Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) tresh válasza rob210 (#22600) üzenetére


tresh
addikt

Ha kipufod ott nyílt szét ahol nekem a felxi előtt akkor no para van emberem 14 be 2-3 ezerét meg hegeszti és akkor addig is megkíméled magad 16k kidobástól.. én kb 3 hónapja járok úgy ahogy megcsinálta persze majd csere lesz de most nem volt hozzá kedvem :)

Valami jó gumicsöves boltot nem tudsz esetleg pesten ? mapszenzoromhoz kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#22602) giigz válasza rob210 (#22600) üzenetére


giigz
veterán

Na ez pech... :(

(#22603) rob210 válasza tresh (#22601) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a bardiban vettem vákuumcső néven duplafalú szövetes 6-8-2 mm (belső külső falvastagság.)

A dobbal kapcsolatban nem gányolok úgy is ki kell cserélni megveszem és kicserélem nincs mese ez benne van egy 16 éves autó repertoárjában.

A kattogás vagy surlódás jobban idegesít, hogy mi lehet.
Mit nem raktunk jól össze vagy a helyére:(

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22604) tresh válasza rob210 (#22603) üzenetére


tresh
addikt

Ja nem gányolásos megoldás új passzdarabbal hegeszti be a helyére :))

Köszi megnézem akkor úgy is egy sarokra van a bárdi tőlem délben kiugrok hátha van nekik.. ha jó árasítva tudsz középdobot akkor az jöhetne nekem is infóba igaz nekem a flex van gatyán avval együtt kell cserélnem :(

Ahol jelöltem az enyém ott ment szét ,szerencsére nem a katalizátor oldali hanem a dob felőli

[ Szerkesztve ]

(#22605) Mágus2 válasza rob210 (#22600) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem a féltengely zakatol? Azon is cseréltetek gumiharangot? Ezek a kopott féltengelyek nem szeretik, ha szétszedik őket, mindig összejelölöm a tengellyel és a csukló külső és belső részét is, mert így koptak össze, ha változtatsz rajta, vibrációt és hangot is adhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#22606) rob210 válasza Mágus2 (#22605) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mivel a kihajtáson tekerni kellett csak úgy megy be a nyelestengely a helyére, így nem tudtuk megjelölni.
Én is arra gondoltam, hogy a féltengely máshogy van bekopva, de ez inkább ilyen nyikegő hang és amikor gyorsítok akkor gyorsul amikor lassítok akkor lassul.

Bár ezeket a tüneteket pont tudja a féltengely produkálni.
Már pedig ha ez a baj akkor így marad, mert még egyszer szét nem szedem, az biztos.
:W

Renault power

(#22607) rob210 válasza tresh (#22604) üzenetére


rob210
Topikgazda

A hátsó dob egyben van a flexidarabbal, 16.000.- pénzbe kerül, és neked van a bárdihoz kedvezményed is.
Én sajnos most teljes áron vásárolok mindent.
:W

Renault power

(#22608) tresh válasza rob210 (#22607) üzenetére


tresh
addikt

Lehet aztán hogy az Unixba vagy a ZSU-ba veszem meg majd meglátjuk :))

(#22609) tresh


tresh
addikt

rob >>> [link] ? :))

(#22610) giigz válasza tresh (#22609) üzenetére


giigz
veterán

Mit meg nem adnék ezért az autóért... :)

(#22611) FerNandor


FerNandor
őstag

Eltünt a szép Renault-jel az összefoglalóból? :Y

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22612) cannibal


cannibal
senior tag

Én is beléptem a klubba. Még folyik a névre írás. :))

Renault Megane 1.4 16V RN (1999/8)

(#22613) giigz válasza FerNandor (#22611) üzenetére


giigz
veterán

:U :(

(#22614) giigz válasza cannibal (#22612) üzenetére


giigz
veterán

Grat., ugyanilyen 4 ajtós van nekem is fehérben, viszont RL, és 8 szelepes motorral.

(#22615) FerNandor válasza cannibal (#22612) üzenetére


FerNandor
őstag

grat :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22616) cannibal


cannibal
senior tag

Köszi skacok! :R
Van valami amire figyelnem kell különösebben? Egy dolgot már észrevettem, amikor ráadom a gyújtást a műszerek felől egy kis "elektromotor" hangot hallok, mintha zümmögne valami? Kicsit furcsa. Illetve a központi zár kicsit butáskodik néha.

(#22617) giigz válasza cannibal (#22616) üzenetére


giigz
veterán

Ez a zümmögés csak 1-2 másodpercig tart, nem? Mert akkor az teljesen rendben van.

Mindenre figyelni kell, amire használtautónál kellene. Alapjában véve nem rossz konstrukció, de nézd meg a gyújtótrafókat, hogy milyen márka. Aztán nézd meg, hogy milyen a kocsi alapjárata, 750+-50-nek kell lennie. Gyertyák, akksi állapota, ez még fontos.

Esetleg az ablakmosó szivattyú még az, ami tönkre szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#22618) cannibal válasza giigz (#22617) üzenetére


cannibal
senior tag

Ez nem olyan normálisnak ható zümmögés :DDD Mintha erőlködne egy kis elektromos motor. A trafókat megnézem, de összességében jó állapotban van. Az anyós ülésnél kell kicserélni a légbeömlőt, mert az törött, illetve 4 új gumi. Egyelőre ezek vannak a listán.

A gyári rádiót mennyire lehet berhelni? Van lehetőség valamit rákötni? Tetszik, hogy kormányról tudom vezérelni, de kazis csak és cd tárat kezel. Az meg gondolom nincs a kocsiban. Vagyis nem tudom merre keressem, hátha van :))

(#22619) giigz válasza cannibal (#22618) üzenetére


giigz
veterán

Mennyibe kerül egyébként?

(#22620) just


just
aktív tag

Ez a pro-tec common rail adalék leold valami trutyit ami miatt tisztítani kellene az egr szelepet?

Two things what i hate. People that can't count...

(#22621) FerNandor válasza cannibal (#22618) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem az MII 2005-ös és az is kazettás :DD viszont van rákötve egy ilyen kis cucc, amibe mehet a pendrive és így mennek a saját számok is. nem tudom amúgy, hogy ezt a kis cuccot hogyan hívják, de a lényeg, hogy megoldható.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22622) FerNandor válasza just (#22620) üzenetére


FerNandor
őstag

pl a spuri adagolás megkezdése elött azt szokták tanácsolni, hogy az EGR szelepet meg kell tisztítani, mert ha vannak nagy kroromdarabok, azokat leoldja és megakadhatnak és eltörik az EGR szelep tányérja.

A protec nem tudom, hogy ilyen teljeskörüen tisztít-e vagy csak az üzamanyagrendszerben hat., de megtisztíthatod. 15 perces müvelet kb.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22623) rob210


rob210
Topikgazda

Na jelentem kész a kocsi.

De a tököm nagyon tele van.
A nyüszögő surlódó hang a fékcsövem volt amit a vezetőbe nem tett vissza a szerelő és így a kerekem szépen elnyiszálta.
Épp csere alatt van a cső 1 óra múlva kész.
Meg se merem mondani mennyibe kerül.

A lényeg, hogy a kiinduló 70.000.- árat még így is csak alulról hessintettem meg,
Ráadásul abban ezek a közben cserélt dolgok nem is lettek volna benne.
Összességében azért most megszivatott a kis megane, még a vizsga lesz és megint 2 évig kutya kötelessége tenni a dolgát.
:C

Renault power

(#22624) tresh válasza cannibal (#22618) üzenetére


tresh
addikt

Hali grat a géphez! :)

pár gondolat amit én megcsinálnék :
-sagem/valeo trafót kukázd belő amilyen gyorsan csak lehet (már ha az van benne még) helyette denso/beru!
-4 új gyertya se árt akkor már ez NGK legyen szeretni fogja :)
-Olaj+szűrő csere (szűrő manfilter, olaj pénztárcafüggő )
-Vezérlés csere
-ha klímás pollenszűrő csere

A többi meg szép aprólékosan én ezekkel kezdenék aztán a futóműre térnék át :)

rob: na az a lényeg..nézegetem közép dobokat ami nekem van hátsó dob bosal kicsit húzós árba van még kedvezménnyel is nem tudom meg éri e :F no meg hogy csak 3 márka van amit ismerek a többi noname felejtős nem tudom mi a fatipli legyen vegyem a bosalt ?:)

[ Szerkesztve ]

(#22625) _NCT


_NCT
őstag

Na megrendeltem egy Kicx ICQ 502-es szettet a kocsiba,52mm-es a beépítési mélysége, a gyarinak is valami 54 volt ahogy a multkor lemertem, termeszetesen 13cm-s lett. 8900 volt remelem jo is lesz....

(#22626) cannibal válasza tresh (#22624) üzenetére


cannibal
senior tag

(#22624) tresh Köszi a tippeket!
A trafót most már tuti megnézem :DDD Olajat és szűrőt lecserélem, de gyertyát és vezérlést csak, ha probléma van vele. (pl.: elhasználódott, repedezett szíj) Egyelőre használni és próbálgatni szeretném, nem feltétlenül akarok beleönteni egy talicska pénzt így hirtelen. :N Sajna klíma nincs benne.

(#22619) giigz : 360-ba került.

(#22627) giigz válasza cannibal (#22626) üzenetére


giigz
veterán

Én is annyiért vettem, viszont a tied jobb motorral, jobb felszereltséggel, szerintem nagyon jó vételt csináltál :K

Bár én mindennel együtt már bő 600-nál járok :D

(#22628) tresh válasza cannibal (#22626) üzenetére


tresh
addikt

vezérlés nem játék és nem nagy összeg hozzá, visszakeresed az 1.4 es 16 voltos kollégák már írták.. ezt nem szabad elhanyagolni kivéve ha leigazolhatóan tényleg nem rég cserélték.. szemre senki se fogja meg mondani hogy jó e.. és nem kell töredezettnek lennie hogy pl megszoruljon a feszítő görgő és elszakadjon a vezérlés ami után bánod majd hogy nem cserélted ki 40-50k ért mert a blokk javítás a 4 szeres ár alsó hangon :)

(#22629) cannibal válasza tresh (#22628) üzenetére


cannibal
senior tag

(#22628) tresh
Megfogadom a tanácsod! Utánanézek!

(#22627) giigz
Nem nagyon van ám extrázva. Két lufi és abs a lényeg, ez alapkövetelmény volt amikor autót kerestem.

(#22630) tresh válasza cannibal (#22629) üzenetére


tresh
addikt

:R

No meg azt kifelejtettem hogy utána neked is nagyobb a biztonság érzeted a kocsival kapcsolatosan hogy a motor végett nem fog az út szélén hagyni és kb 80-100k km-ig nem kell vele foglalkozni a jövőben :)

Amúgy sok balesetmentes km-t és kellemes Rönózást most már te is ELFtárs vagy ahogy a rönó fanatikusok mondanák :))

(#22631) Ck. válasza giigz (#22588) üzenetére


Ck.
addikt

Es tenyleg... Ugynezki a hétvégén nem csak olajat, de szemüveget is vennem kell. :D

Kinek mi a tapasztalata a fedcomp elhasznált uzemanyag visszajelzesevel? Nagyjából pontos? Mi alapján mér?

(#22632) tresh válasza Ck. (#22631) üzenetére


tresh
addikt

Kinek mennyit csal +-0,5L tuti téved van akinél többet is ha átlag fogyi kell akkor számolj km után az a tuti :) A pillanatnyi fogyi részét lehet használni arra hogy lásd adott fordulatnál és sebességnél hogy kajol és ebből elég jó ki lehet matekolni hol váltogass el én többre nem igen tartom jónak

(#22633) Ck. válasza tresh (#22632) üzenetére


Ck.
addikt

Hat pillanatnyi fogyi nekem nincs sajnos.
Van átlagfogyi, hátralevő km es felhasznált uzemanyag. Egyik sincs pontosan szinkronban egymással, ha utanaszamolok mindhárom különböző értéket mutat.

Az a baj h a tank 70 literes es nincs mostanában lehetőségem telenyomni. :D

(#22634) Laraxior válasza Ck. (#22633) üzenetére


Laraxior
titán

Az átlagfogyasztás pontos értéket mutat. Eszerint kapod majd a tankjelző kis pittyogást, kevés van benne. Ha több az AVG-d akkor hamarabb jelez, ha kevesebb, akkor később. Nálam nagyon jól észrevehető télen és nyáron. Télen már a pirosnál jelez, akkor 16liter felett van az AVG 100km-re :D Nyáron meg vígan beenged a piros alá is, akkor megáll olyan 12-13 literből.
Hátralevő km-re nem tudok mit mondani, meg a felhasználtat sem szoktam figyelni. Egyedül az AVG-t, esetleg ha nagyon nyomom akkor a pillanatnyit, de azt elég könnyű 30liter fölé lőnöm, tehát az sem mérvadó.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22635) Ck. válasza Laraxior (#22634) üzenetére


Ck.
addikt

Nalam az átlagfogyasztás dízelhez képest nagyon sokat mutat, cirka 8 litert. Oka, hogy mindennap ugyanazt a hülye 30 km-es orszagutat járom be, ahol 3 km-en kent körforgalom van, igy a fogyi jelzőnek ideje sincs beállni normálisan.
Ezzel szemben az elfogyasztott literek alapján normál 6 liter közeli dizel fogyasztás jon ki. Hmmm...

(#22636) Laraxior válasza Ck. (#22635) üzenetére


Laraxior
titán

Azt azért vedd bele, hogy nehezen melegszik a motorod, és nem is folyamatosan mész vele, hanem van lassítás, gyorsítás.
De amúgy meg tankolj bele párszor ugyanannyi gázolajat (nem árat írok, mert az mindig változik) aztán figyeld a km-órát. Decire pontosan úgysem fogod tudni meghatározni, csak nagyjából belőni.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22637) Ck. válasza Laraxior (#22636) üzenetére


Ck.
addikt

Mire elhagyom a várost addigra üzemi hőmérsékleten van...próbálok kísérletezni, de a legjobb tenyleg a teli tank lenne. De ugye a 70 liter az 70 liter.
A 8 lityos fogyi meg ország útra irtó sok, városba lenne max reális.

(#22638) Nordik


Nordik
őstag

Holnapra kész lesz a féltengelyem, meg kormánymű gumiharang csere is megvolt. :)

Egész szépen alakul a kocsi, már "csak" vezérműszíj, olaj, váltóolaj, jobb felső motortartó bak, kis karosszériázás és kész. :)

Jahm és ezek után jó lenne azért átnézetni a szerelővel, lehet vannak a futóműben is rejtett hibák itt-ott amit esetleg én nem veszek észre.

Például a futóműben miket néznek át egy ilyen átvizsgáláskor?

[ Szerkesztve ]

(#22639) giigz


giigz
veterán

Na otthagytam a kocsit, kíváncsi vagyok :)

(#22640) SZATA


SZATA
senior tag

Mi lehet az oka annak, ha a jobb első gumi fékezésnél pár tizedmásodpercekre csikorog? ABS van, hibát nem jelez. A guminyomást még ugyan nem néztem de holnap meg fogom. Lengéscsillapító?

(#22641) rob210 válasza Nordik (#22638) üzenetére


rob210
Topikgazda

Futómű vizsgálatnál mindent, kerék összetartást, dölést, szilenteket, kormány összekötőket, lengéscsillapítókat, meg a fékerő eloszlást.

Én pont ma csináltattam.

Renault power

(#22642) rob210 válasza SZATA (#22640) üzenetére


rob210
Topikgazda

Gumi mikori?

Renault power

(#22643) Nordik válasza rob210 (#22641) üzenetére


Nordik
őstag

És ha azt mondom, hogy a motort és alkatrészeit nézzék át akkor mit csinálnak? Diagnosztika gondolom alap. Ezen kívül miket?

(#22644) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, általános gumimérettel kapcsolatos kérdésem lenne. Laguna Dinamique papucsok cserére szorulnak, no, ki is néztem, meg is vettem az újakat, egy OZ Energy Matt Black Diamond Cut 19" esett a választásom.

Most amin tanakodok, illetve nem pontosan értem, az az, hogy a gyári méret ugye 225/45/17, az ehhez ajánlott méret pedig 215/35/19

Nézegetem, nézegetem, és nem értem, hogy a szélességből miért kell visszavenni? Aztán csak kerestem egy gumiméret átszámítót (de az interneten több tucat hasonló fellehető, és mind ugyanazt mondja) és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a gumi szélességének növelésével az átmérő is változik. :Y

Ezt valaki magyarázza már el nekem, legyen olyan kedves, `merazistennekse jövök rá, hogy miért :F
Igaz a különbség elenyésző, de ott van, és az eredetit leginkább megközelitő átmérőt a 215-ös átmérővel adja, de én ragaszkodnék a 225-höz.

Amúgy örömmel jelentem, hogy mintegy 2 hete bővült a családi flotta, a Kedves Feleségem immáron egy Megane Fidji 1.6 automat boldog tulajdonosa :) Így most három p*nára kereshetek :))

szerk: Ja igen, a fényképet az kicsit jankózásból szúrtam be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22645) mycso válasza FerNandor (#22621) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

EZT ismered???

Hétfőn jött meg és ma volt időm beszerelni (hát jót szórakoztam vele, mire bekötöttem...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22646) kisninja válasza cannibal (#22618) üzenetére


kisninja
őstag

És kattog is ? Ha igen úgy jártál mint én egy kis műanyag fogaskerék szétment és nem könnyű a csere ha klímás.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22647) Laraxior válasza #48613632 (#22644) üzenetére


Laraxior
titán

Felétek is ugyanazok a szabályok az autóra mint itthon? Mert akkor a 19" már bukta... :D
Azonfelül szerintem a szélességet a felni szélessége határozza meg, nem holmi táblázat. Tegyél rá ilyet: 225/40/19.
Amúgy valami 2%-os szabályt ír, már csak az a kérdés megintcsak, hogy ez hol szabály, mert ugye te nem itthon használod :)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22648) Mágus2 válasza #48613632 (#22644) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Végtelenül egyszerű, az átmérő a gumi magasságátó függ, ami itt a második szám, /45, /35, Namost ez a szám a szélességnek a szám által kifejeszett százaléka.

Egy 225/25 gumi magassága 225mm-nek a 35 százaléka.

(#22649) Laraxior válasza Mágus2 (#22648) üzenetére


Laraxior
titán

Jó, de a magasságot célszerű növelni, hogy jobban elnyelje az út hibáit, megjegyzem, hogy nekem is 225/50 R17-es gumik vannak fent a 45 magas helyett.
Itt csak annyi a difi, hogy a km/h kevesebbet mutat mint amennyit megyek, mert ugye nagyobb lett a futófelület, de ez értelemszerű. Gondolom erre vonatkozik az a 2%-os eltérés is.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22650) Mágus2 válasza #48613632 (#22644) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A 19-es nem Mo.-ra való. ;) Én 15-ösön gurulok, 195/65 R15 -kényelmes, nem tart úgy a kanyarban, mint egy 17-es, vagy 19-es, de ha betartom a szabályokat, nincs is szükség ekkora kerekere. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.