különbség az ütős. Te is tapasztaltad vagy alapvetően ilyen szettet vettél? :P

(#21141) attilav2


attilav2
őstag

Áttúrtam a netet
de nem találtam
Megane 1hez benzin csövet, sem a bárdi sem a unix oldalán de máshol sincs. Bele lehetne rakni bontottat de mi van ha anyagfáradással küzd az is. Ha ilyen
alapvető alkatrészek nincsenek akkor azt hiszem mostmár nem éri meg megane1 et tartani, de eladni sem érdemes mert ha nincs alkatrész akkor az új tulaj is csak szív vele. Még futok egy kört itt a helyi boltokba,
aztán ha ott sincs akkor reménytelen ezt az autót gatyába rázni. Esetleg valami univerzális nem annyira típus függő
benzincső létezik?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21142) tresh válasza imyourfriend (#21137) üzenetére


tresh
addikt

Igazad van csak egy dolgot elfelejtettél meg kérdezni még pedig azt hogy mihez vettem >>belső kárpitok stb ha komolyabb cucc kell akkor beállok a garázsba és elveszem a polcról :B ;)

szerk: pl haverom is hozzám jön ha normális szerszám kell mert a 20éves német racsnis kulcsom nem hajlik el mint az ő állítólag német hude fasza 50k-s 15db szettje :))

rob210: az igen... értelmes ember lehet... :W

[ Szerkesztve ]

(#21143) SocketA


SocketA
aktív tag

rob210: Par honapja tanacsodra vettem bele Xado valtorevitalizalot. Nem tudom, hogy attol lett jobb, vagy mar csak megszoktam, de mostmar nem annyira veszes a valto, megszoktam a hulyesegeit, de azert szeretnek meg egy adagot belenyomni.
Az en valtomban 4l koruli olaj van, ehhez a Xado 2 adag revitalizalot javasol. Egyet mar ugye par honapja beletettem, azota csak 1-2eKm-t mentem a kocsival. Szerinted mehet bele ketto most, vagy csak egy legyen? A tobb tud kart tenni?!

(tobbiek velemenyet is varom)

(#21144) SocketA válasza tresh (#21111) üzenetére


SocketA
aktív tag

tresh: Ez vagy nem 2004-es, vagy nagyon csunyan ossze volt torve :P

Amugy a 2006 utani modellekbol miert vettek ki az elektromos tukorallitast?

[ Szerkesztve ]

(#21145) rob210 válasza imyourfriend (#21140) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na nekem ugyan ilyenem van powerfix márkanéven.

Renault power

(#21146) rob210 válasza SocketA (#21143) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mehet bele, igazság szerint egy tubus 2.5 liter olajhoz elég.
Szóval az a kis plusz nem fog gondot okozni.
:R
Nekem 3.4 liter olaj van a váltóban és nekem is két tubussal ketyeg, már több mint 2 éve.
(illetve azóta nem ketyeg:D )

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21147) giigz válasza tresh (#21132) üzenetére


giigz
veterán

Hónapokig keresgéltem az Aldikban ilyen készletet, Rob is írta, hogy 2.990 Ft-ért van, MMA is írta, hogy vett ilyet, de én nem találtam, pedig néztem, kérdeztem. Így most vettem egy ilyen 8 darabos torx készletet, mivel nekem is csak kis munkákra kell valószínűleg, ezért a célnak megfelel, és postával együtt volt 1700 Ft. Persze arányaiban nézve nem érte meg, de ha egyszer sehol nem találtam rendes bit készletet, akkor mit lehet tenni? :D Ha meg találtam is, az mind 5k fölött volt, akkor már inkább nem kell, arra az évente 1x hozzányúlásra :D Ja és ez is made in german :D

[ Szerkesztve ]

(#21148) rob210 válasza attilav2 (#21141) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na akkor ebbe most menjünk bele kicsit.
Milyen benzincsövet keresel?
Vagy hogy keresed?
Univerzális benzincső?
Nem hiszem, hogy van gyártó szerinti benzincső.
Egy márkát kerülj el mindenképp ez a semperit.
Az egy 6-7 hónapos ciklus alatt képes kirepedezni.
A másik kérdésem, neked most mi van elrepedve a tank beöntő, mert akkor tankot kell cserélni, a kis darab benzincső ami rámegy az alján a benzinszűrőre?
Vagy a fém cső az alján?
Jó lenne azt a gépet látni, lehet megrágnád a bokád, ha egy hozzáértő megnézné és 20 perc alatt autót csinálna belőle.
:F

Renault power

(#21149) attilav2


attilav2
őstag

Itt http://www.bardiauto.hu/webshop/meret-szerint/uzemanyagcso

vannak univerzális
benzincsövek, de
a mi esetünkben nem a gumicső ment tönkre hanem az a csatlakozó idom amivel a tankhoz van kötve, ez meg gondolom típus specifikus, ha van még több ilyen idom a benzincsövön akkor azok is típusspecifikusak lehetnek, maximum a csövet tudnám lecserélni, ilyen idomokat hogy kapok e egyáltalán újonnan, az jó kérdés.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21150) attilav2 válasza rob210 (#21148) üzenetére


attilav2
őstag

Valahol a hátsó
ülés alatt ment tönkre egy csatlakozó idom. Hogy pontosan melyik azt látni kellene, a szerelő csak vakít minket.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.