Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) mycso válasza FerNandor (#22500) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Jaja, engem is érdekelne.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22502) Ck. válasza FerNandor (#22500) üzenetére


Ck.
addikt

Nem tudom a Ti motrotokon merre van pontosan, de az enyémen ilyen:

Az "ufó" alatt van az a rudazat, amit fel tudsz húzni, ez a rugós mechanika állítja a turbó geometriáját. Ha ez megszorul, akkor erőtlenné válik az autó. Nálam könnyen hozzáférhető, nem kellett hozzá semmit bontani. Érdemes megpróbálni egy kicsit megmozgatni, elsőre talán nehezebben indul meg, na meg aztán a rugó is elég erős, de utána kicsit könnyebben fog járni.

A másik dolog, amit még érdemes megnézni, az a turbó vezérlő szelep:

Az autó bal oldalán található, kb. a toronnyal egy vonalban. Erre egy elektromos csatlakozó megy és 2 kis gumicső. Ha megkocogtatod a házat, akkor ha hallod, hogy zörög, akkor minden rendben van. Ha csöndben van, az baj. Érdemes szétkapni és a benne lévő lemezt megfordítani:

Ez a két dolog az autó menet dinamikáját és fogyasztását egyaránt befolyásolhatja, érdemes ellenőrizni őket, nincs 10 percnél több és abszolút hozzáférhető.

[ Szerkesztve ]

(#22503) FerNandor válasza Ck. (#22502) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. azt a valamit mepöcköltem és hallotam, hogy zizeg benne valami. a turbót viszont így nem igazán látom, biztos alulról elérhetö. Nekem amúgy minden rendben, de legalább már tudjuk, hogy ilyet is lehet csinálni, amit te most megtettél. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22504) mycso válasza FerNandor (#22503) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az a kis fisz-fasz doboz könnyen meglelhető, holnap meglesem én is?

A turbo nálunk a motor hátulján (a közepénél) a tűzfal felé van, tehát az inkább alulról hozzáférhető.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22505) FerNandor válasza mycso (#22504) üzenetére


FerNandor
őstag

[link]
jobb felsö sarok, pont a fékolajtartály fölött.
köszi az infot :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22506) Ck. válasza FerNandor (#22503) üzenetére


Ck.
addikt

Nálam pont van annyi hely, hogy kényelmesen hozzáférhető felülről is az "ufó", sőt ez inkább felül-középen van, mintsem alul-középen. Keresd meg hol van az ufó és utána ki tudod tapogatni a rudazatot is.

(#22507) FerNandor válasza Ck. (#22506) üzenetére


FerNandor
őstag

mi az az ufo? :DDD
nekem ott szerintem inkább az egr szelep van, gondolom az alatt van a turbo :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22508) giigz


giigz
veterán

Végül nem az én autómmal mentünk F1-et nézni, hanem haverom Swiftjével, 1.3-as 92 pacis motor, az enyémnél jobban megy, az biztos, és a fogyasztása is nagyon rendben volt, 100-130 között mentünk, + egy kis emelkedő, araszolgatás, és így jött ki ~ 6 literes fogyi.

Egyébként ott az emelkedős araszolgatásban olyat kapott a kuplung, örülök is, hogy nem az enyémmel mentünk :D

(#22509) giigz


giigz
veterán

Betyáros a fogyasztásom, mióta megvettem az autót 8,4 az átlagom vegyesben. 40% országút 60% város arányban...

Ha nekem valaki azt mondja, hogy 7 liter fölött lesz a fogyasztásom ezzel a kocsival, kiröhögtem volna, és azt mondom neki, hogy na akkor soha az életben meg nem veszem ezt a kocsit... :D

Erre itt vagyok a 8,4 literes átlagfogyimmal :D

Egyébként holnap megyek az elektromos szerelőhöz, és ott is hagyom a kocsit, hogy nézze át van-e valami ecus vagy valamilyen elektromos probléma.

Ideges lenne már megoldani ezt az alapjárati gondot, mert finoman szólva is idegesít már, meg ugye a fogyasztást is stabilizálni kellene max. 7,5-re...

(#22510) Ck. válasza FerNandor (#22507) üzenetére


Ck.
addikt

A turbó tetején lévő csésze-forma az ufó. :D Az EGR-t meg én nem tudom, hogy hol van, pedig szeretném kitakarítani. Azt se tom, hogy néz ki...jó páros vagyunk. :DDD

(#22511) mycso válasza Ck. (#22506) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálunk rossz helyen van, így fest:

Az ufó a folytószelep, Bővebben

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22512) zsizsefné


zsizsefné
újonc

Sziasztok!
Kellene egy kis segitség zsizsef forumtársnak. A nyaralás végén menne haza (asszony + 3 gyerekkel), de nem tud. Az 1.6 M2 2007 (gázos) nem indul. Az öninditó teker, de nem indul a motor. Balatonszárszó környékéről kellene megbizható szerelő. A siófoki márkaszerviz a gázos üzem miatt nem fogad. Tel. számom az adatlapon. :R

(#22513) FerNandor válasza Ck. (#22510) üzenetére


FerNandor
őstag

:DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22514) giigz


giigz
veterán

Azt almodtam, hogy a Renault tali hozzam lett szervezve, es ahogy talalkoztunk, rob es tresh elkezdte szerelni a kocsimat. Sajnos nem ertek a dolog vegere, mert addigra vege lett az almomnak, de amig eljutottak, az lett tippelve, hogy a külsö höm jelado lesz a ludas :D

MMA is ott volt, de nem a mostani kocsijaval, hanem egy feher M1 Megane-nal... :D

[ Szerkesztve ]

(#22515) Ck. válasza giigz (#22514) üzenetére


Ck.
addikt

LOOOL :DDD
Ha mar igy megalmodtad, élőben ki van zárva annak a hibalehetosege, vagy még az is jatszik?

(#22516) giigz válasza Ck. (#22515) üzenetére


giigz
veterán

Valószínűsíthetően ki van zárva, mert robék azt mondták az álmomban, hogy mínuszos hőmérsékletet jelez, de a valóságban a múltkor 47 fokos hőmérsékletet mutatott :D

(#22517) AMD Power


AMD Power
titán

A Latitude miért nem lehet kapni újonnan most nálunk?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22518) eTrade válasza zsizsefné (#22512) üzenetére


eTrade
tag

Érdemes lenne ránézni a felső holtponti jeladóra és csak utána elvinni szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#22519) Josi válasza zsizsefné (#22512) üzenetére


Josi
aktív tag

Milyen gázszett van benne?

Nem próbálta gáz vészüzemben indítani?
Ha a benzinellátással van a gond, akkor elvileg lehet gázzal indítani ezesetben.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22520) giigz


giigz
veterán

(#22521) FerNandor válasza giigz (#22520) üzenetére


FerNandor
őstag

qrvajól néz ki.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22522) rob210


rob210
Topikgazda

Jelentem megjöttem, szerdán megyek a szerelőhöz a kuplung és még ki tudja milyen csere miatt.
Mert elkezdtem gondolkozni és ha már lent van a váltó, akkor gumiharangokat is cserélek, ha gumiharangokat cserélek szimeringeket is cserélek, eddig 30.000.- az alkatrész el ne kiabáljam jó áron szereztem mindent mert ebben 4liter váltóolaj is benne van.

Szerda este remélem nagy mosollyal az arcomon írok majd nektek.
;)

Renault power

(#22523) FerNandor válasza rob210 (#22522) üzenetére


FerNandor
őstag

csak nehogy a végén motort is cserélj, akkor meg már beraksz egy 1.8 turbot (?) vagy egy 2.0-ásat :DDD

lassan én is rendelem a dolgokat. (hajtókarcsapágy, olaj, szürök- üzemanyag még nem-, tömítés az olajhütöhöz, olajteknö tömítés. meg augban müszaki is lesz.)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22524) rob210 válasza FerNandor (#22523) üzenetére


rob210
Topikgazda

12.én megyek én is műszakira:)

Renault power

(#22525) FerNandor válasza rob210 (#22524) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, most kicsit feltorlódtak a dolgok. amúgy szeptember elején lenne azt hiszem, de megcsináltatom augban, mert utána már lehet, hogy nehézkes lenne a müvelet. aztán majd asszem téli gumit is kell majd vennem. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22526) AMD Power válasza giigz (#22520) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben aztán lesz kakaó.... de ez a fránya váltó. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22527) rob210 válasza FerNandor (#22525) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor legalább te se unatkozol.

Azt tudod, hogy most már akkortól hosszabbodik a vizsgád amikortól kéne vizsgáztatni.
Tehát én 12.én megyek de 2015.08.18.-án fog lejárni, mert most 2013.08.18.ig érvényes.

Érdemes rá odafigyelni, mert az a pár nap is sokat számíthat.

Az előző vizsgám ugye 2011.08.25 ig volt érvényes, de 18.-án mentem hosszabbítani és akkor még nem volt az új szabályozás érvényben így ott buktam pár napot, ez most már nincs.

Renault power

(#22529) giigz válasza rob210 (#22522) üzenetére


giigz
veterán

Fogyid milyen lett? :D

(#22530) rob210 válasza giigz (#22529) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kapaszkodj meg 0L / 100km

:C halkan jegyzem meg írtam, hogy nem az enyémmel megyünk. (Hanem haver toyotájával :C )

Renault power

(#22531) mycso válasza FerNandor (#22523) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A tiédben még nem volt a hajtókarcsapágy cserélve?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22532) FerNandor válasza mycso (#22531) üzenetére


FerNandor
őstag

de, 150ezerkm körül. most van benne 242 és inkább lecseréltetem, hogy lássam a szememmel a müveletet meg a csapágyak állapotát és akkor megnyugszom :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22533) mycso válasza FerNandor (#22532) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam 217.667-nél volt cserélve, most van benne 326 körül...de nem is tervezem a cserét.
Na kíváncsi vagyok, hogy a tiédben hogy fog kinézni.

Elvileg nem nagyon kellene cserélni, ha normális minőségűre cserélték, mert ezzel pont az volt a baj, hogy gyenge-sz@r anyagból van a gyári, alul van méretezve, azért hal el 200k km körül.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22534) FerNandor válasza mycso (#22533) üzenetére


FerNandor
őstag

gyári renault ment bele vagy nem tudom milyen, de megvan a számla, majd megnézem. akkor leszek biztos és nyugodt, ha tudom biztosan, hogy mi van benne és hogy néz ki, ami most benne van. :)

holnap elmegyek megnézem az olajhütö tömítést (csak gyáriban kapható, de van egy francia autósbolt itt Pécsen), mert folyamat szivárog az olaj.. akkor a kis olajfogyás is gondolom ezzel magyarázható. és akkor az is ki lesz végre cserélve a csapágyakkal együtt. végre nem fog folyni az olaj a csövekre meg mindenhová.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22535) zsizsefné válasza eTrade (#22518) üzenetére


zsizsefné
újonc

Azt is "néztük", a főtengely helyzetén változtatni, de nem indult. Gázzal sikerült nagy nehezen elindítani, de benzinüzemre kapcsolva leállt a motor. Újra gázos indítás, irány egy közeli szerelő. Diagnosztika nem adott hibabejegyzést. Persze a szerelőnél hiba nélkül indult. Azóta indul gond nélkül. :K
A fhj hiba tárol bejegyzést?

(#22536) eTrade válasza zsizsefné (#22535) üzenetére


eTrade
tag

Hát sajnos fogalmam sincs, de azért érdemes lenne egy gyári diag-ra rákötni a kocsit hátha van valami hibaüzenet. (Renault szerviz, vagy valami francia kocsi szaki)

(#22537) FerNandor


FerNandor
őstag

Eddig úgy áll a dolog, hogy: 8800Ft a hajtókarcsapágy, a 78kw-oshoz erösített felsö csészékkel, KING gyártmány. Tök olcsó.
Az olajhütöhöz pedig 4600Ft a tömítésszett (3db van benne), csütörtökre mehetek érte.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22538) giigz


giigz
veterán

Azt álmodtam, hogy ki kellett cserélnem egy tömítést, de nem akartam nekikezdeni, ezért elvittem a szerelőhöz, a szerelő kicserélte a tömítést, és jó lett az alapjárat :D

(#22539) FerNandor válasza giigz (#22538) üzenetére


FerNandor
őstag

jókat álmodsz. :DDD :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22540) eTrade válasza giigz (#22538) üzenetére


eTrade
tag

A múltkor nem azt írtad hogy elektromos szerelőnél hagyod az autód (tegnap)? :U

(#22541) giigz válasza eTrade (#22540) üzenetére


giigz
veterán

Úgy volt, csak most még ezt a hetet megvárom, mert egy szerelőt még kipróbálok, ismerősöm, és nála még nem voltam :D

(#22542) FerNandor


FerNandor
őstag

most hozta meg a postás a hömérömet hong-kongból. :) 27 vagy 28 nap alatt ért ide.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22543) giigz válasza FerNandor (#22542) üzenetére


giigz
veterán

KÉP????!!!! :D

(#22544) FerNandor


FerNandor
őstag

pillanat :D

szerk: az a kis fehér cucc, az a felragasztható tépözáras rögzítése.
[link]

szemböl nem igazán látszik az adat, kicsit felülröl vagy alulról nézve viszont jó.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22545) Josi válasza FerNandor (#22544) üzenetére


Josi
aktív tag

Letelt! :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22546) eTrade válasza giigz (#22541) üzenetére


eTrade
tag

Ideje lenne már normális szerelőt találnod... mert... :DDD

(#22547) tresh válasza eTrade (#22546) üzenetére


tresh
addikt

+1 :))

(#22548) Laraxior válasza eTrade (#22546) üzenetére


Laraxior
titán

Olyan normális szerelő úgysincsen aki olcsón is meg normálisan is dolgozik, így meg főleg nem, hogy nincsen egy állandó szerelője se.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22549) giigz válasza eTrade (#22546) üzenetére


giigz
veterán

Megvan :)

(#22550) eTrade válasza giigz (#22549) üzenetére


eTrade
tag

Őszintén remélem, hogy ő végre tényleg alaposan átnézi a kocsidat. :)

Laraxior: Biztos van, csak olyan ritka mint a fehér holló. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.