Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) FerNandor válasza Ck. (#22099) üzenetére


FerNandor
őstag

hát azt nem tudom, ilyet még nem hallottam. szerintem alapból kéne mutatnia. Biztos nem mutatja?
[link] átlag után kell lennie a currentnek.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22102) eTrade válasza FerNandor (#22096) üzenetére


eTrade
tag

Kovács Autóalkatrész Webshop-ot bátran ajánlani tudom mindenkinek.
A múltkor pont tőlük rendeltem meg a 4 db NGK gyújtógyertyát, rendelésem leadása után kb. 1 órán belül már értesítettek telefonon keresztül, hogy holnap a regisztrációnál megadott címen lesz a csomag... mondom rendben, köszönöm szépen > másnap már a kezemben is volt! :))

(#22103) Ck. válasza FerNandor (#22101) üzenetére


Ck.
addikt

Milyen felszereltségű a Tied? Beszélő is van benne? Enyémben az (s)nincs.
Expression felszereltség.

[ Szerkesztve ]

(#22104) FerNandor válasza Ck. (#22103) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez MII, de Dynamique. olyat viszont meg nem lattam, amiben van fedcomp, mint a tied, de pillanatnyi nincs. ezek nem beszelnek :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22105) Ck. válasza FerNandor (#22104) üzenetére


Ck.
addikt

A Laguna II egy bizonyos felszereltsegnel beszél.
A Megane-omban is volt fedcomp, de pillanatnyi nem.

(#22106) Josi válasza giigz (#22093) üzenetére


Josi
aktív tag

Regisztrálj ingyenes Forensis klubkártyát.
Kedvezményes árú autóalkatrész a Láng Kereskedelmi Kft.-től 20%

Lépj be a Megane Klubba.
Bárdi Autónál 20% kedvezmény.

Csak, hogy olcsóbb legyen az alkatrészbeszerzésed. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22107) giigz válasza Josi (#22106) üzenetére


giigz
veterán

A Lángnál nem találtam alapjárati motort, Agip kút meg nincs itt a közelben. A Bárdis árakból meg így is 30% kedvezményem van :)

:R

Szerk.: A Kovács autóalkatrészhez kellene kedvezmény :D

[ Szerkesztve ]

(#22108) Laraxior


Laraxior
titán

Na én is megérkeztem a Renaultból :D :B
Az automatám nem vállalják, de kész a kormányátvezető. Viszont ki kell cserélni a bal hátsó ajtómban a zárat, aszongya a csávó 50k listaáron. Köszi de nem kérjük. Majd neten veszek valami bontottat :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22109) FerNandor válasza Josi (#22106) üzenetére


FerNandor
őstag

ha az ember beregisztrál a lánghoz, mint ahogy én is tettem, akkor akár 25% a kedvezmény. Valamire meg csak 5% van, van amire semmi. Most nem tudom, hogy a forensis kártyával MINDENRE 20% van-e vagy ugyanúgy ott is csak "max 20%" így némelyik terméknél lehet, hogy csak forensis-szel is 5% a kedvezmény.

Figyelitek ezt? hát mi a qrvák f@sz@ van itt? az olcsóbb kutakon is 418.9Ft a dízel?! múltkor még 406 volt meg 408?!

Giigz 22107: a kovács már így is böven kedvezményes. a kovácsnál olyan árak vannak, amik az unix-40%-nál is jobbak.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22110) rob210 válasza giigz (#22107) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem meg a belépési kód kéne a pénzügyminiszter bankszámlájához.

Sokat akar a szarkarka de.............ha nem vagy kormánytag keveset tudsz lopni:)

:R

Renault power

(#22111) rob210 válasza FerNandor (#22109) üzenetére


rob210
Topikgazda

Te nem követed a híreket.
Azóta 2Xszer emelték az üzemanyag árakat.

Renault power

(#22112) tresh válasza rob210 (#22111) üzenetére


tresh
addikt

Ritkán jár tankolni...ez is a diesel átka ;] :DDD

(#22113) FerNandor válasza tresh (#22112) üzenetére


FerNandor
őstag

:DDD

anyám mondott valamit az egyiptomi banzájjal kapcsolatban, hogy meg kell kerülniük a fél földet az üzemanyagszállítással.. de én ezekben nem hiszek. ez csak egy dolog, amit a mol meg a többi f@sz kihasznál. fogadjunk, hogy ausztriában meg szlovéniában nem emelik.. :W

híradót meg nem nézek, mert szánalmas. ha tv-t nézek, akkor az bbc knowledge, nat geo-k, pvtv, fishing and hunting. sajnos ma már nincs egy normális tv adó, normális müsor. szenny az egész, beleértve a híradókat is.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22114) rob210 válasza FerNandor (#22113) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én nagyon jól fel tudom hergelni magam a híradásokon.:D
Olyankor kicsit tombolok legalább nem kapok agyvérzést.

Renault power

(#22115) tresh válasza FerNandor (#22113) üzenetére


tresh
addikt

na látod nálam is kimerül a tv-zés fogalma a history,natgeo,discovery, sport1 digi sport résznél.. csak az a baj hogy ezért a 4-5 ért fizetnem kell a másik 50 szenny csatornát is....

Amúgy néz meg egy horvát benzi/gázolaj árat az lenne kb itthon is reális bár a mi fizetésünkhöz talán még az se..mondjuk engem nem zavar ha 500ft egy liter szufla csak akkor fizetésem aránya is ehhez igazodjon :)

(#22116) kisninja


kisninja
őstag

No ma kicserélem az olajat a kocsimba a drága szerelőm 15-40 es olajat rakott egy nagyon jó állapotú motorba......
Most valvoline 10-40 fél szintetikusat kap a kék dobozos. Aztán kap egy xados kezelést mit ajánlotok az egyszerit vagy a 3 tubust ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22117) giigz


giigz
veterán

Milyen izzókat használtok?

Az én kocsimba milyen izzó kell? Halogén H4? :U

[ Szerkesztve ]

(#22118) tresh válasza giigz (#22117) üzenetére


tresh
addikt

:K

Nekem ez van benne: [link]

(#22119) FerNandor válasza giigz (#22117) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem GE megalight ultra

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22120) rob210 válasza FerNandor (#22119) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem is nekem is, sok volt a panasz az osramra azért vettem ezt de nem bántam meg bazi jól világít.

Renault power

(#22121) giigz válasza FerNandor (#22119) üzenetére


giigz
veterán

Ez a +120-as ugye?

Mióta használjátok? Tresh, te látsz jól a +60-nal? :D

[ Szerkesztve ]

(#22122) FerNandor válasza rob210 (#22120) üzenetére


FerNandor
őstag

az a baj, hogy szerintem már megszoktam és nem tünik fel. :) de amúgy biztos.

egyébként, amikor hoztam haza, egyböl feltünt este, hogy mennyire frankón világít. aztán rákapcsoltam a reflektor és úgy bevilágított mindent, mint a disznó :DDD nagyon tetszett. Most meg már megszoktam :)

Giigz asszem ez +90-es, de nem tudom :) lent van a hajónapló az autóban, de kb aug-szeptember körül raktam be. durván 20ezerkm-rel ezelött.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22123) eTrade


eTrade
tag

Nos, nemrég hazaértem és rögtön nekiálltam volna a benzinszűrő cserének... viszont ennek a kocsinak (Renault Megane I PH2) elég fura benzinszűrő tartója van, amolyan műanyag féle tartó, de sehol nem látok rajta csavart... csupán kicsúsztatni kéne? [1. kép] [2. kép] :F
Semmiképpen nem szeretném eltörni ezt a műanyag tartó vackot. Valaki, ötlet, tipp? :U

(#22124) eTrade válasza eTrade (#22123) üzenetére


eTrade
tag

Most ahogy egyre alaposabban nézegetem a képeket, egyre inkább úgy néz ki, hogy ez bizony kipattintós/csúsztatós történet lesz... "asszem". :D

(#22125) FerNandor válasza eTrade (#22124) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem is. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22126) giigz


giigz
veterán

Közben megrendeltem az alapjárati motort, és egy-két autóápolási terméket. :)

Az izzót majd később intézem, hátha kifogok valami jó ajánlatot :)

(#22127) Ck. válasza eTrade (#22123) üzenetére


Ck.
addikt

Igen, csusztatos-pattintos. Először húzd le a csöveket es utana ügyesen ki tudod varázsolni. Kifelé kell csusztatni.

[ Szerkesztve ]

(#22128) eTrade válasza eTrade (#22124) üzenetére


eTrade
tag

Nos, emberek... az üzemanyagszűrő nagy nehezen de kicserélve! :C
Amúgy 180.000 kilométert "futott" gyári Renault (purflux) volt benne. Háthhhhh komolyan mondom gyerekek, ezt mintha valaki direkt odaragasztotta volna. :W

FerNandor & Ck. Köszönöm a közbeni megerősítést! :R

[ Szerkesztve ]

(#22129) eTrade


eTrade
tag

Itt van egy részletes leírás egy másik Renault kocsihoz: Espace Mk III Fuel Filter Replacment (teljesen azonos megoldás)

(#22130) giigz válasza eTrade (#22128) üzenetére


giigz
veterán

180k km? :Y Valahogy elképzelhetetlennek tűnik... Egyébként az, hogy Purflux volt, még nem jelenti azt, hogy 180k km óta benne van, sokan vesznek bele a cserekor ilyen márkájút.

(#22131) SZATA válasza giigz (#22130) üzenetére


SZATA
senior tag

Ezt az üzemanyagszűrőt nekem is illene cserélni? Milyen sűrűn?
Egyszer mintha azt olvastam volna valahol, hogy az enyémnél a tankba van beépítve.

(#22132) giigz válasza SZATA (#22131) üzenetére


giigz
veterán

Nem tudom, hogy hol van neked, és azt sem, hogy milyen periódust írnak neki elő, én úgy döntöttem, hogy 2 évenként fogom cserélni :)

(#22133) Ck. válasza Ck. (#22099) üzenetére


Ck.
addikt

Nem találtam a leírásban semmi erre vonatkozó infót, hogy hogyan lehetne a pillanatnyi fogyit elocsalogatni.
Rob, nincs esetleg vmi tuti tipped? :)

[ Szerkesztve ]

(#22134) giigz


giigz
veterán

Urak, erről kérném a véleményeteket. Lehet kipróbálom :) :D

[ Szerkesztve ]

(#22135) rob210 válasza Ck. (#22133) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem hoszem, hogy az ecu nem tudja.
Megnézem és majd jelzek, de szerintem valamilyen gombb combóval elő kell hogy jöjön, havernak ilyen lagunája volt majd felhívom emberi időben őt is.

Renault power

(#22136) rob210 válasza giigz (#22134) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem akarod, hogy leírjam a véleményemet maradjunk annyiban. :N
Ha sűrűbben szeretnél az elektromos szakihoz járni aki bekötötte a fordszámmérődet és sok munkàt akarsz neki adni akkor vedd meg és élvezd a gyümölcsèt, lesz bőven.

Renault power

(#22138) rob210


rob210
Topikgazda

(#22139) Codiac válasza rob210 (#22138) üzenetére


Codiac
csendes tag

Alfa és Maserati egyesülés :C _Csinos darab :)

(#22140) rob210 válasza Ck. (#22133) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt mondta a srác, hogy a dieselekben csak a full extrás tudja.
Ezt én mondjuk kétlem, de akár még elő is fordulhat.
Elmondása szerint a bajusz kapcsoló végén lévő gombot kell hosszan nyomni.
aztán nyomkodni amíg el nem éred a kívánt menüpontot.

Renault power

(#22141) kisninja


kisninja
őstag

Nincs valakinek Megane 1Ph2 elektromos rajza ?
Illetve enyémben nincs computer kijelzés és a bajusz kapcsolón sincs gomb. Ettől még tudhatja ezeket a funkciókat esetleg csak nem kábelezték be vagy ez különálló cucc. Elvileg minden az ecuban van nem ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22142) giigz válasza rob210 (#22136) üzenetére


giigz
veterán

Kár, pedig örültem volna ilyen fehérebb fénynek...

Egyébként mi miatt mennék az elektromos szerelőhöz? Mit tud tönkre tenni?

(#22143) kisninja válasza giigz (#22142) üzenetére


kisninja
őstag

55 helyett 100w dupla terhelés és öreg autónál bárhol eléghet a vezeték. Nem beszélve tönkreteheti a fényszórót is.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22144) giigz válasza kisninja (#22143) üzenetére


giigz
veterán

Ez is 55W lenne...

(#22145) rob210 válasza giigz (#22142) üzenetére


rob210
Topikgazda

Próbáld ki.
Csak amikor szétrobban a búrán belül és beleég a foncsorba a sok apró szilánk, mert túlhevül.
Jössz és megkérdezed majd srácok mennyibe kerül az első lámpa a mehane I-hez?

:D
:D

Renault power

(#22146) giigz válasza rob210 (#22145) üzenetére


giigz
veterán

Értem, akkor keresek valami Megalight cuccot, mert még télen amikor többet jártam sötétben, igen nem láttam semmit sem :D

(#22147) rob210 válasza giigz (#22146) üzenetére


rob210
Topikgazda

Először is nem ártana a foncsorokat cseréltetni, vagy felpolíroztatni, mert szerintem azért nem látsz.
:R

Renault power

(#22148) giigz válasza rob210 (#22147) üzenetére


giigz
veterán

Gondoltam, hogy nem úszom meg egyszerűen :D

:R

(#22149) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Azt hogy látja egy szerelő előre hogy a kapcsolótábla vagy a biztosítékok tönkre fognak menni? Állítólag szétszedte a tanuló szerelő akinek lett adva a gép és forrasztott valamit benne majd tönkrement. Apu meg mondta hogy ne álmodják hogy ő kifogja fizetni. (Remélem engem nem enged oda mert agyonütöm az illetőt egy csavarkulccsal az biztos).

(#22150) Ck.


Ck.
addikt

Tudja valaki, hogy a Laguna II hátsó ajtajainak hol van nyitás érzékelője? Nem mindig akar ugyanis működni, de nem talaltam azt a szokásos benyomható pöcköt.

(#22140) rob:
Sehogyse akár ez a pillanatnyi fogyi összejönni, de automata ablak sincs seholse, még a sofőré se. Furcsa dolog ez egy Lagunanal, de ezek szerint felszereltség függő a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.