Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) FerNandor válasza giigz (#21347) üzenetére


FerNandor
őstag

nem kell visszaküldeni! ha visszaküldöd, az már azt jelenti, hogy átvetted elötte.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21352) rob210 válasza mycso (#21348) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tud az öreg valamit mi:D

Nekem is az apósom ajánlotta, én is elcsodálkoztam első használatkor.
Nem véletlen mertem ajánlani.

Örülök, hogy bevált.

Renault power

(#21353) _NCT válasza giigz (#21347) üzenetére


_NCT
őstag

Leadtam a kocsit a szervizbe, majd csütörtökön írjál rám, akkorra lesz kész a szélvédőm.

Kasztni meg lehet h így marad... Max motorháztetőt cseréltetem bontóban ha találok, de a többi marad, túl sok pénz lenne egy 10 éves autóért, ennyit nem szánok rá. Majd megszokom...

(#21354) laszlo168 válasza _NCT (#21353) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az viszont biztos, hogy azt a kocsit nemigen fogják ellopni.

(#21355) _NCT válasza laszlo168 (#21354) üzenetére


_NCT
őstag

Meg nemigen fogom árában eladni....Szerintem hajtom amíg gurul és csá. Legalább nem kell rajta számolgatnom azt, hogy hányan nyitották rá az ajtót. Eladni nem akarom, mert valaki kurvajól járna vele, mivel teljesen felújítottam, kuplungszett csere, komplett vezérlés csere és minden apróság megcsinálva. Külsejét leszámítva nagyon egyben van.

Amúgy is max lopóautóval vagy trailerrel tudnák ellopni....

[ Szerkesztve ]

(#21356) giigz


giigz
veterán

Egy kérdés :D 45-ös torxra lehet szükségem, vagy alapműveletekre elég 10-től 40-ig? :R

(#21357) giigz válasza giigz (#21356) üzenetére


giigz
veterán

Valaki? :)

(#21358) petata


petata
őstag

hosszú: Nem felejtettem el ám, ha minden jól megy maholnap csinálok képet. :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#21359) tresh válasza giigz (#21356) üzenetére


tresh
addikt

sose lehet tudni :P Vegyél egy rendes szettet amibe több méret is van aldi pl amit én is vettem annyiért el tökölni teljesen jó minden apróbb dologra :)

(#21360) giigz válasza tresh (#21359) üzenetére


giigz
veterán

Tegnap is voltam az Aldiban, és ilyen 101 darabos készlet nincs. HB megyében több Aldiban is voltam, és sehol nem volt. Van ilyen 32 darabos bitkészlet, abban van torx is, de 4.990 Ft. Neked kellett már valaha T45?

[ Szerkesztve ]

(#21361) tresh válasza giigz (#21360) üzenetére


tresh
addikt

nem igen, de ez attól függ mire mihez akarod használni ha csak a beltérben kárpitok stb akkor felesleges :)

(#21362) giigz válasza tresh (#21361) üzenetére


giigz
veterán

Nem csak a beltérben, pl. az injektor talp tömítés cseréjéhez is torx kell, alapjárati motorhoz is, stb. :D Csak nem tudom, hogy 45-ös kell-e valamire.

(#21363) tresh válasza giigz (#21362) üzenetére


tresh
addikt

Jó hát az nudli egyértelműen. Röviden és tömören akkor nem árt ha van sose lehet tudni mikor kellhet :)

(#21364) rob210 válasza giigz (#21362) üzenetére


rob210
Topikgazda

Neked 45torxra soha nem lesz szükséged!

Ha csak el nem kezdesz egy E.U.-s átképzést autószerelőnek;)

Renault power

(#21365) giigz


giigz
veterán

Egy kisboltban voltam, és mit láttam? :D Imbuszos torx készletet, chrome vanadium anyagból, a tetején lyukas torx, az alján meg sima, T10-T50-ig :)

650 Ft volt, annyit megér. :) Legalább mindig a kocsiban lesz, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#21366) tresh válasza giigz (#21365) üzenetére


tresh
addikt

Azt erre vártál 2 hetet ? :W ;]

(#21367) giigz válasza tresh (#21366) üzenetére


giigz
veterán

Azóta ez már tönkre is ment :DDD Ki akartam szedni az alapjárati motor csavarjait, de elment a menet :D Tehát nem tudtam kicsavarni a csavart, kuka ez a készlet :D

Nem erre vártam 2 hetet, csak ha már a boltban voltam, és megláttam, hogy CR-V, azt hittem jó lesz. Ma megjött egyébként a másik 8 darabos kihajthatós készlet, nem vettem át. Most meg még eldöntöm, hogy melyik német bitkészletet rendeljem meg, a 41 vagy 101 darabosat.

:D

(#21368) tresh válasza giigz (#21367) üzenetére


tresh
addikt

akkor ebben annyi chrome vanadium volt mint hondába a forgatónyomaték ;]

(#21369) giigz válasza tresh (#21368) üzenetére


giigz
veterán

Jaja... ;] Megfogadtam, hogy ilyen kínai szart nem veszek, de naivan elhittem, hogy tényleg CR-V... Na ez van :)

(#21370) tresh válasza giigz (#21369) üzenetére


tresh
addikt

Nagy erő kifejtésre minőségi szerszám vagy az lesz jobbik esetbe hogy a szerszám hal be rosszabbikba elnyalja a csavar fejét azt lehet szenvedni vele :)

(#21371) Nordik


Nordik
őstag

Váltóolajat muszáj leengedni vagy rátölteni is lehet? Elég sok a literenkénti ára. :U

(#21372) rob210 válasza tresh (#21370) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nana azért a torx csavart nem véletlen találták ki a legnagyobb nyomatékot torx felületen lehet eloszlatni, szóval annak a csabarnak a feje ami elnyalódik nagyon el van már rohadva, vagy nem megfelelő eszközzel próbálják meg kiszedni.

:R

Renault power

(#21373) rob210 válasza Nordik (#21371) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha típusazonos olajad van akkor rátöltheted, de ha nem tudod mi van benne meg ne próbáld, mert a váltó egyetlen dologra kényes nagyon az pedig az olaj.

Renault power

(#21374) tresh válasza Nordik (#21371) üzenetére


tresh
addikt

Le kéne azt engedni a váltó is meghálálná :) Nekem pl unixos váltó olaj van benne és nem azért mert zsidó vagyok hanem mert tökéletesen meg teszi és nincs horror árba literje 2,6k körül van azt hiszem :)

Nekem ez van benne :)

rob210: hát Uram részben van igazad pl abs jeladómról le kellett fúrnom a fejet mert meghalt és nem a szerszámmal volt a baj mert 1 db olyan torx csavarhúzóm 1500ftbe fájt hanem ennyire meghalt az anyag 15év...én lehet puritán bunkó vagyok de a hatlapfejű csavarnál értelmesebbet még nem talált ki senki főleg nem olyan helyen ahol kivan téve az időjárásnak,erőnek bent a beltérben más a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

(#21375) wertigo1984 válasza rob210 (#21373) üzenetére


wertigo1984
őstag

Tudsz jo minosegu valtoolajat ajanlani Clio-ba? Mindjart 20 a kislany. :D

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21376) Nordik válasza tresh (#21374) üzenetére


Nordik
őstag

3,5ezer és nekem asszem 3,4 liter kell bele... :(

(#21377) giigz válasza wertigo1984 (#21375) üzenetére


giigz
veterán

Elf :K

(#21378) tresh válasza Nordik (#21376) üzenetére


tresh
addikt

autószerelő és mínusz kedvesség máris baráti :) Én kb 3 liter töltöttem rá annyi bőven elég maradt benne úgy is min még egy 0,2 l.. meg nekem elég sz*rul nézett ki a váltó olajam így majd egy 15k múlva újra csere lesz :)

giigz: elf >> :DDD erre ennyit tudok mondani ;]

[ Szerkesztve ]

(#21379) giigz válasza Nordik (#21376) üzenetére


giigz
veterán

1.925 Ft literje, Total 75W-80

tresh: Gyárilag is Elfet raknak bele, olyan rossz csak nem lehet... Total? :D

[ Szerkesztve ]

(#21380) Nordik


Nordik
őstag

A lényeg az, hogy 75W80 legyen? A márka mind1?

(#21381) rob210 válasza wertigo1984 (#21375) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem shell van benne most a másik nagyon jó olaj a BP volt de azt itthon már nem forgalmazzák.
Sok jó fajta olaj van, de áruk van.
Én jövőre cserélem, xado megy bele, drága de megéri.

Renault power

(#21382) tresh válasza giigz (#21379) üzenetére


tresh
addikt

Nem azt mondom hogy rossz de nekem nem kéne :)) motorba nálam valvoline van váltó a unixos amit linekltem bevált :) Én az elf-et drágának tartom akkor inkább totál stb :)

(#21383) giigz válasza tresh (#21382) üzenetére


giigz
veterán

Én most már úgy vagyok vele, mint régebben is ezzel a márkával szimpatizáltam, amíg francia autóm van, addig én Total olajat rakok bele. :)

(#21384) eTrade válasza tresh (#21382) üzenetére


eTrade
tag

Milyen Valvoline motorolajat raktál bele, ill. mennyire érzed jónak? Jövőre tervezek egy motorolajcserét beiktatni és ezt a 2 olajat néztem ki:
Valvoline Maxlife (10w40)
Mobil 1 (10w40)

(#21385) tresh válasza eTrade (#21384) üzenetére


tresh
addikt

hazaérek melóból és megnézem most így fejből nem jut az eszembe :))

(#21386) giigz válasza eTrade (#21384) üzenetére


giigz
veterán

"Jövőre tervezek egy motorolajcserét beiktatni"

Más választásod nincs, jó lecserélni évente :D Total nem szimpi? A legjobb ár/érték arányú :)

(#21387) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Nekem is hamarosan esedékes lesz az olajcsere. Mobil1 New Life 0w-40-et néztem ki, 3000 literje, de szerintem olajon nem érdemes spórolni. A motor 1.4 8v és most lesz benne 105ezer km. Télen is kint szokott állni, és rövid távokon használom, ezért gondoltam 0w-re.

(#21388) eTrade válasza giigz (#21386) üzenetére


eTrade
tag

Természetesen szükséges évente cserélni a motorolajat annak ellenére, hogy vannak úgynevezett "long life" olajok és vannak "hétvégi autósok" akik ugye nem mennek évi 15-20 ezer Km-t.
Én biztos ami biztos alapon elvégzem majd az évi 1 olajcserét. :)

Total... hááááttt állítólag u.a. mint az Elf olajok és ugye sajnos sok negatív véleményt hallottam róla (főleg itt a topikban)... inkább Valvoline vagy Mobil 1 lesz.

tresh: Okés, köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#21389) hossszú válasza rob210 (#21381) üzenetére


hossszú
őstag

Nem régen cseréltem olajat, én is Xadot raktam bele, amíg tehetem nem is veszek bele mást.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21390) rob210 válasza hossszú (#21389) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ennyi ;)

Akkor már te is belekostóltál a minőségbe, nem véletlen annyi amennyi, nagyon megéri az árát.

De én már nem győzködök senkit. :R

Renault power

(#21391) hossszú válasza rob210 (#21390) üzenetére


hossszú
őstag

Engem már meggyőzött a minősége. :K A hitetlenek meg had szenvedjenek tovább. ;]
Lassacskán minden helyen Xado olaj vagy adalék lesz az autómban, legközelebb a szervómba fogok önteni adalékot.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21392) rob210 válasza hossszú (#21391) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem már az van minden hol.
A szervóba csodát tett, a váltó könnyebben jár, a motor meg dinamikusabb és csendesebb lett.

Renault power

(#21393) hossszú válasza rob210 (#21392) üzenetére


hossszú
őstag

Nálam először a váltó gél adagolása után lett döbbenetes változás.
A motor viszont folyamatosan érik, mostanság már olyan finoman és csendben jár mint egy alig futott diesel motor, és ezt egy több mint 300k-t futott motorról mondom, az olaj fogyasztásom 0 liter. Ebben a finom járásban azért részes az előző tulaj is aki igaz nem Xadot de elmondása szerint mindig jó minőségű olajat töltött bele.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21394) rob210 válasza hossszú (#21393) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az enyém is bőven túl van a 300ezren.
Még, hogy a Francia motorok szarok.
Persze ha csak ütik vágják őket.

Renault power

(#21395) giigz válasza rob210 (#21394) üzenetére


giigz
veterán

A francia motorok híresen jók, és ez tény. ;) :D

Kivéve az enyémet, bár 40-50 LE biztos van még nekem is :D

(#21396) rob210 válasza giigz (#21395) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ahha aztán nehogy kiderüljön, hogy ha rendbe rakod akkor menni is fog.
Nem egy erőmű ez a 75 paci de annyira nem szar mint amennyire te leírtad már magadban.

Pedig egy vezérlés olajcsere és jól beállított injektorral, lehet meglepődnél, hogy mire képes valójában.
Én például ma szarrá aláztam vele egy suzuki glx-et:)
Pedig az 95 lovas és a súlya is kisebb.

Renault power

(#21397) hossszú válasza rob210 (#21394) üzenetére


hossszú
őstag

A főnökömnek van egy 8 éves diesel Megane CC-je, új kora óta nála van. 230ekm van benne és még SEMMIT sem kellett rajta csinálni. A kötelező szervizek és ennyi, pedig ezt nyúzza télen-nyáron. Van egy A6-osa is de azt nem szereti, azt mondja nem érzi annyira megbízhatónak műszakilag, az csak ünneplő autó. :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21398) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Ma voltunk egy kisebb kiruccanáson, 279km -t tettem meg a bocival, 5,6liter lett az átlag fogyasztásom.
Öröm és boldogság. :)

Mellesleg észre vettem, hogy annak ellenére hogy ragasztó pisztollyal beragasztottam az anyós ülésnél lévő térképzseb alját (a beázás elkerülése érdekében) ... megint állt benne a víz, mert tegnap tegnapelőtt egész nap esett az eső.

Mikor hazaértem , kinyitottam az ajtót, nyitogattam ... hogy folyjon ki, de semmi nem használt neki... még mindig áll bent a víz. Mit csináljak vele?
A térképzsebből még kimerem, de az ajtóból ... ? :F Van neki valami leeresztő nyílása?

(#21399) giigz válasza rob210 (#21396) üzenetére


giigz
veterán

Injektor beállítás? Mit kell azzal csinálni? :U

(#21400) _NCT


_NCT
őstag

Na elvileg ma kész lesz a kocsi, 70 ropi munkadíjjal mindennel együtt. Szélvédő + szélvédő keret + zselés cucc a fény/esőérzékelőnek +ragasztó+munkadíj.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.