Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) eTrade válasza -cobra- (#22236) üzenetére


eTrade
tag

Az én kocsimban/motorjában most 5w-40 Castrol Magnatec olaj van... vásárlás utáni olajcsere folyamán ezt választotta a szerelő ismerős (kb. 20 éve autószerelő, így teljesen rábíztam a dolgot), csakhogy az én esetemben azóta a motor mintha kicsit hangosabban működne.

Így utólag én egy kicsit vastagabb 10w-40 olajat raktam volna, illetve a következő olajcsere alkalmával ilyet tervezek majd bele... nálad meg most egy jóval vékonyabb 0w-40 olajjal halkabb lett a motor? Ki érti ezt? :F Mert én bizony már nem. :D

(#22252) tresh válasza rob210 (#22250) üzenetére


tresh
addikt

Jó neked én is szabin leszek péntektől de szinte hétfőig be vagyok táblázva feladatokkal és a jövőhéten is lesz mit csinálni de azért meghajtom a gépet és leugrok velencére vagy balcsira áztatni magam :C

(#22253) tresh válasza eTrade (#22251) üzenetére


tresh
addikt

Futás teljesítmény kopás és olaj használatól(minőség,viszkozitás) is függ ez a dolog illetve csak halkan megsúgom egy szelep beállítás csodákra képes ;)

[ Szerkesztve ]

(#22254) rob210 válasza eTrade (#22251) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egyetlen dologgal magyarázható, egy nagy rakás szar a Castrol.
Mint ahogy az Elf is.

VW topikban is írják kb. már vagy 6 esetben olvastam, hogy hangos az autójuk a Castroltól.
Így csak azt tudom mondani, xadot bele, ha nincs rá pénz mert valóban drága olaj(nem véletlen), akkor Mobil, Selenium, total olajok közül érdemes választani.

A 16 szelepesek esetében én az 5W40 est javaslom, a 8 szelepesekhez a 10E40 es is megfelelő.

Hidd el ha kizavarod a kocsiból a castrolt akkor halkabb és szebb járása lesz a kocsidnak, olyan selymes lesz .
:R

Renault power

(#22255) rob210 válasza tresh (#22252) üzenetére


rob210
Topikgazda

Várunk sok szeretettel, egy Balatoni leruccanás esetén vendégem vagy egy ebédre:)
:C

22.-től 28. délig vagyunk lent.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22256) Laraxior válasza rob210 (#22254) üzenetére


Laraxior
titán

Fasza... idén nekem is olajcsere, és most nekem is Magnatec van benne, 5W40, de akkor lecserélem a márkát, de az 5W maradhat nem?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22257) FerNandor válasza rob210 (#22254) üzenetére


FerNandor
őstag

az Elf miért szar? én nem veszek észre semmi rosszat.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22258) eTrade válasza rob210 (#22254) üzenetére


eTrade
tag

Köszönöm az Infót! Akkor valszeg a Castrolt nem szereti a kis Megane.
Az egyik olaj pont Mobil 1 lenne amit előre kiszemeltem a bocinak, a másik meg Valvoline (DuraBlend vagy MaxLife). :)

tresh: Neked is köszönöm a tippet. Szelep beállítás mennyibe "fáj" egy normális szervizben?

(#22259) giigz válasza eTrade (#22258) üzenetére


giigz
veterán

10-20 perc beállítani a szelepeket, tehát attól függ, mekkora a szerviz órabére. Egy szerelő szerintem 2.000 Ft körül megcsinálja.

(#22260) hossszú


hossszú
őstag

Azt hiszem kijelenthetem, hogy sikerült megjavítanom a km órámat. :) Lassan két hete, hogy hibátlanul működik.
Így most már tudok pontos fogyasztási adatokat számolni, 7,4l-re jött ki a full városi fogyasztásom [link] ami szerintem ekkora autótól nem rossz.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#22261) giigz válasza hossszú (#22260) üzenetére


giigz
veterán

A km-t nem sikerült előretekerned vagy tekertetned oda, ahol ténylegesen jár a kocsi?

(#22262) mycso válasza SocketA (#22230) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Kiprobaltam a kocsit, ami nagyon furcsa, hogy a kuplung nagyon puha, es mar az elejen fog. De MMA87 is irta, meg a szerelo is mondta, hogy idovel majd kemenyszik.

az a jó ha puha, ha keményedni kezd akkor baj van. Nekem pl, olyan mintha egy betonkockát nyomogatnék, már nagyon a végét járja. Pl. itt a céges wv-ben, meg olyan, mintha semmit nem nyomogatnék.

(#22251) eTrade: véknyabb olajjal, valóban hangosabb szokott lenni, de ahogy írták sok mindentől függhet, viszont 5w40-et tuti nem raknék bele.

(#22257) FerNandor: neki valamiért nem jött be, nekem is tökéletes amúgy az elf, diesel és benzinesbe is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22263) hossszú válasza giigz (#22261) üzenetére


hossszú
őstag

Nem, de nem is foglalkozom most már vele. Úgy sem tudnám pontosan megmondani, hogy mennyi km van benne.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#22264) giigz


giigz
veterán

Még reggel megjött az új alapjárati motor, beszereltem, és működik rendesen, pont mint rob cuccával, olyan 1000-1250 az alapjárat, ha menet közben üresbe rakom, akkor ~ 1500. Egy része a dolognak pipa, most pedig arra kell rájönni, hogy még milyen jeladó, vagy mi lehet az, ami rosszul vezérli. Holnap délutánra van időpont az elektromos szerelőnél, és géppel ránézünk az értékekre.

(#22265) SocketA válasza mycso (#22262) üzenetére


SocketA
aktív tag

Most meg kicsit szokatlan, hogy nagyon hamar fog a kuplung, es ha picit is megnyomom, akkor mar bontja a kapcsolatot (ha pl megyek 50-nel, es rateszem a labam pihentetni a pedalra, akkor mar latom, hogy a fordulatszam megugrik).
Viszont az teny, hogy regen kemenyen kellett nyomni, mar nyikorgott is kicsit a pedal, be is fujtam Wd40-el :)

Baratnomet feltettem, hogy fogja megszokni, de most beszeltem vele, le sem fulladt es mondta O is, hogy tok siman megy minden :) Szoval ugy erzem, ezt a majd' 60eFt-ot megerte, plane, hogy a kuplungcsere mar amugy is kilatasban volt, es bar most bontott kerult bele, de ugy nez ki, ezzel is el leszek egy ideig, igy meg vegulis a valtocsere ingyen volt.
Nagy szerencsem van ezzel a szerelovel.

(#22266) kisninja


kisninja
őstag

Két napig így használtam a kocsit....

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22267) hossszú válasza kisninja (#22266) üzenetére


hossszú
őstag

Az a szög hogy került bele a lengéscsillapítóba? :Y

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#22268) FerNandor válasza hossszú (#22267) üzenetére


FerNandor
őstag

gondolom azzal lett összehegesztve :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22269) kisninja válasza hossszú (#22267) üzenetére


kisninja
őstag

Gyors megoldás.. kicsit megedzettem a szöget és szépen bírta. De már megkapta az újakat kb 45 perc alatt kicseréltem.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#22270) giigz


giigz
veterán

Vettem felnitisztítót, festéket, majd holnap még a szerelő előtt nekiesek, megpróbálom újjá varázsolni a lemezfelnijeimet... :)

(#22271) rob210 válasza FerNandor (#22257) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt már kitárgyaltuk többször is, neked bevált rajtad kívül sokunknak meg nem.
Nekem konkrétan nem kent rendesen és zajos volt tőle a motor nem kicsit.
:R

Renault power

(#22272) rob210 válasza giigz (#22259) üzenetére


rob210
Topikgazda

A mi 8 szelepesünknél igen, de a 16 szelepes már más tészta.
:R

Renault power

(#22273) giigz válasza rob210 (#22272) üzenetére


giigz
veterán

Na látod erre nem gondoltam... :D :R

(#22274) rob210 válasza giigz (#22270) üzenetére


rob210
Topikgazda

A festéknek van száradási ideje.
Azt ne felejtsd el.
;)

Renault power

(#22275) giigz válasza rob210 (#22274) üzenetére


giigz
veterán

Úgy terveztem, hogy 9-10 fele elkezdem, és akkor száradással együtt is biztos végzek időben :)

(#22276) SZATA válasza giigz (#22275) üzenetére


SZATA
senior tag

Fújás előtt, ugye megcsiszolod?! A felnitisztító az kevés. Gondolom van rajta rozsda is. Fújás előtt célszerű por- és zsírtalanítani is, utóbbit valami hígítós ronggyal.
Én is most csinálom a téliket, úgy, hogy a gumi le van szedve. Ez a csiszolás egy szar meló, több napon keresztül nyomtam. Én cinkes alapozót és matt akril fekete sprayt vettem hozzá. Remélem így majd kibír 2-3 szezont.

[ Szerkesztve ]

(#22277) tresh


tresh
addikt

:B

(#22278) rob210 válasza SZATA (#22276) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én nem szaroztam vele ennyit, drótkefe, féktisztító és noverox után kapott egy fedő réteget, de örök lett ez a noverox egy világmegváltó dolog.
:R

Renault power

(#22279) eTrade


eTrade
tag

Clio RS / Fiesta ST / 208 GTI

"Az igazi baj a váltó. A Clio RS-hez ugyanis csak duplakuplungos kapható, nincs az a pénz, amiért egy kézit adnának. Nagy baj ez. Igaz, RS módban igen gyorsan vált, de néha így is hol visszakapcsol, hol felvált, amin Norbi is csodálkozott, mert érzésre szerinte is a Cliónak kéne a leggyorsabbnak lennie." Jajjj, ezek a Renault váltók. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22280) tresh válasza eTrade (#22279) üzenetére


tresh
addikt

Megoldás ? 3.0 v6 clio 2-t kell venni ;]

(#22281) FerNandor válasza eTrade (#22279) üzenetére


FerNandor
őstag

az ö Stigjük...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22282) tresh


tresh
addikt

És akkor még nem méltattuk a féket, amit mintha két kategóriával feljebbről emeltek volna át.

Na igen ha minden gyártó ilyen fékeket rakna a vasak alá mint a renault :)

(#22283) rob210 válasza eTrade (#22279) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy újabb szakújságírói cikk.
El se kell olvassam hozzá fogadjunk a fiestát hozták ki győztesnek.
Eláruljam miért mert német.
Ha nem ez lenne az eredmény szóljatok, mert akkor elolvasom franciagyűlölőink cikkjét.

Renault power

(#22284) tresh válasza rob210 (#22283) üzenetére


tresh
addikt

Volt bennük annyi nagy vonalúság hogy ha a clioba nem dupla kuplungos automata váltó lenne ő nyerne torony magasan de így csak a 3ik.. érdekesen ugyan az a vélemény mint itt :))

(#22285) rob210 válasza tresh (#22284) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hogy a lottó számokban miért nem tudok ilyen biztos lenni.

Renault power

(#22286) _NCT válasza rob210 (#22285) üzenetére


_NCT
őstag

Azért a Fiesta is eléggé egyben van, várható volt, hogy ő lesz a győztes. Személy szerint Renault után azt venném elsőnek. És nem azért mert német...

(#22287) tresh válasza _NCT (#22286) üzenetére


tresh
addikt

Gyengébb futómű, fék nálam már kizáró ok..viszont a belvilága hozzám is közelebb áll mint a másik kettőé pl a pözsóétól egyenesen okádok :U Nem tudom miért lehet mert rönó b*zi vagyok részben de azért én egy sport géptől elvárom hogy duruzsoljon hogy éljen a motor és ezt halljam is plusz hogy a futómű feszes legyen érezem hogy mindegy neki hogy 50 vagy 120al meg bele a kanyarba be fogja venni és hogy tudjam ha rálépek a fékre akkor fejre álljon a kocsi ergo harapjon a fék keményen :) Sajnos még nem volt sok sport autót alkalmam vezetni de egy párral mentem és vittek.. pl 206 gti, clio williams, clio sport 2.0 , régi rsi clio, peugeot 306 XSI/ GTi , Ford Focus Sti, Peugeot 309 GTi, VW corrado , Audi A4 1.8 turbo, Toyota celica így hirtelen ezek jutottak eszembe.. a vicc hogy bár van benne jó pár újabb erősebb vas is még is nálam a 206GTi /Clio Williams-nél volt az az érzésem hogy igen ez az autó arra született hogy élményből lehessen vele autózni és nem az elektromos technikán múlik hogy mit csinál az autó hanem rajtad a vezetőn.. :))

rob210: jó kérdés de ha netalántán nyersz gondolj rám is egy Williams Clio-val beérem :D

[ Szerkesztve ]

(#22288) tresh


tresh
addikt

ez a szín :B :R

(#22289) wertigo1984 válasza tresh (#22288) üzenetére


wertigo1984
őstag

Kell nekem!!! :) olyan a szine mint a sundiszno jelu verda RS-enek.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#22290) tresh válasza wertigo1984 (#22289) üzenetére


tresh
addikt

ha rob nyer a lottón vesz nekünk egyet :D

(#22291) eTrade válasza tresh (#22284) üzenetére


eTrade
tag

Igen, ez engem is nagyon meglepett... meg az hogy nem fikázták agyon a másik francia kocsit/márkát sem. :D

(#22292) rob210 válasza tresh (#22290) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egyezzünk ki egy alpine ban, szerintem attól is könnybe lábadna a szemed, de te döntesz.
Csak myerjem meg;)

Renault power

(#22293) tresh válasza rob210 (#22292) üzenetére


tresh
addikt

Uram én nem válogatok ha alpine-t kapok nekem az is jó :R :B

(#22294) rob210 válasza tresh (#22293) üzenetére


rob210
Topikgazda

A szerénységet mindíg is nagyra értékeltem:D :C

Renault power

(#22295) tresh válasza rob210 (#22294) üzenetére


tresh
addikt

Én meg az adakozó embereket főleg ha egy alpine-ről van szó :DDD ráérek még van pár évem hátra kivárom hátha összejön a lottó 5ös

Nem erőszakoskodás képen de megjelölném a pontos típust Alpine A110 ;]

[ Szerkesztve ]

(#22296) rob210 válasza tresh (#22295) üzenetére


rob210
Topikgazda

A mostani nyereményből megkapnád.
Egyébként az "igazi" alpine az nem a 3as sorozatù.

Renault power

(#22297) tresh válasza rob210 (#22296) üzenetére


tresh
addikt

Ha már alpine lehet ezt megvárnám :R

(#22298) tresh válasza rob210 (#22296) üzenetére


tresh
addikt

Uram jut eszembe középső dob rész a kipufnál hogy van rögzítve mert a coupen az megadta magát és nem tudom 100-ra hogy ugyan az e mint a mienknél unixnál nem találom lehet fáradt vagyok..sőt... :O

(#22299) rob210 válasza tresh (#22298) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kupén nem tudom, sose jártam alatta.
Coupéhoz még nem volt szerencsém se vezetni se szerelni.
:(

Renault power

(#22300) giigz


giigz
veterán

A mai napom nagy része a lemezfelnik felújításával telt, de nem bánom, mert minden várakozásomat felülmúlta az eredmény. Előtte-utána:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.