Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) giigz


giigz
veterán

Nos, akkor én itt most feladtam, 10-0 a kocsi javára, megint legyőzött :) Na jó, általában én szoktam nyerni, de ez a mai kiütéses győzelem neki :D

8,5 órát szenvedtem vele, írhatnék most 2 oldalt, de csak nagy vonalakban összefoglalom. 5 óra hossza volt mire kicseréltem a szívósor tömítést, de azt a szenvedést nem kívánom senkinek, a szerszámkészletemmel nyilván nem boldogultam, mert hátulról kellett benyúlni mindenhova, így még 12 előtt elértem a boltba, és vettem egy csillag-villáskulcs készletet, 6-19-ig van benne, 2ezer valahányszáz volt, és még jó minőségű is, szóval most már ez is lesz, ha kell. Tehát a tömítéscserét megcsináltam, aztán visszaraktam a cuccokat, majd nagy örömömre az idáig ~ 1.200-as alapjárat kb. 3.000-re változott :D Tehát most 3.000 az alapjáratom :W Próbáltam mindent, megnéztem mindent, hogy jól raktam-e össze, de semmi hibát nem találtam, max. arra tudok gondolni, hogy az új tömítés szelel, de hát akkor sem kellene 3000-nek lennie az alapjáratnak, meg ugye vadi új tömítés, és rendesen meg is húztam a csavarokat. Gondolom valamit elb@sztam a szereléskor, vagy ahogy dolgoztam kihúzódott véletlen valami, vagy ilyesmi lehet, de én már nem jutok tovább vele, bármit próbálkoztam, nem sikerült. Tehát nyert a kocsi, hétfőn viszem a szerelőmhöz, meglátjuk ő mire jut vele, de nagyon felidegesített a kis szaros.

A hűtővizet azért engedtem le, mert a szívócsonkból megy egy cső a vízhez, így gondoltam jobb leengedni, persze lehet, hogy nem kellett volna. Ja igen, a leengedéssel és újratöltéssel is szenvedtem egy csomót, majd még megint újra fagyállót kell cserélnem.

Közben még a készletemből egy 13-as krovát beleejtettem a motortérbe, azóta azt kerestem 1 órán át kb. motortérben sehol nem találom, a kocsi alatt fű van, ott sem találom. Azóta mentem egy próbakört, egy 500 m-es szakaszon mentem el 3-4x, de nem változott semmi, aztán visszamentem megnézni, nem-e hagytam el közben a krovát, de nem találtam. Tehát vagy a fűben van, de 1 óra kereséssel sem találtam rá, vagy az úton hagytam el, vagy a motortérben van még mindig, vagy elpárolgott. Tudnék még írni a mai szenvedéseimről, de szerintem ez is pont elég.

Rob: Írd meg melyik alkatrész kell az unix vagy bárdiból, hétfőn utánanézek mennyiért tudom megszerezni, ha tetszik az ajánlat, akkor meg elpostázom.

(#22352) rob210


rob210
Topikgazda

Köszönöm urak rendesek vagytok, de senkitől nem várom el, hogy a saját kedvezményét rám fecsérelje.

Giigz:
Szelelés hang megmaradt?
A szívósorra mindent visszatettél, az injektorra is visszatetted az összes csatlakozót?
Aksi le aksi fel megvolt? Vagy megint feszültség alatt szereltél?

Renault power

(#22353) giigz válasza rob210 (#22352) üzenetére


giigz
veterán

Összes csatlakozó fent van, mindent átnéztem, elvileg minden jó. A szelelést így meg sem tudom állapítani, mert 3.000-es fordulat mellett már nagyobb a motor hangja, mint a sziszegés...

Egyszerűen nem tudom, mit b@szhattam el :W

Szerk.: Ja igen, aksi le az egész előtt, majd a végén fel, mióta mondtad, hogy érdemesebb így, azóta mindig leveszem :)

[ Szerkesztve ]

(#22354) tresh válasza giigz (#22353) üzenetére


tresh
addikt

Alapjáratot próbáltad állítani ? Pillangószelep nem ragadt be? mert lehetetlen hogy a szívósor csere után így váltózzon az alapjárat...mapszenzor tuti jó ? Komolyan ott valamit az előző tulaj nagyon elgányolt vagy én eskü nem értem, nem egy rönó van a család,barát,haver körbe azon kívül hogy valamelyik már szétrohad (R19 20éves ) a motor mint a svájci óramű úgy ketyeg benne ja és 1.4 es ami a tiedbe is van és gyertya+olaj+szűrő egy -két sz@r szenzoron kívül ami (made in german) még nem volt cserélve semmi benne..

ha már itt tartunk jut eszembe (igen lusta vagyok google-ni ;] ) színkód m1 nél az oldalsó plaketten van ?:))

(#22355) rob210 válasza giigz (#22353) üzenetére


rob210
Topikgazda

Te figyelj csak nem akadt fel a gázbovdened?

Tresh szerintem ott van legalábbis úgy emlékszem.

Renault power

(#22356) FerNandor válasza rob210 (#22343) üzenetére


FerNandor
őstag

fel kellett volna hívnod öket, hogy mi a helyzet. én beszéltem velük telefonon is és nagyon segítökészek. nem basznak át az biztos. valami hiba lehetett.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22357) kisninja válasza tresh (#22354) üzenetére


kisninja
őstag

Igen ott van az ajtónál.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22358) giigz válasza tresh (#22354) üzenetére


giigz
veterán

Próbáltam, de az ütközőtől messze van a másik ütköző, tehát nyilván nem módosít rajta semmit... A pillangószelep nem ragadt be. A tömítés csere miatt szerintem is lehetetlen, ha tömítést sem raktam volna rá, még akkor sem kellene ilyet csinálnia... A mapszenzor pár napja lett megnézve géppel, alapjáraton 350 körül volt, full gáznál 1 bar körül.

Nem tudom mit bénáztam el, pedig figyeltem mint mindig, és azóta sem jövök rá, hogy mit ronthattam el...

(#22355) rob210: Én is gondoltam ilyenre, de azzal sincs probléma...

(#22359) giigz válasza rob210 (#22352) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként nem fecsérelés, az mindenkinek jó, ha vásárlás van kedvezménnyel :D

(#22360) SZATA válasza rob210 (#22352) üzenetére


SZATA
senior tag

Mindenképp Valeo-t akarsz, LUK nem jó, mert itt van, meg több helyen a neten?!

http://kuplungmester.hu/index.php/hu/renault.html
618 3026 00

http://www.starlineparts.hu/lendkerek/13-KUPLUNG-KESZLET/430-Megane

(#22361) rob210 válasza FerNandor (#22356) üzenetére


rob210
Topikgazda

Írtam nekik, de mivel tegnap szombat volt abból indultam ki, hogy úgy sem veszik fel.
Mindegy 40ért nem kell. Találtam 32ért, de még keresgélek.
:R

Renault power

(#22362) rob210 válasza SZATA (#22360) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt az oldalt tegnap este én is megtaláltam, majd kiderül kértem pár árajánlatot, nem akarok még egyszer így járni;)

Köszi, egyébként sasch,luk,valeo jöhet szóba.

Renault power

(#22363) just válasza rob210 (#22362) üzenetére


just
aktív tag

Én ettől a cégtől vettem kuplungot pár hónapja LUK márkát. DHL kihozta házhoz pár nap alatt. [link] [link]

Two things what i hate. People that can't count...

(#22364) rob210 válasza just (#22363) üzenetére


rob210
Topikgazda

köszi most találtam egy helyet a III. kerületben ahova érte mehetek és 25.000.- be megáll a luk, az lesz valószínűleg.
:R

Renault power

(#22365) FerNandor válasza just (#22363) üzenetére


FerNandor
őstag

kéttömegüd még jó? :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22366) just válasza FerNandor (#22365) üzenetére


just
aktív tag

igen, az még bírja:)

Two things what i hate. People that can't count...

(#22367) giigz válasza rob210 (#22364) üzenetére


giigz
veterán

Az a 25k nagyon jó, én sem tudnám 22 alatt megszerezni, az meg már nem olyan egetrengető difi...

(#22368) rob210 válasza giigz (#22367) üzenetére


rob210
Topikgazda

CSak valóban annyi is legyen :C

Renault power

(#22369) Nordik


Nordik
őstag

Ha megemelem a kocsit és alámászok itthon ki tudom cserélni a hátsó motortartó bakomat? Vagy nem olyan egyszerű feladat? Csak mert pénteken indulok balatonra és örülnék ha ez is rendbe lenne addig, a szerelőm meg nem biztos, hogy elvállalja már a héten. Bár neki gondolom 20 perces meló lenne aknára állva...

(#22370) tresh válasza Nordik (#22369) üzenetére


tresh
addikt

Ki tudod de szerintem min két emelő és felesleges 3 óra hossza ;) Csápos /akna 10-15 perc max :)

(#22371) Nordik válasza tresh (#22370) üzenetére


Nordik
őstag

Valahogy éreztem. :)

Akkor rábeszélem, hogy csütörtökig vállalja el nekem. :) Jó lenne a jobb felsőt is kicserélni, mert ami van benne az a felfelé álló gumi rész, az eléggé ki van, de ahogy néztem az csak a kisebb mozgásokat fogja meg. Nekem bólogat inkább a motor és rángatja a váltókart kicsit, ugyhogy elsőre a hátsót kéne cseréltetnem így hirtelen. Aztán jövő héten körülnézek bontóba jobb felsőért.

[ Szerkesztve ]

(#22372) _NCT


_NCT
őstag

Ki milyen hangszórót tett a MEgane-ba a gyári helyett? Nekem itt az autohifi fórumban az 5-7 ezres kategóriára azt mondják szar, vegyek inkább gyárit ebay-ről vagy valahonnan.... De ezt nem akarom elhinni....

(#22373) rob210 válasza _NCT (#22372) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hátul két Hertz szól elől pedig két Kicx mind a kettő 16 cm es 2 utas.
A csomiban meg egy magnat mély teszi a dolgát egy JVC KD-r 302 es fejjel.
Ennyi egy családos embernek elég szépen is szól, meg azért ha egyedül vagyok a rendszám is megrezeg:)

Ezeket szerintem érdemes belerakni.

Már ha 16-os a hely.
De van nekem is 2db LG meg 2db Ultimate is tartalékba.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22374) rob210 válasza Nordik (#22369) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem tudom a cliónál, hogy van de ha úgy mint nálam a meganeban.
akkor a szerelőd se 20 perc alatt fog vele végezni, mire bejátssza.
:R

Renault power

(#22375) giigz


giigz
veterán

Ma megint kompletten szétkaptam az egészet, megtisztítottam, mindent újracsináltam, és most már megvan a jó öreg 1.100-1.200-as alapjárat...

Még szerencse, hogy ezt is magamnak csináltam, a szerelőm 5-10k-t biztos elkért volna érte (meg is tudom érteni :D).

Tehát egy újabb felesleges tömítést cseréltetett velem az elektromos szerelőm, jövőhéten azt hiszem megint meglátogatom a márkaszervizt...

Szerk.: Ja, természetesen a sziszegés továbbra is megvan...

[ Szerkesztve ]

(#22376) _NCT válasza rob210 (#22373) üzenetére


_NCT
őstag

Az a baj h Hertz is 10-től kezdődik...Nekem a gyári is bőven jó volt. Csak ugye az olyan noname márkájú.

Max még valami hasonló Blaupunkt lesz.

Azt sem tudom, h a 16-os belemenne-e előre.

[ Szerkesztve ]

(#22377) rob210 válasza giigz (#22375) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én már mondtam, hogy nézd meg mitől sziszeg addig amíg ki nem derül elég sok tömítést ki lehet cserélni.
:W

Renault power

(#22378) giigz válasza rob210 (#22377) üzenetére


giigz
veterán

Néztem, fújkáltam, de nem hozott sikert...

(#22379) rob210 válasza _NCT (#22376) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ami kijött belőle az mekkora?
Tudomásom szerint átalakítás nélkül az MII 13cm-es hangszórót fogad elől, már ha az ajtókról van szó.

A Blaupunktot én szvsz nem szeretem nekem olyan tompa puffogósnak tűnik a hangja.
De mindenki ízlése és pénztárcája szerint dönt.
:R

Renault power

(#22380) rob210 válasza giigz (#22378) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az lesz a vége, hogy csinálunk szoboszlón egy renault találkozót és az alcíme csináljuk meg Giigz autóját végre lesz.
:C

Renault power

(#22381) giigz válasza rob210 (#22380) üzenetére


giigz
veterán

Nekem már olyan érzésem van, hogy ez az autó sosem lesz kész :D :U ;]

(#22382) _NCT válasza rob210 (#22379) üzenetére


_NCT
őstag

Gyári 13-as. Pioneer meg Blaupunkt meg Mac audio van 8 körül, azokat nézegetem. Én nem akarok átalakítgatni semmit, csak egy normális 13-as hangszórót, ami kb szól olyan jól mint a gyári.

Azt sem tudom, hogy párban kellene-e őket cserélni, vagy elég az egyiket.

(#22383) rob210 válasza _NCT (#22382) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hangszórót csak párban kapsz és ha kicsit is van füled javaslom a párban cserét.
Szvsz kis költségvetésű megoldás a SONY Xplod Némi magas is van benne és mély tartományban is ad valamicskét.

A Mac Audiok az utóbbi időben nagyon szarok én nem javaslom.
A blauról már leírtam a véleményem, a pioneer még járható út.

Egyébként nem tudom hol nézed az árakat de én a 16cm es Kicx eket vettem 6500 ért a Hertzeket meg 8000
:R

Renault power

(#22384) _NCT válasza rob210 (#22383) üzenetére


_NCT
őstag

Árgépen láttam ezt a KickX-et, csak nekem nem nagyon mondott a név semmit sem :D

Akkor lehet h vagy sony vagy pioneer lesz.

Párban??? Legtöbb helyen 1db-ot látok ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#22385) rob210 válasza _NCT (#22384) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ha a KICX nem mond neked semmit akkor nyogodtan vegyél bármit mert nem fog számítani mi szól.
Nem bántásból, csak hát azért hifis körökben a KICX nem egy rosszul hangzó név.

Egy kis fejtágító:D

Renault power

(#22386) _NCT válasza rob210 (#22385) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem csak a nevek ismerősek, a JBL, Alpine, Blaupunkt, Sony, Pioneer.... Szóval én maximum ez alapján tudok választani, hogy valamire való a hangcucc vagy nem :D Nem autóban élem az életem, szóljon azért valamennyire jól, de ha zenét akarok hallgatni értelmes minőségben, akkor azt nem az autómban fogom megtenni :P :R

Szóval nem igazán vagyok otthon ebben a témában.... Nem is akarok később se se erősítőt se semmit az autómba tenni, nincs is rá pénzem, meg ha lenne is inkább a 420 forintos benzinre spórolnék... :W

(#22387) giigz válasza _NCT (#22386) üzenetére


giigz
veterán

470-ért tankoltam az EVO-t literenként :DDD

(#22388) _NCT válasza giigz (#22387) üzenetére


_NCT
őstag

3ezres alapjárattal sokáig elég lesz ;]

Amúgy meg: te beteg vagy :Y Legalább tele toltad? Bejött a tippmix vagy mi???? Ha épp nem férsz el a szobádban a kötegelt 20ezresektől, postázhatsz párat belőle, állom a postaköltséget :D

(#22389) FerNandor válasza giigz (#22387) üzenetére


FerNandor
őstag

aztaqurvákfarkát :Y ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22390) rob210 válasza giigz (#22387) üzenetére


rob210
Topikgazda

418.- 95ös OMV 50%
349.- E85 Agip 50%

:R Az elegy jobb mint a 98 as:)

Renault power

(#22391) giigz válasza _NCT (#22388) üzenetére


giigz
veterán

1100 :P

Egyébként csak azért tankoltam most EVO-t, mert jövőhétre be volt tervezve egy hosszabb út (500 km), és EVO-val ki akartam volna pucolni a rendszert autópályán, de közben lehet, hogy nem is az enyémmel fogunk menni...

Volt itt szó a múltkorában forensis kártyáról, lehet igényelek én is, és akkor átszokok az Agip-ra, mert ugye -8 Ft, meg azt hiszem vasárnaponként még jön rá valamennyi...

Szeptembertől műben lesz az autó, a lehető legolcsóbbra kellene kihozni a közlekedési költségeimet...

(#22392) giigz


giigz
veterán

Nem tudjátok véletlen, hogy általában milyen különbség van az Agip és Mol között?

(#22393) giigz válasza giigz (#22392) üzenetére


giigz
veterán

Árban... :D

Ha már hsz-t írok, az M1 tulajokat kérdezném, hogy milyen szőnyeg van a kocsitokban?

(#22394) Nordik


Nordik
őstag

Motorolajból a Total Quartz 7000 jó választás? Vagy hasonló árban mi jó még? Jelenleg Castrol van benne, de több helyen is olvasom, hogy nem a legjobb...

(#22395) giigz válasza Nordik (#22394) üzenetére


giigz
veterán

Igen, nekem is olyan van, szerintem fölényesen a legjobb ár/érték arányú.

(#22396) rob210 válasza Nordik (#22394) üzenetére


rob210
Topikgazda

A totalt szereti a megane és mivel a motor ugyan az a kis clio is csípni fogja.
Nem rossz választás ;)

Renault power

(#22397) SZATA válasza giigz (#22392) üzenetére


SZATA
senior tag

Használd a Waze-t android, vagy iOS telefon/tableten. Ingyenes navigáció dugókerülővel, jópofa "játék" és le tudod kérdezni az árakat a környéken, vagy az útvonaladon. Ha a kútnál vagy, lehet jelenteni is, a többi felhasználót segítve ezzel.
Bővebben
Bármi kérdés van szívesen segítek.

(#22398) giigz válasza SZATA (#22397) üzenetére


giigz
veterán

Na ezt a programot nem ismertem idáig, köszi! :R

(#22399) SocketA válasza giigz (#22398) üzenetére


SocketA
aktív tag

Vateras nixi84 telefonszamat tudja valaki?

(#22400) tresh válasza rob210 (#22380) üzenetére


tresh
addikt

Hát nagyon úgy néz ki :D de ha falsot szív valahol azt féktisztítóval tuti megtalálja.. bár alapjárat terén nekem lenne még egy tippem de ez csak persze a legrosszabb eset.. HF fej fejújítás új tömítés és lehet a HF tömítésnél szív falsot...de nem akarok már találgatni annyi dolgot mondtunk szerintem neki hogy tényleg lemegyünk renault talilra hozzájuk de akkor minimum egy jó bográcsos kaja várjon :D

(#22393) giigz: valami tescos sz@r van 1-2ezerért vettem célnak jó :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.