Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) FerNandor válasza rob210 (#21249) üzenetére


FerNandor
őstag

persze :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21252) SocketA válasza tresh (#21245) üzenetére


SocketA
aktív tag

Mennyi az annyi?

(#21253) mycso válasza tresh (#21245) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mekkora, mennyiért?

Most egyébként EZZEL szemezek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21254) giigz válasza mycso (#21253) üzenetére


giigz
veterán

Na ez 10/10-es :K

(#21255) rob210 válasza mycso (#21253) üzenetére


rob210
Topikgazda

Végre egy egész korrekt hirdetés.

Renault power

(#21256) SocketA


SocketA
aktív tag

Tegnap megjott a kis dragank a fenyezesbol, nagyon szep lett! Csak ajanlani tudom Oket, vegre egy normalis szerviz. :R

Viszont! Kertem Oket, hogy vegyenek nekem a bontobol a jobb oldali ajtora is egy diszlecet, mert ket helyen ki van torve a pocok rola, es igy nem teljesen fekszik fel az ajtora.
Vettek is, le is fenyeztek szepen (mert mindket oldali ezust szinu, nekem meg fekete muanyagok vannak a kocsin), viszont mondtak, hogy Ok nem tudjak feltenni, mert a jobb oldali diszlec egy helyen oda van ragasztva, es felnek, hogy a festessel egyutt jon le csak.

Szerintetek mit csinaljak? Probaljam meg lefeszegetni finoman valahogy, vagy hagyjam a fenebe, nem er annyit?
Van esetleg valahol leiras, hogyan kell a diszlecet leszedni?

(#21257) _NCT


_NCT
őstag

Nektek is olyan a Megane 2 szabadkezeseknél, ha berakom a kezem, és nyitja a zárat, de az ajtókat nem nyitom ki, akkor kb 20-30s múlva visszazárja magától?

(#21258) SocketA válasza _NCT (#21257) üzenetére


SocketA
aktív tag

Nekem kartyas van, de annal ha rapittyentek es nem nyitom ki a kocsit, akkor fel perc mulva visszazar. Ez szerintem a kartya nelkuliben is igy van. Gondolom veletlen nyitas ellen.

(#21259) giigz válasza _NCT (#21257) üzenetére


giigz
veterán

Mi a helyzet manapsag az otoddal?

(#21260) hossszú


hossszú
őstag

Nem túl régen cseréltettem ki az első féktárcsáimat és a betéteket de nem igazán vagyok megelégedve vele. Lassú fékezésnél visít a fékem, lehet még nem kopott össze? Ferodo a tárcsa és a betét is.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21261) rob210 válasza SocketA (#21256) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hőlégfúvóval melegítsd meg úgy könnyebben elengedi a ragasztó, ha valóban felragasztotta valami barom.

Renault power

(#21262) SocketA válasza rob210 (#21261) üzenetére


SocketA
aktív tag

Sajnos az nincs, meg egy vacak hajszaritot sem tudok vinni. Szted menni az esely, hogy feltepi a fenyezest?

(#21263) rob210 válasza hossszú (#21260) üzenetére


rob210
Topikgazda

A ferodo nagyon jó cucc de visításra hajlamos mint a textar.
Mostanában az olcsóbb brembo is.

Ate kell az nagyon frankó, vagy az EBC de elég drága mulatság.
Nekem a mintexekkel semmi bajom, de nem is olyan súlyt kell megfogniuk mint a tied:D

Renault power

(#21264) rob210 válasza SocketA (#21262) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha gyári a fényezés akkor nem sok, de natúrba én se kockáztatnám meg a letépést.

Renault power

(#21265) SocketA válasza rob210 (#21264) üzenetére


SocketA
aktív tag

Nem gyari, kiderult most, hogy a bal oldala torve volt, belul is hegesztve volt es azert kezdett el rozsdasodni, mert beazott ezen a reszen, ahol javitottak.
A bal ajto is volt mar fenyezve.

Van valahol manual, hogyan kell leszedni a diszlecet?

(#21266) hossszú válasza rob210 (#21263) üzenetére


hossszú
őstag

Utána néztem ennek a két márkának.
Az EBC-nek találtam egy betétjét ami pénztárca barátnak mondható [link]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21267) hossszú válasza hossszú (#21266) üzenetére


hossszú
őstag

Ezt találtam az EBC oldalán, lehet mégis csak várok egy picit a vásárlással, hátha bekopik a Ferrodo is. :)

FIGYELEM KEDVES VÁSÁRLÓNK!

Az összes EBC fékbetét sorozatnál szokatlan lehet, hogy esetenként csak több ezer kilométer megtétele után szűnik meg egy zavaró, visító hang, ami a szokásosnál keményebb dörzspárna anyag miatt képződhet. Amíg ezt a hangot adja a fékünk, addig biztosan nincsenek teljesen összejáródva a felületek. A fékhatásra ugyan nincs nagy befolyással, csak kellemetlen a fülnek. Próbálja meg figyelmen kívül hagyni a zavaró zajokat, mert ha türelmesen bejáratja az alkatrészeket, akkor cserébe egy hosszú életű és kiváló féket kap.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21268) rob210 válasza hossszú (#21267) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen a baj az, hogy a ferodot ha elfékezed akkor kikeményedik vagy mit csinál és a büdös életben nem lesz többé csendes.

Ennek ellenére ha még nincs bennük 2000km és úgy nyikorognak akkor légy türelmes, jó lesz az:D
:R

Renault power

(#21269) _NCT válasza giigz (#21259) üzenetére


_NCT
őstag

Tankolom 'oszt gurul. :D Szerencsére futóműbeállítás volt az utolsó művelet mikor szervízben járt 2-3 hónapja, mikor nyári gumira váltottam.. Fogyasztásom az most 7.6 körül van klímával, de 250km-t mostanában hosszútávon jártam vele. Múltkor mikor 2 hónapig csak városban járt, 8.6 körül volt klímával.

[ Szerkesztve ]

(#21270) giigz válasza _NCT (#21269) üzenetére


giigz
veterán

Egy kicsit sokallom ezt a fogyasztást, de gondolom ennyinek kell lennie.

(#21271) attilav2


attilav2
őstag

A megane 1 tankja így néz ki?
[link]

Az alján van egy csőcsonk, szerintem nálunk az repedt el, akkor a tank cserés?
Zárszettet már találtam (gyújtáskapcsoló nélkülit) 27-ért újat(valeo), de nem tudom megrendelni mert anyám elveszi az összes pénzem, de a tank az gyaníthatóan ennél is drágább ha márkaszervízbe megrendelem az újat.
Nem tudom anyámnak mi a szándéka az autóval, de ha ennyire nem akar rá költeni akkor akár el is adhatná, vagy beadhatná egy bontóba.
Pedig simán ki lehetne pofozni annyira, a zár és tankcserével, h ki tudjunk vele menni nyaralni Boszniába vagy Montenegróba.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21272) giigz válasza attilav2 (#21271) üzenetére


giigz
veterán

1. Beszéld meg a dolgot édesanyáddal, hogy mit akar vele csinálni. Amíg ez nincs meg, addig teljesen fölösleges bármiről is beszélni.

2. Ha megakarja tartani az autót, akkor kérdezd meg az ismerőseidet, hogy hova hordják az autót, tudnak-e jó szerelőt a városban.

3. Vigyétek el oda az autót.

(#21273) q61


q61
újonc

Sziasztok!

Renault Megane II 2004 évjáratú kocsim van és az alábbi problémával küszködöm:
Ha a kocsi közelébe kerül a kulcs az autó állandóan zárni akar nem hajlandó kinyitni, jó pár percbe kerül mire sikerül kinyitni. Ha be tudok ülni az autóba az inditásra már hajlandó elindulni és közlekedni is lehet vele.
Ha leállok és kiszállok be tudom zárni de van úgy hogy pár méter távolságból kattan és visszanyit.
Ha megálláskor az ablak le volt húzva leálláskor vissza húzza ha nem is zárok.
Volt már valakinek ilyen tapasztalata és mi volt a megoldás
Segitségeteket előre is köszönöm.

(#21274) _NCT válasza giigz (#21270) üzenetére


_NCT
őstag

Rövid távon pedig ennyi, nem tudok vele mit csinálni,beletörődtem (meg vettem egy fasza kerót, hogy inkább azzal járjak majd :D)

(#21275) AMD Power


AMD Power
titán

Az új Renault Clio RS szemben elődjével és a Peugeot 208 GTi-vel, vajon melyik nyer?

Király videók. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21276) FerNandor


FerNandor
őstag

hoppá nekem meg mim van?! el is felejtettem mutatni:
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21277) giigz válasza _NCT (#21274) üzenetére


giigz
veterán

Rakjál bele Xado gélt :D Lehet egy picit csökkenne a fogyid, ha csak 1-2 decivel, már megérte :)

Milyen bicód van?

(#21276) FerNandor: Itt mit kell nézni? :D

(#21278) FerNandor válasza giigz (#21277) üzenetére


FerNandor
őstag

van biztonságiöv-visszajelzöm. írtam már régebben, nem tudtuk, mi van vele, nem müködött. gyári diaggal se lehetett visszaállítáni, aztán múltkor porszívózás közben észrevettem, hogy nincs a helyére pattintva az ülés alati stekker. elöhúztam és akkor láttam, hogy el van vágva a vezeték. összekötöttem öket egy toldással és egyböl müködött, aztán megforrasztottam. nagyon szuper :DD :DD
bár nem értem, hogy miért kellett elvágni..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21279) giigz válasza FerNandor (#21278) üzenetére


giigz
veterán

Nekem is van visszajelző, de nekem sem működik, bár igazából nincs rá szükségem, autóba üléskor az az első, hogy becsatolom. És tuti észreveszem, ha nincs becsatolva, mert csak övvel kényelmes vezetni :D

Egyébként nyilván nem árt, ha ott világít, lehet ránézek majd valamikor én is...

(#21280) mycso válasza FerNandor (#21278) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom az előző tulaj nem használt övet és zavarta a visszajelzés.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21281) FerNandor válasza mycso (#21280) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, de nekem fura.
egy gyári kábelt, ami ráadásul 4cm hosszú ott a stekker elött én biztos nem vágnám el. ha már kiderítette, hogy melyiket kell elvágni!, akkor már diaggal is kikapcsoltathatta volna.
vagy ha ennyire zavarta, akkor miért nem szerzett egy csatot, amit beledughat. nem, ö tönkreteszi a gyári csatlakozót.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21282) _NCT válasza giigz (#21277) üzenetére


_NCT
őstag

No, az a sajnálatos hír történt, hogy az autóm kint maradt a szabad ég alatt, garázsba nem tudtam beállni, ezért a mai nap termése: 200-300 ezer ft-os kár az autóban. Még jó hogy pont ma mondtam, hogy nem kellett rá költenem mostanában :W :W

Szerintem nem fogom megcsináltatni, felrakom jégkárosként és eladom. Érhet kb 800-900ezret egy lassan 11 éves autó, majdnem a felét rá kell pakolnom hogy helyre hozassam a kárt.

Szélvédőm keresbe kasul repedve, csillagos és átfutásos egyaránt, kasztnit végig verte a jég motorháztetőtől a kocsi végéig, hátsó lámpám a bal oldalon berepedt....

Casco nincs az autón, csak kötelező...

Amúgy egy Caprine Greenway-t vettem...

[ Szerkesztve ]

(#21283) rob210 válasza _NCT (#21282) üzenetére


rob210
Topikgazda

:( nagyon sajnálom, én is ettől rettegtem, mert haverék írták szakad náluk a jég,de szerencsére nálunk nem volt jég.

Sejtem mit érzel, ennél kevés dühítőbb dolog van.
:F

Renault power

(#21284) Rambovits válasza FerNandor (#21276) üzenetére


Rambovits
senior tag

Rohadtul kevés üzemanyagod ;]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#21285) FerNandor válasza Rambovits (#21284) üzenetére


FerNandor
őstag

áh, az még kb 200-250km :DDD

MMA sajnálom, elég durva :( itt van egy ember, mazdája van. szomszéd mesélte, hogy még régebben összeverte a jég. több száz horpadás lett rajta. valami 800ezerFt lett a javítás.

ha nem ment el az autótól a kedved nagyon, érdeklödd azért meg a dolgokat. egy új szélvédö nem olyan drága. hátsó lámpát kapsz bontottan, a horpadásokat meg szépen ki tudják húzni. elég sokat költöttél azért már rá.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21286) giigz válasza _NCT (#21282) üzenetére


giigz
veterán

Na ezt nagy sajnalattal hallom. Nekem az egyik legnagyobb felelmem a jeg... A lopastol nem nagyon kell felni egy ilyen kis erteku autonal, de ha jegeso lenne, az azt jelentene, hogy elment 600k-m...

Tegnap pont a vihar elott ertem haza, es igaz meg mentem utana el, de inkabb bealltam, mert benne volt a jeg lehetosege. A multkor viszont kinthagytam, es akkor szerintem egy hajszalon mult, hogy ne jegeso legyen. Amig nem volt meg a garazs, igaz most sem egy fütött garazsrol beszelunk, csak egy 3 oldalu alubode, addig a ponyvat raraktam ilyen esetekben.

Kepet mutatsz rola?

(#21287) _NCT válasza FerNandor (#21285) üzenetére


_NCT
őstag

A szélvédőn megnéztem jobban nem futott végig a törés, csillagos van kettő, de egyik sem érezhető kívülről. Az autón kb 100-150db horpadás látható kb.

(#21288) SocketA válasza _NCT (#21287) üzenetére


SocketA
aktív tag

MMA87: Nagyon sajnalom! :( Tegnap sutogetesen voltunk, ahol nem is ereztem tul jol magam, aztan lattam, hogy valami csunya kozeledik. Nekem is csak az jart a fejemben, hogyha emiatt a sutogetes miatt a jeg szetveri a kocsit, akkor kikeszulok, de szerencsere csak pici eso lett.

Kepet majd tudsz feltenni? Lehet nem is olyan veszes...

(#21289) kisninja válasza _NCT (#21287) üzenetére


kisninja
őstag

És a vákuumos cuccal nem lehet helyrehozni ?
Részvét. :(
Nekem nincs garázsom így letakartam.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21290) _NCT válasza kisninja (#21289) üzenetére


_NCT
őstag

Nálunk a letakart autók szélvédője is berepedt.... Képet majd mindjárt rakok. Igazából itt helyben nem tudom, hogy hol tudják értelmes összegért javítani a karosszériát, mondjuk a szélvédő most kritikusabb....

(#21291) _NCT válasza _NCT (#21290) üzenetére


_NCT
őstag

Na itt van pár kép, szélvédőt már leragasztottam, azon csak nagyjából látszik a kár mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#21292) kisninja válasza _NCT (#21291) üzenetére


kisninja
őstag

uu baze ez nagyon durva....... mekkora jegek estek ott ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21293) _NCT válasza kisninja (#21292) üzenetére


_NCT
őstag

Nagyobb volt, mint a jégkockatartóban lévő jég....

.

(#21294) kisninja válasza _NCT (#21293) üzenetére


kisninja
őstag

Egy ilyen vihar amiben ekkora jegek voltak 4 éve elkapta a kocsimat akkor még mutteré volt. Szerencsére 3 darab kisebb mélyedés maradt a kocsin szerencsére nagyon nehezen lehet észrevenni.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21295) Josi válasza _NCT (#21291) üzenetére


Josi
aktív tag

Részvétem. :(
Szegény boci kapott rendesen.
És sajna a klímaváltozás miatt egyre gyakrabban előfordulhat ilyen.
Lassan elkondolkodok egy casco biztosításon.
Feltéve ha 13 éves járgányt egyáltalan biztosítanak elfogadható összegért.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#21296) _NCT válasza Josi (#21295) üzenetére


_NCT
őstag

Évi 110ezer körül jön ki a Casco. Kb ugyanott vagyok mintha önerőből megcsináltatom.

(#21297) SocketA válasza _NCT (#21296) üzenetére


SocketA
aktív tag

Jezusom, ez nagyon durva. En inkabb azt mondom, hogy orulj, hogy nem Teged kapott el a jeg. Ha ez halantekon kap, sztem halalos is lehet lehet.
Szegeny szepseg :((((

Casco tudtommal 10 ev feletti kocsira nem kotheto. Vagy tevedek?

(#21298) wertigo1984 válasza _NCT (#21291) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nagyon durva! :( Ha letakartad volna a szelvedot, szerintem az sem segitett volna olyan sokat... max ha vastagabb kartonpapirt raksz oda.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21299) _NCT válasza wertigo1984 (#21298) üzenetére


_NCT
őstag

Szomszéd letakarta, neki is szétverte a golf szélvédőjét. Meg az utcában kb minden nem garázsban álló autót....

rob210: nem, ceglédi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#21300) rob210 válasza _NCT (#21299) üzenetére


rob210
Topikgazda

Te laksz Hatvan környékén ugye
?

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.