Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) tresh válasza giigz (#22799) üzenetére


tresh
addikt

Most ha leírnám mennyi pénzem van a kocsiba akkor lehet hanyatt esnél:D Mondjuk úgy ha eladnám 450ért buknék rajta kb 150-200k-t alsó hangon :)) De ez van ha elkap a láz majd meglátjuk remélem sikerül év vége/eleje felé cserélni, utána egy darabig megint le állnék..de csak egy darabig ;]

jut eszembe ex csajom mondta mindig hogy többet foglalkozok lassan az autóimmal mint vele...
.....azóta már nem ő a barátnőm ;] :C

mycso: na igen megértelek ilyen paraméterekkel szerintem mindenki meg tudna barátkozni hisz tényleg az után már nincs mit elvárni a kocsitól szép kényelmes tele extrákkal tágas és ha kell kapkodja a lábát mind ezt baráti fogyival:)

FerNandor: detto nekem is ott ficceg még a gyári fólia a tv-n, de kb minden cuccomon ...igaz 2 hónapja nem takarítottam az autót belül mert nem volt időm..hát szabályosan sz@rul éreztem magam így tegnap kitakarítottam este 11kor:D tuti örültek a porszívónak a szomszédok de hát ez van :D

[ Szerkesztve ]

(#22802) FerNandor válasza tresh (#22798) üzenetére


FerNandor
őstag

nagyon baba. föleg az a panoráma tetö :K

egyébként én sem értem, miért nem vigyáznak kicsit jobban az emberek az autóikra. annyi sok és nem olcsó autot látok elhanyagolva. de hát sokan semmijükre nem vigyáznak. én meg kb ha eladnám akármimet, mind újszerü állapotban van, a kb 4 éves tv-n is rajta van az összes fólia :D

ha már sok-sok pénzt költenek az emberek, nem érzik úgy, hogy vigyázni kéne rá?...

(#22800) mycso amin én gondolkodom, az a sötétítés. múltkor láttam az egyik parkolóban a városban egy ugyanilyen ezüst kombit, mint a miénk. le volt sötétítve, hát eszméletlen jól néz ki. talán majd jövöre.
de ki kell majd próbálnom, hogy milyen lenne a kilátás, mert azt nem szeretném, ha nehezebben látnék utána ki pl a hátsó ablakon. amikor a klímásnál voltam, volt ott egy újabb Insignia kombi, szép volt, de ami igazán tetszett, az az üvegei voltak, gyárilag rendesen sötétített és sötét zöld árnyalattal. nagyon jól nézett ki.

én is így vagyok vele. vennék legszívesebben, na meg, ha lenne pénzem egy full extrás vadiúj MII kombit 2.0dCi-vel. nekem xenon sem kell meg panoráma tetö sem, bár nagyon tetszik. és beraknám egy pormentes garázsba :D

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22803) FerNandor válasza mycso (#22800) üzenetére


FerNandor
őstag

egyébként én is így voltam már vele, csak nem bírtam már elnézni, meg mondom csak egyre jobban rá fog sülni a szar. meg annyira utálom ezt a szar meleget már.. egyszerüen nem tudom letisztítani a rohadt ablakokat, mert reggel nyolckor már tojást lehetne sütni az üvegeken.. gondoltam már rá, hogy így este leugrok, de még nem szántam rá magam. de ez már borzasztó.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22804) mycso válasza FerNandor (#22802) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A fólia először zavarni fog, de pár hét-hónap alatt hozzá fogsz szokni.
Nekem a kilátással nem is volt bajom (a legsötétebb fólia van az enyémen), hanem a fóliázás után, én valahogy nem érzékeltem az autó hátulját.
Előtte bárhova beálltam, centire közel bármihez, a fólia után meg valahogy nem adta.
Most már megszoktam, egyébként engem nem zavar este sem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22805) giigz válasza FerNandor (#22802) üzenetére


giigz
veterán

Ablaksötétítés nagyon jó dolog, nem megy be annyira a meleg, és b@szott jól is néz ki, nekem jövőhéten lesz meg, ha minden igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#22806) tresh válasza giigz (#22805) üzenetére


tresh
addikt

és a vezérlés? ;]

(#22807) giigz


giigz
veterán

Megjött ma az új izzó, GE Megalight Ultra +90% :)

Az előzőhöz képest ég és föld a különbség, a sárgás árnyalat helyett fehér színű fénye van, kis kékes beütéssel, és a fényereje is összehasonlíthatatlan :)

Itt egy összehasonlító kép, bár sok nem látszik, de az pl. igen, hogy színben mekkora eltérés van:

Itt pedig kívülről a tompított, öröm ránézni :)

Persze a fény távolsága továbbra sem túl acélos, majd ha az elektromos szerelőnél lesz a kocsi, beállíttatom a fényszórót.

(#22808) Ivan15 válasza giigz (#22805) üzenetére


Ivan15
senior tag

hat ha be van sötetitve az ablak, akkor azok is melegednek majd, es mind minden sötet-meleg targy jobban fogjak a meleget visszasugarozni pl. az auto belsejebe is. A sötetitett ablak nyaron tenyleg egy jo ötlet, nem ertem miert nem csinalja senki :DDD Vagy miert nem tesznek be fekete müanyagokat az ablakok möge? Vagy miert feherek ill. fenyvisszaverö ezüst szinüek azok amik az ablakok möge kerünek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22809) tresh válasza Ivan15 (#22808) üzenetére


tresh
addikt

Nem a sötétítésen van a hangsúly hanem ha minőségi fóliákról beszélünk akkor a fényszűrő,uv átengedő képességéről ami végett egy fóliázott autó sokkal kellemesebb komfort érzeted ad a szín másodlagos és inkább esztétikai mint sem mert sötét nem lesz meleg bent :))

(#22810) rob210 válasza tresh (#22798) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezen lenne mit csinálni.
Még jó, hogy azt írtad hasonlón gondolkodsz és nem ezen:D
Ismerem ezeket a 16.-ban:)
:R

Renault power

(#22811) tresh válasza rob210 (#22810) üzenetére


tresh
addikt

Csak a felszereltség végett mutattam ezt :)) Ha minden jól menne mindenképp kintről hoznám ahogy a mostanit is..2000-3000 euro között már igen jó darabok vannak :)

(#22812) tresh


tresh
addikt

Kis találós kérdés már rég volt :))

Ezt meg csak úgy az m1-es kollégáknak :

[ Szerkesztve ]

(#22813) giigz válasza Ivan15 (#22808) üzenetére


giigz
veterán

Mint tresh is irta, nem a szine miatt gondolom, hogy fogni fogja a meleget, hanem a hővédő képessége miatt. :)

(#22814) vallas


vallas
senior tag

Na srácok, ma betoltam a gépet 200.000 km-s szervizre, azt mondták holnapra lesz kész....

lesz itt minden, olajcsere, motorban váltóban, első lengéscsillapító, összes szilent, gömbfejet, kb komplett első futómű felújítás, első fékbetétek, hátsó dob felújítás, betétek, és kuplung csere...

sokba lesz a cégnek.... nettó 260 k volt az ajánlat...

de remélem, legalább jól megcsinálják.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#22815) tresh válasza vallas (#22814) üzenetére


tresh
addikt

Adják a kezedbe amit kicseréltek alkatrészeket (vagy legalább lásd ;) ) :U

persze nem szó szerint de legyen látszata a munkának ne csak a papíron a lista azt a feléhez hozzá se nyúl mert sajnos ilyen is akad :)

[ Szerkesztve ]

(#22816) vallas válasza tresh (#22815) üzenetére


vallas
senior tag

ez jó ötlet....bár az első futóművön érezni fogom, hogy csináltak e valamit, mert az már nagyon ramaty volt....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#22817) rob210 válasza vallas (#22816) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kuplungon is, mert az meg bazi szokatlan lesz.

Nem vagyok egy lúzer, de komolyan mondom az első hetet most az új kuplungal megszenvedtem, annyira jól és puhán mozog/fog, hogy szégyen ide szégyen oda mint ha új autóban ültem volna és egy csomószor lefulladtam.

Renault power

(#22818) tresh válasza rob210 (#22817) üzenetére


tresh
addikt

Jaja meg kell szokni újra hogy hol fog a kuplung :) De majd bekopik ;]

(#22819) giigz válasza tresh (#22815) üzenetére


giigz
veterán

Így igaz, a múltkor a szerelőmnél volt egy olyan kocsi, ami előtte egy márkaszervizben volt vezérműszíj szakadás okán, na ott is írtak neki egy listát, hogy mit cseréltek ki, javítottak meg, aztán a valóságban a felét nem csinálták meg...

(#22820) tresh


tresh
addikt

Már annyiszor ígértem csak mindig elfelejtettem lekapni tessék parancsolni a család zászlóshajója és egyben az kedvencem :))

(#22821) FerNandor válasza tresh (#22820) üzenetére


FerNandor
őstag

nagyon szép. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22822) rob210 válasza tresh (#22820) üzenetére


rob210
Topikgazda

Érdekes ez a lámpa.
De tetszik.
Látszik, hogy ez se magyar földre termett.
:R

Renault power

(#22823) FerNandor válasza rob210 (#22822) üzenetére


FerNandor
őstag

ez asszem a laguna II ráncfelvarrás után.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22824) tresh válasza FerNandor (#22823) üzenetére


tresh
addikt

Igen, ph2-es utolsó gyártás 2006 év végi a gép :)

Amúgy köszi majd átadom faternak hogy dicséret érte a ház elejét..de attól még nem fogja nekem eladni :( :D

rob210: Hát igen Franciaországba róta az utakat 3 éves koráig azóta nálunk lakik :))

Viszont a lápaburát viszem valamelyik nap políroztatni mert a sok por kosz megkarcolta így pár év után..úgy még csinosabb lesz

2. FerNandor: nem felejtem el lövök egy képet mondjuk itt a gyári navi is sokat dob az összképen

[ Szerkesztve ]

(#22825) FerNandor válasza tresh (#22824) üzenetére


FerNandor
őstag

majd fényképezd le a müszerfalát is, kmh-óra ilyenek. szerintem qrva jó lett a lagunák müszercsoportja. nagyon tetszik. vékony hegyes mutató meg minden, áh :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22826) Ck.


Ck.
addikt

Jövő heten jovok haza 16-an, 10 napig leszek itthon. Egy rögtönzött topictali? Igaz Luna nem lesz ott, az A6-tal jönnék, talán az utolsó útjára. Részemről az ország bármely pontja oke.

(#22827) SocketA


SocketA
aktív tag

Udv ujra itt!

Hazatertunk Ronivel a nyaralasbol, kb. 1600km-ert mentunk vele, miota 3 hete bele lett teve az uj valto+kuplung.
A valto egesz jol bekopott, nagyon szepen vagy, megerte megcsinaltatni (pedig meg Xadot nem kapott).
Szerencsere lerobbanas nem volt, egyedul az elektromos ablakra kellett koltenem majdnem egy 20-ast, mert most derult ki, hogy amikor az ajto osszetort, akkor elferdult a sin, es ledobta a bowdent.

De aztan Pesten egy lassitasnal ereztem, hogy a pedalok elkezdenek remegni. Azota mentunk vele tobb, mint 1000 km-t, mostmar nem mindig erzem, de neha ugy remegnek a pedalok, mint amikor le akar fulladni a kocsi. De van, hogy uresben allok, fek benyomva, es akkoris erzem. Mi lehet ez? Van valami otletetek? Csinalni kellene vele valamit, vagy lassan teljesen meg fog szunni?

(#22828) giigz


giigz
veterán

Szervezzünk talit hozzám, de még nem tudom, hogy melyik szervizben lesz akkor az autóm ;]

(#22829) Ck. válasza giigz (#22828) üzenetére


Ck.
addikt

Részemről oké, de akar fel is kaphatlak Debrecenben es elvontatlak Pestre a többiekhez. :D

(#22830) giigz


giigz
veterán

Na urak megyek és leadom a kocsit az elektromos szerelőhöz :D

(#22831) tresh válasza SocketA (#22827) üzenetére


tresh
addikt

motortartóbak,vagy a váltótartóbak megadta magát ;)

giigz: édes istenem mi lesz abból az autóból már többet van szerelőnél mint te orvosnál gyerek korod óta :D

[ Szerkesztve ]

(#22832) Ck. válasza giigz (#22830) üzenetére


Ck.
addikt

Egy-egy ilyen "eredményes" próbálkozás utan mennyit hagysz ott a szerelőknel? :D

[ Szerkesztve ]

(#22833) giigz válasza Ck. (#22832) üzenetére


giigz
veterán

Összesen ~ 15k volt az elmúlt 1-2 hónapban a teljesen fölösleges eredménytelen diagnosztika :D

(#22834) SocketA válasza tresh (#22831) üzenetére


SocketA
aktív tag

Tuti? Ez egyertelmu?!

Ahogy mar irtam nemreg is: valtotarto lett cserelve osszel, motortartora pedig most is rakerdeztem, azt mondta, semmi baja.

(#22835) tresh válasza SocketA (#22834) üzenetére


tresh
addikt

Hát más rezonanciára nem tudok gondolni esetleg valami nem lett jól meghúzva én ott keresném ennek az okát elsőre az tuti... ha azok tényleg rendbe vannak akkor jó kérdés mi tudja ilyen módon remegtetni a pedálokat.. esetleg a pedálokat nézd meg a rögzítésnél nem e lazultak meg a csavarok..

(#22836) rob210 válasza SocketA (#22834) üzenetére


rob210
Topikgazda

Álló helyzetben csak és kizárólag a motor rezonanciát érezheted a pedálokon.
Más olyankor nem remeg működik.
Gondolok itt esetleg abs tárcsa féktárcsa vagy féltengely problémára ami menet közben rázhat.
Szóval igaza lesz treshnek és ez szerintem is az egyik bakod, ami rázza a kocsi szekrényt és a pedálokat is.
Érdemes ilyenkor kipróbálni, hogy a kezedet ráteszed a kaszni egyes elemeire ha azok is remegnek akkor mese nincs valamelyik bak.
:R

Renault power

(#22837) SocketA válasza rob210 (#22836) üzenetére


SocketA
aktív tag

De a kasztni nem remeg! Es a pedalok sem mindig! Mert en elsonek a kuplungra gondoltam, hogy abban van valami..
Ja, es nagy gazadasra is neztem, hogy nem csuszik el a kuplung, es a motort sem erzem, hogy mozogna.

(#22838) giigz


giigz
veterán

Na de jó, ezen a héten nincs időpont az elektromos szerelőmnél, majd jövőhéten hétfőn megyek el, és hagyom ott a kis drágaságot :D

Annyira nem is baj ez egyébként, legalább ezen a héten meglesz a fóliázás :)

(#22839) FerNandor válasza SocketA (#22837) üzenetére


FerNandor
őstag

nem lehet, hogy tényleg a szerelésnél nem lett valami meghúzva?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22840) SocketA válasza FerNandor (#22839) üzenetére


SocketA
aktív tag

Nem tudom... Pestig nem volt semi baja. Aztan egyszercsak Pesten lassitottam, es akkor ereztem, hogy olyan, mintha a pedal bowdenes lenne es valamihez hozzaerne.

Azota amugy a kuplung is a regi, mar nem olyan kis puha, mint a valtocserekor volt. Nem tudom, hogy most megint menjek szerelohoz, vagy varjak-e inkabb...

(#22841) Laraxior


Laraxior
titán

Érdemes volt levenni a rendszámtáblát... :DDD
Amúgy szép kis szekér :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22842) giigz válasza Laraxior (#22841) üzenetére


giigz
veterán

1000-es alapjárattal ;]

(#22843) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ma volt egy utam Mc-Bp-Mc útvonalon egy 86 lovas szedán 1.5dci M2-vel.
Csak megerősíteni tudom a korábbi véleményem, hogy ez nem való semmire. (aki az ellenkezőjét állítja, még nem vezetett ilyet).
Max. valami kisvárosba, vagy rövidebb országúti kölekedésre.

Pesten vagy forgalmi akadály tudtam lenni, vagy haladtam a forgalommal, úgy viszont bő 6-7 decivel többet iszik, mint az enyém.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22844) _NCT válasza SocketA (#22840) üzenetére


_NCT
őstag

Kuplung az olyan is lesz, beáll a régi állásába. De te jó kis szopórolleron ülsz :F

(#22845) FerNandor válasza _NCT (#22844) üzenetére


FerNandor
őstag

szopóroller? :Y
inkább egy 10 éves autó szerintem, amiben el tud már kopni egy-két dolog...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22846) Laraxior


Laraxior
titán

Lemostam a kicsikémet, kapott egy tisztítást kívül, belül :C :B Jövő hónapban megyünk a doktor bácsihoz :O Addig leponyvázom és pihizik :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22847) _NCT válasza FerNandor (#22845) üzenetére


_NCT
őstag

Hát sorban jönnek elő neki is a hibák....Azért nem minden 10 éves autó ilyen.

(#22848) wertigo1984 válasza tresh (#22820) üzenetére


wertigo1984
őstag

Szinte tokeletes meg a szine is, pont a gyengem a bordo... :C
Nagyobb testu Renaultokbol eddig ezt es a Latitude-t volt alkalmam vezetgetni.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#22849) FerNandor válasza _NCT (#22847) üzenetére


FerNandor
őstag

hát, ha jól emlékszem, akkor a váltója volt igazán fura. a többi simán kopó dolog. használt autónál ki tudja, milyen és mikor adja meg magát például a kuplung. szerintem ezek a javítások nem tartoznak a "szopóroller" kategóriába.

a beázás meg.. nekem is beázott meg kb majdnem minden megane-osnak. megcsináltam, azóta jó.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22850) FerNandor válasza Laraxior (#22846) üzenetére


FerNandor
őstag

szép.
jön a félmilliós váltójavítás? :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.