Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) Zewa


Zewa
senior tag

Srácok, erről mi a véleményetek?
Klíma hiányzik egyedül de lassan ott tartok hogy teszek rá csak legyen egy normális használt vas... :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21402) tresh válasza Zewa (#21401) üzenetére


tresh
addikt

szép szép de sokat kér érte szerény véleményem szerint ez max 400-at ér..bár nekem az eleje valamiért nem tetszik de lehet csak rossz a szemem korán reggel .Ha sedan is játszik akkor ennyiért 1,6 8szelep szinte full extrásat kapsz klímával :)

(#21403) tresh válasza eTrade (#21388) üzenetére


tresh
addikt

valvoline Durablend 10w40 ez van a tütümbe szereti :)

(#21404) mycso válasza _NCT (#21400) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Na, ha már elindítottad a rosszhír lavinát, itt van már is még1.

Ma hajnalban feltörték az autómat, az erősítőm+ládám+napszemüvegem tűnt el. (meg egy csomag zsebkendő+egy 5ft-os kulcstartó+egy fél literes ásványvíz).
Kedves kis helyi "benszülöttek voltak" a rendőrök szerint.

Na de nem is ez a nagyobb baj, mert pont lesz@rom ezt a 10k értékű holmit. Hanem jobb első ajtót felfeszítve nyitották ki, ami meg is roppant, így ma reggel valamelyest visszahajlítottam. Nem is zár (szigetel) rendesen, meg olyan furin záródik be, meg ugye vagy 2 helyen meg van roppanva, el van vetemedve. Ergo --> ajtócsere. (remek)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21405) rob210 válasza Reaper04 (#21398) üzenetére


rob210
Topikgazda

Talán keresd meg az eső elvezetőt és takarítsd ki.
Nekem se akart az egyesben kifolyni a víz az ajtóból.
Szépen lekaptam a kárpitot és kitakarítottam a leeresztő furatot.
Az előző tulaj ugyanis be gumi dugózta.
Egy zseni volt, nem tudta miért van ott csak hogy luk az autónál nem jó bedugózzuk :W
Azóta semmi bajom vele.
De azt hittem ezen már túl vagy, mert ez nálad visszatérő probléma.

Renault power

(#21406) rob210 válasza giigz (#21399) üzenetére


rob210
Topikgazda

Beállítani.
:R :C

Renault power

(#21407) rob210 válasza Zewa (#21401) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem vállalható, csak nehogy meglepetés érjen, mert a képen árazás alatt van a hirdetésben meg kombi szerepel.
Így én is jártam amikor vettük a megane-t, odamentem a hirdetésre és egy tök más autó volt a telephelyen.
Előtte telefont mindenképp eressz el.

Amúgy kis pufija lehetett de ennyiért simán vállalható.
Ráadásul a Weltautó még valóban ad a garanciális kötelezettségeire.
:R

Renault power

(#21408) rob210 válasza mycso (#21404) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na látod ezek azok a gyökerek, akiket ha elkapok leszarom az önbíráskodást.
Csak a rombolás, más tulajdonának tönkretétele.
Ezt nevezem, azt gondolom tudod, hogy soha nem lesznek meg a tettesek.... :(

Ilyenkor érdemes a használt cuccos hirdetéseket átpörgetni, haverral így találtuk meg a laptopját, arra nem volt képes a gerinctelen buzi, hogy levegye az egyedi matricát róla.
Komoly pereskedés lett belőle, orgazdaságért kapott 3 évet a csávó, mert mást is találtak nála.

De ez se a rendőrökön múlt, ők max. az "okos" önbíráskodásért még minket akartak feljelenteni, mert azt gondolhatod, mit kapott:D Nem is akart feljelentést tenni, így a rendőrök elmehettek a picsába.

Azért mielőtt veszel másik ajtót nézesd meg egy kasznissal.
Manapság csodákra képesek.
:R

És ugyan ezzel nem vagy kisegítve de részvétem, mert igazán szépen egybe volt a kocsid.

Renault power

(#21409) _NCT válasza mycso (#21404) üzenetére


_NCT
őstag

Baszki :S Sajnálom :( Sajnos felfeszítés ellen nincs védelem, vagyis van, csak eléggé borsos az ára :( Garázsban volt, vagy nyílt terepen??? Kamera volt valahol?

(#21410) Reaper04 válasza rob210 (#21405) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Túl is voltam rajt. Mert magától leeresztett mindig, nem kellett hozzá kárpitot bontanom.
Volt hogy simán csak kinyitottam az ajtót és kiömlött a víz alul. :(
De most semmi nem történik.

Úgy álltam, hogy az anyósülés felőli rész volt feljebb a "dombon" ... nem volt képes olyan gyorsan elvezetni a vizet és feltöltődött a térképzseb.

Most meg ... kimennék megragasztani megint, erre mondja a nejem öccse, hogy elrontotta a ragasztópisztolyt, mert műanyag tollat dugott bele ... hú b@kker :N :W

Kimegyek majd megnézem mi a helyzet. :R

(#21411) mycso válasza _NCT (#21409) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nyílt, nincs kamera. A rendőrök sejtik egyébként, hogy kik voltak, mert figyelgetik őket, majd meglátjuk. Nem is a cucc érdekel, hanem az ajtó, meg a kasztnin a sérülések.

(#21408) rob210: ja majd átszaladok egy karosszériáshoz, hogy mondjon rá valamit. Meg természetesen ahogy írtad rajta vagyok a helyi hirdetéseken.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21412) giigz válasza rob210 (#21406) üzenetére


giigz
veterán

Nincs erről valami leírás? :D

(#21413) eTrade válasza tresh (#21403) üzenetére


eTrade
tag

THX :)

(#21414) giigz válasza _NCT (#21409) üzenetére


giigz
veterán

Ma pont egy olyan Megane jött mögöttem, mint a tied, csak kék volt :D A visszapillantóból is láttam, hogy tiszta jégverte volt az egész kocsi...

(#21415) FerNandor válasza mycso (#21404) üzenetére


FerNandor
őstag

a jó k anyjukat. rohadjanak szét. szereznek pár ezer fotrintot, de abba nem gondolnak bele, hogy a másiknak ezzel mit okoznak.

---

közben átléptük a 240ezerkm-t. :)

---

voltam szerelönél meg klímásnál. szerelö is a szabadonfutóra tippelt, de se nála, se a klímásnál nem jelentkezett a hang többszöri próbálgatásra sem. valószínü holnap tudok menni a klímáshoz, nyomáspróba, feltöltés ilyenek. mert a szívó oldali csönek 5 fok körül kell lennie, de szinte nem is hüvös, mondjuk hideget fúj, de nem annyira erösen, meg lassan jön meg.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21416) tresh válasza mycso (#21404) üzenetére


tresh
addikt

Részvét a verda végett.. remélem lerohad a keze a barátunknak aki 10k ért 4 szer akkor kárt csinált :(

(#21417) giigz


giigz
veterán

Na megrendeltem a 101 reszes bitkeszletet, Nemetorszagbol jön, 2 ev garival, made in germany felirattal :D 4k volt, majd mutatok kepet ha megjön, meg persze leirom a tapasztalatomat. Nem bannan, ha meg ezen a heten itt lenne, es akkor neki tudok vegre esni a kocsinak.

(#21418) tresh válasza giigz (#21417) üzenetére


tresh
addikt

ha nemetbol jon az idoben bent lesz az orszagba onnan mar csak a magyar postan mulik mikor er ki a csomag;))

(#21419) _NCT válasza giigz (#21414) üzenetére


_NCT
őstag

Én mostanában Cegléden kb minden 2. 3. autót jégkárosnak látok. Rengetegen beszopták basszus. :( :( Egyszerűen nem tudom mennyibe kerülne újrafényezni mondjuk a tetejét, de gondolom 2-300 ezer Ft.

(#21420) Babcola


Babcola
csendes tag

Sziasztok!

Led szalaggal kapcsolatban lenne kérdésem.

Elbírja-e a kocsi belső világítás hálózata ha rákötök 2x kb 1 méter szalagot ami 4,8 watt/méter, vagy a belső izzót is le kell cseréljem 9 db led szalagra, mert 5 wattos a gyári izzó? Így is 10 watt lenne rajta, vagy az nem olyan nagy baj?

MMA87: Elemenként kb 25.000 --> felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#21421) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

M2 index relét hol találom, tudja valaki???

(#21419) MMA87: nem a fényezéssel van a baj, sőt az általában jégkárnál nem is sérül. Hanem a gödröket kihúzni síkba, amit egy speciális vákuumos eszközzel csinálnak meg. És itt gödrönként 2-3-4k -t is elkérnek, annak méretétől függően. Tehát ha van 100 gödör, az 2-300K. Bár utána kell kérdezni, már lehet mentek lentebb az árak.

A szélvédőt egyébként mennyiért sikerült megvenni??? Simát vagy hővédőset vettél?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21422) giigz válasza _NCT (#21419) üzenetére


giigz
veterán

Majd lefotózod a készletedet? :) :R

(#21423) AMD Power válasza mycso (#21404) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon sajnálom. Sajnos ezek olyan dolgok amik nagyon bosszantóak, de nem tud mit tenni vele az ember.
Sajnos! Ha ne adj Isten tudnék mit tenni akkor utána évekig járhatnék bíróságra.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21424) mycso válasza AMD Power (#21423) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért a helyi aprókat böngészem szorgosan. ;)

Az ajtót megmutattam ma egy karosszériásnak, hát elkeserítően nyilatkozott, ő inkább az ajtó cserét szolgalmazná, bár azt mondja jövő hét végén vagy utána ráér, és akkor meglessük, rápróbál, hátha rendbe tudja rakni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21425) rob210 válasza Babcola (#21420) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hova akarsz 2x1m ledszalagot?

Én amit lehet már ledesítettem, rendszám, belsőtér csomagtartó, de nem ment el több 60 centinél.
A fénye pedig nagyon durva így is a sofiták meg rizsszemek helyett.

Renault power

(#21426) Babcola válasza rob210 (#21425) üzenetére


Babcola
csendes tag

A műszerfal alá lefele világítva a lábakhoz, vagy a két küszöbhöz valahogy. Semmiképp nem akarom úgy csinálni, hogy látszódjon a led, csak design-nak. Ja és az sem lenne jó ha folyamatosan világítana, ezért gondoltam a belső lámpakapcsolóhoz, mert az ugye csak addig világit amíg az ajtót be nem csukom (+5mp):)

Csak ugye a watt az ami korlátot szab(-hat)

Vagy csak simán kössem rá a 2 métert egybe és ha kilövi akkor veszett ügy?

(#21427) rob210 válasza Babcola (#21426) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kilőni nem fogja, de továbbra sem értem a két métert, rohadt zavaró lesz a fénye.
Cimborámnak 40-40 cmert tettünk be a borába lábtér világításnak és le kellett belőlle vágni,mert erős volt a fénye.
Kis túlzással egy szobát be lehet világítani 1 méterrel!!!
Szóval én a mennyiséget továbbra is sokallom, egyébként elbírja a rendszer, főleg ha a többi izzót is cseréled, mert akkor kb ugyan ott leszel fogyasztásban nem lesz plusz terhelés szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21428) rob210


rob210
Topikgazda

NA ez faja, egy ilyen kéne a megane-ba:)

Alapjáraton ellehetne vele járkálni:)

Renault power

(#21429) Babcola válasza rob210 (#21427) üzenetére


Babcola
csendes tag

Nem tudom még pontosan hány cm lesz a két szalag, mert egyenlőre csak megvettem. De most be is üzemeltem itthon, és igen nem lesz 1-1 méter hanem összesen 1 kb. Még annyi hogy ezek tudnak halványodni? mármint amikor lekapcsol a belső világítás nem egyből kapcsol ki hanem halványodik az izzó ereje. A led is ilyen, mert mintha a "leírásban" ilyen képet látnék?

(#21430) tresh válasza Babcola (#21429) üzenetére


tresh
addikt

Tud :K De ahhoz kell vezérlő ami ezt szabályozza

rob210: 1.6 v6 turbó érdekes párosítás kíváncsi leszek mit bír :))

[ Szerkesztve ]

(#21431) rob210 válasza Babcola (#21429) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ahogy Tresh is írja, a led attól függ hogyan vezérled.
Tud az mindent vibrálni le fel kapcsolni és halványodni is:D

Sokkal több mindenre alkalmas mint egy izzó.
Az egyetlen baj csak az vele, hogy ha speckó funkciókat akarsz akkor kb. 6-7ezer forint a legolcsóbb nem kínai vezérlő.

Renault power

(#21432) rob210 válasza tresh (#21430) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én azon filóztam, hogy V6 tehát 6 henger 1600 as tehát hengerenként 1600, azért az nem egy rossz méret.
Szerintem ez az egyhatos löket térfogat az ami a legstabilabb és legésszerűbb minden szempontból.
Ha turbózod megy mint a barom, ha szívóra alakítod tartós mint az igásló.
Nem lenne rossz, ha kihoznál utcai változatban a szívó kivitelét ennek a turbósnak egy Lagunában mondjuk.

:D
Az igazi csemege lenne a mostani autó piacon.

Renault power

(#21433) Babcola válasza rob210 (#21431) üzenetére


Babcola
csendes tag

Vezérlő :F Akkor nem vezérlem, csak megy rá a belső világítás 12V és ennyi. Igazából semmi extrát nem akarok vele, ha akarnék akkor RGB szettet vettem volna nagyon drágáért:D De annak meg sok értelme nincs hogy változtatom a színét. :))

Csak azt hittem ha fokozatosan elveszi az áramot a kocsi akkor az is halványodni fog ugyan úgy.

(#21434) AMD Power válasza rob210 (#21428) üzenetére


AMD Power
titán

Abba is való kb. Nem egy F1 autóba. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21435) rob210 válasza Babcola (#21433) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem nem fokozatosan veszi el az izzóktól se az áramot.
Nekem legalábbis a hazakísérő fény ha erről van szó, 7 mp-re van időzítve és utána kialszik.
Leddel is meg izzóval is.

Renault power

(#21436) Babcola válasza rob210 (#21435) üzenetére


Babcola
csendes tag

Nálam elhalványul. Nem olyan mint amikor én kapcsolgatom néha menet közbe. Na sebaj majd kipróbálom. Ha kész rakok ki képeket. Lehetőleg pár héten belül meglesz, mert azért annyi időm nincs + lakótelepen nem kényelmes dolgozgatni, mindent fel kell hoznom amit forrasztani kell :O És még talán a műszerfalat is le kell szedjem, hogy az A oszlopon lehozott kábelt elvigyem oda ahova kell :((

(#21437) rob210 válasza Babcola (#21436) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y
Na ne már.
Nem egyszerűbb ha az ajtó kapcsolóról leveszed a jelet és megtáplálod?
Én úgy kötöttem be haveréba.
Nekem nem lett volna türelmem az oszlop borítást leszedni meg annyit kábelezni.

Renault power

(#21438) _NCT válasza mycso (#21421) üzenetére


_NCT
őstag

Fogalmam sincs, 50 körül lehet szerintem. autószerelő intézte.

(#21439) Babcola válasza rob210 (#21437) üzenetére


Babcola
csendes tag

Én onnan gondoltam, mert azt már szedtem szét.
A B oszlopról hogy viszem el az áramot szépen? :) Mert akkor megválok a halványodástól.
Fentről nekem jobb lenne a forrasztások miatt, mert azt fel tudom hozni a lakásba.

(#21440) rob210 válasza Babcola (#21439) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én nekem mindegy úgy csinálod ahogy te szeretnéd, lehet az lesz a jobb megoldás számodra.
Én mindent a műszerfalon belül vezettem el, mert volt hely bőven.
Clioban még nem dolgoztam belül, így nem tudom, ott mire hogy van lehetőség.
:R

Renault power

(#21441) Babcola válasza rob210 (#21440) üzenetére


Babcola
csendes tag

Kiderül, még gondolkodok az ajtókapcsolón is, ahogy hozza:) Max elviszem Szentendrére, ott kényelmesebb, úgyis meg kéne csinálnom a küszöböt is, mert elkezdett rozsdásodni :(((

(#21442) eTrade válasza AMD Power (#21434) üzenetére


eTrade
tag

Az első F1 turbómotor egy 1.5 literes v6-os volt, Renault motor... az igaz hogy ez nem ma volt. :D

(#21443) FerNandor


FerNandor
őstag

Ma mentem a klímáshoz töltésre. Ma se produkálta a hangokat az autó.

Az 550g helyett 265g volt a rendszerben, az alumínium csö se volt szinte még csak hüvös sem. Szépen fel lett töltve, és úgy tünik minden jó. Jég hideg már a csö, a klíma is durva, meg lehet fagyni :) most már fogom használni rendszeresen. Utána ment a városban és szépen, halkan ment, semmi fura hangot nem hallottam. Úgyhogy remélem/úgy tünik jó lesz. :)

---------

ezt a szépséget nézzétek :)

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21444) tresh válasza FerNandor (#21443) üzenetére


tresh
addikt

uhh de durca :R BIG LIKE! :))

(#21445) AMD Power válasza FerNandor (#21443) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rossz a szekér! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21446) Csabee. válasza FerNandor (#21443) üzenetére


Csabee.
nagyúr

lencsevégre kaptál?:DD

Üdv: Csabee.

(#21447) lajo


lajo
senior tag

Xado-ból M2 1.4 váltójába melyik fajta ajánlott, mennyi kell bele és hol kell alkalmazni?

(#21448) rob210 válasza lajo (#21447) üzenetére


rob210
Topikgazda

Minden fent van a xado.hu oldalon.
egyébként egy tubus olajbetöltőn keresztül az olajba, de veheted a sprayt is ami neked szimpatikus, én a tubusost használom.

Renault power

(#21449) _NCT


_NCT
őstag

Kész a kocsi, -70 hurrá... Szép lett jó lett, de bárcsak ne kellett volna megtörténnie...

(#21450) giigz válasza _NCT (#21449) üzenetére


giigz
veterán

A készletedet lefotózod? :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.