Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) giigz válasza tresh (#22400) üzenetére


giigz
veterán

Nem találtam meg, pedig fújkáltam mindenfele féktisztítóval... :D

Ezt a hengerfejes dolgot megmondom a szerelőmnek :)

A szőnyeg neked nem mozog el? Mert én ha beülök, rárakom a lábam, már el is mozdult... Szinte minden beüléskor igazítani kell, és ez már idegesítő...

(#22402) tresh válasza giigz (#22401) üzenetére


tresh
addikt

Ez csak a legrosszabb eset lehet valami csati kontaktos stb stb tudod ezt látni kell és hallani :)

Szőnyeg nekem is mozog de beszorítom mindig az ülésrögzítése alá persze így kicsit hátrébb kerül de pont jó és nem akad be a pedálba mert az a halálom..múltkor is hoztak egy cliot azt mondja a csaj kemény a kuplungja nem lehet benyomni mondom azon nem csodálkozok 2 szőnyeg volt alatta és az egyik úgy be volt gyűrve hogy csoda hogy lehetett vele a kuplungot használni :))

(#22403) giigz válasza tresh (#22402) üzenetére


giigz
veterán

Fogadjunk, h nekem ez a legrosszabb eset lesz :DDD

(#22404) tresh válasza giigz (#22403) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom barátomnak is ez volt igaz az egy 306 os pözsó de hol leesett hol felpörgött a gépsárkány mindent cseréltünk megcsináltuk majd kapott egy hf fej felújítást és hibátlan lett a vas alapjárata :)

(#22405) giigz válasza tresh (#22404) üzenetére


giigz
veterán

Nem nagyon akarnék 30k-t költeni, de már érzem, hogy nem úszom meg egy pár k-s jeladóval vagy tömítéssel... :D

(#22406) tresh válasza giigz (#22405) üzenetére


tresh
addikt

csak nem ;)

Na én meg lecseréltettem a hűtővizem(mert itthon nem szennyezem a környezetem :)) ) meg ha már volt csápos alánéztem hibátlanok a bakok szóval öröm és boldogság.Töltöttem picit a váltóba olajat mert a múltkor csak 3 lityit kapott plusz adtam neki egy kis Xado-mazot hátha szeretni fogja :U Meg kicsit körbe fújkáltam szilikonsprével a gumi cuccokat. Szóval úgy érzem ma is törődtem a kis szarossal, már csak az első rendszámtáblát kéne értelmesen rögzítenem valahogy

[ Szerkesztve ]

(#22407) Nordik


Nordik
őstag

Váltórudazatot szokták zsírozni vagy valami, hogy könnyebben mozogjon? És melyik pontokon? Csak mert a váltókaron a váltószoknya alatt látok zsírt. :U

(#22408) rob210 válasza giigz (#22401) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jelentem a balaton meleg az idő jó, a szőnyegem meg tépőzáras és nem csúszkál el.

Renault power

(#22409) Ck.


Ck.
addikt

Sajna még mindig a 'jó-e így a motor, rossz-e így a motor'-nál tartok...Egy 70-90-es tempóról úgy 120-ra, mennyire erősen kellene tudnia kigyorsítani egy 120 lovas, 270 Nm-es dízelnek, cirka másfél tonnás kasztnival + 180 kilónyi emberrel? Semmi erős lódulást nem érzek, csak komótos gyorsulást, de nincs gyomorösszenyomás.

(#22410) giigz válasza Ck. (#22409) üzenetére


giigz
veterán

0-100 mennyi lett?

(#22411) _NCT válasza rob210 (#22408) üzenetére


_NCT
őstag

Az létezik hogy Megane 2-be ezt a Kicx szettet úgy kell erőszakolni a helyére? Haver Laguna-jába azt mondta a nagy tekercs miatt alakítania kellett az ajtón, hogy bemenjen, mert hátul nagyobb mint a gyári. :F

(#22412) laszlo168 válasza giigz (#22391) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem van forensis kártyám, és nem félek használni :)

(#22413) rob210 válasza _NCT (#22411) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen, mert az ajtókárpitba a mélységet nézni kell, ezért vannak a neodimium mágnesesek amiknek kicsi a sülyedése.

Renault power

(#22414) rob210 válasza laszlo168 (#22412) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én meg már nagyon várom, hogy megjöjjön.

Renault power

(#22415) giigz válasza rob210 (#22414) üzenetére


giigz
veterán

Mikor igényelted? Én is tervezem...

(#22416) _NCT válasza rob210 (#22413) üzenetére


_NCT
őstag

Ohh köszi, akkor nézek olyanokat. Találtam is JVC-t, de eléggé ritkák, meg drágábbak.

(#22417) FerNandor válasza _NCT (#22416) üzenetére


FerNandor
őstag

a media marktban sok hangszóró szokott lenni. kiveszed a tiédet, elviszed és megnézed, hogy melyik lenne jó. Aztán vagy megveszed ott vagy megrendeled a netröl. Nme igazán járok az MM-be, de akkor is kb csak azért, hoyg megnézzek valamit. Nagyon kevés dolgot vettem eddig ott ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22418) tresh


tresh
addikt

Jóféle családi gépsárkány az első lámpa nagyon meredek :)

(#22419) Nordik


Nordik
őstag

Ma megint valamit észrevettem a clionál... :(((

A bal első kerekem környéke belülről olajos. Mintha a féltengelyből folyna az olaj, máshonnan nem is nagyon tudna gondolom. Ez most megint mi?

(#22420) giigz válasza tresh (#22418) üzenetére


giigz
veterán

Na egy ilyen felni jöhetne az enyémre is, meg a sötétítés. :) Ha idén rendben lesz az autó, akkor jövőre a sötétítést megcsinálom :)

+ veszek valamilyen pofásabb dísztárcsát :D

(#22421) tresh válasza Nordik (#22419) üzenetére


tresh
addikt

Attól függ milyen olaj ? Lehet fék olaj fékcsőből vagy féltengely szimmeringnél jön a cucc..ilyenkor mindig ellenőrizd az olajszinteket és rögtön kiderül merre keresd a hibát. De lehet az is hogy olajat töltöttél mellé ment és oda csapta ki menet közbe :U

(#22422) Nordik válasza tresh (#22421) üzenetére


Nordik
őstag

Ránézek akkor a fékolajszintre, de nem olyan olajnak tűnik ez.

Szerintem valamelyik féltengely szimmering lehet. Csak az a baj, hogy akkor váltó olajat is cserélni kell. Örülök most megint... Megy a levesbe ez az autó, egyre jobban úgy érzem... :(

Illetve ha féltengely szimmering az van a váltó felől is és a flétengelycsuklónál a keréknél is? Csak mert a váltó felőli részen enyhén szívós, de az régóta ilyen. Én arra gondolok, hogy onnan lefolyhat a kerékhez valahol a féltengelyen belül.

[ Szerkesztve ]

(#22423) tresh válasza Nordik (#22422) üzenetére


tresh
addikt

a váltónál simán végig vezeti a féltengely az olajat.. nem drága a cseréje az olajat meg lehet menteni ha nem rég cserélted nem kell megijedni 15éves autóktól felfelé mindig lesz kis apróság csak időbe meg kell oldani hogy ne legyen nagyobb baj belőle.. nekem pl a külső féltengely csuklom halt be dobta a tárcsafékemre a zsírt ha nem veszem észre anno akkor lehet nem álltam volna meg pár esetben :)

(#22424) Nordik válasza tresh (#22423) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor erről lehet szó. Holnap megy szerelőhöz ugyis a kocsi, remélem ezt még bevállalja. Péntek reggel szükségem van a kocsira.

(#22425) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mostanában látom volt itt párunknak ablakemelő problémája.
Hát nekem ma végleg megadta magát a bal első.

Szépen be"darálta" a bovdeneket a motoron lévő dob....

Végül úgy fest, hogy a dobot sikerült megmentenem, így csak bovden szettet kellett rendelnem, ez is 6K :O

Remélem 1-2 napon belül megjön, mert így elég gáz az autó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22426) AMD Power


AMD Power
titán

Szegény ember nagy autója
Teszt: Renault Fluence Expression 1,6

Picit lehúzó a cikk.... A váltó dolgot meg hagyjuk. Nekem eddig a legjobb váltom a Clioban volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22427) giigz válasza mycso (#22425) üzenetére


giigz
veterán

Nekem is ugyanez volt, én 8k-ért vettem a felújítókészletet, de azt hiszem 1-2 napon belül megjött.

(#22428) giigz válasza AMD Power (#22426) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon szép és jó lett ez a Fluance, remélem az emberek is rájönnek erre, és venni fogják, mert megérdemli, az biztos :)

(#22429) gabx76 válasza AMD Power (#22426) üzenetére


gabx76
senior tag

Ilyenért megyünk jövő héten a szalonba, ha minden jól megy, csak az Privilege felszereltségű lesz. :)

(#22430) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ma reggel munkába jövet megálltam egy kisboltnál, majd szállok vissza, indítok és ez fogad:
electronic fault + service kigyulladt

Leállítottam, majd újra indítottam, de maradt az üzenet...gyorsan az ODB cuccomat rátoltam, de nem talált hibakódot.
Majd munka után körbenézem, de egyelőre passzolom.

Aki futott már bele ilyenbe, írhatna 1-2 tippet, hogy miket nézzek meg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22431) AMD Power válasza gabx76 (#22429) üzenetére


AMD Power
titán

Ti aztán tudtok élni!!! :R :R :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22432) rob210 válasza mycso (#22430) üzenetére


rob210
Topikgazda

biztosítékokat, ugyanis a fedcompnak az adagolónak, ebben már elektromos ha jól tudom , mind mind külön biztosítéka van, és egy leállítom elindítom során ez lehet a legjellemzőbb hiba.

Renault power

(#22433) FerNandor válasza mycso (#22430) üzenetére


FerNandor
őstag

hú de szar lehet ezt látni. :( reméljük csak annyi lesz, amit Rob is mond.
sajnos az obd nem igazán mutat hibakódokat, szinte semmihez nem fér hozzá. gyári diag kéne.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22434) AMD Power


AMD Power
titán

1.2 95 évjáratú Cliok már 170-200e Ft vannak. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22435) Nordik válasza Nordik (#22424) üzenetére


Nordik
őstag

Voltam szerelőnél, kicserélte a hátsó motortartó bakot, de nem lett sokkal jobb, szerintem a jobb felsőt is cserélni kéne.

A féltengelyen az olajfolyásra azt mondta, hogy a gumiharang ki lehet repedve. De állítólag nagyobb meló azért rendesen szétszedni a féltengelyt és rendbe rakni. Meg váltó olajat is cserélni kellene ilyenkor. Illetve a motor-váltó összeszerelésénél is látni kis olajfolyást, erre azt mondta valószínű főtengely szimmering, de ugye itt is nagy meló szétszedni. Nemtudom mit tegyek ezzel az autóval. Még a vezérműszíjat ki se cseréltettem. Mindig előjön valami hiba...

(#22436) giigz válasza Nordik (#22435) üzenetére


giigz
veterán

Milyen autód van?

(#22437) Nordik válasza giigz (#22436) üzenetére


Nordik
őstag

91-es Clio

(#22438) gabx76 válasza AMD Power (#22431) üzenetére


gabx76
senior tag

Édesanyám veszi, kb. 5-10 éve gyűjt rá, én le nem cserélném a Megane-t. :)

(#22439) AMD Power válasza gabx76 (#22438) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor már épp itt az ideje ,hogy egy szép és új autója legyen. Remélem majd én is 50-60 éves koromba megtehetem majd ezt 1x. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22440) Ck. válasza giigz (#22410) üzenetére


Ck.
addikt

Hihetetlen, de nem volt mostanában egy olyan alkalmas pillanatom se, hogy leteszteljem...Legfőképp alkalmas hely híján.

(#22441) giigz válasza Ck. (#22440) üzenetére


giigz
veterán

Akkor addig fölösleges ezen gondolkoznod, érdemi információt úgy is csak egy 0-100 után fogsz megtudni.

Angliában nincsenek országutak? :D

[ Szerkesztve ]

(#22442) gabx76 válasza AMD Power (#22439) üzenetére


gabx76
senior tag

Ez a második új autója. Az előzőt még édesapámmal vették '99-ban (Daewoo Lanos).
Édesapám régóta rágta a fülét, hogy lecserélje az addigra öreg Lanost egy új Renault-ra, de a betegsége miatt sosem került rá sor. Apu tavalyi halála után döntötte el Édesanyám, hogy valóra váltja a közös álmukat és az összespórolt pénzből vesz egyet. Eredetileg új Clio lett volna, de nem jött be a belső, ezért (meg még sok egyéb okból) esett a választás a Fluence-ra.

(#22443) Ck. válasza giigz (#22441) üzenetére


Ck.
addikt

Nem, ideát még csak most építik az utakat. :D
Hogy all a gepsarkanyod?

[ Szerkesztve ]

(#22444) FerNandor válasza Ck. (#22443) üzenetére


FerNandor
őstag

Lincoln felé, északról van egy nagyon hosszú egyenes út. ott kipróbálhatod :DDD
Ott tesztelte Richard a Ford Mustangot :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22445) giigz válasza Ck. (#22443) üzenetére


giigz
veterán

Tegnap fújkáltam féktisztítóval a motorteret, de a tömítetlenséget továbbra sem találtam meg. Ha egyáltalán van tömítetlenség, mert én a sziszegést az injektor felől hallom, valamiért mindig arra gondolok, hogy az injektor befecskendezését hallom sziszegésnek... Ki tudja...

Még ezen a héten megpróbálom besűríteni, hogy el tudjak menni valamelyik szervizbe, de igazából lehet megvárom a 29.-ét (addig nyaral az elektromos szerelőm), és majd akkor hozzá elviszem, hogy kompletten nézze át az egész kocsit elektromos szempontból, és csak akkor hozom el, ha az elektromos részére azt tudja mondani, hogy OK.

(#22446) mycso válasza rob210 (#22432) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Közben a munkának vége, beszállok, indítok és sehol semmi.
Tehát kész. ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22447) giigz válasza mycso (#22446) üzenetére


giigz
veterán

Bárcsak nekem is így mennének a dolgok :DDD :C

(#22448) just válasza mycso (#22446) üzenetére


just
aktív tag

Nekem múltkor harmadikba kigyorsításnál hirtelen megtorpant az autó és kiírta hogy injection fault+STOP lámpa. Félreálltam, hívtam a szervízt, mondták h ne kezdjek előzésbe de használható. Azután valahol megálltam és mikor indítottam már nem volt hibaüzenet és a gép is visszanyerte az erejét, de ennek már 2 hete. Majd a napokban megyek a szervíz felé és akkor mondom hogy nézzenek rá.

Two things what i hate. People that can't count...

(#22449) imyourfriend válasza just (#22448) üzenetére


imyourfriend
őstag

Elég furcsa, jóhogynem már ne is használja az ember az autót mert kitudja milyen hibaüzenet jöhet. :(

(#22450) FerNandor válasza mycso (#22446) üzenetére


FerNandor
őstag

szuper, lehet, hogy csak ideiglenes zárlat volt... ? :)

Just én raknék bele Pro-tec magasnyomású rendszertisztítót, amikor már kevés van a tankban, 10-15 liter és elmennék meghajkurászni hosszabb távon, hogy rendesen kitisztuljon a rendszer. Talán nincs nagyobb baja.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.