Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) giigz válasza eTrade (#22550) üzenetére


giigz
veterán

Igen, ő nem fogja félvállról venni, hanem legjobb tudása szerint megpróbálja kideríteni, hogy mi lehet a gond.

Fogalmam sincs, idáig miért nem hozzá vittem az autót...

(#22552) Josi válasza FerNandor (#22544) üzenetére


Josi
aktív tag

Gennyiért vesztegették?
Gondolkodom már egy ideje, hogy ne csak a külsőt tudjam, hanem a belső hőmérsékletet is.
Én most 2,15$-ért látok ilyent.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22553) FerNandor válasza Josi (#22552) üzenetére


FerNandor
őstag

én 2.99AUD-ért vettem, 644Ft volt. a tied olcsóbb, én nem néztem akkor elég jól körül :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22554) tresh válasza giigz (#22551) üzenetére


tresh
addikt

Ezt mi se tudjuk :P De örömmel hallom hogy végre nem cukrász szereli az autód hanem akinek nem csak szakmája ez hanem ért is hozzá :K

(#22555) tresh


tresh
addikt

Esti szép álomhoz :B

(#22556) rob210 válasza tresh (#22555) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nekem sok.
Én inkább a motorház alatt szeretem a tuningot.

Bár itt is van egy kis ez az a külsőn is.
:R

Renault power

(#22557) Laraxior válasza rob210 (#22556) üzenetére


Laraxior
titán

és hátsó kerekes :C :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22558) tresh válasza rob210 (#22556) üzenetére


tresh
addikt

Pedig ez gyári bringa és a régi technika dübörög alatta én meg azt szeretem :)

De nem rossz az a kis méregzsák amit linkeltél

(#22559) FerNandor válasza tresh (#22555) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem ez még tetszik. nem csicsás, hanem szerintem pont kellöen durva a kis Cliohoz, illik hozzá.
de amúgy tök gyáriak az elemek, nem?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22560) tresh válasza FerNandor (#22559) üzenetére


tresh
addikt

Gyáriak csak a hátsó szárny nem az :K

(#22561) FerNandor válasza tresh (#22560) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, jól emlékeztem akkor, asszem az NFS most wantedben is volt ilyen kis clio :)
nagyon fasza, elfogadnám.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22562) giigz válasza tresh (#22554) üzenetére


giigz
veterán

Elkiabálni azért nem akarom, de az tény, hogy amikor tegnap ott voltam nála időpontot kérni, már akkor látszott, hogy precízen csinálja a dolgokat, hallgatta a motort, nézett mindent, és látszott, hogy gondolkozik rajta, mi lehet a hiba oka. Aztán nem azt mondta, hogy na ha a gép nem mutat semmit, akkor szevasz, hanem majd csütörtökön menjek, és hagyjam ott az autót 1 napra, megnéz rajta mindent, amit tud. :)

A műhelye tiszta, minden szerszám katonás rendben, van rendes 4 pontos emelője is, be tud menni a kocsi alá, stb. stb., végre egy profi szerelőnél vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#22563) SZATA válasza FerNandor (#22544) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem is ilyen van, de már alig látszik, meghal benne az elem. Elég lassan reagál a változásra is. Volt egy régebbi is, annak külön drótos érzékelője volt, forrasztásnál elszakadt, utána meg össze lett gányolva.

(#22564) tresh válasza FerNandor (#22561) üzenetére


tresh
addikt

Jaja abba volt :K Nagyon jó kis élmény autó lehet szívesen tudnám a nem létező garázsomba :C

(#22565) Ck.


Ck.
addikt

Gyerekek, csak nekem van vmi gagyi utángyártott ablaktörlő karom, vagy Laguna II-ben esélytelen felnyitni őket? Tudniillik ugyanis, h a motorhaztetobe megakad...

(#22566) FerNandor válasza Ck. (#22565) üzenetére


FerNandor
őstag

nem lehet, hogy csak lejjebb lett állítva? vagy elkopott és lecsúszott a legaljára?

Punto II-n nekem a jobb szélsö pl beleért a szélvédö alatti müanyagba, kicsit feljebb kellett állítani.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22567) Ck. válasza FerNandor (#22566) üzenetére


Ck.
addikt

Ezt lehet vhol állítani? En magára a mozgató fém karokra gondolok, nem a lapátokra. Ha igen, akkor este ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#22568) tresh válasza FerNandor (#22566) üzenetére


tresh
addikt

Motorháztető fel és utána lehet leszedni a kart ha jól emlékszek mivel légellenállás miatt félig a mocitető alatt van én is f*sz dolognak tartom..amúgy a kezelési könyvébe benne van mi a módja a cserének ;)

(#22569) FerNandor válasza Ck. (#22567) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, lehet állítani a fém kart, a csavart kell meglazítani azt hiszem és akkor a recés foglalaton tudsz állítani, ahogy Tresh is mondja.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22570) Ck. válasza tresh (#22568) üzenetére


Ck.
addikt

En csak siman fel szeretnem hajtani pl ablakmosasnal vagy télen a ráfagyás ellen. Akkor ez esélytelen?

(#22571) tresh válasza Ck. (#22570) üzenetére


tresh
addikt

Régi módszer valami karton lapot be raksz alá télen :B

(#22572) Ck. válasza tresh (#22571) üzenetére


Ck.
addikt

:)
Az lesz, bar meglepő, hogy igy terveztek meg...

(#22573) tresh válasza Ck. (#22572) üzenetére


tresh
addikt

Sok "újabb" autónál így oldották meg ..az tény hogy én se szimpatizálok vele de hát kérem szépen aki egy lagunába ül az nézze el neki ezt :P ;]

(#22574) Ck. válasza tresh (#22573) üzenetére


Ck.
addikt

Egye fene, de csak mert olyan kényelmes. :D

(#22575) FerNandor válasza Ck. (#22574) üzenetére


FerNandor
őstag

én vettem a lidliben asszem 700 forintért ilyen nagy "alufóliát". kívülre kell rakni télen, lefedi az egész szélvédöt, a lapátokat is. és ha hó van, vagy ráfagyna az esö, akármi, akkor csak leszedem, lerázom és ott van alatta a tiszta ablak :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22576) tresh


tresh
addikt

Az a felni kéne nekem is nagyon csinos :B

(#22577) FerNandor válasza tresh (#22576) üzenetére


FerNandor
őstag

Szerdán reggel megyek a renault-hoz a spoiler javításra, de nem Pécsen, hanem Kaposszekcsön. A pécsiek hülyék, mint a f@sz. Pótféklámpa asszem 7200Ft. Munkadíj nincs. És akkor veszem át az olajhütö tömítést is, 4600Ft.

Megvettem a hajtókarcsapágyat
[link]
[link]
7900Ft (8800Ft)

És a hajtókar csavarok hétfön vagy kedden jönnek meg, 25500Ft helyett 8700Ft. :Y

Rendelem az olajat. ENI I-sint 5W-40-et fogok belerakni (6900Ft a 4+1liter), olajteknötömítés 6900Ft, olajszürö 1000Ft.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22578) tresh válasza FerNandor (#22577) üzenetére


tresh
addikt

Akkor "szépülni" fog a drága :R

:B

[ Szerkesztve ]

(#22579) FerNandor válasza tresh (#22578) üzenetére


FerNandor
őstag

úgyám biza :C

meg is rendeltem a dolgokat. :)
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22580) tresh válasza FerNandor (#22579) üzenetére


tresh
addikt

Szép kis lista és egy része mindig jó ha kéznél van pl féktisztító :)

(#22581) FerNandor válasza tresh (#22580) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, és tök olcsó a féktisztító is. 1 úgyis elmegy szereléskor, letisztítani a csöveket meg mindent, ahogy szivárgás miatt folyt az olaj. az a multi spray meg olyan, mint a wd40 és az is tök olcsó. meg vettem egy olyan tömítö szilikont, ami ellenáll olajnak, üzemanyagnak stb. sose lehet tudni és az is olcsó. :)

és fasza, mert, ha beválik ez az Eni olaj, (bár miért ne lenne jó) akkor innen fogom tudni venni, olcsón a többi szürövel együtt. mert akárhogy is nézem, náluk vannak a legjobb árak.

a hömérönek meg ezt a helyet találtam. talán ez a legszolidabb és nincs útban sem.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22582) giigz válasza FerNandor (#22579) üzenetére


giigz
veterán

Az ilyen apróságokat én is a Kovácstól rendeltem a múltkor az alapjárati motor mellé :)

(#22583) FerNandor válasza FerNandor (#22581) üzenetére


FerNandor
őstag

a lángnál helyben pl ugyanaz a Reinz olajteknö tömítés:
13 682 Ft
Saját ár: 10 262 Ft
Kedv.: 25,00 %
ez a kovácséknál 6900Ft. :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22584) FerNandor


FerNandor
őstag

most hívtak a kovácsautótól, hogy holnap adják fel és péntekre itt van :)

Tresh: áh, majd jövö hét után csak. jövö héten lesz meg a hajtókarcsavar meg az olajhütö tömítés, de akkor a szerelönek nem jó, úgyhogy majd azután lesz egyben megcsinálva ez a pár dolog. :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22585) tresh válasza FerNandor (#22584) üzenetére


tresh
addikt

Na akkor mehet a hétvégi autó szerelés :))

(#22586) tresh


tresh
addikt

Vajon van alapja még a japán autók legendájának?

kiemelnék egy kis szösszenetet : Ma már lemaradásban van megbízhatóság szempontjából a Toyota Auris, nem csak elődjeihez, hanem akár a Renault Scénichez mérten is

Az azért nagyon beszédes, hogy Renault Scénic kapcsán ritkábban kell a sárgaangyalt hívni, mint Toyota Auris, Nissan Qashqai vagy Volkswagen Golf/Bora/Jetta esetében

[ Szerkesztve ]

(#22587) Ck. válasza FerNandor (#22577) üzenetére


Ck.
addikt

Dobsz egy képet a gepedről? A tagok között nem találtalak.

(#22588) giigz válasza Ck. (#22587) üzenetére


giigz
veterán

Pedig ott van :D Kép

(#22589) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22590) tresh


tresh
addikt

Szép estét Urak,

Hazaérve kicsit szerelgettem mert a mapszenzoromnál lévő cső úgy döntött eltörik 15-6év után elfáradhat meg engedem persze a könyök résznél..szerencsére csak kb 1 cm darabka így levágva majd a rögzítést kicsit átmókolva vissza tudtam tenni de le cserélem hiába jó na most ötleteket várnék honnan tudnék én beszerezni emberi áron (akár 1-2 méter is jöhet ) ebből a csőből. Evidens ugye hogy a hőt bírnia kell..
cső paraméterei : külsőátmérő 10,5mm ; falvastagság 2,3mm ; belsőátmérő 6,1mm (inkább6 legyen)
Jelenlegi megoldás :D

(#22591) giigz válasza tresh (#22590) üzenetére


giigz
veterán

Neked is GM mapszenzorod van? :U Ilyeneket gyárilag is tettek bele? :U

(#22592) tresh válasza giigz (#22591) üzenetére


tresh
addikt

Ez gyári ;) De ha akarod mutatok benne bosch-t és így tovább még jó pár márkát :D

Amúgy a mapszenzor hibátlan csak a cső öregedett meg és ma hazafelé megtorpant de mióta meg mókoltam harap a paripa :D

[ Szerkesztve ]

(#22593) FerNandor válasza tresh (#22590) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem itt pécsen egy azt hiszem föként hidraulikás cég csinált csövet, amikor a Clióba kellett pótolni egy gumicsövet a klímához. ott helyben, hamar megvolt. mondjuk már nem emlékszem, de azt hiszem nem volt drága.
szóval szerintem elsösorban ilyen hidraulikás céget keress. nekik biztos vannak hö és nyomástürö fasza csöveik.

(#22587) Ck. Giigz berakta neked, de ha kell még valami, szólj.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22594) giigz válasza tresh (#22592) üzenetére


giigz
veterán

Akkor még nekem is a gyári van, csak furcsálltam, hogy GM-et használt a Renault...

(#22595) tresh válasza giigz (#22594) üzenetére


tresh
addikt

Miért a bosch-t nem furcsállod benne vagy pl a lucast,bendix és így tovább :))

FerNandor: köszi a tippet lesek valamit hátha de ha még valaki tud valamit jelezze ! :B

[ Szerkesztve ]

(#22596) giigz válasza tresh (#22595) üzenetére


giigz
veterán

Azt nem, mert minden Bosch, Valeo, a Lucas-szal is találkoztam már, de a GM-et még csak azon az érzékelőn láttam :)

(#22597) tresh válasza giigz (#22596) üzenetére


tresh
addikt

Pont amit ma linkeltem cikket abban van az igazság hogy ma már nem az számít hol rakják össze a gépet hanem kitől veszik az alkatrészeket..és pl az angol GM (ami mára már talán nem is az) nem egy autó márkában megtalálható ahogy pl egy pözsó motor a mini be vagy a bmw-be vagy pl rönó diesel a volvoba :) Amíg hibátlanul teszi a dolgát úgy ahogy megálmodták felőlem Bélabá is gyárthatja a pincébe ;)

(#22598) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Úgy forgatja mint Giigz. ;] [link] Csak jobban halad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22599) giigz válasza Mágus2 (#22598) üzenetére


giigz
veterán

Na ez már üveghang, nem az én 6.000-em :D

(#22600) rob210


rob210
Topikgazda

Na megszoptam nem kicsit nagyon.
Ki volt a jobb kormány összekötöm plusz költség, csere a gumiharang ki volt repedezve.
És ami a fő baj, traktorhanggal jöttem haza.
Szétrohadt a perem a középső dob előtt ahol a rezgéselnyelő van, csere az egész dob 16.000.- a legolcsóbb.

És jön a slusszpoén valamit nem jól raktunk össze, és sebesség növelésre szépen folyamatosan zakatol valami. Csak azt nem tudom mi, a f@szom.

Amúgy amiért szétszedtük az siker nagyon jó az új kuplung és a réginél ki volt a kinyomó, el volt kopva a tárcsa és féloldalra kopott a szerkezet.
De sebaj ez már a múlté.
Nagyon megszívtam.

Ráadásul a kocsit reggel 9 és este 9 között folyamatosan szereltük.
Kurv@nehéz kuplungot cserélni, mindent le ki és szét kell szedni.

Már értem a szerelők miért utálják a renaultokat.
Ami kis munka azokat az ember otthon meg tudja csinálni, így csak nagy munkákkal találkoznak a szerelők, az viszont rendre nagy szopás.

:W
Remélem holnap délután el tudok menni a kocsival dolgozni, mert különben nem tudom mi lesz.
:W

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.