Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) FerNandor válasza tresh (#22900) üzenetére


FerNandor
őstag

fóliát egyébként:
-belülre rakják vagy kívülre?
-kiszedik hozzá teljesen az üveget vagy csak addig ragasztják, amíg látszik?
-elsö oldalsó üvegekre lehet rakatni sima fóliát, ami nem sötétített, viszont hövédös?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22902) rob210 válasza FerNandor (#22901) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van átlátszó hővédő fólia, és kismillió színárnyalata.
A fólia manapság filléres dolog a felrakása drága.
De ha szépen felrakatod szinte örök.
10-vagy 12 év alatt mattúl ki meg veszti el a hőtaszító és UV védő képességét. (meg ne kérdezd miért nem tudom)

A ragasztás belülről van és oldalablakoknál kiszedik az üveglapot hátul ha ragasztott akkor a gumi peremig ragasztják és igényesen körbevágják.

Renault power

(#22903) Josi


Josi
aktív tag

A fóliázás szabályai:

autofolia-jogszabaly

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22904) giigz válasza FerNandor (#22901) üzenetére


giigz
veterán

Minden esetben belülre, az üveget nem szedik ki, tehát addig ragasztják amíg látszik, meg még tovább pár mm-rel. Lehet első oldalsóra rakatni hővédős fóliát.

(#22905) FerNandor válasza rob210 (#22902) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi.
tehát akkor átlátszó hövédöt lehet rakatni elöre (100% ziher :DDD ), ugye?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22906) giigz válasza tresh (#22900) üzenetére


giigz
veterán

Műszakin sem kérik a B oszlop után a bizonylatot. Pontosan lehet van ahol kérik, de mint mondtam, több ismerősömnek van bizonylat nélkül, és nem volt gond a műszakival. Kérdezte is haverom, hogy ide is kell-e bizonylat, de mondta neki az ember, hogy csak akkor problémáznak érte, ha elől nincs bizonylat, és ugye túl megy a 30%-os sötétítésen.

3 óra alatt én fóliázom le :DDD 25-öt nekem nem ér. Persze most kukába dobtam ~5-öt, de meg kellett próbálni, és hajszál választott el attól, hogy piti pénzből megcsináljam :D

Ja, és még mindig ott vagyok, hogy vehetek fóliát 1.800 Ft-ért is, és már meg tudnám csinálni, csak egy hőlégfúvó kell :D

(#22907) Ck. válasza giigz (#22897) üzenetére


Ck.
addikt

Ne haragudj komám, de szarráröhögtem magam. :DDD Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen van a világon. :DD
Mondd csak, ezeket a sztorikat nem meló utáni pihenésként írod meg, hosszú órákon át tartó gondolkodás után? ;]

[ Szerkesztve ]

(#22908) giigz válasza FerNandor (#22905) üzenetére


giigz
veterán

1000000000000%

(#22909) _NCT válasza giigz (#22906) üzenetére


_NCT
őstag

Vegyél alufóliát, az óccsó :DD

(#22910) rob210 válasza FerNandor (#22905) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha a 70 valahány százalék alá nem megy a fényáteresztő képessége az üvegnek akkor igen mehet rá.

Renault power

(#22911) giigz válasza Ck. (#22907) üzenetére


giigz
veterán

Örülök neki, hogy jól szórakozol rajtam :)) :DDD

Egyébként nem kell rajta sokat gondolkozni, ami hülyeséget elsőnek kitalálok, már írom is be :D ;]

(#22912) SZATA


SZATA
senior tag

Na csak, hogy én is beleszóljak a fólia ügybe.

Szerintem nem olyan olcsó a minőségi fólia ami véd is valamit és sokáig bírja. Nekem a B-től hátrafelé van, papírral, tavasszal tetettem, Skyfol HP35. Ez 35% áteresztésű, de csalóka a számozás, mert belülről nem sokkal sötétebb, mint a gyári színezett üveg és kívülről sem nagy a kontraszt de látni, hogy van valami rajta. Lehet, ha még egyszer csináltatnám, 20-ast tetetnék.

A szerelő a műszaki előtt azt mondta, nem kell hozzá műbizi.

Az oldalablak elég necces ügy. A Renault üvegek általában 76%-os áteresztésűek, erre olyan fóliát tehetsz, amivel nem megy 70% alá. Ezek meg elég prémium speckó anyagok és az átlagnál is drágábbak. Érdekes, hogy a családban a Thalia újabb mint a Clio, de mégis kevésbé színezett az üvege.

(#22913) rob210


rob210
Topikgazda

Na megvan az időpontom, pénteken 10re megyek vizsgáztatni a kisöreget.

Renault power

(#22914) tresh válasza giigz (#22906) üzenetére


tresh
addikt

Ja csak 25kért minőségi lumar/3m/skyfol fóliát tesz fel olyan árnyalatban amit te választasz(garanciával) és mint rob is írta nem a fóliát fizeted meg hanem a szakértelmet..lehet te is lefóliázod csak az fél év után úgy is fog kinézni...és elárulom hogy szétszedik és kiveszik az üveget és úgy fóliázzák be ha erre nincs mód akkor van hogy körbe vágják :) A fóliázásról meg mindenképp kell műbizonylat lehet falun nem nézik de pl pesten berendelnek kpm vizsgára akkor jó ha van nálad hőlégfúvó és szépen levakarod előtte mert nem fog átmenni..nem poénból tesznek a fólia és az üveg közé azonosítószámot ugyanis az lesz a műbizonylatos kártyádon is amivel igazolod hogy nem Józsi bácsi rakta fel a kocsmázás után a sufniba és meg felel a hatályos rá vonatkozó szabályokra :)

(#22913) rob210: drukkolunk bár csak jelképesen mert tuti át megy a gazdáját ismerve :R

[ Szerkesztve ]

(#22915) Ck. válasza rob210 (#22913) üzenetére


Ck.
addikt

Szerintem is csont nelkul átmegy. :)

A talira amugy még nem irtatok, mindenki annyira be van tablazva?

(#22916) tresh válasza Ck. (#22915) üzenetére


tresh
addikt

Hát én pesten belül 6 óra után hétköznap mobilis vagyok hétvégén meg szinte bármikor így nekem mind1 mikor hol hogyan a többség döntsön :P

Na volt időm szóval meg rendeltem az új első szettem a tütübe Audio System MX 165 Plus lett a befutó..már csak a mélyet kéne megoldanom de azon még agyalok :D

(#22917) Ck. válasza tresh (#22916) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem kb szinte mindegy csak 2-3 nappal elotte beszéljük le, délután-délelőtt-este nekem mindegy, hely szinten. 17-25 kozott vmikor.

(#22918) tresh válasza Ck. (#22917) üzenetére


tresh
addikt

Na akkor eddig vagyunk 3-an.. többség..ki csatlakozna még ?:))

[ Szerkesztve ]

(#22919) Ck. válasza tresh (#22918) üzenetére


Ck.
addikt

Ki a 3.?

Giigz: remelem nincs harag. :P

[ Szerkesztve ]

(#22920) rob210 válasza Ck. (#22919) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem a 20 a jó az úgy is ünnep kevesen dolgoznak akkorra meg lehetne szervezni.
A 14 ben tudok nagy üres placcot, meg jó éttermet is akár.

Renault power

(#22921) tresh válasza rob210 (#22920) üzenetére


tresh
addikt

Fuhh 20ikán én velencézek :D

CK: Rob a 3.:))

(#22922) giigz válasza Ck. (#22919) üzenetére


giigz
veterán

Persze h nincs ;)

(#22923) rob210 válasza tresh (#22921) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor ìrjátok meg mikor lesz.
Meg hol, ha szabad vagyok ott leszek.

Renault power

(#22924) tresh


tresh
addikt

Na uraim aki rendelkezik FB-vel kérem csatlakozzon csináltam egy kis FB-s csoportot itt könnyebb találkozókat szervezni esetleg hasznos infókat leírásokat tárolni gyűjtögetni :) pill szerkesztem még :D

[ Szerkesztve ]

(#22925) tresh válasza tresh (#22924) üzenetére


tresh
addikt

Ohh f*ck valaki vegyen fel pls facebook ra csak úgy tudok csoportot kreálni :( [link]

(#22926) tresh válasza tresh (#22925) üzenetére


tresh
addikt

Na így már jó köszöntem uram :R Mindenki vegyen fel és akkor könnyebben tudjuk szervezni a dolgokat meg a fontos infókat tárolni mint itt :)

Josi: igen láttam köszönöm uram :R

[ Szerkesztve ]

(#22927) Josi válasza tresh (#22924) üzenetére


Josi
aktív tag

Csatlakoztam. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22928) tresh válasza Josi (#22927) üzenetére


tresh
addikt

Megvárjuk még a többi jelentkezőt aztán csinálunk egy szavazást kinek mi jó melyik időpont :)

(#22929) rob210 válasza tresh (#22928) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha megvagytok vele szóljatok, mert én arckönyvön nem vagyok és nem is leszek, ez nálam elvi kérdés.

Renault power

(#22930) tresh válasza rob210 (#22929) üzenetére


tresh
addikt

ahogy gondolod :) én csupán azért gondoltam hogy ott csináljunk egy ilyet mert sokkal több dolgot lehet tárolni rajta megbeszélni stb.. (kamu regisztrációval is jöhetsz :P ) meg könnybe meg szervezni rajta egy talit :)

(#22931) eTrade válasza rob210 (#22913) üzenetére


eTrade
tag

Sok szerencsét hozzá! :)
Troll ON: Mert szükség lesz rá! ;]

[ Szerkesztve ]

(#22932) _NCT


_NCT
őstag

En 20-an Sarvaron wellnessezek. vagyis 18-21 kozott.

(#22933) tresh válasza _NCT (#22932) üzenetére


tresh
addikt

Na azé mondom fészbukon vegyetek fel és összedobunk egy időpont szavazást ki ki merre hogy jó kicsit egyszerűbb lesz :)

(#22934) FerNandor


FerNandor
őstag

hali
voltam spoiler javításon.
jó az új féklámpa is. világít. megvan az olajhütö (höcserélö) tömítése is.
a hajtókarcsavarok csúsznak, szerelö rendelte meg végül kicsit olcsóbban, mert a korábbi rendeléseket visszadobták. picivel több, mint 11ezerFt lesz.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22935) Josi válasza _NCT (#22932) üzenetére


Josi
aktív tag

Én még nem tudom hol leszek 20.-án.
De lehet, hogy Sárváron leszek szintén. :)
(igaz tőlem csk 30 km, a párom meg sárvári. :) )

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22936) _NCT


_NCT
őstag

Meg mindig nem ertem a hangvalto bekoteset. Tehat ugy tudom a magasat es a melykozepet is ra kell kotni. Vagy tevedek? Egyaltalan erdemes a gyari fejegyseghez rakotni, vagy csak akkor lenne ertelme ha erosito es melylada is lenne a kocsiban?

(#22937) rob210 válasza _NCT (#22936) üzenetére


rob210
Topikgazda

Uram ezt ne csináld.

A kábel bemegy kifelé meg jön egy magas meg egy mélyközép ág.
Gyárira is érdemes bekötni, mert a hangszóróknak nem kell azokat a tartományokat is benyelnie, amiket ugy se tud megszólaltatni.
Azaz gyorsabban dinamikusabban szól a saját sávjában, ahol tud is.
Csökken a torzìtás.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22938) tresh válasza rob210 (#22937) üzenetére


tresh
addikt

Még egyszerűbben ha robé bonyolult lenne :)) 2 szál jön a fejegységből rámegy a hangváltó majd 2x2 szál fog tovább menni egyik a közép, másik a magas :) A Hangváltó szerepe hogy csak az a freki jusson át amit meg is tud szólaltatni a hangszóró legyen az mély,közép vagy magas

(#22939) _NCT válasza rob210 (#22937) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor csak a fejegység meg az elosztás közé kell beékelnem.

Tresh leírta amit énbis akartam :)) Na így gondoltam én is :))

[ Szerkesztve ]

(#22940) rob210 válasza _NCT (#22939) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ugyan arról beszélünk.

Renault power

(#22941) tresh válasza rob210 (#22940) üzenetére


tresh
addikt

Jaja csak lefordítottam neki még érthetőbben :))

Na urak akinek van arckönyve vegyen már fel létszíves hogy tudjak egy gyors közvélemény kutatást végezni kinek mikor hogy jó a történet..[link] és akkor legalább tisztába leszek hogy összehozható e vagy sem a dolog max kiugrok rob-bal kettesbe dumálni ;] :P

(#22942) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy taliban én is benne lennék, akár pestre is felmennék.... 20.-a körül nekem sem jó, mert nem vagyok itthon, már programom van.

(#22914) tresh: nekem lumar van, és szerintem nekem nem szedték ki az oldalablakokat (sőt biztos, hogy nem).

(#22926) tresh: megtörtént ott vagyok én is

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22943) tresh válasza mycso (#22942) üzenetére


tresh
addikt

Ujabb autoknal nem szokták vagy ha csak kéred.A lumar pedig az egyik legjobb:) Köszöntem a csatlakozást meg varjuk a többieket is aztan ott megszavazuk mi legyen es hol es persze aki nincs arc konnyon annak is tovabbitjuk. En szemely szerint orulnek ha legalabb 4-5 tag jönne :))

(#22944) SZATA válasza tresh (#22943) üzenetére


SZATA
senior tag

Engem is érdekelne a tali, de a 20-i hétvége nekem sem jó.

(#22945) tresh válasza SZATA (#22944) üzenetére


tresh
addikt

Igen azt a hétvégét ki is lőttük :))

(#22946) benvolio


benvolio
őstag

Jelentem kapott a verda új kipufogót. /Walker hátsó és középső dobot/
Üdv!

(#22947) tresh


tresh
addikt

Na tegnap megrendeltem a hangcuccot előre este már nálam volt ezt csak giigz kedvéért írtam :D
Ő lett a befutó:

Kibontogattam végignéztem fél10 kor már csak erre volt energiám de nagyon jó minőség látszik hogy német anyag.Hétvégén szerelek azt hiszem kivéve ha nem a hátsófékeket újítom fel bár utóbbi elég pénztárca érzékeny művelet lesz mert dob/fékpofa/munkahenger/fékcső/kerékagycsapágy csere lesz hogy utána tényleg ne kelljen a verdához nyúlni jó pár évig :)

(#22948) tresh


tresh
addikt

Jut eszembe a FB-vel rendelkező urakat/hölgyeket még mindig várjuk az ottani rönós topicba :) [link] <<engem kell felvenni és rakok is mindenkit a csoportba, hogy össze tudjuk dobni a talit :R

(#22949) giigz válasza tresh (#22947) üzenetére


giigz
veterán

Mi mindent meg nem teszel a következő tulajnak ;]

En a foliat du. 3-kor rendeltem, masnap reggel 9-kor itt volt :)

(#22950) rob210 válasza tresh (#22947) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kìváncsi leszek rá mennyire leszel vele megelégedve.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.