Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) rob210 válasza tresh (#21700) üzenetére


rob210
Topikgazda

nem nekem kell és egy magnat subcső lenne rátolva.

Renault power

(#21702) tresh válasza rob210 (#21701) üzenetére


tresh
addikt

Hát hídba 4 ohmon 140watt körül tud a cucc...attól függ mennyibe venné...4-5k nál tuti nem adnék érte többet sőt azt is sokkalom inkább egy régebbi japán technika legyen benne pl pioneer :) Nekem is egy ilyen szolgál:

8k ba fájt és made in japan no meg anyag is van benne :))

(#21703) rob210


rob210
Topikgazda

Na gyerekek megvolt a kötelező biztosítás tályékoztató, jövőre egy bonusszal jobb csoportban 2200.- al fizetek többet.
:W

Renault power

(#21704) AMD Power válasza rob210 (#21703) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörű. Érdekesen van ez számolva. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21705) giigz


giigz
veterán

A fűtés bekapcsolásakor valamilyen illatja van az egésznek, jön befele az az illatos levegő. Nem pont egy jó parfümre kell gondolni, inkább egy kicsit büdös szagra :D

A fűtés levegőszűrőjét kellene kicserélnem, vagy mi más lehet?

Szerk.: Ez lenne a pollenszűrő? Vagy az csak klímásban van? Ha igen, akkor ti ezt milyen időközönként cserélitek?

[ Szerkesztve ]

(#21706) FRENK1988 válasza giigz (#21705) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem azok be? Mert a befolyt viz vagy a kondezviz poshad meg szvsz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21707) giigz válasza FRENK1988 (#21706) üzenetére


giigz
veterán

Valószínűleg valami ilyesmi lehet. Csak azt kellene megtudnom, hogy ez-e a pollenszűrő, de minden bizonnyal az :D :R

(#21708) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, TPMS szenzor nincs valakinek elfekvőben? 2002 Laguna, de azt hiszem ez mindegy ... Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#21709) kisninja válasza giigz (#21705) üzenetére


kisninja
őstag

Nem olyan szaga van mint a hűtővíznek ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21710) Ivan15 válasza giigz (#21705) üzenetére


Ivan15
senior tag

a pollenszürö be van dohosodva/koszos/peneszes/avas/büdös/fekete... idöközönkent cserelni kell -nem egeszseges, ha a gombas/dohos/peneszsporas levegö van befujva a legterbe. Pl. egy hasznaltauto vasarlasa utan ez lenne az egyik elsö feladat, legalabb ellenörizni, hogy hogy nez ki

[ Szerkesztve ]

(#21711) rob210 válasza Ivan15 (#21710) üzenetére


rob210
Topikgazda

Helló te még nem tudod de giigzt mindig tanítgatni kell ez az első autója.

Na és a lényeg:

Giigz a te autódban nincs pollenszűrő.
sokkal valószínűbb, hogy eldugult a vízelvezetőd és jól beposhadt.
ki kell takarítani enyhe jaros vízzel átmosni párszor és megszűnik.

Renault power

(#21712) SocketA válasza rob210 (#21703) üzenetére


SocketA
aktív tag

Nekem eddig 36eFt korul volt, ha maradok, akkor 44eFt lesz. De ha ujra kotom, akkor megint 36...
Most jott az email, hogy egy honapom van felmondani.
De az egyik honlap, meg azt irta, hogy marcius 31 utan nem valthatok biztositot....

(#21713) rob210 válasza SocketA (#21712) üzenetére


rob210
Topikgazda

A mostani biztosításod kötési dátuma előtt 30nappal lehet felmondani és átkötni.
azaz ha te augusztus 10kötötted akkor addig felmondhatod most július 10től.

Nekem sajnos nem lenne olcsóbb máshol se.

volt is erről szó, hogy emelkedni fognak a díjjak.
végülis 2200.- nem fog a földhöz vágni, éves szinten nem sok.

Ha a lakáshitelem is csak ennyit változott volna éves szinten boldog ember lennék.

Renault power

(#21714) giigz


giigz
veterán

Urak, amit pirossal bejelöltem ezen a képen, az mit csinál? Csak azért kérdezem, mert mint a képen is látszik, kihúztam a csatlakozóját, aztán beindítottam, és nem változott semmi.

(#21715) Nordik válasza rob210 (#21713) üzenetére


Nordik
őstag

Mi van olyankor ha a biztosításom nem fizetem be időbe? Úgy értem, hogy 5-10 napos késéssel. :U

(#21716) mycso válasza Nordik (#21715) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én úgy értelmezem, hogy 45 napod van befizetni, addig még él a biztosítás:

A kötelező gépjármű felelősség-biztosítás esetében a kockázatviselésért cserébe a biztosítót megilleti a biztosítási díj. A biztosító a díjat egy meghirdetett díjtarifa alapján alakítja és az adott biztosítási időszak alatt nem változtatja meg. Ez a díj a biztosítót a kockázat viselésének időtartamára előre illeti meg.

A díj megfizetésének több lehetősége van: lehet a díjat fizetni készpénz átutalási megbízással (csekk), csoportos beszedési megbízással, vagy rendszeres banki átutalással. A díjfizetés rendszerességének lehetőségei, havi, negyedéves, féléves, éves.

A díj, tehát előre illeti meg a biztosítót. Mégis létezik a kgfb türelmi idő. Ez annyit tesz, hogy a biztosító nem azonnal szünteti meg a szerződést díj nemfizetés miatt, hanem egy bizonyos idő eltelte után. A KGFB törvényt nemrég módosították és még jó néhány változtatás várható is. A törvény azonban kimondja, hogy az ügyfélnek 45 napon belül kell befizetnie a díjat. Amennyiben a díj a 60. napon sem érkezik meg a biztosítóhoz a szerződést, és ezzel a kockázatviselést is, megszünteti. A KGFB türelmi idő ezzel a törvénymódosítással 30 napról 60 napra emelkedett.

A KGFB türelmi idő lejárta után a biztosító felmondja a szerződést. A biztosítás visszaállításához az ügyfélnek be kell fizetni a fedezetlenségi díjat. Ez a díj pedig lényegesen nagyobb, mint a szerződésben meghatározott biztosítási díj. Minden ügyfél számára éppen ezért fontos, hogy időben befizesse a biztosítási díjat és, hogy ne lépje túl a KGFB türelmi idő adta lehetőséget.

[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21717) Nordik válasza mycso (#21716) üzenetére


Nordik
őstag

Huuu ez jó és akkor nem is számolnak fel erre a kis időre semmit pluszba?

(#21718) rob210 válasza Nordik (#21715) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van türelmi idő 4-5 napért nem lesz semmi.

GIIGZ:

Jó lenne ha ezt a lehùzom kihùzom dolgot befejeznéd mert nagyobb kárt fogsz csinálni mint hasznot.

Egyépként a benzingőz leválasztó elektromos szelepe.
aminek a kocsid nem hiszem, hogy túlságosan örült.
ezek a vészmódba kapcsolgatások nem egészségesek, mert egyszer úgy marad és ecu csere lesz belőle.
vagy ki tudja.
:W

Renault power

(#21719) giigz válasza rob210 (#21718) üzenetére


giigz
veterán

:D

Egyébként még mindig nem jöttem rá, hol sziszeg, most pl. arra gondoltam, hogy nincs is sziszegés, vagyis sehonnan nem hallom egyértelműen, hanem csak a magas alapjárat miatt a befecskendezés hangja...

Azt mondd már meg nekem légyszi, hogy a beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt és az fhp jeladót merre találom :R

[ Szerkesztve ]

(#21720) _NCT válasza giigz (#21719) üzenetére


_NCT
őstag

Még mindig nincs szerelőd hetedhét határon túl sem? Drága tanulópénz lesz ez az autó...

(#21721) giigz válasza _NCT (#21720) üzenetére


giigz
veterán

Időpont nincs még :D

Mire érted, hogy drága?

(#21722) _NCT válasza giigz (#21721) üzenetére


_NCT
őstag

Ha véletlen elkúrsz valamit.

Ahogy Rob is írta, ez a huzogatás nem biztos hogy célravezető. Lehet hogy valamit nem jól dugsz majd vissza és mondjuk később nagyobb bajod lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#21723) giigz válasza _NCT (#21722) üzenetére


giigz
veterán

Ja, ettől nem kell félni, figyelek mindenre, semmi gond nem lesz ;] Meg már 8 hónap után csak az vezérel, hogy egyszer végre meglegyen, bármilyen áron :D

(#21724) rob210 válasza giigz (#21719) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ne haragudj de én legalább 2szer jelöltem már neked meg képen mind a kettőt, szerintem 1szer már tresh is.
ha nem értesz hozzá ne nyúlj hozzá, mert nem indul el a kocsi többet!!!

(amíg szerelő meg nem csinálja)

Renault power

(#21725) hossszú


hossszú
őstag

Ma volt egy kis szabadidőm így gondoltam ráfordítom az autómra egész pontosan a km óra problémámra.
Elővettem a kapcsolási rajzot és végig bogarásztam az egész rendszert. Megtakarítgattam az összes csatlakozót amin keresztül megy a jeladó jele. Voltak kétes csatlakozások, bizom benne, hogy megoldódik a problémám. Álló helyzetben lenyomtam majd 150km-t :) eközben szépen működött az óra.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21726) giigz válasza rob210 (#21724) üzenetére


giigz
veterán

Nem emlékszem rá, hogy ezt a hőmérséklet érzékelőt bárki is megjelölte volna már. De nem is muszáj megjelöni, csak azt mondd el merre van :D

Nem értek hozzá, de egyszer mindenki így kezdte, csak az nem aki ilyen irányban végzett, vagy tanult. Magamtól meg nem fogom kitalálni hol van az a szar jeladó :D

(#21727) giigz válasza giigz (#21726) üzenetére


giigz
veterán

Visszakerestem elég sokat, de nem találom, hogy ez a hőm. érzékelő jelölve lett volna :U

(#21728) FerNandor válasza hossszú (#21725) üzenetére


FerNandor
őstag

álló helyzetben? ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21729) hossszú válasza FerNandor (#21728) üzenetére


hossszú
őstag

Persze állóhelyzetben, fúrógép volt a jeladó meghajtója. :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21730) FerNandor válasza hossszú (#21729) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, hogy úgy :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21731) giigz válasza hossszú (#21729) üzenetére


giigz
veterán

Tudnad egy kicsit reszeletezni, hogy mit csinaltal pontosan? Nekem is ilyen elörepörgetest kellene csinalnom... Az a 150 km nem 150 ezer akarna lenni?

(#21732) hossszú válasza giigz (#21731) üzenetére


hossszú
őstag

Nagyon egyszerű a dolog, kivettem a váltóból a sebesség jeladót, a tengelyét befogtam a fúrógép tokmányába és elindítottam a fúrógépet. A fúrógép fordulatszám szabályzólyát beállítottam úgy, hogy az óra 160km/h körüli értéket mutasson. Így szaladt bele a 150km. 150ekm ezzel a módszerrel kicsit hosszadalmas lenne bele tenni, ha max. sebességen ment volna a fúróm végig akkor is csak 255km/h-val tudtam volna "menni".

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21733) rob210 válasza giigz (#21731) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt még megvárom amíg fúrógéppel belepörgetsz 150.000-et:)

Egyébként meg a fúrógépet mondtam én is aztán tresh mondta elektromos nem lehet.
De közben rájöttem hogy lehet miért ne lehetne.
Kiveszed a jeladót aminek az alja egy négyzetes kis rúd arra ráfogsz a fúrógéppel, gyújtást adsz a gépre, és megtekered a fúróval.

(Hosszú gyorsabb volt) :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21734) giigz


giigz
veterán

:R

Akkor marad ennyi km :D Pont ma hallottam, hogy ez mennyire illegális, hogy ha valaki vesz egy órát a bontóból, akkor csak úgy szerelheti be, ha átállítják pontosan annyi km-re, ami előtte a másik órában volt.

Ha esetleg majd el akarom adni, akkor meg vissza fogom rakni a régi órámat, és max az lesz, hogy mióta megvettem (felírták a km-t) alig mentem vele :D

(#21735) Rambovits válasza giigz (#21734) üzenetére


Rambovits
senior tag

Giigz tőled soha senki nem fogja megvenni azt az autót :D Hírhedt vagy!!! ;] ;]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#21736) rob210 válasza Rambovits (#21735) üzenetére


rob210
Topikgazda

De most is látszik mit kibír egy renault:D

Renault power

(#21737) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

A jégeső eltörte több helyen a tetősínem műanyag borítását. Lehet valahogy cserélni?
Az autó Renault Megane II.

(#21738) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na tegnap 2x80km-es szakaszon kipróbáltam a fékeket. Nagyon jó kis féknyomással és szépen lassít. Nem nyikorog még lejtőről kézifék kiengedésekor sem. Eddig ajánlott ez a kombó.
Vészfékezés és nagyobb erővel való lassítás nem volt
Aprópó: Vezérlésből milyen márka ajánlott? Gates? Valeo?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21739) rob210 válasza FRENK1988 (#21738) üzenetére


rob210
Topikgazda

A Valeot nem ismerem a gates ajánlott!!!!! ;)

Renault power

(#21740) giigz válasza FRENK1988 (#21738) üzenetére


giigz
veterán

Gates es Dayco :K

(#21741) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Laguna V6/24 3.0 Dinamique
Guminyomás szenzor (TPMS) hiba:
2db be van szerelve, sárga jobb előre, és piros bal hátra. Csakhogy pont ezt a két gumit jelzi laposnak.

Szeretném, ha rendes visszajelzésem lenne.

Akkor most hányat kell beszereznem? Kettőt, vagy négyet?
Ezekkel mit tegyek, hogy jó legyen a visszajelzés?
Ki kell szednem a kereket, és leszedni a gumit a ki és beszereléshez?
Bármilyen Renault nyomásszenzor jó bele?
Vehetek bármilyen színűt, mert azt később átprogramozhatom, vagy csak a hiányzó színek a jók?

Kábé ezek lennének a kérdéseim.

Köszönöm a válaszokat előre is

(#21742) giigz válasza rob210 (#21739) üzenetére


giigz
veterán

Azt nem tudod, h gyárilag milyennel szerelik?

(#21743) rob210 válasza giigz (#21742) üzenetére


rob210
Topikgazda

Contitech

Renault power

(#21744) giigz válasza rob210 (#21743) üzenetére


giigz
veterán

:R

Esetleg azt még nem tudod, hogy gyárilag milyen márkájú gumikat raktak rá?

(#21745) rob210 válasza giigz (#21744) üzenetére


rob210
Topikgazda

ami volt a raktárba

Renault power

(#21746) _NCT


_NCT
őstag

Tegnap beszart a jobb oldali hangszóróm, recseg mint az állat, pedig nem szoktam üvöltetni a zenét :((( Már a múltkor is hallottam haza felé jövet BP-ről, de utána elmúlt, viszont tegnap nem szerette az egyik zenémet, mert elkezdett úgy recsegni, hogy legkisebb hangerőn is zavaró. Az egyetlen dolog amit szerettem a kocsiban is már szar lett, egyre jobban utálom a vasat :((( Membrán szerintem odalett :W

mycso: megütögettem kívülről, hátha az, én is arra gondoltam, de semmi. Gondolom a hangszóróhoz meg le kéne bontani a fél ajtókárpitot....

[ Szerkesztve ]

(#21747) mycso válasza _NCT (#21746) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Esetleg nem lehet, hogy csak érintkezési hiba, mert az is tud ilyet produkálni. Sőt szokott is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21748) giigz válasza _NCT (#21746) üzenetére


giigz
veterán

Add el a kocsit, és vegyél egy Megane I-et 1.4 8v-vel ;]

(#21749) ThodEE válasza giigz (#21748) üzenetére


ThodEE
őstag

Mert itt elég leszedni a hangszóróról a védőrácsot hogy hozzáférjen? :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21750) FerNandor válasza ThodEE (#21749) üzenetére


FerNandor
őstag

mII-ben is elég leszedni a védörácsot.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.