Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) tresh válasza Nordik (#22699) üzenetére


tresh
addikt

Ha netes rendelés akkor igen :K

Dobhatnál egy képet ha tudsz hogy milyen féltengely van a gépsárkányba csak kíváncsiság képen érdekelne persze ha megoldható :) Nekem amúgy a féltengelyes úgy rakta fel a gumiharangokat hogy "becsapágyazta" mind két végét ahol a bilincs van így nem csak oldal irányba mozog hanem forog is evvel még több mozgástért adva.. nem szoktam senkit se fényezni de az ő munkájával 100%-osan elégedett vagyok mondjuk míg ott voltam és leadtam kb 15 ember jött be javíttatni szal tud valamit a szaki :U

Ck.: Akkor nem lesz probléma :R Adalék anyagba lehet eltérés de ha rajta volt a kódja ami alapján jó a rönci dieselbe nem lesz gond

[ Szerkesztve ]

(#22702) Ck. válasza tresh (#22701) üzenetére


Ck.
addikt

Csak attól az egytől felek h ez a sima Castrol edge benzineshez való olaj. Vagy ilyen nincs? Csak mert nem ertem miert van külön turbódízel olaj...?

[ Szerkesztve ]

(#22703) FerNandor válasza Ck. (#22702) üzenetére


FerNandor
őstag

nem tudjuk, hogy a turbo diesel olaj, miben jobb.
Elf evolution sxr 5W40-böl is van turbo dízel, de csak kb csak franciaországban lehet kapni. amúgy a legközelebbi turbodízel az elf 10w40-es.
a legtöbb olaj olyan, hogy jó benzinesbe is, meg dízelesbe is. biztos a castrolra is ez rá van írva.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22704) tresh válasza Ck. (#22702) üzenetére


tresh
addikt

ez a dieseles verzió [link]

Ez a benyás [link]

Ha megnézed mind a kettő Renault RN0700/0710 szabványt támogat ergo jó (elvileg)de viszont a turbo dieseles verzióba a diesel motorhoz optimalizált adalékokkal tolják meg a cuccot jobb hatás végett.. én úgy gondolom hogy így keverve nagy baj nem lehet de csak akkor tettem volna bele ha nagyon necces a történet. Mivel dieselbe nem vagyok otthon majd a dci-s fiúk meg írják milyen olajat dobj a gépbe :)

[ Szerkesztve ]

(#22705) rob210 válasza Ck. (#22702) üzenetére


rob210
Topikgazda

A castrolt kerüld!!!
Mivel csak rátöltöttél nem lesz baj.
A turbó nem véletlen van ráìrva, más hőterhelést kap, csak úgy mint a benzin diesel viszonylat is.
Cserénél lesz szives az úr a megfelelő turbós olajat venni ami nem castrol!!!

Renault power

(#22706) rob210 válasza Nordik (#22699) üzenetére


rob210
Topikgazda

A clio és a micra féltengely harangja egyforma, de azt hiszem talán a fiestáé is olyan.
Ezekkel egy féltengelyes tisztában van.
Nekem pl a külsőim nissan harangok voltak én is most szembesültem vele amikor kicseréltem kuplungcserénél, mert ha már ki voltak szedve a féltengelyek ezért ne kelljen újra szétszedni.

Renault power

(#22707) FerNandor válasza rob210 (#22705) üzenetére


FerNandor
őstag

megfelelö turbós olajat? :U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22708) rob210 válasza FerNandor (#22707) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen amin rajta van a turbonak megfelelő minősìtés, más fajta olaj megy a turbó dieselbe és más a szopóba.
Azt hittem ezt te tudod.

Vagy csak a fogalmazásom nem volt egyértelmű.?

Renault power

(#22709) _NCT válasza rob210 (#22708) üzenetére


_NCT
őstag

Érdemes Megane II gyári fejegységhez 15ezres komponens szettet venni? Jobb lesz a hangzás, vagy nem ér annyit? Kicx 5.2-t néztem ki, de nem tudom megéri-e beinvesztálni ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#22710) FerNandor válasza rob210 (#22708) üzenetére


FerNandor
őstag

turbonak megfelelö minösítés? hát nem tudom, de melyik(ek) lenne(ének) az(ok) az olaj(ok)?
mert a sima sxr 5w40 meg a többi, ami mondjuk peugeot-nak az ajánlott olaja, az sem kimondott "turbo diesel" olaj, hanem "sima olaj", ami tökéletesen megfelel a turbós benzines és dízeles autókba.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22711) FerNandor válasza FerNandor (#22710) üzenetére


FerNandor
őstag

vagy arra gondolsz, amit mondok, hogy "sima olaj", de turbós benyának és dízelnek?

erre gondolok: tubro diesel olaj pl. [link]

"sima olaj, de turbós benzinesnek és dízelnek egyaránt": [link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22712) kisninja


kisninja
őstag

Na holnap kap a kocsi irány a balcsi. 5 személy talán klíma :F 120km oda 120km vissza.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22713) Nordik válasza rob210 (#22706) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor hogyan lehet, hogy ilyen méretben nem találok még azok közül sem?

(#22714) rob210 válasza _NCT (#22709) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem ismerem a Megane II gyári fejegységét.
A hangszóró jó választás.

Minden esetre a 13cm-es szettektől ne várj komoly mély hangokat.

A mély hangok terjedéséhez minimum 20cm es hangsugárzók szükségesek.
Az alatt nem tud telt mély hangot kiadni a membrán kis mérete miatt.

Ennek ellenére a gyári hangszóróhoz képest érezhető lesz a változás.
Főleg ha a fejet is kicseréled majd késöbb egy kenwood vagy JVC fejre.

Renault power

(#22715) rob210 válasza FerNandor (#22711) üzenetére


rob210
Topikgazda

;) tudtam én, hogy egyről beszélünk:)

Renault power

(#22716) rob210 válasza Nordik (#22713) üzenetére


rob210
Topikgazda

:F
Adj már egy motor meg alváz számot privátban holnap estére megnézem neked.

Renault power

(#22717) FerNandor válasza rob210 (#22715) üzenetére


FerNandor
őstag

:)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22718) Ck. válasza rob210 (#22705) üzenetére


Ck.
addikt

Az itteni 2 kinti autós nagykerbe abszolút nincs semmi turbódiesel specifikus olaj... :Y

Ezek vannak az ismertebb nevek közül:

- Castrol Edge 5w40 (nincs turbódiesel változat náluk)
- Shell Helix Ultra 5w40
- Valvoline Synpower 5w40
- Mobile new life 0w40 (ez szerintem túl vékony...)

Most meglepődtem...

(#22719) giigz válasza Ck. (#22718) üzenetére


giigz
veterán

Sima 5W-40-es olaj megy bele, semmiféle turbós cuccot nem kell keresned. De ha az megnyugtat, menj be egy közeli szervizbe, és kérdezd meg, hogy a te autóba sima olaj megy, vagy olyat kell keresned, ami kifejezetten turbós dízelhez való. Azt fogják mondani, hogy sima olaj megy bele, és nyugodtan teheted bele.

(#22720) Mágus2 válasza Ck. (#22718) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha csak a következő fizuig kell, akkor nem értem mit gondolkodsz rajta ennyit.

A turbó diesel specifikus olajokban több a koromlekötő adalék, ennyi a különbség, de az is csak hosszútávon jelentkezik, a csereperiódis vége felé jól jön egy kis tartalék az olajban ezen a téren. Egy hónapig elmegy azzal is amit rátöltöttél. Ha nem tudod mi volt benne, van egy kis kockázat, mert felhabosodhat az olaj, ha nem egyeznek a régi olaj adalékai rátöltöttel.
A franciákba a TOTAL olajat használják, sőt, én a vw adagolós tdi-be is ezt töltöm. Total quartz 9000 5w40. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22721) giigz válasza Mágus2 (#22720) üzenetére


giigz
veterán

+1 a Total-ra :) Ár/érték arány bajnok :)

(#22722) FerNandor válasza Ck. (#22718) üzenetére


FerNandor
őstag

ezek teljesítik a renault szabványt. szerintem a te 1.9-esedre is ez vonatkozik, ami az 1.5-ösre. (index milyen motorolajat használsz topicból)

Követelmény (részecskeszűrő nélkül): RN0710

Ezt teljesítő motorolajok:

Elf Evolution SXR 5W-40,
Mobil Super 3000 X1 5W-40,
Castrol Edge A3/B4 5W-40,
Shell Helix Ultra 5W-40,
Fuchs Titan Supersyn RN 5W-40,
Valvoline SynPower 5W-40,
Repsol Elite Evolution %W-40,
Eni (Agip) i-sint 5W-40,
Motul Specific 0710-0700 5W-40,
Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5W-40,
Mol Dynamic Prima 5W-40,
Omv Bixxol premium 5W-40,
Cepsa Star Synthetic 5W-40,
Addinol Mega Power MV 0538 C4 5W-40.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22723) giigz válasza FerNandor (#22722) üzenetére


giigz
veterán

A Total nem teljesiti, vagy csak a listaban nincs?

(#22724) FerNandor válasza giigz (#22723) üzenetére


FerNandor
őstag

hát elvileg nem: [link]
a total azt hiszem elsösorban a peugeot meg a citroen gyári olaja, ami a szabványokból látszik is.
attól még lehet jó, csak mondom, föleg neki, hogy ennyiböl tud választani, mert ez mind teljesíti a gyári szabványt :) de a castrolt szerintem akkor is kerülje :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22725) giigz válasza FerNandor (#22724) üzenetére


giigz
veterán

Na ez érdekes, és jó tudni :) :R

Szerencsére az én autóm csipázza a Total olajat, de majd ha TD autóm lesz, mást választok :D

(#22726) Nordik


Nordik
őstag

Váltóolajból mennyire számít a márka? Csak mert ami jobbak azoknak literje 3500Ft körül vannak. Én találtam 1500-2000Ft-ért is kovácsautónál, de ezek nemtudom mennyire jók: Mannol,Supreme, Meguin. :U

(#22727) rob210 válasza Nordik (#22726) üzenetére


rob210
Topikgazda

A Mannolt nyugodtan beleteheted, egészen jó alternatíva.

Renault power

(#22728) Nordik válasza rob210 (#22727) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Esetleg tudnál mondani még ilyen olcsó, megbízható webshopokat?

(#22729) giigz válasza Nordik (#22726) üzenetére


giigz
veterán

Én az enyémbe Total Transmission BV 75W-80-at fogok tenni, olcsó, a célnak megfelel, és a Total márka garancia a minőségre. 1.900 Ft literje, ár/érték bajnok :)

(#22730) Nordik válasza giigz (#22729) üzenetére


Nordik
őstag

Ennyiért hol? Bár nekem 75W-90 kellene. :U

(#22731) giigz válasza Nordik (#22730) üzenetére


giigz
veterán

Itt 1.890 Ft literje a Total 75W-80-nak.

Itt 2.285 Ft literje a Total 75W-90-nek.

Tehát ezek a legjobb árak, ennyiért meg nem is olyan vészes :)

Milyen autód van egyébként, lehet írtad már, de elfelejtem, a listában meg nem vagy benne...

(#22732) Nordik válasza giigz (#22731) üzenetére


Nordik
őstag

Clio 1. Az a fura, hogy Unixba nekem 74W-90et mondtak, kézikönyv meg 75W-80at ír. Sőt most nézem, hogy 80W-t ír. :D Most akkor melyik megy bele?

[ Szerkesztve ]

(#22733) giigz válasza Nordik (#22732) üzenetére


giigz
veterán

Évjárat, motor? :D

(#22734) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Jöttem egy kis útba igazításért :)

A jobb első biztonsági övről lenne szó, a mostanit úgy tettem tönkre hogy alul kicsavaroztam, elengedtem, az meg felment kb félútig, szépen beszereltem a HiFim, aztán jött a meglepetés, nem tudom lehúzni mert fog.
Nézegettem piszkálgattam, aztán csavarhúzóval megtámasztottam amiről feltételeztem hogy visszafogja az övet, nagyot rántottam rajta, na akkor tört el benne valami és azóta nem akarja betölteni a posztját, nem fogja meg az utast.

Tanuló pénzből vettem egy másikat, állt 2-3hétig szatyorba a garázsba, most lett volna időm betenni de jött a meglepi, nem bírom ugyan úgy kihúzni az övet belőle, szép lassan óvatosan de semmi, megfogja az övet.

Be kell szerelni az alsó részét hogy működjön vagy ez is rossz vagy mert nem értek hozzá az a baj :F

köszönöm előre is az útba igazítást :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22735) giigz válasza Nordik (#22732) üzenetére


giigz
veterán

Igazából mindegy melyiket rakod bele, túl nagy ügyet nem kell csinálni belőle.

75W-80-at ír a tiedre és az enyémre is, én sem tudom még, hogy melyiket rakom majd bele, talán a 90-nel hidegebben is finomabban jár, vagy pont fordítva, nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#22736) Nordik válasza giigz (#22735) üzenetére


Nordik
őstag

Ezt jó lenne valami szaki megmondaná. :)

(#22737) giigz válasza Nordik (#22736) üzenetére


giigz
veterán

Bármelyik autószerelő megmondja, hogy a 80 vagy 90-nel jár majd finomabban, és melyiket célszerűbb belerakni :)

(#22738) Nordik


Nordik
őstag

Ez és ez között mi lehet a különbség? Egyik GL4+ másik GL5. :U

(#22739) rob210 válasza Nordik (#22738) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én xadot tettem bele, most a kuplungcserénél, az árát nem akarod tudni....:)

A minősìtésekre érdemes figyelni, mert nehezebb lesz a váltó járása.

Nekem JB1...... a váltóm abba gl5 75W80 kell 3.4liter.

Gépkönyvben benne van.

Renault power

(#22740) Nordik válasza rob210 (#22739) üzenetére


Nordik
őstag

GL5 akkor jó lesz, teszek bele 75W-90et szerintem, abból van csak Mannol. :U Csak jobb lesz mint a jelenlegi ezer éves váltóolaj ami benne van.

Egyébként tetszik a váltója a Clionak, eddig elég nehézkesen járt, de amióta kicseréltem a hátsó motortartó bakot igen jó, még a jobb felsőt kéne meg váltóolajat és tökéletes lesz. :))

Plusz ma motortartó gumikat is cseréltem. Itt mindenki ilyen sokat foglalkozik az autójával? :D Egyáltalán érdemes még ennyit az enyémmel?

[ Szerkesztve ]

(#22741) rob210 válasza Nordik (#22740) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ha kicsit vissza olvasol akkor látod, hogy pont most foglalkoztam vele eleget.
De amúgy is mindig csinosìtgatom csinálgatom, hálás érte.

De szerintem Tresh és Mycso is ilyen, Fernandort ki ne felejtsem, aki szereti az autóját az törődik vele.
Akit kihagytam attól bocs.
:)

Renault power

(#22742) Ck. válasza FerNandor (#22722) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi szépen a reszletes listát. Itt kint sajna csak 3-4 felebol tudok válogatni, de majd szet nézek meg.

2 napja viszont elkezdett hülyéskedni az auto, menet kozben elvesztette az erejét es kigyulladt az izzitasjelzo. A motor kontroll lámpa csöndbe maradt. Ha le állítom a motort es ujrainditom akkor kialszik az izzitasjelzo es ujra van ereje, majd 50 km mulva megint ugyanez. Diagnisztikara 1 het mulva tudom vinni, addig csak talalgatok es imadkozok h ne drága dolog legyen.
De ha sok számjegyű lesz a vége akkor olajcsere es nagyszerviz helyett kocsicsere lesz...:(

(#22743) giigz válasza rob210 (#22741) üzenetére


giigz
veterán

9 hónapja az autóval foglalkozom, 0-24, de semmi gond...

(#22744) giigz válasza Ck. (#22742) üzenetére


giigz
veterán

A Laguna a franciák prémium kocsija, prémium szervizköltségekkel.

(#22745) rob210 válasza Ck. (#22742) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nagy dolog kiveszex az izzìtó gyertyákat és direktbe rákötöd az aksira őket szépen egyesével, amelyik nem izzik fel az csere.
Kb. 10en - egy-két ezer forint magyar viszonylatban.

Olajat meg rendelj neten ha ennyire nincs a boltok polcán semmi.

Renault power

(#22746) Ck. válasza rob210 (#22745) üzenetére


Ck.
addikt

Örülnék ha csak ennyi baja lenne. Ez produkalhatja ezt az erővesztest?

A gépkönyv mindossze elektromos hibát ír ha kigyullad az izzitaslampa, ezert ijedtem meg.

[ Szerkesztve ]

(#22747) rob210 válasza Ck. (#22746) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lehet akár több százezres hiba is, de haver toyotája ugyan ezeket a tüneteket produkálta, ő is izzadt mint a ló.
Izzitókat ellenőriztük 2 nem ment, csere után hibamentes.
Nem szabad bevonzani a hibát és akkor nem lesz nagy gond.

Renault power

(#22748) FerNandor válasza rob210 (#22745) üzenetére


FerNandor
őstag

én nem értek hozzá, de szerintem menet közben dízel autóban nyáron (télen max az utóizzítás miatt) nem üzemel az izzítógyertya. :F

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22749) FerNandor válasza Ck. (#22742) üzenetére


FerNandor
őstag

hogy hogy csak ilyen kevés olaj van ott? nincsenek webshopok? olajboltok?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22750) rob210 válasza FerNandor (#22748) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én se értek a dieselhez, de a havernak ez volt a bibije mint írtam.

Minden esetre akkor sem a legrosszabból kell kiindulni.
:C :R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.