Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) #48613632 válasza Mágus2 (#22648) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Egy 225/25 gumi magassága 225mm-nek a 35 százaléka."

Ezt most elírtad? Ha igen, akkor értem, és köszönöm a választ. Ha nem, akkor viszont ... :B

szerk: Na az előbb még nem ez volt, de akkor mindegy is, megértettem, és köszönöm. :R Viszont akkor megint kérdeznék. Fenti esetben inkább az eredeti kerékszélességhez ragaszkodjak (225) vagy az átmérőhöz? Ha 215 gumikat rakok fel, nem lesz az autó kevésbé stabil az úton?

Laraxior

Ha a tiltásokra, meg tuninggal kapcsolatos szabályzásokra gondolsz, akkor ez itt nem így működik. Ez egy szabad ország, és olyan autóval mész, amilyennel akarsz, tehát tuning nem akadály. Ma éppen quad-osok szórakoztak, mikor hazafelé jöttem, de láttam már piros angeleye-t is szombat éjjel a disco utcában, puszta jampizásból lehetett fenn :)))
Kipufogó, bodykit, minden belefér, ha van az autón érvényes MOT, TAX, és biztoítás, akkor akár a tetőn is pöröghet :)

[ Szerkesztve ]

(#22652) Mágus2 válasza #48613632 (#22651) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elirtam. /25-nek 25 százalék. akartam javítani, csak lefagyott a gépem. :Y

Az átmérőhöz ragaszkodj. Bár szerintem nagyon kicsi lesz a magassága a guminak, és a felni veszélyben lesz minden kátyú szélén.

[ Szerkesztve ]

(#22653) #48613632 válasza Laraxior (#22649) üzenetére


#48613632
törölt tag

Értem, hát, haver BMW-jével csapattunk, /35 gumik vannak fent, 18-as alloyokon, igaz, most hogy így belegondolok az imént tanultakba, érdekes a dolog, mert neki, ha jól emlékszem, elöl 235 hátul 255 a gumi szélesség, tehát ha arányos a /-es magasság, akkor hátul elviekben nagyobb az átmérő?

De amit eredetileg mondani akartam, semmi komfortérzet hiányosságom nem volt a rugózást illetően. Mindazonáltal teljesen igazat adok Neked, a gumi profilmagasságával nő a csillapítás.

Mágus2

"A 19-es nem Mo.-ra való."
Hjah, nem is ott vagyok :C

[ Szerkesztve ]

(#22654) FerNandor válasza mycso (#22645) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, egyszer láttam az indexen, mutatta KoAn.
elmondod, hogy mit csináltál, mit rendeltél, hogy megy, meg ilyenek?
kíváncsi lennék, bár nem hiszem, hogy megcsinál(tat)om :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22655) tresh válasza #48613632 (#22653) üzenetére


tresh
addikt

A BMW hátsó kerék hatású ezért kerül hátra szelesebb gumi evvel is novelve a tapadást. Faterom lagunajara 225/45 r17 tettem gyári felnivel..mert volt alatta 19 es 35-sel de annyival tobbet nem adott tapadasba amennyit elvett a konfortbol.

(#22656) SZATA válasza rob210 (#22642) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha jól rémlik 2008-as. Eddig nem volt semmi jele, hogy a gumi lenne a ludas. Azért is gondolok a gátlóra, mert először szar egyenetlen úton fékezéskor jött elő.
Milyen nyomásra fújjátok a "sportosabb" (/50) gumikat? A gyárival nagyon laposnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#22657) tresh válasza SZATA (#22656) üzenetére


tresh
addikt

2, 3-2, 4 :)

(#22658) giigz válasza SZATA (#22656) üzenetére


giigz
veterán

Én a /70 gumit is 2,5-re fújom :D

(#22659) FerNandor válasza giigz (#22658) üzenetére


FerNandor
őstag

én mindegyiket 2,5-re :DDD csak a biciklit 3-ra :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22660) giigz válasza FerNandor (#22659) üzenetére


giigz
veterán

Én kocsit 2,5-re, biciklit 3,5 körülre :) De szerintem 1 hét után a bicikliben már csak 2-2,5 körül van, és azt tartja utána :D

(#22661) rob210 válasza SZATA (#22656) üzenetére


rob210
Topikgazda

5 év pont most lezdi a nyekergést, kiszáradt a szilikát.
Nem véletlen írják mindenhol, az 5 éves csereperiódust.

Renault power

(#22662) rob210 válasza giigz (#22658) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az gyönyörű ugye tudod, hogy télen is max 2.3 az optimális?
Kiváncsi lennék a fékhatásodra.

Renault power

(#22663) tresh


tresh
addikt


:))

(#22664) FerNandor válasza tresh (#22663) üzenetére


FerNandor
őstag

juuj de nájsz :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22665) rob210 válasza tresh (#22663) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt tudod, hogy kezdelek utálni?
Miért kell mindíg a szívemet fájdítani;) ???

Renault power

(#22666) giigz válasza rob210 (#22662) üzenetére


giigz
veterán

Miből gondolod ezt?

Nekem a gumis 2,5-re fújta, utána megkérdeztem a szerelőmet, hogy szerinte mennyi lenne a jó, és mondta, hogy ő mindig 2,5-re fújja mindenkinek.

Lehet, hogy a télit kevesebbre kell, ez most a nyári.

(#22667) _NCT válasza giigz (#22666) üzenetére


_NCT
őstag

Én sem értem mi a baj a 2.4-2.5-el :F Nekem az ajtóra is annyi van ragasztva. Igaz nekem 205/50-es 17"-es gumim van :D De 1.4-re is annyit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#22668) tresh válasza rob210 (#22665) üzenetére


tresh
addikt

Nem direkt hidd el, de ha egyszerűen ránézek egy ilyen képre..hát mit mondjak inkább megosztom veletek és együtt sírunk:D... hogy nem állhat egy ilyen a garázsba :))

FerNandor: ezt formát nagyon eltalálta a rönó nem vagyok fekete szín párti de ha lenne pénzem akkor csak fekete vagy a királykék színbe jöhetne szóba :)

(#22669) tresh


tresh
addikt

Munkába állítva :) Rossz lehet akinek nap mint nap ebbe kell ülnie :U

(#22670) eTrade válasza giigz (#22666) üzenetére


eTrade
tag

Szerintem is sok az a 2,5... leteszteltem párszor így a kocsit relatíve hosszú távon (~300 km), de nekem nem igazán jött be. Számomra nagyon hangosak lettek így az abroncsaim (Kleber Dynaxer HP2), meg ugye az úthibákat is jóval gyengébben viselte.

(#22671) giigz válasza eTrade (#22670) üzenetére


giigz
veterán

Én nem tudom, nem én találtam ki ezt :D

Mennyi lehet akkor az ideális? 2,3? Egyébként ránézésre ezt a 2,5-öt is sokszor laposnak érzem, persze nem az :D

(#22672) FerNandor válasza giigz (#22671) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem nincs semmi baj a 2,5-tel. német fórumon olvastam erröl. írták, hogy nagy baromság a gyári 2.2-es elöírás is, meg talán 2,3 megpakolt autónál, amikor megpakolva sokkal nagyobb a súly, föleg, ami a megane II kombinál a hátsó kerekekre terhelödik. és a guminak a teherbíró képessége egy bizonyos nyomáson éri el a maximumot és nem 2,3bar-on.
nem tudom, hogy mennyire igaz. én maradok a 2.5-nél. nekem ideális.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22673) eTrade válasza giigz (#22671) üzenetére


eTrade
tag

2,3 bar előre, hátra meg 2,2 bar... próbáld ki így a papripát egy hosszabb úton (tehát nem csak a sarki boltba menet). :D

FerNandor: A kocsid Megane II (grandtour), giigz kollégának meg Megane I (classic) kocsija van.

[ Szerkesztve ]

(#22674) FerNandor válasza eTrade (#22673) üzenetére


FerNandor
őstag

tudom.
azért mondtam, hogy én mindig 2.5-re fújom. Clio II-t is, meg asszem még a Punto II-t is.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22675) FerNandor


FerNandor
őstag

[link] :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22676) eTrade válasza FerNandor (#22675) üzenetére


eTrade
tag

Gratulálok, szép kis csomag... csaknem születésnapja van tehénkédnek? :)
Amúgy mennyire jó ez az "Eni i-Sint" motorolaj? Használtad már?

(#22677) FerNandor válasza eTrade (#22676) üzenetére


FerNandor
őstag

még nem használtam az olajat. biztos jó lesz és maradok is szerintem ennél. kovácséknél frankón olcsó (és ott van minden más szükséges alkatrész is) és van renault szabványa. Hát szeptemberi az autó, úgyhogy, ha úgy nézzük, akkor igen :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22678) giigz válasza FerNandor (#22675) üzenetére


giigz
veterán

Én is ilyen mastercare féktisztítót vettem a múltkor :C

(#22679) rob210


rob210
Topikgazda

Na akkor mivel többen is érdeklődtetek.
A megan I keréknyomása 2.3baron ideális.
Ott a legjobb a tapadása, ott fogyasztás szempontjából is ideális és kellőképpen nyeli el az úthibákat is.
Ne felejtsük el, hogy ez a 13"os felnire igaz, de giigz esetében erről van szó.
Ha valaki 14"os felnit vagy nagyobbat használ hagyományos gumival(rávaló) annak értelem szerűen emelkedik a nyomás, mert nagyobb légteret kell kitölteni, de 13" nál szerintem sok a 2.5 a komfort csökken a tapadás csökken, a futómű jobban szétrázódik. :)

Renault power

(#22680) wertigo1984 válasza rob210 (#22679) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nekem a Clio-ban elol 2.3 bar, hatul 2.4 bar a nyomas. Van ennek igy ertelme vagy hatul is legyen ugyanaz a nyomas mint elol?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#22681) eTrade válasza FerNandor (#22677) üzenetére


eTrade
tag

Biztos jó lesz, főleg így hogy renault szabványnak is megfelel... ami szerintem nem annyira kötelező dolog. :)
Én sajnos kicsit mellényúltam, nagyon úgy néz ki, hogy a kocsim nem szereti a Castrol 5W-40 olajat, mert olajcsere után hangosabb lett tőle a motor.

Egy érdekes videó olaj téma kapcsán: Regular Oil vs Synthetic Oil

(#22682) Josi válasza eTrade (#22681) üzenetére


Josi
aktív tag

Többen is jártak már így. :(
Én ezért szoktam az ELF SXR 5W-40-et ajánlani és használni inkább.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22683) FerNandor válasza eTrade (#22681) üzenetére


FerNandor
őstag

a castrolra nagyon nem jókat szoktak mondani.
maradtam volna az sxr-nél, de itt a kovácsnál megtaláltam ezt (4+1liter 6900Ft), olcsóbb, mint az elf és azért is mertem megvenni, mert van renault teljesítése. amúgy biztos nem szar olaj.

így legalább nem kell külön rendelnem az olajat. mert akkor olaj plusz szürö az lenne mondjuk 7600+1200 az 8800 és akkor még postaköltség, az meg már 10ezren felül van. itt helyben meg a legolcsóbb sxr 8590Ft de ez már nagyon akciós, meg a purflux ls932 legutóbb 1700Ft fölött volt kicsivel, de az is már "nagyon tavalyi ár". a kovácséknál meg 1040Ft volt asszem ugyanez az olajszürö.
:)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22684) Nordik


Nordik
őstag

Most jövök a szerelőtől és ideges vagyok. :N

A lényeg, hogy a kiszakadt féltengely gumiharangomat nem tudta kicserélni, mivel égen-földön nem lehet találni hozzá megfelelő méretűt. Unix, Bárdi egy maszek autósbolt és Renault márkaszervíz. Sehol sincs. Azt mondja mivel anno külföldről behozott autó volt, lehetséges, hogy ezért... Ilyenkor mi a teendő? Hol keresgéljek?

(#22685) FerNandor válasza Nordik (#22684) üzenetére


FerNandor
őstag

mondd az adatokat, megnézem neked a szakálnál.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22686) Nordik válasza FerNandor (#22685) üzenetére


Nordik
őstag

76mm és 35mm a belső átmérő, hossz az olyan 110-120mm körül.

(#22687) eTrade válasza Nordik (#22684) üzenetére


eTrade
tag

Őszinte részvétem... nagyon idegesítő egy helyzet, amikor megvan a hiba oka, de sehol nincs hozzá megfelelő alkatrész. :o
Kilencvenes évek elején hasonlóképpen jártam egy AIWA TV-vel... egy spéci japán alkatrész miatt majdnem 2 hónapig tartott a javítása. :N

(#22688) FerNandor válasza Nordik (#22686) üzenetére


FerNandor
őstag

ja nem úgy :DDD, hanem autó adatai évjárat, motorkód, alvázszám eleje, lóerö ilyenek :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22689) tresh válasza Nordik (#22684) üzenetére


tresh
addikt

Elviszed egy féltengelyeshez és megcsinálja neked ;) Meg tuti jó a szerelőd de én féltengelyt csak szakira bízok (pedig mindent meg tudok csinálni). Nekem nem volt olcsó de kompletten mindkettőt felújította és nem kicsit végzet jó munkát;) Pár ezresből tuti feldobj a rá való harangokat + ha a harang ki van szakadva akkor a csukló ponthoz bejutó por kosz dzsúva végett nem árt átnézetni vele hogy nem e lötyög, vagy nem e van nagyon meg kopva :)

FerNandor: Féltengelynél lényegtelen :)) Én is megettem az enyémnél pedig nem ma kezdtem a szerelést.. pl megane 1 nél 2féle variációba is lehet a féltengely fajtája és 3féle variációba tehetik be... kicsit beszélgettem a féltengelyessel :U

[ Szerkesztve ]

(#22690) Nordik válasza FerNandor (#22688) üzenetére


Nordik
őstag

Felhívtam őket, de náluk sincs. Akivel beszéltem arra tippelt, hogy svájci autó lehet, ezért nem találunk hozzá. Ennek most örülök, nemtudom mitévő legyek.

(#22691) tresh válasza Nordik (#22690) üzenetére


tresh
addikt

Eggyel feletted ott a megoldás;)

(#22692) Nordik válasza tresh (#22691) üzenetére


Nordik
őstag

Ez oké, de ő honnan fog tudni szerezni gumiharangot ha egyszerűen nem létezik?

(#22693) giigz


giigz
veterán

Na elhoztam a kocsit, nem talált semmit a szerelő :(

(#22694) feka007


feka007
nagyúr

Renault Clio III. 1,5 dCi (diesel) szerintetek nem kicsi 191 centivel? Vezetni fogok benne tanulni jövőhéttől :D Milyen a kuplungja holtjátéka, jól lehet vele tanulni?

(#22695) _NCT válasza giigz (#22693) üzenetére


_NCT
őstag

hol kereste, a csomagtartóban? :D

Neked ez olyan lesz, mint az én fogyasztásom....Bele kell törődni... Jelenleg 9.5-nél áll az átlagmérő....

2 hét alatt elfogy fél tank benzinem, pedig napi 7-8km-t megyek.... Lehet hogy ősszel nézek valami kis fogyasztású verdát és ettől megszabadulok. Bár így jégkárosan nem tudom ki fogja megvenni....Max valami karosszéria lakatos. Pedig motorikusan nagyon egyben van a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#22696) giigz válasza feka007 (#22694) üzenetére


giigz
veterán

Jól lehet vele tanulni, az egyik legjobb választás tanulói szemmel.

(#22697) Ck. válasza FerNandor (#22683) üzenetére


Ck.
addikt

2-3 het mulva közeleg az olajcserem, de addigis muszáj volt utánöntenem. Meló miatt csak este 9 utan tudtam bevásárolni literes olajból, jobb híján benzinkutakon meg Tescóban nézelődtem. Nagy választék nem volt, a legjobb amit a sok noname mellett talaltam az a Castrol Edge 5w 40. Viszont nem volt turbó diesel változat náluk, csak a sima edge. Az ugye ugyanúgy jo dizlihez? Miben mas a turbó diesel edge? Igazából 2 hetig kell csak pici utantolteshez, ugye ennyitol nem lesz gaz? Aztan olajcsere es megy bele a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#22698) tresh válasza Nordik (#22692) üzenetére


tresh
addikt

Olyan nincs én is amit vettem hozzá és vittem sz@r volt (pedig német hozzá való alkatrész volt és kedvezménnyel volt egy 10-esembe) majd kérdeztem hogy akkor most mi lesz besétált a raktárba és leemelte a megfelelőt majd a kezembe adta :) Szóval én mindenképp azt javaslom menny el egy féltengelyeshez mond el "mi bánt" és hidd el megoldja :R

Ck.: mennyi olaj van benne jelenleg? plusz ha nem tudod mi volt előtte benne én nem töltögetnék rá mást lehet többet árt mint használ 2 hetet meg ha nem kergeted hanem normálisan mész vele kibírja ahogy eddig is tette aztán olajcserélnél mehet bele a normális olaj :)

[ Szerkesztve ]

(#22699) Nordik válasza tresh (#22698) üzenetére


Nordik
őstag

Nah nagy nehezen megtaláltam talán, le is adtam a rendelést, nagyon remélem, hogy jó lesz és van is belőle. 3800ért plusz 1000ft szállítás. A méretek az amit felírt a szerelő, hossz méret sajnos nem volt megadva. A márka valami Sasic. Unixnál, Bárdinál meg úgy egyáltalán a nagyobb shopokban nem is találtam ilyet.

Vissza tudom küldeni ha rosszat kapok 8 munkanapon belül elvileg ugye?

(#22700) Ck. válasza tresh (#22698) üzenetére


Ck.
addikt

4,8 literes asszem a tekno, alsó nivot nyaldosta, azt öntöttem fel ugy 5 decivel, igy most rendben van. Muszáj volt ratolteni, tenyleg nagyon keves volt es napi 80 km-eket megyek vele addig.

A szabványnak megfelel az olaj, de nem tom a sima edge es a turbó diesel edge kozott mi a különbség.
Sok választásom sajna nem volt, komplett olajcsere csak a következő fizetéssel működik...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.