Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) imyourfriend válasza attilav2 (#21150) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ideje lenne akkor elvinned egy szerelőhöz nem gondolod? Amelyik vakít az csak egy kutya aki minél többet akar legombolni az emberről.

(#21152) giigz


giigz
veterán

A csavarhúzó még mindig nem jött meg, pedig de jó lett volna most szerelgetni, rá is érek, legalább lerendeztem volna...

A tömítés viszont megjött, bár szerszám nélkül csak nézni tudom :D

(#21153) tresh válasza SocketA (#21144) üzenetére


tresh
addikt

Hát ha törték is igen csak minőségi munkát végeztek rajta a srácok..de mivel renault/szerelő/kereskedőé volt én arra tippelnék hogy kiégett vagy ázott vagy valami hasonló és újra építette révén hogy az alkatrészek valószínű jóval olcsóbbak voltak neki mint bárkinek kedvezménnyel is :)) Bár engem nem zavar ha sérült volt egy autó csak akkor az minőségi javítást kapjon és így ránézésre itt a színek rendbe van lehet telibe fújták de jól sikerült ..Persze a puding próbája az evés de 200x ezer km után is kulturáltabban nézz ki mint egyes társai 100k futással csak érdekes volt ezért dobtam be :)

(#21152) giigz: kérsz mondjuk egyet ? :B

[ Szerkesztve ]

(#21154) SocketA válasza tresh (#21153) üzenetére


SocketA
aktív tag

tresh: Sztem csak az evjarat van elirva, mivel a kocsi kivul-belul a 2006 utani (phII-es) valtozat. Mert ha nem eliras, akkor jo sok minden van kicserelve rajta, ami eleg nyugtalanito lenne.

rob210: koszi a valaszt, lehet, akkor ketto megy bele. Melgatom, melyiket sikerul majd kapni Debrecenben.

[ Szerkesztve ]

(#21155) tresh válasza SocketA (#21154) üzenetére


tresh
addikt

nem kizárt m2 be nem vagyok otthon :B

(#21156) mycso válasza SocketA (#21144) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem vették ki, felszereltség függő.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21157) Nordik


Nordik
őstag

Nah megjöttem a szerelőtől. 30ezret fizettem a kerékcsapágy, lengőkar, üzemanyagcső cseréért, illetve volt egy futóműbeállítás is. Ez egyáltalán nem sok, csak az alkatrészek voltak 22ezer.

De a fene egye meg még mindig megvan az a remegés nagy sebességről való fékezéskor... Igaz sokkal enyhébben. Pedig megnézte a másik lengőkaron a szilentblokkokat, azt mondta az nincs elfáradva, nem mozog. Mitől lehet ez? Semmire nem tudok már gondolni.

(#21158) Davidof92


Davidof92
senior tag

Sziasztok!
2004-es Scenic 1.5 dCi-be egr szelepet tisztítani mennyire sz*pás? csak mert ugye a motor hátoldalán van az meg a tűzfalnál a műanyag ablaktörlőmechanika takaró alatt. Mert bejelez hogy check emission, katalizátor jó(mérték tavaly ősszel), néhanéha eltűnik a felirat, gondolom akkor meg bír mozdulni. Ha nem az a ludas nembaj, néha úgy is kikell takarítani :D Szerszámok vannak itthon, szóval az nem gond. Itteni neves szerelő azt mondta hogy elmegy az úgy is, majd ha nagyon bekoszolódik "kikell verni" és cserélni. Mondom OK, angolosan szólva: áj hevönt gát eni kvescsön.

(#21159) FerNandor válasza Nordik (#21157) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem az a fék lesz. nekem is kicsit ilyen, de én lassú kanyarodáskor és enyhe fékezéskor érzem, hogy kicsit remeg, ugrál a kormány. majd felszabályoztatom a tárcsát.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21160) wertigo1984 válasza Nordik (#21157) üzenetére


wertigo1984
őstag

Neked is Clio1-esed van? Nekem vagy 3 eve volt ugyanez a jelenseg, akkor toronycsapagyakat, lengokar szilenteket es kormanyosszekoto gombfejet csereltettem rajta majd irany a futomuvet beallitani, es azota nem csinalja.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21161) Nordik válasza FerNandor (#21159) üzenetére


Nordik
őstag

Volt már cserélve zsír újra tárcsa is, betét is. Szerintem szilentblokkot kéne cserélni a másik lengőkaron is, lehet, hogy kézzel nem igen lehet mozdítani de nagyobb fékezéskor már megmozdul. Azért hatalmas erők keletkeznek...

(#21162) FerNandor válasza Davidof92 (#21158) üzenetére


FerNandor
őstag

ha sikerült megtisztítani, akkor (adhatsz neki utána spurit. az rendben tartja, de) néha ki kell kicsit kormolni városon kívül.

(#21161) Nordik: és a zsír új fékcsere után is csinálta?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21163) Nordik válasza wertigo1984 (#21160) üzenetére


Nordik
őstag

Igen az van. Toronycsapágyra még én is gondoltam. De most, hogy sokkal enyhébb az új lengőkarral, így a másik oldali szilentblokkokra gondolok.

(#21164) mycso válasza Davidof92 (#21158) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Megane, clio esetében könnyű a kiszerelése.
Kiszedés-tisztítás-visszarakás max. fél óra.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21165) tresh válasza Nordik (#21163) üzenetére


tresh
addikt

milyen tárcsákat kapott? amúgy én ahogy már írták a kormányösszekötő gömbfejet lesném meg bár elvileg ha az rosszalkodik akkor a futóművesnek látnia kellett volna...de lehet a tárcsa is kicsit behullámosodott bár az inkább fékezéskor remegtettné be a kormányt.

(#21166) Nordik válasza tresh (#21165) üzenetére


Nordik
őstag

Fékezéskor remeg, de csak olyan 70ig, az alatt már nem csinálja. Egyébként Ferodo tárcsákat.

(#21167) FerNandor válasza Nordik (#21166) üzenetére


FerNandor
őstag

pedig szerintem az fék lesz.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#21168) Davidof92 válasza FerNandor (#21162) üzenetére


Davidof92
senior tag

ilyen adalékokban nem nagyon hiszek. Hétvégén vagy holnap lehet ránézek hogy mennyire van szar helyen.

mycso: Tudom, azokról van csomó videó, bezzeg scenicről nincs egysem :D

[ Szerkesztve ]

(#21169) Nordik válasza FerNandor (#21167) üzenetére


Nordik
őstag

Oké, hogy fék, de miért csinálná, mikor új? Ha azt mondod, hogy fék akkor az is lehetséges, hogy miután cserélve lett a tárcsa, nem megfelelően kopott be? Mert ugye a remegés ugyanugy megmaradt, lehetséges, hogy a rossz lengőkar miatt, ami most cserélve lett.

Előfordulhat most akkor az, hogy a lengőkar miatt már nem remeg be a futómű így bekopik rendesen és idővel megszűnik a remegés?

[ Szerkesztve ]

(#21170) imyourfriend válasza Nordik (#21169) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mi gépünkben teljesen új fék van, tárcsa is meg betét is, idő míg összekopik de szerintem ettől nem kellene beráznia fékezéskor.

(#21171) tresh válasza Nordik (#21169) üzenetére


tresh
addikt

Ferodo az patent tarcsa nekem is az van ferodo betetekkel :) de ettol meg lehet hogy ott lesz a problema ugyanis nagy sebesegnel minden aprobb elteres a tarcsa feluleten jobban elo jon. Futomuvesnek kellett volna modani de meg nem keso vidd visszahozza hogy raz/remeg nagy temponal es kiderul rogton hol a hiba ha o lotte melle a beallitast akkor orvosolja ingye ;) ha nem akkor megmondja mi a ludas :)

(#21172) rob210 válasza attilav2 (#21150) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na elmentek a picsába :C
Akkor csak egy darab gumicső kell az egyik vége a benzinszűrőre, a másik vége az AC csonkjára.
Ami kb két bilincsel és 30 centi csővel orvosolható.

meg kb 30 percnyi szereléssel:D

Renault power

(#21173) rob210


rob210
Topikgazda

Na megjöttem a hátsó motortartó bak cseréből, egy olajcserével és fékfolyadék valamint fékcső cserével egybekötött határon túli szopás volt.

Már most kijelentem aki nekiáll az M I nél hátsó motortartó bakot cserélni az kösse fel nagyon a gatyáját.
17:00-22:20 ig csináltuk a haverral, és nem vagyunk analfabéták.

Most viszont faja a kocsi a váltón érezni igazán a különbséget.
Sokkal feszesebb rövidebb utón jár és pontosabb mint valaha.
Nem is hittem, volna, hogy ilyen jó a váltóm:D

Renault power

(#21174) Csabee. válasza rob210 (#21173) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az szép meló lehetett! ;)

Üdv: Csabee.

(#21175) tresh válasza rob210 (#21173) üzenetére


tresh
addikt

Mondtam én neked hogy az jó móka :))

más ez vettem 3500 ért :

(#21176) rob210 válasza tresh (#21175) üzenetére


rob210
Topikgazda

ez egész jó egy ilyen kis szettem van nekem is csak abban nincs ennyi bit.

Renault power

(#21177) tresh válasza rob210 (#21176) üzenetére


tresh
addikt

apróbb belső dolgokra tökéletes. Minden másra ott a mastercrad akarom mondani műhely ;]

(#21178) _NCT válasza tresh (#21175) üzenetére


_NCT
őstag

Aldi? :D Én ugyanilyet vettem hónapokkal ezelőtt, amit giigz-nek is javasoltam :) 2500-ért volt akkor

Amúgy víz/nedvesség ne érje a csavarfejeket, könnyen rozsdásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#21179) rob210 válasza tresh (#21177) üzenetére


rob210
Topikgazda

Erősen attól tartok, hogy kivan bal hátul a torziós rudam, vagy a csapágyazása legalábbis.
:O
Pedig azt nem tudom megcsinálni, és nem is akarom.
Az az igazi szopóroller.
25e darabja plusz csapágyazás, plusz szerelés.

Ha ezt megcsináltatom, biztos hogy még vagy 4 évig nem cserélem le.
:O

Renault power

(#21180) wertigo1984 válasza rob210 (#21179) üzenetére


wertigo1984
őstag

A torzios rud nem azert felel, hogy az auto hatulja kicsivel magasabban legyen mint az eleje?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21181) tresh válasza wertigo1984 (#21180) üzenetére


tresh
addikt

nem :N

Torziós rúd veszi fel a hátsó futómű mozgási energiáját (egyik legjobb megoldás komfort terén)

Rob: csapágyam van hozzá szerintem jó röncibe is meg kell nézni...présgép kell meg 2nap aknán :)

szerk: torziós rudad tuti jó inkább a hídházban lévő tűgörgők kezdnek elhalni bár ez is ritka.Meganeból még nem igen láttam olyat amibe meghalt volna a hátsó híd sokkal jobb konstrukció mint pözsóéknál

[ Szerkesztve ]

(#21182) rob210 válasza wertigo1984 (#21180) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem a torziós rúd olyan mint más kocsiknál a rúgótagos lengéscsillapító.
Mivel ha megnézed a kocsi hátulját ott nem látsz rugót csak a csupasz lengéscsillapítót.
Az ellenerőt valaminek ki kell fejtenie-na ez a torziós rúd jelen esetünkben.

Tresh szerintem ez szilentes nem csapágyas most nézem pont a könyvet.

Vagy mégis csapágyas? :F
Ezt találtam hozzá

És még egy.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21183) tresh válasza rob210 (#21182) üzenetére


tresh
addikt

Csapágyas lesz;)

Lehet tényleg szilent-es ezek alapján

viszont akkor nyikorgó ropogóhang érdekes..a híd mozog rendesen?

Az a durva hogy most két féle hidat is találok na majd beszélek barátommal :)

[ Szerkesztve ]

(#21184) rob210


rob210
Topikgazda

Viszont ilyet is találtam akkor most nekem melyik kellhet? :F

Attól tartok először szét kell kapnom lássam mi van benne.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21185) wertigo1984 válasza rob210 (#21182) üzenetére


wertigo1984
őstag

Azert kerdeztem, mert 7 eve amikor megvettuk a Cliot, volt egy olyan hibaja hogy ha barmilyen nagyobb bukkanon vagy villamos/vasuti sinen keresztul hajtottunk, akkor a jobb hatso kerek felol egy femes koppanas hallatszott. Par eve egy szerelo kicserelte ezt a hatso hidnal levo szilentet
.

Azota megszunt a femes koppanas, viszont az auto hatulja olyannyira lentebb kerult, mintha a csomagtartojaban lenne 3 cementes zsak. Olyasmit mondott, hogy majd a torzios rudat is ki kell cserelni. Elotte semmi baja nem volt.

Tresh :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21186) tresh válasza wertigo1984 (#21185) üzenetére


tresh
addikt

Azota megszunt a femes koppanas, viszont az auto hatulja olyannyira lentebb kerult, mintha a csomagtartojaban lenne 3 cementes zsak. Olyasmit mondott, hogy majd a torzios rudat is ki kell cserelni. Elotte semmi baja nem volt.

A torziós rúddal tudod állítani a magasságot valószínű rosszul rakta össze :( pl megane-nál amikor ültetik 3 v 6 cm re lehet állítani a hátsó hidat a rúd elforgatásával valószínű neked is lejjebb lett téve

mondjuk a híd végett vki ránézhetne mit dob a gyári renaultos progi

[ Szerkesztve ]

(#21187) rob210 válasza wertigo1984 (#21185) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na erről beszélek, hogy én ezzel a hibával csak szerelőhöz vagyok hajlandó menni.
Mert a torziós rúd finom fogaival lehet a magasságot állítani hátul.
Ami annyit tesz, hogy ha elforgatja a rudat és rosszul rakja össze megül a kocsi.
Nem cserélni kell a rudadat csak normálisan összerakni.
De akkor lehet nálam is ez a szilent lesz a ludas.

Renault power

(#21188) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem bejön.. :R

Zabálni fogják. Renault Captur teszt
Renault Captur 1.2 TCe EDC Dynamique teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21189) tresh válasza AMD Power (#21188) üzenetére


tresh
addikt

Nekem úgy látom 2005 ös autónál sose lesz fiatalabb hányok ezektől a motoroktól :( Hol fog ez elmenni 300k km-t gond nélkül :F B*szom a köcsög eu-s normákat...

[ Szerkesztve ]

(#21190) wertigo1984 válasza rob210 (#21187) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nezesd meg, hatha csak ennyi a baja a tiednek. Tolen 40 rugot kert el, es 2 napig ott volt nala az auto. Az eredeti szerelom akkor epp kulfoldon volt, igy ehhez vittem, de akkor megfogadtam hogy tobbet nem.

Hala neked es Tresh-nek most komolyan megkonnyebbultem. :R :R :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21191) AMD Power válasza tresh (#21189) üzenetére


AMD Power
titán

Sehol... igy minket ez nem igazán fog sohasem érinteni. De majd az idő választ ad rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21192) rob210 válasza wertigo1984 (#21190) üzenetére


rob210
Topikgazda

40.000.- :Y
Valószínűleg nálam is csak a szilentet kell cserélni, mert ha jól látom ez a teherviselő hátul.
De egy biztos én ezért 40.000.- nem fizetek ki, akkor inkább a szabadságom alatt kicserélem magam.
Ami egy szerelőnek 2 nap az nekem egy hét alatt csak meglesz.
Az alkatrész 3.000.- - 12.000.- között van szóval 28.000.- én még szerelőnek nem fizettem meg nem is fogok:)

Renault power

(#21193) tresh válasza AMD Power (#21191) üzenetére


tresh
addikt

Na igen :(

(#21194) giigz válasza rob210 (#21192) üzenetére


giigz
veterán

Az 1 hét szabi alatt megkeresnél annyit, hogy egy jó szerelő megcsinálja :D

Mágus Zoli ingyen csinálta a kocsidat? :D

(#21195) rob210 válasza tresh (#21189) üzenetére


rob210
Topikgazda

Figyelj csak.

Ha a híd tartónyúlványát leszedem a hidat alábakolom, akkor szerinted ki rtudom cserélni abba a nagy "bütyökben" szilentházban a szilentet, úgy hogy nem kapom le az egész hidat?
Mert szerintem ha a két csavart leszedem és a tartó nyúlványt lehúzom a rúdról akkor hozzáférek a szilenthez.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21196) tresh válasza rob210 (#21195) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem megoldható de én inkább kiszedném alóla mert lehet már be van rohadva egy két helyen és akkor nem igazán tudsz nagy erőt kifejteni az "autó alatt".. leszeded a kupakokat és kiderül mi a helyzet itt amúgy itt van az ültetésről egy leírás [link] de itt is egy középcsapágyról beszél..kicsit engem is megkavar már a dolog próbálom útól érni a havert hogy akkor most ez hogy is van.. addig is próbálok vmi robbantott ábrát találni róla

[ Szerkesztve ]

(#21197) wertigo1984 válasza rob210 (#21192) üzenetére


wertigo1984
őstag

Mondom en hogy legyel a topik szerelo mestere. :) Busasan megfizetlek. :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21198) tresh


tresh
addikt

Hát igen ez valami csodálatos kép :B

(#21199) eTrade válasza AMD Power (#21188) üzenetére


eTrade
tag

Nekem valahogyan nagyon furán néz ki a kocsi "orra", ez szintén igaz az új Clió-ra is... rondának annyira nem ronda, de igazán szépnek sem mondanám. :U

(#21200) AMD Power válasza eTrade (#21199) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mondjuk az új Clio és Fluence nagyon bejön.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.