Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) wertigo1984 válasza _NCT (#21299) üzenetére


wertigo1984
őstag

Kolegam is cegledi, ma jon vissza a csaladjaval pestre, delelott hivott hogy az o autojat is elverte a jeg. Kerdezte hogy itt esett e jeg.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21302) _NCT válasza wertigo1984 (#21301) üzenetére


_NCT
őstag

Az elmúlt 25 évemben nem emlékszem ekkora méretű jegekre itt az Alföldön. Általában ceglédet minden elkerülte, most meg tessék...

(#21303) Nordik


Nordik
őstag

Melyik motortartót szokás cserélni, hogy pontosabb legyen a váltó? A hátsó kutyacsontot?

(#21304) rob210 válasza Nordik (#21303) üzenetére


rob210
Topikgazda

A hátsó motortartó baktól van az, hogy gyorsításkor remeg a váltókar.
Ha cseréled pontosabb is lesz, de iszonyat munka a megane-nál legalábbis.

Renault power

(#21305) laszlo168 válasza q61 (#21273) üzenetére


laszlo168
senior tag

Akksi volt már lekötve pár percre?

(#21306) Nordik válasza rob210 (#21304) üzenetére


Nordik
őstag

Ezen kívül még hány bak van? Mert azt tudom, hogy van ez, akkor jobb oldalon felül. Gondolom kell lennie még egynek valahol bal oldalon. :U

(#21307) rob210 válasza Nordik (#21306) üzenetére


rob210
Topikgazda

típus és kivitel kérdése.
3 max 4

Az enyémben 3 van a váltónál egy a szervó szivattyú alatt egy és a tűzfalnál a hátsó.

Renault power

(#21308) Nordik válasza rob210 (#21307) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor ezt a hátsót lehet cseréltetem, mert váltásnál érzem, hogy mintha billenne kicsit a motor, kicsit ránt és ilyenkor a váltó se jár mindig szépen.

(#21309) rob210 válasza Nordik (#21308) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen akkor az valószínűleg halott.

Renault power

(#21310) AMD Power válasza _NCT (#21290) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus Mária! Ez nagyon durva! :W :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21311) mycso válasza rob210 (#21309) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ma megkentem az alján az emelési pontokat a noverox-al, kíváncsi leszek.
Holnap reggel megnézem, ha kell átkenem még1x, aztán megy rá az alvázvédő.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21312) giigz


giigz
veterán

Elvileg holnap jön meg a torx készletem, és akkor nekiesek a tömítés cseréjének :)) :C

Viszont nem csak a tömítés az oka mindennek, mert Rob injektor + alapjárati motor párosával hidegen 750 (rosszabb esetben 500, de már 750-nél is fulladozik), melegebben, vagy indítás után félperccel már 1000 körül van az alapjárat, és manapság ezt jórészt tartja is, tehát melegen 1000 körül van az alapjárat, maximum 1.500. Míg régen legalább 1250 volt, de kuplungoláskor, vagy ha úgy volt kedve, akkor 1.750 körül is volt.

Tehát a tömítés után kiderül, hogy Rob cucca hogyan reagál a dolgokra, és akkor már hátha lehet következtetni, hogy még mi a rossz, alapjárati motor, vagy mi...

(#21313) Csabee. válasza _NCT (#21291) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szegény kocsid nagyot kapott. Sajnálom :S

Üdv: Csabee.

(#21314) imyourfriend válasza _NCT (#21290) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ilyen mértékű kárnál fogalmam sincs hogyan javítanak, lehet érdemesebb az egész külsejét lecserélni..

(#21315) _NCT válasza imyourfriend (#21314) üzenetére


_NCT
őstag

Azt azért nem érdemes szerintem, akkor így marad.... Nem akarok már több százezret rákölteni...

[ Szerkesztve ]

(#21316) tresh válasza mycso (#21253) üzenetére


tresh
addikt

Árat nem írt 17 es ha jól emlékszem de ha érdekel és nincs facebook-od kérek tőle e-mail/telot azt megkérdezed :))

MMA87: részvét a boci végett :( nekem is elverte a jégeső de nem ennyire durván még tavaly azóta is úgy van nincs kedvem telibe fújni érte az autót

[ Szerkesztve ]

(#21317) q61 válasza laszlo168 (#21305) üzenetére


q61
újonc

Kösz a tippet, még nem próbáltam meg. Hadd kérdezem meg miért gondolod, hogy segiteni fog, volt már
hasonló problémád?

(#21318) AMD Power válasza tresh (#21316) üzenetére


AMD Power
titán

Én biztos elbőgném magam. Ilyen szempontból "jó" nálunk mert itt BP nem jellemző az ekkora jég. Egyenlőre...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21319) tresh válasza AMD Power (#21318) üzenetére


tresh
addikt

Na igen itt mást nem lehet csinálni max elsírni magad kb hogy b*ssza meg de ennyi .. nekem azért negyed ennyire durca és csak a tetőn van 10 apróbb jég nyom de amikor megláttam nem kicsit lettem ideges..főleg hogy pont akkor raktam rendbe a verdát szóval meg értem ha ki van bukva MMA87

[ Szerkesztve ]

(#21320) rob210 válasza giigz (#21312) üzenetére


rob210
Topikgazda

Melegebb van/volt és ezért ment lejebb a fordulatszámod.
Szerintem talpcsere után megszűnik a hoba és minden jó lesz.
De majd kiderül.

Más:
Rekord fogyasztás van készülőben, eddig úgy néz ki, hogy 6 literben meg fogok állni.
Igaz most nem is városoztam meg dugóztam.
De ha meglesz a 6 liter az új rekord;)

Renault power

(#21321) AMD Power válasza tresh (#21319) üzenetére


AMD Power
titán

Borzasztó lehet egy ilyen. Ez olyan mint mikor ellopják az ember autóját. Hála az Égnek nekem még nem volt ilyen ,de remélem soha nem is fogom átélni. Mondjuk jelen állás szerint nem is veszélyeztet ez a helyzet. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21322) rob210 válasza AMD Power (#21321) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt már akartam kérdezni mi van veled mostanság?
Mert rendesen eltűntél a fórumokról.

Renault power

(#21323) AMD Power válasza rob210 (#21322) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek minden rendben. Vagyogatok én itt csak másfele. Ilyen fórumokat is olvasgatok már.....

Apukák mindennapjai :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21324) tresh válasza AMD Power (#21323) üzenetére


tresh
addikt

hoho :)) Lehet lassan gratulálni ? :B

[ Szerkesztve ]

(#21325) AMD Power válasza tresh (#21324) üzenetére


AMD Power
titán

Július 9-i genetikai vizsgálat és ultrahang eredményét még megvárjuk (ez 12 hetesen történik) ha ott minden rendben lesz akkor igen. :B :K :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21326) tresh válasza AMD Power (#21325) üzenetére


tresh
addikt

:)) Reméljük minden rendbe lesz :R

[ Szerkesztve ]

(#21327) tresh


tresh
addikt

[link] lemaradt a pöszó :))

[link] ford/rönó/pözsó teszt :)

[ Szerkesztve ]

(#21328) giigz válasza tresh (#21327) üzenetére


giigz
veterán

Mindhármat elfogadnám :K :D

(#21329) tresh válasza giigz (#21328) üzenetére


tresh
addikt

ja ja jó kis bringák

(#21330) rob210 válasza AMD Power (#21325) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na hál istennek legalább nem csak én leszek itt apuka.
Nálunk 6 éve volt ilyen ultrahang. Idén öt múlt, már a kis nyavajás;)

Akkor viszont lassan venned kell egy cliot:) az a legolcsóbb megoldás és hidd el gyerek mellé alap felszereltség a kocsi, nélküle is megy, de borzasztó nehéz.

Tisztelem a szüleinket, bár az még nem egy ilyen felgyorsult világ volt.

Renault power

(#21331) tresh válasza rob210 (#21330) üzenetére


tresh
addikt

na igen más világ volt emlékszem anno fater minket még simsonon vitt elől ültem én hátul a nővérem :D

(#21332) AMD Power válasza rob210 (#21330) üzenetére


AMD Power
titán

Tudom ne is mond... ez majd még elválik jövőre... De tudom jól ,hogy mennyire kell majd az autó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21333) tresh válasza AMD Power (#21332) üzenetére


tresh
addikt

segítség kell szólj szívesen elmegyek veletek megnézni a verdát :))

(#21334) giigz


giigz
veterán

10 napja rendeltem, és ennyi idő alatt nem sikerült megoldaniuk, hogy Budapestről megjöjjön egy csomag 1.050 Ft-os szállítási díjjal. Szerintem nincs miről beszélni, ez botrányos.

(#21335) tresh válasza giigz (#21334) üzenetére


tresh
addikt

Előreutalással veted ?

akkor g*ci lennék és nem venném át ;)

[ Szerkesztve ]

(#21336) giigz válasza tresh (#21335) üzenetére


giigz
veterán

Nem, csak utánvéttel szállítanak... Persze rendelhettem volna ugyanezt máshonnan, más futárszolgálattal, és akkor már múlthét elején megjött volna... :W

(#21337) rob210 válasza giigz (#21336) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én ennyi idő alatt már lesétáltam volna vele.
Tuti én se venném át én rendelt terméket 3 napon belül vagyok hajlandó átvenni, utána kenjék a hajukra, mert megszerzem máshonnan.
Egyébként nem hiszem, hogy postával együtt olcsóbb pestről mint nálatok egy barkácsboltból.

Renault power

(#21338) giigz válasza rob210 (#21337) üzenetére


giigz
veterán

Debreceni barkácsboltokat nem ismerem, itt pedig ahol néztem, mint már írtam is, horror áron volt. Imbuszkulcsos volt 2-3k körül, de nekem olyan nem kell, csak vagy bites, vagy külön csavarhúzós, vagy ilyen kihajtható. Néztem elég sok helyen, de tényleg nem találtam értelmes áron értelmes terméket.

Ilyen kihajthatót lehet rendelni netről, ha egy másik márka mellett döntök, akkor már rég itt lenne... Ja, helyben van 700-800 Ft-ért imbuszkulcsos, valami kínai noname, de nem olyat akarnék...

Mindjárt megejtem ez ügyben az utolsó telefonomat, megmondom, hogy ha holnap megjön, akkor még elnézem, egyébként ha ezt nem tudja garantálni, akkor meg rendelek máshonnan, ezt meg visszaküldöm.

Egyébként az ilyen is csak velem fordul elő :D

(#21339) FerNandor válasza giigz (#21338) üzenetére


FerNandor
őstag

nem igaz, hogy nem tudsz elmenni egy baumaxba vagy valami hasonló helyre.. :N
"Debreceni barkácsboltokat nem ismerem" ezt nem értem. menj be a boltokba és akkor megismered.

ez a mannesmann vagy mi, bár nem ismerem, de szerintem ilyen tipikus kínai, de "németnek" látszó név alatt futó valami. amúgy meg nem kell félni az olcsó kínai bitfejektöl, stb dolgoktól, mert hobbi célra böven jók! abban, hogy te kicsavarsz 3 torx fejet egy hónapban, nem fognak eltörni, tönkremenni. én is ilyeneket vettem párszáz forintért a baumaxban és a T40-essel kiszedtem az ülést és semmi baja nem lett a fejnek, pedig azért az meg volt húzva.

a netes vásárlástól meg 8 vagy hány napig indok nélkül el lehet állni..

fölösleges másikat rendelni, hacsak nem akarsz annyira rendelni. drágább lesz a leves, mint a hús.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21340) giigz válasza FerNandor (#21339) üzenetére


giigz
veterán

Felhívtam, és pontosan azt ismételték el, mint pénteken, hogy ma vette át a futár, és a következő munkanapon kapom meg :D

De közben lehet úgy döntök, hogy inkább egy 101 darabos készletet veszek meg, azt hiszem ilyen van talán treshnek vagy MMA-nak is... Ha úgy döntök, hogy inkább ezt akarom megvenni, akkor csak annyi, hogy holnap megmondom a futárnak, hogy nem veszem át, és készen is van?

(#21341) FerNandor válasza giigz (#21340) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem nyugodtan lemondhatod a rendelést e-mailben is, az oldalukon is biztos fent van ez, hogy 8 vagy hány napon belül indok nélkül visszamondhatod, ez általános szabály netes rendeléseknél.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21342) tresh válasza FerNandor (#21341) üzenetére


tresh
addikt

:K

Ja ja nyugodtan vissza lehet mondani nem kell érvelni meg mondod hogy köszi nem kell azt kalap kabát :U

(#21343) AMD Power válasza tresh (#21333) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos a jelenlegi fizetésem mellett nem Renault mennék el nézni. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21344) rob210 válasza giigz (#21340) üzenetére


rob210
Topikgazda

Netes rendelés esetén 3 munkanapon belül kell szállítani, ha csak fel nem tűntetik a hosszabb szállítási időt.
Ezen túl vagy simán nem vagy otthon aztán kész nem kell velük diskurálni.

Renault power

(#21345) kisninja válasza rob210 (#21330) üzenetére


kisninja
őstag

Téves nekem is van egy kislányom lassan éves lesz. :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21346) rob210 válasza kisninja (#21345) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na akkor megnyugodtam itt a sok kis " suhanc " közt legalább nem vagyok egyedül.
:C

Renault power

(#21347) giigz válasza rob210 (#21344) üzenetére


giigz
veterán

Feltüntették, hogy 5-7 munkanap lesz, tehát abba még belefér, mert holnap lesz a 7. munkanap, és elvileg holnap meg is jön. Viszont pénteken amikor hívtam, akkor is azt mondták, hogy aznap adták fel, és következő munkanapon megjön, meg ma is azt mondták, hogy ma vette át a futár, és holnap megjön.

Most már eldöntöttem egyébként, úgy sincs itthon semmi szerszám, ezt visszaküldöm majd ha megjön, én meg megrendelem a 101 darabos készletet, Brüder Mannesmann, 2 év garanciával, jó német minőség :) 3k+1k a posta, de legalább most már ezzel sem kell foglalkozni.

MMA, lefotóznád nekem, hogy a te készleted hogy néz ki?

(#21348) mycso válasza rob210 (#21346) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

rob, köszi, hogy a Noverox-ot behoztad a köztudatba.

Ez a cucc kegyetlen....olyan réteget hoz létre a rozsdát átalakítva, hogy igazából még festeni sem lenne szükséges, nyilván esztétikailag elfér a festés utána.

Durva cucc. Szépen megcsináltam az emelési pontjaimat, itt már alvázvédőzve:

megcsináltam belső és csomagtartó világítást normálisan; előre 2x3 led, csomiba is, hátra 1x3:

a hátsó íven ez a gumis védőbigyó fel volt válva, azt is a helyére raktam, meg a jobb első sárvédő betétem lógott, azt felraktam/rögzítettem normálisan...ja meg az aux in kábelem volt megtörve a fejen, azt cseréltem.

Ma pont ideális idő volt (borús).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21349) giigz válasza mycso (#21348) üzenetére


giigz
veterán

Arról nincs kép, hogy előtte milyen volt? :)

(#21350) mycso válasza giigz (#21349) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nos, igen ez az amit, általában kihagyok.....hogy az előtte lévő állapotot lefényképezzem.

Majd megpróbálok már rászokni.

Egyébként semmi extra, csak az emelési pontoknál mind a 4-nél, a "karima" részéről le volt jőve teljesen az alvázvédő és elkezdett rozsdálni --> ezután szépen leszedtem, amennyire lejött a még lógó régi alvázvédőt, aztán megkentem a noverox-al tegnap.

Ma meg alánézek, 'oszt gyóóó új lett az alja az autónak. Ezután megfújkáltam alaposan alvázvédővel és ennyi.

Tehát itt nem volt már rajta cucc és itt kezdett rozsdálni, meg körülötte és a belsejében is már cafatokban lógott az alvázvédő réteg:

Mondjuk a rozsdát ne úgy értsd, hogy kirohadt az alja, csak a felületén már megjelentek a rozsdapettyek.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.